Schoonmaakbeurt van de waterleiding in de gemeente Venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Huwelijkssluiting voortaan ook op 'ADV'-vrijdagmiddagen Vliegbasis De Peel weer aktief Openbare raadsvergadering a.s. dinsdag eQP PEEL EN MAAS Bouwvergunning verleend Kollektekalender Hinderwet Hinderwet PEEL EN MAAS Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Vrij-zwemuren binnenbad Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Uitslag Anjer fonds Limburg Loterij 1990 PEEL EN MAAS Donderdag 25 oktober - Pagina 13 fcKH RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak; algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen, milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische z^ken: bevordering werk gelegenheid; markten én kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. In verband met de geldende ar beidsduurverkorting voor het per soneel van de gemeente Ven ray is het raadhuis al sinds enkele jaren elke vrijdagmiddag in de oneven weken gesloten. Om die reden von den tot nu toe op die vrijdagmidda gen ook geen huwelijkssluitingen plaats. Het gemeentebestuur streeft ech ter naar een betere dienstverlening voor de burgers en in dat kader hebben burgemeester en wethou ders besloten om voortaan ook op de 'adv'-vrijdagmiddagen gelegen heid te geven voor het sluiten van een wettelijk huwelijk. Voor derge lijke huwelijksvoltrekkingen zul len géén extra leges worden geheven. Wel zullen, ter compensa tie van de extra kosten, die met de ze dienstverlening zijn gemoeid, de legeskosten voor elke huwelijksvol trekking worden verhoogd met een bedrag van ƒ12,50. Over één jaar zal het college van b. en w. deze beslis sing evalueren. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 04780-23231. Vanaf woensdag 17 oktober 1990 vliegt het 306 fotoverkenningssqua- dron weer vanaf de vliegbasis De Peel. Voor de omgeving betekent de openstelling van de vliegbasis een verhoging van vliegaktiviteiten en het daarmee samengaande vlieg tuiglawaai. Vooral van 29 oktober tot en met 1 november a.s. kan de vliegbasis tijdens de daguren vanuit onge bruikelijke richtingen worden aan gevlogen. Op vrijdag 2 november 1990 ver trekt het 306 squadron weer naar de vliegbasis Volkel. De kans is groot dat gedurende de komende weken de inwoners van de gemeente Venray, op ongeregel de tyden enige overlast zullen ondervinden van een op zich hin derlijke maar voor de gezondheid volkomen onschadelijke veront reiniging. Het betreft hier voorna melijk een heel fijne neerslag van ijzer en mangaanverbindingen die zich mettertijd in de leidingen heeft verzameld en die nu door een versnelling of verandering van de stroomrichting in het leidingnet wordt opgewoeld en meegenomen en op die wijze in de huisaanslui ting terecht komt. Die verandering of versnelling van de waterstroom kan zich voor doen bij extreem grote waterafna- me (b.v. by brand) maar ook bij afsluiting van (gedeelten van) het leidingnet t.b.v. het schoonmaken. Omdat door die werkzaamheden steeds een deel van het net (waar op dat moment aan gewerkt wordt) moet worden afgesloten, ontstaat voor de rest van het net op plaatsen een verandering van stroomrich ting en daardoor mogelijk ook de daarmee samenhangende veront reiniging. Vooraf is helaas niet voorspelbaar of en waar deze zal op treden. Wel kan de verontreiniging hin derlijk zyn b.v. de vervuiling van wasgoed als het vervuilde water in de wasmachine terecht komt Té vens kan een verlaging van de druk op het leidingnet ontstaan. Wij verzoeken u daarom extra at tent te zijn,'en niet onnodig de Wa terleiding Maatschappij, politie, gemeente of wie dan ook te gaan bellen omdat u daar dezelfde infor matie kunt verwachten als hierbo ven vermeld. De verbruikers aan het deel van het leidingnet dat i.v.m. de schoonmaak voor korte tijd moet worden afgesloten, ontvangen steeds tijdig van te voren bericht van de Waterleiding Maatschap pij, met de nodige aanwijzingen hoe te handelen. Voor hen is het van groot belang de aanwijzingen strikt op te volgen, omdat anders door overmatige opeenhoping van bezinksel schade aan of ver stopping van apparatuur kan ontstaan. De werkzaamheden duren tot omstreeks 1 januari 1991. Agenda voor de vergadering van de gemeenteraad te houden op dinsdag 30 oktober 1990, aanvang 19.00 uur. in het raadhuis. Raad huisstraat 1 te Venray. 1. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 25 september 1990. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Benoeming lid van het bestuur van het IZA-Limburg. 4. Verzoek ex artikel 74 WBO om vergoeding van de kosten voor het vernieuwen van drukspoe- lers t.b.v. de basisschool De Kemp. 5. Voorstel tot: a. het garanderen van de beta ling van de rente en aflossing van de door de Stichting CAI Venray aan te gane geldle ning voor de financiering van de aanlegkosten voor een centrale antenne-inrichting/ kabeltelevisieprojekt in de kerkdorpen Merselo, Oirlo, Castenray, Heide en Ys- selsteyn en b. het instemmen met een ver hoging van het tarief voor het abonnement op de kabeltele visie per 1 januari 1991 met ƒ1,40 per maand. 6. Wijziging garantiesubsidierege ling ophalen oud papier. 7. Aankoop grond aan de Maashe- seweg van de nv PLEM te Maas tricht. 8. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ3.144.000,- Lb.v. uit voering bestedingsplan riole ring 1990. 9. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ18.500,- voor de aan schaf van een zoutstrooier. 10. Vaststelling verweerschrift naar aanleiding van AROB-beroep van de heer G. Bongers, Beek 7 te Merselo tegen de aan hem op- gelégde herplantverplichting. 11. Verkoop kavel bouwgrond gele gen aan de Vliezenweg aan de heer M.G. van Rattingen, Henri Dunantstraat 37, Venray. 12. Intrekking raadsbesluit tot het verlenen van een recht van erf pacht aan Interstyling Venray, Stationsweg 126 te Oostrum. 13. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Rijksweg A73 Noord' t.b.v. het bouwen van een motel aan de Maasheseweg. 14. Voorbereidingsbesluit herzie ning bestemmingsplan 'Buiten gebied' t.b.v. bouwplan van de heer W. van Dyck, De Steeg - te Merselo. 15. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ50.000,- Lb.v. open bare werken in bestem mingsplan Veulen. 16. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ35.000,- t.b.v. ontrui ming sloopterrein Metaalweg, bestemmingsplan Smak- terheide. 17. Vaststelling van de nota 'Uit gangspunten mestverwerking in de gemeente Venray', elke week nieuws Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 oktober 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het collége van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrlt in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van het St. Vin- centiushuis aan de Heuvelstraat 7 te Venray, tn.v. Stiching St. Vincen- tiushuis; het wyzigen van een winkel pui aan de Grotestraat 2 te Venray, t.n.v. Josita bv, Oosterweg 74 te Wijchen; het bouwen van een carport aan de Knopkruid 29 te Venray, t.n.v. D.J.H. Verwoert-, het bouwen van een berging tuinmuur aan de Serenadestraat 31 te Venray, tn.v. J.W. Vink; het bouwen van een serre aan de Pavanestiaat 42 te Venray, t.n.v. J.M.H. Tunnissenj het bouwen van een serre bij woning pui entree fabriek aan de Smaktervveg 21a-23 te Venray, t.n.v. Speciaal Werk Venray bv; het uitbreiden van een wo ning aan de Molenklefweg 13 te Venray, t.n.v. Effect bv i.o.; het aanbouwen van een serre aan de Akelei 104 te Venray, tn.v. EJ.C.G. v. Dijk; het aanbouwen van een serre aan de Largostraat 11 te Venray, tn.v. A. Bakker-Claessens; het verbouwen van een reklame-studio aan de Wilhelmi- nastraat 3 te Venray. tn.v. WW. Stramm, Grotestraat 7; het uitbreiden van een be drijfsgebouw aan de Spurkt 12 te Smakt, tn.v. Maatschap v.d. Winkel; het verbouwen van unit nr. 4 en 7 paviljoen 'De Vellu' aan de Sta tionsweg 46 te Venray, tn.v. Psy chiatrisch Centrum Venray; het bouwen van een kantoor gebouw t.b.v. arbeidsbureau aan de St Jozefweg 1 te Venray, tn.v. Slok ker Vastgoed Groep bv. Paradijslaan 22a te Eindhoven; het bouwen van een biggen- batterij aan de Meerselsepeel 5a te Ysselsteyn, tn.v. J.P.A. Poels; het bouwen van een garage carport aan de Pioniersstraat 4 te Ysselsteyn, tn.v. G.J.M. Arts; het bouwen van een berging aan de Pr. Bernhardstraat 41 te Ven ray, tn.v. B.H.G.J. Philipsen. De bqrgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche 22 t/m 28 okt: Prins Bem- hardfonds. 29 okt. t/m 4 nov.: Unesco Centrum Nederland. 5 t/m 9 nov.: Nederlandse Brand wonden Stichting. 10 nov.: Spio. 12 t/m 18 nov.: Nationaal Jeugdfonds. 19 t/m 25 nov.: Diabetes Fonds Ne derland. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De koliektan ten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: A.M.W. Janssen, Van Ber- lostraat 2 te Leunen voor het uit breiden/wijzigen van een champignonkwekerij, gelegen aan de Van Berlostraat 2 te Leunen; M.Th.J. Cleven.Eijkenhofweg 2 te Veulen voor het uitbreiden/wijzi gen van een varkensfokbedrijf, ge legen aan de Eijkenhofweg 2 te Veulen; P.M.W. Philipsen, Horsterweg 19, 5809 ER Leunen voor het uit breiden/wijzigen van een tok- en mestvarkensbedrijf. gelegen aan de Horsterweg voornoemd; H. Bennbroek, Paardekopweg 11, 5754 PZ Deurne voor het uit breiden/wijzigen van een fok- en mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Veulensewaterweg 17, 5814 AK Veulen; Maatschap Claessens, Peelweg 25 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een pluimveehouderij en var- kensmesterij, gelegen aan de Peel weg 25 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 25 november 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zyn om, onder het stellen van voorschriften, positief te beschik ken op. de aanvraag voor een hin derwetvergunning van: A.H.G. Jenniskens te Leunen voor het uitbreiden/wijzigen van een fok- en mestvarkensbedrijf, ge legen aan de Enge Steeg 1 te Leunen; A.J.C. van der Pas, Rouwkui lenweg 31 te Ysselsteyn, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/ wijzigen van een pluimvee- fokvarkens- en mestvarkensbedrijf. gelegen aan de Rouwkuilenweg 31 voornoemd. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 25 november 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te'maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. FrencjterQjQ 'n abonnement waard Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwetver gunning van A.Th.M. Drüggen, Lol- lebeekweg 49 te Castenray, voor het uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij annex schapenfokke rij, gelegen aan de Lollebeekweg 49 te Castenray. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 8 november 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Art. 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende- :bóuwaan- vrage(n): het bouwen van een woning aan de Bershof te Leunen, t.n.v. J.W.B. Reintjes, De Hoef 11; het slopen van bestaande gara ge en bouwen, van een kantoor, ga rage/berging aan de Dr. Kortmann- weg 16 te Venray, tn.v. HJ.G. Swinkels. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 26 oktober 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche <3 DIEFSTALLEN Een 41-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van een plastic tas met daarin een pantalon ter waarde van ƒ200,- die ze even tevo ren gekocht had in een modezaak in het centrum. Ze had de tas enke le ogenblikken neergezet in een an dere zaak om daar wat anders te kopen. Een andere inwoonster had een boodschappentas aan haar fiets la ten hangen voor de Hubenhof. Bij terugkeer bleek de tas verdwenen te zijn. In die tas zat naast bood schappen ook een geldbedrag ran ƒ260,-. Uit een garage werd ten nadele van een 18-jarige inwoner een lede ren jas ter waarde van 600.- en een paar schoenen ter waarde van ƒ190,- ontvreemd. Tbegang tot de garage was verkregen met een valse sleutel. Een inwoonster van Vierlings beek zal haar winkelen in Venray nog wel lang heugen. Tijdens het winkelen werd haar portemonnee uit haar jaszak 'gerold'. Er werd ons> niet medegedeeld welk geldbedrag in de portemonnee zat. ONGELUK OP AUTOCROSSTERREIN Zondagmiddag vloog een cross auto, die aan de autocrosswedstry- den op het circuit 'De Peel' in Ysselsteyn deelnam, uit de bocht en botste tegen een daar uit veilig heidsoverwegingen geplaatst hek werk. Daarachter stond een 35- jarige inwoner uit het Belgische Ra- velt. Die kon de botsende auto niet meer ontwijken en kreeg het hek werk tegen zijn benen aan. Per ambulance weid hy naar het zie kenhuis vervoerd omdat men dacht dat hy een beenfraktuur had opge lopen. By onderzoek in het zieken huis blekende de verwondingen mee te vallen. Hy kon nog diezelfde dag naar zijn Belgische woonplaats worden overgebracht Maandag: 08.00-08.40 uur; 18:30- ~19.45 uur; 21.00-22.00 uur. Dinsdag: 07.00-08.40 uur; 19.00- 20.00 uur; 21.00-22.00 uur. Woensdag: 08.00-10.00 uur; 13.30-16.30 uur. Donderdag: 07.00-08.40 uur-, 1830-19.45 uur. Vrydag: 08.00-0840 uur-. 1830- 19.45 uur. Zaterdag: 083O-O9.45 uur; 14.00- 15.45 uur. Dinsdag: 1530-1630 uur: Oude ren; 20.00-21.00 uur: Damesuur. Woensdag: 10.00-11.45 uur: Da- mesuur. Zaterdag: 11.00-12.00 uur: Ouders-Kind. Thrieven: Enkel bad: tot 16 jaar ƒ2,50; van af 16 jaar 3,25. 10 baden: tot 16 jaar ƒ23,50; van af 16 jaar ƒ31,50. 30 baden: tot 16 jaar ƒ61,-, vanaf 16 jaar ƒ82,50. 50 baden: tot 16 jaar ƒ96,-; vanaf 16 jaar ƒ126,-. KOM EENS VAKER ZWEMMEN'! Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2 5801 HS Venray Tel. 04780-82069 Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve vande navolgende bouw plannen: het bouwen van een pomphok aan de Spurktenveg 1 te Veurqy, - t.n.v. J.M. Barents, Overloonseweg 15; het bouwen van een tuinhuis je aan de Kempweg 79 te Venray, tn.v. J. Steegh; het uitbreiden van een wo ning aan de Vollenbergstraat 26 te Venray, tn.v. J.M. Bijen; het bouwen van een fietsen berging aan de Boterbloem 70 te Venray, tn.v. M.A.G.M. Janssen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 26 oktober 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray Defesche MOEITE LEVERDE NIETS OP Een goed voorbereidde aktie van een inbraak in de kantoren ran de Saweco in Oirlo leverde uiteindelijk alleen maar schade op. Schade voor Saweco, de eigenaar van een aan grenzend terrein en, de eigenaar van een personenauto. In de nacht van donderdag op vrijdag moesten inbrekers zich snel uit de voeten maken omdat een persoon, die toevallig het be drijf passeerde, onraad rook en alarm sloeg. In de computerruimte was een computer reeds op een steekwagentje geladen om die mee te nemen. Verder waren de daders bezig de kluis op die steekwagen te laden. Het was een goed voorbereidde aktie. De voor deze aktie benodigde personenauto was in Oirlo. even voor de inbraak gestolen. De daders hadden bovendien een extra toe gangsdeur gemaakt via de Depute Petersstraat, Daar werd het hek werk open gesneden om van daar uit de Saweco-kantoren te bereiken. Er konden de nodige sporen wor den veilig gesteld. DRANK IN BESTUURDER Voor een 35-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray liep het gunstiger af. Ook hy viel op door zijn rijgedrag. maar de beken de proeven rechtvaardigden alleen een rijverbod. KONTROLE IN DE BOSSEN NAAR CROSSERS Omdat er de laatste tyd nogal wat klachten bij de politie binnenko men over overlast in de bossen, door crossers veroorzaakt, heeft de politie zondagmorgen een speciale kontrole uitgeoefend in de bossen van Ysselsteyn, Vredepeel, Zwart Water en de Ballonzuil. Maar het leek wel of de crossers daar lucht van hadden gekregen want er kon geen enkele crosser worden aange houden. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het dichtmaken van de over kapping aan de Maasheseweg te Venray. Ln.v. Stichting Beroepsop leiding, SL Antoniusstraat 1: het bouwen ran een dieren verblijf aan de Ossendyk te Merse lo, Ln.v. H.G.M. Wismans, Coppelenberg 18; het slopen van de bestaande berging en bouwen van een nieuwe wagenberging aan de Merseloseweg 155 te Venray, Ln.v. H.J.T. de Mulder; het plaatsen van een opslag ruimte aan de Julianasingel 36a te Venray. Ln.v. Vissers Wegenbouw, Bosscheweg 67 te Drunen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 26 oktober 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Goedgekeurd door de staatssekre- taris van Justitie d.d. 30 mei 1990 onder nummer EO. 690/141/097.90. Uitslag van de trekking gehouden op vrijdag 12 oktober 1990 ten over staan van notaris mr. M.P.P.F. Grou- tars in het Provinciehuis te 1. Eitnnmmer 77609; 2. 52496: 3. 12871; 4. 117528; 5. 129029; 6. 138695; 7. 126136; 8. 24728; 9. 68924; 10. 84085; 11. 94655; 12. 66165; 13. 11158; 14. 182130; 15. 81886; 16. 19074; 17. 189328: 18. 101939; 19. 133430; 20. 30471; 21. 184494. 22. 34900; 23. 28186; 24. 15975; 25. 179961. De prijswinnende loten kunnen, óf per aangetekend schrijven onder opgaaf van naam en adres worden gezonden aan de afdeling Kas (La.v. de heer Van Lieshout) van de Alge mene Bank Nederland NV, Bre- destraat 10. 6211 HC te MaastrichL waarna voor overmaking van het bedrag zal worden zorggedragen, ól persoonlijk aan de loketten van bo vengenoemde bank tegen kontante betaling en tegen inlevering van het lot, worden aangeboden. Met hartelijk dank voor uw steun aan dephnbujgse cultuur. DE WORTELEN BLEVEN NOG GOEDKOOP In Ysselsteyn zag een landbouwer een auto stoppen nabij zyn veld met wortelen! Tot zijn verbazing ging de bestuurder die wortelen rooien. De landbouwer ging er naar toe en vertelde de hem onbekende man dat hy daar geen toestemming voor had gegeven of zou geven. De landbouwer wilde het niet op de spits dryven en zei tegen de onbe kende man dat, als hij een rijks daalder zou betalen, de zaak wel in orde was. Dat weigerde de man waarna de politie w.erd ingescha-j keld. De onbekende bïeek een inwo ner van Liessel te zijn. De politie bemiddelde, waarna de man alsnog de rijksdaalder betaalde en de zaak werd afgesloten. Als de politie proces-verbaal inza ke het stropen van wortelen had op gemaakt (zo wordt in de wet de diefstal van veldvruchten omschre ven), waren de wortelen veel duur der geworden. ERGERLIJKE VERNIELING Wat moet er toch in het brein van vandalen afspelen om gewoon maar een intercompaneel uit de muur te trekken. Dit gebeurde by een aan de Gouden Leeuw gelegen apparte mentengebouw waardoor de bewo ners niet meer via de intercom bereikbaar waren. Die bewoners, waarvan veel bejaarden, zullen het nog enkele dagen zonder intercom moeten doen. De politie verzoekt of eventuele getuigen zich willen mel den. De medewerking van het pu bliek is voor de politie onont beerlijk. BANDEN LEK GESTOKEN Van een aan de Nevadahof gepar keerde personenauto van een inwo ner van Venray bleken de vier autobanden kapot gestoken. Een schadepost voor de eigenaar van ƒ1.000,-.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 13