Stemmen bij volmacht Stemmen in een stem bureau naar keuze van de kiezer Oproep NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Ter inzagelegging geldige lijsten van kandidaten Openbare raads vergadering 20-2-1990 Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Ter inzagelegging proces-verbaal 112-2 Hinderwet Gemeentelijk Combi-zwembad PEEL EN MAAS de ander eert 't wat deert 't lllllll WH|||m door Koos Swinkels PEEL.EN MAAS I Donderdag 15 februari - Pagina 13 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Ven ray hebben in hun vergadering van 6 februari 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een woning garage aan de Gezellenbaan 3 te Ys- selsteyn, t.n.v. P.J. Smits; het aanbouwen van een bij keuken aan de Mazurkastraat 5 te Venray, t.n.v. Th.H.G. Beijers; het uitbreiden van een loods en het bouwen van een opslagruim te aan de Eijkenhofweg 10 te Veu len, t.n.v. W.M.M. Wismans; het bouwen van een tuinhuis je aan de Langeweg 37 te Venray, t.n.v. A.G. Heetkamp,- het bouwen van een woning aan de Zandbleek 50 te Venray, t.n.v. M. Berghuis, Telderseweg 115 te Rhenen; het bouwen van een woning carport aan Melchiorhof 27 te Ven ray, t.n.v. M. de Jonge, Amer 105 te Deume; het bouwen van een woning carport aan de Silvesterweg 34 te Venray. t.n.v. RJ.W.J. Hendriks, Pa- tersstraat 56 te Venray; het bouwen van een woning garage en tuinhuisje aan Dorper- veld 27 te Merselo, t.n.v. H.L.J.M. Janssen, Dorperveld 13 te Merselo; het verbouwen en uitbreiden van een pand aan de Kempweg 147 te Venray, tn.v. H.J.P. Martens; het verbouwen van een restau rant tot winkelruimte aan de Schoolstraat 20 te Venray, t.n.v. Ven- rode, Kempweg 33 te Venray; het uitbreiden van een wo ning aan de Dakdekkerstraat 12 te Venray, t.n.v. A.G.J. Janssen; het bouwen van een garage aan De Leng 16 te Oirlo, t.n.v. A.W.H. Fleurkens, Dionisiusstraat 22 te Oirlo. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Verkiezing van de leden van de gemeenteraad De burgemeester van Venray maakt bekend dat het by de aan staande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is bij volmacht te stem men. Daarby gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. Iter sekretarie van deze ge meente zyn kosteloos ver krijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiter lijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming dus voor of op 7 maart 1990, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hy op de dag der kandidaatstelling (6 fe bruari 1990) in het kiezérsre- gister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet inge willigd wanneer aan de ver zoeker is toegestaan in een stembureau naar zyn keuze aan de stemming deèl te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het ver zoek ontvangt de gemachtig de een volmachtbewys. Hy dient de volmachtstem tege lijk met zijn eigen stem uit te brengen. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zyn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming zelf een andere kiezer machtigen voor 'hem te stemmen, door zyn oproepingskaart aan die kie zer over te dragen. 7. Een op deze wyze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (6 fe bruari 1990) in hetzelfde stemdistrikt staan ingeschre ven als de kiezer die de vol macht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend te gelijk met zyn eigen stem, in het stemdistrikt waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwyzingen als gemachtigde aan nemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen wor den ter gemeentesekretarie ver strekt De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M Defesche Verkiezing van de leden van de gemeenteraad De burgemeester van Venray, maakt bekend dat het bij de aan staande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is zijn stem uit te bren gen in een stembureau: naar keuze. Daarby gelden de volgende bepa lingen. A. Schriftelijk verzoek 1. Iter sekretarie van deze ge meente zijn kosteloos ver krijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiter lijk 14 dagen voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 7 maart 1990, door de kiezer worden ingediend by de bur gemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandi daatstelling (6 februari 1990) in het kiezers register is op genomen. 3. Het verzoek wordt niet inge willigd indien aan de verzoe ker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. By inwilliging van het ver zoek wordt de beslissing gesteld op de oproepings kaart, die. daardoor wordt om gezet in een kiezerspas. B. Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zyn oproe pingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelyk verzoek te doen, zich onder overlegging van zyn oproe pingskaart vervoegen ter se kretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandi daatstelling (6 februari 1990) in het kiezersregister is opge nomen, om deze te doen om zetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vyf- de dag voor die van de stem ming, dus uiterlyk op 16 maart 1990. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefe ning van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zyn keuze binnen de woongemeente. Nadere inlichtingen worden ter genjeente- sekretarie verstrek. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Art, 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woning schuur aan de Vliezenweg te Ven ray, t.n.v. M.H.M. Wismans, Loobeek 5 te Smakt. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R,0. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport aan de Herik 12 te Venray, tn.v. H.G. Goemans; het aanbouwen van een bij keuken aan het Herderstasje 13 te Venray, t.n.v. J.G.M. Vervoort. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Verkiezing van de leden van de gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de ge meente maakt bekend dat hy de geldige lysten van kandidaten voor de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad, met vermelding van de daaraan toege kende nummers en in voorko mend geval— de aanduidingen van de politieke groeperingen, ter se kretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage heeft gelegd. De voorzitter voornoemd, Mr. HJ.M. Defesche Op dinsdag 20 februari vindt een openbare vergadering van de ge meenteraad plaats in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray. Aanvang 19.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad, gehouden op donderdag 7 de cember 1989. 2. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad, gehouden op dinsdag 19 de cember 1989. 3. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad, gehouden op dinsdag 23 janua ri 1990. 4. Ingekomen stukken en mede delingen. 5. Wijziging jaarwedderegeling Wethouders Provincie Limburg 1987. 6. Benoeming a^junkt-direkteur openbare basisschool 'De Landweert'. 7. Raadsvoorstel rekening 1988 van het Gewest Noord-Limburg. 8. Raadsvoorstel 12e wijziging be groting 1989 van het Gewest Noord-Limburg (algehele bystelling van de begroting 1989). 9. Beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van 3 mo bilofoons voor de brandweer ter vervanging van de huidige mobilofoons. 10. Wyziging/aanpassing Sprei dingsmodel woonkernen Venray. 11. Verklaring als bedoeld in arti kel 22 Besluit Geluidhinder Spoorwegen, juncto artikel 94, lid 3, van de Wet Geluidhinder, ten behoeve van vaststelling ho gere waarden voor bouwplan tot de bouw van een dubbele woning aan de St. Jozeflaan te Smakt. 12. Verklaring als bedoeld in arti kel 22 Besluit Geluidhinder Spoorwegen, juncto artikel 94, lid 3, van de Wet Geluidhinder, ten behoeve van vaststelling ho gere .waarden voor bouwplan tot bouw van een woning aan de St. Jozeflaan te Smakt. 13. Voorbereidingsbesluit gedeelte semi-agrarisch gebied Kiekweg ten behoeve van het bouwplan van de heer M. Wismans. Loo beek 5 te Smakt. 14. Aankoop grond in rekreatiege- bied Vlakwater van mevr. T.H.H. Janssen-Jacobs, Kemp weg 35 te Venray. 15. Voorbereidingsbesluit gebied 'Wit Desselke'. 16. Vaststelling nota Verkeers- en Vervoersbeleid in hoofdlijnen'. De gemeente Venray heeft een Marktcommissie, die tot taak heeft het college van burgemeester en wethouders te adviseren over zaken die verband houden met de weke lijkse markt. Deze commissie is samengesteld uit 9 leden: 4 ambte lijke leden, 2 vertegenwoordigers van de marktkooplieden, 2 verte genwoordigers van de kunsumen- ten en 1 vertegenwoordiger van de Vereniging van Zelfstandige Onder nemers afdeling Venray. Het hoofd van de afdeling Burgerzaken van de gemeente fungeert als voorzitter. De commissie vergadert meestal eenmaal per kwartaal. De vergade ringen zijn niet openbaar. De kon- klusies van de commissie gelden als adviezen aan het college van burgemeester en wethouders. Voor deelneming aan de vergaderingen wordt een vergoeding toegekend. Het college van b. en w. roept kan didaten op ter vertegenwoordiging van de belangen van de konsumen- ten van de wekelijkse markt. Kan didaten dienen belangstelling te hebben voor het marktgebeuren als wekelykse gelegenheid voor huis houdelijke inkopen en als sociaal ontmoetingspunt. Een vereiste is, dat zij regelmatig de markt be zoeken. In principe kan iedere volwasse ne zich kandidaat stalen. Leden van een vrouwenvereniging genie ten echter de voorkeur vanwege de klankbordfunktie die de vereni ging kan hebben. De konsumentenvertegenwoordi- gers worden door burgemeester en wethouders benoemd uit de ge schikte personen, die zich hiervoor hebben aangemeld. In principe zal 1 persoon uit Venray-kom en 1 per soon uit een der kerkdorpen of uit de regio benoemd worden. Hebt u belangstelling voor het lid maatschap van de marktcommissie dan kunt u zich schriftelyk by bur gemeester en wethouders kandi daat stellen vóór 1 maart 1990. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het hoofd van de afde ling Burgerzaken, de heer W. Crooijmans, tel.nr. (04780j23229. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: M. Derikx, Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkensmestery en akker- bouwbedryf, gelegen aan de Zeil bergseweg te Ysselsteyn,- Hermus BV, Stationsweg 74 te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waar elektromotren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Stationsweg 74 te Venray; M. Derikx, Begynhofweg 5 te Heide voor het ex art 6a wijzigen van een rundveebedrijf, fok- en mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Begynhofweg 5 te Heide; Maatschap Romme. Puttenweg 52 te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkensmestery en rund- veebedryf, gelegen aan de Putten weg 52 te Ysselsteyn; A. Donkers, Meerselsepeel 11 te Ysselstevn voor het ex art. 6a wy- zigen van een varkensfokkerij en - mesterij, gelegen aan de Meerselse peel 11 te Ysselsteyn; G. Donkers, Pater Tulpstraat 11a te Ysselsteyn voor het oprich ten en in werking hebben van een bloemenkas, gelegen aan de Pater Tulpstraat 11a te Ysselsteyn. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 16 maart 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend b(j burgemeester en wethouders van Venray. Daarby kan worden ver zocht de persoonlyke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het verbouwen van een wo ning aan de Hoenderstraat 95a te Venray. tn.v. W.H.A. Reynders; het uitbreiden van een wo ning aan de Moderatostraat 7 te Venray, t.n.v. J.A.E. Bakker; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Isabellahof 16 te Venray, tn.v. A.R.M. Jansen; het verbouwen van een wo ning tot praktijkruimte aan de Wil- helminastraat 25 te Venray; tn.v. H.C.J. Janssen, Bergkwartier 18 te Venray; het bouwen van 8 prende-C- woningen aan de Marjolein te Ven ray, tn.v. Bouwbedryf Verhoeven bv„ Dr. Poelsstraat 10 te Venray. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Verkiezing van de leden van de gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembureau maakt ingevolge arti kel 11, lid 2 van het kiesbesluit, be kend dat de voorzitter van het centraal stembureau heden ter se kretarie van deze gemeente ter in zage heeft gelegd het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau voor het nummeren van de kandidatenlijsten en voor de beslissing over de geldigheid van de lijstenkombinaties voor de op 21 maart 1990 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad. II(j maakt voorts, ingevolge arti kel 1 15, lid 1 van de kieswet, be kend dat aan deze kandidatenlijsten de volgende nummers zyn toegekend: 1. Christen Demokratisch Appèl (CDA). Truyen. J.H.M.O. (Joos) 2. Party van de Arbeid (PvdA). Kersten. H.M. (Bert) 3. Fraktie Van de Vorle. Vhn de Vorle. J.HJ. (Joost) 4. W.D., Janssen, L.G.P. (Leo) 5. Samenwerking Venray, Den Brok, A.F. (Toon). De voorzitter voornoemd. W.A. Claessens plv. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van A. Jenniskens, Puttenweg 108 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a uit- breidenAvijzigen van een varkens houderij annex kalkoenhoudery. gelegen aan de Paardekopweg 11 te Ysselsteyn, negatief te beschikken. De ontwerp beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309. Raadhuis straat 1 te Venray. elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 2 maart 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 1630 tot 19.30 uur. na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij lean worden ver zocht de persoonlyke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zyn niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking Burgemeester en wethouders voornoemd. Wegens diplomazwemmen op za terdag 17 februari a.s. is er die dag geen vrij zwemmen van 11.00-12.00 upr, en van 14.00-15.45 uur. uw weekblad j MARIA LICHTMIS - 2 FEBRUARI. "Mit lichtmis kumt de lewwerik óp de ploegstórt zitte Het winter werk is aan de kant en de ploeg kan de grond in. Maria Lichtmis is het einde van de kersttijd. Op die dag werd de licht miskaars gewijd, was er een kaarse nuitdeling en volgde een lichtprocessie. De kaarsen werden mee naar huis genomen en aan gestoken in moeilijke tyden voor het gezin. Een tak. die met kerstmis van een fruitboom was gesneden, kondigde op deze dag bloeiend, het naderen de einde van de winter en een goed fruitjaar aan. H. APOLLONIA - 9 FEBRUARI. Deze martelares uit Alexandrite wordt aangeroepen tegen hoofd- en tandpyn, verkoudheid en mondzeer. Leunen is één van de vier plaatsen in Nederland, waar zy speciale devo tie geniet. In vroeger jaren was het, gebruikelijk op haar naamdag va nuit de verre omtrek naar Leunen te trekken om de hoogmis by te wo nen en te offeren als afweer tegen die kwalen. KLEINE VASTELAOVEND. De voorvasten begon Vroeger 23 dagen dagen voor aswoensdag op zondag Septuagesima. Van Merselo is bekend, dat men daar een voor proefje nam óp de echte vasten door Wering van de kleine vastenavond. Op de maandag en de daarop volgen de dagen werd er stevig gegeten en een borrel gevat want straks was dat verboden. „Gebruiken het jaar rond" is een wekelykse rubriek, samengesteld door de leden can Veldeke Venray, over de volksgebruiken die binnen de gemeente Venray voorkwamen tussen 1870 en 1940, zoveel moge lijk geordend naar tijd in het jaar. Diverse beschrijvingen moesten al gemeen gehouden worden. Veldeke Venray is zeer benieuwd naar de reakties Nan de lezers. Vooral wan neer meer details naar voren wor den gebracht, die een waardevolle aanvulling kunnen zijn. Ons adres is: Veldeke Venray, postbus 52, 5800 AB Venray.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 13