Wespenoverlast groter dan ooit KEIZERLIJKE UITVERKOOP "veltum" Venray scoort te weinig reiniging slaapzak i 12,00 AGEHDA CAESAR JONGEMANNENMODE CAESAR JONGEMANNENMODE Bekerwedstrijd SV Venray-Geysteren: 3-0 Special Straatfestival Blaos Um Op was weer weg STOMERIJ Gezinsfietstocht T.W.C. Oostrum Gevonden Sporthal Chili-avond in Maashees Openbare bibliotheek Burgemeester Willems komt naar Venray Veteranen Jubileum Sportdag fttL tN MAAb Donderdag 23 augustus - Pagina 3 Nederland, en ook de gemeente Venray, gaat dit jaar gebukt onder een grootse wespenplaag. In Venray zyn deze zomer ruim honderd mel dingen binnengekomen van men sen, die een wespennest in of rondom het huis hadden. 'Vooral tijdens de kermisweek, en de week daarna, was de overlast het grootst', aldus Alex Verstegen. Hy is by de gemeente Venray belast met de bestrijding van ongedierte, waaron der ook de wespen vallen. 'Op een dag kregen we 15 meldingen in één uur binnen'. Nog nooit heeft hy zo veel meldingen in een jaar gehad. VERSCHIL Er zyn vele verschillen tussen bij en en wepen. Wespen zyn geel zwart gestreept terwyl bijen hari ger zyn en bruiner lyken. De wespen zyn langer en smaller dan bijen. Wespen kunnen meerdere malen steken, een by sterft als ze iemand gestoken heeft. Verder leeft een wespenvolk slechts heel kort. De wyfles die, bevrucht, overwin terd hebben stichten in het voor jaar een volk. Dit kan uitgroeien tot vele duizenden wespen. In het na jaar sterven de meeste van deze wespen weer. Slechts enkele be vruchte wyfjes overwinteren en stichten in het voorjaar weer een nieuw volk. Wespen kunnen 's zomers veel overlast bezorgen, zeker als hun nest zich binnenshuis bevindt. Dit is dan meestal op de zolder of de vliering. Vaak zitten de nesten ook in de spouw. Ook is het mogelyk dat de wespen zich ondergronds ge nesteld hebben. Wespennesten kunnen, als ze in de spouw of ondergronds zitten, relatief gemakkelijk bestreden wor den. Hiervoor kan men wespenpoe der of bayon-stuif gebruiken. Hiervan kan een weinig in de nestingangen worden aangebracht. Dit dient by voorkeur te gebeuren als het bijna donker is. De meeste wespen bevinden zich in het nest Is men bang om dit zelf te doen dan kan de gemeente ingeschakeld worden. Alex Verstegen wijst erop dat, indien men bang is, er ook niet zelf aan moet beginnen. Ook moet men de nesten niet bestryden met petroleum en benzine, die dan aan gestookt wordt. 'Dit kan tot zeer ge vaarlijke situaties leiden'. Indien het nest zich binnenshuis bevindt, is het beter om de gemeente te bel len. 'De nesten dienen dan zorgvul dig bestreden te worden, zeker als het een groot nest betreft', meent Alex Verstegen. Hij treedt dan meestal in twee fases op. Eerst brengt hy via de nestingang een verdelgingsmiddel in het nest. Ook hy maakt gebruik van bayon-stuif dat by de meeste tuincentra te ver- krygen is. Enkele dagen later komt hy dan nog een keer terug om het nest te verwijderen. Is de overlast groot dan haalt hij het nest direkt weg. De omvang van de nesten varië ren nogal. 'Indien men in het voor jaar op zolder of vliering een nest konstateert, dan kan men het beste het nest meteen verwyderen. Naar mate de tyd vordert worden de nesten groter en groeit het volk in aantal'. De nesten kunnen uitgroei en tot een omvang van 1 meter lang en 30 k 40 cm doorsnee. Wespensteken kunnen gevaarlyk zyn. Alex Verstegen heeft er meer dere opgelopen maar hy kan er goed tegen. 'Het wordt gevaarlijk als je in de nek gestoken wordt. Een mens kan hierdoor stikken. Men kan dan het beste natte doeken op de nek leggen en de dokter waar schuwen. Ook kan de beet met alco hol gedept worden, dat werkt ook prima'. Indien men door een wesp gestoken is en de huid rond. de beet gaat zwellen dan is het verstandig de dokter te raadplegen. Wespen steken niet altyd, maar naarmate het einde van de zomer nadert worden ze agressiever. Voor zichtigheid is dus geboden. Nog twee weken een Er gaat wat gebeuren in de Grotestraat op nummer 2 bij Een grootse verhuizing zal zorgen voor een grootse uitbreiding. Daarom houden wij vooraf een keizerlijke uitverkoop met vorstelijke kortingen van 20, 50 tot 70%. U kunt vanaf vrijdagmorgen 17 augustus de meest edele kleding aanschaffen voor uiterst scherpe prijzen. Tot ziens bij Grotestraat 2 Venray Toekomstig adres: Grotestraat 43 Ruud Wouters na afloop van de wedstrijd: 'Dit was een aardige mo gelijkheid geweest voor een aantal jongens om wat zelfvertiouwen te krijgen. Op de een of andere ma nier gelukte het niet de open kan sen te benutten. De reden daarvan blijft duister. Hier krijg je vijftien kansen, in de kompetitie krijg je er zo meteen misschien maar drie, en dan zal er toch zorgvuldiger mee omgegaan moeten worden'. Aldus Wouters, die zich in zo'n vroeg stadium niet aan een voor spelling voor het komend seizoen durfde te wagen. Zoals bekend is het team op vele fronten gewyzigd ten opzichte van vorig jaar. Het team moet nog groei en en op elkaar ingespeeld raken. In samenwerking met Het Win kelcentrum Venray geeft Peel en Maas een speciale krant uit. Deze krant, met een oplage van 75.000 zal op 6' en 7 september verspreid worden. Wy verzoeken adverteer ders hun advertentie nog deze week in te leveren. Die ondernemers, die middels een redaktioneel stukje een speciale aktiviteit van hun zaak op die zondag onder de aandacht willen brengen, kunnen dit ook nog doen. SNELHEIDSKONTROLES Afgelopen vrijdagavond hield de politie weer eens snelheidskoiit^ proles. Vrydagavond van 18.20 tot 18.55 uur op de Oude Oostrumseweg pas seerden 216 voertuigen. Daarvan reden er 34 te snel, met een hoog ste snelheid van 77 km/uur. Van 19.10 tot 19.40 uur werden op de Kruiden laan 24 voertuigen ge- kontroleerd. Daarvan reden er 4 te snel. Hoogste snelheid 76 km/uur. Van 19.45 tot 20.25 uur werden op Ie Overloonseweg 120 voertuigen jekontroleerd waarvan er 23 te snel reden. De hoogste snelheid bedroeg hier 92 km/uur. Van 20.30 tot 20.45 uur werden op de rondweg Brukske 51 voertuigen gekontroleerd waarvan er 7 te snel reden. De hoogste snelheid bedroeg hier 72 km/uur. Op alle plaatsen is 50 km/uur toegestaan. Ttegen. Geysteren hadden de rood-, witten vele kansen nodig om de winst veilig te stellen. Geysteren moest zich gedurende de gehele wedstryd beperken tot verdedigen. Vooral doelman Chris Lenssen blonk daarin uit. Ibch kwam Venray vroeg op voor sprong. In de 7e minuut scoorde Wim Cuppen 1-0. In de 26e minuut werd een handsbal van een Geyste- renverdediger bestraft met een pe nalty die vervolgens door Stefan Sijbers jammerlijk naast geschoten werd. De ruststand bleef derhalve slechts 1-0. Na rust veranderde het beeld nau- welyks. Een verdedigend Geysteren en een aanvallende en kansen kreë- rende Venray-ploeg, maar met te weinig doelpunten. Toch wist Reinold Wiedemeyer nog twee doelpunten mee te pik ken. Het eerste na een schot op de paal van Peter Philipsen. Zyn twee de doelpunt scoorde hij opnieuw beheerst in de rebound. Eindstand 3-0. Volgende week dinsdag moet Ven ray voor de beker tegen VW 2! In Venray heeft men het konings- schieten. Dat lid van de Schutterij, die het laatste deel van een houten vogel naar beneden schiet, mag zich koning noemen. In het Duitse Bergstein, in de Ei- fel, kent men het Hahnenköpfen Een dode en reeds geslachte haan moet van de kop ontdaan worden Deelnemers moeten dit, geblind Wind in de nacht, water in de gracht Als voor 't laatst de koekoek roept, is de zomer weer versnoept Zoals Bartolomeus is (24), blijft 't gans de herfst gewis. REINIGEN VERVEN IMPREGNEREN REPAREREN STOPPEN REINIGEN VAN: KLEDING, (VLOER-) KLEDEN DEKENS, DEKBEDDEN. (VITRAGE-) GORDIJNEN, TROUWJAPONNEN, (TUINSTOEL-) KUSSENS, TAPUTEN. VERHUUR: TAPUTREINIGER Winkelcentrum Veltum 58a Tel. 84257 Poststraat 6 Venray (nabij Postkantoor) Tel. 82025 doekt, met een sabel proberen. De gene die dat lukt mag zich koning noemen en trekt dan met zijn ge volg, net als de Venrayse koning, door het doip. Afgelopen zondag was dit Hah nenköpfen in Bergstein. 'Zur unter- haltung spielt die bekantte Kapelle aus Holland Blos Em Opp', staat er op de programma-aankondiging. Bedoeld werd echter het Venrays orkest Blaos Um Op. Voor de Duit sers is het uitspreken al moeilijk maar het schrijven van die naam le vert dus kennelyk ook problemen op. Luisteren naar Blaos Um Op gaat de Duitsers goed af. Regelmatig trekt Blaos Um Op de Duitse grens over 'zur unterhaltung'. Ook afgelo pen zondag met veel sukses. De dorpskastelein verrestte de muzi kanten op de terugreis zelfs met een vaatje Kölsch. Dan doet een naam er niet meer toe... Komende zondag, 26 aug., organi seert TWC Oostrum haar derde en laatste gezinsfietstocht van dit sei zoen. Deze derde tocht wordt mede georganiseerd door de organisatie van de Meuleweifeesten in Geysteren. De Twee routes, waar de deelne mers de keuze uit hebben zyn 30 en 50 km lang. Men kan van 10.00 tot 13.30 uur vertrokken vanaf de feesttent nabij de splitsing Maashees-Wanssum in Geysteren. Beide routes voeren de deelnemers via Wanssum, Meerlo en Oirlo naar de kontroleplaats Oostrum. De 50 km.route doet ook Horst en Casten- ray nog aan. Na de kontrole doen beide routes Venray aan, om vervol gens in Smakt te splitsen. De 30 km.route keert via Maashees terug naar Geysteren, terwyl de 50 km.route via Vierlingsbeek en Groeningen een extra lus maakt. De eindkontrole sluit om 17.30 uur. Voor de deelnemers die de tocht volbrengen ligt er een herinnering klaar. Zij die voor de derde keer deelnemen, kunnen een extra her innering tegemoet zien. Gevonden voorwerpen van 14 t/m 20 augustus Bruin/zwarte Welsh terrier; jonge Mechelse herder; Yorshire terrier; donker bruine portemonnee; Lips sleutel; tas met foto-album. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrydag: Rank Xerox Jumpers ZW Venray De Steeg Maandag: Gemeente Roóyse VK Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Schuivers 17.30-21.30 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 16.30-17.30 17.30-20.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 A.s. zaterdag, 25 augustus, wordt in Maashees een Chili-avond gehou den. Deze avond is het begin van een Chili-jaar in Maashees, waarin aan de problematiek van het Chi leense volk en het werk van zuster Lucienne, meer bekendheid wordt gegeven. De avond begint om 19.00 uur met een eucharistieviering in de kerk van Maashees. De Chili- avond begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. Zr. Lucienne zal zelf op die avond het nodige over Chili en haar werk daar vertellen. Verder is er Chileense zang en mu ziek, Chileense drankjes en koekjes en verkoop van Chileense produk- ten. Verder kan men fotomateriaal bezichtigen, is er een stand van Amnesty International en is er een tentoonstelling van breiwerk voor Chili, waaraan een aantal mensen momenteel yverig werken. Ook kan men Chileense gebruiksvoor werpen bezichtigen. Om 22.00 uur is de trekking van de grote lotery. Na afloop hiervan is er nog een gezellig samen zyn met die Original Eugener Muzikanten. De opbrengst van deze avond is voor Zr. Lucienne. Zy werkt in een opvanghuis voor kleine kinderen. Als deze ongeveer zeven jaar zijn moeten die, wegens gebrek aan ruimte, de straat op. Jarenlang heeft zij ervoor gevochten om een tweede tehuis te mogen bouwen. De Chileense regering heeft hier nu mee ingestemd. Zr. Lucienne is nu doende om zoveel mogelyk finan ciële middelen voor dit tehuis bij el kaar te krijgen. DIEFSTAL BUMPER EN KENTEKENPLAAT Van een aan de Beekweg gepar keerde bedryfsauto bleken de voor bumper en de kentekenplaat ontvreemd te zyn. INBRAAK IN LOODS Door forcering van de toegangs deur was toegang verkregen tot een loods naast het pompstation aan de Breehei. Van een daar gestalde Ford Thunus bleken het linker voorwiel en het reservewiel ontvreemd te zijn. De dader rydt waarschynlijk in dezelfde auto met versleten ban den en kwam op die manier goed koop aan betere banden. NIEUWE INDELING VAN DE JEUGDBIBLIOTHEEK Tydens de zomersluiting van de Openbare Bibliotheek Venray is er een nieuwe indeling gemaakt in de Jeugdbibliotheek. Bij het binnen komen op de Jeugdafdeling staan de boeken voor kinderen tot 8 jaar aan de linkerkant Hierbij horen: - Peuterboeken (tot 4 jaar). - Prentenboeken (tot 6 jaar). - Eerste leesboeken (AVI 1 t/M AVI 4). - A-leesboeken (tot 8 jaar). - Astripboeken. - Jeugdtijdschriften voor jonge kin deren (Pippo, Bob en Okki). - AJ-Studieboeken (tot 8 jaar). - Mini-informatieboekjes. - De sprookjes, versjes en leitjes zyn by de A-leesboeken geplaatst Aan de rechterkant staan de boe ken voor kinderen vanaf 8 jaar: - De B- en de C-leesboeken zjn in één alfabet (op achternaam van schrijver) geplaats. briek op nummer, behalve: jeugd boeken over provincies staan alfabetisch per provincie by el kaar; jeugdboeken over landen staan alfabetisch per land by el kaar (byv. eerst Albanië, dan Ar gentinië dan Australië). - In het midden zijn er fabels en le genden, de sproolyes, liedjes en versjes geplaatst Hier bevinden zich ook de Jeugdtijdschriften vanaf 8 jaar en de jeugdnaslag- werken, evenals de Informatie boekjes (Informatie en Informatie-Junior). Nieuw in de Jeugdbibliotheek is de kollektie over Jeugdliteratuur. Zij staat rechts van de Dokumentatie- mappen over Jeugdschrijvers. Deze boeken gaan over Jeugdliteratuur, het werken met boeken en over Jeugdschrijvers. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Henk Willems, ex-wethouder van Venray en thans burgemeester van Wouw, komt op vrijdag 7 september voor een bezoek naar Venray. Bin nen de gemeente Wouw is het een traditie dat de gemeenteraad jaar lijks op excursie gaat. Burge meester Willems vond het een goed idee om dit uitstapje dit jaar naar Venray te organiseren. Niet alleen omdat Venray een mooie plaats is maar omdat hy zichzelf redelijk in staat acht om als gids te fungeren. Het college van burgemeester en wethouders van Venray, die zich over de aanvraag van burgemeester Willems heeft gebogen, heeft in gestemd met de komst van de ex- wethouder. Het Wouwse gezelschap, dat uit 30 a 35 personen zal bestaan (raadsle den, burgemeester en wethouders, managementteam en echtgenotes) zal rond 10.30 uur in Venray arrive ren, waar zy ontvangen worden in de burgerzaal met koffie en natuur- lyk met vlaai. Na een rondleiding door het gemeentehuis, koffie en broodjes wordt een bezoek ge bracht aan de Grote Kerk. Hierna volgt een wandeling door het cen trum van Venray. Verder staat er 's middags een bezoek aan de biblio theek op het programma. Dit in ver band met bouwplannen voor een bibliotheek in de gemeente Wouw. Tenslotte zal het gezelschap naar Ysselsteyn gaan waar of het Duitse kerkhof wordt bezocht of een be zoek wordt gebracht aan het bedryf Houbensteyn. Hierna zal het Wouw- se gezelschap huiswaarts keren. ZONDAGSDIENST HUISAKISEN Weekenddienst voor de patiënten ran W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, II. Schreven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 80082 Weekenddienst voor de patiënten ran I'. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: A. COENEN Paiersstraal 60, tel. 88800 DR. KEUZEK Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vr(jdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tol 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en ran 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST \rENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers. mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr, Vermazeren MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1827 Blitterswijck, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Op 26 augustus a.s. wordt op het sportpark 'De Raay' te Overloon de Veteranen Jubileum Sportdag ge houden. De voorbereidingen hier voor, die vorig jaar oktober begonnen zyn, zyn zover dat het ge heel gestalte begint te krygen. Er zijn ongeveer 800 sporters en sportsters die aan dit nostalgische gebeuren zullen meedoen. Dit zijn sport(st)ers uit de gehele provincie Noord-Brabant en een gedeelte van Gelderland. Het zal een sportdag worden zoals in de vyftiger jaren. Een groots op gezette dag die 's morgens om 10.00 uur begint met een défilé van alle deelnemers en deelneemsters. On der begeleiding van de fanfare zal de stoet, door het dorp, naar het sportpark gaan. Daania begint de eigeniyke sport dag met verschillende soorten dan sen en sportnummers. Er zyn verplichte en vrye ritmische oefe ningen op muziek, maar ook zullen er volksdansen uitgevoerd worden. De sportnummers zijn de hardloop nummers. het kogelstoten en het touwtrekken. Verder is er ook nog het onderdeel pyramide bouwen. Om 13.30 uur zal de sportdag offi cieel geopend worden door de loco- burgemeester dhr. Ronnes. Daarna zal er, zoals vroeger, een Heilig Lof worden gehouden. Na het Heilig Lof zal er een demonstratie-oefening worden uitgevoerd door alle deelne mende sport(st)ers en dit zal geheel synchroon gebeuren. De prysuitreikingen zullen rond 17.00 uur plaatsvinden. Maar de prestaties zijn op deze dag van on dergeschikt belang. Het zal er by de oud-sport(st)ers vooral om gaan om weer eens samen met oude beken den aan een sportdag deel te nemen en natuuriyk ook om herin neringen van vroeger op te halen. De presentatie op deze veteranen sportdag zal verzorgd worden door dhr. Nico Bovers en mevr. Truus Nielen-Peeters. v/

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3