Red Caps Venray 25 jaar Aaneenrijging van muzikale en choreografische hoogstandjes Schutters vieren zondag dekenaal schuttersfeest Pater Jeu Lemmen 50 jaar Franciscaan Monumentencommissie moet ook hand in eigen boezem steken Vakantie Oorlogsinvaliden PASPOORT VOOR VOIVO-VGUGHGD Honk- en Softbalvereniging viert jubileum Taptoe Venray 1990 groot sukses volvo Geniet het vertrouwen PEEL EN MAAS Donderdag 6 september - Pagina 7 Op 15 september a.s. bestaat de Venrayse Honk- en Softbalvereni ging Red Caps Venray 25 jaar. Een lustrum dat gedurende twee week einden zal worden gevierd. HISTORIE In 1964 verhuisde gymnastiekle raar en honkbalfanaat F. Vroomen naar Venray. In het voorjaar van 1965, het jaargetfide waarin het nieuwe honkbalseizoen plaats vindt, voelde hfi de honkbalkrie bels opkomen. Doch Venray had nog geen kaas gegeten van de Ame rikaanse sport. In september 1965 werd met een paar enthousiaste schooljongens de Venrayse honk balvereniging DAR (de andere Rooy- ers) opgericht Na wat jaren zelfstandig, werd de vereniging on dergebracht by SW, Sportvereni ging Venray. Vanaf 1981 is de vereniging zelfstandig verder gegaan onder de naam Red Caps Venray. Red Caps Venray telt momenteel 110 leden en is in tegenstelling tot veel verenigingen nog steeds groei ende. Met 7 bestuursleden, een aktiviteiteneommissie, een club- bladredaktie, een bouwcommissie en een voor dit jubileum opgerichte jubileumcommissie een aktieve verenging. Door middel van drop pingen. kien-, zwem- en club avonden houdt de vereniging ook haar leden in de wintermaanden bezig. Dit zorgt voor leuke kontak ten in de vereniging. Heel de ver eniging kent elkaar. HONKBAL ALGEMEEN De KNBSB, de Koninklijke Neder landse Baseball en Softball Bond, is één van de kleinste sportbonden in Nederland met 30.000 leden, ver deeld over 230 verenigingen. In Noord-Amerika, Cuba, Taiwan en Ja pan in het volkssport nummer 1. Show, snelle en mooie akties, ma ken van honkbal een fantastisch schouwspel, doch wordt door de nuchtere kijk van de Nederlandse bevolking vaak als 'saai' gevonden. Iemand neerleggen wordt attraktie- ver gevonden dan een prachtige buiksliding. Gelukkig wordt de laat ste jaren, door honkbalwedstryd- verslagen op Sportnet en RTL- Veronique meer erkenning ver kregen. RECEPTIE Op 15 september zal de jubileren de honkbalvereniging recipiëren. De receptie is van 19.30 tot 21.00 uur in de kantine van de hockey club MHCV, op het sportpark. De kantine is vanaf de Leunseweg, na bij de Wieënhof, te bereiken. Aan sluitend aan deze receptie is er een feestavond. Het bestuur van Red Caps nodigt ook alle oud-leden, als mede de vrienden van de club hier voor uit Deze opgroep geldt met name voor de oud-leden. Het bestuur heeft hen niet allemaal kunnen achterhalen. Inlichtingen met betrekking tot het jubileumfeest en/of de honk- en softbalsport zyn te verkrygen bij P. van Fessem, Akelei 84, 5803 CB Venray, tel. 04780-89811. Naast deze receptie heeft Red Caps ook nog wat andere aktivitei- ten, zoals enkele toernooien georga niseerd. Meer hierover kunt u volgehde week in Peel en Maas lezen. Niet vanwege zijn dubbeloptre- den tfidens de Venrayse Tiptoe 1990, maar zeker wel door het bren gen van professionele shows, heeft het Leeuwarder Pasveerkoips zater dagavond de harten van het veel koppige pubhek, dat de Grote Markt omzoomde, gestolen. Het zfi het korps vergeven, dat het tegen alle taptoe-protocol in, nadat het taptoe-signaal en het Wilhelmus als officiële afsluiting hadden geklon ken, nög een fantastische toegift ten beste gaf. Dat was niet alleen omdat de muzikanten er deze avond echt zin in hadden, maar ook als een piuzikale dankbetuiging voor het enthousiasme van de toe hoorders. Zonder meer kan van de Ihptoe Venray 1990 worden gezegd, dat de ze alle voorgaande edities heeft overtroffen. Er was deze avond dan ook een duidelfik verschil met an dere jaren te zien in de prestaties en presentaties van de vier deelne mende korpsen. De loop-marsen hadden plaatsgemaakt voor snelle, meestal gesyncopeerde composi ties en herkenbare moderne en klassieke bewerkingen. Het Pas veerkorps presteerde het zelfs een swingend 'menuetje' te spelen en te dansen op een gedeelte uit Mozarts Eine Kleine Nachtmusik'. Het openingsprogramma werd verzorgd door de gildebroeders van het Koninklijk St. Willibrordusgil- de uit Geysteren, dat een kleurige vendeldemonstratie ten beste gaf. Het organiserende korps MMSK 'St. Petrus Banden' stak beslist niet af by de andere korpsen, die er zich - op kunnen beroemen vorig jaar goud te hebben gewonnen by het Wereldmuziekconcours in Kerkra- de. Het was weliswaar het. enige korps, dat nog traditionele marsmuziek bracht, maar ook een mars-potpourri, waarin op een ge raffineerde manier bekende opera fragmenten, Amerikaanse volks liedjes en zelfs Grootvaders Klok waren verwerkt. De acht mqjoret- ten gaven een uitstekende show ten beste waarin de verlichte spinning- rope een verrassend element was. Reeds by de opkomst van het Leeuwarder Pasveerkorps werd al duidelyk, dat de tamboers, picco lo's, fluitisten en lyristen deze avond iets byzonders zouden bren gen. Als een wervelwind draafde het korps vanaf de Hofstraat het licht van de schijnwerpers in en Al voor f 45.- per dag bent u al op weg naar een lekker weekendje Parijs, j3l Per dao Corsa f 45,- Kadett f53,- Ascona f 62,- Per week f 287,- f 340,- f 395,- Vraag onze volled aan. Reserveer tijc Prijzen zijn exclus en all-risks-verzek vrij per dag. je tarieflijst if 18,5% BTW ïring en 200 km Atebe Garage bv Venray 'Oude Oostrumseweg 4. 5802 CC Venray Tel. 04780 - 8 62 00 vanaf dat moment kende het en thousiasme van het pubhek geen grenzen meer. Daverend applaus klonk telkens op, wanneer het korps met schijnbaar het grootste gemak een perfekte kombinatie van kwaliteitsmuziek met choreo grafische hoogstan cy es in snelwis- selend tempo uitvoerde. Al was de toegift na het volkslied dan ook pro tocolair onjuist, voor het publiek was het in ieder geval een grote ver rassing, hetgeen het donderend ap plaus, dat de trommen overstemde, ook wel bewees. Het Kamper Trompetterkorps, in een schitterend gala-uniform, was voor de tweede maal by de Taptoe Venray aanwezig. Nu met een per fekte uitvoering van speciaal be werkte muziek in een vlotte, wervelende uitvoering. De uit Zevenhuizen/Groningen af komstige showband 'Concordia' eveneens goudwinnaar in Kërk- rade presenteerde een'snelle en swingende show aan het Venrayse pubhek, dat ten volle genoot van het kleurryke schouwspel, waar mee tien majorettes en zes colour guards de muziek omlijstten. Al met al een schitterend muzi kaal schouwspel met vele show- effekten, waarvan men ten volle heeft kunnen genieten. Met de keu ze van deze korpsen heeft MMSK 'St Petrus Banden' figuurlijk goud verdiend. STROPERS BLEKEN JAGERS TE ZUN Er kwamen zaterdagavond om streeks half tien by de pohtie mel dingen binnen als zou er gestroopt worden in de buurt van vliegveld 'De Peel'. Het bleken geen stropers te zijn maar enkele jagers die in de buurt van het Defensiekanaal legaal bezig waren met een jacht op een den. Dat is tot kwart voor tien 's avonds toegestaan. Zes Noordlimburgse schutterijen vieren a.s. zondag in Venray hun dekenaal schuttersfeest, waarvan de organisatie in handen is van Schutterij Zandakker Gilde St Jan. Behalve de eigen schutterij ne" men hieraan deel de schutsbroe- ders van 'Wilhelmina' uit Horst 'Sint Jan' uit Grubbenvorst 'Sint Sebastianus' uit Sevenum, Thomas van Aquino' uit Blerick en 'Ons Ge noegen' uit Siebengewald. Het feest begint om 2 uur met een optocht van de deelnemende schutterijen in de qmgeving van de Vredeskerk, wordt voortgezet met schiet wedstrijden op de Schuttersweide in de Endepoel en eindigt met een gezellig schutters-samenzyn in het schuttersgebouw 'Schutskemke'. De schutterijen laten even hun eeuwenoude tradities zien tydens de optocht, die om 2 uur begint bfi de Vredeskerk. Via de Helfrich- straat, Kruitweg, Doormanstraat en Whislerstraat gaan de schutters met hun muziekkorpsen, koningen en koninginnen ('t Zandakker met zyn keizerspaar) terug naar de Vre deskerk. Onderweg worden zfi door een jury beoordeeld op het mooiste geheel, beste commandant, beste vaandeldrager, mooiste koning of koningspaar, beste houding, mooiste zilver, etc. Op de schutters weide wordt met de Oudlimburgse buks op de hark geschoten. HISTORISCHE SCHUTTERIJEN Met uitzondering van de schutte rijen 'Sint Jan' uit Grubbenvorst en 'Ons Genoegen' uit Siebengewald, liggen de oprichtingsdata van de deelnemende korpsen heel ver in het verleden. De schutterij van Sie bengewald besloot in 1898 en die van Grubbenvorst in 1900 tot voort zetting van tradities uit het verle den. Dat zfin dus 'jongelingen' vergeleken by de andere vier schut terijen. 'Wilhelmina' uit Horst werd in 1601 opgericht en 'St Sebastia nus' uit Sevenum in 1591. Nog ouder is 'Thomas van Aquino* uit Blerick, die in 1461 werd opgericht Maar de Venrayse schutterij het in ouderdom van allemaal. Werd lang aangenomen dat de schutterij 't Sandacker' rond 1600 werd opgericht door de landheer Graaf van Macken ter bescherming van zyn landerijen en andere goe deren, recente onderzoekingen in het kerkarchief hebben aange toond, dat 1426 het oprichtingsjaar is geweest. Maar niet al tyd is de schutterij aktief geweest Rond 1900 maakte zfi een bloei-periode door, doch kort erna ging zy ter zie le. Rond 1928 was er weer een korte opleving, waarna een lange slui- merperiode aanbrak. Het is aan de huidige voorzitter (en tegenwoordig ook Keizer) Joep Krfinen tg danken, dat in 1975 de schutterij nieuw le ven werd ingeblazen. Deze uit het Gooi afkomstige 'import-Venrayer' heeft met een groot gevoel voor de eeuwenoude tradities de oude schutterij op een hoog niveau ge bracht Al behalen de Venrayse schutters dan geen prijzen op het Oud Limburgs Schuttersfeest vrij wel dagelyks zyn de schutters ak tief in hun precies een jaar geleden geopend schuttergebous 'Schuts- kempke' aan de Endepoel. Zy doen er alles aan om kleur en inhoud te geven aan hun schuttersleven on der het eeuwenoude motto 'Voor God, Koningin en Vaderland'. Dat zy ook op het gebied van organise ren hun mannetje staan, zullen zij graag zondag a.s. by het dekenaal schuttersfeest weer bewyzen. Op vrydag 7 september (morgen) is het 50 jaar geleden dat de van het Brukske afkomstige boerenzoon, intrad bij de Orde van de Francisca nen in Bleijerheide. Daags daarna, op 8 september, werd hij ingekleed in de Orde van de Franciscanen en de verdere naam kreeg waar hij nu nog terecht trots op is, Isidorus, pa troon van de boeren. Er kwam dus een einde aan de ge schoolde Venrayse boerenzoon die zijn roeping ging volgen. De wijze lessen, gekregen van meester Wijnhoven op de landbouwschool, bleven hem toch nog zijn verdere leven by, zeker toen hy met pasto raal werk belast was in de Wijchen- se parochie Woezik van de francis canen. Maar terug naar het begin. Zyn eerste jaar in Blefierheide werd ge volgd door de noviciaatstyd in Ven ray. De ouderen weten het nog, de tyd dat de koorbanken in de Paters kerk door minderbroeders werden bevolkt, totdat de Duitsers dat Pa- tersklooster nodig hadden en de pa ters, broeders en novicen werden verdreven. De studie werd voortgezet in Vlo drop en later in Sittard waar de be vrijding werd beleefd. In 1947 was het dan zo ver dat de minderbroe der Isidorus in Weert door mgr. Le- boylle tot -priester werd gewfid, tesamen met 22 andere minder broeders. Het eerst jaar, het zg. pastorale jaar, werd doorgebracht in een Maastrichtse parochie waar hy door zyn oversten werd uitverko ren ekonoom te worden op het gymnasium van de paters Francis canen te Megen. Hij werd daar ook godsdiensleraar. Dat was nog niet genoeg, want daarnaast werd hy ook kapelaan van de parochie van de Paters, in Megen. Twaalf jaar lang vervulde hij die opdracht Zo als destijds gebruikelijk was, vond toen weer een overplaatsing plaats, ditmaal naar Maastricht om daar moderator en godsdienstleraar te worden op de Katholieke LTS. In 1969 weer door zyn oversten belast met parochiewerk in Maas tricht totdat hij in 1975 benoemd werd tot pastoor van de parochie Woezik, behorende onder de ge meente Wfichen. Tien jaar lang vervulde hy deze pastoors-taak. Aan die tyd heeft hy nog prettige herinneringen. Maar het bloed wil dikwijls an ders dan de oversten willen. Iben hy de kans kreeg om terug te keren naar zyn Venray, om rector te wor den van het bejaardenoord Schut tersveld, aarzelde hij niet Ook al was het maar de tijd dat deken Theunissen ontheven zou worden van die funktie en rector zou wor den van het bejaardenoord. In 1986 werd hij vervolgens benoemd tot rector van de toenmalige geriatri sche inrichting 'De Kruuze' inmid dels 'Beukenrode'. Dat rectorschap vervult pater Isi dorus met veel plezier. Begeleiden van degenen die verblijven en hulp krygen in deze op de moderne leest geschoeide geriatrische inrichting; een begeleiden van bejaarde licha melijk gehandikapten of van men sen die in de dagbehandeling vertoeven. Het begeleiden van die verpleegden en hun familie in hun laatste levensfase. Daar te zyn om hen die hulp en vooral geestelijke hulp te geven, geeft pater Isidoris voldoening. Maar dat is niet alles wat de nu 74-jarige, nog zeer vitale. Jeu Lem men doet Naast zijn werk op Beu kenrode doet hy ook nog pastoraal werk, als pastor van de parochie van het Brukske. Het Brukske, dat zegt Jeu Lem men nog alles, al is het oude Bruks ke verdwenen en is er nog weinig terug te vinden van vroeger. Zo is er nog de pereboom die in de tuin van zijn ouderlijke boerderij stond. Die pereboom is gespaard gebleven. 50 Jaar volgeling van St. Frans, 50 jaar minderbroeder, dat zal op 8 september worden gevierd. Dan zal de gouden kloosterling tydens een eucharistieviering in de kapel van Beukenrode, zeker terugdenken aan zyn intrede. Die eucharistievie ring zal worden by gewoond door al le in de omgeving van Venray verblijvende medebroeders. Na af loop zal nog wel het glas worden ge heven ter gelegenheid van het bereiken van die mfilpaal. De paro chianen van het Brukske krijgen, op verzoek van het kerkbestuur, ook de gelegenheid om pater Isido rus of beter gezegd Jeu Lemmen, geluk te wensen. Zy moeten wach ten tot zondag 30 september als om 10.00 uur pastor Lemmen een plechtige eucharistieviering in de kerk 't Zonnelied zal opdragen. Tijdens de verdiepingsdagen die op het Bezinningscentrum Stou- tenberg van 24 tot 26 september a.s. zullen worden gehouden, zullen de 15 nog in leven zfinde klasgenoten van het eerste uur, gezamenlijk hun jubilea herdenken. Er waren in die klas in 1940 48 novicen. Daarvan werden er in 1947 23 tot' priester gewyd, waarvan er nu nog 15 over zyn, die hun priesterschap nog vanuit hun roeping vervullen. Ondanks de vele plaatsen waar pater Isidorus in al die 50 jaar is ge weest, is hy een rasechte Venrodse jong gebleven, en dat wil hij weten ook. DIEFSTAL KLEDING VAN WASREK Zelfs te drogen hangende kleding is niet meer veilig. Dat ondervond een familie aan de St. Antoni- usstraat. Van dat wasrek werd ter waarde van 535,- kleding ont vreemd. DIEFSTAL UIT POLSTASJE Een inwoner van Venlo deed aan gifte van diefstal van een bedrag van ƒ200,- uit zyn polstasje wat hij even onbeheerd had achtergelaten op een afdeling van een psychia trisch ziekenhuis. Het is onze grootste zorg om ongelukken te voorkomen, zonder compromissen te sluiten wat betreft het rijplezier. Een Volvo is dan ook gebouwd vanuit het Dynamisch Veiligheidsconcept. Dat betekent dat alle onderdelen, van remmen tot instrumentarium, erop gericht zijn ongelukken te voorkomen. Zekerheid op de weg. onder alle omstandigheden, dat kertmerkt Volvo. ton Kijk op uw gemak naar de gouden gids op katel-tv Venlo, kanaal 10. mozaïek en kies pagina 212. AUTOBEDRIJF HANS KOK VENLO B.V., VENRAYSEWEG 28. VENLO-BLERICK. TEL.: 077-821818. Het slecht ftinktioneren van de monumentencommissie in de afge lopen maanden is niet alleen een fout van de gemeente. Ook het in tern funktioneren van de commis sie zelf, blijkt niet vlekkeloos te zfin geweest Dat bleek afgelopen dins dag tydens de commissievergade ring voor culturele zaken. Tydens die vergadering werden de nodige vragen gesteld over het funktioneren van de monumenten commissie. Aanleiding tot deze vra gen was het opstappen van dhr. Colsen, voorzitter van deze commis sie, eerder in het jaar. Inmiddels is duidelyk dat het gebrekkig funktioneren van de mo numentencommissie mede veroor zaakt is door een langdurige ziekte van de ambtenaar, die de kontakten tussen de gemeente en de monu mentencommissie verzorgt Dhr. Kroft, die namens Samen werking in de commissie culturele zaken zit was echter van mening dat dit niet mocht gebeuren. 'Als iemand ziek is, dan moet die ver vangen kunnen worden', was zyn mening. 'Het gaat hier om monu menten...' Een andere oorzaak, van het ge brekkig funktioneren van de mo numentencommissie, moet binnen die commissie gezocht worden. Dit bleek toen de kwestie rond het Kruidvat aan de orde kwam. Vol gens de commissieleden, waaron der ook mevr. Cals die in de monumentencommissie zitting heeft, is de monumentencommis sie in deze niet geraadpleegd. Burgemeester Defesche was een andere mening toegedaan. De pro cedure was, dat ais er verbouwin gen zfin aan monumenten, de bouwaanvragen doorgespeeld zou den worden naar de voorzitter van de monumentencommissie. Die zou dan de commissie bfi elkaar roepen of individueel polsen om dan vervolgens een advies uit te brengen naar de gemeente toe. Vol gens de burgemeester is ook bfi het Kruidvat deze prcedure ggvolgd en heeft dhr. Colsen. namens de mo numentencommissie. op 14 sep tember 1989, een positief advies uitgebracht over de bouwaanvrage van het Kruidvat Hierna heeft wel stand de bouwaanvraag* positief beoordeeld. Deze mededeling ver raste zowel de leden van de com missie culturele zaken, alsook, desgevraagd, enkele leden van de monumentencommissie. Dhr. Col sen was in verband met vakantie niet bereikbaar voor een reaktie hierop. Met betrekking tot het Kruidvat heeft de direktie van dit bedrfif de gemeente laten weten dat de gevel van het pand zal worden aangepast aan de verleende bouwvergunning. Tevens zal de gehele voorgevel een schilderbeurt krfigen. Tussen de gemeente en de monu mentencommissie zfin inmiddels wel afspraken gemaakt om de com missie beter te kunnen laten funk tioneren. Een van die afspraken is dat bekeken zal worden of dat een van de architekten, die in de welstandscommissie zit, ook zitting kan nemen in de monumenten commissie. Dit komt de beoorde ling van bouwaanvragen alleen ten goede. De commissie culturele za ken juichte deze afspraak toe. Op woensdag 12 september a.s. is het dan eindelfik zover: voor een ge zelschap Britse Oorlogsinvaliden begint een vakantieweek in Neder land, het land waar zij hun vermin kingen hebben opgelopen tfidens de hevige gevechten in 1944 en 1945. Gevechten die noodzakelfik waren om Nederland haar vrfiheid te hergeven. Het gezelschap Britse invalide be vrijders is in Nederland te gast bij de Bond van Wapenbroeders afde ling Venray, die eerder Britse Oor logsweduwen de mogelfikheid bood om het graf van hun gesneuvelde echtgenoten in Nederland te kun nen bezoeken. De uitnodiging van de Venrayse Wapenbroeders is een spontane reaktie op een televisie-uitzending, waarin melding werd gemaakt van de noodlfidende situatie, waarin onze Britse bevrijders verkeren. Het benodigde geld voor de reis, als mede de benodigde gastvrfiheid, werd op een hartverwarmende wfi- ze beschikbaar gesteld door vele dankbare Nederlanders. Partikulie- ren, verenigingen, instanties, be- dryven en service-clubs brachten het geld bfieen, dat noodzakelfik is o'm dit gezelschap een gratis ver- blfif van een wëek in Nederland aan te bieden. TOTAAL PROGRAMMA Op dinsdag 11 september komen de Britse deelnemers in Londen bfi- een en zullen worden verwelkomd door de initiatiefnemer van deze aktie, de heerNico van Hoek, voorzitter van de Bond van Wapen broeders afdeling Venray. Na de overnachting wordt woensdagmor gen per bus de reis gestart naar Sheemess, waar overgestapt wordt op een luxe veerboot, voor de over tocht naar Vlissingen. Daar zullen de Britse gasten worden opgewacht door een Venrayse bus voor de laat ste etappe van de heenreis naar Venray, waar de gastgezinnen hen met spanning opwachten. Een vol ledig programma zal dan starten, reken inghoudend met de wensen van de invalide bevrfiders. AFZEGGINGEN Hoe kwetsbaar de groep oorlogin validen is blfi kt wel uit de vfif afzeg gingen op het laatste moment, waaronder een tragisch sterfgeval. Doch de 23 overige Britse gasten zullen met alle liefdevolle zorg wor den omringd. Reeds'op donderdag wordt het ge zelschap in een bus van de Konink- ifike Luchtmacht door het gastland gereden, waarbfi een Klompenmu seum en een Orgelmuseum het ty pisch Nederlandse aspekt zullen vormen. Na de lunch zal een bezoek worden gebracht aan het museum 'De Bevrydende Vleugels' te Veghel. Op vrijdag is er een ontvangst op het Venrayse gemeentehuis, terwfil 's avonds een feestavond op het programma staat, waar een 'Sweet heart of the Forces' voor een muzi kale verrassing zal zorgen. De zaterdag is vrfi voor de gasten, die dan door hun gastgezin zullen worden beziggehouden. HERDENKINGSPLECHTIGHEID Op zondag 16 september om 11.00 uur zal een indrukwekkende herdenkingsbfieenkomst worden georganiseerd op het Britse Oor logskerkhof aan de Hoenderstraat in Venray, waaraan o.a. medéwer- ken loco-burgemeester Hoppen- reys-de Loo, de Koninklijke Harmonie 'Euterpe', het jongens koor 'De Zangers van St Frans', terwfil vele verenigingen en afge vaardigden bloemen zullen leggen op het monument De organisatie is in handen van de Bond van Wapen broeders afdeling Venray. die na af loop hun gasten zullen uitnodigen voor een koffietafel, aangeboden door Metaalwareniabriek 'Inalfa'. VAKANTIE Op maandag zullen de Britse be vrfiders te gast zfin in Oosterbeek, waar het vermaarde 'Airborne- museum' zal worden bezocht Na de lunch wordt een bezoek gebracht aan het 'Openluchtmuseum' te Arnhem, waar alle Wind-mills' van Nederland bfieen gebracht zyn. OPROEP De organisatoren roepen landge noten op om op genoemde herden kingsbfieenkomst hun dankbaar heid te tonen voor de heroverde vrfiheid, die zoveel mensenlevens heeft gekost en waarvan de hoge prfis nog dagelfiks wordt ondervon den door deze Britse invalide bevrij ders. Met deze Nederlandse dankbaarheid, kunnen deze helden naar hun land terugkeren, in de wetenschap dat zy vele Nederland se vrienden zullen achterlaten. De Bond van Wapenbroeders af deling Venray dankt u bfi voorbaat alsmede al diegenen, die door hun aangeboden hulp, deze vakantie voor onze Britse Oorlogsinvaliden hebben mogelfi^ gemaakt POGING TOT INBRAAK Uit sporen viel op te maken dat getracht was jn tc breken in een ga rage aan de Peter Janssenweg te Ys- selsteyn. Getracht was binnen te komen via de zfideur, maar het goe de hang- en sluitwerk heeft dat mo gelfik verhinderd.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7