Gaat u verhuizen? - de gemeente - uw parochie- geestelijkheid uw krant Weet U wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari - Pagina 18 I j Grote Kerk Déken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Blasius. 9.00 Lsm. overj. ouders Schols-Leera en overl. fain.; overl. tam. Wolke-Greefkens; M. Arts-Conielissen en Jeu Jennis- kens. 19.00 ZONDAGDIENST; In dit weekend is de meeropbrengst van de kollekte voor de Memisa. Voor Henrlka Janssen-Pillen; Jacques Laurensse (koll.); Bert Clephas (koll.); Hendrika Luipers-Coppus (koll.); overl. oudere Arts-Verkoeyen; oudere Trayen-Hendricx en zoon Jan; Tbos de Braijn-van Els (koll.); Martha Goumans-Janssen (koll.); oudere Hanen-Willems (S). Na de H.H. Missen van 9.00 en van 19.00 uur zal de Blasiuszegen ge geven worden. Zondag: 5e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. Sjaarvan Guliek; Pe ter Hub. Janssen en dochter Leo- narda Josephina. 9.30 Lal, Hgm. jWilhelmus Hubertus Janssen; overl. oudere Coopmans-van Kessel; Jo Wennekere-Muysers; Jannigje Tillemans-Duyf (koll.); Maria Loozen-Ackermans; Jacob en Christina van Mil-Rutten. 11.00 Ned. Hgm. Maria Janssen-Teeuwen (koll.); Gertruda Polman-Martens; Jo van Bree-Peetere (koll.); oudere Van Dyek-Cox en overl. fam.; Theo doras Ehren (koll.); Piet van Lipzig (koll.). Maandag: H. Agatha. 9.00 Lsm. Prof A. van Dyck en oudere (S); Mar- tinus Wilhelmus Wynhoven en Ma ria Anna Elisabeth Roelofs (S). Dinsdag: H.H. Paulus Miki en Gezellen. 9.00 Lsm. Theodora Jfaco- ba Poels en Mathys Smits (S); Peter Wagemans en Gertraida Geurtjens (S); Gerard Pouwels (S). 19.00 Lsm. Nel Bovee-Muysere: Francisca Hen- drica v.d. Munckhof (S). Woensdag: 9.00 Lsm. Theodora yeret raten. Donderdag: H. Hieronymus Emiliani. 9.00 Lsm. Martha Goumans-Janssen (koll.). 19.00 Lsm. Johannes Hendrikus Peter Janssen en echtgenote (S). Vrijdag: 9.00 Lsm. Jannigje Tillemans-Duyf (koll.). Zaterdag: H. Seholastica. 9.00 Lsm. ouders Arts-Cornelissen. Jenniskens-Janssen en Willy. 19.00 ZONDAGDIENST. Gerard van Rys- wyck (koll.); Jos van Hout (collega's CEAD); Hem Barents (koll.); Jo van Bree-Peetere (koll.); Theodoras Eh ren (buurt); ouders Arts-Dommeck; overl. oudere H.Th.H. Oudenhoven- Rutten en overl. kinderen (S); Mar tha Goumans-Janssen (vw 4 vrien dinnen). De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten Zondag: 9.30 Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg. Lektor: L. Trayen. Zondag: 9.30 Wilbert van Ham en Arnoud Welschen. 11.00 Wilco Jan sen en Ramon Klinckenberg. Lek tor: W. Biste rvels. Kapel St. Serratius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering m.m.v. het Gregoriaans Koor o.l.v. Wim Snyders. Voorgangers: J. Korff en J. de Waal. Lektrice: H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering b.g.v. 2x11-jarig bestaan van de Carna valsvereniging 't Brükske. Voorgan gers: J. Korff en J. de Waal. Int. Levende en overleden familieleden Gerits-Wynhoven; Ria de Haan. Maandag: 16.45 Liturgieviering Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Vrijdag: Geen viering Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 1830 ZONDAGSVIE RING. Joos v.d. Bekerom (koll.); Wim Beterams; Bert Verbraggen (koll.); jrg. Piet Schwachöfer. Zondag: 9.00 Harrie Bouten; An- toon en Nel Luypere-Philipsen; overl. oudere Aarts-Jacobs en fam. 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans. Jrg. Gerar- dus Vereteegen en Anna en Maria Janssen; jrg. herman Folbers; Kon- rad Thyssen en overl. fam. 11.45 Echtpaar Custere-Vergeer; overl. ouders Comelissen-Creemers; Math Cox. 18.00 Overl. fam. Philipsen. Dit weekend Is er extra kollekte voor het werk van Memisa, de medi sche missie aktie. Maandag: 8.00 Fkm. Peters-Arts; uit dankbaarheid by een 80e ver jaardag. 19.00 Doortje Wiertz-v.d. Heuvel. Dinsdag: 8.00 Jrg Pater Jan Pau- lissen. 19.00 Richard Jenniskens (Beatrixstr.): Sjef Gommans; Constant Pyls; overl. ouders Wijnhoven-Theelen. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypere-Philipsen. 19.00 Catharina Lensen; Wilhelmina van den Munckhof-Sangere. Donderdag: 8.00 Byzondere in tentie. 19.00 Wim van den Munck hof en overl. fam.: overl. oudere S(jbe re-Poels. Vrijdag: 8.00 Zuster Judicael v.d. Berg. 19.00 Gezinsmis overl. fam. Lucassen-Maassen Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. Misdienaars en akolieten Zaterdag: 18.30 René Jansbeken. Zondag- 9.00 Martin Leenders. 10.15 I'ascal en Emiel Klistere. 11.45 Jaap Janssen. 18.00 Martyn SmelL Parochie Brukske Zaterdag: Eucharistieviering. Voor Francisca Verhalst-van Mil. Zondag: 10.00 Hoogmis. t.e.v. Ma ria tot zekere intentie. Dit weekend is er deurkollekte voor de Memi sa, de medische missie aktie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paters kerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag- viering. Vandaag gelegenheid tot ontvangen van de Blasiuszegen na de H.Missen van 11.15 en 19.00 uur. Geen H. Mis om 8 uur. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegen heid. 11.15 Gezongen H. Mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste. Deze viering voor het verkrygen van priesterroepingen is voor een ieder toegankelyk. 18.00-18.30 Gele genheid om te biechten. 19.00 Voor avondmis voor de 5e zondag door het jaar. Zang door het Dameskoor 'Venrode'. Kinderwoorddienst Voor Martien v. Tilburg (koll.); Sraar Janssen (koll.); Henny Vullings (koll.); Louise Rouvroye-Ritzen (koll.); Anna Maria Pijpere- Tillemans (fam. Tillemans- Rooymans); Jan Jacobs en Annie Jacobs-Stiphout; Tbnie v. Bergen- Stiphout (koll.); Maureen v.d. Sluis; jgt. Sjef Smals. Zondag: 5e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelyk en tydelijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor de Christenen die vervolging lyden in vele delen van de wereld. 11.30 Voor de weldoeners van de parochie. Maandag: Gedachtenis van de H. Agatha. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor Stien Wynhoven-Philipsen; Theo Thielen. Dinsdag: Gedachtenis van de H.H. Paulus Miki en Gezellen. 8.00 Tbt bijzondere intentie (E). 19.00 Voor levende en overl. fam. J. Hoe- demaekers; Sraar Verstegen (jgt.). Woensdag: 8.00 Om vergiffenis van zonden te verkrygen. 19.00 Voor Catharina Lensen; Comelis Matthyssen. Donderdag: Gedachtenis van dé, H. Hieronymus Emiliani. 8.0(r Voor de eenheid van de Christenen. 19.00 Voor overl. fam. Van Kuick- Gooren; Tbnie v. Bergen-Stiphout (v.d. buurt). Vrydag: 8.00 Ter ere van de H. Naam Jesus. 19.00 6wk dienst Edu- ard Theuvenet (koll.). Zaterdag: Gedachtenis van de H. Seholastica. 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart van Maria. Mededeling In het weekend van 3 en 4 febr. is de jaarlykse deurkollekte voor de Memisa. die in het byzonder uw steun vraagt voor de bestrijding in de derde wereld van de nieuwe ziekte AIDS. Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 Björn Emonts. /iondag: 8.30 V.d. Öever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert. Robert Veretee gen. 11.30 H. Fijneman. Maandag: 19.00 Frank van Daal. Dinsdag en woensdag: 19.00 Ivo Niessen. Donderdag: 19.00 Pascal van Daal. Vrijdag: 19.00 Frank van Daal. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Martin Moor- rees en Wim Versleijen; overl. ouders Janssen-Peetere; overl. fam. Min-Verbeek; overl. leden van de vereniging 'De Aide Beek'. Zondag: 8.30 Overl. fam. Scheerder-Lensen. 10.00 Piet Jans sen (namens broers en zustere); gest. jrd. Frans Poels en echtgen.; Jeu Arts; overl. oudere Hendrix- Geurts (koor 'Harmony'). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Tot intentie van de fam. T, Woensdag: 9.00 Voor 'n zieke. Donderdag: 9.00 Uit dankbaar heid. Vrijdag: 9.00 Herman Bragge- man. Zaterdag: 19.00 Uit dankbaar heid. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Sander Schuur- mans. Robert Janssen, Ludo van Mil, Jom Rongen. Zondag: 8.30 Tom Vaessen, Rob Jeueken, Jip Swinkels, Mark Camps. 10.00 Stephanie Janssen. Sanne Bartram. Lieke Volleberg, Hanneke v.d. Ven. Memisa kollekte In dit weekend (3 en 4 febr.) in al le H. Missen kollekte voor Memisa (medische missie aktie). Memisa vraagt in dit weekend onze aan dacht voor de misdeelde mens in de Derde Wereld. Een jaarlijks ge beuren waarin we uitgenodigd wor den om na te denken over het feit dat missie gericht dient te zijn op de hele mens. Geloof immers is niet iet wat los staat van de werkelyk- heid om ons hee. Geloven is niet al leen bidden maar ook aktie voeren. Geloven is niet iets hebben maar dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan ook samen beleven met andere mensen. Het betekent kiezen voor hen die aan de rand van de samen leving zitten. Zegening van kaarsen Vrijdag 2 febr.. feest van Maria Lichtmis. Onder de H. Mis van 9.00 uur heeft de zegening van kaareen plaats. Zij die een gewijde kaars mee naar huis willen nemen, kun nen deze na de H. Mis komen halen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). St Jan-Bernard Custere en Wilhelmina Vergeldt; Frank Voermans; overl. fam. Janssen-Jenniskens; Jan Peetere; Sjaak Driessen en zoon Jos; Dora Baten-v. Arsen namens St. Antoni- usgilde. Na de H. Mis Blasiuszegen. Zondag: 11.00 Hoogmis. St. Ge- rardus Kessels en Elizabeth Heili gere; st. Gerardus Kemmelings en Petronella Wilhelmina Ewals; Ma- thieu v. Ryswijek; Johanna Gerritsen-Roelofs. Tijdens de H. Missen dit weekend kollekte Memisa. Woensdag: 19.00 H. Mis st Ma- thia Beurekens en Johanna de Mul der; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Vr(jdag: 9.00 H. Mis Carolie Phi lipsen. Zaterdag: 19.0.0 Gez. H. Mis (Da meskoor). St. Johannes Vereteegen en Johanna Cleofas; Hendrika Steeghs-Vereteegen; st. Martien Pee tere en overl. oudere Peetere- Hermans en Gonny; Martinus Clas sens, Gertruda Wismans en kinde ren. Parochie Leunen 5e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen kerk. Na alle H. Missen in het weekend van 3-4 febr. kerkdeurkollekte voor de Memisa. Zaterdag: 19.00 Lsm. Antoon Ver- heyen en fam.' Verheijen- Droessen; harfte Vereteegen (vw fam. V.F.M.); Frank Vogelsangs; weekd. Toon Hendrickx (5); gest. jrd. Leida Loenen-Poels en echt genoot. Zondag: 10.00 Hgm. voor Corrie v. Berlo-Thijssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; Harrie Martens en echtgen., Ibon Martens en klein zoon Harrie, Piet Janssen en echt gen.; Han Ouwerkerk-Mandere; Teng Claessens; gest. jrd. Antoon v. Osch en Gertruda v. Osch-Kustere en overl. fam. 11.15 Maandd. Hen drika Arts; gest. jrd. Martinus v.d. Berg en Johanna v.d. Pasch. Maandag: H. Agatha, maagd en martelares. 19.00 Lsm. Martha Goumans-Janssen (vw vrienden); maandd. Wilhelmina Loonen, An toon en Bernard Loonen, beide echtgen. en Johanna Verheyen- Loonen. Dinsdag: H.H. Paulus Miki en Gezellen, martelaren. 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen- Poels; gest. jrd. Peter Johannes Mariens. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hermans-Mandere. Donderdag: 19.00 Lsm. Wim Mandere; Jozef Croymans, echtgen. en Martin Croymans; maandd. Her man van Leipsig. Vrydag: 19.00 Lsm. Jos van Hout,; weekd. Grada Heldens-Direks (2). Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Jenniskens-Vissere; Michel Loonen en overl. fam.; weekd. Tbon Hen drickx (6); gest. jrd. Henri Weys, echtgen. en overl. kinderen. Akolieten Zaterdag: 19.00 Daan Loenen en Daan Moerkerk. Zondag: 10.00 Hgm. Fred Litjens, Paul en Frank de Klein. 11.15 Bob by Leyendekkers en Marcel Broers. Misdienaars ma t/m vr: 19.00 Marcel Broers en Robby Will ems. Lektoren Zaterdag: 19.00 dhr. Jan Jen niskens. Zondag: 11.15 mevr. Lies van Bavel. Mededeling Vanaf zondag 4 febr. zyn de H. Mis sen op zondag: 10.00 uur Hoogmis en 11.15 uur Leesmis. De vroegmis van 8.45 uur komt hiermee te ver vallen. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Martinus Rongen en Johanna Ger il ts; Corrie v.d. Ven-v.d. Velden (koll.). Zondag: 5e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Rektor Cox (koll.). Akolieten: Ron Swinkels en Igor Erben. Misdienaars v.d. week: Janet en Sandra. Maandag: Gedachtenis van de H. Agatha, maagd en martelares. 8.00 H. Mis. Dinsdag: Gedachtenis van de H.H. Paulus Miki en Gezellen, 'n Feestelijke momentopname van dit achttal, gefotografeerd op 'n mooie dag in 1927 by St. Anna's trotse bezit nl. de eerste nieuwe vrachtauto. Leverancier van deze (Bedfort?) nieuwe aanwinst was Ga rage Derksen uit Venray. Op de motorkap in schilderete nue zitten links: Petran Vermeulen (de maker van de huidige kruis- wegstaties in de Grote Kerk) daar naast zijn broer Theij Vermeulen. I Links vari de auto, zittend met pijp in de mond is Leo Verbeek. Leu nend op 't spatbord is Dolf Verbeek en hangend in de deuropening is Johan Hendriks. Met fiets is Piet I Verbeek en daarachter staat Sjang Peetere. De chauffeur is helaas niet bekend. Mocht iemand de chauffeur her kennen, dan s.v.p. graag 'n tele foontje naar J. v.d. Putten, Westsingel 18, tel. 89803. Archieffoto J. v.d. Putten. martelaren. 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: Gedachtenis van de H. Hieronymus Emilianie. 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Corrie v.d. Ven-v.d. Velden (koll.). Rektoraat Veulen 5e Zondag door het jaar. Memi- sazondag, kerkdeurkollekte voor medische zorg in de missie. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Har ry Hendrix; Marlie Weys; priester roepingen; uit dankbaarheid. Zondag: 11.00 Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8.30 H. Mis. Dinsdag: 8.30 H. Mis tot zekere intentie. Woensdag: 8.30 H. Mis voor fam. nVan Ool-Fleurkens. Donderdag: 8.30 H. Mis. Vrydag: 8.30 H. Mis. Akolieten zondag: Patrick v. Soest en Bas Reintjes. Misdienaars Bas Snoeks en Marcel Vermulst. Parochie Ysselsteyn 5e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Plechtige Eucha ristieviering waaronder Tbediening van het H. Vormsel. Zondag: 9.30 ('Asperges me'). Jrd. Albertüs Verheijen en echtgen. en Willem Verheijen; Jan Spreeuwen- berg; welzijn van onze parochie. 11.15 Jrd. H. Vergeld: M. Tbnnaer- Franssen; uit dankbaarheid (H). In dit weekend is de tweede kollekte bestemd voor de Memisa, Maandag: 19.00 G. Vermeulen en echtgen.; N. Michels-Lamere (LVB); H. jenniskens; t.i.v. de fam. Wilmsen. Woensdag: 19.00 Math. Arts; overl. fam. Lensen; byzondere in tentie. Vrijdag: 14.00 T.i.v. het bruidspaar De Mulder-Wilmsen. 19.00 Géén dienst. Misdienaars Zaterdag: 19.00 R. en T. Berkere, N. Jaspers, C. Smits. Zondag: 9.30 B. Vergeldt en P. v.d. Munckhof. 11.15 R. en Ij. Jen- neskens. Maandag/woensdag: B. Pouwels en Sj. Slangen. Spreuk van de week "Wat je weggeeft, verlies je niet!" Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Fhm. Tijssen. Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. Zondag: 10.00 Mathieu v.d. Venne (koll.). Misd.: Kim Thielens en Wen dy Bonants. 11.30 Harrie v. Cuyck. Misd.: Suzanne Wilms en Yvonne Tij sen. 14.30 Doopsel. Maandag: 8.30 Willem v. Rys wijek en Helena Litjens. Dinsdag: 8.30 P.J. Marcellis en Jo hannes Poels en overl. kinderen. Woensdag: 18.40 Rozenhoecy'e. 19.00 Ser en Aleida v.d. Hoogenhof; Johanna IIoenselaar-Thyssen; Ma rie v. Osch. Misd.: Bas Wilms en Will. Loonen. 20.00 Parochieverga dering, zaal Het Anker. Donderdag: 8.30 Ram. Janssen- Pubben. Vrijdag: 13.30 Dankmis zilv. brail. Gerrit v. Helden en Mia van Gog. Misd.: Roel Creemere en Mar- tyn Wilms. Zaterdag: 19.00 Harrie Bouten; Hrrie Vereteegen; Hub. Janssen, echtgen. en zoon Henricus. Misd.: Karin Duykere en Joy Arts. Kerk poetsen Mevr. Mariens en mevr. Wilms. N.B.: Memisakollekte op 3 en 4 febr. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Blasius, patroon te gen keelziekten. 19.00 Harrie Bou ten. Na de H. Mis Blasiuszegen voor degenen die het wensen. Zondag: 5e Zondag door het jaar. Ook Memisakollekte dit weekeinde. 10.00 voor de parochie. Maandag: H. Agatha, maagd en martelares. 8.30 Spec, int (M.J.). Dinsdag: H.H. Paulus Miki en Gezellen, Japanse martelaren. 8.30 Tot intentie. Woensdag: H. Coleta. 8.30 Fam. Bloemen. Donderdag: H. Hieronymus Ae- railiani. 8.30 Voor roepingen tot priester en het religieuze leven. Vrijdag: 8.30 Fam. Comelissen- Hendriks. Zaterdag: H. Seholastica. 19.00 Voor de parochie. Misdienaars Zaterdag: Gerben en Rob. Zondag: Bart en Janine. Lektoren Zaterdag: Dora Arts-Mennen. Zondag: Jan Classens. Een gedachte: Christus zegt dat we een licht moeten zyn. Wat voor licht stralen wij uit? Roof of groen??? Gevaarlijk of veilig??? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Mia Bouten-Gijsberts en Lz.i. Zondag: 9.00 H. Mis voor de le vende en overleden leden van het O.L.V. Gilde. Int. Peter v.d. Ven t.z.i. en uit dankbaarheid. 10.00 Hoog mis voor René Buyzen; Pastoor Spoldere en Rektor Creemere. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor geestelijk en tijdelijk welzijn. Vrydag: 9.30 H. Mis te.v. het hei lig Hart; eerste vrijdag. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op de zondag van het Werelddia- konaat, 4 februari a.s. zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan. Aan vangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Gods zienswijze met betrekking tot seks en huwe lijk in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. ASIELZOEKERS BETRAPT BIJ WINKELDIEFSTAL Maandagmiddag kon de politie drie Polen aanhouden in de leeftyd van 19,22 en 23 jaar die bij de Torro voor een bedrag van 120,- aan boodschappen hadden meegeno men zonder te betalen. Bij fouille ring bleek een van hen een klokje bij zich te hebben dat van een ande re supermarkt uit Venray afltom- stig was en ook zonder te betalen was meegenomen. Na verhoor op het* politiebureau bleek het drietal te verbly ven in het asielzoekerscentrum Het Roeken bosch te Blitterewyck in afwach ting van de beslissing van hun asielaanvraag. Nadat proces-verbaal was opgemaakt werden ze door de politie teruggebracht naar het asiel zoekerecentrum. AUTO NIET VERZEKERD Een 38-jarige bestuurder van een personenauto wilde vanaf de Vel- tumse Kleffen de Westsingel over steken. Hy lette onvoldoende op en verleende daardoor geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door een 25-jarige inwoner van Vre depeel. Bij de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd. Tevens werd vastgesteld dat de auto van de veroorzaker niet verzekerd was. DIEFSTAL LASPLATEN By een aan de Metaalweg gelegen slopery werden enkele lasplaten ontvreemd. De platen worden bij het technisch onderwys gebruikt als oefenmateriaal. De waarde van het gestolene bedraagt 240,-. DIEFSTAL UIT PERSONENAUTO Uit een aan de Matlerhornlaan geparkeerde personenauto van een 26-jarige inwoner werd de radio apparatuur ontvreemd. Met geweld was toegang tot de auto verkregen. BESTUURDER ONDER INVLOED Het door alkohol beneveld brein van een 53-jarige Venrayse auto bestuurder moet oorzaak zyn ge weest dat die bestuurder op de St. Jozeflaan te Smakt de rechts van de weg geparkeerde vrachtauto niet had opgemerkt Hij kwam er achter toen zijn auto tegen de achterzijde botste. Hij verklaarde echter voor een tegenligger te hebberf moeten uitwijken. De politie köristateeide alkohol- gebruik by de bestuurder en wel zo danig dat tegen hem proces-verbaal inzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt. De auto werd zwaar beschadigd maar de bestuur der liep geen noemenswaardige verwondingen op. PERSONENAUTO WERD ONBESTUURBAAR Grote ravage ontstond toen een personenauto, bestuurd door een 19-jarige inwoner van Ysselsteyn, in de bocht van de Jan Poelsweg in een slip raakte en onbestuurbaar werd. De auto botste tegen een lichtmast terwijl ook een boom ern stig werd beschadigd. De lichtmast kwam op het wegdek terecht en een bestuurder van een vrachtauto kon de op de weg liggende lichtmast niet meer ontwijken. Het ongeluk gebeurde vorige week dinsdag rond kwart over elf. De bestuurders van de auto's lie pen geen noemenswaardige ver wondingen op. Een tak van een boom beschadigde ook een gepar keerde personenauto. OORLOGSTUIG Bij de steenbrekerij van M. aan de Peelweg te Ysselsteyn werd een nog intakt zynde granaat van Duitse makelij gevonden. De mannen van de EOD zullen voor opruiming zorgen. INSLUIPING IN KANTINE WERKPLAATS Omdat geen sporen van braak te ontdekken waren, neemt de politie aan dat door insluiping toegang is verkregen tot de kantine van de streekwerkplaats aan de Smakter- weg. Uit de buffetkast wordt een be drag van 712,50 gemist. DIEFSTAL VAN SPOILER Van een aan de Beethovenstraat geparkeerde personenauto was de spoiler ontvreemd. GEEN DIEFSTAL Een 39-jarige inwoner kwam za terdagmiddag aangifte doen bij de politie, van diefstal van zijn perso nenauto. De omliggende politie korpsen werden gewaarschuwd en twee uur later kwam van de rijkspo litie van de groep Oploo het bericht dat zij de gestolen auto op de grens van Smakt-Hol thees onbeheerd hadden aangetroffen'met de sleu tels nog in het kontaktslot. Er was geen geluid uit de auto te krijgen omdat de accu leeg was. Later werd de aangifte ingetrok ken omdat vermoedelijk een vriend des huizes, zonder te vra gen. de auto had meegenomen. Een portemonnee met 100,-, die in de auto moet zijn geweest, werd niet aangetroffen. BEWONER KON WONING NIET VERLATEN Vrijdagmorgen werd de hulp van de politie ingeroepen door een be woner van de Stationsweg, omdat hij zijn woning niet kon verlaten. Voor zijn achterdeur zat een grote Mechelse herderehond. die, wan neer de bewoner zich maar liet zien, begon te grommen. Twee politiemannen troffen ter plaatse inderdaad.-een.-agressieve Mechelse herder aan die niet bena derd kon worden, ook niet met de vangstok. Er werd hulp van asiel houder Van Bergen ingeroepen. Hem lukte bet wel de hond te van gen. De hond werd vervolgens naar het asiel overgebracht. Later bleek dat de eigenaar van de hond daar in de buurt woonde. MISSELIJKE STREEK Rond het middernachtelijk uur van dinsdag op woensdag kwam er bij de alarmcentrale 06-11 een mel ding binnen dat op de Groeneweg bij Heide een auto in een sloot was geraakt. De ambulance en politie werden naar de plaats van het onge val gestuurd maar konden niets vinden. Na weer kontakt te hebben opgenomen met de alarmcentrale kon zelfs de naam van de melder worden doorgegeven, een achtens waardige inwoner van Heide. Die wist van niets, zeker niet dat hy de alarmcentrale gebeld zou hebben. De politie heeft nog in de omgeving gezocht maar niets aangetroffen. VOETGANGER OP FIETSPAD AANGEREDEN De 59-jarige P.A. uit Ysselsteyn liep op het langs de Puttenweg gele gen fietspad. Hij werd ingehaald door een landbouwvoertuig be stuurd door een 26-jarige plaatsge noot. Dat landbouwvoertuig raakte de voetganger, die ten val kwam en diverse verwondingen opliep. Hy werd naar het ziekenhuis overge bracht maar kon na behandeling weer naar huis worden overge bracht. De bestuurder van het land bouwvoertuig verklaarde dat hij door de grote verkeersdrukte op de Puttenweg gebruik had gemaakt van het rywielpad. uw weekblad KIND TEGEN BROMFIETS Woensdagmiddag omstreeks kwart voor twee werd ter hoogte van de Allegrostraat op de rondweg Brukske, een 5-jarig meisje aange reden door een bromfiets, bestuurd door een Venrayse jongedame. Het meisje werd dusdanig gewond, dat ze naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. Omstreeks kwart Voor drie stak een fietser, komende vanaf het fietspad langs de Henri Du nantstraat, de weg over in de rich ting van de rondweg Brukske en lette daarby onvoldoende op het verkeer. Een bestuurder van een personenauto deed nog alle moge lijke moeite om de fietser te ontwij ken, maar dat gelukte niet De fietser werd aangereden, kwam ten van en moest per ambulance over gebracht worden naar het zie kenhuis.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18