Gaat u M gemeente venray verhuizen? OUDE FOTO PEEL EN MAAS - de gemeente uw parochie geestelijkheid - uw krant Mandela LOTA CDA PvdA JU Zwemlessen voor partikulieren Tijdelijke bouwvergunning verleend PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 15 februari - Pagina 1{ Grote Kerk Deken CJ.lt. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275: kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: Zeven H.H. Stichters van de Servieten. 9.00 Lsm. tot ze kere intentie; Ben Schim van der Loeff. 19.00 ZONDAGDIENST; Theo dora v.d. Ven-Cleven; ouders Truyen-Hendricx en zoon Jan-, Ger- truida Polman-Martens (koll.); ouders J. Oudenhoven-Janssen (buurt): Theodorus Ehren (koll.); Frans Loeffen (koll.); Helm van Veg- chel (koll.); Sraar Janssen (koll.); Grada Janssen-van Lierop (koll.); Maria van R\jt-Janssen (koll.). Zondag: 7e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Wilhelmus Hubertus Janssen; Johanna v. Osch-Hebben en echtgen.; Jannigje Tillemans- Du(jf (koll.); Martha Goumans- Janssen (koll.); Maria Loozen- Ackermans; Herman Ebberink; Ben Schim van der Loeff en overl. fam.; 11.00 GEZINSMIS met als the ma: 'samen staan wij sterk'; Her man en Lies Jeuken-Verhulsdonk; Jan Levens, Riet Kruysen en overl. fam.; Dorothea P. Ariëns-Hendriks en overl. fam.; Huberdina Janssen- Swaghoven; Piet van Lipzig (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. Martha Goumans-Janssen (koll.). Dinsdag: 9.00 Lsm. Johannes Henricus Bogaard-Baken (S). 19.00 Lsm. Oscar van Loo. Woensdag: H. Petrus Damiani. 9.00 Lsm. fam. Duijnstee-Wille. 11.00 PI. Huw.mis voor bruidspaar Tbon v.d. Velden en Jeanne Ber kens. Raadhuisstraat 22. Donderdag: 8L Petrus'stoel. 9.00 Lsm. Philip Voermans en Jaco- ba Versieyen (S). 19.00 Lsm. toto ze kere intentie. Vrijdag: H. Polycarpus. 9.00 Lsm. Maria Bistervels-van Meyel en Jacq Bistervels. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers; Harrie Messemaeckers; Gertruda en Arnoldina Poels en ouders (S); Em. Deken Willem Berden (S); jrd. ouders Gossens-Kessels. 19.00 ZON DAGDIENST. Anna Smits-Leissen en Diny (fam. Josten); ouders Duyckers-Philipsen en zoon Pieter; Catharina Lensen,- Piet van Lipzig (koll.); Frans Loeffen (koll.); Helm van Vegchel (koll.); Grada Janssen- van Lierop (koll.); Maria van Ryt- Janssen (koll.). De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 10.00 uur. Akolieten Zondag: 9.30 Sef Muysers. Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg. Lektor: A. Noyens. Zondag: 9.30 Wilco Jansen en Ra mon Klinckenberg. 11.00 Wilbert van Ham en Tbm Fooien. uw weekblad Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger J. Korff. Misdienaar: Bas Dirkx. Lektor: P. Wittenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger J. Korff. Lektrice: Zr. Hélène. Int. Jan Straatman en overl. fam. Straatman-v. Els; Henny Voermans; dhr. Wéys. - Maandag: 16.45 Liturgieviering Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering Woensdag: 16.45 Liturgieviering Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Vrijdag: Geen viering Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Overl. ouders Philipsen- Kleuskens; Wiel van Diepen (koll.); Richard Jenniskens (koll.); jrg Ger- rit Janssen en overl. fam. Zondag: 9.00 An toon en Nel Luypers-Philipsen; Petronella Relouw-van Kernen (koll.). 10.15 Hoogmis gezongen door Zangers van St. Frans; Harrie Janssen en overl. ram.; jrg. Frans Verblakt. 11.45 Sjef Gommans (koll.). 18.00 An too n Lucassen. Maandag: 8.00 Constance Sny- ders en Jacoba Palm. 19.00 Overl. fam. Philipsen; overl. fam. Wy nhoven-Theelen Dinsdag: 8.00 Ram Peters-Arts. 19.00 Richard Jenniskens (Bea- trixstr.); jrg Michel Derickx en overl. fam.-, overl. ouders V.d. Berg- Paulussen. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Harrie Hendriks. Donderdag: 8.00 Albert v.d. Boo gaard. 19.00 Doortje Wiertz-v.d. Heuvel. Vrydag: 8.00 Overl. fam. Arts- Jan ssen. 19.00 Gezinsmis Wilhel- mina v.d. Munckhof-Sangers: jrg Jan Euwals. Zaterdag: 8.00 Bijzondere in tentie. Misdienaars en akolieten Zaterdag: 18.30 Marty n Smelt Zondag: 9.00 Johan Pouwels. 10.15 René Jansbeken. 11.45 Martin Leenders. 18.00 Pascal en Emiel Kuste rs. Maandag/vrijdag: Roel. Dinsdag/donderdag: Roy Rutten en Roy Troifontaine. Woensdag/vrydag: Saskia. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 7e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Voor Ma rian Rutten-Camps (koll.); Henny Vullings (koll.),- overl. fam. Willems- Maessen; Ber Beerkens; Louise Rouvroye-Ritzen; Theo Thielen; An na Maria Pypers-Tillemans (koll.); Tbnie v. Bergen-Stiphout (vd buurt); Tbon Albers. Zondag: 7e Zondag door het GOED NIEUWS ONDER DE ZON Zowel 's zomers als 's winters tijdens het zwemmen en skiën veilig in de zon Tijden veranderen en vragen om aanpassing Ook op het gebied van zonbescherming. Toonaangevende dermatologen wyzen erop dat er nu meer dan ooit een behoefte bestaat aan absolute en geen gedeeltelijke zonbescherming Zij stellen dat de zon zich meer dan ooit 'misdraagt' door de toenemende zonneaktivi- teit die de UV straling naar het aardoppervlakte verhoogt Boven dien neemt het gevaar toe door het dunner worden van de ozonlaag als gevolg van luchtverontreiniging veroorzaakt onder andere door drijfgassen. Daarom wil men niet meer onbe schermd zonnebaden en niet meer' bruin worden. Op een unieke ma nier gaat Clinique deze uitdaging aan met een geheel nieuw produkt de Tbtal Cover Sunblock SPF 30. Uiterst hoge zonbescherming die zowel tegen UVA al UVB stralen be schermt en verbranden en bruin worden voorkomt Het doet zelfs meer dan dat. Deze optimale zonbe scherming biedt een uiterst hoge bescherming en werking. Waarom? Tbtal Cover Sun Block SPF 30 voorziet in een effektieve 'water proof bescherming omdat: de SPF (zonbeschermingsfaktor) hetzelfde blyft zelfs in het water. U bent nu goed beschermd, ook tijdens het zwemmen, want ook onder water kunt u verbranden. Zelfs wanneer u een overgevoeligheid vertoont voor de zon kun u zowel 's zomers als 's winters tocht zwemmen of skiën. Waterproof betekent tevens dat dit produkt bestand is tegen overmatige transpiratie tydens sportaktiviteiten. Maar 'waterproof betekent niet dat wanneer u zich af droogt dit produkt niet zou verdwy- nen. Opnieuw aanbrengen moet een gewoonte worden. Om Tbtal Co ver Sun Block SPF 30 helemaal te verwyderen blyft water en zeep noodzakelijk. Tbtal Cover Sun Block SPF 30 is de meest 'huidvriendelyke' en ver zachtende zonbescherming. Om een hoge SPF te verkrygen gebrui- ke men hoge fysische en chemi sche waarden en daar maakten dermatologen zich zorgen over. Door de toenemende vooruitgang in de technologie en de kennis van ingrediënten hebben wij nu een veel vriendelijker en zachter pro dukt kunnen ontwikkelen. Tbtal Cover Sun Block SPF 30 be vat ingrediënten die overgevoelig heid voorkomen zowel voor de zon als voor de zonbeschermingspro- dukten. Nog een 'plus' is de toepas sing van meer zonbeschermende bestanddelen in dit geval 4. Deze koncentratie vermindert de poten tiële irritatie van elk afzonderlijk. Tbtal Cover Sun Block SPF 30 is een weldakd voor de huid. Tbtal Cover Sun Block SPF 30 is een dunne witte crème in een tube. Het mist dat 'plakkerige' dat vaak bij hoge zonbeschermingsproduk- ten het geval is. Het is een moisturi zer zonder dat het vet aanvoelt en het verstopt de poriën niet. Tbtal Co ver Sun Block SPF 30 is plezierig in gebruik. Een abosolute 'must' als het om zonbescherming gaat Tbtal Cover Sun Block SPF 30 biedt een uiterst hoge bescherming waar u op kunt vertrouwen. Het is geschikt voor alle huidtypen en kan zowel op het gezicht als li chaam aangebracht worden en ze ker ook op gedeelten die het meeste risiko lopen. Het is op allergie ge test en 100% parfumvrij. Gbecj/ nieuws over de zon! - dan niet vergeten" uw adreswijziging op te geven aan SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzyn van de parochie; Rie Jelleman-v.d. Bos. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Jgt. Harrie Janssen. 11.30 Voor de zieken in de parochie; Annie Goumans; Leo Bruno (koll.). Maandag: 8.00 Voor het behoud van vrede en gerechtigheid. 19.00 Theo Thielen. Dinsdag: 8.00 Voor de verzoe ning 19.00 Jan Hermans (koll.); Ca tharina Lensen. Woensdag: Gedachtenis van de H. Petrus Damiani, kerkleraar. 8.00 Voor de overledenen. 19.00 Ber Wilms. Donderdag: Feest van St Pe trus'stoel. 8.00 Tbon Albers; Cor v.d. Vorle. 19.00 Louis Coop mans en An Lenssen; Hubertus Zegers. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Polycarpus, martelaar. 8.00 Voor de christenen die vervolging lijden. 19.00 Als eerherstel aan het Godde lijk Hart; Ber Philipsen en overl. fam. Zaterdag: 8.00 Ter ere van het On bevlekt Hart van Maria. Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 Pascal van Daal. Zondag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Ur- bain en Pascal van Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fyneman. Maandag: 19.00 Ivo Niessen. Dinsdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Donderdag: 19.00 Ivo Niessen. Vrydag: 19.00 Emiel Ubaghs. Parochie Brukske Zaterdag: Gezinsviering met als thema 'Vriendjes-zijn'; tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor overl. fam. Van Rijn; Cor Bouw- mans; uit dankbaarheid. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Parochie Oostrum Zaterdag: 14.00 Uit dankbaar heid by 25-j. huwelyk Thielen- Reintjes (koor 'Harmony'). 19.00 Overl. fam. Madou-v.d. Eisen; Mia Hermans-Voermans; overl. ouders Houwen-Jacobs; Wim Heidens; Jan Versleljen; Jeu Arts; overl.puders Custers-Peeters; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus-, overl. ouders Hoex-van Soest en dochter Nelly; Antoinet van Mil- Kruijsen (namens Kloosterstraat) (Koor 'Harmony').. Zondag: 8.30 Bert Daniëls en overl. fam. 10.00 Overl. ouders Jeuken-Jeuken en kinderen; Piet Jansen-, Piet van Hout; Piet Litjens; Hendrik Jeucken en overl. fam.; Wim Volleberg (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Tot intentie van de fam. T. Woensdag: 9.00 Voor de overlede nen van hen die offerden met Aller zielen. Donderdag: 9.00 Voor 'n zieke. Vrijdag: 9.00 Pierre Poels. Zaterdag: 19.00 Giel Vennekens en Hendrika Verschuren. Misdienaars: Zaterdag: 14.00 Helga en Yvonnen Thielen. 19.00 Daphne Reijntjes, Martine Bonants, Karlyn Jacobs, Ursula Cornelissen. Zondag: 8.30 Monique Janssen, Cal- lista Smedts, Lonneke v. Asseldonk, Kim Hermans. 10.00 Sandra van Limbeek, Heidi Holierhoek, Sanne Bartram, Lieke Volleberg. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). St» Willem Michels en Wilhelmina v. Osch; overl. ouders Martens-Philipsen en zoon Piet (jrd.) Johannes van Dyk en He lena Linders; Theodora Baten-van Arsen. Zondag: 11.00 Hoogmis. Johanna Gerritsen-Roelofs; Trees Ubbink-te Plate; Jan van Asten; Broeder Harry v.d. Heijden. Woensdag: 9.00 H. Mis st Pastoor Schram. Vrydag: 9.00 H. Mis Carolien Phi lipsen. Zaterdag: 19.00 Gez. II. Mis St. Jo hannes Peters, Antonetta Geurts, Pater Antoon Peters en kleinzoon Tted; Hendrika Steeghs-Versteegen; overl. ouders Martens-Philipsen en zoon Piet; Hubertus de Ryck-, tot in tentie van de carnavalsvereniging 'De Spurriemökke'. Parochie Leunen 7e Zondag door het jaar. Zaterdag: 16.00 Lsm. uit dank baarheid (W.R.). 19.00 Deze avond mis wordt vocaal opgeluisterd door het koor van 'De Tbgelse Hofzan gers' met liederen uit de Slavisch- Byzantijnse ritus en de Russisch- Orthodoxe Kerk. Lsm. Harrie Cor nelissen en Maria Comelissen- Vloet; Mien Litjens-Lemmen; Piet Verschuuren en echtgenote. Sef en Toon Verschuuren en Theo Brok; Tbon Hendrickx (vw Tuinbouwver. Trots opgesteld in hun beste kle ren en de meisjes allemaal met 'n schortje om, zoals toen gebruike lijk. werd dit groepje kinderen te kiek. gesteld voor de fotograaf. In het prille voorjaarszonnetje in april 1942 werd dit plaatje gemaakt in Oirlo in de buurtschap Hoogrie- broek. Tben niet vermoedend dat deze kiek 48 jaar later nog in de courant zou komen. We hebben de namen nog kunnen achterhalen. Het zijn: Bovenste rij v.l.n.r.: Door Voer mans, Fien Driessen, Mien Voer mans, Tbny Loonen, Bets Voermans, Mien Driessen, Nelly Driessen, Wiesje Loonen, Nelly Loonen. Zittend: Piet Voermans, Lowie Voermans, Jan Voermans, Ger Loonen. Onderaan: Theo en Gerrit Voermans. Archieffoto J. v.d. Putten Swolgen); Jan van Cuyck, echtgeno te en overl. kinderen, Frans Ron gen en overl. fam.; Martinus Vennekens. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Gussen; maandd. Marie Keljsers-Hendrix. 11.15 Harrie Ver steegen (vw de buurt); Mien Jennis kens en overl. fam. Maandag: 19.00 Maandd. Hen drik Philipsen en Catharjna Philipsen-Spreeuwenberg; gest» jrd. Peter Gerard Wilmsen en echtgeno te, Bernard Loonen en Anna Maria Peeters. Dinsdag: 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag: 19.00 Mndd. Harrie Versteegen; gest. jrd. Petronella Lit jens en Michel Loonen. Donderdag: St Petrus'stoel. 19.00 Lsm. Maria Rouwet-Styns (vw vriendinnen); maandd. overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens. Vrijdag: H. Polycarpus, bis schop en martelaar. 19.00 Lsm. weekd. Grad Heldens-Direks (4). Zaterdag: 19.00 Deze avondmis wordt mede verzorgd door de leden van de carnavalsvereniging, het Da meskoor en de Blaaskapel. Lsm. overl. fam. Jilesen-v.d. Steeg; jrd. Antoon Verheyen. Akolieten Zaterdag: 19.00 Erik Direks en Fred Litjens. Zondag: 10.00 Daan Moerkerk, Daan Loenen en Frank de Klein. 11.15 Erik Litjens en Jos Direks. Misdienaars ma t/m vr: 19.00 Maaike Lenssen en Wendy Thoone. Lektoren Zaterdag: 19.00 mevr. Gonny Weljs. Zondag: 11.15 dhr. Harrie Bovée. Rektoraat Heide Zaterdag: 1990 Avondmis voor Corrie v.d. Ven-v.d. Velden (koll.). Zondag: 7e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Sjang Janssen (vw vrienden); rector Cox (koll.),- jgt. Paula v. Vecghel- Lemmen. Akolieten: Jos Maas en Jhon Verkoeyen. Misdienaars: Ja- net en Sandra. Woensdag: Gedachtenis van de H. Petrus Damiani, bisschop en kerkleraar. 8.00 H. Mis. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Polycarpus, bisschop en marte laar. 8.00 H. Mis. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Corrie v.d. Ven-v.d. Velden (koll.); jgt Sef Rongen. Rektoraat Veulen 7e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Truus Mul ders en overl. fam.; Jac. Classens. Zondag: 11.00 Hoogmis als jgt Lena v. Dongen. Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 890 H. Mis ter ere van St. Antonius. Woensdag: 8.30 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 8.30 H. Mis als jgt. Jan Mathys Geurts en beide echt genoten. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Akolieten zondag: Martin Hagens en André Reintjes. Misdienaars Ruud Bexkens en René Reintjes. Parochie Ysseisteyn 7e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Jrd. H. Peetere; J. Lemmen; D. Kleuskens-Wijnen; N. Michels-Lamere (neven en nichten). Zondag: 990 Mndd. C. Jenneskens-Poels; jrd. P. Cox-de Lauw; W. Janssen; R. de Boer-v. Sta veren; echtg. Wilmsen-Litjens en, zoon. 11.15 Geestelijk welzyn van onze parochie. Maandag: 19.00 Jrd. F. Claessens en echtgenoten; P. Verheyen en echtgen.; Jacq. Bos-Janssen; overl. fam. Muldere-Maessen; voor de ziejen. Woensdag: 19.00 Jrd. T. Pouwels; F. Wemeke en overl. fam. Wemeke- v.d. Akkers; overl. oudere Philipsen- Cremere. Vrijdag: 19.00 N. Michels-Lamere (Ouderver.); oudere Van Soest- Swinkels. Misdienaars Zaterdag: 19.00 A. Philipsen en B. Slangen. Zondag: 9.30 R. en T. Jenniskens. 11.15 B. Vergeldt en Maij. Potten. Maandag: P. v.d. Munckhof en N. Jaspers. Woensdag/vrydag: E. Jenniskens en P. Potten. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jac en Si. v. Osch- v. Vegchel: Joh. Wismans-Pouwels. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Zondag: 10.00 Harrie Bouten (LLTB, Merselo en Vredepeel). Misd.: Roel Creemere en Martijn Wilms. 1190 Harrie v. Cuyck; Truus Hendrix-Marcellis. Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. Maandag: 8.30 Peter Mathys Gie- len en overl. kinderen; Maria Poels- Bouten. Dinsdag: 890 Harrie Bouten. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Sér en Aleida v.d. Hoogenhof; Lamb. v. Meyel en Laurentia Nooy- en. Misd.: Karin Duykera en Joy Arts. Donderdag: 8.30 Herman Zegere, echtgen. en kinderen. Vrijdag: 8.30 Johannes v. Osch en Johanna Arts. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Zeven H.H. Stichters van de Servieten. 19.00 Jan Peetere en fam. Zondag: 7e Zondag door het jaar. 10.00 Voor de parochie. Maandag: H. Jponradus van Pi-, scenza. 8.30 Bijz. int. (M.J.). Dinsdag: 8.30 Bijz. int. Woensdag: H. Petrus Damiani. 8.30 Voor vluchtelingen. Donderdag: St» Petrus'stoel. 890 Voor de paus. Vrijdag: Polycarpus, bisschop en martelaar. 890 Overl. tam. V. Kaste ren-Jacobs. Zaterdag: 1990 (niet 19.00) vw carnavalsvereniging; overl. fam. Poels-Duijkere. Misdienaars Zaterdag: Martien en Patricia. Zondag: Stefanie en Olga. Lektoren Zaterdag: Carnavalsver. Zondag: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor oudere en fam. Smits-Voesten; Ger rit Koopmans en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor geestelijk en tydelyk welzyn.' 10.00 Hoogmis voor een zegenrijk jaar; Henricus en Josephina Jans sen; Herman en Johannes Martens en Martens-Linders; M. Lenssen echtgen. van M. Beckers. Woensdag: 990 H. Mis te.v. de H. Jozef en voor overl. fam. Koenen-Derkx. Vrijdag: 9.30 H. Mis voor gevraag de intenties. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 18 februari zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H. de Jonge uit Heeze voorgaan. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Stemt uw denkwij ze met die van God overeen? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Wat past niet in dit rijtje? Benieuwd of Rooi op 21 maart toont het te weten.. O?- Te koop bij inschrijving vier kavels land bouwgrond in Oostrum en Ysseisteyn. In Oostrum: 1. Kavel aan De Zomp, groot ca. 1.91.38 ha; 2. Kavel op de hoek De Zomp-Wanssumseweg, groot ca. 1.97.60 ha; 3. kavel aan de Wanssumseweg, groot ca. 2.33.40 ha; 4. De massa van de kavels 1, 2 en 3. In Ysseisteyn: Kavel nabij de Peelweg, gelegen achter (ten oosten van) de wo ning Peelweg 16, groot ca. 1.54.60 ha. De kavels zijn voor agrarische produktiedoeleinden te ge bruiken. Bebouwing is niet toegestaan. Inschrijvirlgsbiljetten, verkoopvoorwaarden en situatie schetsen zijn verkrijgbaar op het raadhuis, Raad huisstraat 1, Venray (kamer 201) en telefonisch (04780-23414) aan te vragen. Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel via genoemde inschrijvingsbiljetten, bij de burge meester en wethouders melden tot uiterlijk 28 februari 1990 tot 10.00 uur. Prachtig, dat we dit jaar weer de Vastelaoveskrant van Dé Piëlhaas gratis thuis bezorgd kregen. 'Gratis' is wel wat overdreven, want het was en is.de bedoeling dat we er alle maal een kleinigheid voor over heb ben, zodat de bezorgers in ieder geval aan hun trekken komen en de vereniging er zo mogelijk ook nog wat aan over houdt Achtergrond-gedachte bij deze huis-aan-huis-bezorging is natuur lijk: zoveel mogelijk mensen bij het vastelaovesgebeuren betrekken; hen wat kolderverhalen voorecho- telen tot lering en vermaak; en in ieder geval hun interesse te wekken voor dat vastelaovesgebeuren. Lieve mensen van De Piëlhaas- redaktie: hebben jullie je wel eens gerealiseerd hoeveel mensen hier in Venray-centrum (het werkgebied van De Piëlhaas) Venrayse oudere hebben; of sterker nog: hier in Ven ray zyn geboren? Ik weet de percen tages niet maar ik denk dat die cyfere jullie raar zouden doen op kijken. Zoveel 'echte Venrayers zyn er immers niet meer... En hoe veel van die al dan niet echte Ven rayers zijn in staat dat dialekt te lezen en te verstaan zoals dat in De Piëlhaaskrant wordt voorgescho teld? Zelfs ik had er moeite mee, de bijdrage die aan mijn persoontje ge- wyd was te 'ontcijferen'! Dat Veldeke-Venray er alles aan doet om het Venrays-dialekt van honderd jaar of ouder te bewaren is een lofwaardig initiatief dat echter voorbij gaat aan de bovengenoemde doelstellingen van de carnavals krant: het interesse-wekken voor de carnaval in Venray. Wat altijd Prins Carnaval ge noemd werd. heet ineens Preens Carnaval; wat het verschil is tussen waerm en werm. Uerg en erg, is my niet allemaal duidelijk. Evenmin waarom een 'wethouwer' nu 'wet- halder' moet heten, en waarom er zoveel woorden zoveel klanktekens moeten hebben waarvan het gros van de mensheid de betekenis toch niet kent en feitelijk ook in de Ne derlandse taal ongebruikelijk zijn? Piëlhaas-redaktie, zorg toch alstu blieft voor een leesbare Piëlhaas krant. Desnoods geschreven in de Nederlandse taal; desnoods ge schreven in het Ven rays dat Jan en alleman vandaag aan de dag spreekt. Laat het oude Venrayse dia- lekt rustig gedeien bij Veldeke. Het zal zeker een toenemende belang stelling betekenen voor de carnaval in Rooy. Uw parkeerwachter POGING TOT INBRAAK WONING Uit sporen viel op te maken dat met een breekijzer getracht was in te breken in een woning aan de Gentiaan. Kennelijk is de dader in zyn werk gestoord. Het bleef nu bij de schade. Met ingang van 19 februari star ten in het Gemeentelijk Combi- Zwembad weer zwemlessen voor partikulieren in de leeftijd vanaf 5 jaar. De zwemkureussen bestaan uit 12 lessen van elk 30 minuten. De kosten bedragen 46,- voor de leeftijdskategorie van 5 t/m 15 jaar en 59,- voor degenen die 16 jaar of ouder zijn.- Inschrijven voor deze zwemkur- sussen kan vanaf heden aan de kas sa van het zwembad. De lestijden zijn als volgt: Opleiding A-diploma: Maandag en donderdag: 16.00- 16.30 uur (2x per week); 17.00-17.30 uur (2* per week). Dinsdag en vrijdag: 16.30-17.00 uur (2x per week). Vrijdag: 16.00-16.30 uur (lx per week). Opleiding B-diploma: Vrijdag: 17.30-18.00 uur (lx per week). Zwemopleiding vanaf 16 jaar: Maandag: 20.00-21.00 uur lessen). Donderdag: 20.00-21.00 uur (6 lessen). De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgemeester en wethouders van Venray besloten hebben tot het verlenen van een tij delijlce bouwvergunning aan G, Reijndere, Langeweg 96 te Venray, i.v.m. de verbouwing van een woon huis tot Prinselijk paleis. Deze vergunning is slechts geldig tot woensdag 1 maart 1990. Wordt op of na die datum van de ze vergunning nog steeds gebruik gemaakt, dan zal daartegen van ge meentewege ten strengste worden opgetreden. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche DIEFSTAL VAN HEIR/ Een 36-jarige inwoner van Merse lo deed aangifte van diefstal var 400 geïmpregneerde heipalen van af zijn erf te Merselo. Voor hem eer schadepost van 2500.-. uw weekblad VUT5 PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16