Verkeersmaatregelen i.v.m. halve marathon op 30 september NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Spreekuur vervalt Afsluiting Roffert i.v.m. rekonstruktie- werkzaamheden Kollektekalender september/oktober Vrij-zwemuren binnenbad Hinderwet Geen commissie economische zaken Hinderwet Bouwvergunning verleend Geen commissie voor onderwijs, jeugd, sport en recreatie Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Hinderwet Commissie maatschappelijke zaken Commissie algemene zaken Allure in streekschouwburg 'Ossengal' zoekt versterking Lopersgroep de Peelrunners bestaat 1 jaar PEEL EN MAAS Donderdag 27 september - Pagina 15 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak-algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Op maandag 1 oktober a.s. vervalt het spreekuur van burgemeester mr. H.J.M. Defesche. Voor dringende aangelegenheden kunt u zich wenden tot de betref fende vakafdeling. In verband met rekonstruktie- werkzaamheden aan asfaltweg en bermen, is het noodzakelijk dat de Roffert tijdelyk wordt afgesloten voor doorgaand verkeer. De afsluiting geldt voor de perio de 24 september 1990 tot 19 okto ber 1990 of zoveel korter of langer als in verband met de uitvoering van de werkzaamheden noodzake lijk is. Ér wordt naar gestreefd om de duur van de werkzaamheden tot een minimum te beperken. 1 Mochten er omtrent een en ander nog vragen zijn, dan kan men zich wenden tot' de heer J. Oosterbeek van de afdeling Openbare Werken (tel.nr. 23385). 24 t/m 30 sept.: Nierstichting Ne derland. 1 t/m 5 okt.: Dierenbescherming. 6 okt.: De Peelspeurders. 8 t/m 14 okt.: Nationale kollekte Geestelijk Gehandicapten. 20 okt.: Amnesty International. 22 t/m 28 okt.: Prins Bem- hardfonds. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be- jtreffendé kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Op zondag 3 september vindt in Ven ray de achtste halve marathon plaats. De organisatie. Atletiekvere niging Venray-Regio verwacht ook dit jaar weer vele honderden atle ten aan de start. Het wedstrijdprogramma is als volgt: 11.00 uur trimloop over 5 en 10 km; 13.00 uur halve marathon voor NKAU-atleten en trimmers. Het parcours loopt door de woon wijk Veltum, de start en finish zijn op de atletiekbaan bij sportpark 'De Wieën'. Voor het goed en prettig verlopen van de wedstrijd is de organisatie mede afhankelijk van de omwonen den lang het parcours. Op 30 sep tember zal de politie een aantal verkeersmaatregelen nemen (tus sen 10.00 en 15.00 uur) om de wedstrijden zo vlekkeloos mogelijk te laten verlopen. De routes van de drie wedstrijden zy'n de volgende: Trimloop over 5 km De 5 km (11.00 uur) gaat over 1 ronde via de atletiekbaan. Sport- _y0 Maandag: 08.00-08.40 uur; 18.30- 19.45 uur; 21.00-22.00 uur. Dinsdag: 07.00-08.40 uur; 19.00- 20.00 uur; 21.00-22.00 uur. Woensdag: 08.00-10.00 uur; 13.30-16.30 uur. Donderdag: 07.00-08.40 uur; 18.30-19.45 uur. Vrijdag: 08.00-08.40 uur; 18.30- 19.45 uur. Zaterdag: 08.30-09.45 uur; 14.00- 15.45 uur. Dinsdag: 15.30-16.30 uur: Oude ren; 20.00-21.00 uur: Damesuur. Woensdag: 10.00J_L.45_. uur: Da mesuur. Zaterdag: 11.00-12.00 uur: Ouders-Kind. Tarieven: Enkel bad: tot 16 jaar ƒ2,50; van af 16 jaar 3,25. 10 baden: tot 16 jaar ƒ23,50; van af 16 jaar ƒ31,50. 30 baden: tot 16 jaar ƒ61,-; vanaf 16 jaar 82,50. 50 baden: tot 16 jaar ƒ96,-; vanaf 16 jaar ƒ126,-. KOM EENS VAKER ZWEMMEN! Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2 5801 HS Venray Tel. 04780-82069 Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Maatschap Van Ass te Venray voor het uitbreiden/wijzigen van een varkensfok- en varkensmestbe- drijf, gelegen aan de Kiekweg 21 te Venray. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 27 oktober 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zy niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.EM. Frencken laan, fietspad Zuidsingel, verbin dingsweg naar Hoebertweg Tinne gieterstraat, Veltumse Kleffen. Weg in den Berg Kulutweg Silvester- weg Karpatenlaan, Athoslaan, An- deslaan en via Kulutweg Weg in den Berg, Veltumse Kleffen, Tinne gieterstraat, Hoebertweg Zuidsin gel, Sportlaan weer terug naar de finish op de atletiekbaan. Trimloop over 10 km De 10 km (11.00 uur) gaat ook over 1 ronde en loopt via de atle tiekbaan, Sportlaan, fietspad Zuid singel, verbindingsweg naar Hoebertweg, Tinnegieterstraa, Vel tumse Kleffen, Weg in den Berg Ku lutweg, Silvesterweg Karpatenlaan, Athoslaan, Andeslaan, Kiekweg Weversven, Weverslo, Janslust en via Kulutweg Weg in den Berg Vel tumse Kleffen.Tinnegieterstraat, Hoebertweg Zuidsingel, Sportlaan weer terug naar de finish op de atle tiekbaan. Halve marathon De halve marathon (13.00 uur) gaat over 2 ronden. Het parcours is als volgt: atletiekbaan, Sportlaan, fietspad Zuidsingel, verbindings weg naar Hoebertweg Tinnegieter- straat, Veltumse Kleffen, Weg in den Berg, Kuluweg, Silversterweg Karpatenlaan, Matterhomlaan, Et- nalaan, Brennerlaan, Kulutweg Kiekweg, Weversven, Weverslo, Janslust en terug via Kulutweg, Weg in den Berg Veltumse Kleffen, Tin negieterstraat, Hoebertweg weg langs atletiekbaan, Sportlaan, atle tiekbaan en vervolgens de 2e ronde. De politie en de organisatoren zullen er voor zorgen dat de atleten tydens de wedstryden voorrang hebben op het parcours. De halve marathon kan alleen maar goed sla gen als er zo weinig mogelijk ver keer op het parcours komt. Daarom wordt er een beroep gedaan op de mensen die aan of in de nabyheid van het parcours wonen, om hun auto's die zondag zoveel mogelyk thuis te laten staan (tussen 10.00 en 15.00 uur). Als iedereen deze maatregelen in acht neemt zal ook deze Halve Ma rathon Venray weer een sportief sukses worden. De vergadering van de commissie voor economische zaken, volgens schema gepland op 2 oktober a.s. zal geen doorgang vinden wegens het ontbreken van voldoende agen dapunten. Naar verwachting zal de voor no vember geplande vergadering wel doorgaan. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en weihouders van Venray maken bekend dat zy van plan zijn om negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwet vergunning van H.M.G. Janssen, Peelweg 19 te Ysselsteyn, maar tege lijkertijd onder het stellen van voorschriften, een uitbreidings/wy- zigingsvergunning te willen verle nen voor het uitbreiden/wyzigen van een fok- en mestvarkensbe- dryf, gelegen aan de Peelweg voornoemd. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 11 oktober 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zyn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 18 september 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het aanpassen van de voorge vel aan de Grote Markt 7 te Venray. tn.v. A.G.J. Verlinden; het bouwen van een berging aan de Valkenkampstraat 12 te Oostrum, t.n.v. J.A. Pijpers; het bouwen van een woning aan de Silvesterweg 27 te Venray, t.n.v. J.G.H. Ewals, Lathyrus 4; het verbouwen van een woon ruimte tot rekreatieruimte aan de Deumeseweg 145 te Ysselsteyn, tn.v. G.H.L. Maessen; het herbouwen van een win kelband met woningen aan de Schoolstraat 6a, 6b, 6c en 6d te Ven ray, t.n.v. Fa. Gebr. Berden, Ponta- nusstraat 30 te Venlo; het overkappen van een opslagterrein aan de Energieweg 20 te Venray, tn.v. Timmerfabriek Ven ray, De Bergkamp 52 te Overloon; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Haalakker 67 te Oirlo, tn.v. J. Achten-Gommans; het plaatsen van een kweek- kasje aan de Horsterweg 61 te Castenray, tn.v. M.M.M. Jacobs; het inbouwen van een winkel unit pui aan De Bleek 58 te Ven ray, tn.v. PTT Telecom Consumen tenmarkt Kon. Julianaplein 15 te Den Haag; het vernieuwen van een toile truimte keuken aan de St. Ursu- lastraat 2 te Venray, tn.v. Wykcentrum 'Noord-West' p/a Berg weg 7; het bouwen van een serre aan de Kbgeldistel 2 te Venray, tn.v. GJ.M. van Dijck. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche .„.iaa De vergadering van de commissie voor onderwys c.a., gepland op don derdag 4 oktober 1990 zal geen doorgang vinden vanwege het be perkt aantal agendapunten. Op maandag 1 oktober a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, aan- van 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publieke tribune. 3. a. Vaststelling verslag vergade ring gehouden op 3 septem ber 1990. b. Behandeling afdoeningslijst september 1990. 4. Raadsvoorstellen tot het nemen van voorbereidingsbesluiten. a. Ten behoeve van het bouwen van een varkensstal en een loods aan de Steeg 10 te Mer- selo door de heer W. van Dyck. b. Ten behoeve van het bowen van een motel aan de Maas- heseweg (hoek Spurkterdijk) te Venray in opdracht van Peellandbeheer ProjekCEna- nagement te Someren. Raadsvoorstel tot het aarigaan van een grontransaktie. Het verkopen van een kavel bouw grond aan de Vliezenweg te Ven ray aan de heer M.G. van Rattingen, Henri Dunantstraat 37 te Oostrum. 6. Raadsvoorstel tot vaststelling van de nota 'Uitgangspunten mestverwerking in de gemeen te Venray'. 7. Kredietvoorstel inzake offerte integrale dorpen nota. 8. Besteding contingent 1990 woningbouwprogramma 1991/1992. 9. Nota bouwclaims Landweert 10. Ingekomen stukken en mede delingen. - Gewestelyke zaken. - Ter kennisname de uit gangspunten voor wo ningsplitsingen in het buitengebied en de inbouw van een bejaarden-unit -ei/I n 11. Rondvraag. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van M. Derikx, Begijnhofweg 5 te Heide voor het ex artikel 6a Hinder wet uitbreiden/wijzigen van een rundveebedryf, fok- en mestvar- kensbedrijf, gelegen aan de Begijn hofweg 5 te Heide; A. van Hoof, Twistweg 10 te Vredepeel voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wyzigen van een varkensfokkery en -mesterij, gelegen aan de Twistweg 10 te Vre depeel, positief te beschikken onder het stellen van voorschriften. De ontwerp-beschikking en bybe- horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 11 oktober 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden ver zocht de persoonlyke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zyn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Op dinsdag 2 oktober a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie maatschappely- ke zaken. Gelet op de afspraken, zo als de vorige keer gemaakt, zal voorafgaand aan de vergadering een bezoek worden gebracht aan apotheek 'De Monnikskap' alwaar de heer Boon informatie zal ver strekken over medicatiebewerking. De commissieleden worden aldaar om 17.30 uur verwacht. Vervolgens wordt de vergadering voortgezet in het raadhuis om 18.15 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Mededelingen. 2. Verslag vorige vergadering (4 sep tember). 3. Ingekomen stukken.- beleidsplan dag-opvang ex-patiënten. 4. Spreekrecht 5. Jaarverslag/werkplan RISC. 6.' Evaluatie voortzetting huis- werkbegeleidingsprojekt 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Op donderdag 4 oktober a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie algemene zaken, welke zal worden gehouden om 18.00 uur in de B&W-kamer van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Verslag vergadering van 3 sep tember 1990. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Aanpassing begrotingsbehande ling -planning 1991. 4. Stand van zaken art.l2-procedure. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Rondvraag. ALCOHOL GENUTTIGD Een 51-jarige bestuurder van een personenauto wekte door zijn rijge drag de aandacht van de politie. Proces-verbaal inzake art 26 werd niet ten laste gelegd maar de man kreeg wel een rijverbod van 2 uur. De politie bood hem tevens een transaktie aan, dat betekent beta len zonder dat de bestuurder zal moeten voorkomen. Die mogelijk heid is sinds kort ook in Venray in gevoerd. INBRAAK IN WONING Een aan de Dakdekkerstraat wo nende familie was afwezig. Tijdens hun afwezigheid was er ongewenst bezoek, wat door de buren werd ontdekt. Er bleken een muntenver zameling, sieraden en wat buiten landse valuta ontvreemd te zyn, alles ter waarde van ƒ1.500,-. Tbe- gang was verkregen door forcering van de achterdeur. 'iUO A.s. maandag kan het Noordlim burgse publiek genieten van de schitterende enscenering van DIE ZAUBERFLÖTE door de Opera van. Warschau. De Warszawska Opera Kameralna is een gerenommeerd gezelschap dat uit 120 artiesten bestaat Ze treden regelmatig op voor de Poolse televisie en geven gastoptredens op alle grote bekende opera-festivals. Aan het gezelschap zyn grote sterren verbonden, die regelmatig met prijzen bekroond worden. Zo kreeg Jolanta Zmurko in 1988 de gouden palm op het Rei ne Elisabeth Concours. Voorstellin gen van dit formaat zijn uniek te noemen en de Noordlimburgers en de Zuid-oost Brabanders krygen hier wereldformaat aangeboden. De Opera van Warschau heeft van meer dan 30 opera's plaatsopnames gemaakt In héél Nederland waar de voorstelling komt o.a. Rotterdam, Dan Haag, Eindhoven en Den Bosch zijn de voorstellingen uitverkocht In Venray zyn nog een beperkt aan tal plaatsen beschikbaar. Op donderdag 4 okt. komt de Zuidafrikaan se musical STREET- SISTERS naar Venray. Het betreft hier een negermusical die vooral door de muziek opvalt Het Zuidafri kaans is soms wat moeilijk te vol gen, maar dat doet niets af aan de voorstelling die het van de muziek moet hebben, zoals dat in een musi cal ook hoort Nog een beperkt aan tal plaatsen beschikbaar. Op zondagochtend is er een op treden van de Tienrayse fanfare in de foyer. De redaktie van het Venrayse praatprogramma 'Ossengal Lokaal' is naarstig op zoek naar verster king. Om de kontinuïteit van het programma te waarborgen zoekt de redaktie van Ossengal twee men sen, die geïnteresseerd zyn in wat er zich binnen de Venrayse samen leving afspeelt en achter het idee van een Ven rays praatprogramma staan. Uitbreiding van de redaktie is no dig geworden omdat twee redaktie- leden om studieredenen de pyp aan Maarten hebben gegeven. Daar door is de basis om telkens een kwalitatief goed programma te ma ken te smal geworden. Vorige week plaatste de redaktie van Ossengal een advertentie waarin gegadigden worden opgeroepen zich te melden. Omdat de makers van het program ma in het verleden gemerkt hebben dat het politieke en maat- schappelyke leven in Venray nog steeds vooral'een mannenzaak is en de redaktie wil voorkomen dat Ossengal daar een afspiegeling van wordt, ziet men graag één of meer vrouwen in het redaktieteam. Het programma Ossengal Lokaal bestaat sinds eind 1988. Vanuit café de Bonte Koe zyn sindsdien met onregelmatige tussenpozen pro gramma's gemaakt waarin Venray se zaken besproken werden. Aan de orde kwamen onderwerpen als de gang van zaken rond het Odapark, de psychiatrie. Venray-city en het carnaval. Kenmerkend aan de Ossengal-formule zijn de deelname van het publiek aan de program ma's en de manier waarop informa tie en amusement worden ver weven. Alle medewerkers aan Ossengal doen dit helemaal vrijwillig, wat de voornaamste reden is voor het ver loop binnen de redaktie en de onre gelmatige programmering. De redaktie ging en gaat ervan uit dat elke Ossengal kwalitatief goed moet zyn en z'n waarde voor de samenle ving moet hebben. Ook dit streven heeft ertoe bygedragen dat het pro gramma niet met vaste tussenpo zen wordt gepresenteerd. Wie interesse heeft om in team verband een interessant, spraakma kend en Venrays programma te maken, kan zich opgeven of meer informatie vragen bij Wilbert Jeu ken (tel. 04780-10137) of Sjang Vol- lenberg (tel. 01780-86117). NIET DE STORM WAS OORZAAK MAAR EEN BUL De brandweer moest in aktie ko men voor verwijdering van een op de Hardeweg liggende boom, die zou zyn omgewaaid. De politie ont dekte echter dat niet de wind of storm de oorzaak van het omvallen was. Het bleek dat met een byl de hoofdwortels waren doorgekapt, niet alleen bij die boom, maar ook by vier andere daar staande bo men. De eigenaar, een inwoner van Deume, verklaarde van niets te we ten. Hy verklaarde wel gelukkig te zyn als die bomen verdwenen. De politie maakte wel proces-verbaal op wegens het illegaal kappen van bomen. Op 1 oktober 1989 werd besloten een rekreatieve lopersgroep op te richten. Op dit moment bestaat die groep uit 120 ingeschreven leden uit de regio Venray, Horst, Sevenum en Helden. Dertig dames en negen tig heren in alle leeftydskatego- rieën, mensen die voor hun plezier lopen. Drie keer per week is er een gezamenlijke training op verschil lende lokaties. Ieder is vry om te komen en ieder traint naar eigen vermogen, naar gelang de konditie en de mate van getraind zyn. Dit ge beurt onder leiding van ervaren trainers die daarvoor opgeleid zyn. Ook de echte snelle atleten vinden by ons onderdak. We zyn geva rieerd en verantwoord, rekreatief bezig. Op het trainingsprogramma staat zowel duurloop, interval trai ning als heuveltraining Gezien de snelle groei van de groep bleek er in de regio een dui- delyke behoefte aan een lopers groep. Ook voor wielrenners en andere sporters die hun konditie op peil willen houden, is dit een mogelykheid. Eenmaal per jaar bezoeken wij ge zamenlijk een groot sportevene ment. Afgelopen jaar was dit de City-Pier-City 'in Den Haag Een voorlichtingsavond en een feesta vond staan ook op ons jaarpro gramma. De groep wordt gesponsord door Garage Janssen uit Sevenum en door Ad Comperen Elektro uit Horst Drukkery Van den Munck- hof uit Venray sponsort ons door middel van drukwerk. Binnenkort hopen wy een ver licht oefenveld in gebruik te kun nen nemen zodat wy ook in de wintermaanden onze interval trai ning zonder onderbreking kunnen laten doorgaan. De kontibutie be draagt ƒ40,- per jaar en voor een tweede gezinslid de helft Inlichtin gen zyn in te winnen by: Kees Kuy- ten, Venray, tel. 04780-86695; Chris Beurskens, Horst tel. 04709-5259; Drie gewonden bij frontale botsing Dinsdagmiddag even na vyf uur kwam bij de politie een melding binnen van een ernstig verkeerson geval op de Loonsedijk onder de Endepoel. Politie, brandweer en ambulance uit Venray rukten uit, maar het on geval bleek niet op het grondgebied van de gemeente Venray te zyn, maar 10 meter op het grondgebied van de gemeente Vierlingsbeek, na mely k op de Merseloseweg onder Overloon. De Venrayse hulpverleners gin gen tot aktie over en wisten de be kneld zittende, uit Venray afkomstige, bestuurster van een personenauto, te bevryden. Ze liep zeer ernstige verwondingen op, evenals de naast haar zittende, uit Blerick afkomstige dame. Beiden werden naar het Venrayse zieken huis vervoerd. De bestuurder van het bestelbus je, uit Bakel afkomstig werd ge wond naar het ziekenhuis in Venray overgebracht, maar kon la ter naar huis worden vervoerd. Hoe de frontale botsing is ont staan kon nog niet worden vast gesteld. Omdat het ongeval op het Vier- lingsbeeks gebied plaatsvond wa ren ook de ambulance uit Boxmeer, de brandweer uit Vierlingsbeek en de rykspolitie van de groep St. An- thonis gewaarschuwd, zodat tydens de hulpverlening vyf brandweer auto's, twee ambulance's en drie politie-auto's aanwezig waren, naast de auto's van de officieren van dienst van zowel de politie als van de brandweer. Omdat de hulpverlenende dien sten met sirene's naar de plaats van het ongeval reden, hadden die een aantrekkingskracht van vele kyk- lustigen. Lastige eend In de dagrapporten van de politie lezen we weieens de meest vreemde zaken, waar de politie te hulp geroe pen wordt Bekend is dat de politie vaak moet optreden als cowboy by het vangen van over de weg lopende paarden of runderen. Woensdag kreeg de politie echter een zeer on gewoon verzoek, nameiyk om te helpen by het verwyderen van een agressieve eend, die bezoekers aan het winkelcentrum in het Brukske lastig viel. Veel mensen moesten het op een lopen zetten om niet ge beten te worden. De politie kwam en wist de inderdaad lastige eend te vangen. Toen dat was gebeurd kwam de eigenaar van de eend ter plekke. Die kreeg van de politie de boodschap er voor zorg te dragen, dat dit niet meer zou gebeuren.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 15