gemeente venray BOEKENWEEK- GESCHENK1990. WAT EEN VERRASSING! Bekendmaking van de uitslag Verkiezingen Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn Bekendmaking knolcyperus Paspoorten/ Toeristenkaarten De 21 stem bureaus in de gemeente Venray Bekendmaking Mededelingen van Max Milieu Exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray Bouwvergunning verleend Bekendmaking Alles over bijstand Tijdelijke afsluiting Hofstraat W. "SSS'18 Overloon Huisvrouwen- kontakt Brukske Lourdescomité afd. Venray van den munckhof L.V.B. Oostrum Ouderenwerk Venray Vogelmarkt Alliance fran^aise te Asten A.F.V. Venray Het Groene Kruis Reuma discri mineert niet Vereniging voor alleenstaanden i.o. Venray e.o. C.D.A. Imkers Regio Venray PEEL EN MAAS Donderdag 14 maart - Pagina 16 NOTITIE» EN MEDEOEUNQEN VAN DE GEMEENTE Verkiezing van de leden van de gemeenteraad De voorzitter van het hoofdstem bureau c.q. het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van "de gemeenteraad van Venray maakt ingevolge artikel P 20, lid 2 van de kieswet bekend, dat op vrydag 23 maart a.s. te 10.00 uur in een openbare zitting van h et bu reau, in het raadhuis van Venray de uitslag van de op 21 maart 1990 ge houden verkiezing zal worden be kendgemaakt. De voorzitter voornoemd, mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray her innert in verband met de op 21 maart 1990 te houden verkiezing van de leden van de raad van de ge meente Venray aan de onderstaan de bepalingen van de kieswet 1. Volgens artikel J 10 van de kies wet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerech tigde werknemer, die by hem in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezin gen deel te nemen, voor zover hy dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die binnen de voor de stemming bepaalde tijd geen dienst verrichten in een gemeen te, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende gemeente. Indien laatstgenoemde werknemers evenwel, om aan de stemming deel te nemen niet langer dan twee achtereenvolgende uren be hoeven te verzuimen, geldt vo rengenoemde verplichting van de werkgever wèl. 2. Op grond van artikel Y9 van de kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem op gelegde verplichting niet na komt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede ca tegorie. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray, maakt bekend dat m.i.v. 9 maart 1990 op het gemeentehuis, ka mer 232, tydens kantooruren voor een ieder ter inzage liggen de geaktualiseerde lijsten van terreinen waarop het onkruid knolcyperus is aangetoond. Inge volge de regeling teeltverboden knolcyperus geldt voor deze ter reinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: a alle bol- en knolvormende bloemgewassen; b. alle houtige gewassen, vaste planten, bloemisterygewassen en groentegewassen, voor zo ver zy worden geteeld met het doel de gehele of afgescheurde plant of ondergrondse delen daarvan elders uit te planten, of voor wederuitplant in het verkeer te brengen; c. allé akker- en tuinbouwgewas- sen, waarvan ondergrondse delen worden geoogst of mee- geoogst; d. graszoden. Ingevolge een verordening van het Landbouwschap geldt een reini gingsplicht voor werktuigen die ge bruikt zyn op met knolcyperus besmette percelen. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van de gemeente, die in het komende vakantie-seizoen naar het buiten land willen reizen, om nu reeds een paspoort of toeristenkaart B aan te vragen. Stel uw aanvraag voor een reispa- pier daarom niet uit tot april of la ter. Niet alleen zyn de legeskosten vanaf 1 april tot en met augustus 6,- hoger maar ook is vertraging in de afgifte dan niet uitgesloten. By elke aanvraag moet een eerder uitgereikt reispapier (paspoort of toeristenkaart) ingeleverd worden. Indien dit niet meer in uw bezit is, moet 86,- extra legeskosten in rekening worden gebracht. Voor aanvragen en inlichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling Burgerzaken, Raadhuisstraat 1, tel. (04780)23236 of 23235. De afdeling is geopend elke maandag tot en met vrydag van 09.00-12.00 uur en don derdagmiddag van 15.3017.00 uur. De burgemeester van Venray mr. 1I.J.M. Defesche. Voor de stemming op 21 maart a.s. ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad, worden 21 stem lokalen ingericht. Ten opzichte van de laatstgehouden verkiezing in september 1989 zyn enkele wijzi gingen aangebracht, o.a. uitbrei ding met één stembureau in Landweert Welk stemlokaal voor u bestemd is, staat vermeld op uw oproepingskaart. De stembureaus met een zijn goed bereikbaar voor lichamelijk gehandicapten. 001 Hal raadhuis, Raad huisstraat 1 002 Café Camillus, terrein St Servatius, Stations weg 46 003 LOM-school 't Groene- wold. Groenewoltsepad 2 004 Bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg 2 005 Wijkcentrum 't Stekske Landweert, Kruidenlaan 161 006 Gemeenschapshuis Oos trum, Watermolenstraat 1 007 Gemeenschapshuis Oir- lo. Hoofdstraat 34 008 Gemeenschapshuis Cas ten ray, Matthiasstraat 2 009 Café 't Veule, Veulense- weg 49 010 Gemeenschapshuis Leu nen. Albionstraat 28 011 De Geldèrkoel Heide, Heidseweg 72 012 Gemeenschapshuis Ys- selsteyn, Puttenweg 2A 013 Café-zaal 't Anker Mer- selo, Grootdorp 73 014 Gemeenschapshuis Vre- depeel. Keizer Karei- plein 6 015 't Pelgrimshuis Smakt, St. Jozeflaan 52 016 Hal Centrumgebouw St Anna, St. Annalaan 5 017 Harmonielokaal De Perdstal, Kempweg 164 018 Wykcentrum Veltum, Veltumse Kleffen 62B 019 Wijkcentrum Brukske, Brukske 1 020 Peuterspeelzaal, Bachstraat 14A 021 Openbare basisschool De Landweert, Boter bloem 45. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit waarbij in het winkelgebied De Bleek, nabij de toegang tot de woning De Omloop 3 en naby de toegang tot de —in de 2e helft van 1990 op to leveren— woning 't Lie- ne 29, een parkeerplaats is gereser veerd voor een invalide ten behoeve van de auto met het kenteken HS-33-ZT, resp. TK-71-PF. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aantekenen. Het beroep schrift moet worden gericht aan de Koningin, maar worden ingediend via de commissaris van de Konin gin in Limburg. Het besluit lig voor een ieder ge durende de beroepstermijn ter in zage op kamer 232 van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris DISTRIBUTIE KCA-BOXEN Deze week is gestart met de uitrei king van de KCA-boxen. Omdat het in totaal om zo'n 12.000 boxen gaat vergt de verspreiding over de gehe le gemeente enige weken tijd. Daar voor is een planning gemaakt, die er voor de komende week als volgt uit ziet: Maandag 19 maart 1990: Merse- lo, Vredepeel," Smakterheide, Bra bander (omgeving Overloonseweg) en omgeving ziekenhuis. Dinsdag, woensdag en donder dag 20, 21 en 22 maart 1990: Centrum-Ven ray (gebied binnen de singels. Vrijdag 23 maart 1990: wyk Mo- lenklef. Wekelyks zal de planning voor de distributie van de KCA-boxen in dit blad verschijnen. Burgemeester en Wethouders van Venray roepen serieuze gegadigden op voor de voor de seizoenen 1990 en 1991 (1 mei tot 1 sep tember). Gedacht wordt aan een bekwaam per soon, die in staat is de kiosk, met inacht neming van de gestelde voorwaarden en bepalingen te exploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 30 maart a.s. in te schrijven onder vermelding van de nodige (Qfëv. gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewonnen ten gemeentehuize, Raadhuisstraat 1, tel. <r~)r\ 04780-23404/23357. Bezoek alleen na afspraak op de onderafdeling Beheer welzijnsaccommodaties. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 6 maart 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een opslag ruimte tot verkoopruimte aan het Gouden Leeuwplein 10 te Venray, t.n.v. Praxis, Wildenborch 9 te Diemen. De burgemeester van Venray, De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 56 van de Wet Ge luidhinder juncto het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat vanaf heden, voor een ieder ter inzage ligt het Koninklijk Besluit d.d. 26 ja nuari 1990 nr. 90.001718 tot goedkeuring van het besluit van Gedeputeerde Staten van Lim burg van 2 mei 1989, tot vaststel ling van een geluidszone ingevolge artikel 53 juncto artikel 57 van de Wet Geluidhinder rond de 'Asfaltmenginstallatie Wans- sumseweg' te Venray. Bovengenoemd besluit alsmede de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden ter in zage in het gemeentehuis van Ven ray, afdeling VROM, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, Op de afd. sociale zaken is een nieuw voorlichtingboekje over de Algemene Bijstandswet verkrijg baar. met de titel 'Het vragenboek ALLES OVER BIJSTAND'. Het boek je geeft antwoord op ruim 100 van de meest voorkomende praktische vragen over de algemene bystands- wet. Het bevat elf hoofdstukken, die elk een bepaald onderwerp behan delen, variërend van de vakantiere- gels tot ziek zijn met een bijstandsuitkering. Achterin staat een trefwoordenlijst Dit boekje is er niet alleen voor mensen, die een uitkering ontvan gen van de afd. sociale zaken. Ook voor mensen met een laag inko men staat er nuttige informatie in. Zorg dat u op de hoogte bent van de mogelijkheden die er zijn! Het voorlichtingsboekje is voor geïnteresseerden gratis verkrijg baar op de afd. sociale zaken, tij dens de openingsuren, welke werkdag van 9 tot 12 uur. Toezen ding per post is ook mogelijk: tel. 04780- doorkiesnr. 23330. Op maandag 26 maart a.s. wordt een begin gemaakt met de re- konstrulctie van He Hofstraat. Gedu rende de rekonstruktie is de straat voor alle verkeer afgesloten. Naar verwachting zal de re konstruktie vóór eind april gereed zjjn. Tten behoeve van de bevoorrading van de aanliggende winkels/bedrij ven mag verkeer met bestemming Marktstraat en Grote Markt via de Eindstraat en Hoenderstraat naar eerstgenoemde straten rijden. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de heer J. de Bruijn, tel. 23383 of dhr. G. Rutten, tel. 23387 van de afdeling openbare werken. Programma zondag 18 maart: Wanssum-SSS'18 1 Leunen 2-SSS'18 2 SSS'18 3-Merselo 3 SSS'18 4-Castenray 3 SSS'18 5-HRC'27 4 SSS'18 6-EWC 5 SSS' 18-Melderslo 0-1 Het Overloonse SSS'18 heeft zich la ten verrassen door het bezoekende Melderslo. De inzet van de gasten was in Overloon voldoende voor Melderslo om twee punten mee" naar huis te kunnen nemen en the oretisch op gelyke hoogte te komen met de Brabanders. Dat 't deze zon dag niet liep bij de Overloners bleek al vanaf het beginsignaal. Ieder per- soonly k duel werd verloren en nie mand voelde zich geroepen de schouders eronder te zetten. Tben in de 40e min. een blunder in de Overloonse achterhoede ontstond was 't Jac v.d. Pas van Melderslo die SSS'18 keeper A. Nabbe met een strak schot het nakijken gaf: 0-1. De tweede helft probeerde SSS'18 nog wel even de bakens te verzetten maar strandde telkens op de fana tieke Melderslo-defensie. Kansen kreeg SSS'18 voldoende, maar de scherpte en gretigheid ontbrak de ze wedstryd volkomen en er was aan de overwinning van Melderslo dan ook niets aan te merken. A.s. zondag kan SSS'18 't seizoen al voor een heel eind goed maken wanneer de uitwedstryd in Wan- ssum met een overwinning wordt afgesloten. Dan immers is de Over loonse ploeg kampioen van de twee de periode en heeft 't recht op promotiewedstrijden aan 't eind van dit seizoen. Dat er dan toch uit een ander vaatje getapt zal moeten worden daar is iedere Overloner 't wel over eens. Want destijds werd thuis ook al met een 1-2 nederlaag 't strijdperk verlaten. Dus span ning genoeg a.s. Wanssum. Wat weet u over de Islam? Welnu, toen ik me dat zelf afVroeg, kwam ik erachter, dat ik er weinig meer van wist, dan dat het de mohamme daanse godsdienst is, dat er gedu rende de ramadan streng gevast wordt en dat de vrouw nogal onder geschikt is aan de man. Verder hangt er een mysterieuze waas rond deze religie. Mocht dit alles u bekend voorkomen en zou u net als wij wel eens wat meer over de Islam willen weten per slot van reke ning wonen er best veel Islamieten rondom ons— gaat u dan dinsdag ochtend 20 maart met ons mee naar de moskee, waar u informatie omtrent deze godsdienst en de daaraan verbonden cultuur uit eer ste hand krygt. Wy vertrekken per fiets vanaf wykcentrum de Kiosk om 9.00 uur en zyn voor 11.30 uur weer terug. Deelname kost 2,75. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tbt ziens! De kaartverkoop van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes is, na inzet van velen, afgerond. En we m ogen ook nu weer zeggen, dat deze aktie zeer geslaagd is. Er zul len dit jaar dan oók weer heel wat zieken een gratis Lourdes-reis mo gen maken. Met het inschrijven van zieken is inmiddels een begin gemaakt. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot dhr. G. Philipsen, tel. 83575, Goudsmidstraat 42 te Sterremeer, een novelle von F. Springer. Van 14 t/m 24 maart gratis bij aankoop van tenminste f 19,50 aan boeken. Verkrijgbaar bij: GROTESTRAAT 68 VENRAY TELEFOON 04780-82727 Van oeken Krijg Je Noaix Genoeg Venray. Woensdag 21 maart gaan we voor onze jaarlijkse bedevaart naar Smakt De mis die we gezamenlijk met de OVB hebben begint om 19.30 uur. Na afloop hiervan gaan voor voor de verdere avond naar het Pelgrimshuis voor het kienen. De culturele avond in de schouw burg te Venray is dit jaar op maan dag 2 april met als thema 'Leefbaarheid van 't platteland: ook een taak van de vrouw!' Programma: 19.15 uur: Opening door kring- voorzitster mevr. Lenkens en huldi ging van enkele gouden jubilarissen; 19.30 uur: Inleiding door mevr. N. Jacobs-Aarts uit Deur- ne, lid van de Provinciale Staten van van Noord-Brabant over thema 'Leefbaarheid van 't platteland'. Mu zikale afsluiting door Jac Thiesen uit Ysselsteyn met zang en gitaar; Pauze met koffie en vlaai; 20.45 uur: Toneel: 'Als je me nou'. Een klucht in 3 bedry ven gespeeld door de LVB dames van Geysteren. Opgave tot 29 maart by R. Mommen, Witte Vrou wenstraat 26, tel. 87114. De kosten bedragen 10,- p.p. De Dag voor Alleenstaanden in de Turfhoeve vindt plaats op donder dag 5 april a.s. met als thema 'Recht en gerechtigheid'. De kosten zyn 20,- per deelnemer. Opgave tot 27 maart a.s. by B. Direks, Spurkter- dyk 12a, Oostrum, tel. 81096. Op donderdag 12 april a.s. is er in het gemeenschapshuis een Demon stratie- en Doe-avond 'Aparte bloemstukken'. In verband met de inkoop van bloemen e.d. moet men zich hiervoor opgeven, dit kan tot 24 maart a.s. bij B. Direks, Spurk- terdijk 12a, Oostrum, tel. 81096. De kosten voor deze avond bedragen 10,- (aardappelmesje mee brengen). Hulp bij invullen belastingformulieren Op woensdag 21, donderdag 22 en vrijdag 23 maart en maandag 26 maart 1990 wordt de ouderen, wo nende in de gemeente Venray de gelegenheid geboden om bij de in vulling van het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting hulp te ont vangen. Op deze dagen is een amb tenaarvan de Belastingdienst Venlo aanwezig om u daarbij van dienst te zijn. Merf kan ook een beroep doen op deze dienstverlening als men jonger is dan 65 jaar. Om hiervoor in aanmerking te komen dient u zich aan te melden by het aktiviteitencentrum voor ouderen, Kennedyplein 1 te Venray, tel. 04780-86706 ('s morgens tussen 9.00 en 10.00 uur). Tevens dient u reeds in het bezit te zijn van uw aangiftebiljet, daar diverse be lastingplichtigen geen aangifte biljet meer behoeven. Bij de aanmelding verneemt u gelyktydig op welke dag en tijdstip u geholpen kunt worden. Opgave voor woens dag 21 maart en donderdag 22 maart, is mogelijk tot 7 maart 1990. Opgave voor vrydag 23 maart en maandag 26 maart, is mogeüjk tot 16 maart 1990. U dient voor de invulling van het aangiftebiljet mee te brengen: - overzichten van loon/pensioen/ uitkeringen/huursubsidie; - bescheiden omtrent huurop brengsten/negatieve opbrengst onroerend goed; - bescheiden omtrent rentes van persoonlyke leningen; - bescheiden omtrent lopende bank/girorekeningen/spaarbank- boekje; - bewijsstukken inzake ziekte- en of studiekosten; - bewijsstukken van giften, bv. aan kerken. De vogelvereniging de "Gevleu gelde Vrienden" Wanssum e.o. te Wanssum organiseert op zondag 18 maart haar maandelijkse vogel markt. Deze zal worden gehouden van 9.30 tot 12.00 uur in het gemeen schapshuis "De Zandhoek" (by de kerk) te Wanssum. Gevraagd worden alle soorten ka naries, parkieten en exotische vogels. Met de heer Paul Aerssens, leraar Frans en juridisch adviseur in Eindhoven, gaat de Alliance fran- gaise te Asten op woensdagavond 21 maart a.s. om 20.15 uur in het gemeenschapshuis te Asten (Kerkstraat 8) Normandië verken nen. Hij zal het/lan vooral hebben over de rol van Normandië in de ge schiedenis van Frankryk, haar landschappen, haar verschillende kusten en niet te vergeten haar Ro maanse en Gotische architektuur, onder vertoon van dia's. Het is al weer de laatste lezing van het winterprogramma. Hierna rest nog slechts de sluitingsavond, waarvan de Alliance frangaise te Asten een gezellige en muzikale avond hoopt te maken. In kleine groepjes trokken de Venrayse Amateurfotografen op 8 maart 's avonds door het centrum. Lichtval van straatlantaarns, etala gedetails en straattaferelen fotogra ferend. De een was met diafilm en neonreklames in de weer, de ander met hooggevoelige zwAv film en schaduwen op het plaveisel. Er wa ren zelfs fotografische ontmoetin gen met nachtelijke zwervers. Er zal heel wat werk aan de winkel zyn in de donkere kamer om de zorg vuldig belichte negatieven af te drukken. Op 17 mei kan het ge maakte werk in de club besproken worden. Donderdagavond 22 maart is er wederom een rondreiskollektie. Twee leden zullen deze voorberei den en op de betreffende avond pre senteren. Aanvang 20.00 uur, Kennedyplein 1, Venray. De avond is ook voor niet-leden vrij toegan kelijk. Uitnodiging voor de leden van het Groene Kruis Venray voor de Al gemene Ledenvergadering' op 19 maart 1990 om 20.00 uur in 'De Clockert' (kamer 51). Bergweg 4 te Venray. Agendapunten: 1. Opening. 2. Opheffing van de Regionale Ver eniging Het Groene Kruis Venray per 1-1-1990 als gevolg van de re organisatie van het Kruiswerk in Noord-Limburg. Het Groene Kruis Venray is hiervan lid. 3. Nieuwe opzet om de drie plaatse lijke verenigingen Venray, Meer- lo en Wanssum te fuseren tot één grootplaatselyke kruisvereni ging Venray e.o. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Het bestuur Reuma discrimineert niet. Dat is het enige 'positieve' dat van reuma gezegd kan worden. Reuma kykt niet naar huids kleur, geslacht of leeftyd, noch naar bloedgroep, politieke voorkeur of sociale status. Ook het Nationaal Reumafonds discrimineert niet Iedere aanvraag voor persoonlijke financiële onder steuning wordt zorgvuldig gewo gen. De geboden hulp hangt mede af van het beschikbare geld; geld, afkomstig uit de jaarlijkse kollekte. Een ander deel daarvan wordt besteed aan wetenschappelijk on derzoek naar de oorzaken van reu ma en naar de wijzen waarop de ziekte kan worden bestreden. Weer een ander deel wordt gere serveerd voor steun aan reumapa tiëntenverenigingen, aangepaste vakanties en voorlichting. Als u nu wéér uw duit in het zakje wilt doen, hoeft ook in 1990 het Reumafonds niemand van hulp uit te sluiten. Van 12 tot 18 maart 1990 komt op veel plaatsen in Nederland de kol- lektant aan de deur. Zo niet dan is uw gift van harte welkom via de Amro-bank rek.nr. 48.41.15.626 tn.v. Plaatselijk Comité Reuma fonds te Venray. De vereniging komt iedere vrij dagavond by elkaar om by een muziekje wat te praten en gezel schapsspelen te doen zoals: tafel tennis, sjoelen, darten, kaarten, scrabble, enz. Ook wordt dan vry- wel maandelijks een disco-dans avond gehouden en 3 keer per jaar een ledenvergadering met daarna ontspanning by een mu ziekje. Verder houdt de vereniging op jaarbasis zes spreekfiezings) avonden in het kader van belangen behartiging 'der leden. De vereni gingsavonden beginnen om 20.00 uur. Ook is er op woensdagmiddag ge legenheid om te handwerken en hobbyen en op zondagmiddag ge zellig samenzyn! De middagen be ginnen om 14.00 uur. Ook worden wel eens reizen georganiseerd en barbeque-dans- avonden; Kerstavond alsmede geza menlijk oud op nieuw gevierd. De verenigingsavond en de beide middagen worden gehouden in een lokaliteit aan de Oostsingel achter de Volksuniversiteit en vlakby "'t Peppelshuus". Mensen die alleenstaand zijn en zich voor onze aktiviteiten interes seren zijn altyd welkom. Bezoek dan vrijblijvend onze ontmoe tingsmiddagen en -avonden. Wij staan u dan graag te woord om in lichtingen te geven, of bel voor in formatie 04780-80966 of 04787- 1485. Op zaterdag 17 maart a.s. zal het CDA zich op milieuvriendelijke wij ze presenteren aan de Venrayse be volking in het kader van de verkiezingen. Er wordt een grote sterrit/fiets- tocht georganiseerd vanuit de kerk dorpen naar het centrum van Venray. De start is om half twee 's middags en begint bij de gemeen schapshuizen in Castenray, Leu nen, Ysselsteyn, Vredepeel en Oostrum. 5 Groepen starten op het zelfde tijdstip vanuit voornoemde dorpen. Van elke groep fungeren twee CDA-kandidaatraadsleden als leiding. De afstand is ongeveer 10 km en de ritten voeren door de mooiste gedeelten van onze ge meente. Alle CDA-leden kunnen zich met hun familieleden, vrienden en be kenden aansluiten bij één van de verzamelpunten. Onder het motto 'Samen fietsen... samen verder', wil het CDA deze manifestatie een (groen) gekleurd tintje geven. Rond 15.00 uur zullen alle groe pen by het gemeentehuis aanko men, waar daarna gezamenlijk met muzikale begeleiding een rondwan deling door het centrum wordt gemaakt. Zonnebloemen voor de Jeugdnatuurwacht In het kader van het Van Gogh- jaar heeft het CDA-Venray gemeend ;n de campagnetyd de Venraynaren iets aan te bieden: een zakje zonne bloempitten. A.s. zaterdagmiddag 17 maart om 14.30 uur zal Europarlemtariër Ria Oomen —vice voorzitter ran de Europese christen-democraten in het Europees parlemen— namens het CDA-Venray aan de Jeugdna tuurwacht, afd. Venray een pakket met 500 zakjes zonnebloempitten aanbieden. Dhr. W. v.t. Hoff voorzitter van de Venrayse Jeugdnatuurwacht— zal dit lente pakket in ontvangst nemen. Deze zakjes zullen op een later tijdstip aan alle Venrayse leden van de Jeugdnatuurwacht worden uit gedeeld. Niet alleen by de Jeugdnatuur- wachters, maar ook bij veel Venray se burgers zullen de duizenden zonnebloemen in de zomer voor een sfeer vol 'levendig Van Gogh- schildery' zorgen. In het imkersseizoen 1990 zijn weer een 6-tal kontaktmogelykhe- den georganiseerd. Deze kontaktda- gen zyn bedoeld om wetenswaar digheden uit te wisselen en om het onderlinge kontakt te bevorderen in een informele sfeer. Komende zondag 18 maart zyn imkers van harte welkom bij Paulien Winants, Kapelstraat 6 te Holthees om onge veer 10.30 uur. Kursus bijenteelt voor beginners Nog deze maand kan gestart wor den met deze kursus. Voor deze kur sus is het niet noodzakelijk dat men bijenvolken bezit Aanmelding zo spoedig mogelyk by een der bestuursleden of het sekretariaat: Luzerne 7, tel. 87849 of by de kur- susleider dhr. Joep Verhaegh, tel. 04709-3424. Thema-avond Op dinsdag 3 april a.s. zal een uit eenzetting gegeven worden over het nieuwe 'Landschaps-beleidplan' dat in onze gemeente gevoerd wordt De heren Fhassen en Zegers zyn funk- tionarissen van de gemeente Ven ray, belast met groen en bloei in onze gemeente. Deze avond zal op de imkerij toegesneden zyn. Hier na zal de videofilm over Broeder Adam worden vertoond. Houdt deze interessante avond vrij en van har te welkom op 3 april om 19.30 uur in zaal Martens te Leunen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16