Avondvierdaagse van 7 t/m 10 juni Adverteer in Peel en Maas somen Tweede helft trimkompetitie start 2e Pinksterdag te Vierlingsbeek Sovjetunie opent de grenzen voor Sport for Understanding Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 P.H.V. 'Eenheid Overwint' T.W.C. Oostrum P.H.V. 'Bij Dag en Nacht' WAO VAN SOEST F.C.C. Flying Flies Venray Kursus Lichaamstaal Kinder- en Jeugdkoor 'De Troubadourtjes' Fietsvierdaagse De Peel Voorinschrijving loopt volop! Sukses Twirlgroep Handboogsport ,04709-2019 Toerklub Overloon - PEEL EN MAAS Donderdag 31 me, - Pag.na <1 OE AKTIEVE SPORT VOOR IEDEREEN Uitslagen le klasse: Hit Miss-Treffers 4-0 SVCB Swaghoven-Pinhunters 0-4 Franssen-Taxi Stoks 1-3 Magie Line-Sigma's 1-3 dól Uitslagen 2e klasse: Red Arrows-Close Ene. 4-0 Scores-Golden Wonder 1-3 Oud Meerlo-Club Up 1-3 Altyd Raak-Strikers 1-3 EINDSTAND le klasse: 1. Pinhunters 80 2. Taxi Stoks 78% rd 3. Sigma's Bowling Venray 76% 4. Magic Line DD De Steeg 73 5. Treffers Tielfra Sport 70% 6. SVCB Swaghoven TV 68( 7. Franssen Keukens 62 8. Hit Miss 51 2e klasse: 1. Altijd Raak Cor Paint 87 2. Strikers 79 3. BLS Close Encounters 77% 4. Club Up 69% 5. Golden Wonder 68 6. Red Arrows 68 7. Café Oud Meerlo 65% 8. Scores 45% De huisleague 1989-1990 zit erop, de strijd is gestreden. En het was een spannende strijd. In de le klas se kon nog van alles gebeuren en de teams die nog yzers in het vuur hadden beloerden elkaar. Er hing een bijna voelbare spanning. Alles hing af van de wedstrijd tussen lijstaanvoerder de Pinhunters en SVCB. Alleen bij een misstap van de Pinhunters maakten de achter volgers nog enige kans. Deze lieten van start af aan zien dat ze zin had den in het kampioenschap. SVCB bood dapper tegenstand en kon tot de 7e frame bijhouden. Daarna was er geen houden meer aan en haal den de Pinhunters het le punt bin nen (1044-997). De Pinhunters wisten het hoge pijl vast te houden en dit betekende dat SVCB er niet meer aan te pas kwam. Via 1030-926 en 1009-973 werde de 4-0 overwinning en daarmee het kam pioenschap veilig gesteld. De Pin hunters waren deze avond zeer goed op dreef wat blijkt uit het feit dat ze de hoogste teamscore (3083), de hoogste game en serie (Guus van Leeuwen 193, 226, 181 600) aan lieten tekenen. De degradatie van Franssen Keukens en Hit Miss was al bekend. In de 2e klasse stond de 2e pro motieplaats nog op het spel met de Strikers en Close Encoutners als kónkurrenten. De Strikers traden aan tegen het vorige week kampi oen gevvürden Altijd Raak. De start van de Strikers was moeizaam en de le game «ging verloren met 927-897. De Strikers deden er toen een flink schepje bovenop en dat was genoeg om Altijd Raak te vers laan. Via 983-965, 1023-950 en 2903-2842 werden drie kostbare punten binnengehaald. Dat ze kost baar waren was in-de loop van de avond al duidelijk geworden omdat Close het moeilijk had tegen de Red Arrows. Close bood goed party maar de Red Arrows hadden net dat beetje meer en wonnen met 40, geen punten voor Close en dus zijn het de Strikers die als 2e pro moveren naar de le klasse. De hoogste teamscore was van de Stri kers met 2903. De familie Van Rijt was goed voor de hoogste scores: Leo scoorde de hoogste game met 202 en Carolie scoorde de hoogste serie met 546. Deze week zyn we gestart met de le ronde in de stryd om de beker. JEUGD De Venrayse jeugdbowlers en - sters hebben er een druk weekend opzitten; op Hemelvaartsdag werd massaal deelgenomen aan een goed bezet internationaal jeugdtoemooi in Hilvarenbeek en op zaterdag werd de huisleague vervolgd met de voorlaatste wedstryd. Er viel op die bewuste Hemel vaartsdag heel wat te genieten van de prestaties van al onze jeugdige spelers en speelsters, want alle 16 scoorden zij een hoger gemiddelde dan in de stand van de huisleague voor hen staat 'genoteerd en de re sultaten waren er dan ook naar. les maal werd een persoonlijk re- Lord gebroken voor de hoogste ga- waarvan Sandra Speel liefst Irie verbetering voor haar reke- ling nam nl. via 158 en 160 naar |163 plus nog een evenaring daar van; Bart Symons scoorde liefst 222 pins, Maijo van Brederode kwam tot 137 pins en haar broer Gustave liet 139 aantekenen. Drie spelers bereikten de finale van de beste zestien: Gustave plaatste zich daarvoor met 819 pins incl. hep als 5e, Bart Sijmons met 798 als 12e en Sandra Spee met evenveel pins als 13e. Bart, gehandicapt door weinig handicap, haalde weliswaar een ge middelde van ruim 182, maar bleef waar hij begonnen was, Gustave stonds als 9-jarige dreumes tussen het geweld van 15-, 16- en 17-jarigen, weerde zich verwoed, maar moest toch 5 plaatsen toege ven en werd dus 10e. En dan de show van Sandra. Pas ruim een halfjaar bowlend, kwam zy als een koele kikker de gevestigde reputa ties aan diggelen gooien. Met een serie van 163, 163 en 156 klom zy naar de uiteindelijke 4e plaats. Klasse! Pimbombers kampioen! Door een 2-1 overwinning op de Magic Strikers werden de Pinbom- bers onbereikbaar voor het achter volgende veld met nog een Wedstryd te gaan. By de kampioe nen gooiden de *broekjes' Paul Spee en Gustave van Brederode de hoogste dagscores met resp. 432 en 430 pins. De Lady Strikers bleven mèt 12 pins verschil net de baas over de Lucky Strikers en wonnen ook met 2-1. De stand: 1. Pinbombers 29 2. Lady Strikers 24 3. Lucky Strikers 22 4. Magic Strikers 21 Aspergetoemooi groot sukses Op donderdag 24 mei organiseer de JBC Venray 80 voor het eerst een zgn. aspergetoemooi. Het werd een zeer druk bezocht toernooi met maar liefst 56 teams uit alle delen van Nederland. Dankzy voortreffe lijke organisatie van de wedstrijd commissie kende het toernooi een vlot en uiterst sportief verloop en hoefde bondsscheidsrechter Ben v.d. Eynden slechts op te treden voor het verrichten van metingen. Rond vyf uur was de strijd gestre den en konden de prijswinnaars bekend worden gemaakt. Voor JBC Venray 80 was de uit slag. ondanks een sterk bezet veld, gunstig; twee doubletten legden beslag op 2 van de 3 eerste prijzen. Gelegenheidsdoublet Ben Aarts en Jan Pelzer (Susteren) en doubl. Ma rian Zeelen en Nel Gorree behaal den ongeslagen een eervolle eerste plaats, doublet Eef Zeelen en Frits v.d. Berg behaalde met drie winst- partyen een 5e prijs. In de punten- bak, een behendigheidsspel wist Eef Zeelen beslag te leggen op de 2e plaats, terwyl Marian Zeelen dé 3e prijs in de wacht sleepte. Alle pry- zen werden uitgekeerd in asperges met bijbehorende zaken. Voorronde clubtoemooi doubletten Reeds een groot aantal wedstrij den in deze voorronde zijn afge werkt, helaas lieten enkele doubletten verstek gaan zodat er op dit moment nog geen indeling in poules kan worden gemaakt. Zorgt u er voor dat uw wedstrijden zo snel mogelyk afgewerkt zijn. Jubileumtoernooien op 16 en 17 juni Voor 11 juni dient u voor deze toernooien ingeschreven te heb ben, e.e.a. mede in verband met het jubileumboekje dat wordt uitgege ven en waarin de wedstrijdsche ma's worden opgenomen. Schrijf dus tydig in... Ook als u niet deel neemt is uw hulp ontontbeerlijk. Zaterdag 16 juni doubletten, zondag 17 juni tripletten. Op beide dagen beginnen de.toer nooien ,pm,half elf en. dient voor tien uur te zyn ingeschreven aan de wedstriydtafel. De 24 uur van Rfjswyk Aan deze internationale petanque-maraton nemen dit jaar voor het eerst 2 Venrayse tripletten deel. Het toernooi duurt 24 uur en tijdens deze tyd dienen 24 wedstry den te worden gespeeld. Het toer nooi begint op vrijdag 8 juni om 20.00 uur en loopt door tot zaterdag 9 juni 20.00 uur. Namens JBC Ven ray 80 nemen deel: triplet Wim en Maria Broers en Rik Beerkens en triplet Eef Zeelen, Joop Triest en Er- win Hageman. Wy wensen de deel nemende tripletten veel sukses. Nationale triplettenkompetitie Zondag 27 mei werd de laatse kompetitiedag gehouden. Voor de Venrayse deelnemers verliep deze met wisselend sukses. Vooruitlo pend op de definitieve eindstand is nu al duidelijk dat geen van de Ven rayse teams degradeert, promoveert of voor play-off in aanmerking komt Nadere gegevens volgen. Trainingen Donderdag 31 mei worden de trai ningen weer hervat. Belangstellen den worden om 18.30 uur op ons speelveld verwacht PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Een initatiatief van tien enthou siaste hondenliefhebbers heeft twee maanden geleden geleid tot de oprichting van een nieuwe po litiehondenvereniging 'Eenheid Overwint'. 'Eenheid Overwint' is voortgekomen uit een reeds be staande politiehondenvereniging. Binnenkort wordt de officiële er kenning verkregen. Op 12 mei jl. werd in Heeswijk- Dinther het eerste sukses voor 'Eenheid Overwint' behaald voor de keuring Objekt-bewaking. De honden van J. Verhoeven en T. Wely (PHV de Steller) behaalden een certificaat van resp. 345 en 349 punten met lof. Deze honden zyn met samenwerking van PHV de Steller afgericht op de ervaren pakwerker H. Pelzer, die voor bei de verenigingen het pakwerk verzorgt 'Eenheid Overwint' bezit een mooi oefenterrein gelegen aan de Energieweg in Venray. Daarnaast heeft de kersverse club de be schikking over een aantal prima jonge honden die reeds ver gevor derd zijn in de opleiding tot poli tiehond. De toekomst van 'Een heid Overwint' ziet er dan ook rooskleurig uit A.s. maandag, 4 juni (2e Pinkster dag) organiseert de 'Ibur en Wieler club Oostrum alweer voor de 7e maal een grote tourtocht onder de naam 'Pinksterrit Venray'. Er zijn die dag vier verschillende routers uitgezet met een afstand van resp. 30, 45, 80 en 120 kilome ter. De kortere routers, van 30 en 45 kilometer zijn tevens de tweede ge zinsfietstocht alhoewel de deelne mers hieraan natuurlijk vry zyn een langere tocht te rijden. De starttijden van de tochten, die onder de vlag van de NRTU verre den worden zijn als volgt: van 7.00-9.00 uur kan men vertrekken op de 120 km; een uur langer, van 7.00-10.00 uur is er startgelegen- heid voor een tocht van 80 km. Voor de beide korte afstanden kan vertrokken worden van 9.00-14.00 uur, in café de Karklingel in Oostrum. De eindkontrole sluit om 18.00 uur. De routers, die de deelnemers langs diverse mooie plekken van de Peel leiden zijn uitgezet met duide lijk herkenbare bordjes. De 30 en 45 kilometerroute leiden de deelne mers o.a. naar Ysselsteyn, waar op de kontrolepost diverse versnape ringen zullen worden aangeboden. De 80 kilometerroute voert via Rips naar Bakel, waar de eerste kontrole post is gevestigd en vanwaar de rou te samengaat met de 120 kilometer route, die hier is gearriveerd via Wanroy (kontrolepost) en Elzen dorp. Beide routes keren via Vlier den en Griendtsveen- (kontrole) terug in Oostrum. Natuurlijk wor den ook hier op de diverse kontro- leposten versnaperingen uitgereikt. Bij het volbrengen van de tocht kunnen de deelnemers een herin nering tegemoet zien. Voor verdere informatie: Eric Classens, tel. 047842108. Weer sukses Tydens de vooijaarskeuring Poli tiehond 2 in Helden heeft dhr. Bert Jassen met zijn Mechelse Herder Paddy het certificaat lof gehaald. Van de totaal te behalen punten, 475, miste Paddy er maar twee, wat weer eens bewijst dat Paddy van grote klasse is. Zoals bekend was zij al eerder Nederlands Kampioen Speurhond, Nederlands Kampioen Reddingshond en won ze diverse wedstrijden. Zoals de situatie zich nu laat aan zien zal ze zeker uitgenodigd wor den voor de selektie-van Limburg, 'Waarvan dè|;tvihnaar afgevaardigd wordt naar de Nedérlandse Rampi- "^enschappeW'PdÜtiehond 2.' Paddy en Bert, namens PHV 'By Dag en Nacht' nogmaals van harte proficiat! beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 In het weekend van 18, 19 en 20 mei zijn we weer naar Slagharen ge weest, waar voor de zevende keer de European Cahllenge Cup verreden werd. Vrijdagmiddag was er trainen en moesten de crossers zich laten inschrijven. Zaterdagmorgen om negen uur begon het grote spekta kel. Er waren 1650 inschrijvingen. Uitslagen van de crossers van FCC Flying Flies: Experts 12j: Steven van Kempen, 1/8 fin. 7. Experts lij: Mark de Bruyn, fin. 3. Experts 13j: Patrick Claessens, fin. 2. Girls 9j: Caroline de Bruyn, fin. 1. Girls 12j: Sabine Schoenmakers, fin. 8; Hanneker v.d. Bungelaar, fin. 8. Girls 13j: Monique Hofmans. fin. 7. Girls 14j: Karin Gubbels, fin. 3. Cruisers I3j en jonger: Patrick Claessens, fin 4. Cruisers 25-40j: Herm Hofmans, manches 5-7-7. Promotie-Fietscrosswedstryd in Doetinchem op 24 mei. Aan deze wedstryd mochten de crossers bo ven de 12 jaar meedoen, die na de drie G.N. bij de eerste 12 geëindigd waren. Van Venray waren dit: Pa trick Claessens, die eerste werd bij de experts van 13j. Bij de Girls van 12-13j hadden we drie rijders. Moni que Hofmans werd 2e in de finale, Sabine Schoenmakers behaalde een derde plaats in de finale en Hanneke was na de manches uitge schakeld. Karin Gubbels Girls »1415j behaalde ook een derde plaats in de finale. Er werd ook nog een Superfinale verreden. Hier werd Patrick zesde en Monique Hofmans zevende. Volgende week, donderdag 7 ju ni, is het zover. Dan begint 32ste Avondwandelvierdaagse. Bent u ook van plan om mee te doen. dan is het volgende voor u van belang: De afstanden zijn 3. 5, 10 en 15 km op 7, 8, 9 en 10 juni. Op zondag 10 juni kan men ook inschryven voor de 20 en de 30 km. Het inschrijfgeld is ƒ5,- p.p. voor 4 dagen, ƒ3,50 p.p. voor één dag. Inschryven: Het inschryfadres is 'Sporthal de Wetteling' aan de Zuid singel. Voorinschrijven kunt u op dinsdag 5 juni en woensdag 6 juni van 19.00 tot 20.00 uur. Tevens kunt u inschryven elke wandeldag vanaf een half uur voor de start Deelname: Iedereen kan deelne men, jong en oud. Alleen, met zijn tweeën, met een grote of een kleine groep. Herinnering: Alle deelnemers ontvangen een medaille met een af beelding van een Venrayse kapel. Dit jaar is dat het kapelletje van St. Jan uit Merselo. Alle groepen ont vangen een groepsherinnering. Jurering: Voor groepen van minstens 11 personen, die dit wen sen, worden na beoordeling van een jury prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van bekers. Er is een aparte jurering voor school- groepen, sportverenigingen, jeugd verenigingen en gelegenheidsgroe- pen. Start en finish: Sporthal 'de Wet teling'. Tydens de Avondvierdaagse is de organisatie daar te bereiken onder tel. nr. 85333 of in de kanti ne van het Sportcafé, tel. 84854. Starturen: Op 7, 8 en 9 juni om 17.30 uur. Op zondag 10 juni zyn de starttyden als volgt: 30 km om 9.30 uur; 20 km om 13.00; 15 km on 14.00; 10 km om 14.30; 5 km om 15.00: 3 km om 15.15. Défilé: Zondag 10 juni doen alle deelnemers meer aan het défilé vanaf het bordes van de schouw burg. Dit défilé wordt opgeluisterd door muziekkorpsen uit Venray en omgeving De opstelling voor dit de- filé is in de Helfrichstraat. Vertrek om 16.45 uur. Informatie-adressen: mevr. G. van Ham-Frederix, Kerkpad 1, Ven ray, tel. 83765; dhr. J. Voermans, Thmboerynstraat 8, Venray. tel. 80701. Tbt ziens op deze 32e Avondvier- Nadat de kruitdampen van de ver schillende voetbalkompetities zijn opgetrokken, is nu alle aandacht weer gericht op de 'Trimloopkom- petitie v/h Land van Cuyk'. Nadat de voorgaande 6 trimlopen, die meetelden voor deze kompetitie, allen boven verwachting slaag den, is nu de eerste van een serie straatlopen aan de beurt De 'Mak- kenloop' die voor het vierde jaar op ry in Vierlingsbeek plaats vindt, by het spits af. Het Wieier- comité Vierlingsbeek, dat de organisatie van deze trimloop in handen heeft, houdt er dan ook rekening mee dat er nogal wat meer deelnemers zullen zijn als de afgelopen jaren het geval is ge weest Met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zul len alle toppers van het voorjaar, ook nu weer aan het vertrek staan op hun favoriete afstand. Het programma van de 'Mak- kenloop' heeft zoals gewoonlijk voor elk wat wils. D.w.z. dat de spits wordt afgebeten door de jeugd in 4 kategorieën die een af stand van 1350m af te leggen heb ben. Zij vertrekken om 10.00 uur. Om 10.10 uur vertrekken dan de jongens en meisjes. Zij hebben twee ronden in het dorp voor de boeg, en leggen zodoende 2700m af. Na deze groep is het grotere werk aan de beurt De 5.2 km, de 10.5 km en de 21.1 km vertrek ken om 10.30 uur. De inschrijving vindt plaats in café 't Hoekje, gelegen bij de kerk in Vieriingsbeek. Men kan in schrijven tot een kwartier voor aanvang van de te lopen afstand. De Sovjetunie heeft na jarenlang onderhandelen plotseling haar grenzen geopend voor jongeren, die in het kader van de internationale uitwisseling van jonge sporters door Sport for Understanding, naar Rusland willen gaan. Hierdoor is het mogelijk geworden, dat dertien hockeyers en negen basketbalspe lers uit de Benelux, in de leeftyd tot 20 jaar, in de periode van 14 juli tot 11 augustus in de Sovjetunie een sportprogramma kunnen afwer ken. Voor topsporters bestond de mogelijkheid al deel te nemen aan sportevenementen in de Sov jetunie. Sport for Understanding heeft zich jarenlang ingezet om ook de amateursporters in de gelegenheid te stellen hun sportieve krachten te meten met hun Russische collega's. Als gevolg van de ontwikkelingen in de Sovjetunie en de Oostbloklan den is plotseling toestemming ver leend voor het uitzenden in 1990 van twee amateur-sportteams naar Rusland. De leden van deze teams krijgen in de buurt van Moskou en Kiev een gezin toegewezen om zo doende kennis te kunnen maken met het leven en de cultuur van het land. Overnacht zal worden in jeugdherbergen. Om aan dit unieke sportexperi- ment te kunnen deelnemen, moe ten de gegadigden snel beslissen. Hockeyers en basketbalspelers tot 20 jaar, die in Rusland aan een sportprogramma onder leiding van een Nederlandse coach willen deel nemen kunnen kontakt opnemen met de heer Tino Zandbergen, koördinator van Sport for Un derstanding Benelux, Rochusstraat 28 Venray, tel. 04780-83386. Binnenkort gaat'Stichting FOCUS van start met de kursus: Li chaamstaal. In deze kursus raakt men vertrouwd met de boeiende aspekten van lichaam en geest in hun samenspel van wederzijdse ex pressie. Het lichaam maakt zich kenbaar aan de geest en de geest aan het lichaam. Lichaamstaal liegt niet en laat zien wat we bewust of onbewust ontkennen. Hetgeen wij werkelijk voelen drukt zich uit in bepaalde houdingen en tekens. De ze leren lezen en verstaan is een verrijking van het leven door het vergroten van zelfkennis. Bewuste kennis ervan vergroot de mogelijk heden van begrip, kontakt en com municatie van onszelf en anderen. Door onze houdingen bewust te ver anderen kunnen we door de wissel werking van lichaam en geest onze gemoedstoestanden beïnvloeden. De kursus duurt 6 weken en is voor de schoolvakantie afgelopen. De kursus wordt op donderdaga vonden gegeven. Voor inschrijving en/of informa tie kan men schriftelijk terecht by het sekretariaat: Etudestraat 21, 5802 EP Venray. Voor telefonische informatie het hele weekend en door de week na 17.00 uur. tel. 04780-80963. Werkgroep en diligente van voor heen Kinder- en Jeugdkoor 'De Vre- desklolyes' hebben besloten te komen tot de oprichting van een nieuw kinder- en jeugdkoor. Inmid dels is een nieuwe koomaam en een voorlopig bestuur samen gesteld. Vakant is nog het sekretari aat, waarbij gedacht wordt aan iemand uit de koorwereld, die en thousiasme voor de zingende jeugd bezit en wat vrije tijd beschikbaar heeft. Inlichtingen kunt u verkry- gen via tel. 86542. Doel van de oprichting is te ko men tot een algeheel Ven rays kinder- en jeugdkoor zelfstandig funktionerend. Het liedrepertoire omvat een nieuw Bijbelkinderlied, dat intussen de interesse van een van onze landelijke omroèpen heeft gewekt en een Nederlands kinder lied, waarbij met hoge verwachting wordt uitgekeken naar de totstand koming van een uitgave. Gezien het enthousiasme van de jeugd, vele vakmusici, muziekuitge vers. kortom ieder die er mee in aanraking komt, menen wij in deze ontwikkeling de gehele Venrayse jeugd te moeten opwekken en de mogelijkheid te bieden zich bij het koor aan te sluiten. Inlichtingen kunt u inwinnen by de diligente, tel. 85089. Van dinsdag 10 Juli t/m vrydag 13 juli wordt de Fietsvierdaagse 1990 gehouden. Op de pedalen door de Peel! Ook dit jaar zal dat weer voor duizenden fietsliefhebbers gelden. Voor mensen, die gedurende vier dagen sportief en rekreatief, maar vooal ook gezellig, bezig willen zyn, samen met familie, vrienden of kennissen. Mensen die gedurende vier dagen via zorgvuldig uitgezette routes optimaal genieten van de schitterende natuur in onze eigen Peel regio. We ryden er met de auto zo gemakkelijk en zo snel door heen, maar wat let ons om de fiets te pakken en in ons eigen tempo die Peel nou eens echt te gaan ont dekken? De Fietsvierdaagse biedt die mogelijkheid! De Fietsvierdaagse De Peel biedt echter meer. Het gaat niet alleen om fietsen, het gaat om gezellig heid, om bezienswaardigheden, kinderspelen, braderieën, ten toonstellingen. enz. En het gaat om gastvrij onthaald te worden in de centrale rust/ontmoetingsplaatsen, waar vele aktiviteiten steeds weer nieuwe verrassingen bieden! Deelname Deelname aan dit fietsevenement is mogelijk voor iedereen. Iedereen kan kiezen voor een eigen afstand en een eigen tempo. Gezinnen, jong en oud, beginners, gevorderden, trimmers en gezelligheidsfietsers! En vooral deze laatste groep komt volledig aan zyn trekken. Het gaat niet om tijd of snelheid, het gaat niet om een gele, groene of wat voor kleur trui dan ook, het gaat er om om op een gezonde, ontspannende en gezellige manier bezig te zyn. Duizenden fietsliefhebbers hebben dat in de afgelopen jaren al ervaren! Startplaats Venray De Stichting Fietsvierdaagse De Peel, gevestigd in Deume, werkt in middels met drie startplaatsen. Deume, Helmond en Venray. Ven ray is startplaats sedert 1985. Dat betekent dat dit jaar het eerste lustrum bereikt is, reden voor een extra feestelijk accent dus! Vanuit Venray kan gestart worden voor de routes van 25, 40 en 60 km. Centrale plaatsen De route volgend vanuit de start plaats Venray. komt de fietsliefheb- ber iedere dag by een centrale rust/ontmoetingsplaats. Op deze plaats wordt de deelnemer gastvrij onthaald. Er is tyd voor een kop koffie, een drankje, een hapje, er is tyd om te praten met bekenden en er is tijd om te genieten van aktivi teiten, die ter plaatse georganiseerd worden. Vanuit Venray leidt de route op dinsdag 10 juli naar de centrale plaats Helenaveen met zijn schitte rende Peel-natuur. In dit Peeldorp by uitstek worden de deelnemers gastvry ontvangen en onder het ge not van een muziekje kan de in wendige mens versterkt worden. Diverse aktiviteiten zorgen voor een ontspannen en gezellige sfeer in Helenaveen. Op woensdag 11 juli is Boxmeer de centrale plaats. In Boxmeer, gele gen in het prachtige Maasheggen- landschap. wordt er alles aan gedaan om de deelnemers een aan gename rustpauze te geven. Op donderdag 12 juli fungeert Oostfum als centrale plaats. By de prachtige Watermolen zal het goed toeven zyn, koffie en echte Lim burgse vlaai staat klaar! Tenslotte is op vrydag 13 juli Deume als centrale plaats in de route opgenomen. Ook in deze uit gestrekte Peelgemeente worden de deelnemers hartelijk en gastvrij ontvangen voor een rust- en ont moetingspauze. Voorinschr(jven De voorinschrijving voor deelna me aan dit schitterende fietsevene ment loopt volop! Voorinschrijving is nog mogelyk tot 25 juni a.s. In dien vóór deze datum wordt inge schreven wordt een korting toegekend van ƒ2.- op het inschrijf geld. Bovendien worden onder de voorinschryvers enkele fietsen ver loot. De uitslag hiervan wordt be kend gemaakt tydens de feestelijke slotbijeenkomst van de Fietsvier daagse 1990 op 13 juli a.s. in de schouwburg. Het inschrijfgeld voor alle afstan den bedraagt voor volwassenen ƒ16,- per persoon. Voor kinderen lot 14 jaar onder geleide bedraagt het inschrijfgeld 12.-. Houders van een bejaardenpas betalen ƒ14,50. Voor kinderen t/m 4 jaar is deelname gratis. Het inschrijfgeld dient by in schrijving te worden voldaan. Inschrijven en informatie Inschrijfformulieren voor de Fietsvierdaagse De Peel zijn ver krijgbaar bij de navolgende adressen: VW-Venray, Grote Markt 23, Venray en fa. Poels Rijwielen, Grotestraat 64, Venray. Voor algemene informatie kan men overigens te allen tijde terecht by VW-Venray. Grote Markt '23. Venray; P. Hendrix, Pr. Mary- kestraat 11. Venray. tel. 83277 en A. Verberkt, Oraryestraat 5 te Venray. tel. 82005. De Venrayse twirlgroep 'First Choice' heeft op 26 mei jl. tydens de Nederlandse Kampioenschap pen Twirling in Leerdam, beslag ge legd op de titel Reservekampioen 1990' in 't onderdeel danstwirl se nioren. Dit leverde een zilveren me daille op. De groep staat onder leiding van Wilma van Lin uit Venray die te vens bondstrainster is van de Ne derlandse Twirl Sport Bond. Ook enkele leden van de groep behaalden individueel suksessen. Panny Kersten behaalde 'n le plaats in het onderdeel danstwirl B- junioren: Jesske v.d. Pasch haalde hier 'n 2e plaats; Tamara Hoeve- naars haalde in het onderdeel twir- len junioren 'n bronzen medaille. Meer informatie over deze sport: Wilma v. Lin, Scheperstraat 13, Ven ray. tel. 04780-80611. BERNY CAMPS NAAR E.K. BARCELONA De Ysselsteynse handboogschut ter, lid van 'Ons Genoegen", Bemy Camps, behaalde zondag jl. te Pur- merend een derde plaats met 1282 punten op een zg. Fita-lange af standswedstrijd. By dit onderdeel van de handboogsport wordt er ge schoten op 90, 70. 50 en 30 meter afstand. Op elke afstand 36 pylen. Als lid van de Nederlandse kern ploeg moest Bemy proberen een plaats bij de eerste vier te behalen om uitzending naar de E.K. te Bar celona af te dwingen. Na de twee se- lektiewedstrijden te Goirle en Purmerend staat hy op een prachti ge derde plaats, zodat het van 22 t/m 29 juli in Sparye aan de meet zal staan. Opmerkelijk is nog dat hy vorig jaar nog by de junioren be hoorde. PECH VOGEL LIJN Cl AUTOAMWOBEDRIJF 111 GEBR. TIMMERMANS 1*1 II HORST Schade herstellen?/ Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed Al voor f 45.- per dag bent u in uw eigen Huur-Opel op weg naar een lekker weekend Ardennen. Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg. In zo'n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar/ vervoer is duurder, kijkt u maar. Per dag Corsa f 45,- Kadett 153,- Ascona f 62,- Per week 1287.- 1340.- f395.- Vraag onze volledige larieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18.5% BTW en all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag. Atebe Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4, 5802 CC Venray Tel. 04780 - 8 62 00 In het kader van de 13e Brabant in Beweging, organiseert de Tber- klub uit Overloon op woensdag 6 ju ni a.s. een rekreatieve fietstocht voor iedereen. De afstand is 20 kilometer. In de verschillende routes van 20 km is ook een pauzeplaats opgenomen, waar men gratis kan genieten van een door de TKO aangeboden kon- sumptie. Men kan deze afstand natuurlijk in zijn/haar eigen tempo afleggen. Er zyn dit jaar in de zelfstandige gemeente Vierlingsbeek 4 vertrek plaatsen. nl. Overloon, Hofv. Loon, Museumlaan 33: Vierlingsbeek, ge-, meentehuis; Maashees. Sporthal de Zevensprong en in Vortum-Mullum by het gemeenschapshuis. De vertrektijden zijn overal tus sen 18.00 en 19.00 uur. t De inschrijfkosten voor deze tocht zijn extra laag gehouden, nl. ƒ1,50. By inschrijving krijgt men een routebeschrijving en kon- sumptiebon uitgereikt. Dit jaar organiseert de TKO al weer voor de 8sle maal de Fietsvier daagse. Reserveer de data van 2 t/m 5 juli voor dit grote fietsevenement. Inlichtingen: tel. 04788-1879 of '2049.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11