KERKELIJKE DIENSTEN om FOTO Vinia Vera, een nieuwe winkel voor kritische en modebewuste vrouw 25 Jaar in het onderwijs RISC Ouderenwerk Venray DE berghaagIi DE BERGHAAG PEEL EN MAAS Donderdag 20 september - Pagina 18 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H.H. Mauritius en ge zellen. §.00 Lsm. ouders Neeteson- Custers; ouders Arts-Cornelissen, Jenniskens-Janssen, Willy en Jeu Jenniskens; Paul Kuipers en echt- gen. Catharina Knipperberg (S). 19.00 ZONDAGSDIENST; Anna Smits-Leijssen en dochter Diny; jrd. Leo Koopmans-, Piet Keysers (koll.); overl. oudei's Janssen-Bol (S); ouders Verstraelen-van Meyel (S); Leo Gooren (koll.); Jo Swinkels; Leo Halmans (koll.). Zondag: 25e Zondag door het jaar. Vandaag begint de Vredes- week: Vredeszondag. 8.00 Lsm.t Jan Janssen en Maria Claessens en- overl. kinderen (S); ouders Custers-'. Oudenhoven en overl. kinderen. ,9.30 Lat, Hgm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; jrd. Comelis Ba rents; Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers; Peter Muysers; Gertruda Thijssen-Maters; jrd. Dora v.d. Sterren-Hendrix; Ben Schim v.d. Loeff. 11.00 Johan van Heyningen (koll.); Jo Coenen-Verheugen (koll.); Fiet Arts-Sybers (koll.); Maria Met selaars (buurt). Maandag: 9.00 Lsm. oude stich tingen. Dinsdag: H. Cleophas. 9.00 Lsm. tot zekere intentie. 19.00 Lsm. Piet Keysers (buurt). Woensdag: H.H. Cosmas en Da- mianus. 9.00 Lsm. t.e.v. de H. Jozef voor de wereldvrede. Donderdag: H. Vincentius de Paul. 9.00 Lsm. Jo Custers. 19.00 Lsm. overl. ouders (B). Vrijdag: H. Wenceslaus. 9.00 Lsm. ouders Schols-Leers en overl. fam.; Ben Schim v.d. Loeff, fam. en vrienden. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zondag: 9.30 Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Peter Harrewijn. Pieter Reijnders, Jules Vullings. Lektor: G. de Groot. Zondag: 9.30 Tbm Fooien, WileoJansen, Bjom Kleeven, Casper Vloet; 11.00 Maryke Schuurs, Hayleyann Tavemier, Gertjan Reynders, Bart Thomas sen. Lektor: A. Noyens. Mededeling: Vrydag 28 sept. a.s. viert de heer Jan Stevens, werk zaam op de St Petrus' Banden- school, z\jn1 25-jarig jubileum als onderwijzer. Deze feestdag begint om 9.00 uur in onze kerk met een feestelijke eucharistie voor heel de schoolgemeenschap. Kapel St. Servatius Zaterdag:. 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger.- G. van Loenen. Lektrice: Zr. Jacinta. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Ilélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: J. Korff. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum (le deur rechts) o.l.v. G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in dé kapel. Voorganger: J. Korff. Donderdag: 16.45 Meditatieve dienst in het Stiltecentrum o.l.v. G. van Loenen. Vrijdag: Geen viering Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Sny- ders en Jacoba Palm. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Overl. ouders Verbruggen-Jacobs (koll.); uit dank baarheid; Josephina Camsteijn- Jansen (koll.); Harry Smits en overl. fam.; overl. fam. Hendriks-van Ooi. Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door Zangers van St. Frans. In Ven ray overl. Francisca nen; Martinus Lenssen, echtgen. en overl. kinderen. 11.45 Piet Jeu- rissen en overl. fam.; Jan Brekel- mans. 18.00 Voor de parochie. Maandag: 8.00 Piet Baken. 19.00 Overledenen (offerbus). Dinsdag: 8.00 te.v. H. Cosmas en Damianus. 19.00 Toon Jeuken (Fleurkens). Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen; t.e.v. H. Michaël, Gabriël en Rafaël. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Donderdag: 8.00 Overl. mede broeders. 19.00 Tb van Ryn. Vrydag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Gezinsmis; Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 Marty n Smelt. Zondag: 9.00 Jaap janssen; 10.15 Pascal en Emiel Kusters; 11.45 René Jansbe ken; 18.00 Martin Leenders. Maan dag/vrijdag: 19.00 Saskia. Dinsdag/ donderdag: 19.00 Frank. Aan Pater Camps konden wij het mooie bedrag meegeven van ƒ1.625,- voor de afbouw van het oe cumenisch kerkje in Biak. Hy be dankt u hartelijk. Wy wensen hem een goede reis en weer vier geze gende jaren in zyn parochie. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring te.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis. Uit dankbaarheid voor een kleindoch ter; Tb van Ryn (Winkel van Sinkel). Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 25e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Maria Goumans-Janssen; Lei Ver- steegen (koll.); Mia Swinkels- Crijnen (koll.); overl. fam. Rouvroye- Ritzen. Zondag: 25e Zondag door het jaar. Vredeszondag. 8.30 Overl. ouders Van Lin-Heiligers en zoon Nout; Sraar Verstegen. 10.00 Hoog mis. Gregoriaans. Jan Schmitz. 11.30 Voor het geestelyk en tydelijk welzijn van de parochie. Maandag: 8.00 Sjef Giesberts. 19.00 Voor het behoud van vrede en gerechtigheid. Dinsdag: 8.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Voor verwanten en vrienden. Woensdag: Gedachtenis van de H. Cosmas en Damianus, martela ren. 8.00 Voor de zieken van de pa rochie. 19.00 Overl. ouders Wim Boom en Gertruda Lucassen; overl ouders Van Soest-Bollig Donderdag: Gedachtenis van de H. Vincentiiis de Paul. 8.00 Voor priester- en diakenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Tbon Lange (koll.). Vrijdag: Gedachtenis van de H. Wenceslaus, martelaar. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 14.00 Kapel Veltum: Huw. Henk Arts en Corrie Atsma. 19.00 Voor het behoud van vrede en gerech tigheid. Gedachte van de week: "Vrede kunt ge alleen hebben als ge hem geeft". Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fyneman. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Donderdag: 19.00 José Plasencia. Vrydag: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Poels-Aben; Wim Pluk (namens be woners Gildestraat); overl. ouders Manders-Emons. Zondag: 8.30 Voor 'n zieke. 10.00 Voor de leden en fam.leden van.de Zangkompeneej 'Oere Toe'; overl. fam. Schraven-Joosten; Wim Volle- bers; Jos v.d. Brandt en Louisa Weijs; jrd. Hendricus Verrijdt (Zangkoor 'Oere Tbe'). Maandag: 9.00 Anneke van Arsen-van Soest. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Overl. fam. Schraven-Joosten Donderdag: 9.00 Piet Direks. Vrijdag: 9.00 Maria v.d. Broek- Kessels. 14.00 Voor bruidspaar Deenen-Wilmsen (Eikenhofkapel). NIEUW: BOGNER WOMAN Moderne vrouwen zyn dol op geu ren. Ze gebruiken voor elke gele genheid een andere om de sfeer en de stemming van het moment te verdiepen of positief te beïnvloe den. Want dat is de wonderbaariyke kracht van geuren! Met de neus nemen we geuren waar, maar in de hersenen, om pre cies te zyn via het limbische systeem, ontstaat de geurindruk, de geurbelevenis. Dat limbische systeem is een beslissende schakel by het beleven van emoties, stem mingen, herinneringen en gevoe lens en wordt daarom ook wel I emotie-centrum genoemd. Logisch dus, dat alle soorten emoties via de reukzin kunnen worden beïnvloed. Het nieuwe, elegante 'Bogner Wo man' is bedoeld voor sympathieke, intelligente, kritische en individua listisch ingestelde vrouwen die zichzelf verre van oppervalkkig vin den en die doelbewust op zoek zijn naar harmonie in hun leven. Bog ner Woman is een moderne, adem benemende 'floriëntal' (dus met florale en oriëntaalse elementen); gecompliceerd en geraffineerd van samenstelling met een warme, sen suele, kortom een zeer vrouwelijke uitstraling. SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Lu- do van Mil, Jom Rongen, Robert Janssen, Sander Schuurmans. Zon dag: 890 Daphn Reyntjes, Karlyk Jacobs, Kim Hermans, Lonneke van Asseldonk; 10.00 Helga en Yvonne Thielen, Stephanie Janssen, Lieke Volleberg. Attentie! De Eerste Communie heeft plaats op zondag 5 mei 1991; de toediening van het H. Vormsel heeft plaats op zaterdag 9 maart 1991. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Hendrika Steeghs- Versteegen; Bert v.d. Ven (vrienden); Wim Steeghs; Jan Linskens, Eliza beth Heijligers en zoon Michael. Zondag: 11.00 Hoogmis. Tbt zeke re intentie (R); Overl. fam. Janssen- Jenniskens; Jan Nelissen; Jan van Asten; Antoon Maassen; overl. ouders Te Plate-Maassen. Woensdag: 9.00 H. Mis te.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Vrijdag: 9.00 H. Mis Carolien Phi lipsen. Parochie Leunen 25e Zondag door het jaar. Vre deszondag. Zaterdag: 19.00 Lsm. Sjaak Clas sens; Martien Jilesen; Harry Man- ders; weekd. Anna Martens-Clephas (3); Jo Pypers (1); jrd. Bert Jennis kens en echtgen.; Antoon van Osch; Wim Swinkels; gest. jrd. Mathijs Geurts en Louisa Geurts-Geurts; overl. fam. De Mulder. Zondag: 10.00 Hgm. als maandd. Marie Keysers-Hendrix. 11.15 Mndd. Herman van Leipsig. Maandag: Lsm. Pastoor Jacques Haenen en overl. fiam.; jrd. Joos Gommans. Dinsdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz; Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag: 19.00 Lsm. Corrie van Berlo-Thijssen, Elly van Berlo en Elly Loonen. Donderdag: H. Vincentius de Paul. 19.00 Lsm. Harry Geurts. Vrydag: 19.00 Lsm. overl. fam. Claessens-W ismans. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Eef Leijssen en Frank Litjens. Zondag: 10.00 Fred Litjens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Marcel Broers en Robby Willems. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Bobby Leyendekkers en Stijn van Glabbeek. Lektoren: Zaterdag: 19.00 mevr. M. Theunis. Zondag: mevr. L. van Bavel. Huwelijksafk.: 1. Hans Litjens en Lucy Philipsen beiden uit onze parochie (2e roep); 2. Frank Rongen uit onze parochie en José van Hoof uit Merselo (le roep). Overleden; Op zondag 16 sept. overleed in het ziekenhuis te Ven- ray Wim Jenneskens, Trynestraat 6, in de leeftyd van 71 jaar. Na een plechtige uitvaartdienst in onze pa rochiekerk op donderdag 20 sept. legden wij hem te rusten op ons kerkhof in Leunen. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Jacqueline v. Schyndel-Wolters (koll.). Zondag: 25e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor levende en overl. fam. Camps-v.d. Pas; jrg. Jan Droessen; Stefanie Coppus-de Groot (koll.); Johanna Camps (buurt); jgt. Leonard Spee; Lamber- dina Arts. Akolieten: Jhon en Martin Verkoei- jen. Misdienaars v.d. week: Angeli- que en Eddie. Woensdag: Gedachtenis van de H.H. Cosmas en Damianus, marte laren. 8.00 H. Mis voor Helm Clae- sen en overl. fam.leden. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Wenceslaus, martelaar. 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Rektoraat Veulen 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm, Jac Classens. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Mar tinus Janssen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie (B). Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: BOO H. Mis. Akolieten: Zondag: Marcel Ver- mullst en Twan Hagens. Misdienaars: Ruud Bexkens en Gertjan Holtermans. Huwelijksafk.: Henk Janssen en Mini Nabuurs. Parochie Ysselsteyn 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 jrd. A. van Hoof- Ewals; past. Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg- Verlinden; overl. fam. Hendriks- Fleurkens. Kinderkoor. Zondag: 9.30 Geestelijk welzijn van onze parochie. 11.15 Jrd. Tbon Janssen; ouders Swinkels- Verschuuren, zonen en dochters. Maandag: 19.00 Overl. paro chianen. Woensdag: 19.00 Harrie Phi lipsen. Vrijdag: 14.00 T.i.v bruidspaar Van Well Claessens. 19.00 Geen dienst Misdienaars: Zaterdag: 19.00 E. Jenniskens en A. Philipsen. Zon dag: 990 N. Jaspers en C. Smits; 11.15 B. Pouwels en I. Slangen. Maandag: R. en T. Berkers; Woens dag: K. Jaspers en I. Potten. Vrijdag: 14.00 N. en K. Jaspers. Spreuk van de week: "Als het goede is ontvangen, is de gever ver geten!" (W. Congreve) Doopschema: (Oktober) Op de zondagen 7 en 21 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Eventueel ook op andere dagen, be halve de niet genoemde zondagen. Maak tydig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Overl. der fam. Eyssen-Voncken. Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Ryswijck. Misd.: Kim Thielens en Wendy Bonants. 11.30 Gerard van Luytelaar. Misd.: Selma Derkx en Yvonne Tijssen. Maandag: 8.30 Voor overledenen. Dinsdag: 8.30 jgt. Jacobus Bister- velds en Anna Maria van Rijswijck. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Overl. fam. V Rijswijck- Claassen. Misd.: Bas Wilms en Wil lem Loonen. Donderdag: 8.30 Voor over ledenen. Vrijdag: 8.30 Fhm. janssen- Pubben. Kerk poetsen: Mevr. Broeren en mevr. V. Hoof-v. Meyel. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H.H. Mauritius en ge zellen. 19.00 Martien van Kastoren (stichting gemeenschapshuis). Zondag: 25e Zondag door het jaar. Vredeszondag. 10.00 Ham. Lenkens. Maandag: H. Vincentius Stram- bi, bisschop. 8.30 Bijz. int. (MJj. Dinsdag: H. Cleophas.8.30 Voor vluchtelingen. Woensdag: H.H. Cosmas en Da mianus, martelaren. 8.30 Voor vre de (Vredesweek). Donderdag: H. Vincentius de Paul, priester. 8.30 Voor ar menzorg. Vrijdag: H. Wenceslaus en ook Japanse martelaren. 8.30 Kerk in Japan en Tjechoslowakije. Misdienaars: Zaterdag: Patricia en Angela. Zondag: Antoon en Mieke. Lektoren: Zaterdag: Josien Claes sens. Zondag: Jan Classens. Een gedachte: Vermaning van Paulus (Filipp. 1.27) 'Ge moet een le ven leiden, 'dat het Evangelie waar dig is. Is ons leven zodanig??? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers en uit dankbaar heid. 10.00 Hoogmis voor Josephi na en Henricus Janssen en Sjaak Janssen (buurt). Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en voor Maria Petronella Koenen-Derkx en fam. Vrijdag: 9.30 H. Mis t.e.v. het Hei lig Hart en t.z.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 23 september zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. J. van der Stoel uit Geldrop voor gaan in de dienst Aanvangstijd is 990 uur. Vanaf volgende week be gint de dienst om 10.00 uur! Tij dens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Leef met gezond verstand in een ontaarde wereld in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. LPG TANK GEDUMPT Getuigen hebben gezien hoe een grijze personenauto in de buurt van de overstortvijver in het Bruks ke stopte en iemand een lpg tank dumpte. De politie stelde een on derzoek in en vond de lpg tank. De politie zal trachten de 'dumper' te achterhalen. De modewereld heeft er een nieu we naam bij: Vinia Vera. Onlangs is in Schoolstraat 36-38 een nieuwe Vinia Vera winkel geopend. Het gaat hier om een keten van da mesmodezaken verspreid over heel Nederland en dan met name te vin den in de minder grote steden. Bij de afzonderlijke Vinia Vera winkels wacht de klant een uiterst persoon lijke ontvangst en een verregaande service. De vrouw die by Vinia Vera zal ko pen, vindf er kleding die past in haar drukken, afwisselende be staan. Zij houdt van mode, maar zal lang niet altyd iedere modetrend klakkeloos volgen. Haar eigen smaak en stijl staan voorop. Natuur lijk wil zij best haar geld aan mooie kleding besteden, alleen heeft zij dan ook het recht om kritisch te zijn. Een goede verhouding tussen prijs en kwaliteit vormt daarom een belangry k onderdeel van de Vi nia Vera filosofie. Veel zorg is er besteed aan het uiterlijk van de Vinia Vera winkel. Van buiten een opvallend moderne vormgeving van glas en graniet, van binnen een warme, sfeervoUe inrichting èn aUe nadruk op een overzichtelijke indeling. Een Vinia Vera vrouw gaat graag recht op haar doel af. Voor het komende seizoen bestaat de Vinia Vera koUektie uit drie the ma's: Home sweet home, een rustig en landelijk thema, On arms, warm en romantisch en Back to the futu re, waarin draperieën zorgen voor een slank en rijk versierd silhouet. Blouses, piülovers, rokken, broe ken, blazers en jasjes vormen de items waarmee de Viania Vera vrouw naar eigen inzicht haar gar derobe samen kan steUen. De ma ten lopen van 36 t/m 46. Openingsaktie Deze week is de officiële opening van Vinia Vera. Daar hoort een feestelijke aktie bij: 'EEN UUR WIN KELEN ZONDER TE BETALEN'. De uren worden door de notaris be paald. Wie tijdens die uren bij Vi nia Vera heeft gekocht, krijgt het aankoopbedrag terug. De ope ningsperiode is van 25 tot 30 sep tember. Zaterdag 6 oktober is het 25 jaar geleden dat Jan Stevens zijn onder wijsloopbaan begon. Sinds 1971 is hij als groepsleerkracht verbonden aan de St. Petrus' Bandenschool in Venray. Met hem kwam er op deze school een collega bij, die men heeft leren waarderen om zijn niet aflatende inzet voor zijn kinderen, zijn groep. Op zijn eigen beschei den-wijze is Jan Stevens een colle- ga, die niet weg te denken is. Vooral de integere wijze waarop dhr. Ste vens met collegae, ouders en kinde ren omgaat dwingt respekt af. Woorden als roddelen, klagen of kwaadspreken zyn woorden die ab soluut niet by Jan Stevens passen. Deze eigenschappen maken het prettig om met Jan Stevens te mo gen werken. Als dit afgezet wordt tegen de enorme liefde voor mu ziek, die Jan Stevens de kinderen al van kleins af aan meegeeft, moge het duidelijk zijn dat ónze school de kwaliteiten van hem node zou missen. Op 28 september gaat de school dit jubileum samen met de kinde ren vieren. Dit feest begint met een door de kinderen verzorgde eucha ristieviering. De verdere dag is ge vuld met ontspanning, waarbij het accent komt te liggen op, hoe kan het ook anders, muziek. Van 17.00 tot 19.00 uur is er een receptie in de hal van de school. Op deze wijze wil de school Jan Ste vens, samen met zijn vrouw Marij en de beide dochters eens goed in het zonnetje zetten. OECUMENISCHE BASISGROEP Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 23 september is er een eucharistieviering van de oecu menische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Vrede". Wij lezen: Jes. 2 1-5 en Matt. 5 43-48. Voorgan ger is pastor F. Meyer. Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schutters veld, Bergweg Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor, de kinderen is er eenjrinëenïëvén dienst Start met studiekringen voor ouderen In het nqjaar wil de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Ven ray, starten met studiekringen voor ouderen, wanneer daar ten minste voldoende belangstelling voor bestaat Wat is een studiekring? Een studiekring voor ouderen is een activiteit voor mensen van 55 jaar en ouder, die een zinvolle tijds besteding zoeken, veranderingen in de maatschappij willen bijhou den, actief willen blijven en graag regelmatig contact met leeftijdsge noten. willen hebben. In het kort komt het er in een studiekring op neer, dat een groep ouderen zich verdiept in zelfgeko zen onderwerpen, en daarbij een beroep kan doen op een voor de groep beschikbare begeleider. Het gaat in een studiekring beslist niet om droge bestudering van bepaalde onderwerpen, maar om het bespreken van actuele za ken, die ouderen interesseren. Ken merkend voor een studiekring is ook, om de verworven kennis en in zichten produktief te maken. Dat kan betekenen, dat een bestude ring van een bepaald onderwerp af gesloten lean worden met bijvoorbeeld een artikel in de krant, een tentoonstelling een lesprogramma voor een school, of een advies aan de overheid of een instelling. Zo'n produkt heeft vaak een dui delijke functie te behoeve van de lo cale samenleving Een studiekring telt ongeveer 16 deelnemers, die doorgaans een maal per twee we ken by elkaar komen. De kosten De kosten van deelname zijn per studiekring verschillend. Dat is on der meer afhankelijk van de accom modatie, waarvan men gebruik maakt, eindprodukt, dat men met elkaar vervaardigen wil, en van de kosten van inleiders en/of bege leiders. De Stichting RISC stelt zich voor lopig op het standpunt dat de kosten van de studiekring door de deelnemers zelf gedragen moeten worden. In de regel zal er daarom een eigen bijdrage gevraagd worden van 2,50 tot 3,- per bijeenkomst. Aanmelden voor de studiekring? Men kan zich aanmelden, schrif telijk, telefonisch of tydens spreek" uur bij de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 04780-86245. Bij voldoende belangstelling zal de Stichting RISC in het najaar eerst een informatiebijeenkomst organiseren. Daarna wordt ge vraagd zich definitief aan te melden. Voor meer informatie kan men terecht bij de heer Jos Gerritsen, functionaris Ouderenwerk, tel. 04780-86245. In de tuin van de pastorie te Maashees, by pastoor Swinkels. In 1933 gingen de meisjes van de zes de klas van de meisjesschool te Overloon te voet naar Maashees in het kader van de Eucharistische Kruistocht. Acht meisjes van dei klas waren aangesloten bij de Eu charistische Kruistocht. De E.fy. is ontstaan onder Pius X in de abdjj van Averbode (Belg.), aanvankelijk verbonden met het Apostolaat des; gebeds. Het doel van de E.K. was:; 'Naar de richtlijnen van de Aposto-, lische Stoel de gelovigen vooral de jeugd, met zorg tot een volmaakt Christelijk leven te vormen, d.m.v. het veelvuldig bijwonen van de H. Mis en de volledige deelname aan dit offer, was ook door de veelvuldi ge en vurige communie en de me thodische aanwending van de daar uit gekregen genade tot verbetering van leven. Het leven van de Kruistochter moet zyn: 1. Eucharistisch vroom-, 2. Afhankelijk van Maria; 3. Inwendig strijdend; 4. Bly verstorven; 5. Hiërarchisch volgzaam. (Deze punten werden nog verder uitgesplitst. Op de foto van links naar rechte: eerste rij: Lauw Deriet, Cato Gerrite, Marietje Bloemen, Truus Hendriks, Mieneke Kruijsen, Dieneke Ste vens, Diena Deriet, Jo Bloemen. Tweede ry: Maria Henckens, Ma ria Hendriks, Mieneke Wienen, Grada Onkels, Martha Fransen', Riek Swinkels, Coba Henckens, An Jansbeken, onbekend, Maria van Veghel, Toos Hendriks, Dieneke Ver- straaten, Marie Rongen. Derde rij: Truus van Mil, Nella Deenen, Nelle Weerts, Liza Hubers, Frieda Bal tussen, Stieneke Voesten,. Miena Jacobs, Nel Swinkels, Miet van Kempen, Hanneke Willems. Staande: Zuster Agnes, Ida Mar tens huishoudster van de pastoor, Pastoor Swinkels, Maria Martens zus van Ida Martens, Zuster Ligoria Voor een optimale verzorging van uw huisdier. Wij bieden u: - Een compleet assortiment honde- en kattevoeders te gen scherpe prijzen. Wij helpen u graag bij het maken van een juiste keu ze uit dit enorme aanbod. - Diepgevroren vlees voor uw huisdier. Alle produkten zijn vers gemalen en inge vroren, o.a. rundvlees, pens en kip. Vanaf 1,50 per k9- - Gegalvaniseerde hönde- rennen en houten slaap hokken. Onverwoestbaar en toch mooi. - Vogelzaden en knaagdier voeders, een uitgekiende samenstelling zorgt voor een stralende gezondheid van uw kleine huisvriend. - Geen parkeerproblemen meer, geen gesjouw met uw spullen. specialist in dierenverzorging! Vennenweg 5, Oostrum nlt Telefoon 04780-82512 Industrieterrein De Witte Vennen GESTOLEN AUTO NA 6 JAAR OPGEVIST Tijdens het leegpompen van de visvyver aan de Wanssumseweg kwam een autowrak bloot. Er kon worden vastgesteld dat het wrak eens een auto was van een toen in Leunen wonende eigenaar. Deze oranje Renault was op 17 augustus 1984 te Leunen ontvreemd. Opspo ring had toen geen resultaat. Het is mogelijk dat de auto kort na de diefstal in de visvyver is gedumpt. BANDEN LEK GESTOKEN Tfen nadele van een 39-jarige auto bezitter werden van zijn auto, ge parkeerd aan de Dr. Kortmannweg. twee banden met een scherp voor werp lek gestoken. Een schadepost van ƒ360,-. BEZORGDE INWONERS By de politie kwam een melding binnen dat aan de Bachstraat een personenauto geparkeerd stond waarin de bestuurder bleef zitten. De melder vond dat verdacht. Om dat het in de voor de nachtrust bestemde tyd, omstreeks 02.15 uur, was, ging de politie op onderzoek. Het bleek dat de bestuurder het wachten op zijn vriendin te lang vond duren. Hij was in slaap geval len. Omdat debestuurder sterk naar drank rook werd hem de blaastest afgenomen waarna hij een rijverbod van 4 uur kreeg. Een andere melding in dezelfde nacht betrof een bestelauto die het erf van een .boerderij was opgere den. Ook dat werd' verdacht gevon den. De politie stelde een onder zoek in, en stelde vast dat de inzit tenden een stil plekje hadden opge zocht om wat te Vrijen'. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18