I 1 4l°& Grandioze opbrengst voor Nederlandse Hartstichting Voorzieningen tb.v. 'Duimelot' en peuterspeelzaal 'Centrum' X EXCLUSIEVE Dames Mock Weerspreuken Summer In Style Russische tank en drukpers aanwinsten Oorlogsmuseum A6EHDA illibrords Mis |n de Geysterse bossen Nieuwbouw in het St Joriskwartier jMlhi Prijsuitreiking ballonnenwedstrijd Koninginnedag Nieuwe trap in de toren van Grote Kerk Kabeltelevisie Venray Pick-nick voor ouderen bij Het Schuttersveld Tentoonstelling in voormalige kapelanietuin Winkel- en woon- centrum 'De Bleek' nadert voltooiing Dorpsradenoverleg vergadert 5 juni Sporthal VAN OORSCHOT MODÊ Weet u voor wie u geeft? EN MAAS Donderdag 31 mei - Pagina 3 In de maanden juni, juli en igustus is er iedere woensdag een Mis in de Wilbertskapel in de 'sterse bossen om 7 uur 's •nds. De eerste keer. dus woens dag a.s. 6 juni. zal deken C. Busch- jian van Venray de rij van ilbranten openen. In die H. Mis- »n is er telkens een korte medita- e over het milieu en Sint fillibrord. De plannen voor de nieuwbouw, de plaats waar de woningen van Vit Desselke' hebben gestaan, zijn loménteel in een afrondend sta- mm. In dit gebied zullen zowel uur- als koopwoningen worden ebouwd. Op de hoek St. Jorispark/Bevrij- ingsweg zullen 29 appartementen oor ouderen worden gebouwd. De edoeling is om in dit woongebied, at voorzien wordt van een lift- istallatie. een gemeenschappelijke uimte voor de bewoners te realise- en, mits de overheid daarmee zal nstemmen. Van deze gemeen- chappelijke ruimte zullen de ewoners en hun eventuele beken- en, zo zij dat wensen, gebruik unnen maken voor het onderme nen van buurtsehapsaktiviteiten. )p deze wijze kunnen vriendschap- lelijke kontakten ontstaan, die ook n wat moeilijker situaties kunnen litmonden in 'elkaar bijstaan'. Langs de Bevrijdingsweg zal ook ïog een twintigtal onder- en boven- oningen, geschikt voor de huis- esting van ouderen, worden ebouwd. De Woningbouwvereni- ing Noord-Limburg heeft, gezien e vele vragen, de indruk dat veel rnningaanvragers belangstelling ebben voor deze appartementen, ie op een steenworp afstand van centrale winkelvoorzieningen omen te liggen. Door Maria tot Jezus O.L. Vrouw "Behoude nis der Kranken" Oostrum Laat ons tot Maria gaan in haar heiligdom in Oostrum om samen met haar te bidden voor de ouderen en ge handicapten, voor de zieken die soms geen hoop meer hebben. La ten wij aan Maria vra gen ons in de moeilijke momenten van droef heid en angst te leiden naar Jezus, de Bron van alle Troost. GROTESTRAAT 7 VENRAY TEL. 04780-84263 muldau w en zon in mei tooi met karren uit de wei. l juni veel regen, tornt wij ngaard en bijen origelegen. ist juni uit de noorderkant, ht veel koren op het land. Op de stralende Koninginnedag hebben meer dan 1000 ballonnen vanaf het pleintje voor het VVV- kantoor het luchtruim gekozen. De- ze wedstrijd, uitgeschreven door het Oranjecomité en gesponsord door Het Winkelcentrum Venray is elk jaar weer een groot sukses. Dé oraiye ballonnen zijn deze keer in zuid zuid-westelijke rich ting vertrokken. Uit de retour geko men kaarten, rneer dan honderd stuks, was een spoor van ballonnen bij Eindhoven, Zeeuws Vlaanderen, Antwerpen en Brugge. Velen moe ten hierna in de Noordzee zyn te recht gekomen. Minstens 6 ballonnen echter zyn geland in Zuid-Engeland. Deze 6 zijn ten minste door de vinders terugge zonden. Afgelopen vrijdag Waren de 6 ge lukkigen even te gast bij het VW- kantoor voor de prijsuitreiking. Dhr. K. Janssen riekte de 6 gelukki ge kinderen de VW-bonnen uit. Oorspronkelijk waren er 3 pry zen te, verdeln. Later is besloten alle kinderen van de uit Engeland opge zonden kaarten met een klein prijsje te verrassen. Een van de kinderen vertelde stellig te weten dat hij de prijs had gewonnen omdat opa vanuit de wol ken zyn ballon zover had wegge blazen. Prijswinnaar van de VW-bon van ƒ15,- is Lian Bónants; de VW-bon van ƒ25,- Eloy Smits en de VW-bon van ƒ40,- is gewonnen door Bernie Timmermans. Na afloop dankte dhr. Janssen al le deelnemertjes en hoopte dat op Koninginnedag 1991 alle kinderen weer meededen aan deze wedstrijd. Timmerleerlingen van de LTS, onder leiding van hun leraar, de heer J. v.d. Heijden en bijgestaan door de heren J. van Thor en F. Apers, hebben een nieuwe trap ge maakt voor de toren van de Grote Kerk. Deze is in de plaats gekomen van de wankele vliezo-trap, welke de verbinding vormde tussen de eerste en tweede verdieping. De trap, gesponsord door Vissers We genbouw, werd maandagmiddag via de heer Dick Min, flying manager van de VW, via torengids van het eerste uur, wethouder J. Driessen en de heer A. Hijl, direktuer van de LTS aan deken C. Buschman aan het kerkbestuur aangeboden. Wethouder Driessen herinnerde er aan, dat het initiatief vijfjaar ge leden is genomen door de heer Jac Laurensse via zijn rubriek 'Groeten uit Venray' 4n dit blad. Sindsdien hebben duizenden de toren be klommen en genoten van het uit zicht over Venray, dank zij de door de VW voortgezette initiatieven. De heer Driessen had echter nog meer wensen, dan een nieuwe trap: de aanleg van telefoon tussen de drie 'torenstaties', een luidsprekers installatie, permanent sleutelbezit van de toren en toestemming de openstelling van de toren tot aan de torentrans op 50 meter hoogte. De deken was blij met het fraaie werkstuk, dat door de jeugd was ge maakt Maar ook hy had wensen. Gebleken is nl. dat de toren aan restauratie toe is in verband met optreden van betonrot en voor die restauratie is heel veel geld nodig. Na een beroep te hebben gedaan op de wethouder, die binnen b. en w. een goed woordje zou kunnen doen, sloeg hij graag een spyker in de nieuwe trap voor het bordje, dat zal blyven herinneren aan de ma kers en sponsors van de nieuwe trap. Maandagavond heeft drs. F.L.M. Welschen in een besloten jaarverga dering van aandeelhouders van Ka beltelevisie Venray BV afscheid genomen als president com missaris. De heer Welschen heeft deze funktie vanaf de oprichting van de BV in 1983 vervult. Gedurende deze tyd is Kabeltelevisie Venray BV er in geslaagd om onder zijn bezielen de leiding te komen tot een profes sionele bedrijfsvoering. Namens de aandeelhouders en di- rektie werd de heer Welschen alle lof en dank toegezwaaid voor zyn vele verdiensten voor de onderne ming, en werd een attentie aan geboden. In zijn afscheidswoord memo reerde de heer Welschen kort de tyrbulente tijd welke werd doorge maakt tijdens de aanleg van het kabelnet, en de opzet van de organi satie. Hij is van mening dat, nu er rustiger tijden zyn aangebroken, anderen deze taak van hem moeten overnemen om zodoende weer nieuwe frisse ideeën in te brengen. In de ontstane vakature zal wor den getracht te voorzien door een verandering van de bestuurlijke struktuur van de Stichting CAI Ven ray in een personele unie. De kollekte-opbrengst van april 1990 was de volgende: Ysselsteyn 1.687,00 Leunen 1.037,90 Oostrum 1.214,70 Oirlo 716,80 Merselo 973,55 Castenray 498,10 Veulen 467,30 Heide 544,95 Smakt 157,25 Vredepeel 185,85 Totaal kerkdorpen 7.483,40 Venray Centrum 8.899,47 Landweert 1.695,05 Brukske 1.710,35 Schenkingen 1.216,50 Idem 10,00 Dit geeft een totaal-opbrengst te zien van 21.014,77, Op donderdag 21 juni wordt in de uin rondom 'Het Schuttersveld' de aarlijkse pick-nick voor ouderen lit de gemeente georganiseerd. Vissen 14.00 en 17.00 uur is er reer van alles te beleven, zoals mu ziek en dans, diverse spelen en het nuttigen van lekker hapjes en drankjes. Op de zondagen 10 en 24 juni a.s. wordt een kunsttentoonstelling ge houden in de voormalige kapela nietuin aan de Raadhuisstraat 18. Op initiatief van de tuin- en land- schapsarchitekt Frits Ruyten expo seren: Alda Brunenberg met keramische beelden, Annemie Ver- heijen met objekten, Ietje Janssen met bloemsierkunst, Wim Kömhoff met bronzen beelden, Maryke en Gerard Cieraad met edelsmeed kunst en Kees Hoevenaars met Sep tember bloemsierkunst Op zondag 10 juni om 11.00 uur zal burgemeester Defesche de tuin openen met begeleiding van het ka- mermuziekensemble o.l.v. Pater Fkl- co Franken. De tuin is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De bouw van het winkel- en wooncentrum 'De Bleek', tegenover de Rabobank, nadert zyn voltooi ing. De aannemer zit goed op het schema en het ziet er naar uit, dat 49 appartementen rond september/ oktober voor bewoning gereed zul len zijn. Intussen hebben veel woningaan vragers belangstelling getoond voor het wonen in het centrum door zich hiervoor bij de Woningbouw vereniging Noord-Limburg te laten inschrijven. De commissie woning toewijzing volgt bij het toewijzen van een woning in dit complex een woningaanbiedingssysteem, waar bij o.m. inschrijvingsdatum, leef tijd en medische indikatie en/of sociale indikaties een rol spelen. Het Dorpsradenoverleg vergadert op dinsdag 5 juni om 20.00 uur in het gemeenschapshuis 'De Brink' in Leunen. Het belangrijkste punt van de agenda is het geven van in formatie door het bestuur van de Kabeltelevisie Venray en de ge meente over de mogelijkheden tot aanleg van kabeltelevisie en de hierbij te volgen procedure voor de diverse dorpen. Verder zullen de reakties op het werkplan Landelij ke Vereniging Kleine Kernen be handeld worden. Peelweg werd afgesloten Met medewerking van de Provin ciale Waterstaat en de politie, werd de Midden Peelweg vanaf de grote kruising in Ysselsteyn tot aan de Beekweg afgesloten voor het ver keer, om een dieplader vrije door gang te geven. Die dieplader vervoerde de shop van het voorma lige Texaco tankstation aan de Deumeseweg. Gewicht 45 ton. Het gebouwtje moest worden vervoerd naar het nabij het vliegveld gelegen motorcrossterrein. De motorcross club had de shop aangekocht Het verkeer ondervond van die afsluiting, vrijdagmiddag, weinig hinder; ook al omdat de Midden Peelweg toch al vanaf die kruising tot aan de grens van de gemeente voor het doorgaande verkeer is af gesloten. Wederom een geweldig resul taat!. Venray laat zien dat het de Nederlandse Hartstichting een 'warm hart' toedraagt. Dit geldt voor de gevers, maar in het byzon- der voor de 350 kollektrices en kol- lektanten welke verschillende avonden met de bus of kollektezak- jes langs de deur gingen. Als wij niet op zo'n enthousiast team van mensen konden rekenen, dan kon den wij het wel vergeten! Namens de Nederlandse Hartstichting oprecht hartelijk dank voor uw hulp en inzet gedu rende de kollekte, en alle gevers uiteraard bedankt voor dit geweldi ge bedrag. Het wordt goed besteed aan o.a. wetenschappelijk onder zoek, voorlichting, aan nazorg t.b.v. hartpatiënten en ook aan preven tie, in het bijzonder aan voedings voorlichting e.d. Dit is maar een kleine greep uit de vele aktivi- teiten. Wilt u meer weten, dan kunt u ook lid worden voor 10,-per jaar en u krygt dan 3 k 4 maal per jaar o.a. de Hartslag, waarin allerlei 'be ha rtenswaardige' zaken staan. Nogmaals... zeer veel dank... en het volgende jaar rekenen we weer op uü! RU VERBOD Een 25-jarige Venrayse automobi list kreeg een rijverbod van 3 uur opgelegd, omdat de politie konsta- teerde dat de man teveel alcohol had genuttigd. Gemeente presenteert nota kinderopvang Wethouder J. Driessen heeft dins dag de nota Kinderopvang gepre senteerd. In juni maakt de nota een inspraakronde, waarna zij op 5 juli door de commissie onderwijs wordt behandeld. Op 28 augustus wordt de nota aan de raad ter vast stelling aangeboden. In grote lijnen komt het er op neer, dat de gemeente Venray een bedrag van ƒ282.000,- als eenmalige investeringsbijdrage kan krijgen door de belastingoperatie OorL Daarnaast ontvangt de gemeente jaarlijks. tot en met 1993, een ex ploitatiesubsidie. Hiermee kan de gemeente de voorzieningen voor kinderopvang uitbreiden. Deze sti muleringsmaatregel was aanlei ding om het gemeentelijk beleid ten aanzien van kinderopvang on der de loep te nemen. Uit de nota —waarop wij nader terugkomen— büjkt, dat een einde kan komen aan de wachtlijst van de stichting kinderopvang Duimelot, terwyl te vens een destijds aan de peu terspeelzaal Centrum aan de Pr. Bemhardstraat gedane toezegging kan worden ingelost Volgens de in de nota opgenomen voorstellen zal de huisvesting van Duimelot cen traal geschieden in de voormalige Claraschool aan de Beukenlaan 6, waarbij primair gebruik gemaakt zal worden van de nog vrijkomende ruimten. Er wordt voor het einde van het jaar een bouwplan ontwik keld, waarmee enerzijds wordt voorzien in de noodzakelijke ver vangende ruimte voor de peuter speelzaal Centrum en anderzijds de nog benodigde aanvullende akkom- modatie voor kinderopvang door de stichting Duimelot Voor belangstellenden is de Nota Kinderopvang verkrijgbaar op de afdeling Welzyn ten gemeen tehuize. De Wettellng Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 19.30-23.30 Vrijdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Ilento 2-Rooy 19.30-20.30 Wyk Zuid 2-SVCB 20.30-21.30 Venray 3-Drukshop 21.30-22.30 Bonte Koe-DZWS 22.30-23.30 Zaterdag: Gesloten Zondag: Gesloten Maandag: Gesloten Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 Schuivers 19.30-21.30 KNVB 22.30-23.30 Een voordelig aanbod in I SPORTIEVE PULL^ Graag tot ziens in de winkel! Groteslraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray Hulp hebben we allemaal wel eens nodig. We kloppen dan aan bij familie, vrienden, buren of beken den. Of we gaan op zoek naar een organisatie die ons verder helpt. Zo kloppen jaarlijks honderddui zenden mensen aan bij het Rode Kruis in Nederland en daarbuiten. Mensen die er op rekenen dat het Rode Kruis daadwerkelijk helpt In een groot aantal gevallen kan en doet het Rode Kruis dat ook. Bij voorbeeld met aangepast vervoer, met eerste hulp, met hulp in de thuissfeer, met een vakantie aanbod voor gehandicapte en chro nisch zieke mensen, met aktivitei- ten die er op gericht zyn eenzaamheid te doorbreken. Zo helpt het Nederlandse Rode Kruis in eigen land al tienduizen den mensen. Ook vanuit het bui tenland echter bereiken het Nederlandse Rode Kruis dagelijks vele verzoeken om hulp. Dan gaat het om andere zaken: mensen die door natuurgeweld alles verloren hebben; mensen die in konfliktge- bieden leven en slachtoffer worden van oorlogsgeweld; mensen die honger lijden. In al deze gevallen gaat het om mensen. Mensen die hulp van an deren nodig hebben. Ofwel om te overleven of om het leven draaglij ker te maken. Voor hen is het Rode Kruis. Voor hen vraagt het Rode Kruis de Nederlandse bevolking in zyn campagneperiode om een gift Het Nederlandse Rode Kruis be nadert de bevolking op verschillen de manieren: met een door de PTT bezorgde acceptgiromailing; met vrijwillige kollektanten die een gif tenenvelopje of een acceptgiro over handigen of met een intekenlijst rondgaan. Daarnaast wordt ook jaarlijks in veel plaatsen een straat- kollekte gehouden. De campagneperiode van het Ne derlandse Rode Kruis loopt van 28 mei tot en met 10 juni. Het Nationaal Oorlogs- en Ver zetsmuseum in Overloon heeft vori ge week een originele Russchische tank van het type T 34 aan zyn kol- lektie kunnen toevoegen. Vorig jaar, tydens een tentoonstelling over Rusland en de Tweede Wereld oorlog, stond er tijdelijk een Russi sche tank in het museumpark. Dat was echter geen origineel exem plaar. De Russische tank, die nu aan het museum is geschonken, is de enige T 34 in Nederland. Tanks van dit type zyn nooit in Nederland gebruikt, maar zyn wel ingezet bij de slag by Koersk en de bevrijding van oost- en centraal Europa. CLANDESTIENE DRUK Sinds kort is de vaste kollektie van het Overloonse museum ook uitgebreid met een Heidelberg drukpers van het bouwjaar 1929. Deze drukpers werd tijdens de oorlogsjaren gebruikt voor het drukken van ondergronds anti- nazi-drukwerk, zoals manifesten en geschriften. Door verraad kwamen de Duitsers achter de illegale werk zaamheden van drukker Johannes Hoogendoom in Haarlem. Deze drukker werd in 1898 in Haarlem geboren. Vanaf november 1940 drukte hij het illegale blad 'De Vonk', dat in Haarlem werd uitgege ven. Verder heeft hy enige tyd het illegale blad 'Verzet' gedrukt en affi ches voor de februaristaking 1941 en de O.D. Met twee andere mede werkers werd hij by een inval in de drukkerij op 17 mei 1943 gear resteerd. Hy werd opgesloten in Amsterdam op de Weteringschans en de Euterpestraat en verbleef ver der in Vught en het 'Oraiyehotel' in Scheveningen. Op 20 mei 1944 werd hy op de Waalsdorpervlakte by Bloemendaal gefusilleerd en be graven op de Erebegraafplaats te Overveen. De drukpers werd door de heer A.C. Hoogendoom, zoon van de illegale drukker, aan het mu seum geschonken. ZONDAGSDIENST HUISARTS IN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: 2/3 juni: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 4 juni: II. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keijzer, F. Schmeetz, dr. Coenen, D. Vercauteren en J. de Vocht: 2/3 juni: D. VERCAUTEREN Mereeloseweg 33, tel. 82200 4 juni: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 DR. van DONGEN Past Jeuckenstraal 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 lot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waan C VAN GEMEKT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTUK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK R. Goedegebuure/E.M. Ruvmbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren Mevr. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door Mevr. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het alhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangerschapgymnastiek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wykcentrum' "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 1130 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wykgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge op dinsdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 88273 Wijkgebouw Ysselsteyn Lilsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag ran 1330 tot 14.00 uur. te.' 04785-1492 Wijkgebouw Wanssum SL Leonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag, don derdag en vrijdag van 0830 tot 09.00 uur. tel. 04784-1201 INBRAAK IN SPORTHAL Door forcering van een achter deur en een tussendeur was toe gang verkregen tot de kantine van Sporthal 'De Wetteling'. Omdat er niets van waarde wordt vermist, denkt de politie dat de dader in zyn werk is gestoord en er toen vandoor is gegaan. De schade bleef nu be perkt tot enkeje vernielingen. Vernieling was er ook b\j de slagboom aan de Sportlaan, maar of dat iets te maken heeft met de in braak kon door de deskundigen niet worden vastgesteld.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3