i Afsluiting Jaegerhofweg i.v.m. rekonstruktie- werkzaamheden Vrij-zwemuren binnenbad Huwelijkssluiting voortaan ook op 'ADV'-vrijdagmiddagen Bekendmaking Kinderbijslag en bijverdienen Afsluiting Kuulenweg i.v.m. rekonstruktie- werkzaamheden Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Vliegbasis De Peel weer aktief Hinderwet Hinderwet 5^0 Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Bekendmaking knolcyperus Openbare vergadering Welstandscommissie Hinderwet Kollektekalender oktober/november PEEL EN MAAS Donderdag 18 oktober - Pagina n ti NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12X30 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 1500 tot 1700 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, .dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en Informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 1000 tot 1100 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden. beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 1000-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. In verband met rekonstruktie- werkzaamheden aan asfaltweg en bermen, is het noodzakelyk dat de- Jaegerhofweg tydelijk wordt af gesloten voor doorgaand verkeer. De afsluiting geldt voor de perio de 1 oktober 1990 tot 3 november 1990 of zoveel korter of langer als in verband met de uitvoering van de werkzaamheden noodzakelyk is. Er wordt naar gestreefd om de duur van de werkzaamheden tot een mi nimum te beperken. Mochten er omtrent een en ander nog vragen zyn, dan kan men zich wenden tot de heer J. Oosterbeek van de afdeling Openbare Werken (tel. 23385). Maandag: 08.00-08.40 uur; 18.30- 19.45 uur; 21.00-22.00 uur. Dinsdag: 07.004)8.40 uur; 19.00- 20.00 uur; 21.00-22.00 uur. Woensdag: 08.00-10.00 uur; 13.30-16.30 uur. Donderdag: 07.00-08.40 uur-, 18.30-19.45" uur. Vr(jdag: 08.000840 uur; 1830- 19.45 uur. Zaterdag: 0830-09.45 uur; 14.00- 15.45 uur. Dinsdag: 15.30-1630 uur: Oude ren; 20.00-21.00 uur: Damesuur. Woensdag: 10.00-11.45 uur: Da mesuur. Zaterdag: 11.00-12.00 uur: Ouders-Kind. Tkrieven: Enkel bad: tot 16 jaar ƒ2,50; van af 16 jaar ƒ3,25. 10 baden: tot 16 jaar ƒ2330-, van af 16 jaar ƒ31,50. 30 baden: tot 16 jaar ƒ61,-; vanaf 16 jaar ƒ82,50. 50 baden: tot 16 jaar ƒ96,-; vanaf 16 jaar ƒ126,-. KOM EENS VAKER ZWEMMEN! Gemeenteiyk Combi-Zwembad {•arkweg 2 5801 HS Venray TfeJ 04780-82069 In verband met de geldende ar beidsduurverkorting voor het per soneel van de gemeente Venray is het raadhuis al sinds enkele jaren elke vrijdagmiddag in de oneven weken gesloten. Om die reden von den tot nu toe op die vrijdagmidda gen ook geen huwelykssluitingen plaats. Het gemeentebestuur streeft ech ter naar een betere dienstverlening voor de burgers en in dat kader hebben burgemeester en wethou ders besloten om voortaan ook op de 'adv'-vry dagmiddagen gelegen heid te geven voor het sluiten van een wettelijk huwelijk. Voor derge- lyke huwelijksvoltrekkingen zul len géén extra leges worden geheven. Wel zullen, ter compensa tie van de extra kosten, die met de ze dienstverlening zijn gemoeid, de legeskosten voor elke huwelijksvol trekking worden verhoogd met een bedrag van ƒ12,50. Over één jaar zal het college van b. en w. deze beslis sing evalueren. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 04780-23231. By burgemeester en wethouders van Venray is een verzoek ingeko men van G.T.J. Loonen, Koepas 10 te Oirlo, om een bouwvergunning voor het inbouwen van een tijdely- ke woning in voorruimte jong veestal. De gewenste oprichting wijkt af van de ter plaatse geldende bestem ming en voorschriften. Burgemeester en wethouders zyn voornemen voor de afwijking van het bestemmingsplan vrijstelling te verlenen als bedoeld in artikel 17 .van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, voor de duur van maximaal 5 jaren. Het verzoek ligt ingaande 19 okto ber 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de on derafdeling bouw- en woningtoe zicht, kamer 310 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende genoemde termyn heefl een ieder de bevoegdheid te gen het verlenen van de vrijstelling schriftelyk bezwaar in te dienen by burgemeester en wethouders van Venray. De burgemeester van Venray, mevr. mr. E.M.A.A. Hoppenreys- de Loo, loco-burgemeester Per 1 oktober 1990 z(jn de maxi male onderhoudskosten voor het recht op kinderbijslag verhoogd. Er wordt van uit gegaan dat per jaar thuiswonende kinderen niet meer kosten dan ƒ10.000.- en uitwonen de kinderen niet meer dan ƒ13.800,-. School- en kursusgeld mag bij deze maximumbedragen worden opgeteld, zolang dit niet meer bedraagt dan ƒ1.750,-. Thuis wonende kinderen mogen daar naast hun reiskosten van en naar school nog meetellen. Voor wie van belang Alleen als een kind vanaf 16 jaar eigen inkomsten heeft, by voor beeld uit een bijbaantje of een sta ge, zijn de onderhoudskosten van belang. Met name voor de vraag hoeveel een kind mag byverdienen zonder de kinderbijslag in gevaar te brengen. Het gaat hierbij om be paalde groepen kinderen vanaf 16 jaar, te weten: - werkloze of studerende kinderen van 16 en 17 jaar; - werkloze schoolverlaters van 18 tot 21 jaar; - studerende kinderen van 18 tot 25 jaar die geen recht hebben op studiefinanciering. Hoeveel mag je byverdienen? Om te kunnen berekenen hoe veel een kind mag bijverdienen, moet men eerst weten wat zijn le vensonderhoud kost. Vervolgens kijkt men naar de zogenaamde on- derhoudseis. Dat is het bedrag dat de ouders moeten bydragen om het recht op kinderbysalg (een, twee of drie maal) te behouden. Voorbeeld Een thuiswonende 17-jarige scho lier kost ƒ10.000,- per jaar. (Dat is ƒ2.500,- per kwartaal.) De ouders krygen een maal kinderbijslag voor hem en hebben een onder- houdseis van 56,- per week. (Dat is ƒ728,- per kwartaal.) Maximaal mag hy netto bijverdienen: ƒ2.500,- - ƒ728,- 1.772,- per kwartaal. Meer informatie Aan de hand van de folder 'Kin derbijslag. hoeveel mag je bijverdie nen?' kunt u berekenen hoeveel een kind mag byverdienen zonder dat de kinderbijslag in gevaar komt. De folder is te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering, Rhijnspoorplein 1, 1091 GC Amsterdam, tel. 020- 5600955. Voor telefonische infor matie kunt u terecht op werkdagen tussen negen en twaalf uur. 0aO In verband met rekonstruktie- werkzaamheden aan asfaltweg en bermen, is het noodzakelyk dat de Kuulenweg tijdelyk wordt afgeslo ten voor doorgaand verkeer. De afsluiting geldt voor de perio de 15 oktober 1990 tot 3 november 1990 of zoveel korter of langer als in verband met de uitvoering van de werkzaamheden noodzakelijk is. Er wordt naar gestreefd om de duur van de werkzaamheden tot een mi nimum te beperken. Mochten er omtrent een en ander nog vragen zijn, dan kan men zich wenden tot de heer J. Oosterbeek van de afdeling Openbare. Werken (tel. 23385). Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 oktober 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een zwem- en rekreatiecentrum aan de Kempweg 70 te Venray, Ln.v. Hevo Projekt Ma nagement bv, Eisenhowers!raat 3 te Veghel; het bouwen van eèn tuinhuis je aan de Kogeldistel 30 te Venray, t.n.v. M.J. Hoesen; het bouwen van een loods aan de Twistweg 10 te Vredepeel, t.n.v. A.J.M. van Hoof; het verbouwen van een wo ning aan de Puttenweg 31 te Ys- selsteyn, t.n.v. M.J. Philipsen-Smits; het bouwen van een opslag ruimte aan de Smakterweg 29 te Venray, t.n.v. P.H.V. 'Eenheid over wint', Jan Hendrickxstraat 14 te Overloon; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Boudewijnhof 1 te Venray, t.n.v. A.M. Houwen; het bouwen van een mestopslagloods aan de Deumese- weg 116 te Ysselsteyn, tn.v. J.G.M. Philipsen; het slopen van de bestaande garage en bouwen van een nieuwe aan de Casten rayseweg 5 te Oirlo, tn.v. W.P. Nellen-Peetere; het bouwen van een volière aan de Sanshofstraat 62 te Venray, tn.v. M.J.J. Rutten, Oude Oostrum- seweg 39; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Tatralaan 14 te Venray. tn.v. PJ.G.M. Verhaag; het slopen van een bestaande opslagloods en bouwen van een nieuwe aan de Veulenseweg 20 te Veulen, tn.v. Nysen bv; het bouwen van een gezinsver vangend tehuis aan de Noorderhof 3 te Venray, tn.v. Stichting Pension tehuizen Venray, Heuvelstraat 5; het bouwen van een tuinhuis je aan de Kruisdistel 17 te Venray, tn.v. H.G. van Houten; het bouwen van een woning garage tuinhuisje aan de Noor derhof 9 te Venray, tn.v. J.E.G.M. van Hooft, Akelei 21; het uitbreiden van een var kensstal aan de Rouwkuilenweg 23 te Ysselsteyn, tn.v. T.J.H. Tillemans; het bouwen van een4 woning aan de Melchiorhof 17 te Venray, tn.v. W. van Bracht Plasveldweg 25 te Overloon; het bouwen van een kippen hokje aan de Overloonseweg 18 te Venray, tn.v. A.W.M. de Bever. De burgemeester van Venray, mevr. mr. E.M.A.A. Hoppenreys- de Loo, loco-burgemeester Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een woning aan de Horeterweg te Casten ray, tn.v. G. Zegere, St Odastraat 23 te Melderelo.; het bouwen van een carport aanbrengen zadeldak op garage/ berging aan de Langeweg 49 te Ven ray, tn.v. G.J.M. Jans-Bollen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 oktober 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. mevr mr. E.M.A.A. Hoppenreys- de Loo, loco-burgemeester G)U0 Vanaf woensdag 17 oktober 1990 vliegt het 306 fotoverkenningssqua- dron weer vanaf de vliegbasis De Peel. Voor de omgeving betekent de openstelling van de vliegbasis een verhoging van vliegaktiviteiten en het .daarmee samengaande vlieg tuiglawaai. Vooral van 29 oktober tot en met 1 november a.s. kan de vliegbasis tijdens de daguren vanuit onge bruikelijke richtingen worden aan gevlogen. Op vrijdag 2 november 1990 ver trekt het 306 squadron weer naar de vliegbasis Volkel. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn om negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwet vergunning van J. Michels, Volen 7 te Heide doch tegelykertyd onder het stel len van voorschriften', een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning te willen verlenen voor een fok- en mestvarkensbedrijf, ge legen aan Volen 7 te Heide; Maatschap Van Dijck, Heidse- weg 9 te Heide voor het uitbreiden/ wijzigen van een varkensfokbedrijf en varkensmestery, gelegen aan de Heidseweg 9 te Heide, doch tegelij kertijd, onder het stellen van voor schriften, een uitbreiding/wijzi gingsvergunning te willen verlenen. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 1 november 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: Maatschap Van de Winkel te Smakt voor het uitbreiden/wyzigen van een varkensfokkery, gelegen aan de Spurkt 12 te Smakt hinder wetvergunning is verleend. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 18 nov. 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tydig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schoreten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken Ingevolge artikel 19, tweede lid, van de Wet persoonsregistraties wordt hierby bekendgemaakt dat een reglement is opgesteld voor de navolgende bestanden van de ge meente Venray: 1. de administratie onroerend goed belasting, hondenbelasting, baat belasting en gemeentegaranties; 2. de administratie wapens en mu nitie, alsmede jachtakten; 3. de administratie uitgifte onroe rend goed (incl. verhuur en jach- trecht); 4. de administratie woningaanpas sing gehandikapten en partiku- liere woningverbetering, alsmede het register premie koopwoningen; Ev de verschillende administraties van afdeling Burgerzaken, zoals paspoorten, rijbewyzen en vreemdelingen, alsmede huur subsidies; 6. de verschillende administraties van Sociale Zaken, zoals die van debiteuren en kliënten ter uit voering van AWB en WWV, bud- getprojekt en frauderegister, alsmede administratie eigen bij drage en indikatie WBO en HOG- kliënten. De reglementen zijn ter inzage ge legd in het raadhuis, afd. bestuur- sondereteuning, kamér 105 eri zyn aangemeld by de Registratiekamer. Venray, 15 oktober 1990 Burgemeester en wethouders Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wét op de Ruimtelyke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport aan de Hubertusstraat 21 te Venray, Ln.v. F.J.H. Stappers; het bouwen van een carport aan de Hubertusstraat 19 te Venray t.n.v. H.J.S.M. van Rijn; het aanbouwen van een serre aan de Schutsboom 25 te Venray, Ln.v. T.G.J. Lamere; het bouwen van een dubbele carport aan de Hubertusstraat 27 en 29 te Venray, t.n.v. R.J. Zwiebel; het bouwen van een carport tuinberging aan de Past. Strij kerestraat 13 te Leunen, t.n.v. L.J.M. Reintjes; het bouwen van een serre aan de Kruidenlaan 70 te Venray, Ln.v. J.H. Martens. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 otkboer 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezichL kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mevr. mr. E.M.A.A. Hoppenreijs- de Loo. loco-burgemeester De burgemeester van Venray, maakt bekend dat in het raadhuis, kamer 232, 'tijdens kantooruren voor eenieder ter inzage liggen de geaktualiseerde lijsten van terrei nen waarop het onkruid knolcype rus is aangetoond. Ingevolge de regeling teeltverboden knolcype rus geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: a. alle bol- of knolvormende bloem- gewassen; b. alle houtige gewassen, vaste plan ten, bloemisterijgewassen en groentegewassen, voor zover zij worden geteeld met het doel de gehele of gescheurde plant of on dergrondse delen daarvan elders uit te planten, of voor wederuit- plant in het verkeer te brengen; c. alle akker- en tuingougewassen, waarvan ondergrondse delen worden geoogst of meegeoogst; d. graszoden. Ingevolge een verordening van het Landbouwschap geldt een reini- gingsplicht voor werktuigen die ge bruikt $ijn op met knolcyperus besmette percelen. Venray, 18 oktober 1990 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Op maandag 22 oktober a.s. zal om 14.00 uur in het raadhuis (ka mer 126) een openbare vergadering worden gehouden van de Welstand scommissie. De agenda voor deze vergadering ligt vanaf maandagmorgen. 10.00 uur, ter inzage by de sekretaris van de Welstandscommissie, de heer C. van Rossum, tel. 04780-23377. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbesch i kking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van Maatschap Weijs, Steegse Peel- weg 51 te Leunen voor het uitbrei den/wyzigen van een varkensfok kery en -mesterij, gelegen aan de Hoogriebroekseweg 2 te.Castenray positief te beschikken onder het stellen van voorschriften. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 1 nov. 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook wordeh ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken 22 t/m 28 okt.: Prins Bern hardfonds. 29 okt. t/m 4 nov.: Unesco Centrum Nederland. 5 t/m 9 nov.: Nederlandse Brand wonden Stichting. 10 nov.: Spio. 12 t/m 18 nov.: Nationaal Jeugdfonds. 19 t/m 25 nov.: Diabetes Fonds Ne derland. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De koliektan ten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima- tiebewyg-kunnen vertonen. OP HETERDAAD Even had de bemanning van een politie auto voor een nader onder zoek, hun auto naby de Kiosk verla ten, of een 29-jarige inwoner dacht uit die auto een lamp mee te kun nen nemen. Dat werd door de poli tie ontdekt. De man zette het op een lopen maar een politieman was sneller en greep hem in zijn kraag Op het politiebureau werd proces verbaal tegen hem opgemaakt. De man was niet geheel nuchter. Moge lijk dat hij daardoor tot die daad is gekomen. ZOON KWAM THUIS Toen de zoon des huizes thuis. w£ aan de Eiffellaan terugkeerde, zag tó TB i WEL VEROORZAKER BEKEND NIET DE BENADEELDE Een aan de Kempweg geparkeer de witte personenauto werd bij het indraaien van de Kempweg naar het Gouden Leeuwterrein aangere den door een andere auto. De bestuurder reed door, zonder dat zyn identiteit kon worden vast gesteld. Een getuige noteerde het kentekennummer en gaf dat aan de politie door. Maar hoe gek het ook mag klinken, de bestuurder van de beschadigde auto heeft zich tot op heden nog niet gemeld. Als hy dat doet kan de politie hem de veroor zaker mededelen en eerst dan kan proces-verbaal worden opgemaakt. FIETS UIT KELDERRUIMTE ONTVREEMD Uit de onder de Hubenhofflat ge legen gemeenschappelyke kelder ruimte, werd ten nadele van een bewoner van Hubenhof een daar gestalde herenfiets ontvreemd. hij dat twee vreemde personen in de ouderlijke woning warén. Hij ging niet naar binnen, maar ging naar bekenden in het Bergkwartier, waar hij de politie waarschuwde. Tben die arriveerde, waren de per sonen verdwenen. Wel vond zy de nodige spullen, die reeds waren klaar gezet om mee te nemen. Ver moedel ijk door de komst van de zoon hadden de daders het hazepad gekozen. De technische recherche kon eni ge sporen veilig stellen. VANDALISME Een deur en een zijvleugel van het gemeentehuis waren met een viltstift beklad waardoor het vele honderden guldens gemeenschaps geld gaat kosten om de aangebrach te teksten te verwijderen. Enkele in de Grotestraat staande prullenbakken waren door vanda len in brand gestoken. Politieman nen blusten met aangereikte emmers water de brand. Van een aan de Henseniusstraat geparkeerde personenauto was de buitenspiegel er af geschopt. Er tevens een deuk in het portier ge- schop. Dat viel op te maken uit de sporen. Afgelopen week maakten wij melding van het overlijden van dhr. Steyvere, dirigent van de Koninklijke Harmonie Euterpe. Dit inspi reerde een van onze lezers, en een trouwe fan van Euterpe, tot de vol gende 'Ode aan Pierre Steyvers': Herinnering aan Pierre Steyvers Pierre Steyvers de dirigent van de harmonie is er niet meer. Vele Icilometers heeft hij naar Venray gereden keer op keer. Hij ontwikkelde zijn grote talent Met muziek was hij in zijn element Hij kwam graag naar Venray toe. Nooit werd hij het oefenen moe. Maar hij Md zeer goede muzikanten. Die van muziek wisten van ivanten. Al jong werd hij met muziek gekonfronteerd. Op zijn 10de jaar werd accordeon gestudeerd. Jong ivas hij direkteur van een groot orkest Spelen deden ze op z'n best. Accordeon, viool, drum en saxofoon. Samen speelden ze de mooiste toon. Op het conservatorium studeren. Oefenen, spelen en componeren. Piano, en een goede organist Die van instrumenten van wanten wist Hij tvas heel intelligent Slaagde zélfs voor hoofddirigent Bij menige harmonie was hij dirigent Die leerden van zijn grote talent. Op de muziekschool was hij docent Menigeen heeft hij verwend. 'Euterpe' werd zijn grote fan. Die konden er wat van. Een klein citaat uit hun grote sukses. Tenslotte leerden ze goed hun les. In de jaren '60 gingen ze op concours in Leiden. Dat waren span nende tijden. Ze hadden Landskampioen in de wacht gesleept Daar werd om gejubeld, en met de beste punten gedweept De Deken kondigde het aan in de kerk. Dat de harmonie zo'n sukses had, met hun grote werk. De toren van de Peelkathedraal was feestelijk verlicht. Iedereen liep rond met een blij gezicht. Als een koning werd Pierre in een Landawwer door Venray gereden. Pierre glimlachte innig en tevreden. De klokken beierden vanuit de toren. Iedereen moest het horen. De harmonieën speelden vrolijke kla nken. Niets staken ze onder stoelen of banken. Iedereen was blij. De mensen juichten als Pierre kwam voorbij. Landskampioen, heel Venray vierde feest Pierre glunderde het meest In de schouwburg ging het toen verder met de pret De muzikanten toonden trots hun witte flos op hun mooie pet Zo hebben ze dikwijls op hun grote suksessen gefeest Wel zat er in een goede geest Pierre heeft met de muzikanten de grond goed omgeploegd. Veel zweet moeten laten en luird gezwoegd. Samen hebben ze in 25 jaar iets moois van de harmonie gemaakt En harde noten gekraakt. Met zijn discipline gaf hij ze iets van zijn talent Nu staat de harmonie als een van de besten bekend. Het was steeds maar oefenen en leren. Op steeds z waardere concoursen concerteren. Dat concert van de harmonie en het mannenkoor. Die mooi muziek streelde menig oor. Samen op de televisie in de kerk Vele kijkers van Nederland zagen en hoorden hun werk. Dikwijls is hij op de schouders gedragen. En veel dankbaarheid ervaren. Deze harmonie die hij bracht tot grote bloei. Raakt zeker niet in de knoei. Verheugd zijn ze met een nieuwe dirigent Die dat werk van hem voorzet met groot talent Verdiend heeft, hij zeker een ernstige bede. Heer, dat Pilrre rnag ruste in vrede

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14