Hoe krijgt Venray nieuwe burgemeester? PEEL EN MAAS Aktie Nieuw Dalland voor 'Wereldkinderen' Het Venray's Mannenkoor suksesvol in Hongarije TJ'if Zangers van St. Frans zoeken nieuwe leden Charter geeft Kiwanis Club Venray de officiële status I' s Limburg en dePaaeratiusbanfe A doen meer als u ruimer wilt zitten. MARKT STAATSLOT Duathlori in Venray Postduiven- tentoonstelling in de Kiosk Kursus voor partners van problematische alkoliolgebruikers PEEL EN MAAS Nu burgemeester mr. H.J.M. Defe- sche vorige maand bekend heeft ge maakt, dat hij in juli 1991 het burgemeesterschap van Venray zal neerleggen, zal men zich afvragen boe Venray een nieuwe burgemees- krijgt. Zoals bekend wordt een burgemeester voor de duur van zes jaar benoemd door de Kroon, op voordracht van de Minister van Binnenlandse Zaken en de Com missaris van de Koningin van de provincie waarvan de bewuste ge meente deel uitmaakt. De laatste speelt een zeer belangrijke rol by het benoemen van burgemeesters. VASTE REGELS De diskussie in de Tweede Kamer over de intensivering van de in spraak by de benoeming van burge meesters is eind oktober 1982 afgerond. In de maanden daarna hebben de Minister van van Bin nenlandse Zaken en de Commissa rissen van de Koningin van gedachten gewisseld over de kon- fcrete uitwerking van de met de Tweede Kamer besproken nieuwe procedure. Daarbij werd gekonklu- deerd, dat het in het belang van een goede informatie aan de gemeente raden, vertrouwenscommissies en (a.s.) sollicitanten noodzakelijk was een samenstellend overzicht op te stellen van de regels, die vanaf 1 ja nuari 1983 bij burgemeestersbe noemingen worden gevolgd. PROFIELSCHETS Een burgemeestervakature wordt in de Nederlandse Staatscourant bekendgemaakt, voordat de ge meenteraad een profiel van een nieuwe burgemeester heeft ge schetst. Na het openstellen van de vakature verzoekt de Commissaris van de Koningin de gemeenteraad hem zyn opvattingen mee te delen over de aan de te benoemen burge meester te stellen eisen van bekwaamheid en geschiktheid (pro fielschets). Als de raad dat wenst kan de Commissaris van de Konin gin tijdens een byeenkomst van de gemeenteraad over die eisen van ge dachten wisselen. De Commissaris van de Koningin kan ook met de raad spreken over andere faktoren, die een rol kunnen spelen, zoals o.m. de afspiegeling van politieke verhoudingen in het burgemees terskorps en zg. doorstromings- aspekten (dat is de benoeming van deze ambtsdragers in grotere, gely- ke of kleinere gemeenten dan waar in zij daarvoor funktioneerden). Het bevorderen van doorstroming betekent echter niet, dat in een ge meente van een zekere omvang uit sluitend zittende burgemeesters voor benoeming in aanmerking kunnen komen. De benoeming van anderen zal in gemeenten van aller lei grootte tot de mogelijkheden blijven behoren. Omdat het aantal vrouwelijke burgemeesters in Ne derland nog gering is, wordt aan sollicitaties door vrouwen extra aandacht besteed. VERTROUWENSCOMMISSIE Het is aan de gemeenteraad te be palen of hy uit zyn midden al dan niet een vertrouwenscommissie in stelt in verband met de vervulling van de burgemeestersvakature. Wordt hiertoe besloten, dan regelt de raad de taak, samenstelling en de werkwijze van deze commissie, alsmede de geheimhouding. Dit laatste brengt o.m. met zich mee, dat geen inlichtingen schriftelijk noch mondëlijk kunnen worden ingewonnen over sollicitanten. Bo vendien kunnen leden van de ver- De een noemt het een aanwinst voor het Venrayse centrum, de ander vindt het veel te hoog. Feit is dat men hij bouwbedrijf Verhoeven trots is op het vijf verdiepingen tellende kantoor- en appartementengebouw (15% me ter hoog) op de hoek van de Merseloseweg-Kruitweg. En hét moet gezegd worden. Dit pand vormt een monumentale entree voor het centrum. A.s. vrijdag wordt dit bouwwerk opgeleverd aan de opdrachtgever, het Pensioenfonds voor Architekten. 20 Appartementen en twee ruime kan toorruimtes. ontworpen door architektenburo Lerou en Lerou, zijn door bouwbedrijf Verhoeven in een zeer kort tijdsbestek gerealiseerd. Trots is men vooral op de huurappartementen, die zeer ruim van indeling zijn en luxe zijn afgewerkt Elk appartement heeft een woonkamer met open keu ken met een vlberoppervlak van maar liefst 60 m2. De keukens zijn fraai en modem afgewerkt De appartementen bevatten elk t wee ruime slaapka mers en een badkamer met douche en ligbad. Elke bewoner krijgt een eigen parkeerplaats en kelderruimte. De appartementen zijn al voor een groot deel verhuurd. In een van de kantooiruimtes zal Makelaarskantoor Zeelen v.d. Burgt zich vestigen. Voor de andere kantoorruimte is nog geen gegadigde gevonden. trouwenscommissie om deze reden evenmin mededeling doen aan an dere raadsleden, die geen lid zijn van de commissie. WERKWIJZE Wanneer door de raad wordt besloten geen vertrouwenscommis sie in te stellen, dan bereidt de Commissaris van de Koningin zelf zyn aanbeveling voor. Wordt er wel een vertrouweiicommissie be noemd, dan worden de namen van de door de Commissaris van de Ko ningin geselekteerde kandidaten in alfabetische volgorde door de com missie verstrekt plus hun persoon lijke gegevens, mits de sollicitant daartegen geen bezwaar maakt. Nadat de vertrouwenscommissie op basis van deze gegevens en aan de hand van kontakten met al de geselekteerden haar standpunt heeft bepaald, deelt zy haar opvat tingen schriftelijk mee aan de Com missaris van de Koningin. De Commissaris van de Koningin kan de vertrouwenscommissie om na dere mondelinge of schriftelijke toelichting vragen. Bij het opstellen van de aanbeve ling aan de Minister van Binnen landse Zaken betrekt de Commis saris van de Koningin de opvattin gen van de vertrouwenscommissie. Als by de benoeming van de burge meester is afgeweken van de opvat tingen van de vertrouwenscommis sie, zal de Minister van Binnenland se Zaken deze commissie informe ren over de motieven, die tot deze afwijzing van het inspraakresultaat aanleiding hebben gegeven. VERKEERSONGELUKKEN MET GEWONDEN Vrijdagmorgen verleende een 47-jarige Deurnese bestuurder van een personenauto, komende vanaf de afrit van de Venloseweg, geen voorrang aan een uit de richting Maashees komende personenauto, bestuurd door een 34-jarige inwo ner van Boxmeer. De uit Deurne af komstige bestuurder werd naar het ziekenhuis vervoerd maar kon na behandeling naar huis worden overgebracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Vrijdagavond lette een 26-jarige bestuurder van een personenauto onvoldoende op het verkeer over het fietspad, bij het afslaan van de Leunseweg. Een 19-jarige bestuur ster van een bromfiets botste tegen de auto op. Zy werd naar het zie kenhuis vervoerd maar kon na be handeling naar huis worden over- gëbracht. OP ZOEK NAAR DE I»OLITIE Opvallend rijgedrag was oorzaak dat de politie in de nacht van don derdag op vrydag een automobilist op de Kempweg liet stoppen. De po litie ontdekte dat de bestuurder be hoorlijk had gedronken. Hij moest de bekende proeven ondergaan en die rechtvaardigden een rijverbod en proces-verbaal inzake het rijden onder invloed. De man verklaarde op zoek te zijn naar het politiebureau om aangifte van mishandeling te doen. Hij was in een uitgaansgelegenheid in Well in elkaar geslagen. De aangifte van mishandeling zal worden opgeno men door de rykspolitie van de groep Bergen. I Geld lenen lijkt vaak heel eenvoudig, eén telefoontje is meestal voldoende. Maar een- voudig betekent niet altijd goed, laat staan goedkoop. Want tegenover een snelle afwik- keling staat vaak een hoge rente. En dan I wordt lenen al snel een last Als u wilt lenen zonder kromliggen, kunt u niet om de Spaarbank heen. U kunt I kiezen uit verschillende mogelijkheden. Bijvoorbeeld een Doorlopend Krediet, een flexibele lening waarbij u steeds weer kunt opnemen wat u hebt afgelost Zo hebt u altijd een financiële reserve achter de hand. In het overzicht ziet u precies hoe voor- delig zo'n Doorlopend Krediet voor u kan uitpakken. Wilt u meer weten, vul dan de bon in of laat u adviseren op een van onze kantoren. DOORLOPEND KREDIET SPAARBANK WETTELIJK MAXIMUM kredietlimiet maandbedrag (2% van de kredietlimiet) rente" theoretische looptijd" rente" théoretische f 5.000,- f. 10.000,- f 20.000,- f. 100,- f. 200,- f. 400,- 14,0% 14,0% 14,0% 73 mnd. 73 mnd. 73 mnd. lOèr^d. 89 mnd. \82m&*f Ja, ik wil graag meer informatie over lenen zonder kromliggen. Naam:1 Adres: Postcode: Telefoon: Woonplaats: rente effectief op jaar basis; rentewijzigingen voorbehouden. "looptijd, bij uitblijven van tussentijds opnemen, iflossing en rente wijziging. Deze bon in een envelop zonder postzegel zenden aan: Spaarbank Limburg/Pancratiusbank, Afdeling Marketing, Antwoordnummer 20, 6200 VB Maastricht. III BIJ CHR.JANSEN AAN DE GROTE IS EEN MISSCHIEN EEN VERMOGEN WAARD! DONDEROAG 25 OKTOBER 1990 Nr. 43 HONDERDENELFDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Sigarenhuis Chr. Jansen c.Grote Markt 22 Voor de 3e keer organiseert de Triathlon Vereniging Regio Venray een duathlon-wedstryd. Op zondag 11 november a.s. gaan de atleten van start voor de 750 meter zwem men en 10 km lopen. Er wordt gezwommen in een 25 meter ver warmd binnenbad en het looppar- cours bevindt zich in een bosrijke omgeving. Er worden dan 4 rondes gelopen. Deelname staat open voor wed- stryd en rekreatieve sportmensen vanaf 16 jaar. Start en finish is in en rondom het Gemeentelijk Zwembad, Parkweg 2/4 in Venray. Er wordt gestart in series van opge geven zwemtijd op de 750 meter. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,- te storten op Rabobank Venray rek.nr. 15.39.68.427 t.n.v. Triathlon Venray. Zet op je bankopdracht je geschatte zwemtijd, na geldelijke overmaking krijg je de startbescheiden thuis gestuurd. De sluitingsdatum is op 4 november 1990 ingesteld. Voor meer inlichtingen kun je je richten tot: John Raadschelders, tel. 04780-88883, Peter Scheres, tel. 04780-89615 of Franka Jansen, tel. 04780-11491. Op zaterdag 27 en zondag 28 okto ber a.s. organiseert PDV de Vredes duif een grote Nationale Postduivententoonstelling in het wijkcentrum 'De Kiosk' in het Brukske te yen ray. De tentoonstelling is geopend op zaterdagavond vanaf 19.00 uur en zondag vanaf 11.00 uur 's morgen. Er zijn prachtige prijzen te ver dienen in de show- en vliegklasse. De vliegklasse (drietal zichtkeu- ringen) is alleen opengesteld voor de leden van de CC Peel en Maas. Bij een deelname van min. 50 stands z(jn de hoofdprijzen (in de vlieg klasse) o.a. een rywiel, waardebon nen van ƒ150,-, een grote achterham, een mixer met toebeho ren, een 6-vaks duivenmand, enz. (er zijn 10 hoofdprijzen, per deelne mer kan maar een hoofdprijs ge wonnen worden). Ook de andere prijzen zijn beslist de moeite waard. Inzetten zaterdagmorgen voor de leden van de CC Peel en Maas van 08.30 tot 10.00 uur. De ingezette duiven mogen 2 oude pennen bezitten. Verder is er op de zaterdagavond de grote prijsuitreiking van de 25-jarige jubileumvlucht Gronin gen, met als overwinnaar dhr. Kur- vers uit Koningslust. Op- beide dagen is er live-muziek en een Rad van Avontuur. Ook zal er op de zaterdag nog een bonnenverkoop plaatsvinden van div. bekende duivenliefhebbers zo als Th. Hermans, Helden B (nat. dax-winnaar 1990); J. Beyers, Deur ne; J. Muyzers. Lottum-, J. Basti- aans, Venray; G. Cuppen, Horst America; J. v. Vliet, Schoonhoven; Keunen-Hyssen, Sevenum; J. Hen driks, Broekhuizenvorst. Kortom het belooft weer een grandioos dui- venweekeinde te worden in Venray. inlichtingen zijn verkrijgbaar bij dhr. H. Aben, tel. 04780-87251. Op 6 november start het Consul tatiebureau voor Alkohol en Ande re Drugs in Noord-Limburg (CAD) met een kursus voor partners van problematische alkoholgebruikers. In deze kursus wordt gewerkt aan het sterker maken van de niet- drinkende partner in zijn/haar funktioneren ten opzichte van de drinkende partner. Dit gebeurt door middel van les sen over alkohol en alkoholge- bruik, huiswerkopdrachten, het laten zien van een film, etc. Het is niet de bedoeling de drinkende partner te veranderen, maar om er zelf beter van te worden. De kursus bestaat uit acht bijeen komsten en er zyn geen kosten aan verbonden. Voor inlichting op opgave kunt u bellen naar Marijke Lukker of Rob den Dekker, CAD Noord-Limburg, p.a. Goltziusstraat 5, Venlo, tel. 077-548200. elke week nieuws Reeds enkele jaren wordt het Damavan-projekt in Manilla op de Filippijnen van de Stichting We reldkinderen financieel gesteund door de Personeelsvereniging van het Varkensonderzoekcentrum Nieuw Dalland BV. In 1988 leverde een gesponsorde deelname aan de Venrayse Kennedymars het mooie bedrag van ƒ6.000,- voor dit goede doel op. Vorig jaar organiseerde de Personeelsvereniging een voetbal wedstrijd waarbij om de uitslag ge poold kon worden. Bovendien was er een sponsorloterij aan verbon den. Deze aktiviteiten leverden ruim ƒ10.000,- op. Dit jaar gaat de Personeelsvereni ging op een geheel andere toer. Ben Jubbega, hoofd Kl-intern van het Varkensonderzoekcentrum heeft een boekje geschreven met verha len over de lotgevallen van Dalland- inseminatoren. Zijn eigen rijke er varingen, en die van collega's heeft hij samengevat in een boefje van veertig pagina's, dat voor ƒ10,- ver krijgbaar is. Geïnteresseerden kun nen het boelye bestellen bij de heer A. Sanders van Nieuw Dalland. tel. 04780-49400. De Stichting Wereldkinderen is in Venray en de regio onder leiding van de heer L. Hageman (Woonmo- de De Schout, Schoutenstraat 9) zeer aktief. Jaarlijks wordt een be drag van ƒ30 k ƒ40.000.- bijeenge bracht voor een viertal vaste projekten: een in Kerala (India), een in Bangkok (Ihiland), een op de Fi lippijnen (Community Center I)a- mayan in Manilla) en het onder houden van een kindercrèche in San Paolo (Brazilië). Daarnaast is er ieder jaar nog een eenmalig pro- jekt, dat zich overal ter wereld kan bevinden. Dit jaar hebben de schoolkinderen voor Wereldkinde ren een sponsor-fietstocht gehou den ten bate van een.school in India. Via Wereldkinderen kan men ook een kind adopteren voor ƒ65,- per kwartaal. waarvan ƒ60.- bestemd is voor het geadopteerde kind en ƒ5.- voor de kosten, die de Stichting Wereldkinderen maakt Van 12 Vm 18 oktober heeft het Venray's Mannenkoor een concert reis gemaakt naar Hongarije. Het gezelschap van 160 personen, zan gera en dames, verbleef in een hotel aan het Balatonmeer en vandaar uit werden de diverse trips gemaakt. Naast de optredens in Tiliany, Tapo- lea, de Matthiaskerk en de Stepha- nus Kathedraal, maakte het concert in de beroemde 'Redoute' (Frigado) te Boedapest de meeste indruk. Ty- dens een anderhalf uur durend programma maakte het Venray's Mannenkoor, onder leiding van Pierre Gerits duidelijk waartoe het in staat is. De Venrayse zangers brachten religieuze liederen, klas siek, laat-romantisch en modem ten gehore. Maar ook de werken van Nederlandse componisten zo als Strategier, Diepenbrock en De Beer werden in Hongarije zeer ge waardeerd door het talrijke pu bliek. Na de pauze voerde het Boedapester Koor met kamer orkest, allen conservatorium studenten, het schitterende 'Cloria' van Vivaldi uit. Na het concert werden geschenken uitgewisseld. Burgemeester H. Defesche, be schermheer van het Venray s Man nenkoor, bood het Boedapester Koor een tegel aan met het gemeen tewapen van Venray. In het begin van deze maand heeft het Venrayse jongenskoor de 'Zangers van St. Frans' zyn 31e ver jaardag gevierd. Iemand die de leef tijd van 31 jaar heeft bereikt is nog jong, zit vol levenslust en heeft veel plannen. Zo is dat ook-het geval met dit jongenskoor. Nog onlangs, bij de dodenherden king op het Engels kerkhof, werd door het koor een wezenlijke bij drage geleverd aan de indrukwek kende plechtigheid die daar plaatsvond en was men vol lof over het optreden van het koor. Enige maanden geleden is mede door de inzet van het koor het inter nationale congres van de Pueri Cantores in Maastricht een sukses geworden. In de afgelopen week bracht het koor een vakantiewerk week door in Hengelo (Gld) waarbij veel aan sport en spel is gedaan, maar ook hard is gewerkt aan het kerstrepertoire voor de uitvoerin gen in de Paterskerk en tijdens de kerstconcerten. Nu is de tijd aange broken, dat het koor zich gaat voor bereiden op een buitenlandse toernee tijdens de zomervakantie van 1991. Er wordt dus hard gewerkt en iedereen doet z'n best om de goede naam, die het koor zich in die 31 ja ren verworven heeft, te handhaven en te vergroten. Voor een jongenskoor heb je nu eenmaal elk jaar nieuwe jonge zan gers nodig. Dit jaar wil het koor dit telkens terugkerende probleem op een wat meer grootschalige manier aanpakken. In het verleden was het zo, dat een ledenwerfaktie 10 k 12 jongens opleverde, waarvan er dan door allerlei omstandigheden onge veer de helft weer afviel, hetgeen betekende dat maar met een heel kleine groep kon worden gestart. Dit jaar wil het koor het, zoals ge zegd, wat grootser aanpakken en dit uiteraard met de bedoeling dat in een keer zich een groot aantal nieuwe jongens zal aanmelden. In verband hiermee zullen de pastores van Venray-kom en de kerkdorpen in het komend weekend aandacht aan het jongenskoor en delëdëh- werfaktie besteden en zal de meeste inwoners van Venray een brief van het koor bereiken. Zeker, het jongenskoor zingt re gelmatig in de Paterskerk. Toch kan met een gerust hart gesteld wor den, dat dit koor in het verleden Venray zo vaak op nationale en in ternationale manifestaties verte genwoordigd heeft, dat het niet zo maar een parochieel koor is te noe men. Bovendien komen de leden van het koor niet alleen uit de paro chie van de Paterskerk maar ko men zij uit heel Venray (ook uit een aantal kerkdorpen). Dat zou zo moeten blijven waardoor de hele Venrayse gemeenschap zich verte genwoordigd kan voelen door de 'Zangers van St. Frans'. Daarom deze uitgebreide leden werfaktie. Hebt u een zoon of kent u een jongen, in de leeftijd van 9 t/m 12 jaar, die nader zou willen ken nismaken met het koor, dan is hij met zijn oudere van harte welkom op de informatie- en kennisma kingavond die zal worden gehou den op donderdag 1 november a.s. om 19.00 uur in het koorhuis 'De Galmhut' aan de St Antoniusstraat 3a. Ook kan kontakt opgenomen worden met de dirigent W. Buys (tel. 81091) of de sekretaris G. Rem mers (tel. 81690). Als er nu toch eens een stuk of dertig jongens zich kwamen aan melden... De Kiwanis Club 'Schieëpereland' chartert op zaterdag 27 oktober de filmzaal van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon om zelf 'gecharterd' te worden. Deze iet- wat geheimzinnige zin behoeft eni ge toelichting. De Kiwanis Club is net zoals de Rotary Club, de Lions Club en de Thfelronde een service-club, waarvan wordt gezegd, dat 'mannen met een grote faam, representatief in hun beroep en met een grote zin voor verantwoor delijkheid' daarvan deel uitmaken. Twee jaar geleden startte Kiwanis Club Venray onder de hoede van de Kiwanis Clubs uit Venlo en Maas eik. Nu zij bewezen heeft op eigen benen te kunnen staan, ontvangt zy uit handen van de heer P. v.d. Ree uit Baam, gouverneur van het distrikt Nederland het charter, ten bewijze, dat zij de officiële status heeft en dus het 'in oprichting' ach ter haar naam mag schrappen. Dat die plechtigheid plaatsvindt in het Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon, heeft ook zijn reden. De Kiwaniërs van Venray (en uiter aard ook de by de club aangesloten leden uit Overloon, Horst en Seve num) hebben gestalte gegeven aan de leuze van de Club: 'Wij Bouwen'. Eind vorig jaar hebben zy een aktie gehouden ter financiering van de aanschaf van een invalidenlift en automatische deuren in het doku- mentatiecentrum van het Over- loonse museum. Het met dit charterprojekt bijeengebrachte be drag van ƒ20.000,- zal op zaterdag 27 oktober, gelijk met het Interna tionaal Tbegankelijkheid Symbool, worden overhandigd aan de heer S. Ttemming, direkteur van het Natio naal Oorlogs- en Verzetsmuseum. SLOOPTERREIN ONTRUIMD Een aan de Metaalweg gelegen sloopterrein is maandag ontruimd geworden. Deskundigen stellen nu een onderzoek in of de bodem ver ontreinigd is. Tbt die tyd is het terrein afgesloten. Hoelang de sane ring zal duren kon ons niet worden medegedeeld. POLITIE VERLEENDE ONDERDAK AAN HOTELGAST Hoewel het niet de gewoonte is en ook zeker niet zal worden, schoot de politie, in de nacht van dinsdag op woensdag vroeg, een buitenland se gast te hulp omdat hij geen kans kreeg om Hotel Julian aan de Juli- ansingel binnen te komen, terwijl hy toch al maanden geleden ge boekt had voor de overnachting. Er was niemand bereikbaar om hem binnen te laten. - Wat de politie ook ondernam. het. was niet mogelijk kontakt te krij gen met de eigenaar—Om-de 35- jarige buitenlandse gast niet op straat te laten staan, zodat hij van de gastvrijheid van Venray een ver keerde indruk mee naar huis zou nemen, bood de politie de gestrand- de hotelgast een verblijf aan in de passanten ruimten op het politie bureau... De gast verklaarde later dat de po litie in zijn land niet zo gastvrij was. RALLYCROSS ZONDER VERGUNNING Vrijdagavond bereikte de politie verschillende klachten dat er met auto's werd gecrosst in de bossen van Ysselsteyn, Vredepeel en het Zwarte Water. Tben de politie de eerste cross auto aanhield werd al snel duidel(jk dat er sprake was van een autocross over een afstand van 100 km. De deelnemers, in totaal 19 personen, hadden een papiertje moeten teke nen by hun start in Oirlo. Van een vergunning had geen der deelne mers iets vernomen. De rally werd georganiseerd door een inwoner van Reuver. Hy had in het verleden al meerdere malen aan een nacht cross deelgenomen in Zuid-Lim burg. Als oud-inwoner" van Venray had hy voorgesteld een rally te or ganiseren in de gemeente Venray met als start- en eindpunt Oirlo. De start hebben alle deelnemers In Oirlo gemaakt, maar niet allen be reikten het eindpunt. Een 5-tal ry- dere werd naar het politiebureau gedirigeerd. Daar werd proces verbaal opgemaakt inzake het deel nemen aan een autorally waarvoor geen vergunning was verleend èn voor het verstoren van de rust In de bossen. Bovendien was er sprake van gevaarlijk rijgedrag, want er werd met zeer hoge snelheden gereden. Er zal ook worden nagegaan of er deelnemers officieel lid zijn van een erkende motorsportorganisatie teneinde na te gaan of tegen de deelnemers geen disciplinaire maatregelen genomen kunnen worden. Overigens kreeg de organi sator een extra proces-verbaal aan gezegd inzake het organiseren van een cross zonder vergunning. Hy verklaarde die vergunning niet te hebben aangevraagd omdat hy wist dat die toch niet zou worden ver leend. TEGEN LICHTMAST i Buurtbewoners van de rondweg het Brukske hoorden in de nacht van vrijdag op zaterdag een enorme klap. Zy waarschuwden de politie en die ontdekte dat een personen auto tegen een lichtmast was ge botst De auto was ryp voor de sloop. De bestuurder moest de be kende proeven ondergaan. II (j kreeg in rijverbod van 8 uur en proces-verbaal inzake het rijden on der invloed. I

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11