Zonwering Zonwëshg Nieuwe Ford Escort en Orion bij Garage Van Haren hbobank geeft volle procent korting op hypotheken 4 ZONWERING VENRAY BV Opel lanceert wederom het Winterplan vanaf woensdag 10 oktober in Venray hunkemöller Dringende oproep van de Amnesty-groep I.V.N. Grote muziek- en dansmiddag voor ouderen in Venray Katholieke Vrouwen Vereniging Toepclub 't Upke F.N.V. Voedingsbond Jong Nederland De Zonnebloem Huisvrouwen- kontakt Brukske A.F.V. Venray Nederlands kampioen stockcarracen Dactylo Uitzendburo 1 jaar in Venray! WAO VAN SOEST Muziekinstrumenten- wedstrijd bij Bakkerij Pijpers y PEEL EN MAAS Donderdag 4 oktober Pagina 9 Vfcnaf vandaag, 4 oktober 1990 jjunt u bij uw Ford dealer Van Ha ten kennis maken met een geheel nieuwe serie Ford Escort en Orion modellen. Na een jarenlange promi nente positie op de lyst van best verkochte wagen, heeft het vorige model nu plaats gemaakt voor een nieuwe serie modellen klaar voor de jaren 90. Deze verbeterde en beter uitge ruste modellenserie is specifiek itworpen en ontwikkeld om aan [de wensen van de automobilist van de jaren '90 te kunnen voldoen. De nieuwe Escort en Orion worden donderdag 4 oktober a.s. geïntrodu- rd by Garage Van Haren aan de luisstraat 'Ford is er van overtuigd dat deze nieuwe Escort en Orion modellen irecies aansluiten bij hetgeen de Jant wenst, en natuurlyk zijn wy dat ook' aldus de heer Van Haren. "En dat geldt net zo goed voor de partikuliere klanten, als voor de aankoop van een kompleet wagen park van een bedryf. De drie- en vyf-deurs Escort, de Orion en de Ca briolet zijn vanaf de introduktie le verbaar. Later dit jaar volgt de Escort stationwagen. Daarnaast ver wacht men volgend jaar de Escort S, later gevolgd door de Escort XR3 en de Turbo Diesel. Vergeleken met het vorige model bieden de nieuwe wagens een nog kompletere standaarduitrusting, meer ruimte en grotere veiligheid Daarnaast zijn ze goedkoper in on derhoud. De nieuwe Escort en Ori on zijn nu ook leverbaar met een elektronisch ABS-systeem. 'Een zeer komplete auto in dit segment van de markt', meent de heer Van Haren, 'waarmee wy tege moet komen aan hetgeen de klant van vandaag wenst'. Vanaf heden, 4 oktober, kunt u uzelf hiervan overtuigen tijdens de publieke introduktie. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. De Rabobanken in de regio Ven- ay en de Maasdorpen hebben geza- lenlyk besloten de rente voor een ekombineerde hypotheek één pro- Net als in voorgaande jaren lan ceert Opel voor de winterperiode weer het Winterplan, waarbij de auto op vitale onderdelen wordt ge- kontroleerd. Treedt desondanks toch pech op, dan wordt deze gratis verholpen. De kosten van het Opel Winterplan bedragen slechts 25 lulden: "Het winterplan heeft zich de af gelopen jaren ontwikkeld tot een gewaardeerde service-verle- voor de Opelryder/ster, tegen tën minimale vergoeding. Door de toenemende interesse zyn de tosten van het Winterplan al jaren- ang hetzelfde gebleven. Dit jaar Plannen wij ca. 100.000 Winter plan certificaten uit te reiken. Wy vinden het zeer belangrijk dat onze klanten ook onder strenge winter- to omstandigheden optimaal ge bruik kunnen maken van hun auto". Ty'dens de Winterplan inspektie- beurt worden de navolgende onder- beien gekontroleerd: radiateur dop, kachelradiateur, thermostaat, Waterslangen, slangklemmen, wa terpomp, v-snaar, koelvloeistof en jteco. Na goedbevinden krygt de klant een Winterplan Certificaat ^gereikt. waarmee de Opeldealer borg staat voor het goed funktione- ten van het koelsysteem. Treden er desondanks defekten op, dan wor den deze gratis (voor de klant) her steld. Tevens ontvangt de klant een Winterplan yskrabber. Het Winterplan, een hartverwar- Uende aktie van de Opeldealer. U bent van harte welkom bij Ate- je Garage, Oude Oostrumseweg 4, tonray. cent lager te stellen dan gebruike- lyk. Deze extra lage rente geldt voor de kombinatie van Starthypotheek en Spaar-Optimaal hypotheek. De gekombineerde hypotheek draagt het beste van twee hypothe ken in zich. Want de Starthypo theek kent een byzonder lage rente by de start, terwyl de Spaar- Optimaalhypotheek zich onder scheidt door het fiscale voordeel dat al snel kan oplopen tot enige tienduizenden guldens. Men kan ook kiezen uit looptyden van 3, 5, 10 of 15 jaar vaste rente en de 30-jarige Rente Stabiel. Zowel kopers van nieuwe huizen als van bestaande woningen kun nen kiezen voor de profijtelyke hy- potheekkombinatie. Door de scherpe rentetarieven worden de mogelijkheden om te kopen vaak ook iets ruimer. Daarom is het ver standig eerst met de Rabobank te praten alvorens de huizenmarkt op te gaan. Door zélf met de Rabobank in overleg te treden, krygt een ko per het scherpste rentetarief dat mogelijk is. De Rabobank biedt belangstellen den een uitgebreid assortiment hy potheken. Afhankelyk van ieders persoonlyke situatie adviseert de bank, na een uitvoerige analyse, een bepaalde hypotheek. Om verdere beslissingen goed te kunnen overwegen, maakt de Rabo bank nauwkeurige vergelykingen, inclusief de fiscale aspekten. Deze specialistische adviezen worden ge geven door terzake kundige hypo theekadviseurs. Zij kennen de mogelykheden door en door en helpen kopers adequaat op weg. Fi nancieel, fiscaal en ekonomisch. Bovendien kent de Rabobank de plaatselijke situatie als het gaat om kopen en verkopen van woningen. De Rabobank verwacht dat de Spaar-Optimaalhypotheek ook dit jaar nog sterk in de belangstelling staat Deze verbeterde levenshypo theek is in korte tyd de belangrijk ste hypotheek geworden. Dit wordt veroorzaakt door de aantrekkelijke fiscale kenmerken en gunstige prysstelling. Grotestraat 2 Venray Amnesty International werkt voor de vrijlating van al die mensen die vanwege hun overtuiging in de gevangenis zitten, terwijl ze geen geweld hebben gebruikt. Amnesty International werkt tegen marte ling, slechte behandeling in gevan genissen en tegen de doodstraf. Ze vraag regeringen opheldering over in hun land voorkomende politieke moorden en 'verdwyningen'. Voor al diegenen die hun land ontvluch ten vanwegen bovenvermelde men senrechtenschendingen bepleit Amnesty International het recht om asiel te krygen. Ook in Venray is een groep van aktieve Amnesty-leden. Door per soonlyke omstandigheden van di verse leden is de werkkracht van onze groep echter alarmerend ver minderd. Om aktieft te kunnen blij ven, zijn er mensen nodig die helpen met het werk binnen onze groep. Wij doen daarom een drin gend beroep op mensen van alle leeftijden die ons een warm hart toedragen en over enige vrije tyd beschikken om aktief mee te wer ken binnen onze groep. Dit is niet vryblyvend! Een maal in de drie weken, op maandagavond, houden wij een vergadering waarin alle ak- tiviteiten worden afgesproken en deeltaken worden vastgesteld. U wordt geacht by die vergaderingen aanwezig te zyn. Na een inwerkperi- ode gaat u meedoen in een van onze subgroepen met werk dat aansluit by uw interesses en uw mogelijkhe den. Een uitdaging voor u? Mis schien wel, maar dan een uitdaging die u in staat stelt zeer direkt iets te doen voor medemensen die buiten hun schuld in nood verkeren, dik wijls mensen die zelf bewust iets wilden doen voor anderen. Kom ons helpen! Het is nodig! U kunt voor inlichtingen bellen of schrijven naar: C. Hoedemaekers, tel. 04780-84479. afd. Geysteren-Venray 'Dialezing Paddestoelen' voor iedereen die meer wil weten over deze geheimzinnige plantengroep door dhr. Raaymakers uit Helmond. Zaal 't Trefpunt, Geysteren. Maandag 8 okt. om 20.00 uur. Vanwege het enorme sukses van 8 mei van dit jaar, organiseert de Wykvereniging Veltum wederom een grote muziek- en dansmiddag voor ouderen in 'In den Engel', Poststraat, Venray, op donderdag 11 oktober 's middags om twee uur. Ook deze keer speelt voor u het muziek- en dansorkest Aldörum uit G roesbeek. Iedereen uit Venray en wyde om geving is van harte welkom, we ma ken er weer een gezellige middag van. Voor inlichtingen kunt u bel len: 04780-89162. Op 9 oktober houden wy een le denvergadering. Deze avond zal ver zorgd worden door mevr. Claessens, diëtiste en verbonden aan het voe- dingsadviesburo te Venray. Mevr. Claessens zal een lezing houden aan de hand van enige dia's over dieëten in het algemeen, goede en betere voeding en zal ingaan op uit de zaal gestelde vragen. Aanvang 8 uur. Tbepclub 't Upke maakte onlangs een trip naar Antwerpen voor een uitwisseling met Belgische toepers. Het werd een zeer enerverend weekend waarby snel bleek dat Venrayse toepers veel voor hebben op de Antwerpenaren. Met een be zoek aan naehtelyk Antwerpen ein digde een uitwisseling die voor herhaling vatbaar is. Venray is weer een modezaak rij ker, een herenkleding zaak op top niveau. Brouwer Herenkleding freeds 32 jaar een begrip in Venlo en de wijde omtrek) is sinds enkele weken ook vertegenwoordigd in Venray. In een uniek pand gelegen in de Grotestraat vindt u een mode zaak die zijn weerga in de provin cie Limburg niet kent! Voor deze unieke modezaak is de heer Paid Brouwer samen met zij vrouw Karen verantwoordelijk. Caesar Jonge Mannen Mode startte 6 jaar geleden als een dyna mische modezaak voor de man, die vlot en apart gekleed wilde gaan. Exclusiviteit en een uitgekiende kollektie samen met service, bracht dit geheel tot een suksesformule. Na enkele jaren bleek echter dat het pand waar Caesar zich gehuisvest had te klein was geworden voor de vraag naar de juiste kleding voor de juiste persoon. Betreft: inleveren van vakantie bonnen voor de landbouw en che ques. voor al onze leden werkzaam in de agrarische sektof en iedereen die werkzaam is in de agrarische sektor en vakantiebonnen en/of ASF-cheques ontvangt Op 8, 10 en 11 oktober hebt u weer gelegenheid tot het inleveren van vakantiebon nen en/of cheques (ASF, Heidemij, Grontmy. RIJP). Op 8 oktober in Vierlingsbeek by J. Deenen, Klap hekken 5 van 18.00-20.00 uur. Op 10 en 11 oktober in wijkcentrum 'de Kiosk', Brukske Venray, tussen 19.00-21.30 uur. Om e.e.a. zo ordelyk mogelyk te laten verlopen verzoeken wy u om rekening te houden met dat: a. geen losse zegels worden aan genomen-, b. u een bank- of gironummer mee brengt waarop het bedrag van de bonnen gestort wordt; c. als u lid bent van een vakbond een bewijs van lidmaatschap bij u hebt; d. als u voor een ander de bonnen en/of cheques inlevert zich kunt legitimeren. Indien eenieder zich aan bo venstaande houdt verwachten wij dat de inname op een vlotte wyze kan geschieden. Hebt u vragen neem dan kontakt op met de pen ningmeester van de Voedingsbond FNV, afd. Venray, Vierlingsbeek, tel. 04780-87933. Hallo, daar zyn we weer. Het nieu we seizoen van Jong Nederland is al weer begonnen. Enkele weken gele den hebben we het seizoen ge opend met een geweldige spellen- middag en een openingswoord van onze burgemeester. Natuurlyk blijft het niet alleen by zo'n middag. Jong Nederland heeft het hele schooljaar iets te bieden aan de jeugd tussen 6 en 17 jaar. Wil jij zelf ook meemaken wat Jong Nederland jou allemaal te bieden heeft? Wat zeg je, je weet niet wanneer de groepsavonden zyn? Hieronder kun je dat zien. Meisjes: maandag 19.00-20.30 uur: 2e, 3e, 4e klas VO; dinsdag 18.30-20.00 uur: 7e, 8e groep LO en le klas VO; woensdag 18.00-19.00 uur: 2e en 3e groep LO; donderdag 18.45-20.00 uur: 4e en 5e groep LO; vrijdag 19.00-2090 uur: 6e en 7e groep LO. Jongens: maandag 19.00-2090 uur.- 2e, 3e en 4e klas VO; dinsdag 18.45-20.00 uur: 5e en 6e groep LO; woensdag 18.30-19.30 uur: 3e en 4e groep LO; donderdag 18.45-20.15 uur: 7e en 8e groep LO en le klas VO. (VO voortgezet onderwys; LO lager onderwijs) Hopelyk zien we jou eens een keer! Onze blokhut staat op de hoek van de Westsingel-Whistlerstraat. Tot ziens by Jong Nederland! Na de bootreis van 22 aug. jl. waaraan 140 gasten deelnemen, ko men de gasten van de Zonnebloem weer voor een ontspanningsmid dag by mekaar en wel op dinsdag 9 okt a.s. in zaal 'In den Engel', Poststraat van 1490-17.00 uur. De Horster 'Toneelgroep 60 zal het programma verzorgen. Ze brengen sketches en voordrachten in het Horster dialekt Bij uw aankomst wordt u meteen de koffie met een stukje vlaai aan geboden. Tydens de pauze is het tijd voor een dranlye. Tbt ziens in 'In den Engel'. Vandaar dat er plannen waren gerezen om in Venray de kollektie uit te breiden, maar dan in de vorm van een exclusieve herenkle dingzaak. bestemd voor de oudere jongeren, hierbij vooral gelet op de grotere maten en een grotere kol lektie. Dit probleem werd opgelost door de verhuizing van Caesar Mannen Mode naar de Grotestraat nr 43. Een pand dat precies in de sfeeP pas van de mode die bij Caesar en Brouwer hoort, namelijk gezellig heid en uitstraling! Na een ingrijpende verbouwing van 3 maanden, waar alle-moeite werd gedaan om het zo statige pand weer in zijn vroegere vorm te rug te brengen, opende Christian Brouwer (jongste zoontje van Karen en Paid), vrijdag 7 september dit ware eldorado voor jong en oud, die mode en gezelligheid weten te waarderen Dit seizoen openden we met een programma over het ontstaan en de ontwikkeling van de Winkel van Sinkel, die door vrijwilligers ge rund wordt en waarvan de op brengst besteed wordt aan ontwikkelingswerk in India. Over India nu zal de volgende ochtend gaan. Aan de hand van dia's zal pe ter H. v.d. Zande ons dan nl. op zyn eigen boeiende manier kennis la ten maken met de mensen, hun ge woontes en met de rijke culturele schatten van dit voor ons toch iet wat mysterieuze land. Ook al mocht u de eerste ochtend niet aanwezig zijn geweest, dan kunt u toch zonder meer dit nieu we programma bijwonen, daar het een op zichzelfstaand geheel vormt. Zoals gebruikelijk vindt een en ander plaats in wijkcentrum de Ki osk en wel op 9 okt van 9.00 tot 11.15 uur. Iedereen, die geïnteres seerd is, kan voor ƒ2,75 p.p. komen kyken en luisteren. Wij garande ren u, dat het de moeite waard is. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tbt ziens! Donderdag 27 sept bespraken de amateurfotografen een Rondreis- kollektie. Drie maal acht foto's uit de Bondstbtowedstryd 1990 werden door een tweetal leden voorbereid en gepresenteerd. De foto's waren afkomstig uit Ttegelen, Rotterdam en Heerlen. Opvallend was dat hoe wel ze allen dezelfde niveau- klassifikatie hadden gehaald, er toch grote verschillen waren in de kwaliteit van het getoonde werk. Had de ene reeks enkele heel fraaie portretten, de ander bevatte zeer traditionele niet-zoveel-zeggende opnamen. Uiteraard verschilden de leden behoorlyk van mening over het een en ander zodat er genoeg stof voor diskussie was. Op 11 oktober is er een gastspre ker op bezoek: dhr. R. Abrahams is hiervoor benaderd. Deze is ge vraagd over zyn eigen werk, zowel kleur als zwart wit, te spreken. Dhr. Abrahams is BMK (Bonds Meester Klasse), hetgeen garant staat voor fotografie op hoog niveau. Aanvang: 20.00 uur. Kenned yplein 1 te Venray. INBRAAK IN WONING By thuiskomst ontdekte de bewo ners van een woning aan de Horsterweg dat de schuifdeur aan de achterzijde van de woning gefor ceerd was. Mogelyk is de dader by hun thuiskomst verrast en er via de voordeur vandoor gegaan. Wel was de woning doorzocht Zover kon worden nagegaan was er niets ont vreemd. CONIFEREN IN BRAND GESTOKEN Na eerst een zevental, in een tuin van een woning aan de Latyrus, co niferen met benzine te hebben overgoten, werden deze in brand gestoken. Een buurman ontdekte de brand. Mede door zijn optreden kon worden voorkomen dat alle co niferen in brand geraakten. Drie coniferen konden als verloren wor den beschouwd. Hoe groot de scha de is kon niet worden vastgesteld. Ook de daders konden niet worden achterhaald. Die waren, volgens het politierapport, in rook opgegaan. Omtrent de motieven van de op- zettelyke brandstichting kon geen verklaring worden gegeven. Op zondag 16 september jl. werd in Utrecht het Nederlands kam- pioenschap stockcarryden verre den waarby de Venrayse vereniging De Peeldrivers met de bovenste twee plaatsen ging stryken. In Utrecht werd veelvuldig Neder lands, Europees en Wereldkampi oen Ronald Mosman tweede en wist Sander Poels het kampioenschap^ naar zich toe te trekken. Voor Sander was het een mooie wedstryddag. In het begin had hy nog motorische problemen die uit- eindeiyk in de halve finale opgelost waren. De finale was zeer spannend en na een goede en snelle race wist Sander zyn tegenstanders voor te blyven. Voor diegenen die de kersverse Nederlandse kampioen willen zien ryden, nodigt de Stockcarvereni ging iedereen uit, op zondag 7 okto ber. op het eigen circuit aan de Smakterweg 80. voor de laatste race van dit seizoen in Venray, namelyk de clubkampioenschappen. De wedstryden beginnen rond 1290 uur en de entree is gratis. Dactylo Uitzendburo is in de afge lopen 20 jaar uitgegroeid tot een landelijk uitzendburo met 140 vestigingen door heel Nederland. Precies een jaar geleden opende Dactylo een vestiging in Venray. De ze Dactylo-vestiging wordt gerund door de enthousiaste vestigingsma nager Jos Bexkens. En niet zonder sukses. Niet alleen werkzoekenden wist hy uitstekend te bereiken en een grotere kans van slagen te bie den tot het vinden van de juiste baan. ook bedryven in en om Ven ray maakten in het afgelopen jaar veelvuldig gebruik van de diensten die Dactylo kan bieden. By Dactylo in Venray staat per soonlyke en vriendelyke benade ring voorop. Omdat Jos Bexkens er vanuit gaat dat niemand hetzelfde is, maakt hij graag persoonlyk ken nis met werkzoekenden en bedry ven. Alleen dan kun je de wensen van beiden goed vertalen en opti maal bemiddelen. Omdat hy boven dien de lokale markt goed kent is een baan op maat vaak snel ge vonden. Uiteraard heeft dit een professio nele achtergrond waarby Dactylo zorg draagt voor een prima admi nistratieve ontwikkeling. Jos Bexkens nodigt zowel werk zoekenden als werkbiedenden uit voor een persoonlyke kennisma king op de vestiging van Dactylo Uitzendburo in Venray, Langstraat 112, tel. 04780-11708. Dit kan a.s. za terdag 6 oktober ook. Dan organi seert Dactylo landelyk een Banenshow, in samenwerking met bedrijven. U kunt dan tussen 10.00 en 16.00 uur terecht op boven staand adres. Wie weet, misschien gaat u dan met een nieuwe baan naar huis! DIEFSTAL FIETS UIT GARAGE Uit een aan de Stationsweg naast de woning gelegen garage werd een damesfiets ontvreemd. Die fiets werd elders onbeheerd aange troffen. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-864Q8 Gewonden bij botsing Onvoldoende opletten was oor zaak, woensdagmorgen om even voor acht uur. van een botsing tus sen een personenauto en een brom fiets bestuurd door een 19-jarige jongen uit Oostrum, op de kruising by de kerk te Oirlo. De bromfiets- bestuurder moest met verschillen de verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Na de botsing raakte de personen auto ook nog een 14-jarige fietser uit Oirlo. Die liep lichte verwondin gen op. De fietser kon na behande ling in het ziekenhuis naar huis worden vervoerd, de bromfietser moest worden opgenomen. GROTE BUIT BU INBRAAK In de nacht van dinsdag op woensdag was door verbreking, toe gang verkregen tot een aan het Lo- vinckplein te Ysselsteyn gelegen supermarkt Ontvreemd werden 600 pakken koffie. 10 sloffen siga retten en 10 sloffen shag, 4 kratten bier, 3 kratten Cola, 2 dozen melk, daarnaast nog waspoeder, snyvlees en cosmetica. Dit alles ter waarde van ruim ƒ10.000,-. Tevens was er ook vanuit de su permarkt toegang verschaft tot het daarnaast gelegen restaurant. Hier werden een nog onbekend aantal flessen drank ontvreemd. HOND GEDOOD, EIGENAAR ONBEKEND Woensdagmorgen werd een op de Beekweg overstekende, licht bruine herdershond aangereden door een personenauto, bestuurd door een inwoner uit Heesch. De hond werd by de botsing gedood. De eigenaaij van de hond is nog niet achter haald. Hy wordt verzocht kontakt op te nemen met de politie. In het kader van de landeiyke ak tie 'Week van het Brood' heeft Bak- kery Pypers een muziekinstru menten-wedstryd georganiseerd. Leuke en mooie werkstukken zyn de afgelopen weken by hem ingele verd. Deze zijn inmiddels beoor deeld en de volgende kinderen mogen a.s. zaterdag 6 oktober by Bakkery Pypers hun prys komen afhalen: Lineke Noording, Wouter Jansen, Martyn v.d. Wyngaard, Saskia Smits. Johan Smits. Mieke de Bruyn. Bregje Janssen, Anneke Loeffen. Patrick Bierens, Mieke de Bruyn en Vivian Fleuren. Allen hartelijk bedankt voor jullie crea ties en jullie spontane mede werking. DAHLIA- EN CHRYSANTENSHOW 6 en 7 oktober Bothanische Tuin D'n Hof n Overloon GEVRAAGD representati chauffeurs. Voor inlichtin 83656 na 17J GD i'g en voor fam. i ten land 04784-2675

Peel en Maas | 1990 | | pagina 9