PEEL EN MAAS Excursie naar Overijssel Hinderwet PEEL EN MAAS Donderdag 31 mei - F EL Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman. Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Pktersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: H.H. Marcellinus en I'etrus. 9.00 Lsm. tot zekere inten tie; voor roepingen tot het priester schap, Diakonaar en religieuze leven. Vandaag om 10.00 uur tot 17.00 uur Kerkepad; velen zullen van buiten komen om onze kerk te bezichtigen. Om 17.00 uur zal een korte Vesperdienst gehouden wor den. 19.00 ZONDAGDIENST; Vigilie van Pinksteren. De meeropbrengst van de kollekte is voor de Neder landse missionarissen. Dit jaar zal pater Camps ofm de predikatie ver zorgen en de kollekte voor zyn mis sie houden. Jrd. echtpaar Antoon Poels-Schots en zoon Theyke (S); Jo- han Martens (koll.); Jos van Hout (Kruizen en Kapellen); zesw.d. Jan Willem Beaiyeaun (buurt); Mecheli- na Derksen (koll.); Teng Janssen (buren); Piet Maassen; Theo Zag- wyn (koll.); Theodora Flinsenberg- v.d. Boogaard (S). Zondag: Hoogfeest van Pinkstern. 8.00 Lsm. Tang Aben en overl. fam. Aben-Geurts. 9.30 PI. Hgm. Jo Wennekers-Muijsers; Toon Jeuken (koll.); Wilhelmus Hubertus Janssen: overl. fam. Van Osch- Hebben-, Drina Arnst; Martha Goumans-Janssen; Wilhelmina v.d. Munckliof-Sangers; Nelly Janssen (koll.). 11.00 Ned. Hgm. volkszang; Tbos de Bruyn-van Els (koll.); overl. ouders Coopmans-van Kessel; Piet van Lipzig (koll.); Sven Ariaens (koll.); Jaap Verstegen (koll.). Maandag: Tweede Pinksterdag. 8.00 Geen H. Mis. 9.30 Lat. Hgm. Jo sé Kremer-Vullinghs; Martha Goumans-Janssen (koll.). 11.00 Volkszang; Frans Loeffen (koll.); Me- chelina Derksen (koll.); Teng Jans sen (koll.); Nelly Janssen-Muis (koll.). Dinsdag: H. Bonifatius. 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Christiaan Beclet ouders Herman Beclet en Petronella Rae- makers en Maria Beclet (S); Antoon Janssen en echtgenote (S). 19.00 Geen H. Mis. Woensdag: H. Norbertus. 9.00 Lsm. overl. fam. Wolke-Greefkens; Jaap Hendriks; Jan Oudenhoven en echtenoten Godefrida van Tilburg en Gerarda van Mill (S). Donderdag: 9.00 Lsm. Jannigje Tillemans-Duyf (koll.). 19.00 Lsm. ouders Van Oseh-Hebben. Vrijdag: 9.00 Lsm. overl. echt paar J. Tillemans-Duyf (S). Zaterdag: H. Efrem. 9.00 Lsm. Nelly Janssen-Muis (koll.). Vandaag wederom van 10.00 tot 17.00 uur Kerkepad, etc. 19.00 ZONDAG- DIENST. jrd. Truus en Gerrit Zwe den; Theo Zagwijn (koll.); Tteng Janssen (koll.). De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/in zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zondag: 9.30 Hans van Pelt en Louis Truyen. Maandag: 9.30 Sef Muysers. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Irma Maassen en Moni que Volleberg. Lektor: L. Truyen. Zondag: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 9.30 Bart Derkx, Wilco Jan sen, Frank Kappel; 11.00 Tom Foo ien, Wilbert van Ham, Ronnie Greevink. Lektor: W. Bistervels. Maandag: 9.30 Maryke Schuurs, Hayleyann Tkvemier, Björn Klee- ven; il.00 Bart Derkx en Ramon Klinckenberg. Lektor: J. Truyen. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: J. Korff. Misdienaar:1 Bas Dirkx. Lektor: P. Wittenbols. Zondag: Eerste Pinksterdag. 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Hélène. Int.: levende en overleden fam. Gerits- Wynhoven. Maandag: Tweede Pinksterdag. 9.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektor: Br. Ar- temius. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Donderdag: 16.45 Liturgie viering Vrijdag: Geen viering Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 1830 ZONDAGSVIE RING. Wim Beterams; Henk van Straten (koll.); Hans Peerlings; Ans Esser (koll.). Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St Frans. Jrg Theo Linders; Harrie Bouten; Konrad Thyssen en overl. fam.; overl. fam. Kusters-Jacobs; Jan Brekelmans. 11.45 Voor de pa rochie. 18.00 Overl. fam. Philipsen. Dit weekend extra kollekte voor de Nederlandse missionarissen. Maandag: Tweede Pinksterdag. 9.00 Joos v.d. Bekerom en Piet Lenssen. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo: ovérl. fam. Kolkman-Linders. 11.45 Wilhelmi na v.d. Munckhof-Sangers; Richard Jenniskens. Geen avondmis. Dinsdag: Achtste dinsdag van de Antoniusnoveen. 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevo len intenties; voor behoud van het geloof,van de kinderen-, Michel en Karei Derickx en overl. fam.;. Jean Tillemans-Duyf (kaartclub); Sraar Beterams en overl. fam. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Jeu Cop- pus (buurt); Harrie Rongen. Donderdag: 8.00 Tbt zekere in tentie. 19.00 Overl. ouders Dielissen-van Heugten. Vrijdag: 8.00 Fam. Peters-Arts. 19.00 Gezinsmis Tbon Jeuken (fam. De Hoog); overl. Cam. Hendricks en Van Boven. Zaterdag: 8.00 Canstance Snij ders en Jacoba Palm. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 Martij n Smelt. Zondag: 9.00 Pascal en Emiel Kusters; 10.15 Jaap janssen-, 11.45 René Jansbe ken; 18.00 Leo en/of Johan Pouwels. Maandag: 9.00 Martijn Smelt; 10.15 Pascal en/óf Emiel Kusters; 11.45 Jaap Janssen'. Dinsdag: 19.00 Roy Rutten. Donderdag: 19.00 Roy Trois- fontaine. Vrydag: Roel. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring. t.e.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: Eerste Pinksterdag. 10.00 PI. Hoogmis voor levende en overleden Cam. Swinkels. Dit weekend extra kellekte voor de Nederlandse missionarissen. Maandag: Tweede Pinksterdag. 10.00 Eucharistieviering voor de parochie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Pries te rzaterdagvie- ring. Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegen heid. 11.15 Gezongen II. Mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste. Deze viering voor het verkrygen van priesterroepingen, is voor een ieder toegankelyk. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor- Nieuw van Jil Sander: DE KLEUREN VAN DE ZOMER Uiterlijke verzorging moet onder de zomerzon aan andere eisen voldoen dan gewoonlyk. Bij een gebronsde huid flatteren andere kleuren voor nagels, lippen en ogen. Waterproof produkten ztfn nu ideaal, omdat iedereen op warme dagen graag het water opzoekt en men door de warmte meer transpireert. Door de zon drogen huid en haar sneller uit en de ultraviolette stralen verbran den de huid gemakkelyk. het snelst die van de lippen en rondom de ogen. Een heerlijke geur hoort bij het leven. Gewone parfuns kun nen in de zon echter huidverkleu ringen en irritaties teweeg brengen. Kortom, voor de zonnige zomermaanden zyn andere pro dukten nodig. Jil Sander introdu ceerde vorig jaar al de uitgebreide zonnelijn SUN en komt nu met een aantal heel speciale aanvullingen: dekoratieve produkten, bad-, haar- en bodyprodukten, bruin-zonder- zon met beschermingsfaktor en andere effektieve beauty-produkten ter bescherming en verzorging van de huid in de zomerzon. Dekoratief Optimaal van de zon genieten met de meest flatteuze kleuren op nagels, lippen, wimpers en huid. Transparante kleuren die de (licht) gebronsde huid accentueren en die bovendien beschermen en verzor gen. Dit zyn de nieuwe SUN pro dukten: Sun Glow Bronzing Powder is een ultrafijn, zijdezacht ge zichtspoeder met goudbruine schit teringen. Met de by verpakte, handig in de huls inschuifbare kwast gelykmatig verdelen over ge zicht en hals. Geeft k la minute een stralend en zeer natuurlyk bruin uiterlijk. In twee tinten verkrijg baar (om de nog blanke huid te ver levendigen en om de gebronsde huid er nog stralender uit te laten zien). De prys is ƒ44.-. Sun Waterproof Mascara is een watervaste mascara, die perfekt blyft zitten in het water en in de warmte. Geeft de wimpers een zy- deachtige glans. Verkrygbaar in zwart en blauw. De prys is ƒ29,50. SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 avondmis voor het Hoogfeest van Pinksteren. Zang door het Kinder koor. Voor Jan Hermans (koll.); Mar- ta Goumans-Janssen; Tan ie v. Bergen-Stiphout: Thys en Jeu Arts. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 8.30 Voor het geestelijk en ty- delyk welzyn van de parochie-, Ror Mann-Tutykartini (koll.); overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zo nen. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor Louis Coopmans en An Lens sen (koll.); jrgt. Leo Snijders; Ber Jonkers (koll.); jrgt. Leo Corten- bach; Tien Litjens en zwagen Theo v.d. Wielen; Maria Cuppen-Pingen; Jan Schmitz. 11.30 Voor de zieken van de parochie. Maandag: Tweede Pinksterdag. 8.30 Voor priesterroepingen en roe pingen tot het religieuze leven. 10.00 Hoogmis. Voor de weldoeners van de parochie; Jan Schmitz. 11.30 Stien Wijnhoven-Philipsen. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Bonifatius. 8.00 T.e.v. de II. Geest (E); tot bijzondere intentie (T); jrgt. Arnold Schwachöfer. Woensdag: Gedachtenis van de H. Norbertus. 19.00 Voor Louis Coopmans en An Lenssen (koll.); Harrie Stoks (koll.); jrgt. Gerlach van Ass. Donderdag: 8.00 Voor Jan Her mans (koll.); Piet Vermeltfoort en overl. fam. Vrijdag: 14.00 Kerk: Gouden huw. Frans en Martha Michels- Direks. 14.00 Kapel Veltum: 40-jarig huw. Jaap en Truus Janssen- Janssen. 19.00 Voor overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zonen; Piet Vermeulen (koll.). Zaterdag: Geen H. Mis om 8.00. Mededeling: Omdat er geen ver vanger beschikbaar is tijdens de re traite en vakantie van de pastoor en de kapelaan, is het noodzakelijk ge worden het aantal H. Missen te be perken (mede door onze verplichtingen in het rektoraat Hei de). De H. Missen zullen nu zijn: maandag, woensdag, vrijdag en za terdag om 19.00 en dinsdag en don derdag om 8.00 uur (behoudens wijzigingen die in de Kerkberich- ten zullen worden bekend ge maakt). Op zondagen vervalt de H. Mis van 11.30 uur. Deze regeling geldt van dinsdag 5 juni t/m zondag 26 aug, met uitzondering van maandag 9 t/m maandag 23 juli en het weekend 28/29 juli, wanneer het normale rooster van kracht is. De speciale kollekte voor Kerk-in- Nood Oostpriesterhulp heeft ƒ664,80 opgebracht, waarvoor na mens pater Werenfried gaarne onze dank! Akolieten en misdienaars: Zon dag.- 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fijneman. Maandag: als op zondag. Woensdag: Ivo Niessen. Vrijdag: Emiel Ubaghs. Parochie Oostrum Zaterdag: 14.00 Voor bruidspaar Van Bleyswijk-Raedts. 19.00 Uit dankbaarheid bij gelegenheid van 'n jubileum; overl. ouders Janssen- Peeters; Jeu Arts; Wim Volleberg (namens 'Nobel'); overl. ouders Van Soest-van Vechel; Giel Vennekens en Hendrikca Vennekens- Verschuren; Pater Sanders (namens de Valkenkampstraat); Math en Marco Basten; Ans v.d. Sanden- Basten (Jongerenkoor uit Lei- muiden). Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 8.30 Tot zekere intentie. 10.00 Piet van Hout; gest. jrd. overl. ouders V.d. Hoogenhof-Spreeuwen- berg-, Piet Custers; They Claessens (koor 'Harmony'). Maandag: Tweede Pinksterdag. 8.30 Tot zeker intentie. 10.00 Voor het geestelijk en tydelyk welzijn van de parochie. Dinsdag: 9.00 Voor de overlede nen van hen die offerden met Aller zielen. Woensdag: 9.00 Pierre Van- devenne. Donderdag: 9.00 Overl. fam. Thielen-Steeghs. Vrydag: 9.00 Tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Voor overl. ouders Achten-Verdijk en overl. fam.; overl. ouders Camps-Wolters. Misdienaars: Zaterdag: 14.00 Sanne Bartram, Carmen Moure. 19.00 Callista Smedts, Lonneke van Asseldonk, Kim Hermans, Ursula Comelissen. Zondag: 8.30 Jom Rongen, Robert Janssen, Sander Schuurmans, Ludo van' Mil; 10.00 Pascalle van Reenen, Helga Thielen, Wendy Janssen, Sjouke Camps. Maandag: 8.30 Tom Vaessen, Mark Camps, Rob Jeucken, Jip Swinkels; 10.00 Monique Janssen, Karlijn Ja cobs, Daphne Reyntjes. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Overl. van fam. Bonim; Frank Voermans; Hendriks Steeghs-Versteegen; overl. ouders Baten-van Arsen en dochter Truus. Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren- koor). St. Piet Steeghs, Hendrika Hagens, Johanna Bisterfels en dochter Maria Steeghs; Johanna Gerritsen-Roelofs; lev. en overl. van fam. Kusters-Vogelsangs. In beide diendsten kollekte voor de Nederlandse missionarissen. Woensdag: 19.00 H. Mis uit dank baarheid vw 80e verjaardag Vrydag: 9.00 H. Mis Carolien Phi lipsen; te.v. O.LVrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Herman en Jail Hebing; overl. ouders Hebing-van Gaaien. 'n abonnement waard Parochie Leunen le Zondag van de maand, by- zondere kollekte voor onze eigen kerk. Na elke H. Mis dit weekend: Kerkdeurkollekte voor onze mis sionarissen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Harrie Ver steegen (vw fam. V.F.M.); Piet Jans sen, echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens; Mathijs Litjens en echtgen; Henk van Straten (vw Gussenstraat); gest. jrd. Mien Litjens-Lemmen; Martinus Kusters, echtgen. en overl. kinderen; Jozef Claessens, Elisabeth Claessens- Wismans en overl. fam. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 10.00 Hgm. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. 11.15 Lsm. voor het welzijn van onze parochie. Maandag: Tweede Pinksterdag. 10.00 Hgm. voor Leo Loonen en echtgen. 11.15 Lsm. Johannes Loe- nen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Verkoeijen-Janssen en Frans Ver- koeyen; Wim Manders; pastoor Jac ques Haeneii en overl. fam. Donderdag: 19.00 Lsm. Frans van Bavel en overl. fam.; Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: 13.30 Huw.mis Martfen van Vegchel en Sandra Theeuwen. 19.00 Lsm. Leo Loonen en echtgen.; Wilhelmina Jenniskens-Martens (vw de buurt). Zaterdag: 19.00 Lsm. Jos van Hout; ovérl. ouders Janssen-Aehten en zoon, Gerrit; overl. ouders De Mulder-Hendrix; jrg. Frans Swin kels; Leo Cox. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Mar cel Broers en Bobby Willems. Zon dag: 10.00 Fred Litjens, Erik Direks en Paul de Klein; 11.15 Maaike Leijssen eh Wendy Thoone. Maan dag: 10.00 Eef Leijssen, Frank Lit jens en Frank de Klein; 11.15 Anke van Osch en Martine Josten. Misdienaars: wo t/m vr: 19.00 Bobby Leijendekkers en Stijn van Glabbeek. Lektoren: Zaterdag: 19.00 mevr. MiaTheunis. Zondag: 11.15 dhr. Jan Reintjes. Maandag: 11.15 dhr. Harry Boveée. Huwelijksafk.: 1. Peter Goumans en Tiny Litjens, beiden uit onze pa rochie (2e roep); 2. Martien van Veg chel en Sandra Theeuwen, beiden uit onze parochie (3e roep); 3. Mare Janssen uit Wanssum en Petra Hae- gens uit onze parochie (3e roep). Rektoraat Heide Zaterdag: Vooravond van het Hoogfeest van Pinksteren. 19.30 Avondmis voor Sef Michels en Ge- rardus Wismans. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 10.00 PI. Hoogmis voor rector Cox (koll.). Misdienaars v.d. week: Silvia en Hanneke. Maandag: Tweede Pinksterdag. 10.00 Hoogmis voor Maria Nellen- Hendrikx. Woensdag: H. Norbertus, bis schop. 8.00 H. Mis voor de overl. ouders Janssen-Doumen; Johannus Mommen; Maria Seykens en Piet Lomme. Zaterdag: 1930 Avondmis. De kollekte voor de Oosterse ker ken heeft opgebracht ƒ185,70 waar voor hartelijk dank. Zaterdagavond en zondag is er kerkdeurkollekte voor de Neder landse missionarissen. A.s. vrijdag le vrydag van de maand, H. Mis om kwart voor negen. Rektoraat Veulen Hoogfeest van Pinksteren. Zaterdag: 19.00 Hgm. Ant. Drab- bels; priesterroepingen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Mar tinus Janssen; overl. fam. V. Staveren-v. Son. Kerkdeurkollekte voor de Neder landse missionarissen. Maandag: 8.00 Hgm voor de pa rochie. Dinsdag: 8e van de 9 dinsdagen Le.v. St Antonius. 8.00 H. Mis Li. van de offeraars. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrydag: 8.00 H. Mis. Akolieten: Zondag: Peter Knapen en Bas Reintjes. Misdienaars: Bas Snoeks en Gertjan Holtermans. Huwelijksafk.: Willy Willems en Gerda Sonnemans. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar V.d. Weijer-Bovée. 19.00 Mndd. L. v. Vegchel-Muysers; Sj. van Vegchel; M. Dykhuizen; J. Swinkels en doch ter; A. Arts-Theunissen. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 9.30 Jrd. R. de Boer-van Stave ren; geestelijk welzyn van de parochie. 11.15 M. Tbnnaer- Franssen; overl. fam. Lensen. Maandag: Tweede Pinksterdag. 9.30 Jrd. ouders Van Soest-van Bracht Geen dienst om 11.15! Woensdag: 19.00 Jrd. P. Verstappen-Vervoort en echtgen.; D. van Vegchel-Muijsers (fam. v. Veg chel); ouders Van Well-Thoonen. Vrijdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Jansen-v.d. Sande. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Zaterdag: 14.00 P. Potten en E. Jenniskens; 19.00 D. v.d. Brugt en R. Jenniskens. Zon dag: 9.30 Marl. Potten, T. Jennis kens, A. Philipsen, B. Vergeld; 11.15 D. Wijnands en Maij. Potten. Maan dag: 9.30 B. Pouwels en N. Jaspers. Woensdag: 19.00 S. en I. Slagen. Vrijdag: 14.00 R V.d. Munckhof en E. Jeyniskens. Spreuk van de week: "Kom, Heilige Geest ontsteek in ons het vuur van uw liefde." Doopsehema: (Juni) Op de zon dagen 10 en 24 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Harrie Bouten. Misd.: Suzanne Wilms en Yvonne Tijssen. Zondag: Pinksteren (in de feest tent) 10.00 Fkm. Janssen-Arts; Sjang en Maria Poels-Lemmens; Mathieu v.d. Venne (fanf. St. Oda); Petrus Hub. Muysers en Maria Cath. Steegs. Misd.: Roel Cremers en Mar ty n Wilms, Karin Duykers en Joy Arts. Maandag: Tweede Pinksterdag. 10.30 (in de feesttent) Maria en Jo hanna v. Ryswyck. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen, Ingrid Wilsmans en Anke Broeren. Dinsdag: 8.30 Hanneke v. Rijswijck. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 H. Mis Berta Michels-v. Rijs wijck; fam. Janssen-Muyzers. Misd.: Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Piet v. Rijswijck. Vrijdag: 13.30 Dankmis, Zi. Br., Frans en Gerry Janssen- Jenniskens. Misd.: Bas en Stefan Wilms. Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Eyssen-Voncken; Lamb. Michels en Wilhelmina Rongen. Misd.: Kim Thielens en Wendy Boriants. Kerk poetsen: Mevr. Kessels-de Ryck en mevr. Michels-Michels. N.B.: Denkt u in deze dagen aan de WEEK voor de Nederlandse mis sionaris en steunt hem met uw bij drage in de Pinksterkollekte. Dank u wel. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Marcellinus en Pe trus. Vooravond van Pinksteren. 19.00 Fkm. Cdmelissen-Hendriks; Jan Peeters. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. Nederdaling van de H. Geest 10.00 Run. J. v.d. Heuvel-Peters. Maandag: Tweede Pinksterdag. Jgt fam. Poels-Geurst; fam. Van Kaste ren. Dinsdag: H. Bonifatius, marte laar. 8.30 Run. Poels-Duijkers. Woensdag: H. Norbertus. 8.30 Byz. Int (M.J.). Donderdag: Zal. Anna v. H. Bar- tolomeus. 8.30 Voor de wijde lingen. Vrijdag: H. Medardus. 8.30 T.e.v. H. Hart Zaterdag: H. Efrem. 19.00 Jgt. Berdien Poels; Frand v.d. Werf, va der Peters en vader v.d. Werf (vw Ria). Misdienaars: Zaterdag: Gerben en Peter. Zondag: Bart en Patricia. Maandag: Rudy en Olga. Lektoren: Zaterdag: Josien Claes- sen. Zondag: Jan Classens. Maan dag: Jo. Een gedachte: Jezus zegt ons vandaag in het evangelie 'Zoals de Vader Mij heeft gezonden, zo zend ik U'. Dat geldt ook voor ons als we ons volgelingen van Hem noemen. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Jo van Veghel en zoon John; fam. en ouders Van Kempen-v.d. Winkel en voor alle gevraagde intenties. Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren. 8.30 H. Mis te Holthees voor Pe ter v.d. Ven- Gerardus Gooren en uit dankbaarheid en voor b.z.i. 10.00 Hoogmis muzikaal verzorgt door ons zangkoor. Voor Johannus v.d. Winkel en voor gevraagde intenties. Maandag: Tweede Pinksterdag. 9.00 H. Mis te Holthees voor de le vende en overleden van het O.L.V. Gilde en jubilarissen en uit dank baarheid. 10.00 Hoogmis voor alle overledenen van de Carmel en onze weldoeners. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid en tz.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis te.v. het hei lig Hart en tz.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 3 juni zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. A. van Es uit Zwolle voorgaan in de dienst. Medewerking wordt verleend door de kantorij. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinder opvang maar wordt er geen kinder- nevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wyck is er om 11.00 uur een dienst m.m.v. de instrumentale kontorij. Voorganger is ds. A. van Es uit Zwolle. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe neemt u beslis singen? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat II, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. OECUMENISCHE RASISGROEP Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 3 juni is er een eucha ristieviering van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Pinksteren". Plaats: Kapel bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin- demevendienst. Donderdag 14 juni is er een alge mene vergadering voor alle betrok kenen bij de basisgroep. Plaats: Het Schuttersveld, aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 9 juni en zondag 10 juni organiseert de Botanische Tuin D'n Hof een tweedaagse excur sie naar een aantal tuinen in Over- yssel en Gelderland. Het programma is afgestemd op de kur- sussen die dit winterseizoen geor ganiseerd zyn. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 9 juni: 8.00 uur Vertrek; 10.00 Bezoek aan de tuinen van pa leis Het Loo te Apeldoorn. We krij gen hier een rondleiding door de tuin en langs de kuipplantenverza- meling. 13.00 Lunch; 14.00 Rondlei ding door de modeltuinen van Mien Ruys. In deze tuinen zyn vele ideeën voor de privétuin te vinden. 18.00 Aankomst in de jeugdherberg in Ommen. Het armbestuur in 1937 Zittend van linksaf gezien: bul meester 0. v.d. Loo, deken W. P den. Staande v.l.n.r.: V. Fonck, l] Boom, J. Ariaens, N. Min. JE Gerven. De naam zegt het al: aan hetfl bestuur was de armenzorg tefl trouwd. Arm zijn had in de vcj eeuw een onvoorstelbare dimq gekregen. Grote gezinnen arbeid tegen lage lonen, slechtje huizing, een zwakke gezondhf^ zorg, allemaal redenen waarom onder grote groepen van de ba king een ontstellende armJ heerste. En de burgerlyke overt liet het afweten. Om de ergste m te lenigen konden armen eenT roep doen op kerkelijke orgar| ties zoals de Sint-Vincentiusveï( ging. In de wettelyke regeling er drie mylpalen geweest: de menwet van 1854, de Armenl van 1912, de Algemene Bijstag wet van 1963. De afstand in tyd sen elk is een aanduiding moeilijk de overheid in bewegj was te krygen. Daar moest de wikkeling van heel ver koni want de eerste wet steunde op[ overweging dat voorkomen m<| worden dat de arme zich zou grypen aan de goederen van dei goeden. Die mentaliteit heeft pla| gemaakt in de richting van de lektieve verantwoordelykheid v| de arme leden van de maatschj py. In één woord: solidariteit Archieffoto J. v.d. Putten. Zondag 10 juni: 10.00 Bezoek a de vijvertuinen van Ada Hofma 13.00 Lunch; 14.00 Rondleii door de tuinen van Kasteel Wam lo te Diepenheim; 18.00 Aankon te Overloon. De kosten voor excursie bedrag ƒ150,-. Inbegrepen zyn: busreis, entreegelden en rondleiding; overnachting ontbijt, lunch pakt en diner in de jeugdherberg. Nadere informatie en opgevi voor de excursie is mogelyk Dien Willems-Stappers, 04788-1582. na 18.00 uur. B e l Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders Venray maken bekend dat door h; op de aanvraag van J. Lemma jj hinderwetvergunning voor deel is geweigerd en voor het ovt ge hinderwetvergunning is leend, voor het wijzigen van varken sfokkery. en. -mesterij, gen aan de Timmermannsweg 5< Ysselsteyn. De beschikking en bijbehorei stukken kunnen op het raadht kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ve ray, elke werkdag van 9.00-12.1 uur worden ingezien tot 1 juli 199 Ibt deze datum kunnen de stui ken ook worden ingezien op ell donderdag van 16.30 tot 19.30 ui na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum k bij de afdeling voor de geschillf van bestuur van de Raad van Stö een beroepschrift (in tweevoui worden ingediend door de aanvr ger, de betrokken adviseurs, deg nen die tegen de aanvraag vergunning tij dig bezwaren hebbt ingediend en degenen die aan kui - nen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum word de vergunning van kracht tem voor deze datum beroep is ingestel en een verzoek wordt gedaan omd beschikking te schorsten of ea voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worda gericht aan de Raad van State, afdt ling voor de geschillen van besturn postbus 20019, 2500 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of eet voorlopige voorziening moet wot den gericht aan de voorzitter va: de afdeling voor de geschillen val bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet vai kracht voordat op dat verzoek beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordeninj en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken hï INBRAAK TUINBOUW LOODS Met geweld was toegang verschaf! tot het kantoor van de tuinbouw loods aan de Stationsweg Oostrum. De inbreker is kennelijl in zyn werk gestoord, want heeft getracht een computer mee til nemen, maar hij heeft het bij een poging moeten laten. De schadf bleef beperkt. ROOKGRANAAT TUSSEN AUGURKEN Terwijl men bezig was met hei schoonmaken van een augurken' veld kwam er een gevaarlijk ziende granaat naar boven. Deskundigen stelden vast dat .hei hier ging om een zg. 'verschoten^ rookgranaat. Juist die 'verschoten' rookgranaten. blijken nog uiterst gevaarlijk. Men moét daarom zeker de politie waarschuwen. Die zorgt dat de mannen van de EOD dan de ze erfenissen uit de wereldoorlog opruimt. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16