WINTERFINALE J9/'90 HALVE PRIJZEN SHOP WémmÊ De arbeidsmarkt in december 1989 AGENDA Muntententoon- stelling in het Venrays museum Vijverkursus Weinig nieuws in nieuw verkeers- en vervoersplan Reorganisatie Groene Kruis Filmnieuws PEEL EN MAAS Nieuw voedings- adviesburo Op onze dames- afdeling restanten van onze winter- kollektie nu in onze en vele extra koopjes in de opruiming bij VAN OORSCHOT MODE Stichting Onderwijs- en Beroepskeuze heet voortaan A.B.B.S. Prins bekent kleur mooi rood is niet lelijk Open dag bij Scholen gemeenschap De Hamert Sporthal Gevonden W V-nieuws V PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari - Pagina 3 Tbt en met 24 februari is in het Venrays museum 't Freulekeshuus aan de Eindstraat nog de ten toonstelling 'Van keizer Augustus tot Creditcard' te zien. ket is een in teressante expositie waarin de ont wikkeling van het geldwezen op een overzichtelijke wijze is uitge beeld. Een onderdeel van de ten toonstelling is gewijd aan middeleeuwse betaalmiddelen en munten uit de Spaanse en Pruisi sche tijd. Dat de meeste middeleeuwse munten niet meer dan flinterdun ne plaatjes waren, was een gevolg van het feit, dat in die periode een chronisch gebrek bestond aan edel metaal (goud en zilver) om in de groeiende behoefte aan betaalmid delen te kunnen voorzien. In de schaarse aanvoer van deze metalen kwam tegen het einde van de 15de eeuw verandering. Door verbetering van de mijnbouwtech- nieken en van de' ontginningsme thoden kon meer zilver uit de mijnen in Tirol en in de Iïarz wor den gewonnen. Maar na de ontdek king van Amerika in 1492, brak een nieuw tijdperk aan. In het be gin van de 16de eeuw werden in het nieuwe werelddeel goud- maar vooral zilvervondsten gedaan, met name de zg. zilverberg van Polosi in Bolivia, ontdekt in 1545 en de my- nen te Zacatecas in Mexico, in 1546 ontdekt, bleken enorme voorraden te bevatten. Tben kwam ook de 'zil- verstróom' goed op gang. Het zilver werd vanuit Amerika met de zg. 'Zil vervloot' naar de Spaanse haven Ca diz verscheept. Daar verwerkte men het zilver tot munten, de zg. 'Spaan se Matten', die over heel Europa r-werden verspreid. Deze Spaanse 1 Matten .hebben eeuwenlang een -voorname plaats onder de han- delsmunten ingenomen. In 1628 overviel een Hollandse vloot, onder aanvoering van Piet Heijn, een Spaans zilverkonvooi en dat leverde de Staatse schatkist niet minder dan twaalfmiljoen gulden aan Spaanse Matten op. De Spaanse Mat was een van de vele muntsoor ten. die hier tijdens de 17de eeuw in omloop waren. Goud werd vanaf de 16de eeuw, voornamelijk vanuit Soedan en de Goudkust door de Portugezen aangevoerd. Maar in de tweede helft van de 16de eeuw kre gen zij konkurrentie van de Engel sen en Fransen. Een handboek voor geldwisse laars uit de 1606 vermeldt maar liefst 505 gouden en 341 zilveren munten. Gangbare munten in onze omgeving waren: - souverein (gouden munt) 15 gulden 14 stuivers - pistool of Louis d'Or (gouden munt) 9 gulden Vfe stuiver - dücaton of pattacon (zilveren munt) 3 gulden 2 stuiver 1 oord - thaler (zilveren munt) 3 schel lingen 6 stuivers - schelling (zilveren munt) 8 stuivers - stuiver (zilveren munt) 8 oord. De tentoonstelling is geopend op iedere woensdag-, zaterdag- en zon dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. De Botanische Tuin D'n Hof Over- loon organiseert een vijverkursus. Deze kursus bestaat uit 4 avonden, dinsdag 13 en 20 febr. en 6 en 10 maart. Op de eerste avond zal aandacht besteed worden aan de plaats van de vijver, de aanleg en het gebruik van watervallen en fonteinen. Op de tweede avond komt de biologie, de chemie en het gebruik van zuurstofplanten in de vijver aan de orde. De derde avond is geheel ge vuld met de aankleding in en rond de vijver met oever, drijf- en moe- rasplanten. De vierde kursus zal plaatsvinden in het tuincentrum van dhr. Ewa)s in Sevenum. De kosten van deze kursus zijn voor leden 25,- en niet-leden 30,-. U kunt zich opgeven bij mevr. Dien Willems-Stappers. Tel. 04788- 1582 's avonds na 18.00 uur. Aan de nota's, die met de regel maat van de klok uit de gemeente- lyke tekstverwerkers rollen, is er weer een toegevoegd. Nu is het er een waarin het verkeers- en ver voersbeleid in hoofdlijnen wordt geregeld en die van de afdeling VROM van Openbare Werken de naam 'Verkeers- en Vervoersplan Veniay' heeft meegekregen. En er staat nog wat te wachten, want er komen nog zes deelnota's. Hierin worden de bevordering van de verkeersveiligheid, verkeerswe gen en -circulatie, parkeren, lang zaam verkeer, openbaar vervoer en rekreatief verkeer geregeld. Alles gevoegd bij de (beleids)nota's, welke sinds 1972 op het gebied van ver keer en vervoer reeds zijn versche nen zo n tien in totaal— zou men kunnen denken, dat het met ver keer en vervoer niet meer kapot kan in Venray... Maar, zo wordt in de inleiding op de nota gezegd, de nieuwe nota geeft geen ingrijpende wijzigingen ten opzichte van het in het verle den in diverse deelnota's vastgestel de beleid, doch het is een nieuwe bündeling in hoofdlijnen en een in tegratie van de deelplannen. En daarmee is in feite de inhoud van de nieuwe nota geheel weerge geven. Met andere woorden: oude .wyn in nieuwe zakken... Het Groene Kruis in Limburg is met ingang van 1 januari 1990 grondig gereorganiseerd. Dit heeft ook zyn invloed op de organisatie in Venray en Noord-Limburg Vanaf die datum zijn de 28 plaatselijke verenigingen van Noord-Limburg opgegaan in één Distri ktsve ren i- ging Groene Kruis Noord-Limburg. De nieuwe werkorganisatie heeft een personeelsbestand van 420 per sonen. Het doel van de reorganisa tie is betere kóördinatie, grotere slagvaardigheid en lagere kosten, waardoor een optimale dienstverle-^1 ning gegarandeerd kan worden. In de oprichtingsvergadering van het distrikt werd tot onafhankelijk voorzitter gekozen de voorzitter van het Groene Kruis Venray e.o. de heer Jan Poels. Hierdoor ontstond een vakature in het bestuur van Venray. Afgelopen week werd tot nieuwe voorzitter van het Groene Kruis Venray e.o. gekozen de heer Frans Schmeetz. Als zodanig zal hy ook optreden als afgevaardigde in het distriktsbestuur namens Ven ray, Meerlo en Wanssum. Verder is het voornemen van het bestuur om de drie plaatselijke ver enigingen Venray, Meerlo en Wans sum op te laten gaan in één vereniging. Hiertoe wordt een alge mene ledenvergadering belegd op 19 maart a.s. DE AVONDEN van Gerard Iteve Een van de meest opmerkelijke films van de laatste tijd is ongetwy- feld DE AVONDEN. Niet alleen van wege het onderwerp, maar ook omdat de film artistiek hoog scoort. De pers liet zich niet onbetuigd en ziet in deze film voor de echte film liefhebbers een prachtige kans om de topper van de Nederlandse lite ratuur ook als film te kunnen zien en beleven. Hoewel Reve de filmscript zelf heeft aangepast en dus afwykt van het boek, meende Reve anno 1990 toch nog iets aan zijn boek te heb ben toegevoegd. De hoofdrol wordt vertolkt door de talentvolle Thom Hoffman, die overigens deze week ook nog in een andere Nederlandse film 'De Kas- sière' te zien is. Enige weken geleden maakten wij in onze krant gewag van het doorsnijden van de doelnetten in het sportpark van SV Ysselsteyn. Deze voetbalvereniging zat toen met een grote onkostenpost te kij ken. Toen Joop Ariaens van Arians Sport dit bericht las, sprong hij daar meteen op in en deed een sportieve geste naar SV Ysselsteyn door een nieuw stel doelnetten te schenken. Op de foto overhandigd Joop Ariaens de doelnetten aan dhr. Houben van de materialen- commissie van SV Ysselsteyn. elke week nieuws 'Verstandig eten begint met uw mond open doen'. Dit is de slogan van het nieuwe 'Voedingsadvies- buro Venray' dat mét ingang van 1 februari in de Venrayse Marktstraat is gevestigd. Het buro houdt zich bezig met alle facetten van gezonde voeding. Voedingsadviesburo Ven ray is een initiatief van diëtist en voedingsdeskundige Brigitte Claessens. Dagelijks eten we met z'n allen heel wat af. Ontbyt, lunch, en diner zijn standaard. Alle tussendoortjes komen daar nog eens bij. Het dage lijkse voedselpakket is lang niet al tijd even gezond. Gelukkig beseft een steeds grotere groep mensen dat Zij gaan bewuster om met eten en drinken. Maar hoe doet u dat het beste? Hoeveel kalorieën en voe dingsstoffen hebt u nodig en wat is overbodig of zelfs af te raden? Op de ze en vele andere vragen Iran een •-voedingsdeskundige een antjWÓöEd geven. Zij is daarvoor opgeleid en kan voor elke situatie een passend advies verstrekken. Bijvoorbeeld advies voor voeding bij sporten, voeding bij het ouder worden en als een alternatieve voeding gewenst is. Brigitte Claessens uit Venray is zo'n voedingsdeskundige. Aan een goede voeding kleven zo veel aspekten, dat de naam diëtist de lading niet meer dekt De prak tijk leert ons o.a. mensen te helpen met voedingsproblemen maar ook preventief te werken door het geven van informatie en voorlichting. Om dit werk optimaal te kunnen doen en de aandacht te vestigen op de veelomvattende aktiviteiten van de voedingsdeskundige, start Bri gitte Claessens per 1 februari het 'Voedingsadviesburo Venray'. Zij is bereikbaar voor alle vragen en ad viezen omtrent voeding in haar praktijk aan de Marktstraat 8. Va riërend van een algemeen advies tot een op de persoon afgestemd voedingsplan. Voor dat laatste heeft de kliënt overigens een verwijzing nodig van de huis-arts of specialist. Het Voedingsadviesburo Venray heeft alle informatie over diëten, (dieet)produkten en recepten, waar- bij men nog lekker eet ook! Ook worden op verzoek kursussen en le zingen gegeven over bijvoorbeeld keukenhygiëne. voeding voor dia betici of de etikettering van voe dingsmiddelen Het Voedingsadviesburo Venray is dagelyks te bereiken van maandag tot en met vrijdag van 09.00-12.30 uur. U kunt dan vryblijvend infor matie inwinnen of een afspraak maken voor een gesprek. Een af spraak 's avonds <fi bij u thuis is ook mogelijk. Het Voedingsadviesburo Venray is bereikbaar onder tel.nr. 04780-10006. Sprokkelmaands regen is Grasmaands zegen. Februari muggendans, geeft voor maart een slechte kans. Is februari zacht dan brengt de lente vorst bij nacht - Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. O Al weer zo'n zevenenhalfjaar is te Venray het Beroepskeuzebureau, Stichting Onderwijs- en Beroeps keuze gevestigd. Het adres is Leun- seweg la, in het IMBO-gebouw. Onlangs is de naam veranderd in ABBS. Dit is een afkorting voor: Advies- en Begeleidingscentrum voor Beroep en Studie. Het ABBS heeft naast Venray ook nog vestigingen te Geleen. Maas tricht en Roermond. Het ABBs is gespecialiseerd in het bieden van hulp en begeleiding by: - vakkenpakket- en studiekeuze - studie- en huiswerkproblemen - beroepskeuze - loopbaanbegeleiding - begeleiding bij gedwongen veran dering van werkkring. U kunt vrijblijvend een bezoek brengen aan het ABBS voor een in zage in de uitgebreide beroepen- en opleidingeninformatheek. Wilt u een oriënterend gesprek met één de adviseurs, ook dat kan, bij voor keur na telefonische afspraak. Ttelefonisch is het ABBS te berei ken onder nr. 04780-10032. GEPARKEERDE AUTO ERNSTIG BESCHADIGD Een op de parkeerplaats de Gou den Leeuw geparkeerde personen auto werd ernstig beschadigd aangetroffen. >Uit de beschadiging viel op te maken dat git door een.,, ander motorvoertuig rypet jg(jn ver oorzaakt, waarvan de bestuurder dit moet hebben bemerkt. De be schadiging heeft vorige week dins dag tussen 8.30 en 11.30 plaatsgevonden. Graag getuigen. Partij van de Arbeid 'Piëlhaze gèn gezeur, gaef ow laeve mier kleur', vindt prins Gerard I. De PvdA zei dat vier jaar geleden al. 'PvdA geeft kleur aan Venray'. Prins en PvdA zijn het dus roerend eens: Vier Roemenen aangehouden In de vroege vrydagmorgen rond 03.00 uur kreeg de politie een mel ding binnen dat op de parkeer plaats bij het station van de NS in Oostrum, enkele personen zich ver dacht ophielden. Toen de politie daar arriveerde gingen deze perso nen er met een auto vandoor. Na een achtervolging gelukte het de politie de auto te laten stoppen. Hierin zaten vier Roemenen, die in afwachting van hun asielaavrage in het opvangcentrum 'Het Roeken bosch' te Blitterswijck verblijven. De mannen, in de leeftijd van 19, 24, 26 en 32 jaar oud. werden over gebracht naar het politiebureau. Na onderzoek bleek dat het vier tal in Boxmeer enkele autokraken had gepleegd en daar radio's, casset- terekorders en rybewijzen hadden gestolen. Op de parkeerplaats by het station hadden zij uit enkele auto's benzine overgeheveld. Of het de bedoeling was om ook daar auto's open te breken kon niet wor den vastgesteld. Het viertal gaf toe zich aan de autokraken en diefstal van benzine te hebben schuldig ge maakt. In de auto werden ook een zg. gasalarmpistool en een gaspistool aangetroffen. Het onderzoek is nog niet afgeslo ten, maar in de loop van maandag werd het viertal voorgeleid aan de officier van justitie in Roermond. De verhoren vonden plaats in sa menwerking met de rijkspolitie van het opvangcentrum te Blitters wijck. Er wordt ook onderzocht of dit viertal ook betrokken is geweest bij meerdere inbraken in de regio. POGINGEN TOT INBRAKEN IN WONINGEN Er werden twee aangiften gedaan van pogingen tot inbraak in wonin: gen. In beide gevallen was sprake van dezelfde handelswijze, nl. force ring van de achterdeur HetJs mo gelijk qat de #adjjÉr(£) in beide gevallen in het werk gestoord werd. Het betrof inbraak in een woning aan de Koningkaars in Landweert en in een woning aan de Han- delstraat in het Brukske. In de afgelopen maand is de werkloosheid landelijk gedaald. Daarentegen is provinciaal en ge westelijk de werkloosheid toegeno men. Ultimo december 1989 waren er in het gewest Venray 3456 (10,2% van de afhankelijke beroepsbevol king) personen werkloos, eind no vember 1989 waren dat er 3385 (10,0%), een stijging van 71 perso nen, ofwel 2%. Het aantal inge schreven schoolverlaters nam wel af, by de mannen met 17 en by de vrouwen met 24. De stijging van- de werkloosheid kwam voor in het gehele gewest In het rayon Gennep was er een toena me van 19 personen (+1,4%) en in het rayon Venray nam het aanbod toe met 52 personen, een toename van 2.6%. In de vergelijkbare perio de van november-december 1988 nam in het rayon Venray de werk loosheid af met 0,7%, in het rayon Gennep nam deze toe met 7,6%. Mannen Het aantal werkloze mannen nam landelyk, provinciaal en geweste lijk toe. In het gewest Venray nam het aantal werkloze mannen toe met 110 personen. Het werkloos heidspercentage voor de mannen kwam op 7,9% van de afhankelijke beroepsbevolking. De stijging van het aantal werkloze werkzoekende mannen deed zich zowel voor in het rayon Venray (+84) als in het rayon Gennep (+26). Vrouwen Het aantal werkloze vrouwen nam landelyk, provinciaal en ge westelijk af. In het gewest Venray nam het aantal werkloze vrouwen af met 39 personen. Het werkloos heidspercentage voor vrouwen kwam op 15,9%. De daling van het aantal werkloze werkzoekende vrouwen deed zich zowel voor in het rayon Venray (-32) als in het ray on Gennep (-7). Beroepsgroep Opvallend by de mannen was een flinke stijging van het aantal werk loze bouwvakkers (B en U: +71 en GWW: 15). Een duidelijke stijging was er ook bij de chauffeurs e.d. (+17) en by de beroepsgroep overi gen (+19). Een lichte stijging was zichtbaar by de beroepsgroep land bouw (+9). Kleine afnames waren er bij de beroepsgroepen metaalbe werkers (-3), horeca (-7). kantoorper soneel (-7) en by het sociaal/ geneeskundig personeel (-3). Bij de vrouwelijke werklozen was er een flinke daling in de beroeps groep kantoorpersoneel (-30). Bij de andere beroepsgroepen was sprake van kleine toe- en afnames-. land bouw 15), algemene dienst 4), onderwijs (-5). handelspersoneel (-2), huishoudelijk personeel (-7), horecapersoneel (-7) en sociaal/ geneeskundig personeel (-4). Stroomgegevens en vraag Iftt aantal inschrijvingen in de cember 1989 bedroeg 463, waarvan 340 in het rayon Venray en 123 iri het rayon Gennep. Hiertegenover stonden 521 uitschrijvingen. In december 1989 werden 89 nieuwe vakatures aangemeld bij het GAB Venray-Gennep. Verder werden 88 vakatures afgehandeld. Het aantal openstaande vakatures eind december 1989 bedroeg 327, ofwel 1% van de afhankelijke be roepsbevolking. Scholengemeenschap De Hamert in Wellerlooi houdt zaterdag 3 fe bruari een open dag. Deze scholen gemeenschap is een kombinatie van LTO en MAVO. Naast mechani sche techniek, elektrotechniek en bouwkunde is het vooral de afde ling Consumtieve Ttechnieken die veel leerlingen naar deze school trekt. Naast de opleidingen voor kok. gastheer/vrouw of banketbakker kan ook het officiële diploma café bedrijf aan deze school worden behaald. Tijdens de open dag is op alle technische afdelingen het be drijfsleven vertegenwoordigd en natuurlijk draait liet restaurant 'De Hamerie' op deze dag k la carte. De open dag begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. De Wet teling Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrijdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 ZW Venray-Grashoek 19.30-20.30 Bonte Koe-SVCB 20.30-21.30 Drukshop-Wittenh. 2 21.30-22.30 ZW Rooy-Wittenh. 4 22.30-23.30 Zaterdag: MHCV 8.30-12.00 Korfbal 12.00-15.00 SV'89-Reuver 5 15.00-16.00 Huukske 2-Wyk Zuid 1 16.00-17.00 Venray 3-Venrode 2 17.00-18.00 Jumpers 18.00-21.30 Café Josette 21.30-22.30 Zondag: Badminton 10.00-13.00 Korfbal 13.00-16.00 Manual 16.00-17.30 V.d. Broek 18.30-19.30 Sportief 19.30-20.30 Jacobs 20.30-21.30 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Veronica 1-Hento 1 20.30-21.30 SVCB 2-DZWS 21.30-22.30 Siebers Fr.-Venrode 1 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 Schuivers 19.30-21.30 ZW Venray 2-Hento 2 22.30-23.30 Gevonden voorwerpen van 23-1 t/m 29-1. Golden retriver, reu; konyn, over wegend wit met zwarte en donkere koR. 1 bankbiljet, bruine heren- beurs, Silca sleutel; 6 sleutels aan sleutelhanger metrpoppetje-waan, autosleutel in etui. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Februari: 5: Alarm: Hans en Candy Dulfer, Paradiso Amsterdam. 8: Savatage: Noorderligt Tilburg 8: Swing Support, Rodahal Kerk rade. 8: DMC Dutch DJ Championships, Disco Theater The Box Arnhem. 10: Cheb Khaled: Noorderligt Tilburg. 15 t/m 17: Paul van Vliet, Stads- schouburg Utrecht. 16: King Diamond, Noorderligt Tilburg. 17: Red Hot Chili Peppers, Paradi so Amsterdam. 18: Paco Pena, Carre Amsterdam. 26: Lou Rawls, Carré Amsterdam. Utrecht Maart: '2 t/m 4: Paul van Vliet Carré Am sterdam. 6: The Residents The King and Eye'. Muziektheater Amsterdam. 10: Fish. Alioy Rotterdam. 13: Philip Bailey. Americahal Apeldoorn. 16: Fats Domino, Veilinghal Alkmaar. 18 t/m 22: Freek de Jonge, Cir custheater Scheveningen. - 21: Simply Red, Alioy Rotterdam. 22: Fats Domino, Tuschinsky Am sterdam. 23: Fats Domino, Rijnhal Arnhem. 23: Gipsy Kings, Ahoy Rotterdam. 24: Fats Domino. Ahoy Rot terdam. April: 3: Marillion. Ahoy Rotterdam. 13 t/m 30: Herman van Veen. Car ré Amsterdam. Mei: 1 t/m 26: Herman van Veen. Carré INBRAAK IN SCHUUR Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Kiekweg gelegen schuur. Uit de schuur werd gereed schap en een lasapparaat ont vreemd met een waarde van 6.100,-. INSLUIPING IN WONING Öf met gebruikmaking van een valse sleutel öf door insluiping was een onbekende in een woning aan de Reekgraafstraat geweest. Ont vreemd werd een geldbedrag van 160,-. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keyzer. F. Schmeetz. T. van Thlel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 DR. VAN DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag '24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b\j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1&00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSS EISTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTS EN PRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel 81000 DIEREN ARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden/E.M. Ruymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 I WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay makers, mevr. Van der Reis, mevr. nTiggelqven en mevr. VermaBeren MEVR. VEIÜLIZEUES Blittersw(jck, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge- loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. van de REIS, Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780-82411 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 18.00 uur. In hel weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst.. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangerschapgymnastiek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 11.30 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge op dinsdag en vrydag van 1330.tot 14.00 uur. tel. 88273 Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 1330 tot 14.00 uur. te.' 04785-1492 Wjjkgebouw Wanssum St Leonards weg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag don derdag en vrijdag van 0830 tot 09.00 uur. tel. 04784-1201 Wykgebouw Tienray Bemadettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag woensdag en vrijdag van 13.00 tot 13.45 uur. tel. 04789-L397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wykgebouw is niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een van de andere wykgebouwen op de aangege ven tyden. ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar van maandag t/m vrydag de gehele dag tot 22.00 uur en in het weekend van 9.00-11.00 uur en van 19.00-20.00 uur GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, tel. 04780-26262 Spreekuur: dagelyks van 9 tot 10 uur

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3