WO! wm i Adverteer in Peel en Maas V OQ G.H.V. PEEL EN MAAS Donderdag 4 oktober - Pagina J PEl Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. II. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H. Bruno. 8.40 uur Ro zenkransgebed t.i.v. de bewoners van het Broek en omgeving, waarna eucharistieviering. Jaap Hendricx. 19.00 ZONDAGSDIENST; Piet Key- sers (buurt); ouders Hanen-Willems (S); Leo Gooren (koll.); Johan van Heiningen (koll.); Johan Moorrees en overl. fam.; Anna Wynhoven- Peters (koll.); ouders Hendriks- Ariëns; Pierre Janssen en ouders Verbeek-Peeters. Zondag: 27e Zondag door het (jaar. Rozenkranszondag. 8.00 Lsm. An Gossen-Thkkenberg (koll.). 9.30 Lat. Hgm. Jrd. echtp. Cornelis Hogervorst-Michels; Jo Wennekers- Muysers; Wilhelmus Hubertus Janssen; Drina Amst-, Wilhelmina v.d. Munekhof-Sangers; Nelly Janssen-Muis (koll.); Tteng Peeters. 11.00 H. Mis met volkszang; Sven Ariaens (koll.); Antonet Janssen- Jans (koll.); Jo Coenen-Verheugen (buurt); Leo Halmans (koll.); Annie van Groeningen-Fornier (koll.). Maandag: 8.40 uur Rozenkrans gebed t.i.v. de bewoners van de Spurkt en omgeving, waarna eu charistieviering. Ant Jozef Janssen en Jacqueline Esser (S); Jacques van Opbergen en José Verhuegen; x Ben Schim v.d. Loeff. Dinsdag: H.H. Dionysisus en ge zellen. 8.40 uur Rozenkransgebed ti.v. de bewoners van Smakterhei- de, waarna eucharistieviering. Teng Janssen. 19.00 Lsm. Catharina Lensen. Woensdag: 8.40 uur Rozenkrans gebed t.i.v. de bewoners van Land- weert, waarna eucharistieviering. Oude stichtingen. Donderdag: H. Gummarus. 8.40 uur Rozenkransgebed t.i.v. de bewo ners van het centrum, waarna eu charistieviering. Overl. fam. Thyssen-Hendricx. 9.45 Viering met de kinderen van de basisschool de Valswei v.w. Wereldmissiedag voor kinderen. 19.00 Lsm. Maria Metselaars (buurt). Vrijdag: 8.40 uur Rozenkransge bed t.i.v. de bewoners van Oranje- buurt waarna eucharistieviering. Uit dankbaarheid (B); Nicolaas Bek kers. echtgen. dochter en klein kinderen. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zondag: 9.30 Sef Muysers. Misdienaars: Beurten volgens lijst Lektoren: Zaterdag: 19.00 W. Bistervels. Zondag: 11.00 J. Truyen. Kapel St, Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: H. Brouwer. Misdienaar: Bas Dirkx. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektor: Br. Artemius. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: J. Korff. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum (Pav. G. Ie deur rechts) o.l.v. G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: J. Korff. Donderdag: 16.45 Meditatieve dienst in het Stiltecentrum o.l.v. G. van Loenen. Vrijdag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 14.00 Gez. H. Mis uit dankbaarheid 25-j. huw. Hermans-Berents. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZON DAGSVIERING. Constant Pyls; Arno Clephas (koll.); Thei Peeters (koll.); Anneke v.d. Berg-Peters Sen- gers (koll.); Wim Beterams; overl. fam. Koenen-Baltussen. Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen; levende en overl. fam.; Harrie Bouten. 10.15 Hoogmis gezongen door Zangers van St Frans. Margaretha Veldhui zen en overl. fam.; Konrad Thyssen en overl. fam.; Herman Bexkens en overl. fam. 11.45 Voor de parochie. 18.00 Jrg Karei Derickx en overl. fam. Maandag: 8.00 Overl. ouders en fam (B). 19.00 Wilhelmina v.d. Munckliof-Sangers; jrg. Harrie Ver meulen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Dini Pirlo-Smits; overl. ouders Dupont-Gooren; Harry Clep has; Tbon Jeuken. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Fhm. Peters-Arts. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Phi- lipsen. 19.00 Tb van. Rijn (Derde Orde). Vr(jdag: 8.00 Uit dankbaarheid. 19.00 Gezinsmis. Overl. fam. V.d. Ven-Kessels. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 Jaap Janssen. Zondag: 9.00 Leo Pouwels; 10.15 Martyn Smelt; 11.45 Johan Pouwels; 18.00 Pascal en Emiel Kusters. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring te.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Tb van Rijn en overl. fam. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag- viering. Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegen heid. 11.15 Gezongen H. Mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste. Deze viering, voor het verkrijgen van priesterroepingen, is voor een ieder toegankelijk. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 27e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het Dameskoor 'Venro de'. Voor Ger Smits; Marta Goumans-Janssen; Tbnie van Bergen-Stiohout (koll.); Mia Swinkels-Crijnen (koll.); Lei Ver- steegen (koll.); Wilhelmus Tijmen sen (koll.);Jan van Gerwen (koll.); Piet Kopczinski; Wiel Jacobs (koll.). Zondag: 27e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Latijns, byzantijns gezongen door het Mannenkoor uit Sevenum. Ber Jonkers (koll.); Jan Schmitz; voor een zieke (C); overl. ouders (H); voor het welslagen van een examen; tot bijzondere inten tie; uit dankbaarheid b.g.v. 50-j. kloosterfeest 11.30 Harie Janssen en overl. fam. Maandag: 8.00 Om de gave van liefde te vragen. 19.00 Voor een bij zondere intentie; overl. ouders Van Kessel-Lamers. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Dionysius en gezellen, martela ren. 8.00 Sjef Giesberts. 19.00 Jan van Gerwen (buurt); Piet Ver meulen. Woensdag: 8.00 Om eendracht te bevorderen; Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Piet Venneltfoort en overl. fam. Donderdag: 8.00 Voor de verzoe ning. 19.00 Tbon Lange (koll.). Vrijdag: 8.00 Voor de verkondi ging van het Evangelie onder de volken. 19.00 Stien Wijnhoven- Philipsen; Mathijs Michels. Gedachte van de week: "Wees niet bevreesd langzaam vooruit te komen, maar wel om stil te blijven staan". Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fijneman. Dinsdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Donderdag: 19.00 Jo sé Plasencia. Vrijdag: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: Gezinsviering. The ma: Meester, wat moet ik doen? 19.00 Ans v.d. Sanden-Basten; Math en Marco Basten; jrd. Harry Ach ten; overl. leden van de voormalige bakkersvereniging van Venray; overl. ouders Janssen-Peeters; overl. ouders Van Soest-van Vechel; overl. ouders Sikes-Rutten; overl. fam. Wismans-Geurts; Th(j Claes- sens (Kinderkoor). Zondag: 8.30 Driek Derkx. 10.00 Harry Thuyls (Gem.koor). Maandag: 9.00 Anneke van Arsen-van Soest. Dinsdag: 9.00 Tbt zekere intentie. Woensdag: 9.00 Gest. jrd. Jan Ze- gers en Johanna Camps. 19.00 Plechtig Lof, waaronder het Rozen kransgebed. Donderdag: 9.00 Uit dank baarheid. Vrijdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Martine Bonants, Gwenda Nielen, Lizette Janssen, Bianca Camps. Zondag: 8.30 Ludo van Mil, Joni Rongen, Robert Janssen, Sander Schuurmans; 10.00 Saskia Litjens, Monique Janssen, Bianca en Saskia Janssen. Maandelijkse kollekte: In dit weekend in alle H. Missen de maan delijkse kollekte voor onze eigen kerk. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Hendrika Steeghs- Versteegen; Maria Cox-Wolters; Frank Voermans; Bert v.d. Ven (fam. V.d. Ven); Overl. van de fam. Custers- van Roomen; Thei Philipsen; An toon Maassen; Jacq en Jos Dries- sen; overl. fam. (H). Zondag: 11.00 Hoogmis. Gerard ten Haaf; Jan Muysers; te.v. O.L. Vrouw van Lourdes (S); overl. fam. (A); Carolien Philipsen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor fam. Pauwels-v.d. Ven; Gerardus Hebben en echtgen.; te.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bystand (S). Vry'dag: 14.00 Huw.mis bruidspaar Thielen-Steeghs. Parochie Leunen 27e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. Tteng Ver- hejjen (buurt); Michel Loonen en. overl. fam.; Grada Heldens-Direks; weekd. Anna Martens-Clephas (5); Jo Pijpers (3); Wim Jenneskens (2). Zondag: 10.00 Hgm. als gest. jr. Piet Loenen, echtgen. en zoon Jan. 11.15 Mnd. Herman van Leipsig. Maandag: 19.00 Lsm. Pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; maandd. Wilhelmina Loonen, An toon en Bernard Loonen, beide echtgen. en Johanna Verheyen- Loonen; gest jrd. Johannes Loenen en Lieda Loenen-Poels. Dinsdag: 19.00 Lsm. Jos van Hout; Bert Jenniskens en echtgen.; overl. fam. Will ems-v.d. Munckhof. Woensdag: 19.00 Lsm. Sef Goo ren, overl. ouders en overl. fam.; maandd. Harrie Versteegen. Donderdag: 19.30 Lsm. tot in tentie van de LVB (Moederavond); Elisabeth Claessens-Wismans. Vrijdag: 13.30 Hgm. b.g.v. 50-j. huw. Theo Keysers en Johanna Keysers-Kusters. Geen avondmis. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Maai ke Leijssen en Wendy Thoone. Zon dag: 10.00 Fred Litjens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Anke van Osch en Martine Josten. Misdienaars: ma en di.: 19.00 Robby Willems en Mark de Klein, wo en do: 19.00 Maaike Leyssen en Jolanda Achten. Lektoren: Zaterdag: 19.00 Goen Reintjes. Zondag: Harry Bovée. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Jacqueline v. Schijndel-Wolters (koll.);yJohanna Camp; Sef Michels. Zondag: 27e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor de leven de en overl. fam. Camps-v.d. Pas; Stefanie Coppus-de Groot (koll.)-, overl. fam. Janssen-Muysers. Ako lieten: Jos Maas. Misdienaars v.d. week: Sandra en Ingrid. Woensdag: 8.00 H. Mis Piet Spee en overl. fam.. Donderdag: Moederavond. 19.00 Avondmis voor mevr. Coppus-de Groot; overl. leden LVB. Vrydag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 27e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Albert Louvet; Henri v. Lipzig; Ber en Wim v. Ooi en overl. fam.; Antoon Drab- bels; uit dankbaarheid (HR); voor priesterroepingen Zondag: 11.00 Hoogmis voor overl. fam. V. Staveren-v. Son; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 19.30 H. Mis Moedera vond LVB. Woensdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Jacobs Janssen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor fam. Geelen-Boonen. Vrydag: 8.00 H. Mis. Akolieten: Zondag: Bas Reintjes en André Reintjes. Misdienaars: René Reintjes en Paul Litjens. Huwelyksafk.: John v. Duuren en Doritha Reintjes. Parochie Ysselsteyn 27e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Mndd. H. van Vegchel-Muijsers en zoon; Jacq. Buitse; Wim Koonings. Deze H. Mis wordt muzikaal opgeluisterd door het Jongerenkoor. Zondag: 9.30 ('Asperges me'); Geestelijk welzyn van onze paro chie. 11.15 Overl. parochianen. Maandag: 18.50 Rozenkransge bed, aansluitend eucharistievie ring; jrd. Th. Sanders; overl. fam. Vergeldt-Geurts; ouders Stevens- Pijpers; jrd. Grad Fleurkens. Woensdag: 18.50 Rozenkransge bed, H. Mis jgt. voor Jacques Claes- sens en overl. fam. Vrijdag: 11.00 T.i.v. bruidspaar Crommentuyn-v.d. Ven. 14.00 T.i.v. bruidspaar Linders-Linders. 19.00 Geen H- Mis. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Marl. Potten én Ij. Jenniskens. Zon dag: 9.30 E. Jenniskens en D. Wij- nands; 11.15 B. Pouwels en C. Smits. Maandag: K. Jaspers en I. Slangen. Woensdag: A. Philipsen en B. Ver geldt. Vrijdag: 11.00 Th. Berkers en S. Slangen; 14.00 R. Berkers en Nar- do Jaspers. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Marie v. Osch (ne. en ni.); jgt. Martinus v. Dyck en Francisca Steegs. Misd.: Kim Thie- lens en Yvonne Tyssen. Zondag: 10.00 Overl. der fam. Lemmens. Misd.: Bas Willems en Willem Loonen. 11.30 Gerard v. Luytelaar (koll.). Misd.: Roel Cree- mers en Martijn Wilms. Maandag: 8.30 Voor overledenen. Dinsdag: 8.30 Piet v. Ryswyck. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 jgt Wiel de Ryck. Misd.: Ka rin Duykers en Selma Derkx. Donderdag: 8.30 Maria Poels- Bouten. Vrydag: 14.00 Huw.mis José v. Hoof en Frank Rongen. Misd.: Kim Thielens en Anke Broeren. Kerk poetsen: Mevr. Poels- Driessen en mevr. Vers tegen-W ilms. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Bruno, karthuizer. 19.00 Harry Bouten en Jan Peeters. Zondag: 27e Zondag door het jaar. Peest van H. Rozenkrans. 10.00 T.e.v. O.L. Vrouw v.d. Ro zenkrans. Maandag: 8.30 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: H. Johannes Leonard!. 19.30 Moederdag van de LVB; Gerrit Arts. Woensdag: H.H. Gereon en ge zellen. 8.30 Fam. Bloemen. Donderdag: H. Gummarus. 8.30 Overl. fam. Fleuren-Janssen. Vrydag: 8.30 Tbt int. van de Bis schoppensynode in Rome. Misdienaars: Zaterdag: Martien en Marieke. Zondag: Janine en Peter. De Rozenkrans is niet 'uit de tijd'. Bidden is iets nar tuurlijks voor iedere mens. Bidden is: bewust meewer ken niet God om de schep ping verder af te werken, voor God staan en daar er varen dat men leeft, dat Hij ons het leven schenkt als een gave en een opgave om er samen iets goeds van te maken. Bidden zal altijd moeilijk blijven. Zeker nog in deze jachtige en veel aktiviteiten kennende tijd. Laat ons tenminste in de maand oktober door mid del van het Rozenkransge bed de voorspraak van Maria vragen in alle noden die deze tijd kent. In Oostrum is er dagelijks het Rozenkransgebed na de H. Mis van negen uur en tij dens het Lof dat iedere woensdagavond wordt ge houden om zeven uur. O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken bid voor ons. Lektoren: Zaterdag: Josien Claes- sens. Zondag: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Fien Coppus-de Groot; t.z.i.; voor al le gevraagde intenties. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter v.d. Ven; uit dankbaar heid en t.z.i. 10.00 Hoogmis te.v. O.L. Vrouw van de Rozenkrans voor René Buyzen; overl. ouders Michiels-Versteegen en kinderen; overl. fam. Van Kilsdonk-Klaasen en van Sambeek-Verschuren; voor alle overledenen en weldoeners; fam. Goumans-Pouwels. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid. 18.00 H. Mis voor fam. Rouwens-Smits. 19.30 H. Mis Vrouwenbond. Vrydag: 9.30 H. Mis voor een overl. vader. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 7 oktober zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehou den. Na afloop is er koffiedrinken. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck is er om 17.00 uur een Vesper m.m.v. de kantory o.l.v. mevr. G. van der Giessen. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema Het Koninkrijk Gods is naby, in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Voor de leden van de R.K. Jong; Meisjes Vereniging afd. Venray werd in juli 1951 een uitstapje geor ganiseerd naar Schiphol en Avifau na. Trots poseren de Ven rays; dames voor de 'The Flying Dutch man' en van een warme zomerdag kon zo te zien niet gesproken wor' den, gezien de regenkleding die de dames dragen. Deze fraaie foto ingebonden door mevr. Fien van Els-Poels uit Zoetermeer (Fien Poejj uit de Grotestraat). Staand v.l.n.r. zien we: Gonnfe Verstegen, Tiny Vaske, Mientje Ba ken, Ans Derksen, Nelly Nijmeyt Truusje Custers, Annie Vollebei^ Nelly Raeymakers, Peet Derkseit (Jo Pouwels?), Jo Verstegen, Maris Min, Leen Verstegen, Elly Gossen^ Mien Eibers, Lies Schaeffers, perso neelslid KLM, Do Claessens, Tbd Derksen, Nelly van Opbergen. Zittend v.l.n.r.: Annie Coenen, Mary v. Haren, Lien Janssen, Mien Claessens, Truus Oudenhoven, Truus Coenen, Jeanne Camps, Pop Derksen, Fien Poels, Antoinette B& ken, Odilia Stoks, Annie Beterams, Tiny Keyzers, Nelly Pouwels, Antoi- netter Wynhoven, Annie v.d. Heu vel, Mientje v.d. Beuken, Annie Millen. Archieffoto J. v.d. Putten "PESJOENKELE"- 2 AUGUSTUS. In de Paterskerk kon men op 2 au gustus de portiuncula-aflaat verkrij gen in navolging van St.Fransiscus. In elke Franciscanerkerk mocht die aflaat verdiend worden. De kerkbe zoeker moest dan in de kerk 6 On ze Vaders, 6 Weesgegroeten en 6 Eer aan de Vaders bidden. De meeste gingen dan even naar buiten en kwamen dan weer terug om een tweede aflaat te verdienen en zovoort. Het was soms voor de jeugd een sport om in korte tyd zo veel moge- lyk de kerk in en uit te kunnen ren nen om aflaten te verdienen. Er was namelyk geen maximum gesteld aan de aflaat ter kwijtschelding van de straffen. Met de vernieuwingen in .de kerk raakte het pesjoenkele in onbruik, ook op Allerzielendag. MARIA HEMELVAART- 15 AU GUSTUS. "Hoeëge Lieve Vrowwendóg" was één van de zondagen zonder schoon hemd. Het was een hoogtepunt in de be devaarten naar Kevelaer. Vanuit Oirlo en Leunen trok men naar Maria in Oostrum. Maria Hemelvaart was ook een oogstfeest en de vruchten op het land werden op een bijzondere ma nier gezegend tot in de tweede we reldoorlog; elders in Limburg nog enkele jaren langer. Het gebeurde met de "kruudwis". De samenstelling van deze bos bloemen en kruiden was van streek tot streek verschillend, maar in Ven ray was het in ieder geval een bun deling van zeven planten. Het meest gebruikt werden 1. reindersknöp of reinvaren (boerenwormkruid) 2. hazegaerf (duizendblad) 3. haver 4. rogge 5. een tak van een appel-of pe reboom met vruchten 6. koolblad 7. wortelloof In de kruudwis werden wel eens planten vervangen door els, leverkruid, gerst, boekweit of bietenblad. De nummers 1 en 2 zijn van ouds her donderdkruiden, de andere vor men een greep uit de oogst. Ze speelden een wezenlyke rol na de ze geningen. De kruudwis werd vóór de hoogmis gezegend en na de mis mee naar huis genomen. Zy werd aan de zolderbalken opgehangen om het kwaad te weren. Het fruit werd ge deeld en gegeten door de gezinsle den. Het graan ging naar het vee en de kippen. By onweer werd de gedroogde kruudwis wat bevochtigd en een ge deelte werd met veel rook in het vuur verbrand als afweer. De zeven gewassen waren met een lang lint tot een bos gebonden. Dit lint werd ook bewaard, want het kwam van pas bij een "opgeblazen" koe. Die leed aan trommel (koliek, een verstopping die vroeger vry vaak voorkwam). Toen er nog maar weinig of geen vee-artsen waren, werd het lint van de kruudwis om de gezwollen buik gebonden om de koliek over te laten gaan. Veldeke Venray heeft de kruudwis-zegening sinds 1985 weer teruggebracht, zij het symbolisch. Ter gelegenheid van het 12jarig bestaan werd een plechtige heilige mis opgedragen in de Ven ray se taal. Deze eucharistieviering werd erg druk bezocht en gezien de vele reak- ^ies die Veldeke Venray hierbij ont ving, heeft Maria Hemelvaart met de kruudwis zegening in de Venrayse taal,een jaarlyks vervolg gekregen. VASTE GEZEGDEN. Net als overal, kende men op ste reotiepe vragen steeds terugkeren de, even stereotiepe antwoorden. Wor godde liin Nor Bókspin, vlie- ge vange um öw dn óp te hónge! Wat aete we Pis mit lieëm en stroont mit striepkes! Hedde daorstGodde nor Haorst, dor stöt 'n heuncye, dat pist öw ien 't meuncye! Hoe wiet, Hoe zwaor Hoe lang is dat Twieë kieër de helfl Watte ?(i.p.v.Wat zegde) Zwarte katte mit witte puuët! Hoe laat is 'tNét zó laat as gister um diz- zen tied! Wor is'ie Ien zien vel, as'ie nie gestrópt is! Dat kan wel Kan Wel lit öp de kerkhof en Zal Wel lit d'r naeve! As-as (als) As de as brikt, velt de k£r! As-as (als)As is verbrande turf. STJtOCHUS - 16 AUGUSTUS. St.Rochus heeft in Veltum, naast een patroonschap in de Veltumse kapel nog een veldkapelletje op de splitsing van de Langstraat en de Hoebertweg. Het is daar in 1650 ge bouwd, waarschijnlijk om een peste pidemie te weren. Men had er toen juist enkele achter de rug. Rond 1900 was er een St.Rochusbroeder- schap, die acht- tot negenhonderd le den telde uit de boerenstand. De leden hoopten gevrijwaard te blijven van besmettelijke ziekten onder het Grot telel KLUSSENBEDRIJF BEN GEURÏS Beekweg 32 5804 BE Tel. 04780-80268 Venray HUUR EEN TAPUTREINIGIN GS- MACHINE schoonmaakbedrijf "De Kemp" Langeweg 50 tel. 04780-82624 U weet toch dat wy uw oude meubelen inruilen buiten onze normale kortingen?. Kom beslist eens kyken! O Complete s-/\ Woninginrichting van Hout en Janssen' to. de molen Hoofdstraat 25 Liessel tel. 04934-1277 service centrale verwarming y sanitair-riolering bel 12222 Storing op uw radio of TV? WIEL '7/ SWAGHOVEN SERVICE TV Video Audio HiFi Oude Oostnunseweg 12a 5802 CC Venray Tel. 04780-8888» Stationsweg 183 5807 AA OOSTRUM Telefoon 04780-81154 VOOR UW REPARATIES: «w GR00TD0RP f 47 C POOT tweewlelers V y 0478M82 AUTOBANDEN/ z,g.a.n. alle ;k. merken ook i0-60-65-70 TRX series vanaf 25.- inql. mont ba lanceren Geopend 's maand en 's woensdags 18-22 uur. 's zaterdfS /Van 9-18 uur Ink 04781-1297/1220 PERSONEN BUS huren? De Driesprong V 04780-85828 sanitaire shovyroor, Saterdag 6 oktober Rad van avpntuurspel, live muziek en prijsuitreiking muziekinstrumenten wedstryd bakkerij PIERRE PIJPERS Grote Markt rote Mark! Tv Wy leveren u het meest comforta ble waterbed van het bekende merk Hydrosfeer met ver schillende stabilisa- tie mogelykheden. Kom proberen en/V/ vergeiyken jl Complete Woninginrichting van Hout en Janssen bv t.o. de molen in Liessel Hoofdstraat 25 Liessel tel. 04934-1277 PERSONEN AUTO huren? De Driesprong 04780-85828 wasautomaat defect bel 84865 ia Uw h.clephi khenseniusstraat 44 venray Zeer goede inruilmeubelen: zoals bankstellen,// eethoeken, salon/ kasten, tafels enz. zeer scherpe prij zen, kom beslist eens kyken! Complete Woninginrichting van Hout en Janssen bv t.o. de molen Hoofdstraat 25 Liessel tel. 04934-1277 Dakdekkers onderhoudsbedrijf P. WILLEMS J voor al uw dak-, lood-, Ij zinkwerken, nieuwbouw reparatie onderhoud Bazuinstraat 20 Venray Tel. 04780-80373 INTERRELATIE L.C.H. Relatiebemiddelingsburo mét de grootste part nerkrant, keuze uit duizenden, unieke rfl zen voor alleenstaai den en feestavonden. Voor informatie in uwy regio: Mevr. Th. v.d. Heuvel Tel. 04780-11215/85887 of 043-256745 VOOR UW FIETSEN: GROOTDOflP WIJ BLIJVEN AL UW INLIJSTWERK VERZORGEN tevens het adres voor Ssieraden-reparaties en voor (iét knopen van uw parels VOESTEN v/h BOETIEK WIGREE ChriltoHelkmld 32 Landweer! lel. 047SO-10096 TE KOOP ^Peugeot li 80. Betten tussen lyköó en.13.00 uur. 04787-12!

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18