PEEL EN MAAS V Geslaagd Bond van Ouderen in Overloon '35 jaar jong' Terug naar missie Recreatief Voetbal Venray Chrysantenshow 'Week van het brood' PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 27 september - Pagina i Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraal 29, tel. 82385 b.g,g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H.H. Michaël, Gabriël en Rqfaël, aartsengleen. 9.00 Lsm. te.v. de H. Maagd Maria voor dé we reldvrede. 19.00 ZONDAGSDIENST; Jrd. Jan co Hoelen; Johan Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuyck; Piet Keysere (koll.); overl. fam. Arts- Verkoeyen; Pastoor van Boxtel (S); Leo Gooren (koll.); Sjaar Poels; An na Wijnhoven-Peters (koll.). Zondag: 26e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. t.e.v. de H. Familie; Piet Janssen-Oudenhoven en overl. fam.; Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers; Johan van Heyningen (koll.); Annie van Groeningen- Fbmier (koll.). 11.00 GEZINSMIS voor de levende en overl. fam. Pou- wels; ouders Seuren-Linssen; Fien Arts-Sybere (buurt); Jo Coenen- Verheugen (buurt); Leo Halmans (koll.). Maandag: H. Teresia van het kind Jezus. Vandaag begint de ok tobermaand toegewijd aan O.L. Vrouw van de Rozenkrans, daarom ook wel de Rozenkransmaand ge noemd, d.w.z. dat aan ons gevraagd wordt om in de oktobermaand de rozenkrans te bidden. In onze paro chie zal iedere dag om 8.40 uur de rozenkrans gebeden worden en wel tot intentie 'verdieping van geloof in onze parochie' en zullen wy te vens iedere dag bidden voor een an dere w^k tot intentie van alle inwoners van die wijk: mogen wij u vragen deze rozenkrans mee te bid den en heeft u geen tyd loop dan eens de Mariakepel in. 8.40 Rozen kransgebed t.i.v. de inwoners van het centrum, waarna eucharistie viering; Dina Wismans (S); overl. ouders Kersten-Daniëls, zoon Piet, Piet Cuppen, overl. ouders Van Soest-Swinkels en Theo van Soest. Dinsdag: H.H. Engelbewaarders. 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewo ners van van de Oranjebuurt, waar na eucharistieviering; oude stichtingen. 19.00 Lsm. jrd. overl. ouders Jans Beken-van Kessel, zoon Arnold en kleindochter Jacqueline; jrd. Hermina Maria v.d. Laar-van Els; Anna Wynhoven-Petere (buurt). Woensdag: H.H. Ewalden. 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewoners van Molen klef, waarna eucharistie viering; overl. echtpaar Tillemans- Duijf; Ben Schim v.d. Loeff. Donderdag: H« Franciscus van Assisi. 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewoners van het Desselke, waarna eucharistieviering; Guus Huismans en fam. 19.00 Lsm. ouders Van Osch-Hebben; Fien Arts-Sybere (koll.). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand; Wereldmissiedag voor de kinderen. 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewoners van buurt Noord/West, waarna eucharistievie ring; te.v. het H. Hart van Jezus; tot zekere intentie. Om 9.30 uur wordt de H. Communie naar de zieken ge bracht 1430 PI. Huw.mis voor het bruidspaar Hans van Lin en Conny v.d. Mortel, Klaproos 30. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zondag: 9.30 Gerard Hoppenbrouwers. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Irma Maassen en Moni que Volleberg. Lektor: C. Hendriks. Zondag: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 930 Wilbert van Ham, Ra mon Klinckenberg. Frank Keppel en Ties Koopmans; 11.00 Hong Buit Miriam Laurenssen, Jeroen Leyssen en Hans Weyers. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Misdienaar: Bas Dirkx. Lektrice: zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. Geen meditatie. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Voorganger: J. Korff. Donderdag: Geen meditatie. Vrydag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- scher en te.v. H. Geest 15.00 Vel- tumse Kapel: ti.v. bruidspaar Johny Bruno en Jacqueline Stroy. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Jeu Poels (koll.); Leen van Geven-Linders (koll.); Pierre Pouwels (koll.); The Peeters (buurt); George Derks (koll.). Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypere-Philipsen; overl. oudere Aarts-Jacobs en overl. fam. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo; voor de parochie. 11.45 Voor overle denen (offerbus). 18.00 Overl. fam. Philipsen. Maandag: 8.00 Piet Baken. 19.00 Toon Jeuken. Dinsdag: 8.00 te.v. H. Engelbe waarders. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangere; Piet Peters. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypere-Philipsen. 19.00 Jacques N(jsen. 19.45 Gebedsdienst en her- .denking van het zalig afs tervan van Franciscus in het koorgedeelte van de kerk. Belangstellenden, byzon- der leden van de Franciscaanse ge meenschappen, zyn daarby van harte welkom. Donderdag: Feest van St Franci scus. 8.00 Voor overl. moeder. 19.00 Martha Thielen-Stevens. Vrydag: Eerste vrydag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 Overl. fam. Arts- Janssen. 19.00 Gezinsmis; Doortje Wiertz-v.d. Heuvel. Mededeling: In de oktober maand, te beginnen maandag 1 ok tober, bidden wij 's avonds om kwart voor zeven de rozenkrans, be halve op zaterdag en zondag. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 Leo Pouwels. Zondag: 9.00 Martij n Smelt; 10.15 Johan Pouwels; 11.45 Pascal en Emiel Kusters; 18.00 René Jansbeken. Maandag/donderdag: 19.00 Lieke; Dinsdag/vrijdag: 19.00 Roel Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring te.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Plechtige Hoogmis uit dankbaarheid by het 50-jarig kloosterfeest van Pater Jeu Lem- men; levende en overl. fam. Lenssen-Geurts; Anna Linders- Dondere; Henny Vullings. Na de H. Mis is er in de kerk gele genheid om Pater Lemmen te felici teren en een kopje koffie te drinken in de ontmoetingsruimte. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 15.00 Kapel Veltum: Huw. Jacqueline Stroy en Johny Bruno. 16.00 Kerk: 40-jarig huw. dhr. en mevr. Arts-Emonts. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 26e zondag door het jaar. Kin derwoorddienst. Zang door het Jon gerenkoor 'Chrisko'. Voor Marian Rutten-Camps; Lei Versteegen (koll.); Toon Albers; Jan van Gerwen (koll.). Zondag: 26e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Nederland; voor Jan Schmitz; Mia Swinkels-Crijnen (koll.); uit dankbaarheid (W). 11.30 Voor de weldoeners van de pa rochie. Maandag: Gedachtenis van de H. Teresia van het kind Jezus. 8.00 Voor de missionarissen. 19.00 Voor Stien Wijnhoven-Philipsen. Dinsdag: Gedachtenis van de H.H. Engelbewaarders. 8.00 Sjef Giesberts. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Woensdag: 8.00 Voor het gezin. 19.00 Eduard Theuvenet (v.d. wan delaars). Donderdag: Gedachte/iis van de H. Franciscus. 8.00 Voor priester- en diakenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 H. Uur. Uitstelling van de Allerhei ligste. Voor Toon Lange (koll.). Vrijdag: Eerste Vrydag. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart 13.30 Kapel Veltum: huw. Hans Mentrop en Jolanda Beerkens. 18.30 Kruisweg-oelening. 19.00 Overl. fam. Derikx-Geurts; overi. oudere Thielen-Hendriks en overl. fam. Gedachte van de week: "Geloofd zyt Gy om zuster Aarde, die ons voedt, en kruid en bloemen groeien doet" (St. Franciscus). Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fijneman. Dinsdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Donderdag: 19.00 Jo sé Plasencia. Vrijdag: 19.00 Alberto Alvarez. Mededeling: Gedurende de okto bermaand wordt van maandag t/m vrijdag na de H. Mis van 19.00 de Rozenkrans gebeden. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Bair van Dyk; Piet Ousters; Theodoras van Arsen; jrd. overl. ouders Tijssen-Petere. Zondag: 8.30 Voor het geestelyk en tijdelyk welzyn van de parochie. 10.00 Overl. oudere Loonen-van Rens en deken Loonen; Harry Bol. (Koor 'Harmony') Maandag: 9.00 Tbt zeker intentie; Anneke van Arsen-van Soest. Dinsdag: 9.00 Tbt zekere intentie. Woensdag: 9.00 Uit dankbaar heid. 19.00 Plechtig Lof met Rozen krans (Gem.koor). Donderdag: 9.00 Aleida Claessens-Teeuws en Albert Claessens. Vrijdag: 9.00 Martinus Verheijen en echtgen. 14.00 Voor Bruidspaar Janssen-Mulders (Eikenhofkapel). Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Ni cole van Osch, Callista Smedts, Kim Hermans, Daphne Reijntjes. Zon dag: 8.30 Carmen Moure, Heidi Ho- lierhoek, Sanne Bartram, Hanneke v.d. Ven; 10.00 Helga en Yvonne Tliielen, Sjouke Camps, Stephanie Janssen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Voor Allegonda Friesen-Custera; overi. oudere Peetere-Hermans en hun kinderen Martien en Gon; Antoon Maassen; uit dankbaarheid (C); voor de leven de en overl. leden van de fam. Neli8sen-Ewals b.g.v. reünie. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor) Overl. oudere Janssen-Arts; st. Johannes Janssen, Petronella Kuij- pers, Johanna van Rooy-Kuijpers; st. Theodoras Peetere; Elizabeth Wijnhoven; Gertrada Achten; overl. oudere Peetere-Sandere-Wijnhoven- Achten, broers en zustere en t.i.v. Grada Sanders; Francisca Jacoba Schoeber-Simons en overl. fam. Woensdag: 9.00 H. Mis Willem Janssen, Maria Janssen en Maria Maassen; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand. Feest H. Hart 9.00 H. Mis; Carolien Philipsen; t.e.v. H. Hart van Jezus en voor priesterroepingen. Parochie Leunen 26e Zondag door het jaar. Zaterdag: 13.30 Hgm. b.g.v. 25-jarig huw. Gerrit Weys en Gonny Egelmeere. 19.00 Lsm. uit dank baarheid (H); harrie Comelissen en Maria Cornelissen-Vloet; Mathijs Litjens en echtgen.; Jan van Cuyck, echtgen. en overl. kinderen, Frans Rongen en overl. fam.; Henricus Bomm, echtgen. en overl. kinderen en Johanna Beclet; Toon Verschuu- ren; weekd. Jo Pijpers (2); Wim Jen- nekens (1); Anna Martens-Clephas (4); jrd. Bert Geurts. Zondag: 10.00 Hgm. Han Ouwerker-Mandere en overl. fam.; maandd. Wilhelmina Jenniskens- Martens; gest. jrd. Jan Reintjes en echtgen. 11.15 Lsm. voor het wel zijn van onze parochie. Maandag: H. Teresia van het Kind Jezus, maagd. 19.00 Lsm. Jo hannes Loenen en Leida Loenen- Poels; pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: H.H. Engelbewaarders. 19.00 Lsm. uit dankbaarheid (vV.); Hendrik Arts. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Croymans-Peetere. Donderdag: H. Franciscus van Assisi. 19.00 Lsm. overl. fam. Verkoeijen-Janssen en Frans Ver- koeyen. Vrydag: Eerste Vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur Ziekencom munie aan huis. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerbus); Henricus Leyssen; Geert Gommans; gest. jrd. Jaap Josten. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Zon dag: 10.00 Eef Leijssen, Erik Litjens en Frank Litjens; 11.15 Jos Direks en Frank de Klein. Misdienaars: ma t/m di: 19.00 Marcel Broers en Tbn Backus; wo t/m vr: 19.00 Marcel Broers en Tan Bos. Lektoren: Zaterdag: 19.00 Jan Jenniskens. Zondag: 11.15 Jan Reintjes. Huweiyksafk.: 1. Frank Rongen uit onze parochie en José van Hoof uit Merselo (2e roep); 2. Hans Litjens en Lucy Philipsen, beiden uit onze parochie (3e roep); 3. Jan Lindere en Yolande Lindere, beiden uit onze parochie (le roep). Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Jacqueline v. Schijndel-Wolters; Jo hanna Camps (koll.). Zondag: 26e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis ggj. vöor Tho mas Michels; Elizabeth Rongen; Stefanie Coppus-de Groot (koll.). Akolieten: Richard Janssen en Mi chel v. Kempen. Misdienaars v.d. week: Paulien en Richard. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: Eerste Vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis Harry Muysers en overl. fam.led. Rektoraat Veulen 26e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Ewals en echtgen.; overlèdenen fam. Van Soest-Cox. Zondag: 11.00 Hoogmis voor overl. fam. Van Ool-Fleurkens; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis als gest. jgt. Jan Reintjes en echtgen. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: Eerste Vrydag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart tot intentie van de offeraars. 14.00 PI. H.Mis bruidspaar Henk Janssen en Mini Nabuure. Akolieten: Zondag: Peter Knapen en Jan Pieter Litjens. Misdienaars; Bas Snoeks en Rob Hendrix. Huweiyksafk.: Henk Janssen en Mini Nabuure-, John v. Duren en Do- ritha Reintjes. Parochie Ysselsteyn 26e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang) Geestelijk welzijn van Onze paro chiegemeenschap. Zondag: 9.30 Jrd. P. Claessens en echtgen.; R. de Boer-v. Staveren; overl. fam. Willems-Maessen. 11.15 Jrd. Fr. Bouwmeister; ouders Janssen-Smeets. Maandag: 18.50 Rozenkrangebed, aansluitend H. Mis; Feus Keysers;. G. Vermeulen en echtgen.; lev. en overl. leden LLTB. Woensdag: 18.50 Rozenkrange bed, aansluiten H. Mis; overl. fam. Mulder-Maessen; Jacq. Buise. Vrijdag: 18.50 Rozenkrangebed, H. Mis; Thei Janssen; Jan v. Vegchel (fam. Van Vegchel). Misdienaars: Zaterdag: 19.00 D. v.d. Burgt en R. Jenniskens. Zon dag: 9.30 R. en T. Berkers; 11.15 D. Wijnands en Maij. Potten. Maan dag/vrijdag: I. Potten en S. Slangen. Woensdag: N. en K. Jaspers. Spreuk van de week: "Wie is wys? Hij die van iedere mens leren wil!" Clhlmud) Doopschema: (oktober)) Op de zondagen 7 en 21 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Eventueel ook op andere dagen, be halve de niet genoemde zondagen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jgt. Peter Ger. Mi chels en Petronella Poels. Misd.: Roel Creemers en Martijn Wilms. Zondag: 10.00 jgt. Pauline Ver steegen. Misd.: Karin Duykere en Selma Derkx. 11.30 jgt. Sibertus Musers en Maria Michels. Misd.: In- grid Wismans en Anke Broeren. Maandag: 8.30 t.e.v. O.L. Vrouw tot intentie. Dinsdag: 8.30 jgt. Martien v.d. Zanden. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Leny Michels-Beerens (koll.); jgt. Martinus en Gerardina Arts. Misd..- Wendy Bonants. Donderdag: 8.30 Harrie Bouten. Vrijdag: Eerste Vrydag; 8.30 T.e.v. H. Hart. Kerk poetsen: Mevr. Van Hoog-v. Meyel en mevr. Poels-Driessen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Feest H.H. Michael, Gabriel, H. Rafael, Aartsengelen. 19.00 Voor. de intenties van de paro chianen. Zondag: 26e Zondag door het jaar. 10.00 Ham. Bloemen-v. Kessel en ook voor Martinus van Rasteren. Maandag: Rozenkransmaand, Feest van H. Theresia van het Kind Jezus. 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H.H. Engelbewaarders. 8.30 Bevordering van Rozen kransgebed. Woensdag: H. Franciscus Bor gia. 8.30 Jrt. maria Petere-Hakvoort. Donderdag: H. Franciscus van Assisie. 8.30 Ham. Comelissen- Hendriks. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand. Missiedag voor de kinde ren. Schoolmis. 890 T.e.v. H. Hart Misdienaars: Zaterdag: Kora en Claudia. Zondag: Gerben en Rob. Lektoren: Zaterdag: Dora Arts- Mennen. Zondag: Maria Lenkens- Ermens. Gedachte: Oktobermaand - Ro zenkransmaand. Bij een dode geeft men een rozenkrans in de handen. Waarom hebben we die niet in onze handen als we leven? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Mia Bouten-Gysberts en voor alle gevraagde intenties en fundaties. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Ber Zegere; fam. Lensen uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoog mis voor fam. Van Kempen- Lochtens; overl. oudere Coppis- Barents en fam. Ria v.d. Oord-Berge, Amoldus Reijnders; Rector Heij- nen en Nol Cornelissen. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid en tz.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis te.v. O.L. Vrouw van de rozenkrans. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 30 september zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er- kinderneven- dienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema Beslis nu ten gun ste van goddelijke heerschappy in de Koninkrykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. uw weekblad Oktober staat weer voor de deur. Het Is een Mariamaand en het is de maand van de Ro zenkrans. In Oostrum waar Ma ria al eeuwenlang bij zonder wordt vereerd wordt dagelijks na de H. Mis van negen uur de Rozenkrans gebe den, terwijl elke woensdagavond om ze ven uur in de parochie kerk een Lof wordt gehouden, waaronder ook de Rozenkrans wordt gebeden. Ontmoet Maria in Oostrum samen met anderen en bid tot Haar om voorspraak bij O.L. Heer in de vele noden van deze tijd. O.L. Vrouw Behoude nis der Kranken, bid voor ons. Jolanda Roks uit Venray, die on langs al was geslaagd voor het theorie-gedeelte van de opleiding secretarieel medewerkster B van ECABO, slaagde nu met een 9 voor het praktyk-gedeelte. Op initiatief van de dames van de Zonnebloem werd er op 23 juni 1955 een oprichtingsvergadering gehouden om te kómen tot een zo genaamde 'Bond voor ouden van dagen' oftewel een bejaardenbond. Tijdens deze vergadering gaven zich reeds een 40-tal personen op als lid. Er werd tevens een voorlo pig bestuur gekozen bestaande uit: de heren Marte Willems, voorzitter; Thei Kersten, sekretaris; Hent Ver dijk, penningmeester, Toon Fran sen, vice-voorzitter; Ibon Hendriks, bestuurslid en pastoor Van Boxtel, geestelijk adviseur. In het weekend van 29 septem- ber-1 oktober viert de Bond van Ouderen het heugelijke feit, dat hun vereniging 35 jaar geleden werd opgericht en is er het volgen de programma samengesteld. Op zaterdag 29 september is er om 19.00 uur een eucharistievie ring voor de levende en overleden leden m.m.v. het Bejaardenkoor in de R.K. Kerk te Overloon. Aanslui tend 20.00 uur) is er een receptie in het Gemeenschapshuis. Maandagmiddag 1 oktober is er om 14.00 uur een feestvergadering voor de leden en genodigden in het Gemeenschapshuis. Op 24 september jl. is onze plaats genoot pater Jules Camps ofm voor de 7e maal vertrokken naar zijn missie op 't eiland Biak, behorend bij Irian Jaya, Indonesië. Sinds 1952 werkt hij daar in het bisdom Jayapura waar de Nederlandse fran ciscanen in 1937 begonnen met him missie-arbeid. Nog een andere Venrayer werkt in dat bisdom, nl. pater Jan Peetere. Pater Jules slaagde er tijdens zijn verlof in om hier in Venray voor twee projekten hulp te krijgen. Na melijk voor een polikliniek die hij vorig jaar in Biak startte en die in het bijzonder moet funktioneren voor Papoea's afkomstig uit het Wis selmerengebied. De trek naar de stad is voor de mensen uit het bin nenland enorm groot, maar een maal in de stad verblijvend zijn deze mensen vaak weerloos t.o.v. al lerlei ziekten. Onze alom bekende Venrayse 'Winkel van Sinkel' hielp met ƒ10.000,-. 'Geweldig, en veel dank' zegt de pater. Het andere projekt, de afbouw van de oecumenische kerk in Biak moet beschouwd worden als een bliksemprojekt, maar de benodigde 5.000,- kwamen er! Daarom wil pa ter Camps via deze weg al degenen die daadwerkelyk tot het sukses er van bijdroegen, nogmaals allerhar telijkst danken. Hij wenst zijn plaatsgenoten een 'Tot ziens' toe, en 'möge 't ow allemaol goet blieve gaon'! 29 September Venrays Kampioen schap Recreatief Voetbal Recreatief Voetbal Venray, afge kort RW, organiseert op zaterdag 29 september a.s. op sportpark 'De Wieën', voor de vyfde keer het Ven rays kampioenschap. Hieraan ne men deel 12 voetbalclubs uit de gemeente Venray, die zijn aangeslo ten bij RW. Het toernooi is mede mogelyk gemaakt door een aantal sponsors uit de regio en zelfs van buiten de regio. Ook door de uitstekende samen werking met de Venrays kampioen van vorig jaar, FC Picardie, is het mogelyk geworden zo'n groots eve nement te organiseren. Het bestuur is daarom de sponsors en FC Picar die zeer erkentelijk voor hun mede werking. Gezien de kracht van de deelne mende clubs belooft het een span nend toernooi te worden en zal FC Picardie alles op alles moeten zet ten om de titel te kunnen pro longeren. Behalve de sportieve ontmoetin gen staat er een feestavond op het programma. Tijdens de feestavond zullen de pryzen worden uitgereikt en de nieuwe Venrayse kampioen worden gehuldigd. Het programma: 9.00 uur: Ope ning door de voorzitter; 9.30 uur: Aanvang poule-wedstrijden; 16.00 uur: Strafschoppen 3e/4e plaats; 16.30 uur: Finale; 21.00 uur: Uitrei king in de Picardie bar. De Botanische Tuin D'n Hof Over loon organiseert een chrysanten show van zaterdag 29 september t/m zondag 7 oktober. De chrysan tenshow organiseren we met mede werking van de Dahlia- en Chry santenvereniging 'Wilhelmina' Grave. Op het centrale grasveld komt een tent te staan van 10 bij 25 meter. In deze tent worden snybloe- men in diverse schikkingen ten toongesteld. Er zijn plusminus 40 soorten chrysanten te bezichtigen. Tijdens deze dagen zyn ook sny- bloemen te koop tegen een aantrek kelijke prijs. Tevens is er op zaterdag en zondag 29 en 30 sep tember plantenverkoop o.a. wilde planten en zaden, fuchia's, een groot assortiment rotsplanten en kuipplanten. De prijzen van wilde planten zyn vanaf ƒ1,-. De openingstijden van d'n Hof zijn van 10.00 tot 17.00 uur. De en tree voor volwassenen is ƒ5,-, hou ders van 65+ kaart ƒ3,50 en kinderen ƒ2,50. Bestuur en leden van duivenclulj 'de Eendracht' uit Venray, gefotogra feerd bij hun clublokaal aan Eindstraat (Verstralen) in 1937. De» kleine groep duivenmelkers was afsplitsing van duivenvereniging 'de Zwaluw'. In 1939 waren 'de bestaansmogelijkheden van de Eendracht' te gering en werd beslo ten om toch maar weer aansluiting te zoeken by 'de Zwaluw'. De duivenmelkers van toen zijn, v.l.n.r. bovenste rij: Piet Strijbosch, T. v. Els, Jacob Strijbosch, Frits Phi lipsen, Piet Spee, Jaap Boom, Harrij Janssen, Tang Ibonen. Zittend v.l.n.r.: Louis Coopmans, Fritske Verstralen, Sjaak Dienjens en Harrie Strijbosch. Archieffoto J. v.d. Putten De 'Week van het Brood', dit jaar gehouden van 1 tot 7 oktober, is een traditie geworden. Vooral de Warme Bakker komt dan speciaal naar bui ten met ludieke akties en aanbie dingen voor zijn trouwe klanten maar probeert daarmee ook nieuwe klanten te werven. Dit jaar is het motto: 'Brood, daar zit muziek in'. Bakkerij Pierre Pa pers op de Grote Markt, organiseert daarom dit jaar een muziekinstu- mentenwedstrijd. Kinderen mogen zelf kiezen welk instrument ze ma ken en van welk materiaal. De mooiste maaksels worden beloond met platenbonnen. Verder houdl hij op zaterdag 29 september een sjoelwedstrijd voor iedereen. De hoogste score heeft de eerste prys en er is gezellige muziek van joeks- kapel 'Dikke Mik'. De hele week kan de klant inha ken op aantrekkelijke aanbiedin gen. Er is een linnen draagtas te 'verdienen', men kan meedoen de landelijke wedstrijd en voor de kinderen zijn er leuke stickers en kleurplaten- Als sluitstuk is er op zaterdag 6 oktober het 'Grote rad van Avontuur' spel. Te winnen zyn 50 feestelijke slagroomtaarten, 50 Limburgse vlaaien, broodplanken en voor de kinderen een troost prijs. De hele dag is er muziek vai "t Aid Accordeonorkest'. (Zie de ad vertentie elders in dit blad.) Kom dus naar de Warme Bakl Er is de hele week wat te belev< 'n abonnement waard ZONDER BENZINE... KASSA Donderdag zag de politie langs de Beekweg een personenauto staan op een plaats waar normaal geen auto's staan. De auto bleek van een 26-jarige uit Den Haag afkomstige bestuurder te zyn, die hulp nodij had omdat zijn auto zonder benzi ne was komen te staan. En ook hier bleek dat de politie vriend en hel per is, met alle gevolgen vandiei Het kenteken werd nagetrokke: Hieruit bleek dat de eigenaar no| zes openstaande vonnissen m< vereffenen waarvan er een ten drage van ƒ600,- of gevangenissti van 11 dagen. De politie is dan wel vriend en helper, maar eerst, om de vryheid te behouden, moest de man een bedrag van ƒ600,- betalen. Daarna werd voor benzine gezorgd en de inwoner van Den Haag kon zijn reis vervolgen. Hij kreeg overi gens ook een waarschuwing voor twee gladde banden. Of die bestuur der prettige herinneringen aan de Venrayse politie zal overhouden? FRITUUROVEN WERD TE HEET IN DE SPORTHAL Zaterdagmiddag omstreeks 13.00 uur moest de brandweer in aktie komen voor een beginnende brand in sporthal 'de Wetteling'. De brand was ontstaan door oververhitting van de frituuroven. Door snel en goed ingrijpen kon worden voorko men dat de brand zich kon uitbrei den. De sporthal kon enkele uren niet worden gebruikt wegens de enorme rookontwikkeling die by de brand was ontstaan. Ook was er sprake van schade door rook- en roetafzetting. De brand trok een enorm aantal kyklustigen. De deskundigen stel den vast dat een defekt aan de ther mostaat de oorzaak van de over verhitting was geweest LEGE KRATTEN JATTEN EN INLEVEREN Een wel heel ongewone en bruta le diefstal vond plaats in de super markt in het Brukske. Een 24- jarige, vroeger in Venray maar nu in Nijmegen woonachtige man, had uit de opslagruimte drie kratten met lege flessen ontvreemd en ging die gewoon inleveren in de daar voor bestemde afdeling. Maar daar werd de diefstal ontdekt De politie werd gewaarschuwd en er ontstond een handgemeen waarbij de man door de etalageruit viel. Hij werd naar het politiebureau overge bracht. Daar verklaarde hy geld no dig te hebben voor betaling van schulden. Proces-verbaal is op gemaakt. I

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18