32 Banen voor jongeren Raadsvergadering gemeente Vierlingsbeek II Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum T&i Oproep ex-mariniers Noord-Limburg K.B.O. afd. Venray Bekendmaking Zwemlessen voor partikulieren BoWLING-RESTAIJRANT 0 en fijne vastelaovend! - VENRAY C.N.V. Jong Nederland PEEL EN MAAS Bioscoop- nieuws Y De arbeidsmarkt in januari 1990 EXCLUSIEVE Dames ModE WAO VAN SOEST PEEL EN MAAS Donderdag 22 februari - Pagina NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Burgemeester en wethouders van de gemeenten Bergen, Broekhui- zenvorst, Grubbenvorst, Horst, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Ven- ray stellen, in samenwerking met verschillende instellingen 32 ba nen van 19 uur beschikbaar, in het kader van het Jeugdwerkgaran- tieplah. Deze banen worden door het ryk betaald. Ze zyn bedoeld voor werkloze jongeren, die jonger zyn dan 20V2 jaar, die 6 maanden werkloos zyn en ingeschreven staan by het arbeidsbureau. Jonge ren die voor zo'n baan in aanmer king willen komen dienen daarop zo spoedig mogelyk te solliciteren. Sollicitaties moeten gericht worden aan burgemeester en wethouders van Ven ray, t.a,v. mevr. C. Geurts, Postbus 500, 5800 AM Venray. De volgende banen zyn be schikbaar: Huishoudeiyke krachten (3) voor het verrichten van huishou- deiyk werk, zoals koffieverzorging, kantine- en keukenwerk, dagelyks onderhoud, maaltijdendienst e.d. Gewenst wordt belangstelling voor dit werk. het bezit van een LHNO- diploma strekt tot aanbeveling. Standplaatsen: PCV Venray, SVE Horst. Medewerkers/sters plantsoe nendienst (8) voor het verrichten van werk in de plantsoenen en bossen, zoals aanplanten, onderhoud, wilgen knotten, schoffelen, aanleg en on derhoud van de wandel- en ruiter paden e.d. n <r Belangstelling voor dit werk is ge wenst. Het werk is ook geschikt voor meisjes. Standplaatsen: Gemeenten Horst Venray, Sevenum en Bergen. Medewerkers/sters openbare werken (8) voor het verrichten van onder houdswerk aan straten, stoepen, speeltoestellen, machines en het uitvoeren van verder voorkomende werkzaamheden. Belangstelling voor dit werk is gewenst. Standplaatsen: Gemeenten Horst Sevenum, Venray, Broekhuizen, Grubbenvorst en Venray. Onderhoudsmedewerkers/sters (3) voor het verrichten van onder houd aan gebouwen, installaties, apparatuur en magazijnwerk by di verse instellingen. Gewenst handige jongens en meis jes. LBO-diploma niet noodzakelyk. Standplaatsen: Horst Venray en Bergen. Ass. leidster voor verzorging en begeleiding van kinderen (1) waarby voeden, uit bed halen, verschonen, spelen e.d. taken wor den uitgevoerd. Gewenst KVJV-opleiding of MBO- opleiding Standplaats: Kinderdagverblijf Duimelot Venray. Administratief assistenten m/v (6) voor het verrichten van type werk, tekstverwerking registratie. dokumentatie, dossiervorming ar chiefwerk, telefoon beantwoorden e.d. Vereist: minimaal HAVO-diploma. Standplaatsen: Gemeentepolitie Venray, Gemeente Venray, Gemeen te Broekhuisen, Gemeente Meerlo- Wanssum, Gemeente Sevenum, Ge meente Horst Apothekersassistente) (1) assisteren in de apotheek zoals: afwerking van de produktie van medicynen zoals tubes van zalf voorzien, etiketten aanbrengen; schoonmaken en onderhouden van apparatuur; uitvullen van dranken zalven. Gewenst veel interesse voor dit werk, LBO-diploma is vereist. Standplaats: Stichting 'ZALV' St. Annalaan Venray. Medewerkers/sters technische dienst (2) technisch onderhoud aan instal laties, reparaties, kontrole (we- kelyks). Gewenst technische aanleg en inte resse, LBO-opleiding strekt tot aan beveling Standplaatsen: Stichting Seven- heym, Rykspolitie Horst. Sollicitaties insturen aan de Pro- jektgroep Jeugdwerkgarantieplan, t.a.v. mevr. C. Geurts-van der Beele, Gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Nadere informatie kan ingewon nen worden by het Arbeidsbureau te Venray, tel. 04780-82551 en het Gemeentehuis Venrayr tel. 04780- 23305. Q Tydens de donderdag gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werden, de volgende besluiten goedgekeurd. By de verkoop van drie bouw- kavels in Groeningen had het colle ge rekening gehouden met enkele reststroken en deze tegen een prys van 10,- per m2 aan te bieden. Daarmee nam de raad geen genoe gen. Wel zou de PK fraktie graag on derzocht zien of er mogelykheden waren dat gedeelte op te nemen in een wandelroute. Indien dat moge lyk zal zyn, wil het college graag haar medewerking daaraan verle nen. De drie bouwkavels werden verkocht voor een prys van 49.550.- aan Martens, 49.900,- Het bestuur van de vereniging 'Contact Oud Mariniers Noord- Limburg' roept alle ex-mariniers uit de regio op tot het by wonen van de algemene ledenvergadering wel ke gehouden zal worden in café 't Anker, Straelseweg te Venlo op za terdag 10 maart 1990. Aanvang 20.00 uur. Vergaderagenda, jaar overzicht 1989 en financieel verslag zal u ter vergadering worden aan gereikt Wy hopen u dan ook verder te kunnen informeren over de diverse aktiviteiten in dit jubileunyaar 1990 tw.: Concert door de Mari nierskapel medio september in de Maaspoort te Venlo (40 jaar Mari nierskapel); grote reünie te Rotter dam 15 december met défilé op de Coolsingel en reuniefeest in de AHOY Rotterdam ter gelegenheid van: 325 jaar Korps Mariniers, 40 jaar Contact Oud Mariniers Neder land, 40 jaar Marinierskapel, 650 jaar stad Rotterdam, 1100 jaar Doom. Al met al de moeite waard om hierby aanwezig 'te kunnen zyn. Wilt u als ex-marinier hierby aan-( wezig zyn en u bent nog geen lid van het Contact Oud-Mariniers, geeft u zich dan op als lid door over making van minimaal 15.- op postrekening van de penning meester van de COM, te Den Dolder, tn.v. mr. FV.B.M. Mutsaers (kontri- .butie 1990 COM Nederland). Tevens stuurt u een briefkaartje naar het sekretariaat COM Noord- Limburg, Spinetstraat 19. 5802 UT te Venray, waarop vermeld: Nieuw lid. Uw naam, voorletters, geboorte datum, adres, postcode en woon plaats. Ook kunt u zich opgeven tydens de algemene ledenvergade ring op 10 maart a.s. Aansluitend aan de vergadering zal weer een kontaktavond gehou den worden waar dan weer geke geld kan worden. Door de liefhebbers kan er ook nog gedanst worden en bilangen over nu en tempo doeloe. Ons huisorkest zorgt voor de muzikale omlysting en er zal ook gezorgd worden voor een hartig hapje en een drankje. Het laatste wel voor eigen rekening. Sobats, oud-mariniers, kom op 10 maart naar deze avond. Wy als bestuur zullen er ook zyn om u en uw partner welkom te heten. aan Gerrits en voor 50.400,- aan Winkelmolen. Het is onbegrypelyk dat Gede puteerde Staten geen medewerking willen verlenen om herziening van het bestemmingsplan Spoorstraat Die herziening beoogt de bouw van een woning mogelijk te maken. On begrypelyk was het oordeel van alle frakties en het ly kt wel of de plano logen van de provincie achter hun bureau kunnen zien dat bouw ste- debouwkundig onmogelyk zou zyn. Het tegendeel is echter waar, het gebied daar wordt heel wat be ter en wat oude 'troep' kan worden opgeruimd. De PK fraktie vroeg om wat foto's te laten maken en deze mee te nemen by de beroepsbehan- delyk by GS. Geen bezwaar van de raad te gen herziening van het bestem- ^mingsplan Overloon waardoor het "mogelyk zal zyn het bestaande mengvoederbedryf en de detailhan del aan de Baansestraat toe te staan. Voor herstel van het fietspad Vierlingsbeek-Overloon voteerde de raad zonder morren de gevraagde 140.216,-. Voor herstel van deklagen van diverse wegen binnen de gemeente stelde de raad een bedrag van 158.435,- beschikbaar. Ook was het geen bezwaar een bedrag van 34.910,- beschikbaar te stellen voor aanschaf van inven taris voor het nieuwe blusvoertuig van de brandweer. De jaarrekening van het grondbedryf en de algemen dienst over het jaar 1988 werden vast gesteld. zonder aan of opmer kingen. Vrywel alle frakties hadden geen moeite met beschikbaarstel ling van gelden voor de herinrich ting van de raadszaal. Wel hadden diverse frakties moeite met de bouw van een nieuwe toegang om dat, en daar waar was de PK fraktie mordicus tegen, de veiligheid daar door zou teruglopen. Maar de raads voorzitter wees nog eens op het feit dat, indjén een kalamiteit dan geen moge- de raadszaal te yens dat was reeds b randveiligheids- d^si^ndi^efi aanbevolen. De raads zaal zou'dan in de toekomst een nog mde/funktioneel doel krijgen. Na veel gepraat werd het voorstel, een bedrag van 240.000,- be schikbaar te stellen, aangenomen. Niet alleen zijn de inwoners van Vortum Mullem bly met het voorstel om een bedrag van 238.510,- beschikbaar te stellen voor de aanpassing en uitbreiding van het gemeenschapshuis, ook al le frakties waren het er mee eens dat deze gemeenschap een aan de eisen van deze tyd verantwoord ge meenschapshuis moet krijgen en hadden met het bedrag geen moei te. ook niet met het in erfpacht ge ven van de ondergrond voor een bedrag van één gulden per jaar. Als de stichting straks moeite zal heb ben met de inrichting is het college nog bereid daarover te praten. Bur gemeester Van de Moosdyk was er van overtuigd dat hy voor zijn ver trek nog de eerste spade in de grond zal kunnen steken. Een bedrag van 35.000,- werd beschikbaar gesteld voor re novatie van de toiletvoorzieningen van het jeugdhuis annex fitness centrum. Omdat er by de renovatie van het gemeenschapshuis te Overloon bezuinigingen moesten worden doorgevoerd moest nu weer een be roep op de gemeente worden ge daan voor de renovatie/isolatie van het toneel en souterrain. De fraktie Overloon vroeg eigenlyk om een hogere bijdrage dan 50% van de kosten. Maar het college en de raad gingen niet verder dan een bedrag van 18.688,-. Mogelyk komt er straks, als het stichtingsbestuur er niet uitkomt, nog een tweede ver zoek om een bydrage. Een krediet werd beschikbaar gesteld om de dienst van gemeente werken in het land van Cuyk een onderhoudsplan van de gemeente- lyke gebouwen te laten opstellen. Of dit ook voor de schoolgebouwen nodig zal zyn zal met de school besturen besproken wordne. De kosten van dit onderzoek zullen 27.005,- bedragen. WINKELDIEFSTAL By een supermarkt in het Bruks- ke werd een 25-jarige inwoonster betrapt die drie flesjes bier. ter waarde van ...een gulden eenenze ventig..., zonder te betalen wilde menemen. Ze werd aan de politie overgegeven die haar proces verbaal aanzegde. AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw N - industriebouw - verbouw mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 Jaarvergadering K.B.O. afd. Ven ray op dinsdag 6 maart a.s. om 14.00 uur in zaal In den Engel. De jaarvergadering is altijd zeer interessant. Het bestuur legt dan verantwoording af voor hun doen en laten van het afgelopen jaar. Te vens zal de aktiviteitencommissie het programma van het nieuwe jaar bekend maken en eventueel ter dis- kussie stellen. De verkiezing van nieuwe bestuursleden is uiteraard zeer b^angryk (zie agenda van de jaarvergadering). Al met al een be- langryke vergadering, die u niet mag missen. Een totaal ander punt nu, en dit is meer een vraag. Hebt u de biblio theek al eens bezocht? Het is meer dan de moeite waart. Te zyner tyd gaan wy daar eens op excursie. Wy komen hier nader op terug. De aktiviteitencommissie Inspraakbyeenkomst voor ontwerp bestemmingsplan Kei- zersveld. Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op het bepaal de in de Wet op de Ruimtelyke Or dening en de gemeentelyke inspraakverordening, bekend dat op maandag 5 maart 1990 om 19.30 uur in het gemeentehuis van Venray, Raadhuisstraat 1 alhier, een inspraakbyeenkomst inzake het voor-ontwerp bestemmingsplan Keizersveld zal plaatsvinden. Het plan heeft betrekking op het gebied gelegen in het meest noor- deiyke deel van Landweert en wordt begrensd door de Maashese- weg, de Venloseweg en een visuele lyn tussen de kruising St. Servati- usweg en een punt dar circa 200 meter ten noorden van het viadukt Rosmolenbaan is gelegen. Het plan beoogt met name de ont wikkeling van een bedryventerrein met een representatief karakter mogelijk te maken. Tydens bovengenoemde by een komst bestaat voor een ieder gele genheid tot het stellen van vragen en/of het maken van opmerkingen met betrekking tot het plan dat mo menteel ter inzage ligt in het ge meentehuis, afdeling VROM, elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Burgemeester en wethouders, voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Beyer, sekretaris i. Met ingang van 19 februari star ten in het Gemeentelyk Combi- Zwembad weer zwemlessen voor partikulieren in de leeftyd vanaf 5 jaar. De zwemkursussen bestaan uit 12 lessen van elk 30 minuten. De kosten bedragen 46,- voor de leeftydskategorie van 5 t/m 15 jaar en 59,- voor degenen die 16 jaar of ouder zyn. Inschryven voor deze zwemkur sussen kan vanaf heden aan de kas sa van het zwembad. De lestyden zyn als volgt: Opleiding A-diploma: Maandag en donderdag: 16.00- 16.30 uur (2x per week); 17.00-17.30 uur (2x per week). Dinsdag en vrydag: 16.30-17.00 uur (2x per week). Vrijdag: 16.00-16.30 uur (lx per week). Opleiding B-diploma: Vrijdag: 17.30-18.00 uur (lx per week). Zwemopleiding vanaf 16 jaar: Maandag: 20.00-21.00 uur (6 lessen). Donderdag: 20.00^21.00 uur (6 lessen). y \l vj '/JA heej hoeft mit vastelaovend gfen pin tezien, en hfet en paar snipperdaag opgenome. v vandaor dat'booling-restaurant rooi'van 25 fibbrewarie Wn 1 mart geslote is. vanaf vreejdag 2 mart staon weej wer biestig ger vur ollie klaor! Met ingang van eind februari 1990 start het CNV door geheel Limburg weer met het invullen van de belastingbiyetten 1989. CNV- leden en ook niet-leden kunnen van deze zittingen gebruik maken. Hiervoor dient men eerst een af spraak te maken via het CNV- distriktskantoor, tel. 045-719342. Het op afspraak werken voorkomt het vaak lang wachten. CNV-vakbondsleden die om ge zondheidsredenen geen gebruik kunnen maken van de geplande zit tingen, worden verzocht dit ook bij het distriktskantoor te melden. Het belastingbiyet wordt dan thuis in gevuld. Niet-leden betalen voor het invul len 25,- per formulier. De geplande zitting in Venray is op 12 maart a.s. van 19.00-21.30 uur in de Wieënhof, Leunseweg 20a. CARNAVAL! Zeg weet je het al? We gaan 'n grote carnavalsavond houden in de blokhut van Jong Ne derland. En daar hoor jy natuurlyk ook by! Je mag ook een vriend of vrien dinnetje meebrengen. Zoveel te meer carnavalsvierders, zoveel te meer lol natuurlijk!!! De avond wordt gehouden op vrij dag 23 februari. We beginnen om 19.00 uur en gaan dan door tot 22.00 uur. Ook komt er 'n Raad van Elf met prins of prinses. De mooist verkle de krygt een leuke prys! Er is 'n echte discotheek met gezellige mu ziek. Entree gratis. Konsumpties: 0,50 per glas. TOT DAN! 'n abonnement waard Nieuwe film van Urban us 'Koko Flanel' in première Deze week start in de Benelux de nieuwste tophit van Urbanus in de bioscopen. Het staat nu al vast, dat dit een gigantisch sukses gaat wor den. De perspremières waren daar voor het beste bewys. Er werd gelachen by het leven en een recen sent moet wel een grote zuurpruim zijn, om dit lachsukses weg te sehryven. Een van de kritiekschrijvers schreef: 'ik ga zelden of nooit naar de film en deze week bleek hoe stom dat is. Ik was uitgenodigd voor de nieuwste film van Urbanus en het was volop lachen'. Hy vervolgt 'in maanden heb ik niet zó gela chen om deze persiflage op het mode- en reklame-werelcye'. Op de vraag hoe Nederlanders op dit Bel gisch geweld zouden reageren zei hy: 'Urbanus en Styn Coninx kun nen gerust zyn. De Vlamingen vier den victorie in Amsterdam'. De eerste film van Urbanus was de absolute rekordbreker in Venray. Deze nieuwe Urbanushit KOKO FLANEL heeft alles in zich om dit rekord te gaan breken. Zo moet men de film ook zien op groot doek met een zaal vol schaterende men sen. Dat is een belevenis op zich. Nieuw is deze week ERIK DE VI KING. Een dolle persiflage door de makers van het Monty Python team, die ook verantwoordeiyk wa ren voor 'Life of Brian'. In de hoofd rol treft men John Cleese aan, die de lachers op de hand wist te kry- gen met de film 'A fish calles Wan da'. Voor de lachers is er deze week dus volop gelegenheid het hart op te halen. Geprolongeerd worden Eddie Murphy's HARLEM NIGHTS en Spi ke Lee's roemruchte film DO THE RIGHT THING. De raadsvergadering van de ge meente Meerlo-Wanssum was maandag van zeer korte duur, onge woon kort voor deze vergadering. Toch nam de raad nog de volgende besluiten. Het aangaan van een dienst verleningsovereenkomst met de GGD Noord-Limburg terzake be dry fsgezondheidszorg, waarmee al le verrichtingen betrekking hebbende medische begeleiding en keuring voor het personeel, in dienst van de gemeente. Behoudens de goedkeuring van Gedeputeerde Staten om 90% subsidie te verlenen in de kosten van de aan te leggen fietspaden tus sen Tienray en Meerlo en tussen Meerlo en Wanssum, gaf de raad haar toestemming een bedrag te vo teren van 118.500,- voor het bestekklaar maken van die fietspa den. Indien Gedeputeerde Staten geen 90% subsidie zullen verlenen op de geraamde kosten zynde een bedrag van 2.811.000,-, zal die op dracht niet 'worden verstrekt. Als GS een lager bedrag beschikbaar zal stellen, zal het voorstel eerst weer in de raad komen. Als er prio riteit wordt gesteld dan gaat de aan leg van het fietspad tussen Meerlo en Tienray voor. Ook zullen nog geen gronden worden aangekocht Met de vaststelling van de pri- oriteitenlyst voor de sport 1990, is een bedrag gemoeid van 98.008,-, By de prioriteitenlyst voor het Jeugd- en Jongerenwerk blykt dat de Jongerenbeweging Meerlo en de Scoutinggroep 'De Meulenberg' een maximale subsidie voor .verschil lende investeringen kunnen ver wachten van ten hoogste 8.340,- Tydens de rondvraag vroeg de heer Janssen of het bekend was dat naby de Galgenberg eikenbomen waren gekapt, waardoor dat gedeel te van het Maaslandschap kaal was geworden. Indien er zonder kapver- gunning was gewerkt, hoe denkt het college dan tegen de illegale kap op te treden. Het college was niet op de hoogte van dat kappen en zal een onderzoek laten instellen. Verkeerstellingen in de| Langstraat te Blitterswyck zullen dit voorjaar worden gehouden. Getracht zal worden de uitgave van de gemeentegids zodanig te ver tragen, dat de samenstelling van de raad in die uitgave vermeld zal wor den zoals die na de verkiezingen zal worden gevormd. In de afgelopen maand is de werkloosheid landelyk en provinci aal gestegen. Daarentegen is ge- westelyk de werkloosheid gedaald. Ultimo januari 1990 waren er in het gewest Venray 3.424 (10,1% van de afhankelijke beroepsbevolking) personen werkloos, eind december 1989 waren dat er 3.456 (10,2%), een daling met 32 personen, ofwel 1%. Het aantal ingeschreven schoolverlaters nam ook af, by de mannen met 9 en by de vrouwen met 12. De daling van de werkloosheid geldt niet voor het gehele gewest. In het rayon Gennep was er een toena me met 16 personen 1,2%), maar in het rayon Venray nam het aan bod af met 48 personen, een afna me van 2,3%. In de vergelykbare periode van december-januari 1989 nam in het rayon Venray de werk loosheid af met 0,9%, in het rayon Gennep nam deze tde met 0,2% Mannen Het aantal werkloze mannen nam landelijk, provinciaal en geweste lijk toe. In het gewest Venray nam het aantal werkloze mannen toe met 21 personen. Het werkloos heidspercentage voor de mannen kwam op 8,0% van de afhankelyke beroepsbevolking. De styging van het aantal werkloze werkzoekende mannen deed zich alleen voor in het rayon Gennep (+26), in het ray on Venray was er een lichte daling (-5). Vrouwen Het aantal werkloze vrouwen VERNIELINGEN Een aan de Klaproos geparkeerde personenauto van een inwoner uit Venray werd beschadigd aangetrof fen. Naast krassen die in de auto waren aangebracht was ook de radio-antenne afgebroken. Van een aan het Bleekersveld ge parkeerde Duitse personenauto ble ken 2 banden kapot gestoken te zyn. HONDEN BIJ AANRIJDINGEN GEDOOD Een 31-jarige bestuurder van een personenauto kon een oversteken de hond op de Kulutweg niet meer ontwijken. De hond werd by de bot sing gedood. De eigenaar van de hond kon worden achterhaald en zal voor de schade aan de auto opkomen. Op de Veulenseweg stak een her dershond de weg over. Een 33-jarige bestuurder van een personenauto uit Ysselsteyn kon de hond niet ontwyken. De hond werd dusdanig gewond dat een dierenarts haar uit haar lyden moest verlossen. INBRAKEN Weer was met geweld toegang verschaft tot een in Veltum gelegen friturezaak. Deze keer kon de dader maar een gering geldbedrag meenemen. De Sparrendreef kreeg weer ongewenst bezoek. Ook deze keer was de kantine op het sportcom plex het doelwit. Hier had de dader kennelyk naar geld gezocht en niet gevonden. De schade bleef ook hier beperk^ tot braakschade. By een inbraak in een woning aan de Witte Vrouwenstraat te Oostrum is het, mogelyk dankzy een deugdelyk veiligheidsslot, bij een poging tot inbraak gebleven. De schade bleef gering. Of het een insluiping of in braak is geweest (via de balkon deur) in een flat aan de Zuidsingel, kon niet worden vastgesteld. Wel dat uit de flat een krat bier en een videorekorder zyn ontvreemd. INBRAAK IN BERGING Met geweld was toegang verkre gen tot een berging van een woning aan de Haammakerstraat. Zover er kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. nam landelijk toe, maar provinciaal en gewestelijk nam het aantal af. In het gewest Venray nam het aantal werkloze vrouwen af met 53 perso nen. Het werkloosheidspercentage voor vrouwen kwam op 15,3%. De daling van het aantal werkloze werkzoekende vrouwen deed zich zowel voor in het rayon Venray (-43) als in het rayon Gennep (-10). Beroepsgroep Opvallend by de mannen was een verdere stijging van het aantal werkloze bouwvakkers (B en U: +24 en GWW: +21). Een duidelijke styging was er ook by het personeel algemene dienst 14). Een lichte styging was zichtbaar by de be roepsgroepen landbouw (+2),'han del (+3) en transport 6). Afnames waren er by de beroeps groepen metaalbewerkers (-16), ho reca (-6), kantoorpersoneel (-4) en by het sociaal/geneeskundig perso neel (-10). Bij de vrouwelyke werklozen was er een duidelyke daling in de be roepsgroepen sociaal/geneeskundig (-19), algemene dienst (-10), kantoor personeel (-7) en overigen (-21). B(j de volgende beroepsgroepen was sprake van kleine toenames: land bouw (+3) en handelspersoneel (+4). Vraag en aanbod Het aantal inschryvingen in ja nuari 1990 bedroeg 442, waarvan 324 in het rayon Venray en 118 in het rayon Gennep. Hiertegenover stonden 492 uitschryvingen. In januari 1990 werden 138 nieu we vakatures aangemeld by het GAB Venray-Gennep. Het aantal openstaande vakatures eind janua ri 1990 bedroeg 370, ofwel 1,1% van de afhankelyke beroepsbevolking. ^Mlhi GROTESTRAAT 7 VENRAY TEL. 04780-84263 ILLEGALE TURK AANGEHOUDEN In Venray werd een 42-jarige man aangehouden van de Turkse natio naliteit. Hij had geen verblijfsver gunning en werd dinsdag op transport naar Turkye gesteld. BEDELAAR BELDE NA AALMOES TOT VERVELENS TOE AAN De zusters van het St. Jozef klooster kregen medelyden met een onbekende man die om een aal moes vroeg. De zuster gaf wat aan die man. Dat bleek echter niet ge noeg te zyn, want nadat hy die aal moes in ontvangst had genomen wilde hij niet weg gaan en sloeg zelfs met zijn schoen op de deur. De politie ontfermde zich over de man, die er na een gesprek begrip voor had dat zyn handel wy ze niet kon worden gewaardeerd. Hy beloofde het niet meer te doen waarna zyn weg vervolgde. De politie no teerde de gegevens van die man. beldigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Sjy/

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16