KEIZERLIJKE UITVERKOOP Dansgroep 'De Hakkespits' gaat naar Griekenland Amateur Top 4 toernooi te Vierlingsbeek Voor het laatst naar het graf van haar zoon AGENDA Kindervakantie werk Venray 17e Bevrijdingsrit Overloon Aid Venrodse Ieërepries voor Jaap Go umans CAESAR J0NGEMANNENM0DE CAESAR J0NGEMANNENM0DE DE BERGHAAGj^j DE BERGHAAG PEEL EN MAAS Gevonden PEEL EN MAAS Donderdag 16 augustus - Pagina 3 In de maand augustus vindt er in Lefkada (Griekenland) het 28ste In ternationale Folklore Festival plaats in het kader van de 'Woord en Kunst Feesten' die 35 jaar bestaan. De Woord en Kunst Feesten en het Internationale Folklore Festival waarvan de filosofie Vrede. Vriend schap en Verbroedering van de vol keren is, een dringende aktuele eis, zyn echte volksinstellingen, er kend in heel Griekenland en de he le wereld. Daarin nemen folkloristische groepen deel uit de 5 werelddelen van onze planeet, die ons via de volksliederen en volksdansen en tradities en gewoonten van hun vol keren en een boodschap van Vriendschap en Samenwerking overbrengen. Ons land zal daaraan ook deelne men en 'de Hakkespits' heeft men gevraagd om Nederland daar te ver tegenwoordigen. Wij vinden dit uiteraard 'n hele eer, en het is voor ons tevens de eerste grote buiten landse reis met de groep. Het is toch geweldig als men zich reali seert dat onze Noordlimburgse klederdracht binnenkort in 5 we relddelen bekendheid zal genieten. De kersverse amateurhoofdklas ser Volharding uit Vierlingsbeek organiseert op vrydag 17 en zondag 19 augustus een Amateur Top 4 toernooi. In dit voor deze' regio uniek toernooi zullen drie hoofd klassers en een eersteklasser aan treden. Naast Volharding zullen de hoofdklassers Achilles '29 en Ven- ray aantreden. Het kwartet wordt gekompleteerd door UDI '19 uit Uden. Allé teams zitten volop in de oe fencampagne en voor hen is dit toernooi een prima testcase om te zien hoe men er nu eigenlyk voor staat 2 weken voor aanvang van de kompetitie. Teneinde deelname voor de clubs aantrekkelijk te ma ken heeft Volharding een hoofd prijs van ƒ1.000,- beschikbaar gestel. Het spreekt daarom ook voor zichzelf, dat de ploegen met hun sterkste elftal aan de start zullen verschijnen. Bovendien ontvangen de uitgenodigde ploegen een tege moetkoming in de reis- en on kosten van ƒ750,-. Het organiserende Volharding mag rekenen op een viertal zeer in teressante- wedstrijden en de toe schouwers zullen besüst waar voor hun geld krijgen. De toegangsprijs bedraagt per wedstrijddag (dus voor wedstrijden) ƒ7,50, terwijl een passe-partout voor het gehele toer nooi ƒ12,50 kost. Dus de ware voet balliefhebber voor ƒ3.- per wedstrijd 4 regionale amateur teams uit de hoofklasse en eerste- klasse aan het werk zien. Een bezoeker die zowel op vrijdag als op zaterdaqg naar een wedstrijd wil of kan zien wordt eveneens aangera den een passe-partout te nemen. Teneinde de strijd tot het einde toe open te houden ziet de punten telling er als volgt uit: gewonnen 3 punten; gelijk 2 punten; verloren 1 punt. Daarnaast wordt er per ge scoord doelpunt een bonuspunt toegekend, echter met een maxi mum van 3 bonuspunten per wed strijd. Het komplete programma ziet er als volgt uit: Vrydag 17 aug.: 19.00 uur Venray- Achilles '29; 20.30 uur Volharding- UDI '19. Zondag 19 aug.: 14.00 uur UDI '19-Venray; 16.30 uur Achilles '29-Volharding. Voor de derby Volharding-Venray zullen de voetballiefhebbers moe ten wachten tot de kompetitie... Zo'n 250 kinderen hebben dit jaar meegedaan aan het Kinderva kantiewerk Venray, dat dit jaar voor de 39e keer werd gehouden. De ak- tiviteiten vonden dit jaar plaats on der tropische omstandigheden. Daardoor hebben we het program ma enigszins aangepast, door een extra bezoek aan het zwembad in te lassen. De overige progamma- onderdelen zijn gewoon doorge gaan. Het programma stond dit jaar in het teken van de beroepen. Zo was er op maandagmiddag een spellencircuit met spelletjes die in het teken stonden van verschillen de beroepen. Dinsdagmorgen was er een kreatieve markt en dinsdag middag stond de Grote Kinderva kantiewerk Meneer Kaktus show op het programma. Na 2 dagen zwemmen werd de week afgesloten met een Klassewerk (gebaseerd op het bekende televisieprogramma). Al met al kunnen we terug zien op een geslaagde week, met voor het kindervakantiewerk misschien wel iets té goed weer. De Stichting Kindervakantiewerk Venray wil graag de diverse bedrij ven en instellingen welke ons fi nancieel hebben gesteund van harte bedanken, alsmede het Boschveldcollege voor het beschik baar stellen van de aula en de sport velden. Tot slot het volgende: ook dit jaar zyn er weer een paar gevonden voorwerpen. Mocht uw kind tijdens het Kindervakantiewerk iets zyn kwijtgeraakt, kunt u bij het sekreta- riaat informeren, tel. 04780-10561. Geeft augustus zonneschijn zeker krijgen we goede wijn. Als de eerste augustusiveke heet is peinst de winter lang en wit is. Stekende vliegen, dat kan niet liegen zij voorspellen regen allenoege. Vallen de mussen van 't dak is 't 'n pilsje waar ik naar snak. De toerklub Overloon organiseert dit jaar alweer voor de 17e maal de BEVRIJDINGSRIT. Vorig jaar werd de TKO aangenaam verrast met een verdubbeling van het aantal deelne mers. 450 Fietsers genoten toen van het prachtige fietsweer. Hope lijk zyn de weergoden de TKO we derom goed gezind. Na een goed verlopen fietsvierdaagse verwacht de organisatie zeker 500 deelne mers voor de gezinsrit die op deze kermiszondag, 19 augustus, verre den zal worden. Dit jaar heeft de TKO voor deze Bevrydingsrit allemaal nieuwe rou tes uitgezet De afstanden 25 en 40 km zijn uitermate geschikt voor een tocht met het hele gezin, terwijl de 60 en 101 km meer voor de ech te fietsliefhebbers geschikt zijn. Voor elke afstand is er een rust- kontroleplaats. Naast het afstempe len van de inschrijkaarten zal de deelnemers op die plaats een gratis versnapering aangeboden worden. Deze prachtige fietstochten waar iedereen aan deel kan nemen, voe ren de fietsliefhebbers door de mooiste plekjes van onze prachtige omgeving. Op het gemak kan men dan op de fiets genieten van het mooie natuurschoon. De gehele route is aangegeven met de beken de gele TKO-bordjes, terwijl men tevens bij de start een routebe schrijving in ontvangst kan ne men. Na goed volbrengen van deze 17e Bevrijdingsrit is er de mogelijk heid een prachtige herinnering in ontvangst te nemen. Hopelijk dat we veel fietsliefhebbers mogen be groeten. Enkele motieven om juist aan de ze Bevrijdingsrit deel te nemen zijn: - Er is een keuze uit 4 verschillende afstanden, zodat ook het hele ge zin kan deelnemen. - Men kan in een eigen rustig aan gepast tempo zijn/haar gekozen af stand fietsen. - Zowel met de echte rekreatiefiet- sers als met de meer geoefende toerrijder is rekening gehouden. Op dinsdag 4 september, tijdens de Venrayse avond van Veldeke zal aan Jaap Goumans van de Kemp- weg de Aid Venrodse Ieërepries worden overhandigd. Dit heeft het bestuur van Veldeke Venray deze week, tydens een ledenvergade ring. bekendgemaakt De Aid Ven rodse Ieërepries is een door Veldeke Venray ingestelde waarde- ringsprijs voor mensen of instan ties die hebben bijgedragen tot de instandhouding van de Venrayse volkscultuur, op wat voor manier dan ook. Jaap Goumans krijgt deze prijs voor zyn onderzoek naar gebrui ken en gewoontes van het Venray van vroeger. Zijn bevindingen heeft hij, natuurlijk in dialect, op papier gezet. Zyn verhalen worden regel matig gepubliceerd in het Vereni gingsblad van Veldeke Venray, 'Hazegaerf en in het blad Veldeke van de overkoepelende Limburgse vereniging Veldeke. In zyn verha len gaat het onder andere over gebruiken rond de kermis, boere- brulluft en de markt. Ook vindt men in zijn verhalen personen te rug die vroeger in Venray bekend waren, zoals Parapluje Ties en Han nes Tieske. Onlangs heeft hy zich ingezet om het nieuwe plein voor de Grote Kerk de naam van Mgr. Goumans te geven, die op die plek geboren is. De Ieërepries bestaat uit een oor konde, proklamatie en een zilveren verenigingsspeld. Jaap Goumans krijgt deze op 4 september overhan digd. Eerdere Ieërepriesverdieners waren dhr. Boon, Giel Kusters, Thej Min, Hub Schols, Jan v.d. Putten, Harrie Coopmans, Johan Jeuken en Koos Swinkels. De Ieërepries is in gesteld in 1976 en wordt allee»-dan uitgereikt als het bestuur van Velde ke ervan overtuigd is dat iemand die prijs verdiend heeft. 250e ÜD De belangstelling voor de Venray se volkscultuur is momenteel zeer groot. Tijdens dé ledenvergadering afgelopen dinsdag, kon het 250e lid van deze vereniging verwelkomd worden. Dit was mevr. Akerboom- Goumans. Het toeval wil dat zij een zuster is van Jaap Goumans. - U kunt genieten van de mooie na tuur en komt misschien op plaat sen waar u voorheen nog nooit eerder geweest bent - Er is op iedere afstand een rust plaats waar u gratis een versnape ring aangeboden zal worden. - Dit jaar heeft de TKO allemaal nieuwe routes uitgezet. - Het inschrijfgeld is zo laag moge lijk gehouden, u krygt waar voor uw geld. De inschrijving en start voor deze tocht is in 't Hof van Loon, Mu seumlaan 33. Men kan zondag inschrijven van af 7.00 tot 11.00 uur voor de afstan den 25, 40 en 60 km. Voor de 101 km vanaf 7.00 tot 9.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt: kinde ren t/m 14 jaar met herinnering (al tijd) ƒ4,-; volwassenen met herinnering ƒ7,-; volwassenen zon der herinnering ƒ4,-. Sluiting eindkontrole: 14.00 uur. DIEFSTAL VAN PLANTEN Een 23-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van planten die hy ter beschikking had gesteld van de Botanische Tuin in Overloon. De planten, met een waarde van ƒ265,- waren aldaar ontvreemd. POGING TOT INBRAAK Voor de eigenaar een geluk dat de dader by een poging tot inbraak in een aan de Schoolstraat gelegen kapsalon in zyn werk is gestoord. Nu heeft hij alleen de braakschade. DE BUS WAS WEG Vier jongeren uit Sevenum, in de leeftyd van 17 tot 19 jaar, hadden het Uitgaanscentrum in Leunen be zocht. Toen zij omstreeks kwart over twaalf bij de bushalte aan de Albionstraat tot de ontdekking kwamen dat de laatste bus vertrok ken was. koelden zij hun woede door enkele ruiten van de ABRI in te slaan. De politie nam de vier jon geren mee naar het politiebureau. Daar werden ze verhoord en kregen de mededeling dat proces-verbaal inzake openlijke geweldpleging zal worden opgemaakt Omstreeks 03.00 uur werden ze huiswaarts ge zonden. Er gaat wat gebeuren in de Grotestraat op nummer 2 bij Een grootse verhuizing zal zorgen voor een grootse uitbreiding. Daarom houden wij vooraf een keizerlijke uitverkoop met vorstelijke kortingen van 20, 50 tot 70%. Z"nC U kunt vanaf vrijdagmorgen 17 augustus de meest edele kleding aanschaffen voor uiterst scherpe prijzen. Tót ziens bij Grotestraat 2 Venray Toekomstig adres: Grotestraat 43 Als wij haar mogen geloven zal het voor mevrouw Von Zitzewitz uit West-Berlijn de laatste maal zijn dat ze een bezoek zal kunnen brengen aan haar op het Duits soldatenkerk- hof in Ysselsteyn begraven zoon ERNST-JURGEN. Vorige week vier de zy haar 90ste verjaardag temid den van de haar bevriende familie Pijnenburg in het Brabantse Schyndel. Die familie, waarmee ze al 13 jaar vriendschapsbanden heeft, had haar verrast met een boe ket van 90 rode rozen. Haar hoge leeftijd maakt het echter steeds moeilyker om de lange reis naar Venray te maken. Het,is niet alleen daarom dat wy gemeen^l hebben aan deze Berlyri se moeder aandacht te schenken. Er zijn zovele moeders die in de loop der jaren een reis naar het graf van hun zoon hebben gemaakt Het verhaal van mevrouw Von Zitzewitz is anders dan anders. Bijna 40 jaar lang brengt zij haar vakantie door in en rond het kerk hof te Ysselsteyn, om daar aan de voet van het graf van haar enige kind, uren, dagen en weken door te brengen. Onpeilbaar zyn haar mo tieven maar zeker is, dat Ysselsteyn door die band en haar bevolking haar tweede 'Heimat' is geworden. Haar man, stammende uit een of ficiersgeslacht was in het Duitse le ger in de rang van kapitein, toen Hitier aan de macht kwam. Van zelfsprekend moest hij in het Duit se leger bly ven, hij kon niet anders. Hy werd met het regiment waartoe hy behoorde naar Rusland ge stuurd en werd daar zwaar gewond. Na zijn herstel kon hij niet meer worden ingezet aan het front en kon daardoor ook niet bevorderd worden. Hij kreeg in Berlyn een an dere funktie. Hij wordt in de ge schiedschrijving vermeld als zijnde betrokken by de aanslag op Adolf Hitler omdat ook hij het met de an- Voor een optimale verzorging van uw huisdier. Wij bieden u: Een compleet assortiment honde- en kattevoeders te gen scherpe prijzen. Wij helpen u graag bij het maken van een juiste keuze uit dit enorme aanbod. Diepgevroren vlees voor uw huisdier. Alle produkten zijn vers gemalen en ingevroren o.a. rundvlees, pens en kip. Vanaf 1.40 per kg. Gegalvaniseerde honderen- nen en houten slaaphokken. Onverwoestbaar en toch mooi. Vogelzaden en knaagdier- voerders, een uitgekiende samenstelling zorgt voor een stralende gezondheid van uw kleine huisvriend. Geen parkeerproblemen meer, geen gesjouw met uw spullen, specialist in dierenverzorging! Vennenweg 5, Oostrum Telefoon 04780-82512 Industrieterrein De Witte Vennen v\ dere officieren niet meer zag zitten en van mening was dat er een einde moest komen aan het bewind van de Führer. Op 16-jarige leeftyd werd hun enige kind, Ernst-Jurgen, al inge deeld bij de Arbeidsdienst en later by de Valschermtroepen. Op alle mogelyke navragen die er na de bevrijding werden ingesteld door mevrouw Von Zitzewitz om trent de toestand van haar zoon, kregen ze alleen ontwijkende ant woorden. Hy zou gewond zyn of vermist. Dat duurde tot 1951, toen ze via het Rode Kruis bericht kreeg dat hij gevallen zou zyn in Neder land. Met de eerste reis die door de Volksbund Deutsche Kriegsgraben fursorge naar Nederland werd ge maakt, was zij een van de deelne mers. Ze wilde weten waar en of haar zoon gevallen zou zijn en be graven was. Ze kwam toen aan op een modderpoel, wat toen het kerk hof in aanleg was en werd daar in een barak ontvangen door een vriendelijke Nederlandse kapitein van het leger, kapitein Timmer mans. Die kon haar onomstotelijk het bewijs leveren dat haar zoon Ernst-Jurgen bij een aanval op 24 september 1944 gewond was ge raakt, in Veghel was overleden en in Son begraven. Zijn stoffelijk over schot was herbegraven op de in wording zynde begraafplaats voor Duitse gevallenen. Vanaf die dag begint de pelgrima ge van mevrouw Von Zitzewitz en haar man naar het Duitse kerkhof. Vele keren, zelfs tweemaal per jaar, werd hun vakantie in Ysselsteyn doorgebracht en waren ze gasten in o.a. Hotel de Zwaan en Almonda (thans Juliana). Weer later logeer den ze bij burgers in pension in Ys selsteyn. De reizen gingen met het openbaar vervoer. Het was een lan ge weg maar die had het echtpaar er graag voor over. In 1952 werd het kerkhof officieel opengesteld. Vanaf die dag had deze Berlijnse dame het idee dat er op het kerkhof een caril lon moest komen. Het was maar een povere bedoening maar kapi tein Timmermans had geen midde len. Daarom bleef het by de scheepsklok, die moest luiden als het kerkhof gesloten werd. Maar met Timmermans had óók het ministerie van Defensie niet ge rekend op het taaie doorzettings vermogen van mevr. Von Zitzewitz. Ze schonk uit eigen middelen de grootste klok, zorgde ervoor dat de stad Berlyn een klok schonk, zodat de Duitse regering niet kon achter blijven, evenals enkele personen van aanzien die zy benaderde. Zo vatte ze in een koude november- maand. als de doden herdacht wor den. de kollektebus, vragende aan de bezoekers 'eine spende führ das Glockenspiel' en met sukses. In 1959 leverde de firma Eysbouts het uit 25 klokken bestaand carillon af. Daarmee was het Duitse soldaten- kerkhof in Ysselsteyn het enige soldatenkerkhof ter wereld wat be heerd wordt door de Duitse organi satie en voorzien is van een carillon. De 25 klokken zyn in vyf groe pen verdeeld en aangebracht op kruisen die het symbool van de Volksbund uitdragen. Het carillon speelt normaal tussen 9.00 en 17.00 uur ieder half uur eén melodie over de inmense begraafplaats. Maar de laatste jaren is het me chaniek van het carillon sporen van slytage gaan vertonen en wei gert het nog al eens. Tben deze stichteres van het carillon deze week voor de laatste maai op oezoek was op dit kerkhof, was er weer een storing. Ze vroeg ons daarom om er bij de verantwoordelijke autoritei ten op aan te dringen dat dit caril lon behouden moet blijven voor dit_ kerkhof. Na by na 40 jaar valt haar het af scheid van dit kerkhof toch zwaar. Zoals er in het verleden vele traan tjes in de ruige Peelgrond van haar druppelden, zo ook nu. Dankbaar ging ze voor de laatste maal zitten op de rustbank die voor haar reeds in de 50er jaren tegenover het graf van haar zoon was geplaatst Om die zitbank heen is wat groen geplant Dat gaf haar bescherming voor de Peelwind, die steeds over het in mense soldatenkerkhof waait Zy vertelt nog over haar grote dankbaarheid voor de zorg van de mannen van het kerkhof, met kapi tein Timmermans aan het hoofd. Voor de zorg waardoor het kerkhof is geworden tot een blijvende aan klacht tegen oorlog. Ze legt daarbij nog eens de nadruk op het jonge le ven van haar zoon, die op een leef tijd van 18 jaar en 8 maanden moest sneuvelen voor de waanzin van de oorlog. Ze kwam voor de laatste maal op 2 augustus met een taxi uit Berlijn aan en zal op dinsdag 21 augustus a.s. weer terugkeren vol met herin neringen waarop ze steeds een jaar lang teert 'Mijn gezondheid gaat achteruit en het zal mijn laatste keer wel zijn, maar ik weet dat my n zoon Ernst-Jurgen, dankzij de goe de zorgen van het personeel, goed verzorgd blijft'. OOST-BERLIJN Mevrouw Von Zitzewitz is woon achtig in West-Berlijn en zy kon reeds in 1951 het graf van haar ges neuvelde zoon bezoeken. De 86-jarige mevrouw Busch en dochter Augusta moesten 45 jaar wachten om het graf van haar zoon respektievelijk broer te kunnen be zoeken. Ze waren op 8 augustus jl. voor de eerste maal op dit kerkhof en waren verrast en vooral dank baar, voor de wyze waarop hun ge sneuvelden in Nederland verzorgd worden. Het is opmerkelyk hoeveel bezoekers er sinds de openstelling en de afbraak van de Berlynse muur een bezoek hebben gebracht aan dit kerkhof. Het gastenboek is daarvan getuige. Uit alle mogelyke plaatsen komen nabestaanden. Wy willen ook een mededeling in het gastenboek niet onthouden. Er was een bezoek gebracht aan een groot vader die ruim 70 jaar geleden als geïnterneerde in Nederland stierf en op dit kerkhof herbegraven werd. Vele moeders uit de DDR brach ten inmiddels een bezoek aan hun hier begraven, gesneuvelde zoon, evenals veel weduwen, broers en zusters. Het is zo goed als zeker dat het bezoekersaantal zeker niet zal verminderen, maar zal uitgroeien tot meer dan 50.000 per jaar... uw weekblad ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: a van LOON Pfttersstraat 60, tel. 888(H) DR. KE1JZEK Yan Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKKNVERVOER Tel. 077-575757 ON G EVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl EREN ARTS EN PRAKTIJ K W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 Dl EREN ARTS EN PRAKTIJ K W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/WJI.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren ,Mevr. VERMAZEREN Blittèrswijck, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door Mevr. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04780-82411 Gevonden voorwerpen van 31-7 t/m 6-8 Bril met goudkleurig montuur; gele parkiet-, geel/groene parkiet; twee blauwe grasparkieten; bou vier; blauw/groene kinderporte monnee; gouden ring; fietssleutel; twee huissleutels aan rondvormige kop; twee bankbi(jetten; shag-etui. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray. tel. 04780-84688 tsL 224. van 7 t/m 8 augustus Bruine geitebok; zilverkleuri hor loge met zwart lederen bantoe; sp(j- keijack; zwarte etui met sleutels-, etui met sleutels; 7 sleutels-, 2 sleu tel met label; zwarte tas; speelgoed popje. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray. tel. 04780-84888 tsL 224. INBRAAK IN KLEDINGZAAK In de nacht van maandag op dins dag werd door verbreking toegang verkregen tot een aan de Stations weg gelegen kledingzaak. De daders hebben de gehele kledingvoorraad en twee naaimachines meegeno men. Hoe groot de waarde is, kon niet worden medegedeeld. "ZANDSTORM' OVER DEN DRIL Een 'zandstorm' die in de buurt van Aan Den Dril woedde, werd ver oorzaakt door een loonwerker die bezig was met het rooien van aanl ap pelen. De omgeving werd beziaaid met een laag zand. Daardoor kwa men by de politie verschillende klachten binnen. De politieman nen hebben het rooien van de aard appelen, in afwachting van een flinke regenbui, voorlopig stopgezet DIEFSTAL TUIN MEUBELEN Er werd aangifte gedaan van diefstal van een set tuinmeubelen uit een aan de Allegrostraat gelegen tuin. De set heeft een waarde van ƒ400.-. \X

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3