Uitslag liedjesdag Piëlhaas Jeugd- natuurwacht De Vogelvriend Meerkamp Atletiekwedstrijden in Venray Dieren bescherming afd. Venray Muziekfeesten te Veulen Op de bres voor 80.000 motorisch gehandicapte Nederlanders Speelotheek Venray Dorpsfeest met kindermarkt en muziek in Meerlo Me-Wa toernooi Meerlo-Wanssum Koor met 250 zangers treedt op in Meerlo Scouting De Peelspeurders Huisvrouwen- kontakt Brukske Cursus boekbinden Katholieke Vrouwen Vereniging Kursus E.H.B.0. Reumapatiënten Vereniging Venray PEEL EN MAAS Donderdag 20 september - Pagina 13 Onlangs is in Overloon een nieuw Frans specialiteitenrestaurant ge opend. Aan de Irenestraat is het restaurant 'Onder de boompjes'gevestigd. Een restaurant, niet alleen voor fijnproevers, maar ook voor diegenen die thuis een lieer geen zin hebben om te koken en die voor een redelijke prijs, toch een goede maaltijd willen. Gastvrouw en gastheer in dit nieuwe restaurant zijn Marja en René Brienen, in Overloon geen onbekenden op dit gebied. René Brienen heeft zijn sporen in de kokswereld al ruimschoots ver diend. Hij is werkzaam geweest als tweede kok bij Chateau Neercanne, Kasteel Wittem en als chef-kok bij 'tAow Pastorieke in Overloon en Valuas in Venlo. Bovendien heeft hij enkele aansprekende prijzen en titels op zijn koks-erelijst staan: het Mouten Rodschild, de Gouden Pollepel en vorig jaar nog werd hij de op twee na beste chef-kok van Nederland bij de strijd om de zilveren pollepél. Marja Brienen was voorheen werkzaam in restaurant 't Duvelke te Over loon, dat nu dus voortaan 'Onder de boompjes' heet Behalve voor een uitstekende maaltijd met dagverse produkten, kan men bij 'Onder de boompjes' ook terecht voor kleine partijen. Verder kan men er lunchen en brunchen. Hiervoor is een speciale kleine kaart samen- gestéld. 't Is niks gedaon' is zondagmid dag uitgeroepen tot beste nummer van het liecyesfestival van de Ven- rayse carnavalsvereniging De Piëlhaas. Het festival vond plaats in een door ruim zevenhonderd mensen bevolkte schouwburg van Venray. Het winnende nummer kreeg 229 punten en werd gezonden door C. Cuypers en' J. van Nisselroij. De tekst was van C. Cuypers en de mu ziek van C. Cuypers en T. Laagwater. Op de tweede plaats eindigde 'As Ivanhoe' (zang: M. Emonts, tekst: S. Volleberg/B. Albers, muziek: G. Schütte). 't Is altied wat' werd als derde gejureerd (zang: C. Cuypers/J. v. Nisselroij, tekst: W..Stappers, mu ziek: T. Laagwater). Op de vierde plaats eindigde het liedje 'Marie' (zang: B. Derksen, tekst: S. Vollen- berg/B. Albers, muziek: G. Schütte). De vier beste nummers worden uitgebracht op de carnavalscassette '90/'91 van De Piëlhaas. Hallo Jeugdnatuurwachters, hiei volgt de einduitslag van onze zonnebloemenaktie. Bij de éénstammers waren dat: Gert Spreeuwenberg uit Ysselsteyn, 3.54 mtr; Katja Janssen, Venray, 2.80; Arno van Mil, Venray, 2.42; Rob Schoeber, Venray, 2.40; Petra Arts, Oostrum, 2.30; Martijn Janssen, Ys selsteyn, 2.20; Rob Alders, Venray, 2.02; Joyce Pouwels, Ysselsteyn, 2.02. Bij de driestammers zijn de win naars: Nadia v.d. Laar, Venray, 8.51; Peggy Mennen, Ysselsteyn, 8.34; Mi chel Direks, Castenray, 8.25; Audrey Comelissen, Venray, 8.10. Natuurlijk konden we niet ieder een een prijsje geven, mar ook de met-pryswinnaars verdienen een pluimpje, omdat ze goed hun best hebben gedaan. De prijswinnaars alvast proficiat en zij hebben in middels hun prijsje in ontvangst genomen tijdens de installatie van de nieuwe leden van de Jeugdna- tuurwacht. Verder hebben jullie op school allemaal de herfstuitgave van de Na tuurvriend gekregen en de landelij ke uitgave. Jullie hebben daarin kunnen lezen, dat de eerste n^jaars-puzzeltocht wordt gehou den op zondag 30 september a.s. Hierover volgende week meer in dit blad. Ledenvergadering 24 sept 1990: 1. Opening door de voorzitter,- 2. Notulen vorige vergadering; 3. Bestuursmededelingen; 4. TT- mededelingen; 5. Ingekomen stuk ken; 6. Kontributie-inning; 7. Uitrei king inschrijfformulieren TT; 8. Ringen bestellen; 9. Rondvraag. Op zaterdag 22 en zondag 23 sep tember, zullen op de atletiekbaan van Venray, gelegen op sportpark De Wieën, de koningsnummers van de atletiek worden gëhouden, namelijk de officiële KNAU- meerkampen. Afhankelijk van de leeftijd van de atleet, bestaat een meerkamp uit een verschillend aantal onderdelen." Bekend zyn uiteraard de tienkamp voor man nen en een zevenkamp voor dames. Voor atleten van Atletiekvereni ging Venray Regio betekenen deze meerkampen tevens de mogelijk heid om het clubkampioenschap te behalen, zodat in de diverse katego- rieën sprake zal zijn van een inte ressante strijd voor de titel en goede persoonlijke prestaties. De toegang tot deze wedstrijden op de atletiekbaan is vrij. Wilt u wat meer weten over de atletiek, kom dan op 22 en 23 september naar het sportpark De Wieën. 5 KM BAANWEDSTRIJD OP 22 SEPTEMBER Tijdens de meerkampen, zal om 16.00 uur, als by nummer, een 5 km baanwedstrijd worden gehouden voor wedstrijdatleten en trimmers. Inschrijving voor deze wedstrijd kan geschieden op de wedstrijddag vanaf 15.00 uur in het clubgebouw. Omdat wij vinden dat asiehverk een van de pijlers is waarop de die renbescherming is gegrondvest, hebben wij met onze informatie- kraam deelgenomen aan de open dag van asiel De Berghgag te Oostrum. Voorts zijn wij voornemens om op Werelddierendag op 4 oktober a.s. een oorkonde met bijbehorende envelop met inhoud uit te reiken als bewijs en waardering voor een goed beheer en goede inzet aan: - de fam. Van Kempen, Kinderboer derij, Lorbaan 10 in Veulen om 13.30 uur; - fam. Severens, Romerweg 20, Se- venum, dierenhotel en asiel, om 15.00 uur. SNELHEIDSKONTROLE Maandagmorgen werden tussen' 10.30 en 13.00 uur snelheidskon- troles gehouden op de üude Oostrumseweg. Hier werden in dat tijdvak 701 motorvoertuigen gekon- troleerd. Daarvan bleken er 31 ho ger dan de ingestelde 55 km te rijden. De hoogste snelheid die ge meten werd bedroeg 70 km/uur. Die bestuurders kunnen binnenkort een accept-girokaart verwachten. De snelheidslimiet wordt op deze woonstraat op 55 km/uur ingesteld. De metingen zullen in die straat voorlopig doorgaan. Van vrijdag 28 september tot en met zondag 30 september vinden in een feesttent op het sportcom plex 'De Vlies' te Veulen de jaarlyk- se muziekfeesten plaats van harmonie 'SL Catharina' uit Leu nen, Veulen en Heide. Vrijdagavond treedt de groep 'Unity' voor het voetlicht en zal on getwijfeld zorgen voor een boeiende avond. Zaterdagavond wordt er een gezel lige en ouderwetse dansavond geor ganiseerd. Het bekende dansorkest 'de Drivers' zal daar voor borg staan. Met dit orkest en een in prima staat verkerende en grote dansvloer kunnen de echte dans liefhebbers volop aan hun trekken komen. Zondag organiseert de plaatselij ke harmonie het laatste drumband- concours van de Limburgse Thmboerbond. Een achttiental korpsen, waaronder de plaatselijke drumband, zullen daaraan deelne men. Het concours begint om 12.00 uur op het sportcomplex te Veulen. In de week van 17 t/m 23 septem ber 1990 houdt het Prinses Beatrix Fonds weer zijn landelijke kollekte. Aanvankelijk werd het Fonds opge richt als Polio-fonds. Dat was in 1956, als reaktie op de ongekend hevige polio-epidemie. Sinds de onderdrukking van deze ziekte kon het Fonds zich ook gaan richten op andere, niet minder ver woestende aandoeningen van het centrale zenuwstelsel, waartegen helaas nog geen vaccins of andere remedies bestaan. Deze ziekten zijn, naast polio: multiple sclerose; bepaalde spier ziekten; spasticiteit; spina bifida; ziekte van Huntington; ziekte van Parkinson. Wat doet het Prinses Beatrix Fonds tegen al deze ziekten? Kort gezegd: hulp, begeleiding en voorlichting bieden aan de vele tienduizenden patiënten en steun verlenen aan het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken, moge lijke geneeswijzen en voorkoming van deze ziekten en afwijkingen. Meer dan 7 miljoen gulden kon vorig jaar hiervoor worden uitgege ven. Veel kon worden gedaan, maar er is nog veel meer nodig. Uw bijdrage is broodnodig! Het Prinses Beatrix Fonds is een partikuliere instelling, die geen en kele subsidie ontvangt en daarom in de eerste plaats afhankelijk is van de opbrengsten van de jaarlijk se kollekteweek, die dit jaar gehou den zal gaan worden van 17 t/m 23 september a.s. Tydens deze week gaan tiendui zenden kollektanten geheel belan geloos langs de deuren met de bekende oranje bussen en kollekte- zakjes. Help het Prinses Beatrix Fonds, opdat het de zon weer kan laten schijnen voor deze medemensen. Meer dan één op de tweehonderd!... Geef aan de deur of stort uw bij drage op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds, Den Haag. Voor informatie: Lies van Bavel, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 82193. Op zondag 21 oktober houdt de Speelotheek de jaarlijkse Speel- goedmarkt in het schoolgebouw 'De Essel' in de St. Ursulastraat 15, van» 11.00 tot 13.00 uur. Verkocht wordt tweede-hands speelgoed en baby- meubilair (b.v. box, kinderwagen, buggy, enz.) maar geen kleding. Indien u materiaal voor deze markt te koop wilt aanbieden kunt u dat inleveren in het gebouw van de Speelotheek (ingang Biblio theek), Merseloseweg 59 op de vrij dagavonden 5, 12 en 19 oktober, 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur. De opbrengst van het verkochte artikel is 2/3 voor de eigenaar en 1/3 deel voor de Speelotheek. Men kan het geld ofwel het niet- verkochte materiaal ophalen op zondag 21 oktober na de markt van 14.00 tot 15.00 uur in de school 'de Essel'. Van de mensen die materiaal aanbieden wordt verwacht dat ze zelf een lijstje hebben met de naam van het artikel en de pry's die het moet opbrengen. Indien u niet weet wat voor prijs u zou willen hebben, vul dan alleen een vraagteken in achter de naam van het artikel. Heeft u voor uzelf een minimum- prys, dan dient u dit erbij te ver melden. Een en ander om de inna me vlot te laten verlopen. Indien het in te leveren materiaal niet schoon en heel is behoudt de Spee lotheek zich het recht voor om het. te weigeren. De markt is open voor zowel le den als niet-leden. Heeft u nog vra? gen, dan kunt u bellen naar de Speelotheek tijdens de uitleenuren op woensdag en vrijdag van 14.00- 16.00 uur. Itel. 86015 of 's avonds naar mevr. Iter Beek, tel. 82839. Meerlo staat zondag 23 september in het teken van een groot dorps feest dat tegelyk de afsluiting is van de eeuwfeesten van fanfare Een dracht Meerlo. De belangrijkste on derdelen van het dorpsfeest zijn een kindermarkt, presentatie van de Meerlose ondernemers en enke le verenigingen en landelijke orga nisaties, muziekuitvoeringen en een speciale hoogmis. De gezamenlijke koren in de ge meente Meerlo-Wanssum luisteren deze hoogmis op die wordt opgedra gen in de grote tent aan de Mgr. Jenneskensstraat Meer dan 250 zangers en zangeressen zullen on der leiding van de Swolgense diri gent Harrij Peeters de Deutsche Messe vertolken. De dienst begint om 10.00 uur. Na de hoogmis begint in de feest tent een muzikale happening waar aan meewerken: harmonie De Vriendenkring (Well), fanfare EMM (Hey en), fanfare Les Montagnards (Bergen), koninklijke harmonie Lottum, fanfare Dorpsklank (Castenray), fanfare Ons Genoegen (Oirlo), Die Hanselmanchen Roer mond en Die Orginal Eugener Muzi kanten. Bovendien zyn de muzi kanten van het Oppumer Schützen- trommlercorps uit West-Duitsland de hele dag in Meerlo te gast De muzikale happening begint om 11.40 uur en duurt tot 's avonds laat Op het pleintje voor de Muziek school en op de Mgr. Jenneskens- straat is tussen 12.00 en 18.00 uur een grote kindermarkt en een soort braderie waaraan de Meerlose on dernemers meewerken en tal van plaatselijke verenigingen en lande lijke organisaties. Zo zal Veilig Ver keer Nederland aanwezig zyn het het Veronica-promotieteam. De be zoekers kunnen onder meer het ge wicht raden van twee blonde aquitaine kalveren. De winnaar gaat met een half varken naar huis. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft een stand van het alcohols- matigingsbeleid. In Meerlo wordt zaterdag 22 sep tember het jaarlijkse Me-Wa toer nooi gehouden. Dat is een muzikaal treffen van de plaatselijke muziek gezelschappen waarvan de winnaar de grote wisseltrofee van de ge meente Meerlo-Wanssum krijgt Om toerbeurt organiseert een van de vyf korpsen dit gemeentelijke muziektoemooi. Dit jaar is fanfare Eendracht Meerlo aan de beurt. De fanfare heeft het toernooi opgeno men in de feestweek ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan. De optredende muziekgezel schappen zijn: fanfare Concordia Wanssum, fanfare De Vrienden kring Swolgen, fanfare Moed en IJver, Blitterswyck, Tienray's fanfa re en fanfare Eendracht, Meerlo. Vier van de vyf korpsen komen uit in de superieure afdeling. Het toer nooi vindt plaats in de tent aan de Mgr. Jenneskensstraat te Meerlo en begint om 19.30 uur. De korpsen worden beoordeeld door muziek- deskundige Pierre Knijpers uit Lin- ne. De korpsen krijgen na afloop een predikaat waarop staat of het optreden voldoende, ruim voldoen de of zeer goed was. Elk korps speelt één- concertnummer (dat wordt beoordeeld) en een populair nummer. Het muziektoemooi wordt af gesloten met stemmingsmuziek van de Rutbach Kapel. De gezamenlyke koren in de ge meente Meerlo-Wanssum luisteren komende zondag (23 september) een plechtige hoogmis op by gele genheid van eeuwfeest van fanfare Eendracht Meerlo. Meer dan 250 zangers en zangeressen zullen on der leiding van de Swolgense diri gent Harrij Peeters onder meer de Duitsche Messe vertolken. De pia nobegeleiding is in handen van Meerlonaar Herman Graste. Een koperensemble, samengesteld uit leden van fanfare Eendracht Meer lo, zal onder meer enkele koralen begeleiden. De eucharistieviering vindt plaats in de feesttent aan de Mgr. Jenneskensstraat en wordt gecele breerd door pastoor Martin Geelen van Meerlo. De viering begint om 10.00 uur. Aan het grote gelegenheidskoor doen mee de gemengde zangkoren van Tienray, Blitterswijck, Wan ssum en Meerlo. het Jongenskoor uit Swolgen en het jongerenkoor van Wanssum. WATERKRAAN OPENGEDRAAID Het zullen waarschynlyk wel 'kleine vandaaltjes' zyn geweest die zich toegang hebben weten te ver schaffen tot de in aanbouw zijnde woningen aan de Silvesterweg. Ze hadden de waterkraan openge draaid. Omdat passanten verdachte geluiden in de buurt van de wonin gen hadden gehoord, was de politie daarvan in kennis gesteld. Die stel de vast dat de waterkraan was open gedraaid en het water rykelyk in de woningen stroomde. Zaterdag 15 sept. werd het Scou ting Jaar 1990/1991 geopend, mid dels een gezamenlijk kampvuur, met als thema: Tijd'. Zonder dat er ook maar één lucifer aan te pas kwam, werd op 'eigentijdse' wyze het kampvuur ontstoken! Middels onzichtbare kabels was het de orga nisatie geluk er iets spektakulairs van te maken. Na het ontsteken van het vuur was eerst het woord aan de voorzitter. Kort gezegd wees hy op het algemeen belang binnen de ver eniging en wenste scouts en leiding veel sukses en plezier in het ko mendejaar. Hierna krgen alle spel- takken de gelegenheid hun invulling te geven door een optre den op een gesjord podium! Bevers deden dit middels tekeningen, ka bouters, welpen, gidsen en sherpa's middels liedjes, verkenners maak ten een loop binnen de vereniging van bever tot leiding, tot 100 ja ren! en rowans gingen terug in de tijd, maak kwamen tot de konklu- sie dat de huidige tyd toch wel de beste is. We mogen terugzien op een geslaagde avond, en een woord van dank is dan ook terecht op zyn plaats aan de organisatoren Tbn en Hans. Bedankt, het was perfekt. Eveneens in dit weekend, zondag 16 sept.. namens onze Scouts deel aan de herdenking op het Engels Militair Kerkhof. Door het vormen van een erewacht bij het monu ment en het aanreiken van de di verse bloemstukken en kransen, droegen zij, als Venrayse jeugd, by aan deze herdenking. Dat hun aan wezigheid gewaardeerd werd bleek uit reakties van de aanwezigen. Een week eerder was een groep gidsen op zaterdag te gast by de brandweerwedstryden bij Rank Xe rox. Van de commandant kregen zij tekst en uitleg en tot slot mochten zij zelf spuiten. Hiervoor was toch meer kracht nodig dan dat ze eerst dachten, maar met z'n tweeën lukte het ze wel! Zoals u ziet: Scouting is en blyft aktief. Bel voor inlichtingen, aan melden juniorleden en leiding: (M. Janssen, sekretaresse) tel. 85301-('s avonds). Bent U er zich ook al van bewust, dat we met zijn allen moeten probe ren ons milieu te verbeteren? Dan beseft U wellicht ook dat U in uw eigen huishouding hier mee het beste kunt beginnen. En dan mag U ons volgende programma beslist niet missen. Of behoort U tot de groep die nog niet zo overtuigd is van de noodzaak van dit alles. In dat geval raaden wij U zeker aan on ze ochtend op dinsdag 25 septem ber by te wonen. Op die morgen organiseren wij nl een informatief programma over ons huisvuil. Ty dens dit programma krygt U niet alleen te horen wat er zoal met onze dagelijkse resten gebeurt, maar wordt U ook op' deskundige wyze uitgelegd, in hoeverre U zelf thuis een steentje kunt bijdragen aan ons milieu door niet ondoordacht alles, wat niet meer gebruikt wordt, tot afval te bestempelen en door uw huisvuil reeds thuis m.n. te selecte ren, zodat glas in de glasbak terecht komt, papier bij het oud papier enz. Het programma vindt plaats in Wijkcentrum de Kiosk van 9.00 tot 11.15 uur. Deelname kost ƒ2,75 Kom ook en steek uw licht op, want het milieu is immers een zaait, van ons allen, dus ook van u. Voor nade re inlichtingen kunt U bellen met Lenie Gosling, 81059 of Ria v. Bre- derode 87042. In het clubgebouw "De Vlies" in Veulen begint op woensdag 3 okto ber a.s. een cursus hand- boekbinden. De cursus, die tien les sen omvat, wordt gegeven door de heer Wim Zwanenberg. Men kan leren hoe katernen ge naaid moeten worden en hoe boe ken kunnen worden hersteld. Verder vermeldt het programma losbladig binden, goud opdrukken Op 25 sept. a.s. kienen ten behoe ve van het eigen potje van de ver eniging. Let op: start 19.45 uur! Gezellig en leuke prijzen!!! Bij voldoende deelname start in Meerlo binnenkort weer een kur sus EHBO. Sinds kort is de EHBO Vereniging Meerlo-Wanssum offi cieel van start gegaan. Wij hebben als doel slachtoffers ter plekke de benodigde hulp te verlenen, totdat professionele hulp dit overneemt Het gaat dus soms om levensred dende handelingen. Maar. ook by evenementen zijn wy van de party, en leveren de benodigde -EHBO-hulp. ■Na een lange zonnige vakantie, gaan we weer verder met ons jaar programma. Als eerste gaan we op 24 sept een bootreis maken. Ieder een graag om kwart voor negen in Wanssum aanwezig zyn. Om maandag 1 okt komt het reu mafonds de avond voor ons verzor gen met een film 'leven met reuma', daarna een diskussie over deze film. De soosmiddagen zyn weer van start gegaan op de eerste en derde dinsdag van de maand. Dankz(j de financiële ondersteu ning van de Lionsclub, kan er een materialenpakket aangeschaft worden. Het zwemgebeuren in Horst is weer in volle gang. de Lionsclub staat nog steeds garant voor de voortzetting van deze aktiviteit van de RW. WINKELDIEFSTALLEN Een 28-jarige inwoner werd in een supermarkt in het Brukske be trapt op het feit, dat hij zonder te betalen, vleeswaren wilde meene men. Hy werd aan de politie overge geven die proces-verbaal opmaakte. In de supermarkt 'die op de kleintjes let' werd een inwoonster aangehouden omdat ze voor een be drag van ƒ27,50 aan levensmidde len wilde meenemen, zonder te betalen. Ook zij werd aan de politie overgegeven, die proces-verbaal op maakte. OPZETTELIJKE BOTSING Donderdagavond omstreeks 19.10 uur reed op de Raadhuisstraat een personenauto bestuurd door een 46-jarige inwoner van Swolgen. Voor hem reed een witte Volvo. Die stopte plotseling waarna de Swolge- naar ook stopte. Ineens kwam de witte Volvo achteruit en met grote snelheid botste die tegen de reeds gestopte auto. De botsing was zo he vig dat beide auto's door de trek haak aan elkaar vast kwamen te zitten. Weer vooruit werd de auto meegetrokken. Na tientallen me ters kwamen ze toch los. De witte Volvo ging er vandoor. Het kente ken werd opgenomen. De volgens het kenteken bekende eigenaar, een in Blitterswyck verblijvende asielzoeker was echter de gehele na middag en avond thuis geweest. Dat kon door getuigen worden be vestigd. Het is de politie nog niet ge lukt de bestuurder te achterhalen. DADERS BROMFIETSDIEFSTAL AANGEHOUDEN Mede dankzy speurwerk van de eigenaar, konden de daders van een bromfietsdiefstal in Castenray wor den achterhaald. Op kermisdinsdag werd daar in de Matthiasstraat een Honda brond fiets ter waarde van ƒ2.000,- ont vreemd. Uit het onderzoek is gebleken dat een 17-jarige jonge man uit Oirlo die diefstal had ge pleegd. Volgens zijn verklaring wilde hij alleen maar 'joy-ryden'. Hy had de brommer later aan een 18-jarige jongeman in Castenray ge geven. Daar werd de brommer in beslag genomen. Ttegen beiden is proces-verbaal opgemaakt De bromfiets werd aan de rechtmatige eigenaar terug gegeven. INBRAAK IN WERKKEET Met geweld was toegang verkre- gen tot de in de bossen van de Rouwkuilen staande werkkeet van het onderzoeksteam van de Nij meegse Universiteit, die een onder zoek doet naar het effekt van zure regen in de bossen van de Rouwkui len. Uit de werkkeet werden een waterpomp met koppelingen en slangen en het stroom-aggregaat ontvreemd, alles ter waarde van ƒ3500,-. DOOR CLAXONERENDE AUTO GEWEKT Een bewoonster van de Akelei werd uit haar slaap gewekt doordat een auto luid begon de claxoneren. Zij keek uit het raam en ontdekte dat haar auto in brand stond. De gealarmeerde brandweer kon niets meer uitrichten en de auto moest als verloren worden beschouwd. De naast haar wagen geparkeerde auto liep eveneens brandschade op. De autobrand vond plaats in de nacht van woensdag op donderdag om omstreeks 01.30 uur. DRANKGEBRUIK OORZAAK VAN BOTSING? Zondagmiddag vond op de krui sing Langeweg-Hoenderstraat een botsing plaats tussen twee perso nenauto's. Een 22-jarige Venrayse bestuurder verleende geen voor rang aan een 28-jarige uit Overloon afkomstige bestuurder. Uit het on derzoek bleek dat de Venrayse bestuurder zodanig alcohol had ge nuttigd dat hij de bekende proeven moest ondergaan. Naast een proces verbaal inzake het ryden onder in vloed werd hem ook een ry verbod van 4 uur opgelegd. Het bleef by de botsing overigens by materiële schade. TELEFOONCEL VERNIELD Op meer dan ergerlijke wyze werd de nabij de Kiosk in het Brukske staande telefooncel door vandalen vernield. Voorlopig kan de cel niet worden gebruikt. DIEFSTAL TASSEN MET INHOUD Een wel zeer ongewone diefstal van een tas met inhoud vond dins dagmorgen omstreeks 11.00 uur in de Grotestraat plaats. Een echtpaar uit Zoe term eer was boodschappen wezen doen in de Hema met hun twee kinderen. Buiten gekomen wilde de vrouw met haar zoontje even naar de overkant, naar Blok ker. De man bleef met hun jongste kind, gezeten in een kinderwagen, wachten by de ingang van de He- ma. Plotseling zag de man dat zyn zoontje de Grotestraat wilde over steken om naar hem toe te komen, terwyl op dat moment een vracht auto naderde. Hy liet de kinderwa gen staan om zyn zoontje tegemoet te gaan en liet enkele tellen de kin derwagen onbeheerd. Die tellen wa ren voldoende voor een grypgrage dief. De tas met goederen, waaron der een videocamera was verdwe nen. Van die diefstal deed hy aangifte, met de opmerking dat hy geen prettige herinnering over heeft gehouden aan zyn winkelen in Venray. Een inwoonster liet een klein mo ment een plastic tas met kleding en levensmiddelen, in een winkel in de Grotestraat, even buiten haar aandacht. Tben zy de tas wilde mee nemen bleek die verdwenen te zyn. Ook daarvan deed zy aangifte. Het gebeurde maandagmiddag om streeks half zes. In verband met beide diefstallen wordt het publiek gevraagd op hun spullen te passen, want gezien deze twee diefstallen is het zeker dat be paalde personen die diefstallen ple gen, gebruik makende van even onoplettendheid. De politie vraagt tevens de medewerking van het pu bliek om, indien men getuige is van dergelyke diefstallen, onmiddeliyk de politie daarvan in kennis te stel len. De daders kunnen alleen ge pakt worden met medewerking van het publiek. AUTOKRAKERS AANGEHOUDEN Het was mede dankzy de hulp van bewoners van de wyk Land- weert die zondagmiddag alert rea geerden, dat de politie twee autokrakers aan kon houden. De bewoners zagen dat twee personen zich verdacht ophielden naby ge parkeerde personenauto's en gaven de politie een goed signalement door. Juist doordat deze getuigen direkt aktie ondernamen en de po litie van een en ander in kennis stelden, kon de politie die twee per sonen aanhouden aan de Klaproos naby de Stationsweg. Zy hadden reeds een auto gekraakt en daar de radio-apparatuur uitgehaald. By een inbraakpoging van een tweede auto werden ze door buurtbewo ners betrapt Het tweetal, een 26- jarige inwoner van Echt en een 23-jarige inwoner van Blitters wyck, is in afwachting van hun asielaanvraag in de daar gfeVéstlgde asielzoekerscentra. Nadat de twee waren ingesloten en voorgeleid aan de hulpofficier van justitie, werden ze in de loop van maandag naar hun asielzoekerscentra gezonden, met de mededeling dat proces verbaal zal worden opgemaakt INBRAAK IN DEPENDANCE Door onder het hekwerk van de afrastering te kruipen was toegang verkregen tot de dependance van Rank Xerox aan de Smakterweg. Uit een container waren enkele beeld schermen ontvreemd. Een beeld scherm was als een corpus delicte achtergebleven by de afrastering. Omdat de waarde niet groot was, werd later van aangifte afgezien. Voor de statistiek blyft het wel ver meldenswaard. VEEL REAKTIES BU OPROEPEN Het blykt dat onze lezers de oproepen van de politie goed lezen en daar waar ze er toe kunnen bij dragen, ook de moeite doen kon- takt op te nemen met de politie. Voor wat betreft de poging tot aan randing van het 14-jarig meisje in het Vlakwatergebied zyn vele tien tallen tips by de politie binnenge komen, die nu op hun waarde worden onderzocht Het is te hopen dat die mededelingen er toe zullen bijdragen dat de dader binnen de kortste tijd kan worden op gespoord. HONDEN TEGEN AUTO'S Op de Ysselsteynseweg onder Hei de rende een grote herdershond plotseling de weg over. Een uit Veu len afkomstige bestuurder van een personenauto kon de hond niet meer ontwyken. De hond werd by de botsing gedood en het kadaver werd op de voorgeschreven wyze af gevoerd. Helaas kon de eigenaar van de hond nog niet worden ach terhaald. Op de Langeweg stak ook een gro te hond de weg over. Een uit Venray afkomstige bestuurder van een per sonenauto kon de hond niet meer ontwyken. De hond liep na de bot sing weg. Ook hier is de eigenaar van het dier onbekend. Beide bestuurders zitten met een behoorlyke schade. Mogelyk dat de eigenaren zo sportief zyn om de po litie van een en ander in kennis te stellen voor regeling van de schade. FIETSER KREEG GEEN VOORRANG Maandagavond omstreeks 18.45 uur kreeg een fietser uit Oirlo op de kruising by de kerk te Oirlo geen voorrang van een eveneens uit Oir lo afkomstige bestuurder van een personenauto. De'fietser werd ge schept Hy werd met verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht Hy kon na behandeling weer naar huis.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 13