Vernieuwd bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker van start NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd É.VV- Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Hinderwet Bekendmaking Nummering van de lijsten van kandidaten L.V.B. Venray L.V.B. afd. Oostrum en Venray Ars Musica PEEL EN MAAS Zitting van het hoofdstembureau inzake beslissing geldigheid ingelever de kandidatenlijsten LaS L.V.B. Oostrum Huisvrouwen- kontakt Brukske Katholieke Vrouwenvereniging Venray Invaliden parkeerplaats EHBO-vereniging Venray Dorpsraden- overleg PEEL EN MAAS H.S.V. de Roerdomp PEEL EN MAAS Donderdag 1 februari - Pagina 16 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi satie, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid, mondiale vraagstukken en kabelnet voorzieningen. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Ven ray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een onder grondse mestopslag aan de Vrede- weg 1 te Vrédepeel, t.n.v. Stiching Proefboerdery Vredepeel, Swal- merstraat 52 te Roermond; het plaatsen van een ballen- vanger tussen de Zandbleek en Nieuwe Maasheseweg te Ven ray, Ln.v. Gemeente Venray. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 2 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuis je aan de Kogeldistel 46 te Venray. 4t,n.v. P.G.M. Nabuurs. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 2 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezioht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren sehriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Rond 1 januari jl. zyn de eerste oproepen voor deelname aan het vernieuwde bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in Noord-Limburg op de bus gegaan. Deze eerste oproepen zullen in de bus vallen bii vrouwen die deze maand 35. 38,41.44, 47. 50, 53 of 54 jaar worden. En met hen zullen voortaan alle vrouwen in de maand dat ze deze leeftyden bereiken van hun gemeentebestuur een envelop pe in de bus te vinden. Nu voor uitstrijkje naar de huisarts Tbt zover gaat de voorbereiding van het bevolkinsonderzoek als voorheen. De inhoud van de enve loppe en de boodschap daarin zyn echter nogal anders. Nu zit er een duidelyke voorlichtingsfolder over het onderzoek bij van de GGD Noord-Limburg. Maar wat voor de vrouw belangrijker zal zijn is dat ze voor het uitstrylye niet meer naar de cervix-auto ergens in de wyk of Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 januari 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een pluim veestal aan de Horsterweg 7 te Leu nen, Ln.v. P.J.H.M. Willems, Laagriebroekseweg 22 te Leunen; het bouwen van een auto- kleinveestallingfopslagruimte aan' het bouwen van een carport aan de St. Jozeflaan 60A te Smakt, t.n.v. V.G.R.J. Gerrits; het verbouwen van een wo ning aan de Hubertusstraat 20 te Venray. Ln.v. H.H.M. Tterhaag; het uitbreiden van een bank gebouw aan de Albionstraat 26 te Leunen, t.n.v. Bestuur Rabobank; het bouwen van een carport aan de Stationsweg 33 te Venray, t.n.v. M.J. Holla; het bouwen van een hobby ruimte aan de Hoofdstraat 36 te Oir- lo, Ln.v. Th.P.J. Achten; het gedeeltelijk verbouwen van het gemeenschapshuis 'De Lin de' te Oirlo, Ln.v. Stichting Gemeen schapshuis, Hoofdstraat 34 te Oirlo; het uitbreiden van een woon huis aan de Tuinstraat 2 te Venray, Ln.v. J.Th.M.A. Mariens; het bouwen van een bedryfs- hal (le fase) aan de Microstraat 3 te Venray, Ln.v. Lucassen Lastechniek b.V.; het bouwen van een carport aan de houtzagerstraat 10 te Ven ray; Ln.v. mevr. M.P.H. Janssen; het bouwen van een open ber ging aan de Dennenoord 15 te Ven ray, Ln.v. Th.GJ. Janssen; het uitbreiden van een be drijfsgebouw aan de Horsterweg 16 te Leunen, Ln.v. M.J.C. Theunissen; het renoveren van een woning aan de Heidse Peelweg 50 te Ys- selsteyn, Ln.v. A.P.G.J. Fleurkens. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche ArL 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8. van de Wo ningwet. medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woning garage aan de Bershof te Leunen, Ln.v. J.W.M. Rongen, Volen 1 te Heide; het bouwen van een woning aan de Bershof te Leunen, Ln.v. J.J.F. Baeten, Steegse Peelweg 25 te Leunen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 2 februari 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren sehriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, het dorp hoeft. In de vernieuwde opzet van het onderzoek kan ze het uitstrykje by haar huisarts laten maken. Nog een belangrijke veran dering is. dat het maken van een uitstrykje in het ziekenfondspak ket is gekomen. Ziekenfondsverze kerden hoeven dus geen eigen bijdrage te betalen zoals voorheen. Zich gezond voelende vrouwen krygen een oproep By dit onderzoek worden zich ge zond voelende vrouwen opgeroe pen zich te laten onderzoeken. Dat wordt gedaan, omdat baarmoeder halskanker eenvoudig vroegtijdig is op te sporen. Hiertoe wordt een uit strijkje gemaakt van het slijm van de baarmoederhals. Bovendien is er by vroegtydige ontdekking by na 100% kans op genezing. Omdat baarmoederhalskanker zich over het algemeen in het begin langzaam ontwikkeld, is 1 uitstryk je per 3 jaar voldoende om verre- Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van A. Poels, Handrik 3 te Merselo, voor het ex art. 6a uitbreiden/wyzi- gen van een rundveehouderij, gele gen aan de Handrik 3 te Merselo; F. v.d. Munckhof, Puttenweg 47 te Ysselsteyn, voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een legkip- penhouderij, gelegen aan de Put tenweg 47 te Ysselsteyn; W. Janssen, Vredeweg 5 te Vre depeel, voor het ex art. 6a uitbrei den /wyzigen van een rundveehouderij, gelegen aan de Vredeweg 5 te Vredepeel positief te beschikken onder het stellen vair voorwaarden. 0sicuni van vuuiwaaiucn. De ontweFp-besohikking en bijbe- horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 16 februari 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren sehrif telyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Maatschap Van Asten, Putten weg 45 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a wyzigen van een varkensfokke rij en varkensmestery, gelegen aan de Puttenweg 45 te Ysselsteyn; G. Vergeldt, Timmermanns- weg 13 te Ysselsteyn voor het wyzi gen van een varkensfokkerij en rundveelioudery. gelegen aan de Timmermannsweg 78 te Yssel steyn; M. Loonen, Enge Steeg 4 te Leunen voor het wijzigen van een varkensfokbedryf gelegen aan de Enge Steeg 4 te Leunen; B. Geven, Ericaweg 5 te Oirlo voor het oprichten en in werking houden van een tuinbouwbedryf gelegen aan de Ericaweg 5 te Oirlo: Maatschap Bouwmans, Veldstraat 33 te Merselo voor het wyzigen van een mestvarkensbe- dryf gelegen aan de Veldstraat 33 te Merselo; Maatschap Michels, Lemnien- weg 14 te Heide voor het ex art. 6a wijzigen van een mestvarkens en rundveehouderij gelegen aan de Lemmenweg 14 te Heide. Deze aan vraag is op 18 januari 1990 abusie- velyk verkeerd gepubliceerd, het bedryf is nl. gelegen aan de Lem menweg 14 I.p.v. Vredeweg 20 zoals eerder vermeld. Daarom volgt nu deze nieuwe bekendmaking weg de meeste gevallen op te sporen. De leeftijdsgrenzen van de vrouwen die in aanmerking komen voor voor het bevolkingsonderzoek liggen nu tussen de 35 en 54 jaar. 5 Instanties betrokken by onderzoeken Het hele onderzoek wordt uitge voerd door een 5-tal instanties. De afdelingen bevolking van de ge meenten verzorgen en versturen de oproepen. De huisartsen maken de uitstrijkjes, geven de uitslag door en verzorgen de voorlichting aan en opvang van de vrouwen. Het Pa thologisch Anatomisch Laborato rium van het St. Maartens Gasthuis beoordeelt de uitstrykjes. Het ziekenfonds betaalt voor de ziekenfonds-verzekerden. (Partiku- lieren krygen een rekening.) En de GGD Noord-Limburg tenslotte zorgt voor de koördinatie en bewaakt me de het verloop van alle onderdelen van het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 maart 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 23 januari 1990 in voorbereiding heeft ver klaard: 1. een bestemmingsplan 'Bedry- venpark Keizersveld' voor het ge bied globaal omsloten door de Maasheseweg, de toekomstige Rijksweg A73 en de Boshuizer- weg/Smakterveldweg; 2. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Oostrum- Zuid' voor een terrein gelegen aan de Bershof te Oostrum, ten behoeve van de bouw van een woning; 3. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Buitengebied' voor een terrein gelegen aan de Oirloseweg 5-7 te Oirlo, ten be hoeve van de bouw van een opslagloods voor aardappelen. De voorbereidingsbesluiten onder 2 en 3 treden in werking met in gang van 1 februari 1990 en het besluit onder 1 met ingang van 9 fe bruari 1990. Deze besluiten liggen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling VROM, Raad huisstraat 1 te Venray, tydens kan tooruren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mrvH.J.M. Defesche PECH- I VOGEL LIJN AUTOJCWPBEDRUF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Beslissing geldigheid lijstencombinaties De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Venray maakt bekend dat op don derdag 8 februari 1990 a.s. te 16.00 uur, in een openbare zitting in het raadhuis Venray de nummering van de ingeleverde lijsten van kan didaten en de beslissing over de gel digheid van de lijstencombinaties voor de op 21 maart te houden ver kiezing van de leden van de ge meenteraad zal plaatsvinden. De voorzitter voornoemd, ^^m^ILJ^M^efesche^^^^^^ 6 Februari a.s. ledenavond in 'den Hoender'. Aanvang 20.00 uur. Thema: 'Hoe gaan we om met dementie'. Dhr. Van Paassen, maat- schappelyk werker van 'Beukenro de' zal deze avond met behulp van videobeelden laten zien wat demen tie is en hoe gaan we er mee om. Daarna zal er een ontspannend gedeelte volgen en hierin zal dhr. Linssen een film vertonen over oud Venray. Hoe zag Venray er vele jaren gelden uit. Degenen die de kontributie nog niet voldaan hebben kunnen dat te vens deze avond doen. De LVB kring Venray organiseert samen met de Rabobank een infor matiebijeenkomst voor vrouwelijke (mede)ondememers in het gemeen schapshuis Oostrum op maandag 19 febr. a.s. Aanvang 13.30-16.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt ingegaan op de financiering van ondernemingen en de positie van de vrouw die daarbij betrokken is als zelfstandige ondernemer, part ner of echtgenote. Steeds meer vrouwen raken op een of andere wijze bij het onderne men betrokken. In veel bedrijven voert de vrouw van de ondernemer de administratie. Veel echtgenoten beslissen mee over de investerin gen van het bedrijf. Steeds vaker is de vrouw van de ondernemer mede-ondernemer. Bovendien is er een groeiend aantal vrouwen dat zelf een onderneming start over overneemt. De Rabobank acht het van belang dat de vrouw die in het bedrijf meewerkt en meedenkt ook goed op de hoogte is van de bancai re zaken. De informatiebyeenkomst is be doeld om te laten zien welke afspra ken een rol spelen bij de financiering van een onderneming. Aan de hand van konkrete voor beelden wordt uitgelegd welke in vloed verschillende huwelijks- en andere relatievormen op de finan ciering hebben. Als u deze informatiebyeenkomst wilt by wonen kunt u zich tot uiter- lyk 6 febr. opgeven by: M. Verhey- en, tel. 11627 Oostrum en E. Jans-Beken, tel. 86534 Venray. Zaterdag 3 febr.: 17.00 uur Repeti tie in de St. Jozefkerk te Smakt. 17.30 uur Opluistering eucharistie viering i.v.m. 25-jarig huwelijk van onze leden dhr. en mevr. Luijpers in de kapel te Smakt. Aansluitend receptie in het Pelgrimshuis. Dinsdag 6 febr.: 19.30 uur Repeti tie voor de bassen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursu- 1 ast raat. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden by: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3. tel. 81221 of mevr. E. Coppus, Houtzagerstraat 11, tel. 82235. Oud papier kunt u deponeren in de container bij dhr. J. van Osch, Akkerweg 6. v/ uw weekblad n Verkiezingen De voorzitter van het hoofdstem bureau voor de op 21 maart 1990 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente van Venray maakt, ingevolge artikel I 4 van de kieswet bekend, dat dit bu reau op 9 februari 1990 om 17.00 uur, in het raadhuis Venray in een openbare zitting zal beslissen over - de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten; - het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten: - het handhaven van de daarboven geplaatste aanduiding van een po litieke groepering. De voorzitter voornoemd, mr. RJ.M. Defesche Woensdag 7 febr. a.s. is de wande- loriëntatietocht 7 km). We ver trekken om 19.00 uur bij het gemeenschapshuis met de auto naar het vertrekpunt in Swolgen. Om de opdrachten goed te vervul len hebben we pen en papier nodig maar vooral iedereen een zaklamp. We besluiten deze avond met een lekkere kop erwtensoep (denk by nat weer aan laarzen). Opgave tot 4 febr. by B. Direks, Spurkterdyk 12a, tel. 81097. Bij op gave vermelden of men vervoer heeft, indien geen vervoer, wordt er voor gezorgd. Sinds enige tijd is Venray in het trotse bezit van de eerste echte Con sumentenwinkel van Nederland. U kunt in deze winkel met een hele boel problemen en vragen terechL maar weet u ook wat voor vragen? En weet u ook wanneer? Door wie wordt de winkel gerund? Wordt er reeds veel gebruik gemaakt van de ze service? Zijn er kosten aan ver bonden? Deze en nog meer vragen komen wellicht ook bij u boven, als u het woord consumentenwinkel hoort. Om een bevredigend ant woord te krygen nodigen we u dan ook graag uit op dinsdag 6 febr. naar onze informatie-ochtend te ko men in wykcentrum de Kiosk, al waar een deskundig iemand u alle inlichtingen kan geven. Het pro gramma duurt van 9.00 tot 11.15 uur. Deelname kost 2,75 p.p. en natuurlyk is iedereen welkom. Tot slot delen wij u nog mee, dat we na enig overleg hebben beslo ten, tijdens onze programma's geen creche meer te houden. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tot ziens! Op dinsdag 6 februari a.s. jaarver gadering. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Notulen 3. Financieel jaarverslag 1989 4. Jaarverslag 1989 5. Bestuursverkiezing. Aftredend zyn-. M. Beterams-Vergeldt en L. Arts-van der Aa. zy stellen zich niet meer herkiesbaar. A. Drabbels- Deriks is eveneens aftredend, zy stelt zich wel weer herkiesbaar. De leden kunnen sehriftelyk nieu we kandidaten stellen, onderte kend door tenminste 10 leden, uiterlyk één dag voor de jaarverga dering bij de voorzitster of sekreta- resse. Het bestuur is verplicht voor de bestuursverkiezing een of meer dere kandidaten te stellen. De heer H. Linskens wil deze avond een lezing houden over kle derdrachten, speciaal de Noordlim burgse klederdrachten. Dan kunnen de leden zich deze avond ook nog opgeven voor het be zoek aan 'Omroep Limburg' in Maastricht op woensdag 21 febr. a.s. van 11.00 tot 13.00 uur. 's Middags gaan we dan winkelen in Maas- trichL De kosten voor deze dag zijn 15.- p.p. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 16 januari 1990 waarbij nabij de toegang tot de woning De Omloop 25 in het winkelgebied De Bleek een parkeerplaats is gereser veerd voor een invalide ten behoeve van de auto met het kenteken HT-83-DH. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking be roep aantekenen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Konin gin, maar worden ingediend via de commissaris van de Koningin in Limburg. Het besluit voor een ieder gedu rende de beroepstermijn ter inzage op kamer 232 van het gemeen tehuis. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester dra. A.W.M. de Bever, sekretaris Op woensdag 17 en donderdag 18 januari jl. werd bij de EHBO- vereniging Venray wederom een examen afgenomen. Van de 22 kan didaten hebben 21 personen het examen met goed gevolg afgelegd, Lw. mw. A. Arts, mw. N. Bouten, dhr. H. Broere, dhr. J. Jacobs, mw. H. Janssen, dhr. W. Janssen, dhr. F. Jenniskens, dhr. L. Kemmelings, dhr. P. Maessen, mw. F. Martens, mw. G. Martens, mw. J. Nobels, dhr. P. Puyn, mw. H. van Rossum, dhr. C. Schroer, dhr. T. Theunissen, dhr. L. Truyen, dhr. P. Verheyen, dhr. P. Verstappen, mw. M. Vogelsangs en dhr. A. Volleberg. Helaas voldeed 1 persoon niet aan de gestelde eisen. Dkt. H. Oudenhoven was docent, die in samenwerking met de kader- instruktrice mw. M. Keys^rs, deze opleiding verzorgd. Als begeleider was elke lesavond het bestuurslid de heer D. Knoop aanwezig. Ook bij deze opleiding werd wederom ge bruik gemaakt van LOTUS-mensen. Het examen werd afgenomen door dkt. P. Ewals (theorie) en de heer J. Coenders (prakty k). Als con sulent van het Oranje Kruis was ing. de heer J. Jadoul aanwezig. Het ledental van de EHBO- vereniging Venray is wederom uit gebreid, momenteel 110 geslaagde EHBO-ers. Dit betekent niet dat Venray nu voldoende EHBO-ers heeft, wij denken nog steeds aan een opleiding voor onderwijzend personeel. sportleiders, taxi chauffeurs en speciaal voor men sen die in de toekomst het EHBO- diploma nodig zullen hebben i.v.m. de Arbo-wet, ook deze kursus staat in principe voor iedereen open. Medio september a.s. starten wy wederom een opleiding. Voor verde re informatie kunt u schrijven naar EHBO-vereniging Venray, Postbus 298, 5800 AG Venray. De vergadering van het Dorpsra- denoverleg vindt plaats op maan dag 5 februari a.s. In zaal Roelanzia te Ysselsteyn. Aanvang: 20.00 uur. De agenda is als volgt samen gesteld: 1. Opening; 2. Verslag van de bij eenkomst van 4 december 1989; 3. Ingekomen stukken en mededelin gen (o.a. Landschapsbeleidsplan); 4. Jaarverslag en financieel verslag 1989; 5. Gesprekspunten aangaan de ambtelijke voorbereiding La.v. nota toekomstige ontwikkeling van de kerkdorpen in Venray; 6. Nota ouderenbeleid en eventuele reak- ties van de dorpsraad.; 7. Verkeers veiligheid; 8. Vergaderschema en vergaderplaats in 1990; 9. Nieuws uit de dorpen; 10. Rondvraag en sluiting. 'n abonnement waard Tijdens de koppelwedstryd van Grubbenvorst, zaterdag jl., behaalde geen van de Venrayse koppels een goede klassering. Zaterdag a.s. koppel van Well. Er wordt gevist in 't Leuken te Well. Voor uw nieuwe benodigde visbe- schefden kunt u terecht bij H. v.d. Heuvel, Langeweg 38, Venray en V. Grootels Hengelsport, Stationsweg.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16