Mestverwerking staat nog in de kinderschoenen Attentie!!! Commissie vergadering milieu PEEL EN MAAS Commissie vergadering financiën Commissie vergadering openbare werken Commissie vergadering onderwijs, jeugd, sport en recreatie Commissie vergadering ruimtelijke ordening en volkshuis vesting Commissie vergadering economische zaken Commissie- vergadering algemene zaken Geen commissie vergaderingen Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Hinderwet Destructie- tonnen 9? HILHdUfiM A"i(jL PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni - Pagina 1 PE RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Gemeentelyk Combi- Zwembad Venray Zaterdag 30 juni en zondag 1 juli is het diepe bassin van het buiten zwembad gesloten voor vryzwem men i.v.m. het jaarlijkse Waterpolo- toemooi van de zwemvereniging Spio. Voor het overige is het bad ge woon geopend. Op woensdag 4 juli a.s. vergadert de Commissie voor milieu, om 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening en mededelingen. 2. Vaststelling van het verslag van de commissiebyeenkomst van 18 juni jl. 3. Behandeling van aanbiedingsno ta en begroting 1991 van het Ge west Noord-Limburg, voor zover betrekking hebbend op mi lieuzaken. uw weekblad Op woensdag 4 juli a.s. is er een openbare vergadering van de Com missie financiën, om 18.00 uur in kamer K19 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Vaststelling verslag van de verga dering van 20 juni 1990. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Uitbreiding kabeltelevisienet 4. Hoofdlynen gebruik/inrichting winkelerven. .5. Gewestaangelegenheden. Aan de orde is de begroting 1881 van het gewest 6. Artikel 12-aangelegenheden. 7. Rondvraag. Op donderdag 5 juli a.s. vergadert de Commissie voor openbare wer ken, om 18.00 uur in kamer 126 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: A. Toelichting op nieuwbouw zwembad door Hevo Project Bouwmanagement b.v. Veghel. De toelichting zal worden gege ven in de vergadering van de commissie onderwys, sport, jeugd en recreatie (OSJR). De commissie OW is uitgenodigd om bij deze toelichting aanwezig te zyn. Op aangeven van de se- kretaris van de commissie OSJR (vergaderend in de raadszaal) zal de commissievergadering hier voor worden onderbroken. 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Verslag vergadering 21 juni 1990. 4. Ingekomen stukken. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Nota hoofdlynen gebruik en in richting winkelerven centrum Venray. 7. Bestedingsplan Riolering 1990. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Op donderdag 5 juli a.s. verga dert de Commissie onderwijs, jeugd, sport en recreatie. Zoals reeds in de vergadering op 21 ju ni jl. is aangekondigd wordt deze vergadering gekombineerd met een vergadering van de commis sie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting (ROVj en met de commissie voor openbare werken (OW). De vergadering vindt plaats in de raadszaal en vangt om 17.00 uur aan. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Spreekrechtg publiek m.b.t agendapunt 3. 3. Nota uitgangspunten pla nontwikkeling rekreatiege- bied Vlakwater. 4. Spreekrecht publiek m.b.t agendapunt 5. 5. Bespreking definitief ont werpplan Zwem- en Rekrea- tiecentrum. Een toelichting wordt ter vergadering ver strekt door projectontwikke laar Hevo en de architekt. 6. Spreekrecht m.b.t. overige agendapunten commissie OJSR. 7. Ingekomen stukken en me dedelingen. 8. Gewestzaken. 9. Vaststelling verslag van de commissievergadering d.d. 21 juni 1990. 10. Nota kinderopvang 11. Rondvraag en sluiting Hierby nodigen wy u uit voor de openbare vergaderingen van de commissie voor ruimtelyke ordening en volkshuisvesting op. 1. Maandag 2 juli 1990, aan vang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. 2. Donderdag 5 juli 1990, ge- kombineerde vergadering met de commissie onderwys, jeugd, sport en rekreatie in de raadzaal, aanvang 17.00 uur, einde 18.00 uur. Agenda vergadering 2 juli 1990. 1. Opening. 2. Spreekrecht publieke tribune. 3. Informatie overleg met de welstandscommissie. 4. Hoorzitting n.a.v. ingesteld be roep op de gemeenteraad door de heer mr. J.M.M. Neeteson tegen besluit burgemeester en wethouders tot weigering bouwvergunning erfafschei- ding aan achterzyde perceel Grotestraat 31. 5. Nota 'Hoofdlynen inrichting winkelerven'. 6. Aanbiedingsnota en begroting 1991 Gewest Noord-Limburg. 7. Ingekomen stukken en mede delingen. Rondvraag Agenda vergadering 5 juli 1990. 1. Opening. 2. Spreekrecht publieke tribune. 3. Nota uitgangspunten plan ontwikkeling rekreatiege- bied Vlakwater. 4. Sluiting. Op dinsdag 3 juli a.s. vergadert de Commissie voor economische za ken, om 18.00 uur in kamer 19 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening en kennismaking 2. Sprekereronde voor bezoekers. 3. Ingekomen stukken en medede lingen. 4. Bespreking van diverse op de commissie en het commissie werk betrekking hebbende stukken. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Bespreking van de nota 'Hoofdly nen gebruik en inrichting win kelerven in het centrum van Venray'. 7. Bespreking en eerste oriëntatie m.b.t. de reikwijdte van de werk kring van de commissie. 8. Ontwerpbrief aan het dagelijks bestuur van het Gewest Noord- Limburg betreffende de bereid heid van het college om aan de raad een voorstel te doen tot het verlenen van een garantiesubsi die voor het huisvestingsprojekt Hogeschool Venlo. 9. Rondvraag en sluiting Op maandag 2 juli a.s. vergadert de Commissie voor algemene za ken, om 18.00 uur in de b. en w.- kamer van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Verslag vergadering van 5 maart en 19 april 1990. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Gewestaangelegenheden. 4. Verordening persoonsregistra ties Venray. 5. Vaststelling voorlopige normver goeding politiekosten. 6. Art 12-procedure. 7. Rondvraag. De geplande commissievergade ringen voor sociale zaken, maat schappelijke zaken en culturele zaken zuüen volgende week geen doorgang vinden. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van Maatschap Smits-Van Asseldonk, Rouwkuilen- weg 14 te Ysselsteyn, verleende ty- deüjke vergunning ingevolge de Hinderwet voor het in werking heb ben van een mestdrooginstallatie gelegen aan de Rouwkuilenweg 14 voornoemd, is verlengd voor een periode van twee jaar. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 28 juni 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tydig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tydig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzy voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelyke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport wyzigen voorgevel aan de Weth. Reintjesstraat 21 te Leunen, t.n.v. J.C.M. Voesten; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kennedystraat 11 te Ven ray, t.n.v. J.H.J. van de Vorle; het bouwen van een schuurtje aan de Akelei 50 te Venray, tn.v. D. Elderkamp; het bouwen van een carport aan de Maijolein 51 te Venray, t.n.v. D.J.J. van Soest De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 29 juni 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 juni 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van 3 kippenhok ken slopen bestaande kippen hokken aan de Blakterweg 7 te Oirlo, t.n.v. Pluimveebedryf V.d. Sterren b.v.; het gedeeltelijk herbouwen van een mestvarkensstal aan de Overbroekseweg 8 te Leunen, tn.v. H.P. Jilesen-v.d. Steeg; het verbouwen van een keu ken aan de Allegrostraat 28 te Ven ray, tn.v. G.J.P.E. Koenen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Vicarieweg 46 te Leunen, tn.v. J.J.G. Verhoeven; het uitbreiden van een wo ning aan de Christoffelkruid 52 te Venray, tn.v. J.A.G.C. Linders; het uibreiden van een woning aan de Christoffelkruid 54 te Ven ray, tn.v. W.H.J. de Cock; het bouwen van een jong veestal machineloods aan de We- verslo 6 te Merselo, tn.v. J.P.H.M. Poels; het uitbreiden van een wo ning aan de Kerkweg 2a te Ys selsteyn, tn.v. W.J.G. Philipsen; het bouwen van een loods/kas aan de Deumeseweg 91 te Heide, tn.v. W.M.M. de Mulder, Merselose- weg 101 te Venray; het plaatsen van een dakkapel aanbouwen serre aan de Alle grostraat 19 te Venray, tn.v. F.C.M. v. Ooi; het uitbreiden van een kip penhok slopen kippenhok aan de Heidse Peel weg 46 te Ysselsteyn. tn.v. J.M. Claessens; het bouwen van een garage berging aan het Lovinckplein 5 te Ysselsteyn, tn.v. M.J.P.M. Teu- nissen; het bouwen van een paarde- stal/schapennachtverblijf hooi- opslag aan de Deurneseweg 46 te Heide, tn.v. J.V. v.d. Haghen; het bouwen van een tuinmuur houtopslagruimte aan de Beetho- venstraat 48 te Venray, tn.v. G.C.A. Willemse. De burgemeester van Venray, mr. H J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een berging carport aan de Geeststraat 2 te Oostrum, tn.v. J.J.G.M. Comelissen; het uitbreiden van een garage aan de Overloonseweg 21 te Venray, tn.v. PJ.G. Swinkels; het verbouwen van een woon ruimte tot rekreatieruimte aan de Deumeseweg 145 te Ysselsteyn, tn.v. G.H.L. Maessen; het verbouwen van een slage rij aan de Stationsweg 45 te Venray, tn.v. H.G.M. Drabbels; het bouwen van een garage- carport aan de Bershof te Leunen, tn.v. A.P. Theunis, Vicarieweg 11; het bouwen van een garage- carport aan de Bershof te Leunen, tn.v. J.H.H. van Well, Heidseweg 36. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 29 juni 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. HJ.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zijn om, onder het stellen van voorschriften, positief te beschik ken op de aanvraag voor een hin derwetvergunning van J.M. Claessens, Heidsepeelweg 46 te Ys selsteyn, voor het uitbreiden/ wyzigen van een legpluimveebe- drijf en varkensmesterij, gelegen aan de Heidsepeelweg 46 voornoemd. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 12 juli 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: J. Peetere, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden/ wijzigen van een varkensmestery en schapenhouderij, gelegen aan de Heidse Peelweg 60 voornoemd,- J. Schepers, Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen Mestverwerking als nieuwe in dustrie, staat mondiaal nog in de kinderschoenen. Ondanks het feit dat Nederland wat betreft de mest verwerkingvoorop loopt, en daarbij een zeer grote rol kan gaan spelen, zijn ook hier de kinderziektes aan wezig. Dat bleek afgelopen donder dag tydens de Landelijke Kontakt- dag Industriële Mestverwerking in de Venrayse schouwburg. Vertegen woordigers uit de agrarische sektor, de industrie, de overheid en de poli tiek waren die dag bijeengekomen om met elkaar te praten over mest verwerking, als industrietak. De be langstelling voor deze dag was groot. De organisatie was verrast door de 435 deelnemers, terwijl er bij het begin van de organisatie zo'n 150 mensen verwacht werden. Burgemeester Defesche, die dienst deed als dagvoorzitter on derstreepte tijdens zyn openings woord nog eens het nut van deze dag. 'Als we niets doen zitten we binnenkort met een milieuramp en een sociale ramp voor vele be drijven'. VEESTAPEL Minister Braks, die ondanks een turbulente week toch aanwezig was, omschreef nog eens het beleid van de overheid. Hij benadrukte dat in krimping van de veestapel niet aan de orde was. Dit zou een te grote verzwakking voor de bedrijfstak be tekenen. Oud-wethouder Claessens vertelde ons later dat inkrimping van de veestapel met 1%, zou bete kenen dat b.v. de gehele Venrayse veestapel zou verdwijnen en er 2.000 mensen zonder werk zouden komen te zitten. Hij voegde er aan toe dat, als men zo het probleem van de mestoverschotten en de am- moniakemissies wil oplossen. 20% van de Nederlandse veestapel zou moeten verdwijnen. SUBSIDIE Mestverwerking kost geld, han denvol geld. Vooral de eerste jaren zullen de kosten die mestverwer king met zich meebrengt hoog zijn. Gedacht wordt daarom aan de in voering van een overschotheffing. Dit is een heffing die gerelateerd wordt aan het teveel geproduceerde mest van een bedrijf. Dit geld zal dan gebruikt worden om de mest verwerking te financieren. Verder wil de overheid mestver werking subsidiëren. Mestverwer- kere kunnen, als bijdrage in hun investering, een financiële steun van 35% ontvangen. Alleen moet de Europese Commissie dit voorne men van de Nederlandse regering nog goedkeuren. Hiervoor worden eerst de andere lidstaten van de EG geraadpleegd in verband met moge lijke oneerlijke konkurrentie. Het gaat hier immers om een gigan tisch bedrag (ruim 250 miljoen gulden). Minister Braks was echter rede ly k optimistisch ten aanzien van het oordeel van de Europese Com missie. ANDERE PROBLEMEN Behalve financiële problemen zyn er ook nog andere problemen die de kop opsteken by industriële mestverwerking. Zo is er bijvoor beeld de afzet. Met namë de export naar het buitenland zal zeer belang rijk worden om het eindprodukt van de mestverwerking, de droge mestkorrel, af te kunnen zetten. Hierbij stuit men op de nodige pro blemen. Tten eerste zal er in het bui tenland de gedachte heereen dat Nederland zyn rotzooi kwyt wil. Goede voorlichting hierover is van essentieel belang. Verder zullen de mestverwerkers te maken krijgen met zeer hoge promotiekosten. Men moet immers een totaal nieuw en onbekend produkt aan de man zien te brengen. De afnemers zullen daarby bovendien nog overtuigd moeten worden van de kwaliteit van het produkt. Een ander probleem dat zich bij mestverwerking voordoet is de lokatie-keuze. In Venray kunnen we daar uitgebreid over meepraten. Te genstrijdige belangen zullen zich altijd met elkaar vermengen. Uit gangspunt van de provincie is dat een mestverwerkingsfabriek zo dicht mogelijk bij de bron zal moe ten liggen. Wat Venray betreft zal de gemeente binnenkort met een voorstel komen waarin enkele mo gelijke lokaties worden aangege ven, waar mestverwerking in de praktyk uitgevoerd zou kunnen worden. Verder krijgt een aspirant- mestverwerker te maken met een uitgebreid vergunningenstelsel waarvoor hy bij diverse instanties moet aankloppen. Voor de grootschalige verwerking van mest afkomstig van derden, zyn vergunningen nodig krachtens de AlValstoffenweg (AW) en de Wet verontreiniging Oppervlaktewater (WVO). Voor de AW-vergunning is het provinciaal bestuur het vergun ningverlenende of bevoegde gezag (BG) en voor de vergunning krach tens de WvO is dit de waterkwali teitsbeheerder. Voor Noord-Brabant en Limburg zijn dit de zuiverende waterschappen. Om problemen achteraf te voor komen is tevens een milieu-effekt- rapportage (mer) vereist by verwer- kingskapaciteiten van meer dan 25.000 ton per jaar. In beginsel kan van de mer-plicht ontheffing wor den verleend door de ministers van VROM en LNV. Zij doen dit voor ka- paciteiten tot 250.000 ton per jaar. Tegen het verlenen van de onthef fing kan beroep worden ingesteld by de Raad van State. Dit kan leiden tot grote vertraging. Het gedurende de mer-procedure door de initiatief nemer geleverde dokument is het Milieu Effekt Rapport (MER). Dit is een wetenschappelijk verantwoord van een fok- en mestvarkensbe- dryf, gelegen aan de Rouwkuilen weg 39 voornoemd; Maatschap Comelissen, Teeu-i wen hofweg 18 te Leunen voor het uitbreiden/wyzigen van een var ken sfokke rij en rundveehouderij, gelegen aan Teeuwenhofweg 18 voornoemd. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven- j ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 28 juli 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telyk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de' aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aahvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb- ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd. In deze tijd van het jaar blijkt het nodig te zyn de aandacht van de be trokken ondernemers er op te vestigen dat de destructietonnen volgens artikel 88 van de Algemene Politieverordening Venray slechts op de vaste ophaaldag aan de weg mogen staan. Op, andere dagen moet de ton op ten minste 25m af stand van de weg zyn geplaatst. Vooral bij zomerse temperaturen leidt een niet stipte naleving van de bepaling, zeker als tonnen dagen langs de weg blijken te staan, tot klachten van passanten. Betrokkenen wordt hierby ge vraagd aan bedoeld verbod de hand te houden. Na dit verzoek zal de po litie strenger op de naleving van die bepaliyg, toezien. dokument waarin alle effekten van de voorgenomen aktiviteit op het milieu worden beschreven. De voor vergunningverlening en mer te volgen procedures dienen gekoördineerd, d.w.z. zoveel moge lijk gelijktijdig, te worden doorlo pen. Het koördinerende orgaan is het provinciaal bestuur. Gerekend moet daarbij worden op een totale proceduretijd van 1,5 tot 2 jaar. Heeft men deze vergunning in huis dan zal er nog by de gemeente een bouwvergunning moeten wor den aangevraagd, waaraan ook weer de nodige aspekten verbon den zyn. Al met al duurt het dus een hele periode voordat de eerste mestkorrels de fabriek uitkomen. De Venrayse initiatiefnemer. Orga nisch Veredelingsbedrijf Venray be vindt zich momenteel in de fase van de aanvraag voor de bouwver gunning. SAMENWERKING Aan het einde van de Landelijke kontaktdag was de voorzitter en met hem velen van de aanwezigen, van mening dat het een nuttige dag was geworden. Hij memoreerde dat mestoverschotten en ammoniake- missie problemen zijn waar we ons steeds meer mee bezig moeten gaan houden. 'Industriële mestverwer king moet, en kan, het gaat alleen niet zo vlug en het is niét zo simpel. Alleen door samenwerking van alle betrokkenen kan industriële mest verwerking snel bereikt worden', al dus burgemeester Defesche. Mi Voo Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Palersslraal 17, Venray, tel. 04780-85958 In de buurt van de Smakt werd een gewonde das aangetroffen die vermoedelijk slachtoffer is gewor den van het verkëer. De gewonde das is naar het opvangcentrum 'Das en Boom' overgebracht waar ge tracht zal worden het leven van dit zeldzame dier te behouden.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14