Zonwering Zonwj Jong Nederland opent seizoen en blokhut Wintervakantie? Begin met een bezoek aan de Rabobank Kollektekalender augustus/september Bekendmaking Bekendmaking A.s. dinsdag korte agenda raadsvergadering ZONWERING VENRAY BV Bouwvergunning verleend Bedevaart naar Wittem Ingezonden Rabobank Meer bank voor je geld PEEL EN MAAb Donderdag 23 augustus - Pagina 12 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbuè 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. 5M0 Zaterdag 25 aug.: Atletiekvereni ging Ven ray. 27-8 t/m 9-9: Nederlandse Kanker bestrijding. 10-9 t/m 16-9: Militaire thuis fronten. 15-9: Sint Christoffel Ven ray. 17-9 t/m 23-9: Prinses Beatrixfonds. 24-9 t/m 30-9: Nierstichting Ne derland. Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en koliektri ces moeten een op de betreflende kollekte gericht legiti matiebewijs kunnen vertonen. Leer nu zwemmen in het Gemeentelijk Combi-Zwembad! Op 27 augustus starten de zwemlessen in het gemeentelijk combi-zwembad, seizoen 1990- 1991. Er zijn meerdere zwemty- den per week. Vroegtijdig aanmelden (dus nul) verhoogt de keuzemogelijk heid. Aanmelding is mogelijk vanaf 5 jaar. Vrient\jes en/of vriendin netjes kunnen bij voldoende ruimte in dezelfde lesgroep ge plaatst wórden. Voor de pry's hoeft u het niet te laten. Voor het A- en B- diploma en het diploma zwem- vaardigheid betaalt u ƒ46,- voor 12 lessen van 30 minuten tot 16 jaar. Ook volwassenen kunnen zwemlessen volgen en wel op maandag en donderdag van 20.00-21.00 uur. Omdat de zwemvaardigheid van deze groe pen verschillend is past u er al tijd by. Uw konditie kunt u dus prima op peil houden! De pr(js is slechts 59,- voor 6 lessen van 60 minuten. Inschrijving van de kursus- sen kan dagelijks aan de kassa van het gemeentelijk combi zwembad. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00-19.00 uur; zaterdag en zon dag: van 10.00-18.00 uur. Zwemmen? Moet je doen! HERHALING Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis dat zij in verband de realisatie van in dustriële ontwikkeling in het bestemmingsplan Smakterheide voornemen zijn aan de rand van de gemeente het voorstel te doen tot ontrekking aan het openbaar ver keer van een gedeelte van de Smak- terweg, gelegen tussen Metaalweg en Nijverheidsstraat, en kadastraal bekend gemeente Venray sectie A nr. 2513. Het betreffende voorstel ligt met de bijbehorende tekening nr. 11451, waarop de aan hetopenbaar verkeer te ontrekken weggedeelte is aangegeven met ingang van 16 ju li 1990 tot 1 september 1990 ter in zage in kamer 232, afdeling Openbare Werken, van het gemeen tehuis. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen by de gemeenteraad. Venray. 12 juli 1990 Burgemeester en Wethouders mr. H.J.M. Defesche mr. A. den Bever, secretaris Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis dat zij in verband met de aanleg van Rijks weg 73 voornemens zyn aan de raad van de gemeente het voorstel te doen tot ontrekking van het openbaar verkeer van: 1) het gedeelte van de Loobeekweg tussen afleidingskanaal en de pro vinciale grens, kadastraal bekend gemeente Venray sectie U nr. 55. 2) een gedeelte van Spurkt over een lengte van ±690 m in noordelijke richting vanaf het pand Spurkt nr. 12 kadastraal bekend gemeente Venray sectie U nr. 39. 3) een onverhard gedeelte van de Nijverheidstraat, tussen Maashese- weg en Smakte rweg, kadastraal be kend gemeente Venray sectie A nr. 2546; 4) een onverhard gedeelte van de Smakte rweg ten noorden van het kruispunt Smakterweg Nijver heidsstraat, kadastraal bekend ge meente Venray sectie A nr. 2499. Hét betreffende voorstel licht mét de daarbij behorende tekeningen nrs.'11741, 1T742 eri lï?43, waarop' de aan het openbaar verkeer te ont rekken weggedeelten zijn aangege ven, met ingang van 16 juli 1990 tot 1 september 1990 ter inzage in ka mer 232, afdeling Openbare wer ken, van het gemeentehuis. Venray, 12 juli 1990 Burgemeester en Wethouders voornoemd, mr. J.H.M. Defesche j A. de Bever, secretaris <fj/ V~ Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad te hou den op dinsdag 28 augustus 1990, aanvang 19.00 uur, in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray. 1. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad, gehouden op dinsdag 26 juni 1990. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet van ƒ9.250,- voor het aanschaffen van computer-apparatuur ten be hoeve van het muziekonderwijs op de basisscholen. 4. Voorstel tot benoeming van een lid van de welstandscommissie Venray. 5. Voorstel tot afgifte van een ver klaring als bedoeld in artikel 94, lid 3, van de Wet Geluidhin der, tb.v. vaststelling hogere waarden voor bouwplan tot bouw van 10 woningen aan de Maijolein te Venray. 6. Voorstel inzake de arbeidsvoor waarden gemeentepersoneel 1990. 7. Voorstel tot wy ziging van de be zoldigingsverordening Venray 1981' als gevolg van de sala rismaatregelen gemeenteperso neel per 1 april 1990. 8. Voorstel inzake vastgestelde normvergoeding politiekosten 1990. 9. Voorstel tot vaststelling van de 'verordening persoonsregistra ties Venray. 10. Voorstel tot ongegrondverkla- ring beroepschrift J.M.M. Neete- son, Mgr. Nolensstraat 6 te Venray. tegen weigering bouw vergunning voor afscheiding lange perceel Grotestraat 31. 11. Voorstel inzake diverse voorstel len van de Gewestraad. 12. Voorstel inzake de ontwerp begroting 1991 van het Gewest Noord-Limburg. 13. Voorstel tot het aangaan, van een erfpachtovereenkomst met het bestuur van het Cultureel Centrum 'De Beejekurf te Venray. 14. Voorstel tot benoeming van een bestuurslid, »:van het JZA-, Limburg. 15. Voorstel tot vaststelling vaji _q.p nota Kinderopvang. DIEFSTAL UIT AUTO Er werd door een Venrayse dame aangifte gedaan dat haar aan het Bergkwartier geparkeerde perso nenauto was opengebroken. Een ruitje bij het portier was kapot geslagen. Uit de auto was de radio- cassetterekorder ontvreemd. Afgelopen zaterdag vertrokken weer acht spierdystrofiepatiëntjes uit de regio met acht begéleidfst)ers voor een vakantieweek naar Texel. Deze va kantieweek toordt jaarlijks mogelijk gemaakt en georganiseerd door Lions Club Venray in samenwerking met een bevriende Lionsclub uit Texel Op Texel toorden de kinderen ontvangen in een speciaal daarvoor gekocht en ingericht huis. Zaterdag 25 augustus komt het gezelschap weer terug en zal (als elk jaar weer) veel enthousiaste verhalen te vertellen hebben. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14-augustus 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarsehrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het plaatsen van een kantoor unit aan de Vollenbergstraat 32 te Venray, tn.v. M.T.M. Vefhaag- Peeters; het bouwen van een carport aan de Knopkruid 19 te Venray, tn.v. H.G.H. Lichtenberg; het bouwen van een carport aan de Knopkruid 21 te Venray, tn.v. A.J.G. Driessen; het bouwen van een jong veestal aan de Eykenhofweg 12 te Veulen, tn.v. Maatschap Wismans; het bouwen van een carport en het wijzigen van een gevel aan de Weth. Reintjesstraat 21 te Leu nen, tn.v. J.C.M. Voesten; het bouwen van een carport met berging aan de Geeststraat 2 te Oostrum, tn.v. J.J.G.M. Comelissen; het bouwen van een tuinhuis je aan de Kennedystraat 11 te Ven ray, tn.v. J.H.G. van de Vorle; het bouwen van een woning aan de Hooipas 2 te Leunen, t.n.v. G.J.M. Jeuken, Vullingsstraat 19; het bouwen van een loods aan de Puttenweg 85 te Ysselsteyn, tn.v. P.H.M. Geurts. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche C) Politie boekte weer sukses Weer boekte de politie sukses bij het oplossen van verschillende in braken. Zo konden de inbraak in een aan de Langstraat gelegen ta bakszaak en de etalagekraak van deze zaak worden opgelost Verder werden zaken zoals inbra ken in de sportkantine in Merselo, inbraak in een woning in Merselo, joy-riding en poging daartoe- met twee «pérSohenauto's jriVfeiiray, in- 'bralièn. »in .<yier personenauto's ïh 1 Venray,'Inbraak in V. en D. in Venlo, inbraak in een woning en schuur in Horst, diefstal van vier fietsen en pogingen tot inbraken in een wijk- gebouw en in een tennishal worden opgelost. Die inbraken werden ge pleegd door drie inwoners in de leeftijd van 20 tot 25 jaar terwijl een 19-jarige heelster werd aange houden. Ze hebben allen bekente nissen afgelegd en werden na opmaking van proces-verbaal huis waarts gezonden. De totale buit bedroeg ongeveer ƒ15.000,-. Van de gestolen goederen kon maar weinig worden achter haald. De inbraken hebben de laat ste maanden plaatsgevonden. Op zondag 9 september a.s. trekt de Bedevaart van Noord- en Midden-Limburg voor de 48e keer naar Sint Gerardus in Wittem. Tydens zijn leven (1726-1755) was deze Gerardus veel mensen tot steun en hulp. Tot op de dag van vandaag toe wordt de helpende na bijheid van deze bijzondere man niet alleen gezocht, maar blijkbaar ook gevonden. De hoofdintentie voor deze bede vaart is dit jaar: 'Moge God de lan den en volkeren van Oost- en West-Europa steunen in het streven naar onderlinge vriendschap en steun'. Het programma van deze volledig verzorgde bedevaart ziet er als volgt uit: na aankomst in Wittem is er omstreeks 11.30 uur een gezongen eucharistieviering in de klooster tuin. Om 14.30 uur is er plechtig Lof, Sacramentsprocessie, feest preek en ziekenzegen in de tuin van het klooster. Om 16.30 uur af scheidsbijeenkomst in de kapel. Gebed voor de eigen intenties en ze gening van voorwerpen van gods vrucht Meer informatie hierover kunt u krijgen by R van Mil, Nieuweind 32, tel. 83734. VERNIELINGEN Een aan de Eindstraat geparkeer de personenauto van een inwoner bleek door vandalen bewerkt te zyn. De beide spiegels waren er af geslagen en het windscherm geheel vernield. Tijdens de vakantie hebben van dalen de basisschool 'De Kruudwis' in Landweert "bewerkt'. Plastic koe pels waren vernield, twee letters van de naam van de school ver nield, terwyl er ook grote krassen op de gevel waren aangebracht Het herstel zal weer vele honderden guldens gemeenschapsgeld gaan kosten. Dialectmis Vanaf augustus 1985 wordt tel- keiyare in de Grote Kerk te Venray rond 15 augustus een H. Mis in het dialect opgedragen, die voorafge gaan wordt door het zegenen van de kruudwisse. Over de samenstelling en de betekenis van de kruudwisse is al veel in de pers gepubliceerd, zodat iedereen hiervan wel op de hoogte zal zyn. Een en ander wordt belangeloos door 'Veldeke Venray' verzorgd. In Venray geboren priesters, praktisch altyd Franciscanen, treden dan als celebranten op. Dit jaar waren dat drie missionarissen, van wie er twee reeds jaren in Nederland als pastoor fungeren. Missionarissen en ook emigranten conserveren doorgaans hun dialect zéér goed, omdat in den vreemde hierop geen nadelige invloed wordt uitgeoefend. Opvallend was, dat alle drie de priesters, dus ook de twee die al ja ren weer in Nederland ergens hun werk doen, hun dialect nog goed kenden. Het was een zéér goed idee. dat dit jaar de Venrayse Harmonie Euterpe met het spelen van een oude pro cessiemars de bedienaren van het altaar vanaf de hoofdingang naar het priesterkoor begeleidden. Wie als Ven ray naar vanaf zijn jeugd tot dat de Sacramentsprocessie en de Kermisprocessie in onbruik raak ten, die processiemarsen steeds hoorde moet ook nu onder de in druk hiervan zyn gekomen. Deken Buschman moet zich wel overweldigd gevoeld hebben toen hij voor zo'n volle kerk een enthou siast welkomstwoord sprak en de devotie tot Maria onder de aandacht bracht. Het werd werkelijk een in drukwekkende Plechtige Hoogmis met alles wat er vroeger by zo'n Hoogmis hoorde. Ook de preek van pater Laurensse paste goed in dit geheel. Een volle biddende en zin gende kerk doet nog veel mensen goed. Ook de kollekte voor de kerk zal wel navenant geweest zyn. Het is te hopen dat de kas van "Veldeke Ven ray' niet te veel schade heeft geleden. Met tegenzin vroeg de voorzitter van Veldeke om na de dienst een geldelijke bijdrage voor de onkosten te leveren. Had hy niet moeten zeggen walt .ieder boekje cje vereniging kostte! zodat de gelovi gen eeh richtprijs, Jiadden bij het deponeren van fniri 'Óffer'? Veldeke Venray' doet op allerlei terreinen heel veel voor de Venray se volkscultuur, waarbij de Plechti ge Hoogmis zeker een hoogtepunt is, dat door vele geboren Venrayna- ren, maar ook door niet in Venray geboren inwoners erg gewaardeerd wordt. Moge 'Veldeke Venray' voor zoveel werk op zoveel verschillende terreinen als dank en als stimulans zijn ledental steeds zien blijven sty- gen, zodat dit mooie werk nog beter gedaan kan worden. P. Janssen, Venray Vakantiekater Het eerste Venrayse nieuws wat mij vanuit de Peel en Maas toe- grijnst is de kop: 'St. Jozef-klooster gaat verdwijnen'. Je komt terug van een trektocht door Frankrijk, je. hebt uit de vele indrukken die je opdoet, een totaal beeld waarvan ik zeg: 'Ze doen het goed'. Kultuurgoed wordt gerestau reerd, of behouden zoals het is, of vervalt, maar wordt in ieder geval gerespekteerd. Een huis, een pand, een plein is het gegeven. Men gebruikt het, met zijn beperkingen, zonder het met een rigoreus te veranderen volgens trends van dit moment. Nu rijst by my de vraag, wie of wat is by ons bepalend voor het be leid in zulke zaken? Laat men over het lot van dit stukje Venray beslis sen door externe deskundigen, pla nologen en projektontwikkelaars, dan laat de uitkomst zich wel raden. De voorzet is al gegeven: 'de bouw kundige staat waarin het klooster complex verkeert'. En architekto- nisch zal het ook wel niet van histo rische betekenis zijn. Veel kans dat later blijkt dat de bomen ook nog maar tien jaar te gaan hebben. Slopen, en zoveel mogelijk vier kante meters volbouwen is het een voudigst en meest lucratief, ik pleit voor het behouden en aanpassen van karakteristieke gebouwen aan een huidige behoefte, óók als dat niet de meest ekonomische variant zou zyn. Misschien als huisvesting voor het arbeidsbureau? Dat zoiets ook mogeljjk is kun nen we toch zien in het gemeen tehuis? Ben ik gek? Blaf ik tegen de maan? Ben ik een roepende in de woestijn? W.M. van Bakel BRISANTGRANAAT Tijdens landbouwwerkzaamhe- den kwam een nog intakt zijnde brisantgranaat van Duitse makelij naar boven. De mannen van de EOD zullen zich over deze vondst ont fermen. Plannen voor de wintervakantie? Begin met een bezoek aan de Rabobank. Daar liggen de.winter reisprogramma's voor u klaar. Gratis, net als de nieuwe Rabobank WinterVakantieWijzer. Onze reisadviseur maakt uw keuze gemakkelijk. Boek daarom nu uw vakantie bij de Rabobank. Onder grote belangstelling vond afgelopen zaterdag de overdracht van de 'sleutel' van Manege Geurts van Kessel plaats. De familie Geurts van Kes- sel, die door,te d'ruklte werkzaamheden de manege zelf fflkfjmeer kon ex- ploiteren, deed middels dit symbolische gebaar de manege over aan het echtpaar Gerrit en Coby Franken. Dit echtpaar heeft ruime ervaring in de paardensport In Emmeloord hebben zij een groot ruitersportcentrum be heerd. Zij zullen de manege voortzetten onder de naam Ruiter- Sportcentrum Ysselsteyn. Behalve voor de ruitersport zal de manege ook voor andere evenementen gebruikt kunnen gaan worden. Afgelopen zater- echter de ruitersport, met een wervelende show, centraal. Op 25 augustus a.s. zal op het ter rein van de voormalige SL Anna kleuterschool, thans tijdelijk on derkomen van Jong Nederland Ven ray, burgemeester Defesche en jeugdprins Renz v. Nisselroy van Venray. het seizoen 90-91 en de blokhut op ludieke wyze openen. In de maanden juni en juli heeft de leiding van deze aktieve jeugd vereniging al hun spullen verhuisd van de oude blokhut naar de nieu we blokhut. Dit omdat er op de oude stek een zwembad komt. Jong Nederland heeft in afwachting van hun nieuwe blokhut de kleuter school zolang in gebruik kunnen nemen. Burgemeester Defesche en jeugd prins Renz zullen om 14.00 uur al skilopend het seizoen en de blok hut openen. Daarna begint de groots opgezette spelmiddag voor iedereen in de leeftyd van 5 tot 17 jaar. Voor de allerkleinsten onder hen zal een apart spellencircuit uitgezet worden. De wat oudere jon geren kunnen rekenen op een ka belbaan en een kussengevecht. Net als voorgaande jaren zullen er ook dit jaar weer een zeephelling en een waterbak klaarstaan voor dc jeugdige deelnemers. De inschrijving begint om 13.30 uur en rond de klok van 16.30 uur zal het eindsignaal klinken. Dit al les speelt zich af aan de hoek Westsingel-Whistlerstraat. Jong Nederland Venray is aan gesloten by de landelijke jeugd- en jongerenorganisatie Jong Neder land. Er wordt gewerkt rondom 3 peilers binnen Jong Nederland en- wel Spel, Buitenleven en Creativi teit. Wekelijks spelen by Jong Nederland Venray zo'n 110 leden van Jong Nederland spel, begeleid door zo'n 28 leiders en leidsters, uiteraard in verschillende leeftijds groepen. INBRAAK IN AUTO Met grof geweld was toegang ver kregen tot een op het Blekersveld geparkeerde personenauto van een inwoner uit Venray. Een ruit was in geslagen en de in de auto staande gereedschapstas werd met enkele goederen uit de auto ontvreemd. DOORRUDER ACHTERHAALD Op de kruising Westsingel- Hoenderstraat botste een personen auto tegen een taxi. De bestuurder die de aanrijding veroorzaakte, reed, zonder dat zyn identiteit kon worden vastgesteld, door. Dankzij het door de taxibestuurder opgeno men kenteken, kon de veroorzaker, een 53-jarige inwoner, thuis wor den achterhaald. Aan de auto was verse schade te bespeuren. Met de gevonden bewijsstukken kon met zekerheid worden vastgesteld dat die bestuurder de botsing had ver oorzaakt. De bestuurder ontkende bij de aanryding betrokken te zijn ge weest en verklaarde zowel alcohol als medicijnen te hebben genut tigd. Hem werd een bloedproef afge nomen en proces-verbaal van een en ander aangezegd. BRANDJE BU WINKELCENTRUM BRUKSKE De Venrayse brandweer moest in aktie komen voor het blussen van in brand geraakte droge struiken in de buurt van de ALDI supermarkt in het Brukske. Getuigen hadden gezien dat enkele jeugdige knapen opzettelijk de droge struiken in brand hadden gestoken. Doordat de brandweer snel ter plaatse was, kon de schade beperkt blijven. De poli tie hoopt die jeugdige 'brandstich ters' in de kraag te kunnen grijpen. DEURWAARDER WAS SLIM De deurwaarder van 's Rijksbe lastingen had een vordering van 1.300 gulden te inkasseren by een - inwoner en wilde beslag leggen op zyn personenauto. De Venrayer ver wachtte de deurwaarder en had zyn auto elders geparkeerd, maar de deurwaarder wist die plaats en daar werd de politie geposteerd. Met een andere sleutel kwam de Venrayer naar zyn auto. maar de politie ver hinderde het wegrijden. De Venray er ging een straatje om en kwam met de ƒ1.300,- terug en overhan digde deze aan de deurwaarder die toen de sleutels van de auto te ruggaf. .1

Peel en Maas | 1990 | | pagina 12