Kopen? Kom rechtstreeks naar de Rabobank 7.9% Azrakhan's First Class is Europees kampioen Venrayse Open Monumentendag van St Servaes tot St. Petrus 3.95 4.95 Florado Bloemen Voor de 19e keer Renkhuizen Opnieuw sukses voor Peter Arns WAO VAN SOEST 0.. Expositie te Geysteren Quick Inn in de prijzen voordeelaktie Nieuwe kapelaan Petrus Banden parochie Rabobank Starthypotheek: voordelig begin van de beste hypotheek Extra lage rente vanaf Rabobank S Meer bank voor je geld Openbare bibliotheek Gevonden Geslaagd -Beide meisjes terecht Kursus Sportief Afslanken Hakkespits terug uit Griekenland PEEL EN MAAS Donderdag 6 september - Pagina 3 Opnieuw heeft de Venrayse hon denliefhebber Peter Arns sukses met zijn windhond Azrakhan's First Class. Afgelopen zondag wist 'Bobby', zoals Peter Arns zijn Azrak han's First Class noemt, de Europe se titel op de lange afstand (475m). Met twee lengtes voorsprong arri veerde 'Bobby' als eerste aan de fi nish. Daarmee kon het seizoen voor Bobby en haar baasje niet meer stuk. Twee Nederlandse titels (op de korte èn op de lange afstand) en Europees kampioen. Deze prestatie is tevens het maximaal haalbare wat in de windhondenrennensport mogelijk is. Peter Arns was het afgelopen weekeinde een dolgelukkig man. In het Belgische Beringen was, voor zo'n 10.000 mensen, zijn hond de sterkste. Zowel in de series als in de halve finale kwam Azrakhan's First Class als eerste over de' meet, waar na ze glansryk de finale won, in een tijd van 28,51 seconden. .'Als Bobby de konditie heeft, die ze nu heeft, is zy niet kansloos', ver telde Peter Amspns "zeswékenge- leden, toen Bobby Nederlands kampioen was geworden. Peter is erin geslaagd om Bobby in konditie te houden, met als beloning de Europese titel. WINDHONDENRENNEN Windhöndenrennen is een rela tief onbekende sport in Nederland. Toch zijn er over het hele land ver spreid 17 renbanen. Nagenoeg elke zondag trekt Peter Arns met zijn beide honden door het land om wedstrijden te rennen. Bij die wedstrijden wordt een 'haas' losge laten waar de honden dan achter aan moeten rennen. Die haas is niet meer dan een schapevel om een knots. Die wordt door middel van een soort spoel opgerold. De honden vertrekken vanuit start- hokken en rennen achter de haas aan. Voorbij de finish wordt de haas meestal omhoog getrokken en ren nen de honden uit. Er worden twee afstanden verrend: de 350 en 475 meter. Er mogen alleen honden meedoen met een geldig certificaat, waarin aangegeven staat dat de hond alle inentingen e.d. gehad heeft om aan de wedstryd mee te mogen doen. JONG GELEERD Penter Arns is al heel Jong bij het' hondenrennen betrokken geraakt. Zelf is h|j nog maar vijfentwintig maar op z|jn' vijfde jaar werd hem het hondenrennen door zijn pleeg ouders met een paplepel ingegeven. Peter Arns heeft de jonge hond helemaal zelf opgevoed en getraind. Om de hond op konditie te brengen gaat hij er veel mee fietsen of be vindt hij zich op de renbaan in Ven- lo. Is de hond, zoals nu eenmaal op konditie dan gaat hij er 's morgens en/of 's avonds 1% uur mee wandelen. Verder is vooral de voeding be langrijk. Elke dag trekt hij een gro te pan bouillon, speciaal voor de beide honden. Verder eet elke hond nog een hele kilo vleesbrokken. Een maaltijd die speciaal op kracht is gericht. SPONSOR De hondensport, zoals Peter Arns die bedrijft, is geen goedkope sport. Vele duizenden guldens gaan hier jaarlijks in om. Peter is daarom druk op zoek naar een sponsor, die hem een handje kan helpen om op dit niveau te kunnen blijven presteren. beldigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL4JW TAXATIES Gemmadal 12;- 5801 HJ Venraai Telefoon 04780-86408 Voor de vierde keer sluit Venray zich weer aan by de ruim vierhon derd gemeenten, die tijdens de (lan delijke) Open Monumentendag aandacht schenken aan historische en monumentale gebouwen. Op za terdag 8 september worden in Ven ray een aantal gebouwen vanaf de lokatie St. Servatius tot en met de Grote Kerk in het middelpunt van de belangstelling geplaatst. Om 11.00, 13.00 en 15.00 uur worden wandelingen georganiseerd onder leiding van o.m. de leden van het Venrayse Comité Open Monumen tendag, die beginnen op het terrein van 'Sint Servaes' en eindigen in de Grote Kerk. Onderweg kunnen ge bouwen worden bekeken, die al dan niet op de echte Ryks monumen ten- of de gemeentelijke monumen tenlijst voorkomen. Van een aantal van deze gebouwen wordt het plaat sen op de gemeentelyke monumen tenlijst wenselyk geacht In zyn voorwoord in het bij deze gelegenheid uitgegeven gidsje schrijft burgemeester H. Defesche, dat men zelden gericht kijkt naar die bijzondere gebouwen, die men regelmatig ziet. 'Om ons daartoe te prikkelen, is de Open Munumen- tendag een waardevol instrument', aldus de burgemeester, die van har te hoopt, dat op die dag de ogen mo gen worden geopend voor het vele kostbare, dat Venray voor de toe komst dient te beschermen. MONUMENTENROUTE Op zaterdag 8 september om tien uur wordt de monumentenroute 'Van Sint Servaes tot Sint Petrus' verricht door de burgemeester in het Camillushuis op het terrein van het PCV aan de Stationsweg waar na korte toespraken worden gehou den door de heer. F. Ruyten, voorzitter van het Comité Open Mo numentendag Venray en de heer G.H. Peterink van het PCV Venray. Hierna volgt een bezichtiging van de kapel en de uitgebreide ten toonstelling in het museum van Sint Servatius. De kapel en het mu seum blijven tot 17.00 uur geopend. Op het Servatiusterrein loopt de wandelroute langs Paviljoen G, dat op de gemeentelyke monumenten lijst staat. Dan kan men kijken naar het pand Stationsweg 65, dat gelijk met St Servatius is gebouwd en dat op de monumentenlijst zou beho- Vanaf 8 september a.s. kunt u in de Wilbertskamer van het eethuis de Boogaard te Geysteren, een aquarellen-expositie bezichtigen van Joos Vollebergh. Deze oud- Ven raynaar uit de Bontekoestraat aquarelleert al vele jaren, voorna melijk landschappen. Reeds als kleine jongen greep hy naar potlood en penseel. Zyn vroe ge inspiraties ontleende hij aan het kontakt met de bekende schilder Petran Vermeulen, eveneens uit Venray afkomstig. En ook zyn leer meester Johan Jeuken, de schilder van naleven, heeft hem zeker beïnvloed. Joos Vollebergh vindt zijn onder werpen vooral in het landschap van Noord-Brabant, zijn huidige woon gebied. Maar ook in Noord-Lim burg, en speciaal Geysteren, kunt u hem achter de schildersezel aan treffen. De aquarellen en enkele kleur- pótloodtekeningen zyn een bezoek aan de Boogaard, Wanssumseweg 1 te Geysteren^ alleszins de moeite waard. Het restaurant is 's maandag en dinsdags gesloten. Tbt eind november 1990 kunt u daar met het werk van deze Venray se schilder kennis maken. ren te staan. De panden Stations weg 26, 22, 12 en 10 zyn volgens het comité de moeite van het beky- 'ken waard. Op de Grote Markt wordt de aandacht gericht op het oude gemeentehuis. Hotel 'De Zwaan' en de Latynse school. De tocfit eindigt in de Grote Kerk, die ook van binnen bezichtigd kan worden. Ook de toren kan weer worden beklommen. Het boekje, dat by gelegenheid van deze Open Monumentendag wordt uitgegeven is voorzien van een aantal interessante tekeningen van Frits Ruyteri en de te bekyken panden. Jammer, dat het gidsje niet beter is afgedrukt (gestencild of slecht gekopieerd). De in het boekje opgenomen 'plattegrond van een gedeelte van het terrein van St Ser vatius dat van belang is voor deze dag', is kennelijk bladvulling. Hoe het Camillushuis, Paviljoen G, kapel en museum zijn te bereiken, staat weliswaar met pijltjes aangegeven, maar iemand, die vreemd is op het terrein vindt ze nooit omdat de Sta tionsweg en de Oostsingel, de hoofdingang en andere bekende punten niet staan aangegeven. Ook de parkeerterreinen ontbreken. Maar wel staat aangegeven waar men op het terrein paardekastan- jes, esdoorns, linden en een plataan kan vinden. Het verband tussen die bomen en Open Monumentendag hebben we niet kunnen ont dekken... Het Venrayse restaurant Quick Inn is opnieuw in de pryzen geval len. Net als enkele jaren geleden kreeg dit Venrayse restaurant on langs de pry's voor het beste Tburist Menu in deze regio. De Tourist Menu kwaliteitsaktie is een ondernemen van het Neder landse Bureau voor Toerisme. Elk jaar gaan inspelcteurs op pad, op zoek naar het lekkerste Tourist Me nu. De inspekteur in deze regio kwam tot. de konklusie dat hy het lekkerste Tourist Menu by Quick Inn had genuttigd, waarmee het restaurant voor de tweede keer het predikaat beste Tourist Menu mocht ontvangen. mooie bos Schitterende trosanjers Azalen vol slechts knop, slechts (geldig van do. 6 t/m zat. 8 september a.s.) De Bleek 46 Venray f8Q. Voor de 19e keer zal zaterdag Rank Xerox weer omgedoopt wor den tot een nieuw Venray plaatsje Renkhuizen. Dan weten degenen die het goed menen met het brand weerwezen, dat wedstryden, die als het neusje van de zalm worden beti: teld, weer worden gehouden. Ger de Groot van de Bedrijfs brandweer Rank Xerox, heeft met zyn mannen weer een scenario op gezet waar de kombinatie brand bestrijding en hulpverlening onafscheidelijk met elkaar verbon den zyn. De inzet van de Lotusle den, geeft ae wedstrijden meer realiteitswaarde. Veel bedrijfsbrandweerkorpsen zouden graag aan die wedstryden deelnemen maar helaas, er kunnen Op 6 augustus jl. heeft de bis schop van Roermond, mgr. Gijsen, dhr. L.M.R. Houben benoemd tot kapelaan van de St Petrus Banden- parochie. De kapelaan zal deken Buschman en pastor De Wit gaan ondersteunen. Op 15 september zal kapelaan Houben zyn diakenwij ding ondergaan in de Grote Kerk. Kapelaan Houben is geboren in Heerlen, "öp^feugdige leeïtyd ver huisde zijn familie enkeie malen. Via Sittard en Herkenbosch kwam het gezin Houben in Stadskanaal te recht. Na de middelbare school keerde dhr. Houben terug naar Limburg om aan het Groot-Seme- nari 'Rolduc', de priesteropleiding te gaan volgen. De diakenwyding op 15 septem ber is het begin van het praktische gedeelte van zijn opleiding en vor ming tot priester. Een periode waar op de nieuwe kapelaan zich zeer verheugt op die dag maar 11 korpsen mee doen. Deze keer strijden daar de be drijfsbrandweerkorpsen van IBC Best Htéma Helmond, Philips Weert Pechniney Vlissingen, Ceha- ve Veghel, Heineken Dan Bosch, Ba varia Lieshout TU Eindhoven, Volvo Car Born, Andéno Venlo en Hoechst Weert De start van de eerste ploeg is om 8.30 uur en de laatste ploeg om 16.20 uur. Iedereen die belangstelling heeft om de wedstryden bij te wonen kan dit doen. Die mogelijkheid is aan wezig, al moet men zich wel aan de veiligheidsregels houden. Gezien het verloop van de wedstrijden by vorige gelegenhe den, kunnen wy iedereen die graag spektakulair werk van de brand weer aanschouwt, aanraden daar een kijkje te gaan nemen. GEEN INBRAAK Bezorgde buurtbewoners hoor den in de nacht van zaterdag op zondag lawaai in de buurt van de Volksuniversiteit aan de Oostsingel. Zij dachten dat inbrekers aan het werk waren en waarschuwden de politie. Die ontdekte wel een viertal jongeren die wat luidruchtig aan het converseren waren. De politie vroeg hen vriendelijk him volume terug te draaien en dat werd spon taan opgevolgd. AUTO OVER DE KOP Op de Ripseweg geraakte een per sonenauto met daarachter een met bielzen beladen aanhanger in een slip, kwam in de wegberm terecht en sloeg vervolgens over de kop. De auto werd zwaar beschadigd maar de 33-jarige uit Overloon afkomsti ge bestuurder liep geen noemens waardige verwondening op. De slip werd vermoedelyk veroorzaakt om dat de bestuurder voor een vracht auto moest uitwyken. Ga dus verder met de Rabobank en laat üw voordeel berekenen. Dit is een initiatief van de gezamelyke Rabobanken: Broekhuizenvorst, Leunen, Meerlo, Merselo, Oirlo, Oostrum, Swolgen, Venray, Wonssum-Blitterswfjck en Ysselsteyn. WIST U DAT: - de Openbare Bibliotheek ook 'PROVINCIEKASTEN' HEEFT! De boeken over de geschiedenis (938) en de aardrykskunde (986) zyn b|j elkaar gezet. De volgorde is alfabe tisch per provincie, voorafgegaan door aardrijkskundeboeken en reisgidsen over NEDERLAND alge meen. Informatie over LIMBURG vindt u links van het inlichtin genbureau volwassenen. - de Openbare Bibliotheek* ook in formatie over LANDEN heeft? De boeken zyn alfabetisch per land gerangschikt (byvoorbeeld eerst Afghanistan, dan Albanië, dan Ar gentinië). De rubrieken 940 (ge schiedenis van een land) en 990 (aardrijkskunde/reisgidsen) zyn geïntegreerd. Na Zwitserland vindt u de boeken met informatie over WERELDDELEN, alfabetisch op werelddeel. Loop eens binnen b|j de Openba re Bibliotheek en vraag meer infor matie b(j in inlichtingenbureau volwassenen! Openingstyden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Gevonden voorwerpen van 28 aug t/m 3 sept Bruin/witte collie; 4 bankbiljet ten; blauw met donker blauw kin derschoen; 1 sleutel met blauw kaartje; 3 sleutels aan sleutel hanger. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst, 224. Hans Mulders uit Venray is geslaagd voor het ingenieursexa men aan de Technische Universi teit te Delft, faculteit der technische wiskunde en informatica, vakgroep statistic, stochastiek en operations research, specialsatie: management engineering Birgitte Peters uit Venray slaagde aan de Katholieke Universiteit te Nymegen voor het doctoraal exa men tandheelkunde. Woensdagavond na het afsluiten van onze editie, kon de Venlose po litie in een horecagelegenheid in Venlo, de twee vermistte minderja rige meisjes aanhouden. De 16-jarige Gemmy Francken en de 13-jarige Yvonne Kuypers werden vervolgens aan de ouders overgege ven. Het was ons niet meer moge lijk de gedane oproep uit onze. editie te verwijderen. Het is overi gens onvoorstelbaar hoeveel tele foontjes er bij de politie binnen kwamen, van mensen die gemeend hadden beide meisjes in Venlo nog te hebben gezien. Ook zyn er don derdag telefoontjes binnengeko men dat beide meisjes in Venray zyn gezien. Voedingsadviesburo Venray orga niseert in samenwerking met Sport- en Fitnesscentrum Peter Stiphout een kursus 'Sportief Af slanken'. Deze kursus bestaat uit 12 bijeenkomsten van anderhalf uur en wordt gegeven door een diëtist/ voedingskundige en een gediplo meerd sportleider. Het is een kur sus om af te slanken met behulp van gezonde voeding en gezond be wegen. Door de kombinatie gezon de voeding/gezond bewegen krijgt u een beter resultaat bij het afslan ken. Ook het sukses op langere ter mijn is groter. Wat kun u zoal verwachten? - Wekelyks 45 min. aerobic les in het Sport- en Fitnesscentrum Pe ter Stiphout. hoeft hiervoor nooit eerder gesport te hebben. - Voorlichting over gezonde voeding. - Een persoonlijk voedingsadvies en wekelykse gewichtskontrole. - Informatie over allerlei voedings- onderwerpen met betrekking tot Sportief Afslanken. De kursus 'Sportief Afslanken' start op dinsdag 11 september. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u kontakt opnemen met het Voedingsadviesburo Venray, tel. 04780-10006. Dagelyks bereikbaar van 9.00-1230 uur. REKTIFIKATIE OPEN DAG PEUTERSPEELZALEN In de Peel en Maas van afgelopen donderdag 30 augustus wordt in het artikel 'Open dag peuterspeelza len' een verkeerde datum genoemd. De open dag vindt plaats op zater dag 8 september en niet op 18 sep tember in de peuterspeelzalen de Hummeltjeshoek, de Mierenhoop. Centrum en de Blokkendoos. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Sch raven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAITEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 DR. KEUZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-Y8SEL8TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTS ENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianaslngel 24, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M.vde Vocht/R.C. Goedegebuure.. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijkei} jïm mevr. Raay- makers, mevr. Van der' lieis, mevr. Tiggeloven en mgyr. Vermazeren MEVR. X'an der RElS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 047881327 Na 'n verblyf van 12 dagen op het eiland 'Lefkade' in Griekenland is de dansgroep 'de Hakkespits' weer veilig in hun thuishave aangeland. Z|j hebben daar deelgenomen aan een Internationaal Folkloristisch Festival. Als enige Nederlandse groep. 24 Landen uit de hele wereld na men deel aan het festival, o.a. Peru, Nepal, Venezuela an Rusland. Het niveau van de dansgroepen lag bijzonder hoog. Dat men had ge kozen voor kwaliteit, was duidelijk te zien. Elke avond vonden er optre dens plaats door v|jf verschillende groepen. Als men Griekenland met Neder land wil vergelijken moet men re kening houden met normverschil- len. Woorden als: gastenverblijf en luxe touringcar hebben daar 'n dui- delyk andere betekenis, leden van de Hakkespits weten wat dit zeggen wil. Wy hebben in elk geval het echte Griekenland leren kennen en niet de mooie plaatjes die ons voor gehouden worden als het op toe risme aankomt Van de gemoede lijkheid en gastvrijheid zouden w|j nog wel iets van hen kunnen leren, terwijl de properheid nog wel wat te wensen overlaaL Al met al hebben w|j veel erva ring opgedaan. Verschillende groe pen hebben ons visitekaartje meegenomen. Wie weet wat daar nog uit voorkomt De Hakkespits heeft veel sukses geboekt, wat o.a. aan het applaus te merken viel. De Noordlimburgsej klederdracht geniet nu bekendheid over *n groter gedeelte van de we-j reld en dat is iets waar w|j bijzon-] der trots op zijn. De burgemeester] van Lefkade was zeer vereerd met het geschenk van z|jn collega uit Venray. Dat ook wy 'n geschenk mee terug kregen kon natuurlijk niet uitblijven. W|j zullen dit dan ook binnenkort aan de burge meester overhandigen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3