Boogschutter Bemy Camps (Ysselsteyn) maakt kans op Olympische Spelen 1992 Gouden bruidspaar in de Willemstraat 1 DIE SCHILDERSKLUS y DOEN WE GEWOON ZELF VERFfr 1 Nationale wedstrijd voor politiehonden in Venray COIIPAIIW 'Afspraken worden niet nagekomen...' Ingezonden Wij wensen u Prettige Kermisdagen Kermismaandag en kermisdinsdag GESLOTEN Paterslaan 7 Venray Telefoon 04780-82810 Neem Cor Paint bij de hand en bespaar 2 maal geld: door ons advies, en onze grote keuze in vak verven. t"LLLÉ ciM MAAS Donderdag 2 augustus Pagina 7 Ysselsteyn, dat met de wielrenner Peter Winnen een internationale bekendheid op sportgebied heeft af geleverd, heeft op dit moment weer een sportman aan de Europese top staan. Geheel onverwacht heeft de negentienjarige handboogschutter Bemy Camps, die werkzaam is op een Ysselsteyns akkerbouwbedrijf, by de Europese titelstrijd in Barce lona, in het afgelopen weekend ge houden, furore gemaakt Het Nederlandse team, bestaande uit Erwin Verstegen, Henk Vogels en de Ysselsteyner Bemy Camps, sleepte de bronzen medaille uit het vuur in het landentoemooi voor mannen, achter de Sovjet Unie en Italië. In het individuele klasse ment werd Bemy Camps vijfde ach ter Verstegen uit Boekei, die derde werd. Hun teamgenoot Henk Vogels viel uit de boot, toen hij elfde werd in de halve finales. Door hun prestaties werden de boogschutters Erwin Verstegen en Bemy Camps vrijwel zeker van uit zending naar de Olympische Spe len, die in 1992 op dezelfde lokatie in Barcelona worden gehouden. De Ysselsteynse boogschutter, die lid is van de Handboogschutterij 'Ons Genoegen' in zijn woonplaats en regelmatig achter zijn huis aan de Deumeseweg traint, kon het maandag nog maar amper geloven, dat hy op zo'n hoog Europees ni veau een dergelijke prestatie heeft behaald. Apetrots is hy op zyn eerst Europese bronzen medaille en zyn vyfde plaats in het individuele klas sement. Voor de eerste keer deelnemen aan internationale handboog- wedstryden en dan meteen de kans op zak hebben om aan de Olympi sche Spelen te mogen meedoen, is dan ook een fantastisch resultaat. Maar Bemy Camps gaat niet naast zijn schoenen lopen van ver waandheid. 'Uiteraard ben ik ont zettend blij met deze resultaten en vind ik alle reakties, die ik heb ge kregen, erg leuk. Maar ik blyf de zelfde Camps uit Ysselsteyn, die achter zijn huis of in het clublokaal aan de Puttenweg met de handboog blyft schieten en zyn werk als ak kerbouwer blijft doen' aldus een nuchtere reaktie van iemand, die plotseling op het punt staat interna tionale bekendheid te krygen. NIET GEMAKKELIJK De Europese handboogschutters hadden 'zware jongens' in de ti telstrijd in Barcelona geworpen, zoals de Rus Zabrodski, een profes sional, die zich 24 uur per dag op deze sport toelegt Hy werd dan ook eerste. De Italiaan Di Buo, kreeg het in de finale moeilyk en bleef slechts één punt voor de Nederlan der Verstegen, die 3e werd. De Ys selsteynse schutter werd verrassend vyfde. De Rus behaalde 335 punten, de Italiaan 328 punten en Verstegen 327 punten. Vierde werd de Italiaan Bossi met 326 pun ten, terwyl Camps op (je vyfde plaats kwam met 323 punten. In het landentoemooi voor man nen werd de Sovjet Unie met 984 punten eerste, gevolgd door Italië met 970 punten. De Nederlandse schutters moesten hun derde plaats zwaar bevechten in een span nende barrage tegen de Franse ploeg. Beide ploegen scoorden in de finale 962 punten. Het Nederlandse trio Verstegen, Camps en Vogels bleek beter tegen de spanning op gewassen dan de Fransen (76-71). De drie Nederlanders kregen het brons omgehangen, terwyl de Franse konkurrenten met een vier de plaats genoegen moesten nemen. Op zondag 5 augustus a.s. organi seert Politiehondenvereniging 'De Verdediger' uit Venray een nationa le wedstrijd voor politiehonden. Aan deze wedstrijd zal worden deel genomen door acht topkombinaties uit Limburg en Brabant, de baker mat van de politiehondensport in Nederland. Zo bevinden zich onder de deelnemers diverse voormalige Nederlandse kampioenen. Ook het keurmeesterstrio op deze wedstryd vormt binnen hon densportkringen geen onbekend gezelschap. Het zware pakwerk wordt gedragen door o.a. A. Ver- bruggen uit Venray. Bfj de keuze van de honden voor deze wedstrijd is niet uitsluitend gelet op het aantal punten dat be treffende deelnemers op de politie hondenkeuringen hebben behaald maar vooral ook op het spektakulai- re karakter van hun stelwerk. De wedstryd begint om 9.00 uur met diverse gehoorzaamheidsoefe ningen zoals volgen, springen, zoeken, het lokaliseren van voor werpen en personen in het bos, enz. Het spektakulaire stelwerk be gint om 14.00 uur. Hierbij moeten o.a. personen tot staan gebracht worden, die zich met een stok of vuurwapen verweren. Ook het aan houden van een op een rywiel vluchtende man behoort tot de vaste onderdelen van het middag programma. De wedstrijd wordt ge houden op het terrein van P.H.V. 'De Verdediger' aan de Beekweg te Ven ray. De toegang is gratis. ERGERLIJKE VORM VAN VANDALISME Een bewoner van een woning in de Sanshofstraat wist niet wat hij in de gang van zyn woning zag. Na on derzoek bleek via de brievenbus verf in de gang te zyn gespoten waardoor vloermat en tegels wer den besmeurd zodat ze vervangen moeten worden. De schade van de ze ergerlyke vorm van vandalisme wordt op ƒ500,- geschat DRANK OORZAAK: BOCHT TE RUIM Een 24-jarige bestuurder van een personenauto nam op de kruising Klaproos-Kruidenlaan de bocht te ruim. De auto ramde een verkeers bord en verkeersgeleider, waarna de auto gehavend tot stilstand kwam. De politie ontdekte dat de bestuurder te diep in het bekende glaasje had gekeken. Hij moest de bekende proeven ondergaan en kon met een ryverbod van 3 uur en een proces-verbaal huiswaarts keren. Al voor f 45.- per dag bent u in uw eigen Huur-Opel op weg naar een lekker weekend Ardennen. Waar u ook heen wilt Happy-Rent wijst u de weg. In zo'n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar/ vervoer is duurder, kijktum'aar. It/:l Vraag onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en all-nsks-verzekering en 200 km Atebe Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4 5MË CC'Venray" 1 Tel. 04780 - 8 62 00 S K Geachte redaktie Tot mijn grote ergernis heb ik in de Peel en Maas van 26 juli jl. het artikel van 'in de kaart gekeken' over Smakt gelezen. In dit artikel werd Smakt uitgebeeld als een ge hucht waar je doorheen bent voor je de naam hebt uitgesproken. Ik en menig andere Smaktenaar voelen ons gekrenkt door deze uit spraken. Smakt is een vreselyk ge zellig dorpje dat ongeveer 1 km lang is (zijstraten niet meegere kend) met een uitgestrekt gebied buiten de bebouwde kom. Voordat je Smakt binnen de bebouwde kom doorgefietst bent in een tempo van ongeveer 15 km/uur heb je 337 keer Smakt gezegd. Dat is met de auto in een toegestaan tempo van 50 km/uur dus 50:15=3,33; 337:3,33= 101 keer Smakt. De verslaggever van de Gelders- Overyselse Courant moet dus wel zeer snel gereden hebben (101*50 5050 km/uur). .Tammer dat er die dag geen snelheidskontrole was. Ik hoop dat u deze brief doorstuurt naar de Gelders- Overijselse Courant. Liesbeth Hermsen Antwoord van de redaktie: Wy hebben uw reaktie ter kennis gebracht van de 'Geldera-Overijsel- se Courant', maar of dat enig resul taat zal hebben betwyfelen we. De snelheid waarmee men volgens de sehryfster Smakt passeert is na- tuurlyk maar symbolisch bedoeld en doet geen enkele afbreuk aan de Smakter-gemeenschap als zodanig. DRIE GEWONDEN BIJ BOTSING Een 67-jarig bestuurder -van een personenauto uit Groningen, ver leende op de kruising Overloonse- weg-Noordsingel geen voorrang aan een over de Noordsingel komende personenauto, bestuurd door een 69-jarige inwoner van Merselo. By de ontstane botsing moesten beide bestuurders en een 30-jarige inzit tende naar het ziekenhuis worden vervoerd, maar konden na behan deling naar huis worden overge bracht. Slagerij Drabbels en medewerkers De fusie tussen het St Maartens Gasthuis te Venlo en het Venrayse St. Elisabeth Ziekenhuis enerzyds en een fusie tussen twee grote in stellingen, die in ziekenhuizen koffieshops en de verkoop van bloe men en fruit verzorgen, heeft nare gevolgen voor de Venrayer Sjang Siebers. Sinds de opening van het nieuwe Venrayse ziekenhuis, nu twintig jaar geleden, exploiteert de heer Siebers (44) in het souterrain een kiosk voor de verkoop van bloe men, fruit en andere versnaperin gen. voornamelijk aan degenen, die op ziekenbezoek gaan. Nu de verbouwplannen van het Venrayse ziekenhuis worden gerea liseerd hoopte hy op een betere plaats, in de hal van het ziekenhuis. Een ydele hoop, zo is intussen ge bleken, want straks is er voor Sjang Siebers helemaal geen plaats meer in het Venrayse ziekenhuis; alle voorafgaande toezeggingen en af spraken ten spijt. In december 1988 kreeg de heer Siebers van de Venrayse direktie te horen, dat met betrekking tot het exploiteren van de koffieshop en de bloemen- en fruitverkoop bespre kingen werden gevoerd met de keten A. Petit in Zeist, die voorna melijk boven de Moerdijk in tal van ziekenhuizen dergelyke ver kooppunten exploiteert. De heer Siebers werd de mogelykheid gebo den een z.g Franchise-overeen- komst met A. Petit aan te gaan. Het alternatief was het opzeggen van het kontrakt, dat de heer Siebers tot 1 juli 1992 met de Venrayse zie ken huisdirektie heeft gesloten. Voor Sjang Siebers was de keuze moeiiyk omdat hy twintig jaar als kleine zelfstandige de kiosk had ge rund en best tevreden was met de resultaten. SCHONE BELOFTEN Na vele gesprekken besloot de Venrayse ondernemer tenslotte noodgedwongen met A. Petit in zee te gaan. Vóórdat de Francise- overeenkomst ondertekend moest z(jn, ontving de heer Siebers be richt, dat de keten A- Petit gefu seerd was met Rietveld-Boutiques b.v. in Rotterdam, die in tal van zie kenhuizen de slogan hanteert 'Een bee^e thuis in het ziekenhuis'. De Franchise-overeenkomst zou van kracht blijven en Rietveld b.v. dacht er over de heer Siebers 'in loon dienst te nemen tegen een buiten gewoon salaris'. In april van dit jaar werd de heer Siebers in Venlo ontboden voor een sollicitatiegesprek op basis van een dikke taakomschrijving. Het "bui tengewone salaris' bleek mini mumloon te z(jn en de Franchise- overeenkomst was intussen van de baan... De heer Siebers heeft hartelijk bedankt voor dit aanbod, waarop het bedryf hem uitnodigde voor een sollicitatiegesprek in Zeist omdat h(j zetbaas kon worden in Hilversum. Omdat hem het aange boden salaris beslist niet zinde. be dankte de Venraver ook voor deze 'eer'. Er volgde nog een gesprek, waarop de heer Siebers te horen kreeg: 'u bekijkt het maar en ga maar naar het Arbeidsbureau'. NAAR DE RECHTER 'Ik heb van alles geprobeerd om eerder gemaakte afspraken te laten nakomen. Men verwijst my van de een naar de ander. By de Venrayse ziekenhuisdirektie krijg 9* geen poot aan de grond, omdat alles via Venlo loopt. Het is toch te gek. datje na 20 jaar doorleuk naar het Arbeidsbureau wordt verwezen, omdat een eerder opgemaakte over eenkomst plotseling van de tafel wordt geveegd, als gevolg van een ftisie van A. Petit en Rietveld' zegt een gedupeerde Sjang Siebers, die nu van plan is naar de rechter te stappen. ,sflD k Op vrydag 17 augustus a.s. zal het zo ver zijn. Dan luiden de klokken van de St. Petrus Bandenkerk feestelijk ter ere van het gouden bruidspaar TOON LINDERS en TO GOUMANS. Eigenlijk 14 dagen te laat omdat de feitelijke trouwdatum 3 augustus 1940 is. In de toch riante en prachtige be jaardenwoning aan de Willemstraat hebben wij dit gouden paar opge zocht om uit hun mond hun lief en leed te vernemen, voor zover ze dat aan ons kwijt wilden. Laten we beginnen met de gou den bruidegom, TOON LINDERS (82), die geboren werd in het Noord limburgse Bergen. Hy volgde daar ook de eerste vier klassen van de la gere school maar verhuisde naar Venray omdat zyn ouders aan de Langstraat een klein keuterytje konden overnemen. Na de school was zijn eerste job werken op de boerderij van St An na en al was dat een inrichting met goede sociale voorzieningen, er moest wel worden aangepakt Toch liet hij alle mogelijke toekomst plannen op St. Anna varen en ging in de leer als stukadoor by het toen malige stukadoorsbedrijf van Han- drie Cremers. Die wist er tevens voor te zorgen dat hy niet naar Duitsland werd tewerkgesteld. Nadat de leiding van het bedryf in andere handen kwam was dat voor hem het sein om uit te kyken naar een andere baas. Dat werd de firma Akerboom waar hy niet al leen hoefde te stukadoren maar ook alle voorkomende werkzaam heden moest doen, zelfs het sjou wen. Dat sjouwen is nu een peuleschilletje vergeleken by wat het vroeger was. Van de firma Akerboom werd het de firma Raedts in Oostrum. Ook jnn. daar werd hy ingezet voor alle voor komende werkzaamheden. Een voorval willen wy onze lezers niet onthouden. Dat is hoe vroeger de riolering moest worden aange legd. Dan kwamen niet die graafma chines van nu, maar moesten de sleuven vele meters diep worden gegraven. By de aanleg van de riole ring bij de firma Thomassen in de Grotestraat stapte hij mis en kwam 4 meter lager zo ongelukkig terecht dat hy naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Daar werd hy ne gen weken lang verzorgd om alles weer in orde te krygen. Toch haalde hy zyn pensioen niet met werken. Een reuma-aandoening velde hem zodanig dat hy in de WAO terecht kwam. Als een wonder kon hy ge nezen door in een kas te gaan wer ken. De temperatuur die daar heerste was voor hem de beste me- dicyn. De gouden bruid TO GOUMANS (75) is geboren en getogen in Ven ray. 'Zeg maar gewoon Tb van G rad je Gier dan weten alle oudere Venrayers wie ze voor hebben'. Het was vanzelfsprekend dat, toen Tb de school had verlaten, ze 'verhuurd' werd en dat daar geen inspraak by mogelyk was. Wat de ouders zeiden, dat gebeurden. Twee jaar 'diende' zy by burgers van Venray, toen meer geld haar lokte om te gaan werken in de siga renfabriek van 'Van Baars'. Daar bleef zy enkele jaren waarna ze toch maar weer veranderde en ging 'dienen by betere families in Hel mond'. Daar was meer te verdienen dan met het jachtige werk op de si garenfabriek. Ze bleef in Helmond totdat ze trouwde. Ook al was de oorlog net aangebroken, er werd ge trouwd begin augustus 1940. Jarenlang woonden zy (en daar groeide ook haar gezin) aan de Overloonseweg Er werden 11 kin deren geboren. De elf trouwden allemaal en zullen met 19 kleinkin deren het grote feest meemaken. Van de Overloonseweg verhuis den ze later naar de Imkerstraat. Die woning werd naar jaren ver ruild voor een woning aan de St Odastraat Die woningen moesten worden gesloopt Daarvoor kwamen in de plaats de prachtige en riante bejaardenwoningen waarvan ze er een kregen in de Willemstraat. Daar genieten ze nog elke dag van een welverzorgde levensavond, om ringd door de goede zorgen van al hun kinderen die geen week over slaan om de ouderlyke woning op te zoeken. Natuurlijk zyn ze ook nu, op hun oude dag niet ver schoond gebleven van de gebruike- lyke kwaaltjes, maar met een lach gaan ze steeds verder, zich verheu gend op hun grote dag. De gouden bruidegom weet zich nog per auto te verplaatsen waar door hy minder afhankeiyk is ge worden van het vervoer. Verder houden ze het tuinde in orde zodat' die er goed uitziet Op de grote dag, vrydag 17 augus tus, zal het feest naar goed gebruik ingezet worden met een plechtige Eucharistieviering in de Petrus Bandenkerk. Na de plechtigheid gaat het gouden paar met hun hele familie naar wy keent rum 'Op 't Nipperke', voor de verdere feestvie ring want in die buurt is geen cen tralere plaats denkbaar als hun wykgebouw. De receptie zal worden gehouden van 18.30 tot 1930 uur en daar kan iedereen het gouden paar gelukwensen. Sjang Siebers verliest na 20 jaar kiosk in het ziekenhuis

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7