STEMMEN Opgave leerlingen voor de basisscholen in Venray-centrum NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en Zo werkt de stemmachine Kollektekalender Verkiezingen in aantocht I PEEL EN MAAS Donderdag 14 maart - Pagina 15 obs de Landweert Boterbloem 45 kbs St. Petrus' Banden Pr. Poelsstraat 6 kbs de Vlaswei Boterbloem 47 i' kbs Dr. Poels lil i Langeweg 92 kbs de Kruudwis Klaproos 21 pbs de Hommel Oostsingel 39 obs de Flierefluit Kiosk 116 kbs de Foekepot Kiosk 3 obs de Keg Blauwververstraat 18 kbs de Bongerd Eikenlaan 1 kbs Coninxhof Goudsmidstraat 9 katholieke basisschool protestants - christelijke basisschool openbare basisschool - II _J RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15u30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen' en exploi tatie bestemmingsplannen. By het stemmen op 21 maart a.s. zal weer gebruik worden gemaakt van stemmachines. De bediening is uiterst simpel en sluit het maken van vergissingen vrijwel uit. Stap voor stap volgen we met u de gang van zaken. 1. Op 21 maart neemt u uw oproepingskaart, die u half fe bruari al hebt ontvangen, mee naar het stembureau. Op die oproepingskaart staat waar u moet zijn en dat het stembu reau van 08.00-19.00 is geopend. 2. In het stembureau zitten twee mensen achter een tafel. U overhandigt uw oproepings kaart aan de voorzitter van het stembureau. Uw naam wordt opgelezen om te kontroleren of u in het kiezersregister staat en of u niet al eerder uw stem hebt uitgebracht. 3. U ontvangt een volgnummer. Hiermee gaat u naar de per soon die naast de stemmachine zit. U geeft deze uw volg nummer. 4'. Het stemgeheim is ook bij ge bruik van de stemmachine ge waarborgd. Daarom is de stemmachine zo opgesteld dat niemand kan zien op wie u stemt. 5. U staat voor de stemmachine. Horizontaal ziet u bovenaan de verschillende partijen en hun lystnummer. Onder elke partij staan vertikaal de namen van de kandidaten. De opstelling is dezelfde als op de kandidaten lijst die huis aan huis bezorgd is of wordt. 6. Om te kiezen drukt u de knop in, links vóór de naam van de kandidaat op wie u wilt stem men. Op de stemmachine wor den bovenaan twee cijfers zichtbaar: het cijfer van de kan didaat en het cijfer van de lyst waarop de gekozene voorkomt. 7. U kontroleert nu of u de juiste knop hebt ingedrukt. Als u per ongeluk een verkeerde keus hebt gemaakt, drukt u de knop in boven het woord "HERSTEL". Maak dan opnieuw uw keus. 8. Om van uw keus een stem te maken, drukt u de rode knop in naast het woord "STEM". U hebt nu gestemd. Heel simpel eigenlyk. verschillende politieke partijen we ten te vergaren, welke partyen win nen of verliezen zetels in de raad, welke partijen zullen de wethou ders leveren en, misschien wel het belangrijkste, hoe zal de nieuwe ge meentepolitiek er uitzien? Op woensdag 21 maart a.s. kunnen de kiesgerechtigde inwoners van Ven- ray dat gezamenlijk bepalen. By de vorige verkiezing voor de gemeenteraad in 1986 was de op komst rond de 69 procent: dat bete kent dat toen bijna één op de drie kiesgerechtigden zijn of haar stem verloren het gaan. Degene die weg blijft heeft dus geen invloed op wat er binnen de gemeente zal gebeu ren, bijvoorbeeld met het milieu, met de woningbouw of de sociale vernieuwing. Geen belangstelling, ook niet als het gaat om problemen dichter bij huis? Zoals het opnieuw inrichten van een straat, het vast stellen van gemeentelijke tarieven, de aanleg van een nieuw zwembad, de aanpak van de mestproblema tiek. En als het gaat om het aanlegt gen en onderhouden van wegen en riolen of van parkeerplaatsen en het zorgen voor voldoende sport- voorzieningen. groen en speelgele- genheid? Of de strijd tegen de vervuiling door honden, of tegen de kleine kriminaliteit? Die onderwer pen noemend wil natuurlijk ieder een daarover zyn zegje doen. En dan is het nog maar een kleine stap om het stembiljet in te vullen en mee te bepalen welke 23 raadsle den van welke politieke partyen de komende vier jaar het beleid van de gemeente zullen bepalen. Met ander woorden: op 21 maart bepalen de Venrayse kiezers sa men het gemeentelijk beleid voor de komende vier jaar. I ly of zy die niet naar de stembus gaat mist hiermee een kans voor open doel. Ga dus stemmen! niet vergeten. Evenals in voorgaande jaren zal de aanmelding van leerlingen voor de katholieke, de protestants- christelijke en de openbare basis scholen in Venray-centrum ook voor het a.s. schooljaar 1990/1991 op één en dezelfde datum en het zelfde tydstip plaatsvinden. Op maandag 19 maart a.s. kun nen de leerlingen worden opgege ven die voor het eerst in het schooljaar 1990/1991 een van,de ba sisscholen in Venray-centrum zul len gaan bezoeken. In al deze scholen —katholieke, protestants- christelyke en openbare— kunnen ouders/verzorgers daarvoor terecht van 16.00-17.00 uur. Als leerling kunnen worden aangemeld de kin deren die op 1 augustus 1990 vier jaar zyn of tydens dat schooljaar vier jaar worden (dus: kinderen, ge boren tussen 1 augustus 1986 en 1 augustus 1987). Bij het opgeven van de leerlingen dienen de ouders/ver zorgers van het kind persoonsgege vens te verstrekken; daarom wordt verzocht byv. trouwboekje of paspoort mee te brengen. In verband met de instandhou ding van de basisscholen hebben de drie katholieke schoolbesturen in Venray-centrum met elkaar afgesproken dat voor iedere basis- schgoLeen zogenaamd voedingsge- bied geldt Het maken van deze afspraken is wettelijk toegestaan. Op de hier afgedrukte kaart zijn gesitueerd: - de katholieke basisscholen, mèt daarbij behorende grenzen van de voedingsgebieden - de protestants-christelijke basis school 'de Hommel* en - de openbare basisscholen 'de Keg, 'de Flierefluit' en 'de Landweert'; hiervoor gelden géén voedingsge bieden en uit deze scholen kan dus gewoon een keuze worden gemaakt Het voorgaande betekent dus, dat de kinderen die een katholieke ba sisschool gaan bezoeken dienen te worden aangemeld by de school,in hun voedingsgebied. Voor de katholieke basisscholen 'De Vlaswei' en ..'De Kruudwis' in Landweert geldt één voedingsge bied. Aanmelding b(j de basis school van uw keuze. Tbewyzing vindt plaats aan de hand van door dat schoolbestuur opgestelde criteria. Abusievelijk is aan de ouders van ALLE aanstaande 4-jarigen in de ge meente een bericht gezonden. Het zal duidelijk zyn. dat de nieuwe leerlingen in de KERKDORPEN by de eigen scholen aangemeld die nen te worden. i OOK UITLEG OP STEMBUREAU De bediening van de stemmachi ne is heel eenvoudig. Mocht u zich na deze schriftelijke uitleg nog on zeker voelen: geen nood! Op elk stembureau beschikt men op de dag van de verkiezingen over een klein modél stemmachine. Met dit model in de hand kunt u op ver zoek een mondelinge toelichting op het gebruik van de echte stemma chine krijgen. De leden van het stembureau hebben een speciale training gekregen om u de werking zo goed mogelijk uit te leggen. t/m 18 maart: Nationaal Reuma Fonds. 26 maart t/m 1 april: Nationaal Fonds Kinderbescherming. Alleen voor deze kollekte is een vergunning afgegeven. De koliek- tanten moeten een op de betreffen de kollekte gericht legitimatie bewijs kunnen vertonen. Koliekte ren buiten de aangegeven dagen is niet toegestaan. Over 'n kleine week kan elke Ven- rayer vanaf 18 jaar weer naar een stembureau om mee te bepalen hoe de gemeenteraad er de komende vier jaar uitziet. Voor onze gemeen te is 21 maart dus een belangrijke dag; hoeveel stemmen zullen de

Peel en Maas | 1990 | | pagina 15