Straks op een nieuwe fiets naar school NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Spreekuren vervallen Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Jaarmarkt in Venray Destructie- tonnen Gemeentearchief Bouwvergunning verleend Medewerk(st)er Belastingen Poels Rijwielen HOLLANDSE NIEUWE PEEL EN MAAS Donderdag 19 juli Pagina 9 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak .algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Art. 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Ven ray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het vernieuwen van verkoop ruimte-magazijn-wasplaats aan de Albionstraat 5 te Leunen, t.n.v. J.F.M. Lucassen, Albionstraat 8b. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 20 juli 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kogeldistel 30 te Venray, tn.v. M.J. Hoesen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 20 juli 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor- j den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche hUU Op maandag 23 juli a.s. vervallen de spreekuren van de wethouders mevr. Hoppenreijs-de Loo, Kersten en Driessen. Voor dringende aange legenheden kunt u zich wenden tot de betreffende afdeling in het raadhuis. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: J.RA. Poels, Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn, voor het uitbrei den/wijzigen van een varkensfokke rij, gelegen aan de Meerselsepeel voornoemd; G.L.J. van de Winkel, Pel grimslaan 2 te Smakt, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/ wyzigen van een mestvarkensbe- drijf, gelegen aan de Pelgrimslaan voornoemd; G. Hegger, Op de Kamp 4 te Merselo, voor het uitbreiden/ wyzigen van een mestvarkensbe- drijf, gelegen aan de Haag 33 te Merselo; Broekstraat BV te Mierlo voor het uitbreiden/wyzigen van een mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Beekweg 90-92-94 te Vredepeel. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 19 augustus 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif- telyk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruïmtelyke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar- by over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zy niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke beschikking Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een be drijfspand kantoren aan de Ven- nootstraat te Venray, tn.v. Piet Theuws Tb tal Coating Venray, Acaci astraat 1; het bouwen van een berging aan de Hoenderstraat 48b te Ven ray, tn.v. PA.T.M. Smits; het gedeeltelyk verbouwen van een schuur tot garage/hobby ruimte aan de Spurkterdijk 8 te Oostrum, tn.v. A.J.G. Arts; het bouwen van een garage aan de Castenrayseweg 5 te Oirlo, t.n.v. W.P. Nellen-Peeters; het bouwen van een woning aan de bp. Hardeweg te Venray, tn.v. P.J. Sijberts, Papenbeek 5 te Well; het bouwen van opslagruimte aan de Smakterweg 29 te Venray, t.n.v. P.H.V. 'Eenheid overwint', Jan Hendrickxstraat 14; het bouwen van een woning aan de Maasheseweg te Venray, tn.v. F.G. van Houdt, St. Odastraat 6; het bouwen van een woning aan de Maasheseweg te Venray, tn.v. P.G.G.M. van Houdt, Maasheseweg 52; het bouwen van een garage aan de Andeslaan 4 te Venray, tn.v. G.H. Zondervan. De op de bouwaanvragefn) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 20 juli 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Op maandag 23 juli a.s. staat de Ven ray se weekmarkt weer in het te ken van de traditonele Jaarmarkt. De Jaarmarkt vangt aan om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Een aantal byzondere attrakties staat borg voor een feestelyke en aantrekkelijke Jaarmarkt Zo is uiteraard 'mister X' ook dit jaar weer van de party en deelt hij waar debonnen uit aan het publiek, die bij de marktkramen ingewisseld kunnen worden. Voor de kinderen is er een luchtspringkussen op het schouw burgplein en wordt een kinder- markt gehouden in de Schoolstraat. Ook is er een poppenkast en treedt een goochelaar op en verstrekt een suikerspinkraam gratis suiker spinnen. De Jaarmarkt zou geen Jaar markt zijn zonder het karakte ristiek standwerkers-concours. Zo'n 20 tot 25 standwerkers nemen daaraan deel en geven de markt dat extra tintje om het de Jaarmarkt te laten zijn! Burgemeester Defesche zal rond 17.00 uur de prijzen uitrei ken. Bovendien zorgt een loop orkest voor de muzikale omlysting van de Jaarmarkt Kortom: het belooft een feestely ke dag te worden in Venray- centrum voor iedereen die de Jaar markt bezoekt. Ook de winkels zijn die dag ge opend vanaf 10.00 uur. In deze tijd van het jaar blijkt het nodig te zijn de aandacht van de be trokken ondernemers er öp te vestigen dat de destructietonnen volgens artikel 88 van de Algemene Politieverordening Venray slechts op de vaste ophaaldag aan de weg mogen staan. Op andere dagen moet de ton op ten minste 25m af- i stand van de weg zyn geplaatst Vooral by zomerse temperaturen leidt een niet stipte naleving van de bepaling, zeker als tonnen dagen langs de weg blyken te staan, tot klachten van passanten. Betrokkenen wordt hierbij ge vraagd aan bedoeld verbod de hand te houden. Na dit verzoek zal de po litie strenger op de naleving van die bepaling toezien. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard In verband met vakanties van de archiefmedewerkers is het gemeen tearchief voor genealogisch en an der onderzoek gesloten van 30 juli t/m 10 augustus 1990. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 juli 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een carport garage/berging aan de Vicarieweg 66 te Leunen, t.n.v. W.M.M. Jacobs; het bouwen van een serre aan de Coppelenberg 5 te Merselo, tn.v. J.A.W. Poels; het bouwen van een carport aan De Leng 21 te Oirlo, t.n.v. Th.L.M. Pluk; het bouwen van een berging houtopslag aan de Assel- berghsstraat 13 te Oostrum, tn.v. J.C.G.M. v.d. Munckhof; het uitbreiden van een toilet- tengroep aan het Schouwburgplein 1 te Venray, tn.v. Bestuur Cultureel Centrum Venray; het uitbreiden van een wo ning aan de Coppelenberg 23 te Merselo, tn.v. M.J.H. Emonts-, het uitbreiden van een wo ning aan de Coppelenberg 21 te Merselo, tn.v. J.G.M. Versteegen; het aanbouwen van een serre aan de Herik 13 te Venray, tn.v. J.P. Philipsen; het aanbrengen van een bal kon aan de Wilhelminastraat 37 te Venray, tn.v. RA. Rutten, Gro testraat 45; het uitbreiden van een waren huis bedrijfsruimte aan de Han- drik 1 te Merselo. tn.v. J.Th-A. Jacobs; het bouwen van een woning aan de Meichiorhof 20 te Venray, t.n.v. M.P.E. Relouw en J.L.W. Cop- pis, Edelweiss 11; het bouwen van een garage aan De Seilier 11 te Venray, tn.v. J.H. ten Hove-, het- bouwen van een garage aan dé Houtzagerstraat 10.te Ven ray, t.n.v.; MJ*H. Janssen; het bouwen van een garage aan de Houtzagerstraat 8 te Venray, tn.v. M.J. Versteegen; het bouwen van een loods aan de Vredeweg 17 te Vredepeel, tn.v. P.S.J. van Vegchel; het uitbreiden van een wo ning aan de Dakdekkerstraat 22 te Venray, t.n.v. F.C.V. van den Heuvel; het uitbreiden van een wo ning aan de Bershof 14 te Leunen, tn.v. J.P.C. Litjens, Urbanusweg 6; het ged. verbouwen winkel pand (linker gedeelte) aan de Gro testraat 41 te Venray, tn.v. Caesar Jongemannen Mode bv, Gast huisstraat 24 te Venlo; het bouwen van 20 woningen (18 premie-A, 2 premie-C) aan de Kroon kruid 32 t/m 38 en 42 t/m 62 (even) en Koningskaars 41 t/m 49 (oneven) te Venray, tn.v. Nevanco Woningbouw bv. Industrieterrein 40 te Panningen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Als gevolg van het komende vertrek van een medeweker ontstaat bij de s fafdeling 'Financiën' de vacature van (in voltijd) |n deze functie zijn de volgende taken opgenomen. - Het bepalen van de belastingplichtigen op basis van gemeentelijke belasting verordeningen; - het opbouwen van de geautomatiseerde administratie hiervan; - het verzorgen van de mutatie verwerkingen die leiden tot de aanmaak van kohieren c.q. de controle hierop; - het verstrekken van inlichtingen; - het meewerken aan de uitvoering van alle gemeentelijke belastingen. Als functie-eisen gelden: - de HAVO-opleiding; - kennis van geautomatiseerde gegevensverwerking; - goede contactuele vaardigheden; - bereidheid óm de opleiding 'administratief belastingambtenaar' te volgen. De salariëring reikt tot 2826,- max. per maand, met een diensttijduitloop tot /3071,-. De gemeente Venray wil meer vrouwen, etnische minderheden en gehan dicapten in dienst nemen. Hen wordt dan ook uitdrukkelijk gezocht te solli citeren. Sollicitaties, gericht aan het college van burgemeester en wethouders.-post-v- bus 500, 5800 AM VENRAY, dienen vóór 28 juli a.s. te worden ingezonden f onder vermelding van het vaturenummer PZ-302. VLIEGTUIGOVERLAST Deze keer gaat het niet om mel dingen van vliegtuiglawaai door vliegtuigen van vliegbasis de Peel of van legerbasis Laarbruch. Nu re gent het klachten van inwoners van overlast, veroorzaakt door een bur gervliegtuig, dat duikvluchten boven Venray uitvoert. Uit een on derzoek is gebleken dat dit vlieg tuig vanuit een Duits vliegveld rondvluchten maakt, oa. ook boven Venray. De politie verzamelt nu de klach ten maar zowel de Ryksluchtvaart- inspektie als de Luchtvaartdienst van de Rykspolitie kunnen niets ondernemen omdat de registratie nummers van het vliegtuig of de vliegtuigen onbekend zijn. Mogelyk dat er inwoners zyn die de politie het registratienummer kunnen doorgeven. INBRAAK IN BOUW- EN DIREKTIEKEET In de nacht van 11 op 12 juli jl. werd met geweld toegang verschaft tot een bouwkeet van een Ven rays aannemersbedrijf, geplaatst aan de Kruitweg. In de nacht van 15 op 16 juli jl. werd eveneens met geweld toegang verkregen tot de direktie- keet van datzelfde bouwbedrijf. In beide gevallen bestond de buit uit wat gereedschap, waarvan de waar de ons niet kon worden mede gedeeld. DIEFSTAL VERCHROOMDE RUGSPUIT Uit een carport aan het Kerkpad werd een verchroomde rugspuit, die gebruikt wordt by bestrijding van onkruid, gestolen. De waarde van die spuit bedraagt ƒ300,-. Voor de schoolgaande jeugd zit het er weer op. Het schooijaar is af gesloten en dat betekent voor het overgrote deel van de leerlingen de overgang naar een volgende klas of naar een nieuwe school. Het is in Nederland een soort traditie dat het met sukses afsluiten van een schooljaar gepaard gaat met een ca deau. Een beloning voor de presta tie die geleverd is. Een van de meest voorkomende geschenken is dan een nieuwe fiets. By ons altyd nog een van de veel begeerde cadeaus, zoals uit consumentenonderzoeken is gebleken. Afgezien van het belonings-idee ook gewoon noodza kelijk, want jongeren die nog niet een gemotoriseerd vervoermiddel mogen, kunnen of willen berijden, zyn voor hun dagelijkse verplaat singen aangewezen op de fiets. Ruim tachtig procent van de jeugd gaat op de fiets naar school en in ve le gevallen zeker op het platte land is het vaak de enige goede_ mogelijkheid om een vaak lange af stand tussen school en huis te kun nen Overbruggen. Dat onderstreept ook de ekonomische waarde van de fiets, waar doorgaans niet by wordt stil gestaan. Als er nu eens geen fietsen waren, dan zouden speciale en wel heel kostbare voorzieningen moeten worden getroffen om het mogelijk te maken de onderwijsin stellingen te bezoeken. Gelukkig is de fiets er wel en worden fietsen ook intensief gebruikt Niet alleen om naar school te gaan, maar ook in de vrye tyd. De fiets biedt daar naast bewegingsmogelykheid en het belang daarvan is niet te onder schatten door de konditie en de ge zondheid. Dat de fiets het meest milieuvriendelyke vervoermiddel is, is mooi meegenomen en het blykt dat dit feit vooral jongeren sterk aanspreekt De juiste keuze Als de aanschaf van een nieuwe fiets wordt overwogen, volgt natuur lyk de vraag wat voor fiets en welke fiets. Hoewel er een levendige han del1 in gebruikte fietsen bestaat, tweede- of derdehands fietsen dus, verdient een nieuwe fiets toch wel de voorkeur. Juist jongeren maken doorgaans heel intensief gebruik van de fiets en gaan er niet altijd even voorzichtig mee om. Een al lang in gebruik zynde fiets gaat dan vaak snel allerlei mankementen vertonen en dan is de aardigheid er gauw af. Het is bekend dat vaak voor een tweedehands fiets wordt gekozen omdat men denkt dat een nieuwe fiets sneller zal worden gestolen. De praktyk wijst uit dat dit niet zo is. De zwyntjesjagers hebben wat dit betreft niet erg veel voorkeur. Als je trouwens je fiets te gen diefstal laat verzekeren en de fiets laat opnemen in de Nationale Fietsregistratie (by de meeste verze- Vijf jaar lalcgarantie ongeacht het weer. Grotestraat 64 Venray keringen gaat dat automatisch), dan blijft bij eventuele vermissing de schade beperkt Het blyft verve lend als je fiets wordt gestolen, maar de financiële schade is er dan niet of zeer beperkt afhankelyk van het zogenoemde risiko. Voor keur dus voor een nieuwe fiets en dan voor een merkfiets. zodat je ze ker bent van goede kwaliteit. Het is vreemd, maar er zyn altyd nog mensen die denken dat een jeugdfiets veel goedkoper moet zijn dan een fiets voor volwassenen. Dat is niet waar. In een jeugdfiets wor den by na evenveel materialen ver werkt als in andere fietsen en ook de fabricagetyd is ongeveer gelyk. Als een jeugdfiets dus veel goedko per is, ligt dat aan de kwaliteit en het zal doorgaans gewoon een slechte en na enige tijd onveilige fiets zijn. Goede maat is van belang De benaming jeugdfiets is een beetje dubieus. Kindereu vanaf twaalf, veertien jaar zyn meestal .aan een volwassen fiets toe. Bif jon gere kinderen is echt sprake van een kinder- of jeugdfiets. Het is vooral een zaak van de maat van de fiets, waarbij het frame als uitgangs punt dient De juiste maat is van be lang Als je fiets niet goed past zal dat problemen geven. Je rijdt dan niet prettig en je kunt last krygen van zadelpijn of pynlijke knieën. Een niet goed passende fiets is daarby onveilig Dat geldt niet al leen voor een te grote maat fiets, maar ook voor een te kleine. De fiets is in de loop van de jaren een technisch en ergonomisch goed uitgedokterd prod uk t geworden, waarbij zoveel mogelyk rekening wordt gehouden met zeer uiteenlo pende lichaamsmaten en indivi duele behoeften. Daarom is er zo'n grote verscheidenheid aan fietsen. Voor iedereen is een goed passende fiets te vinden. Je moet daar by aan schaf natuurlyk wel op letten en de fietsenvakman kan daarby advies geven. Hy heeft vaak een zoge noemd pasframe ter beschikking of weet precies welk maatsysteem hy moet toepassen en waar rekening mee moet worden gehouden. Naast de juiste maat, waarbij de afstand tussen zadel en pedalen en tussen zadel en stuur vooral van belang zijn, kan persoonlyke voorkeur aan bod komen. Afgezien van de kleur van de fiets draait het daarby vooral om het remsysteem (velgremmen zyn by de jeugd het meest in trek) en het wel of niet aanwezig zyn van ver snellingen. Versnellingen horen te genwoordig bij de fiets omdat dit meer mogelijkheden biedt, zeker als je de fiets ook in vrye tyd wilt gebruiken. Voor de gang naar school is een beperkt versnellingssysteem meestal voldoende en dat betekent dan doorgaans een versnellings naaf, waar je ook geen omkyken naar heb. Boeiender is natuurlyk een derailleur met veel schakelmo- gelyklieden, zoals je die ook vindt by de ATB, die ook als jeugdfiets in de handel is. Een ATB heeft een re delijk aantal voordelen. Afgezien van de versnellingen is het een ste vige fiets met een aantrekkelijk uiterlyk. By jongeren is dit type fiets dan ook volop in opmars en ze hebben er vaak meer aan dan aan een meer kwetsbare echte racefiets, met beperkte gebruiksmoge lijkheden. Een goede raad tot slot, wacht met het kopen van een nieuwe fiets niet te lang. niet totdat de school weer begint Aan een nieuwe fiets kun je ook in de vakantie veel plezier bele ven. Daarbij komt dat het mogelyk is dat je op de aflevering van een fiets even moet wachten, omdat de vraag naar fietsen op het ogenblik zo groot is dat niet alle modellen en merken ook meteen uit voorraad le verbaar zijn. Het is niet prettig als je, omdat de tyd dringt een fiets koopt die niet echt helemaal vol doet of net niet goed past Derde dader van braiid- kastkraak kwam zelf naar de politie Een inwoner van Helmond wist dat de Venrayse politie voor hem belangstelling had. 'Brutale men sen hebben de halve wereld', moet hy gedacht hebben en daarom ging hy maar zelf naar de Venrayse poli tie. Hy wist dat de Venrayse belang stelling voor hem had en wilde wel eens weten waarom. Dat de politie wist dat hy de derde dader van de brandkastkraak op het station van de NS te Oostrum was, had hy ech ter niet gedacht De politieman aan de balie wist wat h(j te doen had en de man werd vriendelyk gevraagd eens even te wachten, dan zou degene die be langstelling voor hem had wel ko men. Die legde hem de volgende feiten voor: In de nacht van 3 juli jl. was hy met een inwoner van Den Bosch en Helmond betrokken bij de genoemde inbraak, waar de poli tie, dankzy een snelle melding, kon verhinderen dat de reeds uitgebro ken brandkast in een auto werd geladen. Twee mannen konden vrywel ter plekke worden aange houden maar de derde kon on danks inzet van een politiespeur- hond en personeel van de omlig gende politiekorpsen niet worden aangehouden. Nu kreeg de Venrayse politie hem op een presenteerblaacye aangebo den. Hy werd ingesloten en is in de loop van maandag voorgeleid aan de officier van justitie die hem in het kader van het onderzoek in be waring heeft bevolen. Of hy en zyn reeds in hechtenis zittende maats betrokken zyn by andere inbraken wordt nog steeds onderzocht KOE AAN DE WANDEL De politie moest in aktie komen na een melding dat op de Horster- weg nabij Casten ray een koe zou lo pen. Het beest werd aangetroffen en door de politiemannen als volleer de cowboys in een weide gedreven. Die weide beviel de koe niet zodat zy weer aan de wandel ging. op weg naar Horst Daar kon het beest voor de tweede maal door de politie in een weide worden gedreven. De eigenaar was inmiddels bekend; dat bleek een slager uit Meerlo te zijn. Die heeft zich later over zyn koe ontfermd. VEEL WERK DOOR ALARMMELDINGEN By de politie regent het momen teel alarmmeldingen. Als de politie ter plaatse gaag kyken en onder zoek instelt blijkt regelmatig dat een technisch mankement oorzaak van die alarmmeldingen is. Des kundigen menen dat de oorzaak moet worden gezocht by de hoge buitentemperatuur en dat de appa raten onvoldoende daarop zyn af gestemd. WINKELDIEFSTAL By een warenhuis in de Gro-. testraat werden een dame en heer- betrapt by diefstal van dameson dergoed. Het tweetal van Libanese nationaliteit maar in Boxmeer woonachtig werd door de politie aangehouden. Op weg naar het poli tiebureau werd in de buurt van het postkantoor nog een landgenote aangehouden. Het drietal was in het bezit van diverse andere artike len. Daarvan kon niet worden vast gesteld of die ook in Venrayse zaken, zonder te betalen, waren meegenomen. Tydens het verhoor kwam er een aandoenlijk verhaal. De diefstal had een van de dames gedaan om in kontakt te komen met de politie. Zij wilde nameiyk niet naar Libanon terug waar ze zou worden uitgehu- weiykt Door de diefstal hoopt zy dat de politie die terugkeer wilde verhinderen. De politie maakte proces-verbaal op inzake winkel diefstal in vereniging gepleegd. De rechter moet maar uitmaken wat met het drietal zal gebeuren. VERNIELING FIETS Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een in de fietsenstalling by de Zuidooster staande fiets. De vernielingen waren o.a. een inge trapt voorwiel. de enige echte uw vkspedolist: THIELEN GROTESTRAAT 103 VENRAY

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7