WwMÈ Piëlhaze r\ Hedsbuule Heide De Keavers Holthees-Smakt Vastenaovend in verpleeghuis Beukenrode De Karklingels De Zagewetters Merselo PEEL EN MAAS Orde van Ver dienste voor Hetsbuulen Heide Vorstenraad stelt wisselbeker voor optocht beschikbaar 9e Hazinneaovend óp volgende waek donderdag! Boerenbruiloft Oirlo Kinderoptocht Venray PEEL EN MAAS Carnavalsavond voor invaliden PRINS GERARD 1 Aide Wieverliai in Maashees PEEL EN MAAS Carnavalsdagen Nelly's Moaestoffen Prins George I van het Schuttersveld gen gezeur, gef ów laeve mieër kleur! PEEL EN MAAS Donderdag 15 februari - Pagina 5 s./ Èi Het boerenbruidspaar van de Hedsbuule Heide. Bert van Jan van Tieskes Handrie (Bert Maas) en Het ty ran Lowie Grad ziene Lowie (Het ty Maas-Arts). Op camavulsdinsdag worden zij in de oneeht verbonden. Aanvang 14.11 uur. ïónie koe Efkes waachte iómekoe Did Timer Pauze Old Timer Afdak d'n Engel Bonte koe Old Timer Pauze Old Timer 3ónte koe Old Timer Noét van gehuèrd Bónte koe Tydens de Prinsenproelamatie op zaterdag 10 februari is de nieuwe prins uitgeroepen in de persoon van Prins 'Martien I' (dhr. M.PJ. Janssen geboren te Merselo). Aan deze middag werkten verschiUende groepen mee, waaronder 'Oere Toe' uit Oostrum, trio 'Grünvoer', de Pie- rotten, Majoretten en Joekskapel 'Tuuntje Lager', enz. Op 17 februari zal de vasten aovend worden voortgezet met een gezellige carnavalszitting. Ook deze middag belooft een dolgezellige middag te worden, waaraan mee zullen werken: Joekskapel 'Rats d'r neve', de jeugdgarde van de Piël- haas, 'Oere Toe', trio 'Grünvoer', Ma joretten. de Calimoni's uit Vierlingsbeek, 'Tum turn' en onze Clown die tussen aUe optredens door te zien zal zyn. Alaaf. Prins Lambert II van de Zagewet- ters Merselo. iiunkuart*» Maandag 19 februari zal de har monie de carnavalsvereniging een carnavalsconcert aanbieden. De aanvang zal 20.00 uur zyn. Het concert wordt gehouden in het gemeenschapshuis. Gezien de we kenlange voorbereiding van de har monie zal het zeker de moeite waard zyn dit gebeuren te be zoeken. Een tweede punt om dit concert te bezoeken is dat het stichtings bestuur van het BCL-Treffen voor nemens is bekend te maken hoe dit Treffen financieel verlopen is en de verenigingen financieel te be danken. Vanzelfsprekend nodigt de cama-' valsvereniging iedereen die geïnte resseerd is uit om 19 februari naar het gemeenschapshuis te komen. Oproep aan alle Vastelaoves- verenigingen Het Vastelaovendseizoen be gint weer goed te lopen. De eerste zittingen staan voor de deur of zijn al achter de rug. Om de verenigingen zo goed moge- lyk van dienst te zyn willen we weer het komplete programma voor het seizoen in ons week blad publiceren. Daarom verzoe ken wy ALLE verenigingen hun programma zo snel mogelyk aan ons toe te zenden, zodat wy. aan onze lezers een zo kompleet mogelijk beeld kunnen geven van wat er allemaal te gebeuren staat voor en ook tydens de carnaval. Op voordracht van het bestuur van 'de Karklingels' is dit jaar de hoogste onderscheiding, de Orde van Verdienste, toegekend aan Henk Vermeulen. Geen woorden maar daden is de omschryving die het beste bij Henk past. Tbch geven we een korte bloemlezing van zijn vele aktiviteiten, voomamelyk voortgekomen uit zijn lidmaat schap by de dorpsraad 'Werkcomi té Oostrum'. Henk is voorzitter van het Sinter klaascomité en het comité dat zorgt dat elk jaar de Oostrumse hoogbe jaarden en zieken verrast worden met een kerstpakketje. Samen met Piet Verheyen en Nol Linders was hy een van initiatiefne mers tot het oprichten van een Ma riabeeld op het dorpsplein tussen kerk en gemeenschapshuis. Met veel energie en toewijding is Henk samen met anderen verant woordelijk geweest voor de inrich ting van het speelterrein bij de Oude Watermolen, waarvan het gro te speelfort nog steeds zyn trots is. Ongeveer vyftien ja&r geleden was hy de mede-oprichter van Oostrum's eerste buurtvereniging: Vriendschap door Samenwerking. Daarvan is hij vervolgens 12% jaar voorzitter geweest Op zondag 18 februari krygt Henk Vermeulen de Orde van Ver dienste uitgereid door Prins Math II, aansluitend aan de receptie van deze prins welke om 14.11 uur be gint in zaal 'de Karklingel' te Oostrum. Jeugdprins Gertjan (Holtermans), jeugdprinses Annelie (Reintjes) en nar- retje Roy (Smets) regeren dit jaar over de jeugdige Dartele Veulens. uw weekblad Het boerenbruidspaar 1990 van De Keavers uit Holthees-Smakt. Dit paar wordt gevormd door Sjefke van Pierre den Slooper en Matilda van Har van Vens Grad. Zy zullen op carnavalsdinsdag in de onecht verbonden worden. Ter bevordering van deelname aan en het zien van de 'Grote Op tocht' heeft de optochtcommissie van Vastelaovesvereniging 'De Piël- haas' de volgende wyzigingen aan gebracht. Het instellen van een aantal wis selbekers, beschikbaar gesteld door de Venrayse Vorstenraad. Voor ieder volgende kategorie van optochtdeel nemers is een wisselbeker be schikbaar. - Praalwagens - Jeugdprinsenwagens - Grote loopgroep - Middelgrote loopgroep - Kleine loopgroepen - Eenlingen en Paren Voor de grote Prinsenwagens is reeds een wisselbeker in roulatie. Voor het eerst kunnen ook deel nemers van buiten Venray en haar kerkdorpen aan de optocht deelne men. Ook zy worden door de jury beoordeeld en kunnen voor een geldprijs in aanmerking komen. De route van de optocht heeft aan het einde ook een wijziging onder gaan. Vanaf de Paterslaan wordt niet de Henseniusstraat ingeslagen maar de Langstraat. Verwacht wordt dat daar meer toeschouwers aanwezig zijn en dat de aldaar aan wezige horeca-etablissementen ge past inhaken op de sfeer rond de optocht met gevelversieringen en muziek. Ontbinding van de optocht op het Gouden Leeuw-terrein waarna prysuitreiking in de feesttent 'Hof van Rooy' aldaar. Dit jaar zullen De Keavers gere geerd worden door Prins Sjen dun Urste, in het dagelyks leven Sjen Frederix. i*» ii.*o«>u**ri> Volgende waek zal blaoskapel 'Noët van gehurd' as maest getipte, uut 't vurrige seizoen, d'n 'Hans worst' mit meuge drage. Mit nog 9 andere kapelle zun zeej wer veur gaon ien de vastelaovesvreugde óp d'n Hazinneaovond. Dat gebeurd dan tusse 20.30 en 00.30 uur ien 'n programma zoë als hierbeej vermeld. Ok nog 's 't verzuuk èin alle Hazin- ne. um róönd te trekke mit de bla- oskapelle van 't iën nor 't ander Hazinnekafé. Ieder kafé geft enne stempel vur óp de stempelkaart die dèn aovend dan te kriege is. Vur 'n volle kaart kan enne (diepvries)-Piëlhaas ge- wönne werreü! Ok mótte dor óp vermelde de ka pel die olie 't baest knstöt, die kriegt dan 'd'n Hansworst' vur dizze vaste- laovend en Hazinneaovend 1991! Prins Gerard I en zien gevolg gae- ve ur mitwerking beej de bekend making van de diverse prieswin- (naresseXnaars). 't Programma: Do 22 fibr.: van 20.30-00.30 uur Hazinneaovend. Noa afloëp ienleve- re van de stempelkaarte. Za 24 fibr.: 21.30 uur ien 'd'n Old timer' priesuutreiking dur Prins Gerard I en zien gevolg, van: 10 (diepvries)-Piëlhaze; 2 worste vur blaoskapelle; 'd'n Hansworst' 1990 vur 'n blaoskapel. Kómt allemaol, kómt allemaolü! De 'Tiroler Holzhakker Boeben' (Frans van Soest en Twan van Dijck) kregen voor hun leuk optreden de versierselen omgehangen. Als absoluut hoogtepunt werd door de Toneelgroep uit America een 'Playbacksliow' gebracht. Hier bij werden vele bekende artiesten op een fantastische en humoristi sche wyze uitgebeeld, zodat de spanning ten top steeg. Ook het Zangkoor met begeleiding van de 'Erica Kapel' bracht met de zg. "Zin gende Bolhoedjes' de zaal nog ver der in carnavalsstemming zodat niemand in de gaten had dat het middernacht was geworden. En het was dan ook al in de klei ne uurtjes toen beide voorzitters van de gehandicaptenorganisatie dank uitbrachten voor de voortref felijke organisatie en verzorging van deze avond. Ook oud-Vorst Jan sprak z'n dank uit voor deze prima geslaagde en goed verzorgde avond. Vorst Henk en Prins Henk III uit America dankten de aanwezigen voor het spontane en gezellige ver loop van deze avond. De aanwezig leden van het 'Rode Kruis' hoefden niet in aktie te ko men, doch hun aanwezigheid werd zeer gewaardeerd. Tbr afsluiting werd door de 'Erica Kapel' nog een gezellig potpourie gespeeld, zodat allen moe, maar vol daan huiswaarts keerden. Alaaf)!! Deze wordt georganiseerd door Oirlo-West (Zandhoek, Blakt, Brern- menkamp, Riebroek) met als bruidspaar Petra Loonen en Hay Houwen. Carnavalszondag 25 februari is het weer zo ver, dan trekt de jaar lijkse kinderoptocht weer door de straten van Venray. Een optocht waar iedereen aan mee kan doen. Het kost helemaal niets! Het enigste wat je moet doen is je eigen opge ven. Dit kun je doen op zondag 18 februari van 11.00 tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoenderstraat 10 en in de sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. Hier wordt ook bekend gemaakt waar en hoe laat je je moet opstellen. De ontbinding en prijs uitreiking is dit jaar weer bij, en in de tent op het parkeerterrein Gou den Leeuw. De route van de optocht: Opstel len Dr. Poelsstraat, Hofstraat Grote Markt, Hoenderstraat Lange weg, Merseloseweg. tent parkeerterrein Gouden Leeuw (ontbinding). uw weekblad Oirlo, Past. Gerardsstraat 8, tel. 04787-1838 Blerick, Alb. Thijmstraat 67, tel. 077-826722 Tegelen, Grotestraat 86a, tel. 077-733066 Echt, Nieuwe Markt 31, tel. 04754-5444 Iedere dag geopend vanaf 9.30 uur. ADJUDANTEN: LOEK NELISSEN JOEP VULLINGS ROOi 1990 Het Aide Wieverbal heeft bij de Bliekers de naam het gezelligste voorbal te zyn. En afgaande op de goede voorverkoop ziet het daar we derom naar uit. Prins Tienus dun Urste met zijn gevolg is aanwezig, evenals joekskapel 'Net op Tied' en het nieuwe hoforkest Tydens dit bal zal het nieuwe boerenbruids paar aan de Bliekers worden voor gesteld. Ze zullen ceremonieel in het onecht verbonden worden. De grote boerenbruiloft wordt dit jaar georganiseerd door de Alphino's, een vriendenclub waarvan ook Prins Tienus deel uitmaakt. De offi ciële bruiloft vindt plaats op den Bosch in zaal Bussers op caraa- valsmaandag. Op zondag 18 februari verplaatst het carnavalsgebeuren zich naar Vierlingsbeek, waar de traditionele sleuteloverdracht plaats heeft Bur gemeester Van Moosdijk zal de sleutel voorde laatste keer overhan digen. Hij neemt immers binnen kort afscheid. Eerder dit weekend werd op het jeugdprinsenbal de nieuwe jeugd- vorst jeugdprins en prinses geko zen. Uit het gelandde ruimteschip kropen Prins Nico (Jans), Prinses Marieke (Fransen) en Jeugdvorst Erik (Essing) naar buiten. De voor treffelijke organisatie o.l.v. meester Carel van Eist wist iedereen en alles te boeien met zeer amusante sket ches en playback. Ook de jonge Bliekers hebben zin in het nade rende carnaval. 'n abonnement waard Op 9 februari werd de carnavals avond voor de gehandicapten van Horst en Venray gehouden in de Bondszaal in America. De organisa tie was dit jaar in handen van de 'Turftreiers' uit America, deze had den een zeer uitgebreid programma samengesteld, met originele en ge zellige optredens. ✓De vlotte en gezellige cama- •^alsmuz'iek werd verzorgd door de 'Erica Kapel', die zorgden dat de stemming er al gauw in zat. Voorzit ter Driessen van afd. Horst zorgde voor de opening. Vorst Henk van de 'Turftreiers', beloofde er een plezie rige avond van te maken, vooral omdat dit jaar voor de 22e keer een carnavalsavond voor de gehandi capten georganiseerd werd. Ook Prins Henk III en Prinses José van America met Raad van Elf en Dansmarietjes zorgden er voor deze avond tot een byzondere avond te maken. Prins Paul van 'd'n Dreu- mel' had zich even vrygemaakt voor een bezoek aan America. Het optreden van de dansgarde van 'd'n Dreumel' uit Horst, met een originele dans, werd zeer ge waardeerd. Evenals de playback- groep 'LUV' (Marloes Cuppen, Wendy van Heyster en Karin Emonts). Dan was er de 'Ruigen Tinus' (Gerrit Spreeuwenberg) die wel zeer ruig probeerde de lachspieren te bewerken. De gebruikelijke lotery werd door de leden van de Raad van Elf en Dansmarietjes van de 'Turf treiers' verzorgd en Vorst Henk, Prins Henk III en Prinses José zorg den voor de trekking van de loten, zodat menigeen met een prijsje naar huis kon gaan. Hierna werden onderscheidin gen uitgereikt door de 'Turftreiers'. Aan Jeu Willems van afd. Horst; de ze verzorgt en regelt van al les voor de sporters van deze afdeling, en omdat deze wegens ziekte niet aanwezig kon zyn werd deze onder scheiding aan diens vrouw meege geven. Ook de voorzitter Van Venray (Hans Rütten) en sekretaris (John Jenniskens) kregen een onder scheiding omgehangen. Oud-Vorst Jan van 't Knölleke' uit Leunen, de stimulator van de carnavalsavond voor gehandicap ten, werd onderscheiden in de huisorde van de 'Turftreiers'. Jaarlijks wordt de Gouden Hets- buul uitgereikt aan iemand die zich speciaal verdienstelijk heeft ge maakt voor de gemeenschap Heide. Dit jaar wordt de Gouden Buul uitgereikt aan To v.d. Kerkhof- Vermeulen. To heeft zich jarenlang ingespannen als bestuurslid van de LVB te Heide, waarbij ze van 1974 tot 1981 de voorzittershamer heeft gehanteerd. Afgelopen herfst was To 50 jaar bij de LVB, als enige van de Hei. Bekend zijn de gedichten van Tb die bij elke gelegenheid ge maakt werden. De laatste 6 jaar is Tb ook dorps raadlid geweest. Het beheer van het Hets-krantje en organsatie van kol- lektes waren aan Tb toevertrouwd. Onlangs is To van Heide naar Ven ray vertrokken. Alle inspanningen voor de ge meenschap zyn de reden dat Ta de Gouden Buul krygt uitgereikt. Dit zal gebeuren tydens het carnavals bal op maandag 26 februari in de Gelderkoel. Onder grote belangstelling en de feestelyke klanken van het show korps St. Petrus Banden is donder dag 8 februari Prins George I uitgeroepen als prins van de Schut- teraars en Schutterinnekes. Als 18e prins van de Schutte raars en Schutterinnekes zal deze. op 4 mei 1916 te Venray geboren George Derks, het vastelaovendseizoen 1990-1991 gaan regeren. Afgelopen dinsdag werd Gerrit Winnen (78) carnavalesk onder scheiden door de Katholieke Bond voor Ouderen afd. Venray. Tijdens een gezellige byeenkomst in zaal In den Engel werd hem de waardering uitgespoken voor al zyn werkzaam heden in het verleden en heden voor de KBO. Dhr. Winnen is vyf jaar bestuurslid van de KBO en houdt o.m. het archief by van de ak- tiviteitencommissie.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5