■Raad had veel tijd nodig voor het benoemen van commissieleden Muziekfeesten Schouwburgprogramma 1990/91 heeft internationale allure Herstel molen Merselo in zicht De arbeidsmarkt in Venray en de regio Direktrice 'Duimelot' neemt afscheid Internationaal Congres van Pueri Cantores Maastricht Wereldkinderen Wachten duurt lang U rijdt reeds VOLVO v.a. AUTOBEDRIJF HANS KOK VENLO B.V. >agi, 'EEL EN MAAS Donderdag 31 mei - Pagina 5 Voor het eerst kwam de nieuwe jemeenteraad dinsdagavond in een Kjhte werkvergadering byeen, vaarbij de nieuwe raadsleden aan le beraadslagingen konden deelne- nen. Een ander 'primeurtje' was. lat de vergadering voor het eerst verd voorgezeten door de loco- lurgemeester mevr. M. Hoppen- eijs-de Loo, wegens afwezigheid an de burgemeester. Hoewel de Hkgenda zich niet bepaald leende ^Hoor zware diskussies. mag toch wel IRezegd worden, dat zij zich uitsto tend van haar taak heeft gekweten. )at het benoemen van de leden in le tien commissies veel tijd in leslag nam, lag niet aan haar, maar vel aan de wet, die voorschrijft, dat lersonen schriftelijk moeten wor- len benoemd. Het college van b. en w. weet zich |n de komende vier jaar bij zijn rk gesteund door maar liefst tien immissies van advies, waarin tien len zitting hebben. Een uitzonde- ng is de commissie algemene ge- kaken, waarin alleen de vijf fraktie- voorzitters zitting hebben, die zich [linnen laten vervangen door een ■aadslid. Men was het er over eens, dat edere commissie zou bestaan uit der raadsleden en zes niet-raads- eden. Een uitzondering werd ge naakt voor de commissie culturele ;en en de commissie economi- ^iche zaken, waarvoor drie raadsle- Hken en zeven niet-raadsleden ^Bverden benoemd. Daarbij heeft ^Iedere commissie nog een aantal ^Tilaatsvervangende raadsleden. VERORDENING Voordat men kon overgaan tot de bemensing' van de commissies werd nog even gediskussieerd over de Verordening, waarin het com- nissiewerk wordt geregeld. Veel op- lenbarends kwam er niet naar voren. De heer Den Brok (Samenwer king Venray) wenste een aparte klachtencommissie, die o.m. ook klachten over het ambtelijk appa raat zou kunnen behandelen. Uit het antwoord van de voorzitster ileek, dat het de bedoeling is de on derwerpen klachten- en hoor- „'ommissies nog eens op een rijtje te zetten en er te zijner tijd mee in de raad te komen. Voorlopig zal de commissie algemene zaken als zo danig fungeren. De héét Den Brok wenste ook; dat de plaatsvervangende leden de voorstellen voor en de verslagen van de commissievergaderingen zouden ontvangen. Na aanvankelijk nee te hebben gezegd, zei mevr. Hoppenreijs tenslotte toch ja. Acht jaar geleden kon een com missielid in verband met bloedver wantschap niet worden benoemd. Dit lag nu anders, omdat het betref fende verbod thans niet meer gold Om de belangstelling van het publiek te stimuleren werd be paald, dat men in het vervolg ook zaken mag aansnijden die welis waar niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de betreffende commissie behoren. Het benoemen van de commissie leden was verder 'een fluitje van een cent', omdat de kandidaatstel ling vanuit de frakties was gebeurd. Hoe de tien commissies zijn samen gesteld, kan men lezen op de pagi na 'Gemeentepraat' elders in dit blad. OVERIGE AGENDA Bij het voorstel krediet te verle nen voor het vervangen van versle ten meubilair en uitbreiding eerste inrichting t.b.v. de openbare school 'De Keg' werd er door mevr. H. Poels-Peters (CDA) op gewezen, dat Venrayse bedryven e.e.a. kunnen leveren. Later zei de heer L. Jans sen (WD) hetzelfde, toen het ging om de aanschaf van een maai ma chine voor de algemene begraaf plaats. Bij dit voorstel betreurde de heer Janssen het, dat hierover geen advies was gevraagd aan de com missie openbare werken. Boven dien vond hy, dat deze uitgave thuishoorde op de begroting. Het voorstel werd overigens door de raad aanvaard, nadat wethouder Truijen had beloofd de werkwyze bij het aanschaffen van materialen eens op papier te zetten. 'Wanneer de mensen nu niet naar de schouwburg zullen ko men, weet ik niet meer wat ik dan wèl moet doen', zegt de heer Re main Cattoir, direkteur van de Venrayse schouwburg. 'Tegen zo'n topkwaliteit kun je niet het smoesje van 'ik heb geen tyd'' stellen' voegt hy er aan toe. Het programmaboekje, dat dezer da gen liuis-aan-huis wordt bezorgd heeft dan ook niet voor niets de ti tel 'Theaterjuwelen' meegekre gen, want er staan de liefhebbers van theater tal van juwelen te ver wachten. De Venrayse schouwburgdirek- teur meent dan ook, dat dit pro gramma het beste is, dat hij ooit in zijn vingers heeft gehad, ondanks het feit, dat de gesubsidieerde Nederlandse gezelschappen groten deels uit het aanbod zijn verdwe nen, omdat die veelal de proviciale theaters mijden. Maar de heer Cat toir had meer pijlen op zijn boog. Niet voor niets heeft hy vorig jaar een studiereis naar Rusland ge maakt. Mede als vrucht van deze Sponsor flets- en wandeltocht voor de straatkinderen van Bangalore (India) Ook dit jaar organiseert de ver eniging WERELDKINDEREN in sa menwerking met een viertal basisscholen in Venray weer een sponsor fiets- en wandeltocht De Keg, Coninxhof, Landweert en de Flierefluit hebben, evenals voor gaande jaren, weer hun enthousi aste medewerking toegezegd. Dit jaar wordt deze sponsortocht gehouden op: zondag 17 juni, ver trek vanaf Coninxhof 13.00 uur. Er is weer een keuze uit: 5 km wandelen, 15-30 km fietsen. Ieder een kan/mag meedoen! Fiets of wandel gezellig mee voor ƒ5,- per gezin. 1990 Wordt voor één van onze projekten een spannend jaar. Kun nen wy genoeg geld bij elkaar fietsenAvandelen tijdens de spon sortocht om een opvanghuis voor straatkinderen in Bangalore (Zuid- lndina) te bouwen??? Het huis in Bangalore betekent voor vele straatkinderen een veilige haven. Soms zwerven de kinderen al vanaf hun 'vyfde jaar' op straat en moeten proberen met allerlei karweitjes hun kostje bij elkaar te scharrelen. Omdat er zoveel straat kinderen in de grote steden van In dia zijn (in Bangalore alleen al 25.000), komt het voor dat ze dagen achtereen niets eten en is hun ge wondheid vaak zeer slecht. De paters van de Don Bosco Orde, die het projekt leiden, gaan zelf de 8traat op en proberen het vertrou wen van deze zwerfkinderen te win nen. Vaak een moeilyke klus. omdat de kinderen door jarenlange ellende en uitbuiting erg wantrou wend staan tegenover volwassenen. De kinderen kunnen eten en sla pen in het opvanghuis maar wor den niet tegengehouden als ze 's morgens weer op pad gaan. Omdat de kinderen weten dat de deur al- tyd openstaat komen ze veel vlug ger met hun zorgen en verdrietjes bij de paters. Als ze onderwijs wil len of een vakopleiding staan de pa ters ook voor ze klaar. Maar alleen als ze daar uit eigen beweging om vragen. Ze zullen zelf hun droom waar moeten maken. WIJ KUNNEN ZE HELPEN HUN DROOM WERKELIJKHEID TE LA TEN WORDEN! Voor de toekomst van deze kinde ren gaan wy nu op 17 juni aktie voeren, samen met heel veel kinde ren in geheel Nederland. Gezien de opbrengst van vorig jaar, ruim ƒ9.000,- in Venray moet het nu ook weer lukken. Wij hopen dan ook dat veel mensen de kinde ren sponsoren. Op school krijgen de kinderen video, dia's en een les brief met meer uitleg over het pro jekt, waar zy zich voor gaan inzetten. Hiermede hopen wy op een stukje bewustwording en be trokkenheid by de Derde-Wereld problematiek. Voor meer informatie over WE RELDKINDEREN en de sponsor fiets- en wandeltocht kunt u bij de volgende kontaktpersonen terecht: Luc Hageman, 04780-86909; Martin Nelissen, 04780-86787; Willy Lem- men, 04787-1594. Volgende week komen wij nog uitvoerig op deze fiets- en wandel tocht terug. reis heeft hy nu als absoluut top punt van zyn programmering een optreden van het USSR Moskow State Ballet kunnen vastleggen. En wat te zeggen van de Opera van War schau, die in Venray 'Die Zauberflö- te' komt brengen? En daarmee was de heer Cattoir nog niet tevreden. Hij kontrakteerde het Ballet Folklo- rico de Mexico, dat tien jaar geleden by het tienjarig bestaan van de schouwburg furore maakte. En dan nog een sukses van zijn Rusland- reis 'Perestroika uit de Kaukasus'. Maar met al dit internationale 'ge weld' wordt toch ook het Neder landse theaterwerk niet vergeten. Jos Brink komt zijn humor strooi en en Paul van Vliet komt met zyn jubileumshow. Mini en Maxi maken het publiek sprakeloos, Simone Kleinsma is te bewonderen in haar 'Sweet Charity', Jasperina de Jong brengt haar 'Tour de Chant' en Ti neke Schouten haar 'Wan woeman sjow'. Berdien Stenberg komt met 1 haar Groot Orkest- en Karin Bloe men brengt een 'Bosje Bloemen'. Verder staan Herman Finkers, Seth Gaaikema en Hans Liberg op het programma. Ook het inmiddels tra ditioneel geworden Kerst-winter- circus ontbreekt dit jaar niet. Het zou ons te ver voeren, om alle programma-onderdelen in dit kort bestek te noemen. Daarvoor is er tenslotte het zeer goed verzorgde programmaboekje, waarin alles haarfijn staat vermeld. 'Ik heb veel programmaboekjes van schouw burgen gezien. Maar nergens heb ik zoveel internationale gezelschap pen vermeld zien staan als in het onze' zegt een trotse Venrayse schouwburgdirekteur, die er van overtuigd is dat velen iets van hun gading zullen vinden. Aid Merselse Dag wordt afgesloten met het oplaten van een luchtballon In 1989, bij gelegenheid van het 10-jarig jubileum van de Aid Mer selse Dag, zou een hete-lucht ballon in Merselo opstygen. Vol verwach ting togen vele mensen toen naar de afgesproken plaats om te konsta teren dat daar niets gebeurde. Wat was' er gebeurd? Tben ballonvaarder Hans Zoet uit Nederhorst-Tbn Berg 's morgens zijn spullen kontroleer- de en bedrijfsklaar maakte, is door een technisch mankement de bran der plotseling gaan werken, waar door alle materialen incl. ballon en auto van Hans Zoet, in brand zijn geraakt. De ongelukkige ballonvaar der liep zelf zodanige brandwonden op dat hij enkele weken in het zie kenhuis door heeft moeten bren gen. Inmiddels is hij weer volledig hersteld en is een nieuwe ballon met toebehoren in gebruik genomen. Om deze ongelukkige gebeurte nis enigszins te verzachten heeft de sponsor van deze ballonvaart, Bava ria, gedacht er goed aan te doen om deze gebeurtenis in 1990 wederom aan Muziekfeesten Merselo aan te bieden. In overleg met de ballon vaarder is daarop besloten om deze, al tyd spektakulaire, opstijging we derom als afsluiting van de Aid Merselse Dag te plannen. Dit houdt in dat de luchtballon op maandag 4 juni a.s. om ca. 19.30 uur nabij de feesttent, op sportpark 'De Vloet', op zal stijgen. Dit zal een mooie af sluiting van de Aid Merselse Dag 1990, en een mooi begin van de Ar tiestenavond, met Anny Schilder en Peter Koelewyn zyn. Beeld van H. Willibrordus in Merselo Zoals gebruikelijk zal R.K. kerk van de H. Johannes de Doper in Merselo tydens de Aid Merselse Dag opgengesteld zyn. Gedurende deze openstelling zal door 2 orga nisten. mej. Sikes uit Venray en dhr. Janssen uit Uden. muziek op het kerkorgel ten gehore gebracht worden. Naar aanleiding van het Willi- brordusjaar is er kontakt geweest tussen het Kerkbestuur van Merse lo en de Parochie Geysteren, waarvan de H. Willibrordus patoon- heilige is. Dit heeft tot gevolg gehad dat het beeld van deze heilige op de Aid Merselse Dag in de Merselose parochiekerk te zien zal zyn. Daarnaast heeft Sjef Eyssen uit Geysteren gezorgd voor een korte beschrijving van het leven en wer ken van de H. Willibrordus. Ook zal er enige aandacht besteed worden aan de vondst van een oorkonde in 1989, die de echtheid van de Geysterse relikwie van St Willi brordus bevestigd. Samen met en kele andere bijzonderheden, verband houdend met het Willi- brordusjaar, de orgelmuziek en het interieur van de Merselose kerk is het binnenlopen zeker de moeite waard. Menigeen zal intussen wel ge dacht en gezegd hebben: 'aan de Merselose molen wordt ook niets meer gedaan'. Doch het tegendeel is waar. Bijna elke week is het bestuur van de Stichting 'Nooitgedacht' be zig met de molen. Jammer genoeg nog steeds met de voorbereidende werkzaamheden. Om met de restauratie te kunnen beginnen zijn namelijk verschü- lende vergunningen en goedkeu ringen nodig van o.a. de Ryksdienst voor de Monumentenzorg, van het Rijk, de gemeente en de provincie. Dat betekent, dat een aantal pape rassen veel bureaus moet passeren. Het duurt dan ook heel lang voor dat het papiertje met de goedkeu ring bij de Stichting in de bus valt. TIJDSDUUR Om een indruk te geven van de tijd, die met een en ander gemoeid is, het volgende overzicht Benodigde tijd voor: architekt: een halfjaar; maken bestek door Monu mentenzorg: 1,5 jaar; begroting door molenbouwer: een half jaar; goedkeuring begroting van molen bouwer door Monumentenzorg: ca. 1 jaar. Daarnaast moeten er met de ge meente en de provincie allerlei for maliteiten worden behandeld. Zo hebt u in dit blad van 10 mei kun nen lezen, dat de restauratie- aanvraag bij de gemeente is in gediend. SINDS 1982 Reeds vanaf 1982 wordt er aan ge werkt om de restauratie van de mo len te realiseren. Inmiddels zijn nu alle voorbereidingen klaar, op de goedkeuring van Monumentenzorg na. Deze goedkeuring is nodig, om dat eenvoorwaarde voor subsidie is: dat de molen er precies zó uit moet gaan zien als in 1867, toen de molen gebouwd werd. Er is toege zegd, dat de goedkeuring in septem ber van dit jaar zou afkomen. STICHTING Vanaf februari 1988 is de molen eigendom van de Stichting 'Nooit gedacht'. Dit bezit brengt jaarlijks kosten met zich mee, zoals verzeke ringen, belastingen, enz. Omdat de ze stichting geen inkomsten heeft, wil men proberen via een loterij op de Aid Merselse Dag wat geld bijeen te brengen om de hiervoor genoem de kosten te kunnen betalen. LOTERIJ Hopelijk willen de Venrayse en andere bezoekers ook iets bydragen door loten te kopen, waarmee leuke prijzen zijn te verdienen. De trek king van de loterij vindt ook op de Aid Merselse Dag plaats, dus u kunt een gewonnen prijs meteen mee naar huis nemen. In de maand april is de werkloos heid, zoals door het Arbeidsbureau geregistreerd, landelijk en provin ciaal gedaald. Ook gewestelijk is de werkloosheid verminderd. Eind april waren er in het gewest Venray 3.063 (9,0% van de afhankelijke be roepsbevolking) personen inge schreven zonder baan. Eind maart waren dat er 3.208 (9,5%), een da ling met 145 personen, ofwel 4,5%. Het totaal aantal ingeschreven schoolverlaters nam toe met 20 per sonen. Bij de mannen was er een stijging met 3, by de vrouwen een stijging met 17 personen. De daling van de werkloosheid kwam voor in het gehele gewest. In het rayon Gennep was er een afna me met 16 personen (-1,2%), in het rayon Venray nam het aanbod af met 129 personen, een afname met 6,8%. In de vergelykbare periode van maart-april 1989 nam in het rayon Venray de werkloosheid af met 4,2%, in het rayon Gennep nam het toe met 0,1%. Mannen In het gewest Venray nam het aantal ingeschreven werkzoekende mannen af met 121 personen. Het percentage van het bemiddelings bestand zonder baan voor de man nen kwam op 6,9% van de afhankelyke beroepsbevolking. De daling van het aantal inge schreven mannen zonder baan deed zich zowel voor in het rayon Venray - 88), als in het rayon Gen nep (-33). Het ging hier voorname lijk over bouwvakkers. Vrouwen In het gewest Venray nam het aantal ingeschreven werkzoekende vrouwen af met 24. Het percentage van het bemiddelingsbestand zon der baan voor vrouwen kwam op 14,3%. De daling van het aantal inge schreven vrouwen zonder baan deed zich alleen voor in het rayon Venray (-41); in het rayon Gennep nam het aantal toe (+17). Stroomgegevens Het aantal inschrijvingen in april van 'nieuwe' werkzoekenden be droeg 382, waarvan 238 in het ray on Venray en 144 in het rayon Gennep. Hiertegenover stonden 569 uitschrijvingen. Vraag In april werden 221 nieuwe vaka- tures aangemeld bij het GAB Venray-Gennep. Het aantal open staande vakatures eind april 1990 bedroeg 389. ofwel 1,1% van de af hankelijke beroepsbevolking. Het aantal vakatures stijgt dus, vooral ook omdat voor vele beroepen een zekere specialisatie of opleiding vereist wordt, waaraan in dit gewest nog maar moeilijk voldaan kan worden. Het bemiddelingsbestand Zoals bekend worden veranderin gen in de omstandigheden van de bij de arbeidsbureaus ingeschreven personen, in aanmerkelijke mate niet of te laat gemeld en/of ver werkt. Dit heeft onder andere tot gevolg dat niet kan worden in gestaan voor de statistische validi teit van gegevens die tot nu toe onder de benaming 'geregistreerde werkloosheid' werden geput uit de bemiddelingsadministratie van de arbeidsbureaus. Het ministerie van Sociale Zaken is, ter verkrijging van 'schone' cij fers een overeenkomst aangegaan met het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het CBS stelt met ingang van begin 1990 de officiële gere gistreerde wexkloosheid vast. De door het CBS geleverde gegevens berusten op steekproeven en laten slechts een beperkte detaillering naar regio en overige kenmerken toe. Daarom gaan de arbeidsbu reaus door met het verstrekken van gedetailleerde cijfers Daarbij zal geleidelyk het accent worden ver legd naar gegevens over het totale bemiddelingsbestand. De cijfers die voorheen door de arbeidsbureaus onder de benaming 'geregistreerde werkloosheid' wer den verspreid zullen voortaan wor den aangeduid met de term "bemiddelingsbestand zonder baanV Dit ter onderscheiding van de door het CBS verstrekte officiële cijfers over de geregistreerde werk loosheid. Portemonnee gerold Een dame uit Wanssum deed by de Venrayse politie aangifte, dat haar portemonnee met daarin o.a. een bedrag van ƒ500,- tydens het winkelen in de Schoolstraat uit haar tas was 'gerold'. In verband met deze aangifte ver zoekt de politie ons, het winkelen de publiek er nogmaals op te wyzen dat portemonnees ook tydens het winkelen goed moeten worden op geborgen en niet voor het grypen klaar moeten liggen. FIETSTASSEN GESTOLEN Bij terugkeer op de fietsenstalling bemerkte een Venrayse dame dat de fietstassen van haar fiets waren gestolen. Van de dader natuurlyk ge<?n spoor. VOLVO 340123.450.- VOLVO 440f 30.450.- VOLVO 460f34.950.- VOLVO 240743.950.- VOLVO 240 stationf 49.550.- VOLVO 740f50.850.- VOLVO 740 stationf58.850.- Kijk op uw gemak naar de goude gids op tv Venlo mozaïkscherm, kanaal 10, toets op knop teletekst en kies pagina 212 Venrayseweg 28, Venlo-Blerick Tel. 077-821818 Vandaag donderdag, neemt Mari anne Willems-Maas afscheid als di rektrice van het kinderdagverblijf 'Duimelot', dat sinds enkele jaren is gehuisvest in de voormalige Clara- school aan de Beukenlaan. Ze heeft op het afscheidsfeest ervaren, wel ke plaats ze gedurende zes jaar heeft weten in te nemen binnen het stichtingsbestuur en de leiding daarvan. Men had een ware happening in elkaar gezet, waaraan niet alleen de peuters deelnamen, die nu aan Dui melot zyn toevertrouwd, maar ook kinderen die in de afgelopen zes jaar deel uitmaakten van de diverse groepen. Daarbij waren aanwezig vele ouders en niet te vergeten de vrijwilligers en leidsters die met haar hebben samengewerkt. Nog net voor haar vertrek, had den wy een gesprekje met deze di rektrice. die haar man volgt naar het Brabantse Wouw, waar hij sinds vorig jaar burgemeester is en waar men nu eindelyk een definitieve huisvesting heeft gevonden. Tij dens dat gesprek bleek opnieuw haar enthousiasme voor het werkt, dat ze met zoveel plezier heeft ge daan; ondanks de jarenlange ge brekkige huisvesting in enkele voormalige schoollokalen aan de Heuvelstraat Het kleuterdagverblijf, aldus mevr. WUlems, is een initiatief van Rank Xerox en van het psychiatri sche ziekenhuis St. Anna. om op vang te geven aan peuters waarvan de moeder een deeltaak in het bedrijf of de insteUing had aange nomen. In 1976 was zo'n opvang- mogelijkheid nog iets nieuws, terwijl dat nu als iets noodzakelijks wordt ervaren. Er is nu een wachtlijst van 68 kindplaatsen. Op de loonlyst staan 12 krachten, die de zorg over de kinderen, van baby van 'n half jaar tot 4 jaar, op zich hebben genomen, met daar naast nog verschillende vrijwil ligers. Die vrywilligers en vrijwilligsters worden bijgeschoold, om de kwaliteit van de opvang zo optimaal mogelijk te houden. Er is in de afgelopen zes jaar, dat Marianne Willems-Maas direktrice was, veel veranderd in de mentali teit: de benadering en acceptatie van de kinderdagverblyven. Ook bij de Overheid, die de herintreding van de vrouwen in het bedrijfe- en maatschappelijk leven stimuleert en ook financieel ondersteunt. De politiek is zich bewust geworden dat de kinderdagverblijven niet meer weg te denken zyn en geeft daarvoor ook geld uit, terwijl ook het bedryfeleven de grote waarde er van inziet en bereid is daarvoor fi nancieel bij te dragen. Met medewerking van de Kamer van Koophandel zijn al de eerste kontrakten met het Venrayse be dryfsleven gesloten, zodat zeker in de toekomst het voortbestaan van de kinderdagverblyven verzekerd blijven. Was het in de beginperiode moei lijk. de kinderdagverblyven van de grond te krijgen; mede door de sti mulerende inbreng van de schei dende direktrice zyn er nu op vele plaatsen in de regio kinderdagver blyven opgericht. Binnenkort ook in de gemeente Meerlo-Wanssu.. In Wouw wacht mevr. Willems een nieuwe uitdaging In het naby gelegen Roosendaal mag ze met in gang van 1 september starten met 3 kinderdagverblyven. terwijl zy zich in Wouw. waar haar man burge meester is, zeker zal inzetten dat ook daar een kinderdagverblijf van de grond gaat komen. Ze neemt nu afscheid van al die peuters en kleuters die aan de zor gen van haar en haar staf waren toevertrouwd, in de wetenschap dat haar opvolgster, mevr. Bea de Wit, uit het goede hout gesneden is, om dat zij naast haar opleiding in de Gezinszorg ook een pedagogische opleiding heeft gehad. Van 5 t/m 8 juli wordt in Maas tricht het 24ste Internationale Pue ri Cantores Congres in Maastricht gehouden. By de voorbereiding daarvan is ook de heer Wim Buys, direkteur van De Zangers van Sint Frans, nauw betrokken. Aan het congres wordt deelgenomen door 150 koren uit 17 landen met in to taal 7.800 zangers, waaronder de Venrayse Zangers van Sint Frans en het jongskoor 'Swolgen'. Uit Neder land nemen negen koren deel. Ver der komen er koren uit België, Duitsland, Frankrijk, Oostenryk, Spaiye, Zwitserland, Polen, Grie kenland, Engeland, Italië, Ierland, Canada en Ruanda. Tijdens de con gresdagen zuUen zy in Maastricht verschillende concerten geven en kerkdiensten opluisteren. Sinds 1944 bestaat er in de koren- wereld een organisatie, die zich In ternationale Federatie 'Pueri Cantores' noemt, met als doel het bevorderen van jongenskoorzang (later kinderkoorzang) in interna tionaal verband ter opluistering van de liturgie. In 1952 werd in Nederland een nationale afdeling opgericht. Hier van was de heer Buys vanaf 1967 voorzitter, nadat hy met zyn Ven- rays koor op het elfde congres in Rome was geweest Omdat hy steeds meer internationale werk zaamheden kreeg in Pueri Canto- resverband, legde hy in 1984 deze funktie neer. Als Nederlands voorzitter heeft de heer Buys in 1972 geprobeerd het internationale congres in Ven ray te houden. Hoewel in die jaren veel kon in Venray ketste dit con gres af op het onderbrengen in Ven ray en omgeving van duizenden congresgangers. Daarom werd toen 'uitgeweken' naar Den Bosch. Het congres in Maastricht wordt op donderdag 5 juli geopend door Kardinaal A. Simonis, gevolgd door een vredesdienst met alle deelne mende koren in MECC. Het hoogte punt wordt ongetwyfeld de pontificale hoogmis, gecelebreerd door Mgr. J. Gysen in MECC. Alle koren zullen de 'Missa Laudata Pue ri', speciaal voor deze gelegenheid door C'ees Bo me wasser gecompo neerd, uitvoeren. Ook het Motet 'Gustate' is voor dit congres gecom poneerd door "Hub. Wolfe. Tydens de congresdagen zullen de koren in verschillende Maastrichtse kerken en op andere lokaties concerten verzorgen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5