-JK Festiviteiten voor Boerebrulluft gestart Ondertrouwbal in de schouwburg Patiëntencarnavals vereniging PCV bestaat 2x11 jaar Piëlhaaskrant huis-aan-huis De optocht in Venray Bliekers klaar voor hun zittingsavonden 'De Zagewetters' Merselo 2 x 11 jaar jeugdcarnaval in Leunen PEEL EN MAAS Karklingels Oostrum Prins Math n 'De Schanseknuppels' Castenray De Piëlreus Ysselsteyn PEEL EN MAAS Zonnebloem-welfare Overloon PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari - Pagina 7 De eerste stappen naar een suk- sesvolle boerebrulluft zyn gezet. Za terdag 27 januari werd de familie aan de organiserende vereniging, de Tennisclub Venray, voorgesteld. Zoals gebruikelijk in Venray, maar toch enigszins vreemd, was de fa milie wel bekend maar het bruids paar nog niet! Dit kon echter geen afbreuk doen aan het kennisma- kingsfeest in De Perdstal, die ons door de Harmonie Euterpe ter be schikking was gesteld. Deze ruimte was er niet in geringe mate debet aan, dat het kennismakingsfeest zo'n sukses werd. Omdat de muziek gemaakt werd door de, naar myn weten oudste joekskapel van Ven ray, De Plaarzek, was het bere- gezellig. Het eerste optreden naar de inwo ners van Venray toe, vond zondag 28 januari van twaalf tot half drie in de foyer van de schouwburg plaats. Het organiserende comité van de TCV, de boerenbond, had voor deze voorstelling een uitstekend draai boek gemaakt. De opperboer stelde de familiele den op de hem geheel eigen wijze voor, terwijl de familieleden vokaal op een grandioze wijze hun funktio- neren in de familie duidelijk maak ten. Een nieuw element in het geheel was het optreden van de plaatselijke koddebeiers de heren Sabele Hannes en Pietje Pruuf, die het geheel in (on)zekere banen wisten te leiden. Na de voorstelling was het span nende moment van het bekendma ken van het bruidspaar en de ondertrouw aangebroken. Vanach ter het vignet van deze boerebrul luft kwamen Marian van Ger van Han van Waage Gielke en Ben van de Plem (Marian Jeuken) en Wim van Lowie van Janslust en Cato van den Casselse Hingstenboer (Wim van Osch) te voorschijn, bleek van de zenuwen, of van de dorst, wie zal het zeggen. En het protocol van de ondertrouw werd voorgelezen. Voor het raden van de juiste na men van het paar was een kleine prys uitgeloofd: een van de leden van de Tennisclub had beide perso nen goed geraden. Proficiat en ge niet van de Rooise Bitter, Jopie. Na het voorstellen gaven de Pica's, de boerebrulluftfamilie van PCV die vorig jaar de boerebrulluft organi seerde, nog een kleine proeve van hun kunnen, waarbij zy onder an der probeerden Pietje Pruuf een hak te zetten, wat hen natuurlyk niet lukte. Bedankt Pica's voor julie optreden. Hierna kreeg iedereen de gele genheid het aanstaande onechte paar te feliciteren. Aan 'deze recep tie deed iedereen mee, nadat prins Gerard I, ook lid van de TCV, de rij had geopend. Sommigen vonden ook dit onderdeel zo aardig, dat ze maar drie keer kwamen feliciteren. Hiema werd de ondertrouw- plechtigheid afgesloten met een op treden van alle joekskapellen uit Venray en omgeving. Het bruids paar wil van deze gelegenheid ge bruik maken om alle muzikanten te bedanken voor het geweldige op treden tijdens het ondertrouwfeest. Bedankt! Het was in een woord geweldig en het belooft een grandioze boere brulluft te worden op 27 februari. Als je mee wilt doen aan carnaval, doe dan zeker mee aan de boere brulluft. Koop een plaquette en ge niet van de gezellige plechtigheden. Geniet van de muziek en de boere- moes. Geniet van alles en iedereen en laat je lijfspreuk z(jn 'Piëlhaze gèn gezeur, gaef ow laeve mier kleur'. De vastelaoveskrant van Vaste- laovesvereniging De Piëlhaas in Venray wordt dit jaar "opnieuw huis- aan-huis bezorgd door de leden van de volleybalvereniging Rooyse VK. De krant verschijnt op 10 februari. De krant heeft hetzelfde formaat als vorig jaar en zal liefst acht pagi na's meer tellen dan in 1989. Om dat het aantal advertentiepagina's nagegenoeg gelijk blijft, betekent dit uitbreiding van de 'informatie aan de lezers, uitbreiding ook van humorvolle verhalen, kolderieke foto's en tekeningen, kortom een nog betere krant om door te nemen. Vorig jaar is de krant voor het eerst aan de deur aangeboden by al le inwoners van Venray-centrum. Dat is prima bevallen. De mensen vonden het fijn dat ze de krant niet hoefden te gaan kopen, ze hadden er ook graag een paar gulden als VRIJWILLIGE bijdrage voor over. Het woord 'vrijwillige bijdrage' zegt al dat de Venraynaren de krant gra tis krijgen aangeboden. Waarom dan toch een vrijwillige bijdrage gevraagd? Op de eerste plaats om de Rooyse VK te kunnen belonen voor hun uitstekende werk. In -anderhalve dag tijd brengen zy de krant in by- na 9.000 gezinnen, wat een hele prestatie mag heten. Zy verdienen daarmee de helft van de opbrengst van die vrijwillige bijdragen. De an dere helft is voor De Piëlhaas, die daaruit de noodzakelijke kosten van bijvoorbeeld de grote optocht betaalt en de kosten voor het ma ken van de krant uit bestrijdt. De adverteerders nemen al het groot ste deel van die kosten voor hun re kening. Mensen buiten Venray, die toch een dergelijke krant willen hebben, kunnen deze by enkele winkels in Venray kopen voor de kostprijs Van de krant: 1,50. GESTOLEN PERSONENAUTO ONBEHEERD AANGETROFFEN Op een parkeerplaats aan de Ho- ningklaver in Landweert, werd een de vorige week te Vierlingsbeek gestolen personenauto, onbeheerd aangetroffen. De politie stelde de personenauto 'veilig' in afwachting van de teruggave aan de bena deelde. Op maandag 26 februari zal de carnavalsoptocht weer door de stra ten van Venray trekken. Steeds wefer vinden grote aantal len enthousiaste carnavalsvierders voldoende inspiratie om als groep of met een wagen een bepaald mot to uit te beelden. Als u dit nu leest hebt u nog vol doende tyd om voorbereidingen te treffen voor uw deelname aan de optocht. De laatste jaren verschijnen er talloze kleurrijke groepen in 'de Venrayse straten. Vooral die groe pen roepen wij op om zich te mel den voor deelname aan de optocht. Aanmelding is mogelijk bij de op tochtcommissie op de zondagen 4, 11 en 18 februari tussen 11.30 en 13.00 uur in café 't Upke. Aanstaande vrijdag 2 en zaterdag 3 februari vinden in Maashees weer de jaarlijks terugkerende zittings avonden plaats. Twee avonden zal het Bliekerspaleis (gemeenschaps huis) weer vollopen. De belangstel ling voor deze avonden groeit nog steeds. Louter Maashese artiesten zullen hun beste beentje voorzet ten. Een goede uitzondering is ech ter de dansgarde uit Vierlingsbeek. De internationaal bekende Békse Klinkertjes zullen een eenmalig op treden verzorgen. Dit alles om het 6e lustrum nog meer glans te ge ven. De muzikale omlijsting is in handen van joekskapel 'Net op Tied'. De 1 x 11-jarige joekskapel zal weer van zich doen spreken. Ook krygen de Bliekers voor de eerste keer de nieuwe carnavalskra ker te horen, geschreven en gecom poneerd door Giel Reynders. Er zyn nog een beperkt aantal kaarten te verkrijgen op de beken de voorverkoopadressen Op maandag 5 februari diaaft de carnavalsvereniging op bij de be- jaardenpronkzitting. Ook deze avond is een begrip geworden. In een eigen sfeer zal Prinses Cor 1 (Reijnders-Vos) de scepter overdra gen aan een nieuwe regentje). Oproep aan alle Vastelaoves- verenigingen Het Vastelaovendseizoen be gint weer goed te lopen. De eerste zittingen staan voor de deur of zijn al achter de rug. Om de verenigingen zo goed moge lijk van dienst te zijn willen we weer het komplete programma voor het seizoen in ons week blad publiceren. Daarom verzoe ken wy ALLE verenigingen hun programma zo snel mogelijk aan ons toe te zenden, zodat wij aan onze lezers een zo kompleet mogelijk beeld kunnen geven van wat er allemaal te gebeuren staat voor en ook tijdens de carnaval. De Orde van Verdiensten van de Zagewetters gaat dit jaar naar KAMPEN HAR (Harrie Arts). 'Kam pen Har', als je hem zo zou moeten omschrijven, eigenlijk een rustig iemand die vanaf de achtergrond al les bekykt, z'm oren te luisteren legt, en op een uitgekozen tijdstip een antwoord geeft, waarop de twee dingen kunt doen. Of 't is serieus, of 't is om je dood te lachten. Meestal dus het tweede. Er zyn wei nigen die je met onze 'Dorpsman Kampen Har' kan en mag verge- 1 y ken! Kampen Har werd in 1926 in Merselo geboren e'n had direkt van jongs af aan veel op met het vereni gingsleven in zyn dorp. Direkt na de oorlog werd hij sekretaris van de toenmalige Jonge Boeren. En om dat 't hem aantrok ook maar direkt kringsekretaris van die Jonge Boe ren. Aktief was hij daarby nog bij de atletiekafdeling van de Jonge Boeren. Dit hield hy 7 jaar vol tot aan zijn huwelijk. Ondertussen werd hy bovendien nog sekretaris van de Ruiterclub en ging by de Handboogschutterij St Ilubertus, waar hy nu al meer dan 42 jaar lid van is! By de Jonge Boeren richtte hy ook een volleybalclub op en was bijzonder aktief op de jaarlijkse De patiëntencamavalsvereniging 't Brukske' van het Psychiatrisch Centrum Venray, lokatie SL Servati- ,ps, bestaat 2 x 11 jaar. En dat gaat de vereniging op zondag 4 februari vieren. Vanaf 13.41 uur houdt zij een receptie voor genodigden, 's Morgens wordt na een eucha ristieviering in de kapel van St. Ser- vatius een door Piet Hermans gemaakte plaquette onthuld. Ter ge legenheid van het jubileum heeft Camavalsvemiging 't Brukske' een boekje uitgegeven. Daarin zijn ontstaan en geschiedenis van de vereniging beschreven. Het boekje bevat ook een schat aan foto's die het .verhaal van 'het Rijk van de Kerkdijk' vertellen. Een aantal be trokkenen beschrijven hun per soonlijke reaktie op het jubileum. 't Brukske De vereniging komt voort uit de patiëntentoneelgroep DIALOOG. Die organiseert in 1968 de eerste carnavalsavond voor alle bewoners van St. Servatius. Er werd natuur lijk altijd al carnaval gevierd op de verschillende paviljoens, maar dan is er, na een ingrijpende verbou wing, een ruimte beschikbaar waar grote feesten gehouden kunnen worden: 'de Kerkdijk'. Er zijn al kontakten met de vrouwelijke be woners van St Anna en na de eer ste grootse carnavalsavond is de basis voor een carnavalsvereniging gelegd. Pas een jaar later krijgt de carnavalsvereniging haar naam: 't Brukske. Veel patiënten werken im mers op boerderijen in het gebied tussen Oirlo, Servatius en Oostrum dat ook 't Brukske (broekland: dras sig land) heet. De carnavalsvereniging groeit voorspoedig. Ieder jaar organiseert zy meer zittingen, revues, bals en Prins SjefI van de Piëlhaas tijdens het carnavalsfeest vorig jaar, ge flankeerd door Prinses Annie I en Vorst Johan van 't Brukske'. uiteindelijk in 1984 ook een Boe re- bruiloft. Carnavalsverenigingen uit Venray en omgeving, joekskapel len, de Pierottengarde, (leden van) het Ven rays Mannenkoor en allerlei andere artiesten worden vaste gasten op de feesten van de Bruks- kenaren en Brukskenarinnen. Zij treden graag op voor de bewoners die behoorlijk van wanten weten als het om plezier maken gaat. In tensieve kontakten zyn er ook met verenigingen van andere instellin gen, tot in het buitenland toe. In 1981 brengt de Raad van Elf van Bedburg Hau (Duitsland) in het ge zelschap van bewoners van de Rhei- nische Landesklinik een bezoek aan 't Brukske', nadat die vereni ging in 1978 in Bedburg Hau op be zoek is geweest. Lof Het jubileumboekje laat zien dat de samenwerking tussen de patiën ten, het personeel van het PCV en allerlei verenigingen en artiesten uit de regio prima is. Veel lof zwaait de carnavalsvereniging in haar boefje de afdelingen ontspanning en horeca toe. Vorst Johan zegt: 'wij zouden ons jubileum niet kunnen vieren als de afdeling ontspanning het carnavalsfeest niet jaren had ge organiseerd. Als de afdeling horeca onze residentie 'De Kerkdijk' elk jaar niet zo keurig en met veel inzet had verzorgd'. Die uitspraak over het verleden wijst er ook op hoeveel zin die vereniging erin heeft door te gaan met haar aktiviteiten. In het jaar 1968 ontstond er uit onze bestaande carnavalsvereni ging, samen met enkele personen uit het jeugdwerk van Leunen, de jeugdcarnaval. Velen hebben in de loop der jaren hun schouders gezet onder dit voornaam deel van de Carnavalsver eniging 't Knölleke. Namen durven we hierby niet te noemen, vanwege het grote aantal wat zich hiervoor heeft ingezet. Nu, 22 jaar later, kan de vereni ging terugzien op een prachtige tijd. In de loop der jaren is door de inzet van velen iets moois gegroeid, wat niet meer weg de denken is in Leunen. Enkele voorbeelden hiervan: - jaarlijks een prachtige jeugdprin senwagen: -jaarlijks diverse druk bezochte jeugdbals; -jaarlijks een jeugdprins, jeugd- vorst en jeugdnar, kompleet met Raad van Elf en Dansmarietjes; - Jaarlijks 'n volledig jeugdpro gramma. Vele jeugdigen in Leunen en inmid dels ook al daarbuiten, kunnen te rugzien op de gezellige periode waarin zy lid waren van de jeugd carnaval. Iedereen persoonlijk uitnodigen kan helaas niet: iedereen is van harte welkom. Een mooi moment om weer eens leuke herinneringen op te halen en elkaar weer te ont moeten, immers personen en ty- den zyn hard veranderd. Samen met onze huidige jeugdlei ders en de jubilerende jeugd staat 't Knölleke zondag 4 februari klaar in het Gemeenschapshuis om samen met velen een gezellige middag te beleven. Aanvang 14.11 uur. uw weekblad feestavonden, voordrachten, revue, enz. Uit die tijd stamt ook het duo Tienus en Tbntje, waar hy Tbntje van was. Hy solliciteerde in 1950 naar de funktie van sekretaris van de Tuin- bouwvereniging Merselo. Hij hoopt begin juli z'n 40-jarig jubileum daar te vieren. Sekretaris van de Tuin- bouwvereniging was in de beginja ren goed te kombineren met z'n werk bij de plaatselijke LLTB, waar hij trouwens ook nog enige tijd in het bestuur gezeten heeft. Ook was hy redaktielid van de voorloper van ons huidige dorps blad 'Os Krentje', toen Merselo's Contactblad geheten. Merselo heeft ook een eigen toneelvereniging KDO. Ook daar is hy lid van. Nog steeds is hij er voorzitter van. al 28 jaar nu. In 1958 begon het voetbalbloed te kriebelen en richtte hij met enkele dorpsgenoten de voetbalvereniging SV Merselo op. waar hij nu nog steeds deel uitmaakt van het bestuur. Al 32 jaar lang! Ook al 32 jaar lang verzorgt hy de lotto en to to voor Sy Merselo. In 1975 richtte hij met enkele enthousiastelingen de afdeling Veteranen op. Op 26 november 1973 werd hy geïnstalleerd als commissielid van de ruilverkaveling Merselo-Over- loon. Geen gemakkelijke taak. Nu dik 16 jaar en 106 vergaderingen la ter is het einde nog niet in zicht Dan de carnaval en Kampen Har. beter gezegd, carnaval is Kampen Har. En Zagewetter is hy bovenal. Hij was de mede-oprichter van deze club nu precies 33 jaar geleden. Hij zit nu nog steeds in het bestuur. 27 Jaar was hij de sekretaris en al 33 prinsen heeft hy samen met de vorst en oud-prins tevoorschijn getoverd, 33 prinseproklamaties kwamen van zijn hand. ook de zit tingsavonden, de karmenaaivisite. 32 Jaar al brengt hij als Tbntje, eerst met Tienus, nu met Tieske, de dorpspolitiek in de buut en nog steeds met verve! Zondag 11 februari kr(jgt Merselo de kans deze echte dorpsman in het zonnetje te zètteyTWaht u kunt uit bovenstaande opmaken dat het door de jaren heen een bezig man neke is geweest, en nu nog is!!! Onder grote belangstelling werd zaterdag 27 januari afscheid geno men van Prins Roland I. Hy werd uitgeleide gedaan door z'n vrien den die hem op kwamen halen voor de naderende wintersportvakantie. Nog geen 30 minuten later kwa men ze hem al weer terugbrengen met een gebroken been. Hij werd meteen opgenomen in de Raad van Elf die hem verder zullen ver zorgen. Aansluitend was het tijdstip waarop de nieuwe prins bekendge maakt zou worden. Hiervoor was een geldwagen op het podium uitgestald met als chauffeur G. Kes- sels. Toen de proklamatie voorgele zen werd door ceremoniemeester Leo Lenssen, steeg de spanning. Door een gordijn van mist kwam uit de geldwagen Math Arts, die als Prins Math II de Karklingels voor zal gaan in dit carnavalsseizoen. In zijn openingswoord memoreerde Prins Math de aid prinsen die van 1957 tot heden deze eer hebben ge had. Het motto voor de carnaval moest volgens Prins Math niet kommercieel zyn en hij presen teerde het motto: 'Nie kakelle, eiere legge'. Dat het aanwezige publiek de car naval met een gerust hart tegemoet ziet bleek uit de vele felicitaties die Prins Math II en zyn vrouw Tiny mochten ontvangen. Na 't Prinsen bal toog de nieuwe prins met de Raad naar 't Alleinanscafé om deze gezellige huiskamer van Oostrum om te dopen tot Residentie. Jeugdprins Danny I (Wismans). Boerebruiloft 1990 georganiseerd door ruiterclub 'De Eendracht', met als bruid Door van Tengs van Vens Driek en Nelleke van Jurie ziene Tbën allemoal uut ut Spurriemökke riek. Bruidegom: Pet van Weys Sef ziene Wim en Riek van de Gastendonk. Zij zullen camavalsdinsdagavond om 20.11 uur in de onecht worden verbonden in 'De Wis'. Vastelaovendvereniging de Piël reus wordt dit jaar geleid door Prins Frans II (Frans van Soest). Jeugdprins Peter II (Peter Ver hoeven). 'n abonnement waard De eerste ronde van de Zuivel Lan den Aktie van Mikro Markt is voor bij. Gelukkige winnaar in Ysselsteyn is mevr. A. Lemmen, Timmermansweg 122, die een reis- cheque heeft gewonnen ter waarde van 500,-. Zij kreeg de prys uit handen van Mikro Markt-onder- nemer H. Seuren. Nog twee rondes te gaan! De grote Zuivel Landen Aktie is nog lang niet ten einde. Er liggen nog twee rondes in het verschiet. Om nog mee te kunnen doen aan de tweede en derde ronde moeten de volle, ingevulde spaarkaarten uiterlijk op resp. 10 februari en 3 maart ingeleverd zijn bij Mikro Markt Meedoen is gratis en heel simpel Bij aankoop van elk dagvers zui- velprodukt (met uitzondering van volle en halfvolle melk) krygt de konsument bij de kassa één gratis kilometerzegel, die op de spaar kaart moet worden geplakt. Op deze zegel staat een getal. De volgorde van opplakken van deze zegels op de spaarkaart en de kwaliteit van de slagzin op de achterzijde van de spaarkaart zijn medebepalend voor de kans op een van de reischeques. De konsument mag zelf de meest gunstige gevallen selekteren en de volgorde van opplakken bepalen. Op de spaarkaart moet tevens wor den aangegeven, voor welke van de 11 reisbestemmingen men spaart. De hoofdprijzen zyn reischeques ter waarde van 500,-. 1.500,- en 2.500.-. Het totale prijzengeld van deze aktie. die in heel Nederland ge voerd wordt, omvat 200.000,-. De spaarkaarten met daarop het wedstrijdreglement zijn gatis ver krijgbaar by de kassa van Mikro Markt. Zaterdag 3 en zondag 4 febr. a.s. wordt de grote handwerk- en handenarbeidtontoonstelling ge houden in 'Huize Loon'. De werk stukken zijn vervaardigd door zieken, gehandicapten en bejaar den uit ons dorp en daarnaast door verschillende bewoners, dames en heren, van 'Huize Loon'. U zult verrast zijn over de gewel dige prestaties van de handenar- beidclub, die wekelyks onder leiding rail de welfare-werksters bij elkaar komt. Ook thuis wordt ge werkt en velen zijn gelukkig met deze zinvolle tijdsbesteding. De werkstukken zullen worden verkocht en daarnaast is er een gro te loterij en diverse attrakties. waar bij vele mooie pryzen te winnen zijn. U steunt dit werk door uw be zoek en natuurlyk ook door het ko pen van de handwerken, waardoor nieuwe materialen voor het komen de jaar kunnen worden gekocht. U bent van harte welkom in 'Hui ze Loon', Engelseweg 2 op zaterdag middag van 15.00-19.00 uur en zondag ran 11.00-17.00 uur. Zondagmiddag na 16.00 uur kun nen de gekochte stukken worden afgehaald en worden de prijswin naars bekendgemaakt. ALKOHOLGEBRUIK Een 22-jarige autobestuurder uit Velden wilde zondagavond met zyn auto wegryden. Iiy had de auto al gestart, toen de politie arriveerde. Die konstateerde drankgebruik door de bestuurder en wel zodanig dat hem een rijverbod van 12 uur werd opgelegd. Daaraan voldeed de bestuurder en hy kreeg dus geen proces-verbaal. OORLOGSTUIG By graafwerkzaamheden in de tuin van een woning aan de Thtra- laan kwam een explosief uitziend oorlogstuig naar boven. Het oor logstuig, een zg. '25 ponder Engelse brisantgranaat. werd in afwachting van de komst van de mannen van de EOD. veilig gesteld. INBRAAK IN FLAT Via de balkondeur was toegang verkregen tot een flatwoning aan de Haammakerstraat. Uit de flat werd een fiks geldbedrag van 4.200,- ontvreemd. De benadeel de is een 42-jarige inwoner. INBRAXK IN BEDRIJF Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Smakterveldweg gelegen bedryf. Uit hel bedrijf werd de komplete computerapparatuur ontvreemd met een waarde van 4.000.-.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7