W IJ S N 0 0 R E E N LIJST 4 Venray's Mannenkoor Zangers van St. Frans Ars Musica Dameskoor Venrode Vocaal Ensemble Arabesque Venray's Gregoriaans Koor Volksdans vereniging "Opanka" Wijkcentrum Noord-West Wijkgebouw 'Op 't Nipperke' PEEL EN MAAS Huisvrouwen- kontakt Brukske Katholieke vrouwenvereniging Venray LVB Oostrum V.I.D.O. Katapult 2 in OJC Dingus OJC Dingus Het Groene Kruis Philatelica JL Rode Kruis vakanties? Iets voor u? EHBO-vereniging Venray PEEL EN MAAS Bodywork Toneelvereniging 'Vreato' in schouwburg De Hakkespits A.F.V. Venray Jeugdnatuurwacht PEEL EN MAAS Donderdag 1 maart - Pagina 6 Donderdag 1 maart: Laatste repe titie in Wieënhof; na afloop Her- ringschelle. Zaterdag 3 maart: VMK H. Mis te Smakt, 19.00 uur. Aanwezig in uni form om 18.45 uur Maandag 5 (Wieënhof), 12 en 19 maart (Volle Maan): Extra repetitie gehele koor, 19.00 uur. Aller op komst dringend gewenst Donderdag 8 maart: Eerste repeti tie in 't nieuwe clublokaal 'De Volle Maan' om 20.00 uur hiervoor ni. van 19.00-20.00 uur vertoning van dia's en bespreking by zonderheden van de a.s. boedapest reis door Cir kel reizen. De dames worden hier- by uitgenodigd. zy kunnen dan tevens kennismaken met het nieu we clublokaal Maandag 12 maart extra repetitie voor het hele koor om 19.00 uur in de Volle Maan Maandag 19 maart 19.00 extra re petitie volle Maan. Maandag 26 maart bestuursverga dering. Vrydag 30 maart: Sittard. Genera le repetitie 21.00 uur. Vervoer met bussen. Vertrek om 19.15 uur v.a. gemeentehuis. (Geen uniform) Zaterdag 31 maart: Sittard schouwburg. Groots Geritskoren- concert met orkest en solisten. Ver trektijd wordt nog bekend gemaakt Aller opkomst dringend gewenst Donderdag 5 april: Jaarvergade ring. In de Volle Maan Oud papier achter garage Van Ham. Afmelden uitsluitend by A. v. Gestel, tel 83846. Agenda: Vrijdag 2 maart 18.30 uur voor de alten en sopranen; om 19.30 urn- voor tenoren en bassen. Zondag 4 maart: Om 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 5 maart: Om 18.30 uur spelavond voor alle jongens. Dinsdag 6 maart: Om 1830 uur al leen voor de alten Woensdag 7 maart: Om 1830 uur alleen voor de sopranen. Eventuele afmeldingen: alleen by dhr. Buys (tel. 81091) tussen 17.45 en 18.00 uur. Algemeen: Tbr herinnering, zondag 11 maart a.s. gaan we naar Oss. Volgende week meer informatie hierover. Dinsdag 7 maart: 19.30 uur Repe titie voor de bassen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursu- lastraat. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden by: dhr. J. Steylen, Kolkweg 3, tel. 81221 of mevr. E. Coppus, Houtzagerstraat 11, tel. 82235. Oud papier kunt u deponeren in de container by dhr. J. van Osch, Akkerweg 6. Zaterdag 10 maart: om 19.00 uur Avondmis in de Smakt Woensdag 14 maart om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor met begeleiding. Woensdag 21 maart geen repe tities Zondag 25 maart: om 11.30 uur Concert in de schouwburg. Zaterdag 31 maart: om 19.30 uur Korenfestival in Tegelen. Zaterdag 19 mei: om 19.00 uur Avondmis in Oostrum. Zaterdag 2 juni: Optreden in de Grote Kerk, tg.v. Kerkepad. Als u verhinderd bent graag uw afmelding aan mevr. Sybers, tel. 81353 of mevr. V.d. Bekerom, tel 83332. Donderdag 1 maart geen repetitie Op de zondagen 4, 11, 18 maart om 11.00 uur repetitie in de kapel van St Servatius. Zaterdag 24 maart Gregoriaanse Mis om 19.00 uur in het Schuttersveld Bergweg 2 te Ven ray Inlichtingen: W. Snijders, tel. 82975, Vcnray. Fanfare O.L.V. Gilde Holthees-Smakt Donderdag 1 maart is er geen re petitie, maar zal de jaarvergadering om 20.00 uur in het Pelgrimshuis worden gehouden. Opruimploeg voor de maand maart: Annemarie van de Win kel, Wilbert v.d. Winkel, Frans Koopmans. Voor afmeldingen: Marian van Os, tel. 04782-538 of Leo van Dyck, tel. 04780-87663. Voor opleidingen: Vic Gerrits, tel. 04782-202. Voor algemene informatie: Geert Mulders, tel. 04782-830. Volksdansen voor kinderen van groep 4 t/m groep 8, alsmede voor tieners en volwassenen. We dansen niet alleen Nederlandse dansen, maar ook Franse, Spaanse, Russische. Israëlische, Roemeense, Yoegoslavische, Amerikaanse etc. Maandag 5 maart danst van 19.30-20.30 uur de demonstratie- groep en van 20.45-22.15 uur dan sen de rekreanten in wykcentrum 't Schöpke, Veltum. Dinsdag 6 maart dansen van 9.45- 11.15 uur in wykcentrum 't Schöp ke, Veltum. De kindergroep danst op donder dag 8 maart van 16.00-17.00 uur in wykcentrum 't Stekske, Landweer! Voor inlichtingen: tel. 80844 of 85364. Dit jaar bestaat Opanka 12Ms jaar. Om dit te vieren hebben we eer reünie georganiseerd en wel op za terdag 24 maart a.s. Oud-leden van Opanka die nog geen uitnodiging ontvangen hebben, kunnen voor inlichtingen en opgave betreffende de reünie tot 1 maart 1990 terecht by: Hanny Cuppen, Aronskelk 9a, 5803 BL Venray, tel. 04780-87315. Wel een golfslagbad en toch 't behoud van Valkwater. Met de Pvda geen slag in de lucht. Donderdag, vrydag en zaterdag is het wykcentrum gesloten. Zondag 4 maart 1930 uur kienen t.b.v. wijkcentrum. Zaal open 1830 uur. Maandag: Sjoelen Sjoelclub Den Hoender. Dinsdag: 09.00 uur Volksdansen. Woensdag: 09.00 uur Volksdan sen. 14.00 uur Handwerken. 21.00 uur Volksdansen 'Den Hoender'. 22.00 uur Nog een gezellig uurtje vertoeven. Vrydag: 20.00 uur Kienen t.b.v. de Buurtvereniging St. Jozef; 19.00 uur zaal open. Zaterdag 10 maart 20.00 uur ge zellige avond Reisvereniging. Zaterdag 312 maart onderling Sjoeltoemooi. TOT ZIENS IN WIJKCENTRUM "DEN HOENDER". Aktiviteitenprogramma voor de week van 2 tm 10 maart Zondag: Kaarten en biljarten van 19.00-24.00 uur. Maandag: Vereniging voor Oude ren "Ons Genoegen" van 14.00-17.00 uur. Bi\jartclub "Op 't Nipperke", aanvang 19.00 uur. Amnesty international vergadering 20.00 uur. Dinsdag: Country- en dansgroep- "Green River", aanvang 20.00 uur. Countrydansles voor iedereen. Woensdag: middag jeugdvereni ging de Spetters van 14.00 tot 16.00 uur Toneelvereniging "Ventiel", aan vang repetitie om 20.00 uur. Donderdag: Kaarten en biljarten van 19.00-24.00 uur. Prijskaarten. Vrijdag: Jeugd van 12 tot 18 jaar, de "Chewing Gums" van 20.00-22.00 uur. uw weekblad Het vooijaar is in aantocht! Velen onder ons krygen dan van oudsher de kriebels en vinden da! nu bui ten alles opnieuw ontluik! er bin nen in huis ook wel iets vernieuwd mag worden. Er wordt de komende tyd dan ook vast wat afgepoets, ge verfd en behangen. Met name op ■dat laatste willen wy onze aandacht graag vestigen en wel op dinsdag ochtend 6 maart van 9.00 tot 11.15 uur in wijkcentrum de Kiosk. Vra gen als, hoe haal ik het oude be hang gemakkelijk van de muur, hoe bereken ik hoeveel ik nodig heb voor een bepaalde kamer, hoe knip ik het enz. zullen vast en ze ker aan bod komen. Maar daarnaast krygt U ook nog een aantal handige foefjes toegespeeld door een des kundige waarmee U zeker Uw voor deel mee kunt doen. Dus dames, kom en steek uw licht eens op. Bij wonen van dit programma kost U ƒ2,75 p.p. inclusief een kop koffie. Voor nadere inlichtingen kunt U bellen naar Lenie Gosling tel. 81059 of Ria v. Brederode tel. 87042. Dinsdag 6 maart a.s. ledenavond Notaris Lunter komt spreken over de geschiedenis van het notariaat en geeft een samenvatting van wat het notariaat eigenlijk is, o.a. het personen- en familierecht, het hu- welyksvermogensrech! het erf recht wanneer er geen testament gemaakt is enz. Na de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vra gen eventueel schriftelijk. De avond begint om 20.00 uur in zaal in den Engel. Donderdag 8 maart internationa le vrouwendag. Het onderwerp zal zyn de invloed van de vrouw op de gemeentepolitiek. Dat ondérwerp sluit goed aan by de gemeente raadsverkiezingen op 21 maart a.s. Dit middagprogramma duurt van 13.30 tot 17.00 uur in het gemeen tehuis. Op vrijdag 9 maart a.s. gaan we naar de EnPe bakkerij in sevenum waar we om 14.(X)uur worden ver wacht. Voor deze excursie kunnen zich maximaal 40 personen opge ven tot 6 maart a.s. by B. Direks. Spurkterdyk 12 a Oostrum tel. 81096. By opgave doorgeven of men vervooer heeft i.v.m. samenryden. Aktie meer vrouwen in de fractie Stem op een vrouw en kies een vrouw. Onze kringvoorzitster Mevr. Lenkens Ermers heeft zich voor het CDA kandidaat gesteld by de ko mende gemeenteraadsverkiezingen 21 maart a.s. Jammer genoeg heeft zy bij het samenstellen van de lyst geen verkiesbare plaats kunnen be halen. Door voorkeurstemmen kan zij toch een zetel in de gemeente raad krijgen. Oriëntatiekursus voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar De Vido (vrouwen in de overgang) zal op dinsdag 6 maart een informa tieve bijeenkomst houden voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar. Op deze ochtend kunnen vrouwen, die belangstelling hebben voor deze kursus zich laten inschrijven. Onder het genot van een kopje koffie zal men u nader informeren wat Vido inhoudt en doet en wat zo'n kursus u te bieden heef! De kursus heeft als thema: 'Liever leren dan afleren' is gericht op vrouwen die in de levensfase zyn, waarop hun kinderen de deur uit gaan. Samen met andere vrouwen wordt er in deze kursus gewerkt aan een eigen bewustwording, zo dat het een zinvolle invulling aan het leven kan bieden. Wy nodigen de vrouwen die be langstelling hebben voor deze kur sus uit op 6 maart om 10 uur in het Vrquwencentrum, Bachstraat 14b, aanwezig te zyn. U bent van harte welkom en voor eventueel meer in formatie hierover kunt u terecht by Mientje Lemmens, tel. 04780-80546 of by Joke Philipsen, tel. 04780- 83198. 'Beter een goeie rooie dan een slechte groene' zei de WD in de Venrayse raad. Wél eens over nagedacht waarom? Op vrydag 2 maart a.s. organi seert OJC Dingus i.s.m. Omroep Limburg Katapult 2, een popfestival met optredens van een viertal regi onale formaties. Omroep Limburg maakt opnames van dit festival die later zullen worden uitgezonden in het programma Vry Spel, dat iedere zaterdagmiddag wordt uitgezonden onder redaktie van Fons Geraets. Om 21.00 uur wordt de spits afgebe ten door The Green Beans, een vier- mans formatie uit het Belgisch-Limburgse Maaseik. The Green Beans zijn onder te brengen in de kategorie „gitaarrock". Ze spe- le vnl. eigen werk. Ze verzorgden reeds het voorprogramma van Bel gische Acts als Von Ton Ton, The Spanks en Kloot per W. Om 22.15 uur is het de beurt aan Traumatic, een Venrayse band die is voortgekomen uit What If? Trau matic bestaat uit 4 dansers, een ty en 2 rappers. DJ is TTM die binnen de rapscene inmiddels een aardige reputatie heeft opgebouwd. De rap- tandem wordt gevormd door de 20 jarige Cosmos C en de even oude Dazzy K. Het trio wordt gekomple- teerd door 4 dansers. Traumatic: „Ready tot take the world". Rond 22.45 uur stapt de dialekt- formatie Rowwen Hèze op het podi um. Rowwen Hèze, die zichzelf ook wel eens als de Los Limbos van het zuiden betitelen, hebben onlangs de mini-cd „Blieve Loepe" uitge bracht. De suksesformule van de band bestaat uit de volgende ingre diënten: polka ritmes, een penspia no (accordeon), dialektteksten en Limburse afkoms! The Copycat Trap sluit het festival af. Deze nog jonge driemansforma tie laat zich moeilijk omschryven door de nogal eigenzinnige benade ring van dit trio. The Copycat Trap is swingend, dwingend en vooral gedreven. De toegangsprijs van dit Katapult 2 festival bedraagt vyf gulden. De zaal gaat om 20.00 uur open. De week na carnaval van 4 t.m. 8 maart is Dingus gesloten ivm ver bouwing en andere werkzaamhe den. Vrijdagavond 9 maart zyn we weer open vanaf 20.00 uur. Zaterdagavond 10 maart Rocka billy in Dingus met de Black Slacks en Blue Moon Boys. Entree ƒ7,50. Volgende week meer hierover. Dinsdag 17 april start er weer een popcursus. Voor iedereen die deze cursus gemist heeft of voor ieder een die nog geen ervaring heeft met het samen spelen in een band. Je hoeft geen eigen instrument te heb-> t ben. \Ve hebben de ^beschikking over drums, gitaar, basgitaar en toetsen en natuurlyk kun je ook gaan zingen. De lessen kosten ƒ10,- per keer. Voorwaarde is wel dat je aan al de 10 lessen deelneemt. Op gave in Dingus, Hoenderstraat 10, tel. 83293. 'SCHELDEN, SCHOPPEN, SLAAN' Thema-ochtenden Groene Kruis De thema-ochtenden 'Schelden, Schoppen, Slaan', georganiseerd door het Groene Kruis, werden goed bezoch! De ouders vonden het zinvol om met elkaar over een on derwerp, wat ook agressie genoemd wordt, te praten en ervaringen uit te wisselen. De opvoedingsvoorlichtster gaf al gemene informatie over o.a. hoe kinderen zich uiten als zij iets wil len dat niet meteen kan of mag De ouders wisselden ervaring uit over wat je b.v. met een eigenwyze peu ter kunt doen, of hoe je het beste kunt reageren. Schelden, schoppen, slaan kun nen soms uitingen zyn van on- mach! jaloezie, angst of als reaktie ergens op. Ook kinderen hebben emoties en zy zullen nog moeten le ren hoe zy hiermee om moeten gaan. Praten met anderen hierover kan heel verhelderend zijn en een opluchting geven. De aanwezigheid van kinderopvang werd zeer op prijs gesteld. Onze volgende thema-ochtenden vinden plaats op dinsdag 1 en 8 mei 1990. Het onderwerp is dan 'zindelykheid'. Voor meer informatie en aanmel den kunt u terecht by de admi nistratie van het Groene Kruis te Venray, tel. 04780-81269. Tot ziens op de thema-ochtend 'zindelykheid'. RUILBEURS Op zondag 4 maart is er weer de maandelijkse ruilmorgen, die in samenwerking met de 'Verzame laar' gehouden wordt in wykcen trum de Kiosk te Venray. Buiten postzegels, kunt u ook ruilen met andere objekten, zoals munten, ansichtkaarten e.d. De beurs wordt gehouden van 10.00 t/m 13.00 uur. De entree is gratis en er is vol doende parkeergelegenheid. Leo Janssen (47 jaar) Organisatie adviseur - Venray Frans van Hoof (34 jaar) Advocaat - Leunen ,j Leonie Cals (41 jaar) Directie secretaresse - Merselo Wim Palmen (35 jaar) Leraar Klassieke talen Venray Jef Verlinden (54 jaar) Medewerker kadaster/watersch. Venray Jacques Mols (45 (aar) Telfst ondernemer - Oostrum Rob Robberegt (50 jaar) Senior Project Engineer - Venray Ad Steverink (5 oud-leraar - Venray Jan Houba (46 jaar) Behoefte aan vakantie? Wie niet. Mogeiykheden te over, zou je zo denken. Voor de 'doorsnee' vakan tieganger is dat ook zo. Voor dege nen die buiten de 'doorsnee' kategorie vallen, zoals by voorbeeld langdurig zieke- en gehandicapte mensen, is het vakantie-aanbod be perkt. Maar ook zij hebben recht op vakantie!!! Zo denkt het Nederlandse Rode Kruis er tenminste over. Daarom organiseert het Rode Kruis jaarlyk- se speciale vakanties in binnen- en buitenland voor met name zwaar der verzorgings- en verplegingsbe- hoeftige mensen. Vakanties, waarby 'extra zorg', 'extra aandacht', 'aangepaste akkommodaties' en 'aangepast programma' de sleutel woorden zyn. Uiteraard speelt de serviceverlening van vrywilligers, waaronder ook artsen en verpleeg kundigen hier als vanouds een be- langryke rol in Als u nu denkt 'Zou dit iets voor my zyn?' aarzel dan niet en neem kontakt op met de afdeling van het Rode Kruis in uw woonplaats. Hier kunt u terecht voor een aanmel dingsformulier en voor nadere in lichtingen over kosten, vakantiebestemmingen en vervoer. Voor de gemeente Venray kunt u in formaties inwinnen by mevrouw M.J. Hofmans-Peeters te Venray, tel. 04780-81969. Aanmelding tot 1 maart 1990. Vele vragen zich nog steeds af, of EHBO nog wel zin heeft. Jazeker, EHBO heeft wel degelyk zin. Een ambulance rukt alleen uit, als lig gend vervoer naar een ziekenhuis nodig is. Zolang een slachtoffer zelf kan lopen of met een gewone, eigen auto vervoerd kan worden, blyft de ambulance weg. Dat is ook wel be- grijpeiyk, want ekonomisch is het anders niet meer te doen. Er zyn toch al vele gevallen, waarin de am bulance vergeefs uitryd! omdat men het zekere voor het onzekere neem! omdat de alarmering hope loos slecht is, zodat men niet weet wat er nu precies'aan de hand is. Een EHBO-er weet wanneer am bulancevervoer nodig is, daarom al leen al is het nuttig iets van EHBO te weten. Maar zelfs als die ambu lance heel hard nodig is, zelfs als die al gewaarschuwd is, zelfs al komt die ambulance ook binnen enkele minuten, dan nog verloopt er tussert hét mofnent van het on geval en het tijdstip waarop de am bulance aankomt op de plaats van 'het ongeval, enige tijd, kostbare tijd, waarin van alles kan gebeuren. Een slachtoffer kan bewusteloos raken, kan dreigen te stikken, zyn ademhaling kan verslechteren en zelfs helemaal stoppen. Dan is er le vensgevaar, dan is onmiddellyk eerste hulp nodig. Volg daarom de herhalingsles- sen. Uw eenheidsdiploma EHBO heeft een geldigheidsduur van twee jaar. Om na deze twee jaar in aan merking te komen voor verlenging moet aan twee voorwaarden wor den voldaan: 1. De EHBO-er moet jaarlijks ten minste zes vervolglessen EHBO volgen. 2. De EHBO-er moet naar het oor deel van de arts-docent in staat zyn om in de praktijk op verant woorde wijze eerste hulp te verlenen. Het doel van deze herhalingslessen is de EHBO-er in staat te stellen zyn EHBO-kennis en vaardigheid bij te houden en verder te ontwikkelen. Dit houdt in, dat tydens deze lessen in elk geval de levensreddende han delingen steeds weer opnieuw wor den beoefend. Daarnaast moet de EHBO-er leren hoe moet worden ge handeld, wanneer een slachtoffer meer dan een letsel heeft, alsmede wanneer er sprake is van meerdere slachtoffers. In de praktyk kan dit nogal eens voorkomen. Wat hopen wij hiermede te be reiken: 1. Dat de kennis en de vaardigheid van de reeds gediplomeerde EHBO-er op een hoger peil kom! 2. Dat meer inhoud aan de vervolg lessen EHBO kan worden gege ven, waardoor minder diploma's zullen verlopen. 3. Dat de EHBO-ers onder verschil lende omstandigheden, ook moeilyke, op de juiste wyze eer ste hulp kunnen verlenen. In september a.s. start wederom een EHBO-kursus. U kimt zich hier voor schriftelyk opgeven by EHBO- vereniging Venray, Postbus 298, 5800 AG Venray. 'n abonnement waard Extra repetities voor ons optre den in Londen zijn op heden, don derdag: 18.00-19.00 uur swinging waists; 17.00-18.00 uur style. Ook de vlagdraagsters verwachten we om 18.00 uur. Onze reis wordt mede mogelyk gemaakt door GHV garage, fa. de la Roy, v.d. Munckhof b.v.. Jan Jo- chems adviezen en enkele particu liere sponsors. Allemaal van harte bedank! Toneelvereniging 'Vreato' speelt op zondag 4 maart a.s. voor u 'Hoog heid uw kameel staat voor' in de schouwburg, aanvang 20.00 uur. Een Oosterse prins heeft driejaar lang briefwisseling onderhouden met een HoUands meisje. Uit deze briefwisseling is een grote liefde ge groeid. Nu komt de prins met zyn gevolg naar Holland om het meisje tot zijn bruid te maken, maar het spel zou geen dwaze klucht gewor den zijn, als het meisje niet drie jaar geleden bij gebrek aan een goe de foto van haarzelf, de foto van haar vriendin aan de prins had op gestuurd. Dat dit de oorzaak wordt van grenzeloze verwarring is na tuurlyk begrypelykü! Kijkt u maar mee. Venrayse Blues band nu ook op de kerkdorpen De succesvolle Venrayse formatie Southern Blues Rock Band gaat nu ook optredens verzorgen in kleine gezellige cafes in de Venrayse kerk dorpen. Op 3 maart a.s. by voor beeld zal de band schitteren in Cafe Herberg de Peel te ysselsteyn. Nadat deze band enkele optredens ver zorgde in het buitenland is ze nu dus weer teruggekeerd op het thuishonk. SBRB is een band die naar eigen zeggen recht voor zijn raap blues speelt die zijn oorsprong vindt in de zuidelyke staten van de USA. En het liefst houdt de band alles sim pel. Geen gedoe met demo's, niet al te gecompliceerde muziek en voor al goedkoop optreden. Liever veel optreden voor weinig geld dan wei nig optreden voor veel geld. Het re- petoir van De SBRB bestaat o.a. uit covers van echte bluesrock gigan ten zoals Elmore James, Chuck Ber ry. en Lynyrd Skynyrd. De groep bestaat uit doorgewinterde muzi kanten te weten, Alexander Baak, drums, Gerard Bastiaans bas, Emile de la Rambalje gitaar, John Men- heere, gitaar en zang, Johan Philip sen zang. Wy raden iedereen aan om deze band zo snel mogelyk te gaan beluisteren b.v. 3 maart a.s. in Herberg de Peel. 5 maart oefenavond 19 maart oefenavond in de Kiosk Brukske aanvang 20.30 upr. f Afmelden tydig by H. van Loon tel 88541 Ons jaarlijks terugkerend folklo ristisch weekend hebben wij dit jaar gepland op 4,5 en 6 mei, wij ho pen dan 2 binnenlandse groepen aan jullie voor te kunnen stellen. Op zaterdag 5 mei zyn wy te zien in de schouwburg. Houdt deze avond dus gereserveerd; misschien zijn er nog mensen onder jullie die oude kleding of bruikbare spullen uit grootmoeders tyd hebben liggen, w(!j zouden daar heel blij mee zyn door ons wordt ze nog gedragen en getoond en ze zyn by ons voor de toekomst gewaarborgd. U kunt hiervoor contact opnemen met 88541 of 04784-2435. 24 foto's van 3 fotoclubs uit de Bondsfotowedstrijd 1989 passeer den op donderdag 22 februari de re vue. De meningen verschilden nogal: wat de een als surrealisme beschouwde vond de ander doka geklungel. Opvallend was de reeks van de fotoclub uit Sneek. Hierin zaten niet alleen een drietal straat- taffrelen uit India maar ook drie kustlandschappen uit het noorden van Nederland. Deze fotos toonden aan de de uitspraak „wat-je-ver- haalt-is-lekker" helemaal niet op hoeft te gaan. Hoogtepunt was een staaltje table-top fotografie uit de in zending van AFV Epe. Dit was een zame klase: van kartonnen voorwerpen een compositie sa menstellen en deze vervolgens met een speelse lichtval fotograferen, is een vaardigheid die slechts enkele in Nederland beheerse. Op donder dag 8 maart verzamelen de leden zich in het clubgebouw aan het Kennedyplein. Om 20.30 uur trekt men dan het centrum van Venray in om (al dan niet aan de hand van de uitgreikte lijst met mogelijkhe den en thema's) fotografisch aan de slag te gaan. Fotoapparatuur, statief en wat gevoeliger film dus niet vergeten. Hallo jeugdnatuurwachters Vorige week werd beloofd dat de wi naars van de tekeningen voor de, kalender in die week hun prijs zou den ontvangen. Door omstandighe den is dat echter niet van gekomen. Wat in het vat zi! verzuurt nie! zo als het spreekwoord zeg! Jullie zul len zo spoedig mogelijk je prijsje ontvangen. Verder kunnen die le den die vorig jaar of de jaren daar voor een nestkastje hebben' ontvangen nu al beginnen met het schoonmaken van dit kastje en op nieuw op te hangen. De vogeltjes zyn al volop bezig om nestgelegen heid te zoeken met dit mooie voor jaarsweer. We er dus op tijd by zijn. Tbt de volgende keer.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 6