Ook dit jaar weer jeugdsportkampen op sportpar i 'De Wieën Europees kampioenschap bij FCC Flying Flies AGENDA ^V/WQÖRSCHOT MODE Vierlingsbeek steunt bouw kindertehuis in Chili Ingezonden Openbare bibliotheek Gevonden Kindervakantie werk Venray e.o. Geslaagd Rozenshow in de Botanische Tuin te Overloon PEEL EN MAAS Donderdag 19 juli - Pagina 3 I m TTTt Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Ook dit jaar kunnen weer, dank zij de medewerking van de afdeling sportzaken van de gemeente, weer de jaarlijkse jeugdsportkampen worden georganiseerd op het sport complex 'De Wieën'. De KNVB is daar maar wat gelukkig mee. Sinds 1982 is Venray een van de plaatsen waar die kampen worden georgani seerd. Naast Venray worden er door de KNVB momenteel alleen nog maar sportkampen in Zeist georga niseerd. Ook dit jaar is het weer mogely k om zes weken lang, iedere week een 250-tal pupillen van voetbalvereni gingen uit het gehele land, naar Venray te doen afvaardigen. Iedere week een legertje jongens en meis jes van 8 tot 15 jaar. Die voelen zich al dire kt goed thuis en dan niet om het voetbalbalspel, maar alle moge lijke disciplines die allemaal met sport te maken hebben. Wat er allemaal nodig is om die weken perfekt te laten verlopen, weten maar weinigen. Het hele jaar is de ICNVB bezig met de voorberei dingen voor dit kamp. Zo moeten b.v. afspraken voor de warme maal tijden worden gemaakt met een horeca-ondememer. Maar er is "meer. Als er niet naast de professio nele organisatie van de KNVB, de nodige vrijwilligers waren die de handen uit hun mouwen steken, zou het voetbalkamp ook niet zo vlekkeloos verlopen. Want de broodjes moeten worden gesmeerd, er moet beleg komen en alles wat er by hoort. Daar kwamen wy vrijdagavond allemaal achter, bij gelegenheid van het afscheid van het echtpaak Klok- kers. Henk Wokkers nam afscheid, na zich 34 jaar lang te hebben inge zet als kampchef van deze sport kampen. De 64-jarige rasechte Amsterdammer nam zo afscheid van een byzondere vorm van vrije- tyds besteding. 34 Jaar geleden heeft hy zijn schouders daaronder gezet omdat hy als leider van zyn voetbalclub voor de jeugdleden iets meer wilde doen. Dat zijn werk daarvoor 34 jaar zou duren had hy toen niet voorzien. Als technisch opzichter bij de ha ven van Amsterdam was het organi seren en het leiding geven niet vreemd. Tben 4 jaar later zijn echt genote Dina bereid werd gevonden om gedurende een week als kamp moeder te fungeren was de basis ge legd voor een langdurige besteding van de vakantie. 30 Jaar lang is zy gedurende een of meerdere weken de 'moeder' geweest waar iedereen by kon uithuilen. DANKWOORDEN chef en kampmoeder, zyn de steun pilaren voor de vele vrijwilligers, die de jeugdkampen mogelyk ma ken. Maar de kampchef en kamp moeder zyn het ook, die warmte geven aan die kampen. Sinds 1982 is het echtpaar Wokkers in Venray werkzaam en hebben eraan meege werkt dat de jeugdkampen van de KNVB in Venray niet meer weg te denken zyn. Wat hier gegroeid is, is mede het werk geweest van echt paar Wokkers. Er waren nimmer, in die 9 jaar, wanklanken en er was een goede samenwerking, er heerste een goede sfeer. Opbouw en afbouw met daartussen dé kampen gingen zo onopgemerkt voorbij, dat sukses niet kon uitblyven', aldus wethouder Dreissen. Al is de gemeente Venray een arti kel 12-^emeente, het gemeente bestuur wilde het echtpaar niet alleen danken, maar als een tastba re herinnering een tegel met het wapen van Venray aanbieden. Wet houder Dreissen legde daarby nog eens de symboliek van dit wapen uit 'De bijen symboliseren dat ze volop aktief werkzaam zijn. en dat mag zeker ook van het echtpaar Wokkers gezegd worden. U laat in ieder geval een goede organisatie achter waarin duidelijk de basis te merken is die u beiden daarin hebt gelegd.' Ook de afdeling sportzaken bleef niet achter en bood het echtpaar een deel van een tuin set aan. Die set werd later gekompleteerd door de aanbieding van andere delen, namens de leiding en de deelne mende verenigingen. Ook sprak een hoofdbestuurder van de KNVB van de afdeling Jeugd kampen, de dank uit van die grote organisatie. Hy verklaarde dat af scheid nemen steeds pijn doet. Maar die pijn zal wat worden ver zacht omdat de heer Henk Wok kers nog verbonden biyft aan de organisatie van de jeugdkampen. Zo zal hy zeker de voorbereidende vergaderingen blyven volgen. De anders niet om woorden verle gen rasechte Amsterdammer wist na deze dankwoorden niet goed wat hij moest zeggen. 'Ik zal naar Ven ray blyven komen, want ik ben van Venray gaan houden, niet alleen om de lekkere vlaai, maar ook om de gemeenschap, de sfeer en de mensen waarop je steeds kon bou wen. Maar vergeet een ding niet: het slagen van de kampen was niet alleen myn werk, maar gedragen door velen'. AFSCHEID Zaterdagmorgen was het afscheid van de pupillen en de leiding, die weer huiswaarts gingen. Een zwaar afscheid voor velen. Met veel traan tjes. Dat is het beste bewys van de belangryke plaats die de kampchef en de kampmoeder hadden weten in te nemen. De kampmoeder wilde oQk_nog-wel even kwijt dat ze best wel trots was dat er by deze kam pen zoons waren, van de vaders die jaren geleden ook reeds deelnemer waren geweest. 'De openingsplech tigheden en de sluiting van de kam pen, als alle deelnemers staan aangetreden in het clubtenue, zyn momenten die in onze herinnerin gen onuitwisbaar zijn geworden'. Zy benadrukte nog eens de woor den van de wethouder, trots te zyn dat er in deze tyd nog vrywilligers gevonden worden die bereid zyn zich zonder welke vorm van vergoe ding in te zetten voor de organisatie van dergelyke kampen. 'Als het zo blyft dan zal onze jeugd van nu ook straks nog een gezonde toekomst hebben'. De raad volgde het voorstel van het college om in te stemmen met het door de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Vierlingsbeek gekozen projekt van Zr. Luciënne Hardy in Chili. Het gekozen projekt betreft de bouw van een tweede kindertehuis te Chilian. De bouw van dit huis is niet alleen een lang gekoesterde wens van Zr. Luciënne, maar ook noodzakely k om haar werk voort te kunnen zetten. In het reeds be staande tehuis kan en mag zij al leen kinderen onderbrengen t/m 7 jaar. Tot voor kort moest ze de kinde ren die zeven jaar werden en waar van sommigen al vanaf de geboorte by haar waren, noodgedwongen de straat op sturen. Ouders hebben deze kinderen niet of deze kunnen niet voor hen zorgen. Andere instanties nemen deze taak niet over. Enerzijds was er in het eerste tehuis niet genoeg ruimte; anderzijds gaf de regering geen toestemming om langer voor de kinderen te zorgen. De (veel te) kleine bydrage van regeringszyde was ook onvoldoende om de kinde ren te onderhouden. Daarom zyn er in Nederland en België kinderen geadopteerd. Een aantal o.a. in Maashees. Vandaar dat Zr. Luciënne in Maashees zeker geen onbekende is. Nu zij echter toestemming heeft gekregen van de Chileense regering om te beginnen met de bouw van een tweede tehuis voor de opvang van kinderen van 7 t/m 20 jaar, was dit reden voor de werkgroep Maas hees dit projekt in te dienen by de Stichting Ontwikkelingssamen werking. In Maashees wordt het 'Chili-jaar' gestart met een Chili-avond en wel op zaterdag 25 augustus. Zr. Luciën ne zal persoonlijk op deze avond aanwezig zyn. U krygt nog nadere informatie over deze avond, maar vast staat reeds dat de avond om 19.00 uur wordt geopend met een Eucharistieviering. Verder zal er veel informatie zijn over Chili en het werk van Zr. Luciënne. Ook Chi leense muziek en dans zullen niet ontbreken. De avond wordt beslo ten met een optreden van 'Die Orig- nal Eugener Muzikanten'. In het artikel over het Pueri- Cantores congres, afgelopen week, wordt vermeld dat men alles goed georganiseerd had. Hierop heb ik eigenlijk wel kommentaar, daar ik met dhr. Buys van het koor onder handeld heb/had over de prys voor 8.000 lunchpakketten. Deze zouden incl. myn onkosten 3,75 gaan kosten. Dit was voor hem zéér inte ressant daar andere instanties ƒ7,50 tot ƒ15,- per stuk vroegen. Myn prys was zo laag doordat een vereniging in Venray dit zou gaan verzorgen en zy zo hun financiële situatie iets konden verbeteren. Myn onkosten waren, incl. telefoon-, reiskosten en onbetaald verlofdagen: ƒ1.031,58. Tben ik de dag na onze afspraak waarop hy kontakt op zou nemen, maar kontakt met hem opnam, heb ik gevraagd of het doorging ja of nee. Hy zei: nee, het gilde in Maas tricht gaat dit verzorgen. Daarna vroeg ik hem of hy wel myn kosten wilde betalen. toe$ zei hy: 'daar wistik niets van, mas lfcfn ik hier nog op terug'. Hij wist cut nl. wel en *by is hier niet op teruggekomen. Het afgelopen weekeinde werd my duidelyk dat niet het gilde maar de Van der Valk restaurants de lunchpakketten gemaakt heeft voor de prys van ƒ7,50 (het lunch pakket was precies zoals wy dit zou den verzorgen) en dit werd doorberekend aan de zangers. De koren konden dit amper betalen, want de meesten hadden byna geen geld. en dan maakt 3,75 of ƒ7,50 toch best wel wat uit Ik vind dat dhr. Buys my heeft aangetast in goede naam en eer, en als hy my nu eens persoonlijk bezocht had vond ik het nog wat an ders, maar nu kom ik wel ongeloof waardig over bij de leveranciers en de bewuste vereniging. Zo ziet u, niet alles liep by dit congres op rol letjes, zoals men wil doen geloven. Dit stelt my toch wel teleur. Ik hoop dat hy alsnog kontakt met my opneemt. De zangers wens ik in de toekomst nog veel zanggenot, (naam en adres by red. bekend) Afvalstoffenheffing Eind juni troffen de inwoners van Venray het bekende afvalstoffenhef- fings-biyet in de brievenbus aan. Het enige verschil, een forse verho ging van ƒ16,80 ten opzichte van 't vorig jaar (1989 ƒ113,40). Het tarief van de huishoudelyke afvalstoffen bedraagt voor het be lastingjaar 1990 ƒ130,20. Helaas houden de salarisen/uitkeringen geen gelyke tred met al deze drasti sche verhogingen, waardoor dan ook een steeds toenemende be lastende druk op de burgers wordt uitgeoefend. Ongeacht de samenstelling van huishoudens en de hoeveelheid huisafval men wekelijks ook mee geeft. Treft vooral alleenwonenden en oudere echtparen die slechts om de 2 3 weken één zak huisvuil meegeven, ook zy moeten het 'volle pond' betalen. Het zou de gemeente Venray 'sie ren' aan zuinige en milieubewuste huishoudens een 'stimuleringspre mie' toe te kennen, waardoor ande re huishoudens méér gemotiveerd zullen worden, milieubewuster te gaan leven en proberen zoveel mo gelyk het huisvuil terug te dringen cq. beperkt te houden. Helaas geen premiekorting. Inte gendeel. De gemeente hoopt door drastische verhoging of zeifis door (onjmogelijke verdubbeling van be lastinggelden aan burgers, de eko- nomie weer 'gezond' te krygen. Om de wurgende belastingdruk iets te 'verzachten' overweegt men de be lastingen in de komende jaren, maandelyks of per kwartaal te in nen. Wat naar myn mening extra administratiekosten met zich mee brengt, die weer op de burgers wor den verhaald. M. Voennans-Linders Milieubeleidsplan IJmburg 1991-1994 Het milieu heeft de afgelopen ja ren veel politieke en maatschappe- lyke belangstelling gehad. Ook in Limburg krygen milieuprobele- men ruime aandacht. In juni 1990 is het Milieube leidsplan Limburg 1991-1994 in ontwerp uitgebracht Hierin geven Gedeputeerde Staten voor de ko mendejaren aan hoe de milieupro blemen in deze provincie opgelost moeten én kunnen worden. Om dit te bereiken is de medewerking van de verschillende overheden en doelgroepen én de hulp van alle in woners van Limburg noodzakeiyk. Het Milieubeleidsplan is geformu leerd aan de hand van verschillen de thema's. De belangrykste milieuthema's zyn: verzuring, aan tasting en vervuiling van bodem en grondwater en de mestproblema tiek. Daarnaast komen aan de orde: de afvalproblematiek: de versprei ding van milieugevaariyke stoffen, verstoring verdroging erosie en wateroverlast. Per thema is aange geven wat de uitvoering van dit plan voor Limburg betekent Hier- by wordt uitgelegd welke inspan ning er van de verschillende overheden en doelgroepen ver wacht wordt en welke kosten er voor de hele bevoling gemoeid zyn met de invoering van dit beleid. Het Milieuwbeleidsplan Limburg 1991-1994 is vrygegeven voor in spraak. De inspraakperiode loopt van 22 juni tot en met 28 septem ber 1990. Met de reakties op dit plan en een daarop gebaseerde nota van wyzigingen zal dit Milieube leidsplan eind 1990 aan Provinciale Staten ter vaststelling worden aan geboden. Het ontwerp Milieubeleidsplan 1991-1994 ligt ter inzage by alle ge meenten en bibliotheken van Lim burg Ook de Openbare Bibliotheek Venray heeft een exemplaar in haar bezit In verband met de inspraak periode vindt u dit beleidsplan ter inzage op studiezaal. Wilt u het Mi lieubeleidsplan Limburg 1991-1994 inzien: vraag ernaar by het inlich tingenbureau Volwassenen!!! De Openbare Bibliotheek Venray is GESLOTEN van maandag 23 juli tot en met zaterdag 11 augustus 1990. van 10 t/m 16 juli Koe; zwarte portemonnee; roze portemonnee; Börkey sleutel; huissleutel; 2 sleutels; etuitje met sleutels: sleuteltje. Voor inlichtingen kunt u zich ty- dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst 224. HERHAALDE OPROEP LEIDING! Op dit moment hebben 250 kin deren zich aangemeld voor de KVW-week. Om deze kinderen een leuke week te bezorgen, hebben we nog een aantal enthousiaste lei- ders/sters nodig Tot op heden zyn er echter te weinig aanmeldingen als leiding We kunnen dus nog di verse mensen gebruiken (ook eventueel ouders!) die het leuk vinden een groepje van ongeveer 10 kinderen een week te begelei den en hen een geslaagd kinderva kantiewerk te bezorgen. Het Kindervakantiewerk vindt dit jaar plaats in de week van 30 juli tot en met 3 augustus (de week voor de Venrayse kermis). Dus ben je ouder dan 15 jaar, heb je nog geen vakantieplannen en wil je ons helpen (en dus ook de kinde ren), geef je dan op als leideifster bij het sekretariaat: tel. 04780- 10561. (Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 uur.) AUTO IN MAÏSVELD Zaterdagmorgen omstreeks kwart over 7 ontdekte de beman ning van een surveillanceauto van de politie een beschadigde perso nenauto in een maïsveld aan de Antoniusveldweg Er was geen bestuurder of inzittende te ontdek ken. De eigenaar werd in kennis gesteld, die by deze mededeling zeer verontwaardigd deed. Het kon niet anders als was zyn auto gestolen. Maar in het daarop volgende on derzoek kwam aan het licht dat die eigenaar, een 26-jarige inwoner, met de auto een botsing had veroor zaakt en tegen een hekwerk aan de Antoniusveldweg was gebotst Hy was vervolgens doorgereden en had zyn auto in het maïsveld achterge laten. na eerst met de autokrik een ruit te hebben vernield om daar door de autodiefstal te suggereren. Maar naast de glasscherven werd ook bloed aangetroffen in de auto. Dat bleek van een mede-inzittende te zijn, die by de botsing licht ge wond was geraakt. Het bleek dat het tweetal, na de nodige glazen bier te hebben genuttigd, toch met de auto was gaan ryden. De man kreeg nu proces-verbaal inzake valse aangifte en voor door- ryden na een ongeval te hebben veroorzaakt Of de rechter met de strafmaat rekening zal houden met het drankgebruik kon niet worden medegedeeld. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. 11. Schreven en J. Wlttgeu: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vbcht: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60. tel. 88800 DR VAN DONGEN Pastoor Jeuckenstraat 6 America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vr\jdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 lot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTIJ K W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENARTSEN' PRAKTU K W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.II.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor (fe praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. \hn der Reis. mevr. Tiggëloven en mevr* Vermazeren MEVR TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tol maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge- loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 ZONDER HELM Omdat de bestuurder van een bromfiets geen helm droeg wekte hy op de rondweg van het Brukske de aandacht van de politie. Die stel de een onderzoek in. Het bleek dat de bestuurder 15 jaar oud was en dus geen bromfiets mocht bestu ren. Verder was de bromfiets niet verzekerd en het aangebracht ver zekeringsplaatje was van het jaar 1988. Omdat de technische staat van de bromfiets een technisch on derzoek rechtvaardigde werd de bromfiets in beslag genomen. Te gen de bestuurder werd van een en ander proces verbaal opgemaakt. POLITIE VRAAGT GETUIGEN ZICH TE MELDEN Vrydagmiddag omstreeks 17.00 uur werd op de Smakterweg een 14-jarige fietsende jongedame aan gereden door een zwarte bromfiets. By de botsing kwam de jongedame ten val en brak haar pols. In haar schrik kon ze helaas de bromfiets- bestuurder onvoldoende opnemen, om aan de politie een signalement door te geven. Die bestuurder stop te niet en reed gewoon door. De jongedame meent zeker dat er ge tuigen van de botsing zyn. Die heb ben zich helaas nog niet by de politie gemeld. Daarom vraagt de politie dringend aan die getuigen om zich met haar in verbinding te stellen. BROMFIETSER MAAKTE VAL Het is wel zeker dat het drankge bruik van een 43-jarige bestuurder van een bromfiets by de bocht van de Dr. Kortman nweg. oorzaak is ge weest, dat hy de kontrole over zyn brommer verloor. Hy werd naar het ziekenhuis vervoerd en daar werd vastgesteld dat zyn sleutelbeen ge broken was. Na behandeling kon de bestuurder de blaastest ondergaan. Er werd vastgesteld dat zyn alcohol- promillage een rijverbod van 9 uur rechtvaardigde. Met de aanzegging dat proces-verbaal inzake het ryden onder invloed zal worden opge maakt en het ryverbod kon hy huiswaarts keren. Maar hun leeftyd is nu aanlei ding om het toch iets minder te gaan doen. Daarom werd besloten om afscheid te nemen van deze taak. Oók voor de gemeente Venray een aanleiding om deze vrywilli gers in de bloemetjes te zetten. De wethouder van jeugd- en sportza ken, Jan Driessen, liet de kans niet voorby gaan om namens het ge meentebestuur de waardering uit te spreken aan het adres van de vele vrywilligers en in het byzonder voor het echtpaar Klokkers. 'Kamp- Jolanda Roks uit Venray slaagde on verwacht met lof voor de opleiding Secretarieel medewerkster B van ECABO. Elona Manders is geslaagd voor tweedegraads Engels/Frans aan de Hogeschool Gelderland te Nymegen. Regen op Sinte Margriet (20) geeft, zes toeken boerenverdriet Is juli heet en droog dan houdt de winter kwaad betoog In jidi zonnebrand, wenst ieder op het land. In het weekend van 14-15 juli zyn acht leden naar Littau in Zwitser land geweest om de E.K. te crossen. Zaterdag moesten Carolien en Mark de Bruyn crossen voor de Europa Cup. Carolien werd in de manches 3 maal eerste en eveneens eerste in de halve finale. In de finale behaal de zy een. derde plaats. Mark werd in de manches le, 2e en 4e en in de halve finale eerste. In de finale werd hy vierde. Zondagmorgen om half tien be gon de stryd om de Europese kam pioenschappen. Patrick Claessens stond als eerste aan de start In de manches werd hy twee maal eerste en een maal tweede. In de 1/8 1/4 en 1/2 finale werd hy steeds tweede en in de finale behaalde hy een vyf- de plaats. Na de Experts was het de beurt aan de Girls. Als eerste Girl hadden we Sabine Schoenmakers. In de manches ging het goed, ook zy werd een maal tweede en twee maal eerste. In de halve finale was zij de grootste pechvogel van onze club. Sabine ging goed van start maar na de eerste bocht reed een ander meisje tegen haar achterwiel en viel bijna waarby ze haar voet bles seerde. Ze kon niet meer verder crossen. Na doktersbehandeling, en na het maken van foto's van haar voet zit ze nu in het gips. Monique Hofmans moest als tweede Girl crossen. In de manches en de halve finale werd ze iedere keer tweede. In de finale kwam ze als vierde over de finish. Als derde van de Girls hadden we Karien Gubbels uit Keipen. Ook zij wist goed door de manches te ko men: 1-1-2. In de halve finale werd ze nog net vierde, maar in de finale cross te zy er alles uit en werd eer ste. Dus Europees kampioen. Ge feliciteerd! By de Cruisers hadden we nog twee ryders. Bij de 13 jaar en jonger Patrick Claessens weer. Patrick wist alle drie de manches op zyn naam te zetten, maar in de halve finale kwam hy ten val en werd uitgescha keld voor de finale. Als laatste van de club stond Jan Willemsen op de startheuvel. In de manches werd hy derde, en twee maal tweede. In de halve finale vier de, maar zat met deze plaats nog in de finale en hier werd hy zesde. Alle crossers feliciteren we met de behaalde suksessen op de Euro pese kampioenschappen en Sabine wensen we veel beterschap. Op 21, 22 en 23 juli a.s. organi seert de Botanische Tuin D'n Hof te Overloon een themaweekend van de roos. Vorig jaar is een schitteren de rozentuin aangeplant rond de oraiyerie en kaktuskas waar plusminus 250 verschillende soor ten rozen in perken en klimrozen langs de wandelpaden staan. In de oranjerie kas worden ruim 8000 sny rozen tentoongesteld. Op het centrale grasveld zyn stamrozen en waarschyniyk con tainerrozen te bezichtigen. Ook wordt het occuleren gede monstreerd en tevens wordt er op video informatie verstrekt over het goed houden van rozen. Verkoop van rozenprodukten en informatie daarover is eveneens verkrygbaar. Als het weer het toe laat zal deze rozenshow nog langer te bezichtigen zyn. De openingstyden van D'n Hof zyn van 10.00 tot 17.00 uur. De en tree voor volwassenen is ƒ4,-, voor 65 ƒ3,- en voor kinderen ƒ2,- COMPUTERGEREEDSCHAP Uit een personenauto die voor de woning van een monteur aan de Edelweiss geparkeerd stond, was een koffer met computergereed schap ontvreemd. Met geweld was toegang tot de auto verkregen. Om trent de waarde kon ons niets wor den medegedeeld. GEREEDSCHAP GESTOLEN Door forcering was toegang ver kregen tot een garage aan de Gazel- lenlaan te Ysselsteyn. Hier werd ook voor een flink bedrag aan ge reedschap ontvreemd. INBRAAK IN WONING Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een wo ning aan de Kogeldistel. Uit de woning werd een kleuren-tv ont vreemd. Die werd later in de tuin onbeschadigd teruggevonden. Mo gelyk is de dader gestoord. DOLLE STIER NAAR EEUWIGE JACHTVELDEN Met een welgemikt schot velde een politieman een dolgeworden stier op de slachtplaats van een sla- gery aan de Horsterweg. De hulp van de politie was ingeroepen om dat de slagers geen kans zagen de dolgeworden stier te verdoven. Mo gelyk heeft die stier geroken dat het voor hem gedaan was.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3