SMAAKVOL... 25 Jaar jongerensoos in Venray 2 DAMES Verpleeghuis 'Beukenenrode' denkt aan 'Zonnehuis' nieuwe bestemming voor Zaterdag 6 oktober landelijke waterschapsdag DAMES OF HEREN de nieuwe najaarsmode Van SR'65 Free Wheelend naar Dingus Beroering om invoering electroshock- Kombinatie verpleeghuis/verzorgingstehuis Dialektmis op radio therapie P.C.V. Videofilm over ziekenhuis Hoofdingang ziekenhuis gesloten PEEL EN MAAS Donderdag 4 oktober - Pagina 5 kan vanaf 16.00 uur (schoolvakantie vrij) iedere dag vanaf 15.45 uur VOOR HET DAGELIJKS SCHOONMAAK ONDERHOUD IN EEN GYMZAAL (veltum) INFORMATIE MEVR. MARIE-JOSE PRICE TEL. 04780-87024 HOENDERSTRAAT 53 VENRAY Grotestraat 27. VENRAY Alle veranderingen worden door ons in eigen atelier gratis voor u verricht. Op 6 november a.s. is het 25 jaar geleden dat de jongerensoos Din gus, zoals die nu heet, haar deuren opende. Nu, 25 jaar later, na veel ups en downs, bewyst de jongeren soos nog steeds haar bestaansrecht. 25 Jaar geleden op 6 november 1965 werd de soos van Venray inge zegend door de toenmalige deken Loonen. Het kreeg de naam Stich ting Rooy '65 mee, afgekort SR '65. Het toenmalige bestuur had de be doeling een ontmoetingsruimte te realiseren voor de Venrayse jonge ren. Het bestuur had ook een aantal aktiviteiten georganiseerd in af wachting van de aktiviteiten die de jeugd zelf zou gaan ontwikkelen. Tevens werd er een jeugdbestuur gevormd die de dagelijkse gang van zaken moest regelen. Het jeugd bestuur had echter hele andere op vattingen dan het ouderenbestuur, waardoor het ouderenbestuur op 12 april 1968 altrad. Vanaf dat mo ment stond SR '65 op eigen benen. De soos zit al 25 jaar in het zelfde pand aan de Hoenderstraat. De naam van de soos is wel veran derd van SR '65 naar Free Wheelin' naar Dingus, zoals het nu nog steeds heet Dat de soos al 25 jaar in hetzelfde pand zit is mecje.te dan ken aan mevr. Maessen die al 25 jaar het onderhoud doet. Het bezoekersaantal in de soos is in de loop der jaren een op en neer gaande beweging geweest. Vyf jaar geleden zag het er heel slecht uit en men was ook bang het 25-jarig be staan niet te halen. STAND VAN ZAKEN De laatste m aanden is het weer ongekend vol in Dingus. Een teken dat de Venrayse jeugd toch meer wil dan de hele avond met een pilsje in de hand in een discotheek rond hangen. In de soos kun je wat doen. Er staat een voetbaltafel, een flip perkast en sinds een aantal maan den ook een poolbiljart. Ook de platenkollektie gaat wat verder dan het reguliere top-40 werk. Dingus is ook in het bezit van een zaal waar aktiviteiten georgani seerd kunnen worden. Deze ruimte wordt ondermeer gebruikt als repe titieruimte voor een aantal bands. Deze bands kunnen gebruik maken van een p.a. en van opberghokken voor de instrumenten. De zaal wordt natuurlijk ook veel gebruikt voor optredens. Allerlei soorten muziek komen aan bod van hip hop tot speedmetal of gitaarrock. Als je op een avond Dingus bin nen stapt en je bestelt wat te drin ken, zal de drank ingeschonken worden door een vrijwilliger. De he le soos draait namelijk voor het grootste deel op vrijwilligers. Jonge mensen die een avondje bardienst willen draaien en meestal ook zelf in Dingus uitgaan. Ook het bestuur bestaat uit vrywilligers. Iedere middag van maandag tot en met vrijdag is Dingus open van 13.00-16.00 uur voor scholieren. Zij kunnen dan onder het genot van koffie of iets fris bijkomen van de geleverde prestaties op school. Deze middagen worden druk bezocht Naast Dingus zit eetgelegeheid 'Yellow Bean'. Deze is Van maandag tot en met vrijdag open van 17.00 tot 19.00 uur. Voor een klein bedrag wordt hier dagelijks een 3-gangen maaltijd geserveerd waarby ook een alternatief aanwezig is voor ve getariërs. Op 25 september jl. be stond de Yellow Bean 1 jaar. De publiciteit voor optredens en andere aktiviteiten wordt door Din gus zelf verzorgd. In de zeéfdrukke- rij zijn vaak mensen hard aan het werk voor het maken van de posters. Regelmatig krijgen vrijwil ligers de kans om ook te leren drukken, dit door middel van kur- sussen die binnen de zeefdruk wor den georganiseerd. JUBILEUMPROGRAMMA Dingus zou Dingus niet zijn als het 25-jarig bestaan niet uitvoerig gevierd zou worden. Het gebouw wordt van binnen en van buiten ge durende de festiviteiten versierd zo dat het iedereen wel op zal vallen dat er iets gaande is. Op zondag 7 oktober is er een open dag van 13.00 tot 17.00 uur. Iedereen kan dan Dingus binnenlo pen om een kijkje te nemen in het café. Yellow Bean, de zeefdrukafde ling en de zaal. In het café is ook een video te zien over de gang van zaken in een jongerencentrum. De zaal is omgebouwd tot exposi tieruimte waar de volgende men sen hun werk zullen laten zien: Karin Juwett, Paula Biemans, Jos van de Goor, Wies Wijnen, Peter Zegveld, Marcel Poels, Cecile Geurts, Frank Schaeffers, Monique Weyers, Gerard Schoenmakers, Arie van Driel, Boukje Weel en Eefje Op den Buysch. Het weekend van 12,13 en 14 ok tober staat in het teken van de zesti gerjaren. Op vrijdag 12 oktober zal 'The Kliek' optreden. Vanaf 1987 zijn de sixties-fanaten bezig en Ne derland was al snel te klein. Ze tra den ook in België en Duitsland met veel sukses op en lieten daar een dolenthousiaste zaal achter. Zaterdag 13 oktober is er een reü nie. Alle (oud) medewerkers zijn hier van harte welkom op deze avond waarop ongetwijfeld weer veel herinneringen opgehaald zul len worden. Zondag 14 oktober zal Herman Brood op het podium verschynen. Veel hoefje over hem niet te vertel len, hij is bij iedereen bekend als muzikant en kunstenaar. De voor verkoop is inmiddels gestart dus zorg datje er snel bij bent, want vol is vol. Het weekend 26/27 oktober staat in het teken van de zeventiger ja ren. Vrijdags is er een videomara thon. In twee zalen zullen er dan tot diep in de nacht films, die ken merkend zijn voor de jaren '70, ge draaid worden. Op grootbeeld muziek- en spektakelfilms, boven het wat meer serieuze werk. Zaterdag 27 oktober zal Mr. Re- view in Dingus aantreden. Bij de echte Ska liefhebbers is deze band natuurlijk bekend. De in 1984 opge richte 8-mansformatie heeft het speelplezier op nr. 1 staan. Zy ge ven een komplete show weg waarbij het onmogelyk is stil te blijven staan. Het weekend 2/3 november staat in het teken van de jaren '80. Vrij dag is er een swingavond met me dewerking van The Funky Tribe. Een initiatief van de Amsterdamse d.j.'s Otto van de Toorn en Kees Ko ning. Zij verzorgen de hele swing avond met optredens van 'Cold 45 Automatic' en 'RIV master' samen met danseressen. De muziek van beide groepen is snel, super dans baar en slaat aan bij zowel het hardcore-rap publiek als by iedere hip-hop freak. Zaterdag 3 november is er een theatervoorstelling in Dingus van Paul Clark. Deze pantomime-speler maakt in zyn voorstelling duidelyk of wiskunde kunst kan voortbren gen. 'A bohemian from 9 to 5' is de naam van de voorstelling. Een ac countant maakt kennis met het on stuimige leven van een kunstenaar. Paul Clark is geobsedeerd door een zame mannen, die zich met zinloze wiskundige problemen enige orde in hun leven proberen te scheppen. Het laatste weekend 16/17 novem ber staat dan in het teken van de ja ren '90. Zaterdag 17 november staat Mucky Pup op de bühne. Deze uit Amerika afkomstige band speelt fünk/speedmetal. By hun vorige toemee waren alle zalen uitver kocht, een echte topband volgens de kenners van dit genre. Alle weekenden wordt ook in het café steeds de bijpassende muziek van de betreffende periode ge draaid. In volgende persberichten zal nog wat verder op het program ma in gegaan worden. In ieder geval tot ziens in Dingus, Hoen derstraat 10, Venray, tel. 83293. teur. de heer V.d. Heyden, in feite in zyn toespraak al een schot voor de boeg. Hy vroeg zich af of bij uitbrei ding van zorg alternatieven moge- lyk zyn. Hy herinnerde er aan. dat landelijk tal van experimenten worden opgezet, waarin men pro beert uit te gaan van de wens van de ouders, die er op neerkomt: Zo lang mogelyk zelfstandig, in eigen huis, of indien opname onvermyde- l\jk is, in de di rekte omgeving, graag zonder scheiding van tafel en bed. In dit verband stelde hy. dat bestuur en direktie van Beukenro de de noodzakelijke veranderingen mede willen stimuleren en daaraan meewerken. In zekere zin bereidt Beukenrode zich al voor op nieuwe taken, zoals blykt uit het verstrekken van maal tijden in het verpleeghuis aan zelfstandig wonende ouderen, het mogen gebruikmaken door oude ren van de instelling en het aanbie den van de in het verpleeghuis aanwezige deskundigheid. OFFICIËLE OPENING De officiële opening van Beuken rode na de grondige verbouwing deed burgemeester H. Defesche met een druk op de knop, waardoor een fontein in de hal ging werken. Alle bewoners konden via een intern gesloten televisienet de openings handeling volgen. Echter niet eer der voordat de voorzitter van de familieraad, de heer H. van Valken goed de afstandsbediening voor een groot videoscherm had aangebo den. Hiermede wilde hy aangeven, dat alle video-apparatuur in Beu kenrode een openingsgeschenk was van de familieraad. Op zondag 7 oktober zal via de Lo kale Omroep Sevenum in het pro gramma 'Een boeketje Muziek' een gedeelte van de Kruudwis-mis te horen zijn. Deze Plechtige Hoog mis, helemaal in het Ven rays dia- lekt, werd op zaterdagavond 18 augustus jl. in de St. Petrus Banden Kerk opgedragen. Het programma van de LOS be gint om negen uur 's morgens, wordt gepresenteerd door Piet Janssen en is te beluisteren via de FM-band op 105,5 Mhz. Getuigen hielpen politie per telefoon Buurtbewoners naby de super markt in Landweert waren in de nacht van vrijdag op zaterdag getui ge, dat een drietal knapen bezig was goederen uit een daar staande con tainer te halen. Een echtpaar belde de politie en gaf hun bevindingen door. Dat echtpaar deed meer. want het telefonisch kontakt met de poli tie bleef bestaan. Tterwyl de een vanuit het raam van hun woonka mer de verrichtingen van het drie tal volgde gaf de ander die door aan de politie. De politie bleef hierdoor op de hoogte. Toen het drietal de politie zal aan komen gingen ze er vandoor. Twee knapen konden, na een korte ach tervolging. in de buurt worden aan gehouden. De jongelui waren 14 en 16 jaar oud. Een aantal flessen melk hadden de twee reeds wegge gooid alsmede 5 reeds klaargezette kratten met lege flessen. Die wilden ze later bij een andere supermarkt voor het statiegeld inleveren. Een doos melk wérd in beslag genomen. Het tweetal werd naar politiebu reau overgebracht waar zich later ook de derde dader, een 16-jarige vriend, vrijwillig kwam melden. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werden ze huiswaarts ge zonden. Groot aantal inbraken en diefstallen opgelost By een poging tot inbraak in de Sportkantine, in de nacht van 24 op 25 juli jl. werden door de politie twee jeugdige knapen op heterdaad betrapt en aangehouden. Aangaan de dat onderzoek werden in de nacht van 22 op 23 augustus jl. drie personen in Venray aangehouden, verdacht van inbraak in een perso nenauto. Uit het onderzoek wat daarop volgde konden in totaal 34 zaken tot een oplossing worden ge bracht. Het betrof hoofdzakelijk inbraken in sportkantines, vereni gingsgebouwen en kiosken. Inbraken en pogingen daartoe, in woningen, konden vyf maal tot oplossing worden gebracht, twee maal betrof het een inbraak in een slijtery en negen maal konden in braken in personenauto's worden opgelost. Verder is er sprake van diefstal van fietsen. De totale scha de in die 34 zaken bedraagt ƒ20.000,-. In totaal werden in deze inbra- kenserie elf verdachten aangehou den, waarvan er negen woonachtig zijn in Venray en twee in de ge meente Cuyk. De leeftyd van de verdachten varieert van 15 tot 20 jaar. Twee van hen werden voorgeleid aan de officier van justitie en in be waring gesteld. Mode die van goede smaak getuigd. Mode waarin U gezien mag worden. Mode met veel variatie in kleur en dessin. Mode, die betaalbaar is. Kom kijken... ties plaats van de automatische waterstanden registratie en -verwerking van beken in het be heersgebied. Voor de kinderen is er gelegen heid door middel van het compu terspel 'Zorg om het water' zelf te ervaren hoe een waterschap zyn taak uitvoert Direkt achter het waterschapsge- boüw bevindt zich de werkplaats van het waterschap. Deze werk plaats is op 6 oktober eveneens open voor publiek. Hier ziet u een aantal van de machines die ge bruikt worden by onderhoud en verbetering van beken. Op beide lokaties zyn medewer kers van het waterschap aanwezig om eventuele vragen te beant woorden. Uiteraard ligt er ook allerlei fol dermateriaal klaar. Voor de kinde ren zijn er kleurplaten en strip- boelges aanwezig. Het voornemen van de direktie van het PCV om op sommige pa tiënten elctroshock-therapie te gaan toepassen is by de bewoners van het PCV in het verkeerde keel gat geschoten. De bewoners-patiën- tenraad heeft maandagavond, na een openbare bijeenkomst, de le den van dit voornemen ingelicht, Direkt daarop werd besloten om al le kontakten met de direktie te ver breken. De patiënten zyn woedend dat er vooraf geen inspraak moge lyk is geweest. De bewoners- patiëntenraad heeft inmiddels een advokaat ter hand genomen om te kyken of er gerechtelijke stappen tegen dit voornemen genomen kunnen worden. De electroshock-therapie is een in Nederland veelvuldig toegepaste therapie. By deze therapie worden electrodes geplaatst op de schedel van een patiënt en wordt er een im puls van ongeveer 120 volt door de hersenen geleid. De therapie is om streden maar volgens deskundigen biedt deze therapie uitkomst by de behandeling van depressieve men sen die op geen enkele andere the rapie reageren. Tegenstanders van deze therapie zijn echter van me ning dat de effektiviteit van de electroshock-therapie niet te bewij zen valt en dat de therapie schade lijke bijwerkingen heeft. Het is wel zo dat een patiënt, die met deze the rapie behandeld wordt, hiervoor zelf toestemming moet geven. Het waren vrijdagmiddag, tydens de officiële opening van Venrays verpleeghuis 'Beukenrode' niet zo zeer de speeches van voorzitter dr. A.W.G.B. Smeets ert direkteur A. v.d. Heijden waarin nieuwe aspekten aan het licht kwamen. Het nieuws kwam meer van de 'Visie op zorg en op organisatie en beheer' (Van 'pro ces' naar 'plan van aktie'), dat deze middag in de openbaarheid kwam en waarin een interessant toe komstplan wordt gepresenteerd. In deze notitie, een gezamenlijk produkt van alle medewerkers van Beukenrode, wordt de basis gelegd voor de verdere ontwikkeling van het verpleeghuis. HET ZONNEHUIS Het Zonnehuis aan de Vlierstraat, momenteel verhuurd aan het Psy chiatrisch Centrum Venray, komt binnenkort weer ter beschikking van het verpleeghuis Beukenrode. Vandaar, dat in de notitie wordt gesteld, dat op middellange termen plannen ontwikkeld kunnen wor den om deze akkommodatie een - wat genoemde wordt zorgver- nieuwende bestemming te geven. Hiervoor worden vier mogelykhe- den gegeven: - verpleeghuiszorg, mede ter oplos sing van de zg. verkeerde bad plaats-problematiek; - een kombinatie van verpleeghuis/ verzorgingstehuis, vooral voor echtparen, van wie één van de partners geïndiceerd is voor ver pleeghuisopname; - aanleunwoningen voor lichame lijk zieke oudere bewoners, die vanuit de somatische afdelingen met ontslag zouden kunnen, maar niet terug kunnen keren naar de thuissituatie en - ruimte voor dag-/nachtopvang en dagbehandeling. Wat de mogelijkheid tot verpleeg huis/verzorgingstehuis en de aan leunwoningen betreft, gaf de direk- De film zal voornamelijk voor nieuwe medewerkers(sters) en voor excursies gebruikt gaan worden. Door verbouwingswerkzaamhe den aan de centrale hal in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Venray, zal de hoofdingang van 8 oktober 1990 t/m februari 1991 afgesloten zijn. Ten behoeve van alle bezoek is ge durende deze periode de entree ver plaatst naar het souterrain. Deze is te bereiken via de parkeergarage. Teneinde opstoppingen te voor komen zal gedurende de böuw een parkeerverbod gelden in de par keergarage voor alle auto's van het bezoek. Wij verzoeken u uw auto te parkeren op de gemeente parkeer plaats aan de Merseloseweg c.q. by het ziekenhuis. Uitsluitend voor het in- en uit stappen van passagiers en aan inva liden zal toegang worden verleend. Hiertoe kunt u zich melden via de intercom by de ingang. Wilt u meer weten over het werk van het waterschap Noord-Lim burg? Zou u graag een bezoek willen brengen aan het water schapsgebouw? Dan heeft u aan staande zaterdag de gelegenheid. Op zaterdag 6 oktober a.s. vindt van 10.00 tot 16.00 uur voor de eerste maal de landelijke water- sehapsdag plaats. Deze dag wordt georganiseerd om meer bekend heid te geven aan het werk van het waterschap. In heel Nederland zul len de waterschappen objekten openstellen voor publiek. Het wa terschap Noord-Limburg in Venray doet aan deze dag mee met verschil lende aktiviteiten. Het waterschap Noord-Limburg is een kwantiteitswaterschap. Het heeft de zorg voor een goede water huishouding in zyn beheersgebied. Dit wordt bereikt door het aanleg gen, onderhouden en aanpassen van de watergangen al naar gelang de behoefte aan waterafvoer, water- aanvoer en waterberging. Door een aan de omstandigheden aangepast peilbeheer wordt getracht de afstro ming van grondwater beneden ge wenst peil te voorkomen. De rivier de Maas vormt de na tuurlijke oostgrens van het water schap. De provinciegrens met Noord-Brabant met de daaraan on geveer parallel lopende Peelkana- len grenst het gebied af in het noorden en westen. In het zuiden grenst het waterschap aan het wa terschap Midden-Limburg, de grens loopt ongeveer langs het Afwate ringskanaal vanaf Meijel in het wes ten naar Kesseleik in het oosten. Dit gebied is ongeveer 50.000 ha groot. De totale lengte van de door het waterschap te onderhouden openbare watergangen bedraagt momenteel circa 850 km. Wat is er te doen by het waterschap Noord-Limburg? Het waterschap stelt deze dag ge deeltelijk het waterschapsgebouw aan de Leunseweg 53 te Venray open vöor publiek. Er wordt elk half uur een twintig minuten du rende videofilm gedraaid over de waterschappen in Nederland. Daarnaast vinden er demonstra- Het zal sommigen de laatste tyd wel zijn opgevallen dat er in of na bij het St. Elisabeth ziekenhuis een filmploeg bezig is geweest met het maken van opnames. Momenteel wordt er nl. hard gewerkt aan één videofilm over het St. Elisabeth zie kenhuis en het Venlose St Maar- tens Gasthuis. Deze film moet vooral duidelijk il lustreren dat het om één zieken huisorganisatie op twee lokaties (Venlo en Venray) gaat, waar de pa tiënten dezelfde hoogwaardige zorg ontvangen. In de film worden drie patiënten situaties door figuranten nage bootst. Een gewonde man die naar de ehbo wordt vervoerd; een oudere dame die een aantal onderzoeken moet ondergaan en een echtpaar, waarvan de vrouw moet bevallen. Om een goed beeld van de zieken huizen te krygen werd er op een groot aantal lokaties gefilmd, zoals op de poliklinieken, centrale sterili satie, het funktie-onderzoek, een verpleegafdeling, de recovery, de ehbo, de keuken, de apotheek, maar ook op straat. s De film zal medio oktober gereed zyn, zo is de verwachting. Het ligt in de bedoeling om deze film tege lijkertijd met de nieuwe huisstijl voor beide ziekenhuizen, aan alle medewerkers en specialisten te pre senteren.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5