dl Gaat u Geslaagd experiment voor de opvang van probleemjongeren KERKELIJKE DIENSTEN verhuizen? om FOTO - de gemeente - uw parochie geestelijkheid - uw krant PEEL EN MAAS WAO VAN SOEST PEEL EN MAAS Greep uit kassa PEEL EN MAAS Donderdag 25 januari - Pagina Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Hatersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Angela Merici. 9.00 Lsm. Herman Coopmans en ouders (S); duders Hub. Sehols-Vosters en overl. fam.; Harrie Messemaekers. 19.00 ZONDAGDIENST: Jan Flinsen- berg en overl. fam.; ouders Verstraelen-van Meijel (S): Wiel Ja cobs: Hem Barents (koll.); Gertntda Schiks-Ramsteijn en overl. fam.; Gertruda Holman-Martens (koll.); Theodorus Ehren (buurt); Ibny Cox- Deriltx; Catharina Lensen; Piet van Lipzig (koll.). Zondag: 4e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Martha Goumans- Janssen (koll.); overl. ouders V.d. Beuken-Schaeffers; jrd. ouders Ma- thys Janssen-Bouten; Wiel Custers, ouders, schoonouders en fam.; Jan- nigje Tillemans-Duyf (koll.); Maria Loozen-Ackermans. 11.00 Ned. Hgm. Johan Martens (koll.); Toos de Bruyn-van Els (koll.),- Jo van Bree- Peeters (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. oude stich tingen. Dinsdag: H. Aldegondis. 9.00 Lsm. Martin Hoedemaekers en overl. ouders (S). 19.00 Lsm. tot ze kere intentie. Woensdag: H. Johannes Don Bo- sco. 9.00 Lsm. Martha Goumans- Janssen (buurt). Donderdag: H. Brigida. 9.00 Lsm. Jannigje Tillemans-Duyf (koll.): fam. Ilendrikus Arts en jaco- ba Huberdina Jansen (S). 19.00 Lsm. Peter van Meyel (S). Vrydag: Opdracht van Maria in de Tempel; Maria Lichtmis; Eerste vrydag van de maand. 9.00 Lsm. ouders Bouten-van Megen en Ber tha van Megen: tot zekere intentie. Tjjdens deze H. Mis zullen kaar sen worden gezegend die u mee naar huis kunt nemen. 9.30 zal de H. Communie naar de kieken wor den gebracht. Zaterdag: II. Blasius. Na de H.H. Missen zal de Blasiuszegen gege ven worden. 9.00 Lsm. overl. ouders Schols-Leers en overl. fam. 19.00 ZONDAGDIENST. (in dit week end is de meeropbrengst van de kollekte voor de memisa); Ilenrica Jansen-Pillen; Jacques Laurensse (koll.); Bert Clephas (koll.); Hendri- ca Luijpers-Coppus (koll.); overl. ouders Arts-Verkoeyen; ouders Truyen-Hendricx en zoon Jan; Tbos de Briiijn-van Els (koll.); Martha Goumans-Janssen (koll.); ouders Hanen-Willems Akolieten Zondag; 9.30 Gerard Hoppen brouwers. Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 Petter Harrewijn. Lektor: A. Noyens. Zondag: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 9.30 Bart Derkx en Tbm Foo ien; 11.00 Hong Bui en Miriam Lau rensse. Lektor: C. Hendriks. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger G. van Loenen. Lektrice: Zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger G. van Loenen. Lektor: Br. Artemius. Int.: Joke Landhorst-Iielfterkamp. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering. Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Vrijdag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Clemens Pyls (koll.); Lei van Rijt (buurt); Richard Jenniskens (koll.); Gerrit Koppes en fam.; Gerrit Janssen en overl. fam. Zondag: 9.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen; Petronella Hendriks-Poels en zoon Harrie; overl. ouders Swinkels-Huisman en fam. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo; tot zekere intentie. 11.45 Overl. ouders en fam. Theuve- net; jrgt. Tbon Kateman. 18.00 Overl. ouders Madou-Claassen. Maandag: 8.00 Overl. fam. (K). 19.00 Overledenen (offerbus). Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius. 19.00 Doortje Wiertz-v.d. Heuvel; jrg. Lee Vermeulen; overl. ouders Wilmes-Nyst. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Pater Flo- rus Claessens. Donderdag: 8.00 Byzondere in tentie. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Vrijdag: Opdracht van de Heer in de Tempel; Eerste vrijdag. 8.00 Zuster Irmagardis Cremers. 19.00 Gezinsmis; overl. ouders Akkermans-Timmermans. Na de avondmis en na de H. Missen van zaterdag is er gelegenheid om de Blasiuszegen te ontvangen. Zaterdag: Feest van de H. Blasi us. 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Misdienaars en akolieten Zaterdag: 18.30 Martin Leenders. Zondag: 9.00 Pascal en Emiel Kusters; 10.15 Jaap Janssen; 11.45 Martyn Smelt; 18.00 Johan Pou- wels. Maandag/vrijdag: Roel. Dinsdag/donderdag: Roy Troisfon- taine en Roy Rutten. Woensdag/vrydag: Saskia. Parochie Brukske Zaterdag: Eucharistieviering t.e.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor overl. lam. Van Ryn. Vrijdag: Opdracht van de Heer in de Tempel (Maria Lichtmis). Eu charistieviering t.e.v. Maria tot zeke re intentie. Na de H. Mis gelegenheid om de Blasiuszegen te ontvangen. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 4e zondag door het jaar. Zang door het Kinder- en Jeugdkoor 'De Vredesklokjes', dus geen Kinderwoorddienst. Voor overl. ouders (C); Marian Rutten- Camps; Anna Maria Pijpers- Tillemans (van fam. Tillemans- Rooymans); jrgt. Anna Grada Jacobs-Huybers; Jan Essing en dochter Tbnny. Zondag: 4e Zondag door het jaar. 8.30 Voor Agnes van Ass; voor het geestelyk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Grego riaans. Voor priester- en diaken roe-' pingen en roepingen tot het religieuze leven; Leo Cortenbach. 11.30 Voor overl. ouders Loonen- Goemans. Maandag: 8.00 Voor de verkondi ging van het evangelie onder de vol ken. 19.00 Voor levende en overl. fam. Gooren. Dinsdag: 8.00 Tbt bijzondere in tentie (E); voor de zieken. 19.00 Jan Vermeulen (koll.); Harry Hermans (jrd-)- Woensdag: Gedachtenis aan de H. Johannes Bosco. 8.00 Voor de weldoeners van de parochie. 19.00 Harrie Stoks (koll.). Donderdag: 8.00 Voor de Christe nen die vervolging lyden. 19.00 H. Uur. Uitstelling van het Allerhei ligste. Voor Tonie van Bergen- Stiphout (v.d. buurt); Henny Vul- linghs (6wd). Vrijdag: Opdracht van de Heer in de Tempel; Maria Lichtmis; Eer ste Vrijdag. 8.00 Voor overl. fam. Jenneskens-Muysers. 18.30 Kruisweg-oefening. 19.00 Overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Zaterdag: Gedachtenis van de H. Blasius. 8.00 Geen H. Mis wegens Priesterzaterdag-viering. Gedachte van de week "Wanneer wij alles doen wat in ons vermogen is, doet God de rest". Akolieten en misdienaars Zaterdag: 19.00 Björn Emonts. Zondag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Verste gen. 11.30 H. Fijneman. Maandag: 19.00 Frank van Daal. Exfoliëren Misschien is het nog niet voor iedereen duidelyk wat exfoliëren voor de huid kan betekenen. Er is een eenvoudige manier om direkt de voordelen te laten zien. Clinique. pionier op hel gebied van exfoliëren. heeft een simpele test ontwikkeld en biedt deze aan bij elk Clinique verkooppunt. De Clinique adviseuse neemt een stukje doorzichtig cellotape en legt dat voorzichting op uw huid. Als de tape weerzachtjes van uw huid wordt verwyderd. kunt u de talloze rninisoule huidschilfertjes zien die uw huid dagelyks produceert. Clinique gebruikt deze test om aan te tonen dat een huid zonder schilfertjes —dus een huid die geëxfolieerd is— er direkt frisser en mooier uitziet. Sneller en beter de moisturizer opneemt en droogte- lyntjes minder zichtbaar maakt Uw huid ziet er als nieuw uit: exfo liëren versnelt ook daadwerkelijk het celvernieuwingsproces. Met behulp van de Clinique Com puter kan nauwkeurig bepaald wor den welk exfoliërend produkt bij uw huidtype past. Exfoliëren.. Clinique dermatolo gen noemen dit de meest waarde volle hulp voor uw huid. U zi^t waarom. Het bewys ziet stukje cellotape. na. u ziet u op èejn dan niet vergeten uw adreswijziging op te geven aan Dinsdag: 19.00 Ivo Niessen. Woensdag: 19.00 Ivo Niessen. Donderdag: 19.00 Pascal van Daal. Vrydag: 19.00 Frank van Daal. Mededeling Op Maria Lichtmis (2 febr.) vóór de H. Mis zegening van de kaarsen, die na de H. Mis in de sacristie ver krijgbaar zyn. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Piet Direks; Anna Poels-Janssen; Riek Rongen-Gysen. Zondag: 8.30 Overl. fam. Kessels- Verheijen. 10.00 Overl. ouders Loonen-van Rens en deken Loonen; overl. fam. Kleuskens-Thoone (Gem. koor volkszang). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Voor de familie T. Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Donderdag: 9.00 Jan Bemaerts. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand; Maria Lichtmis. 9.00 Voor 'n zieke. Zaterdag: 19.00 Jrd. Martin Moor rees en Wim Versieyen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Sandra van Lim- beek, Pascalle van Reenen, Maud van Arsen. Monique v.d. Pas, Zondag: 8.30 Carmen Moure, Saskia Litjens, Veronique Philipsen, Loes Laurensse. 10.00 Sjouke Camps, Heidi Holierhoek, Stephanie Jans sen, Sanne Bartram.. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Hendrika Steeghs- Versteegen; overl. van de fam. Bomm. Zondag: 11.00 Hoogmis. St. Petro nella Custers-Litjens; Theodorus Pouwels en overl. fam.; overl. ouders Egelmeers-Hermens en overl. fam.; Johanna Gerritsen- Roelofs. Woensdag: 19.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Vrijdag: 9.00 II. Mis Carolien Phi lipsen; st. Baten-Jeurissen,- t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). St. jan-Bernard Custers en Wilhelmina Vergeldt; Frank Voermans; overl. fam. Janssen-Jenniskens; Jan Peeters. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid (J.H.); Frans Berkere- Schwachhöfer; Mathijs van Kem pen en Johanna Lochtens; Mien Litjens-Lemmen; Sjaak Classens; weekd. Toon Hendrickx (4); gest. jrd. Hendrina Jenniskens- Voermans en echtgenoot; maandd. Antonetta Direks-Derckx en Henri Direks. Zondag: 8.45 Lsm. voor het wel- zyn van de parochie. 10.00 Hgm. voor Maria Rouwet-Stijns (vw fam. R.): maandd. Tteng Claessens; jrd. Frans van Bavel. Maandag: 19.00 Lsm. Joos Jen-, niskens. Dinsdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz. Woensdag: H. Johannes (Don) Bosco, priester. 19.00 Lsm. Johan nes Loenen en Leida Loenen-Poels. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Janssen-Hanssen; gest. jrd. zuster Jeanne van Rens, Michel Loonen en overl. fam. Vrijdag: Maria Lichtmis; Tevens Eerste vrijdag van de maand. Van af 8.45 Ziekencommunie aan huis. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (vw offer blok); Maria Loonen-Scheffere; weekd. Grada Heldens-Direks (1). Zaterdag: 19.00 Lsm. Antoon Ver- heijen en overl. fam. Verheijen- Droessen; harrie Vereteegen (vw fam. V.F.M.); Corrie van Berlo- Thyssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; weekd. Toon Hendrickx (5); jrd. Leida Loenen-Poels en echt genoot. Akolieten Zaterdag: 19.00 Fred Litjens en Erik Direks. Zondag: 8.45 Frank de Klein, Frank Litjens en Sjef Drabbels. Misdienaars ma t/m vr: 19.00 Bobby Leijen- dekkers en Styn van Glabbeek. Lektoren Zaterdag: 19.00 mej. Goen Reintjes. Zondag: 8.45 dhr. Harry Bovée. Gedoopt: Bjom Geurijens, Steeg- se Peelweg 5. Overleden: Op 18 januari 1990 overleed in het St Elisabeth zieken huis te Venray Grada Heldens- Direks, Vullingsstraat 37. in de leef- tyd van 79 jaar. Na een plechtige Uitvaartdienst in onze parochie kerk op 22 januari 1990 legden wij haar te rusten op ons kerkhof in Leunen. 'n abonnement waard Een kennismaking met enkele, bekende gemeente-arbeiders uit] het verleden. De opname is van omstreeks 1938 en werd gemaakt voor de in gang van de oude tramloods die zal zodanig dienst deed van 1909 tót de opheffing van de paardetram in 1926. De loods werd daarna gebruikt als stallingonderkomen voor 't rollend materiaal van de dienst ge meentewerken en als brandweerka zerne. In 1964 werd het houten onderkomen door brand geheel verwoest. De bekende Venraynaren van toen zyn: v.l.n.r.: Tienuske Hendriks, Han nes v. Gerven, Heiman v. Ooyen en de trotse bestuurder van de mooie Bedfort vrachtauto Louis Linders. Archieffoto J. v.d. Putten. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 •raat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis. Zondag: 4e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Piet Spee en rector Cox (koll.). Akolieten: Jan Willem v. Rens en Richard janssen. Misdienaars van de week Sylvia en Hanneke. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: Gedachtenis van de H. Johannes Bosco, priester. 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrydag: Feest van de Opdracht van de Heer in de Tempel; Maria Lichtmis; Eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis tot zekere in tentie. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Martinus Rongen: Johanna Gerrits; Corrie v.d. Ven-v.d. Velden (koll.). Rektoraat Veulen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jae Ewals en echtgenote: overl. fam. V. Ool- Flerukens; overl. fam. Clephas- Bankere; jgt Geert Classens. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Leen v. Staveren. Maandag: 8.30 H. Mis. Dinsdag: 8.30 H. Mis. Woensdag: 8.30 H. Mis uit dank baarheid. Donderdag: 8.30 H. Mis. Vrijdag: Maria Lichtmis; Eerste vrydag van de maand. 8.30 Bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Akolieten zondag: Peter Knapen en Mare van Kempen. Misdienaars Gertjan Holtermans en Thijs van Kempen. Parochie Ysselsteyn 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Jrd. P. Verstap pen echtg.; Jan Hendrix; N. Michels-Lamere (neven en nichten); Wim Koonings; uit dankbaarheid (C). Zondag: 9.30 Geestelijk welzijn van onze parochie. 11.15 P. Potten en overl. fam. Potten-Coopmans; M. van Haperen en overl. fam. Van Hperen-Verechuren; uit dank baarheid. Maandag: 19.00 Overl. fam. Philipsen-Hendrickx en Hendrikus van Asten. Woensdag: 19.00 Overl. oudere Wismans-v. Vegchel en Harrie Geurts. Vrydag: Maria Lichtmis. 19.00 Kaarsenwijding en Eucharistievie ring. Voor Jacques Claessens; Grad Arts en overl. fam. Na de H. Mis ge legenheid om de Blasiuszegen te ontvangen! Misdienaars Zaterdag: 19.00 Sj. Slangen en B. Pouwels. Zondag: 9.30 B. Slangen en D. Wij- nands. 11.15 M. en P. Potten. Maandag: C. Smits en N. Jaspers. Woensdag: P. v.d. Munckhof en B. Vergeldt. Vrijdag: Rob en Thys Berkere. Spreuk van de week "Wie gelijk heeft, schreeuwt niet!" Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Stan van Dijck (Ring weg 10) en Jos Arts (Puttenweg 122). Proficiat! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Fhm. V. Osch- Janssem Teng Emonts. Misd.: In- grid Wismans en Anke Broeren. Zondag: 10.00 Han Bardoel; Tien Willekens. Misd.: Kim Thielens en Wendy Bonants. 11.30 Lamb. Lom men, Cath. Hoedemakere en Ki. Misd.: Suzanne Wilms en Yvonne Tijssen. Maandag: 8.30 Mevr. V. Dijck- Sandere. Dinsdag: 8.30 Antoon Michels. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Ser en Aleida v.d. Hoogenhof; Han Bardoel (vd Beja.); Henk v. Mey- el en overl. fam. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Piet v. Rijswijek. Vrijdag: 12.30 Huw. Mis voor Joos Jacobs en Petra Gellings. Misd.: Roel Creemers en Martijn Wilms. 14.00 Huw. Mis voor Nard Keuten en Anja Ingenpas. Misd.: Karin Duykere en Joy Arts. Zaterdag: 19.00 Fam. Tijssen. Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. Kerk poetsen Mevr. Zegers-Arts en mevr. Marlens. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Angela Merici. 19.00 Voor de parochie; Jan Peetere. Zondag: 4e Zondag door het jaar. 10.00 H. v. Vegchel. Maandag: 8.30 Bijz. intentie (M.J.). Dinsdag: H. Aldegondis. 8.30 Fhm. V. Kaste ren-Jacobs. Woensdag: H. Johannes Bosco. 8.30 Bijz. intentie. Donderdag: H. Brigida. 8.30 Ge zondheidszorg in Derde Wereld. Vrijdag: Opdracht van de Heer in de Tempel; Eerste vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis. 11.00 Zilv' Huw. Jub. fam. Bol-Joosen. Zaterdag: H. Blasius, bisschop en martelaar, patroon tegen keel ziekten. 19.00 Hariie Bouten. Misdienaars Zaterdag: Stefanie en Antoon. Zondag: Ellen en Marieke. Lektoren Zaterdag: Josien Claessens. Zondag: Maria Lenkens-Eimens. Een gedachte: 'Zalig die vrede brengen, want zij zullen kinderen van God genoemd worden' (Evangelie). Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle overleden oudere, weldoeners en voor fam. V.d. Win kei-v. Kempen en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers: Lz.i. en uit dank baarheid. 10.00 Hoogmis voor Ar- noldus Reijndere; Rector Bertholdus Heijnen en alle broe ders en zusters van de Karmel; Jo- hannus v.d. Winkel en Ria v.d. Oord-Berge. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en t.z.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis uit dankbaar heid en v.b.i. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema Gebeden die door God verhoord worden in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. uw weekblad GROTESTRAAT 7 VENRAY TEL. 04780-84263 Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 28 januari zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst ge houden. OECUMENISCHE BASISGROEP Heel de Kerk, heel de wereld i A.s. zondag 28 januari is er een viering van de oecumenische basis-1 groep "Heel de kerk, heel de we reld". Thema van deze viering is "De andere weg". Voorganger is: pastor F. Meyër. Plaats: Kapel be jaardencentrum Het Schuttersveld; Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin dernevendienst. Er zullen weinig mensen in Ven ray zijn, die ooit hebben gehoord van een jongerengroep, die de scho ne naam 'House of the living Bass- heads' draagt. Ook wij hadden er nooit van gehoord, totdat wij via de gemeente een evaluatierapport ont vingen. dat ging over de bevindin gen van de gemeente, het RISC (Regionaal Instituut voor "Welzijns werk Noordelijk Limburg) en het RIM (Regionaal Instituut Maat schappelijke dienstverlening) met deze groep. De leden hebben zelf de naam gekozen uit hun eigen muzi kale voorkeuren, zoals Hip-Hop, Hard-Rock en/of New Wave. Het gaat derhalve over jongeren, die in leef tijd variëren vanaf 13-14 jaar tot 17-18 jaar, die kennelijk nergens een 'passend onderdak' kunnen vinden, waardoor het risiko van vernielingen, baldadigheid en kri- minaliteit als gevolg van verveling zeker aanwezig is. PROBLEEMJONGEREN Gemeente, RISC en RIM afd. Jeugdhulpverlening hebben begin 1988 kontakt met elkaar gezocht om te bekijken of er wat was te doen aan de problemen, die jonge ren in de leeftijd van 13 tot 18 jaar, met name in de wijk Brukske, ver oorzaakten. Het gevolg was, dat in februari 1988 RISC en RIM kontakt hebben gezocht met deze groep, die inmiddels haar aktiviteiten had verplaatst naar het centrum van Venray en was uitgegroeid tot zo'n dertig jongeren, overwegend jon gens en een beperkt aantal meisjes. Zy vonden, dat in Venray nergens plaats was voor hen: een plaats waar ze zich konden thuisvoelen en een aktiviteitenaanbod konden vin den, dat het aansprak. GESLAAGDE OPVANG Uit het evaluatierapport, dat op 30 januari in de commissie voor onderwys, cultuur, jeugd, sport en rekreatie aan de orde wordt gesteld blijkt, dat de opvang tot op heden zeer geslaagd is. Het experiment dient gekontinueerd te worden als strukturele aktiviteit is intussen al de konklusie van de gemeente, RISC en RIM. In het begin kwam de groep op maandagmiddag in De Clockert bij een onder begeleiding van een jeugd- en jongerenwerker en de jeugd-maatschappelijk werkster. Later verhuisde men naar de eetge legenheid van OJC Dingus en sinds augustus 1989 heeft de groep op donderdagavond de beschikking gekregen over de grote zaal van dit Open Jeugdcentrum. EVALUATIE De groep heeft de begeleiding van RIM en RISC geaksepteerd. In de af gelopen periode zijn bijna 100 jon geren bereikt met deze voorziening. Momenteel is er sprake van een kerngroep/vaste groep van 20 tot 25 bezoekers. Verder neemt een steeds wisselend aantal jongeren, afkom stig uit Brukske. Veltum en Land- weert deel aan de aktiviteiten, zoals die in Dingus voor hen worden ge organiseerd. De vraag of het projekt konkreet heeft bijgedragen aan minder van dalisme, burenoverlast, diefstal, druggebruik, etc. in Venray, is moeilijk te beantwoorden. Wel wordt gekonstateerd, dat er voor de ze jongeren een nieuwe mogelijk heid is gekreëerd, van waaruit onder deskundige begeleiding stu rend en korrigerend opgetreden kan worden. Hierdoor ontstaat een minder explosieve situatie, waarin de groep aanspreekbaar is op, zowel negatieve als positieve ontwikke lingen. LEER-STRAFPROJEKT Intussen is ook gebleken, dat het leer-strafprojekt van RIM een geslaagd experiment is, dat ook lan delijk aandacht heeft gekregen. Vermeld wordt, dat een aantal jon geren in aanraking is gekomen met de politie. Voor hen dreigde een proces-verbaal en eventueel gevan genisstraf. Door bemiddeling van uit dit projekt heeft een aantal jongeren kunnen deelnemen aan het leer-strafprojekt, uitgevoerd door het RIM, afdeling Jeugdhulp verlening.. Tbch kan aan dit leer-strafprojekt voorlopig geen vervolg worden ge geven vanwege het ontbreken van financieringsmiddelen. RIM houdt kontakt met het Ministerie van Justitie. Mogelyk kan over twee of drie jaar struktureel geld worden vrijgemaakt voor dergelijke (groeps-)projekten. Wat de jongerengroep "House of the living Bassheads' betreft ver- I meldt de evaluatie, dat voortzetting van deskundige begeleiding van RIM en RISC en van de groepsbij eenkomsten noodzakelijk is. Dat voorkomt, dat deze jongeren terug vallen in een leeg gat, het bevordert preventie en bovenal doet het recht aan deze jongeren en daar gaat het om. Op een onbewaakt moment heeft een 27-jarige inwoner uit Leunen, zijn kans gezien een grêep in de kassa van een benzinestation aan de Stationsweg, te doen. Hij nam een bedrag van 1.500,- mee. De politie kwam hem in korte tijd op het spoor maar in die tussen tijd had de dader al de helft uitgegeven van het gestolen geld. Na verhoor en opmaking van pro ces verbaal is hij huiswaarts ge zonden. INBREKER GEWOND Bij een inbraak in een woning aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn moet de dader gewond zijn geraakt. Bij de voordeur was een ruit in geslagen en daar begon het bloedspoor. De dader is toch door de achterdeur binnengekomen, vermoedelijk met een valse sleutel. Een videorecorder van 1.150," is ontvreemdt. WASGOED GESTOLEN Een aan de waslijn, van een flat aan de Zuidsingel, te drogen han gende wasgoed, is van de lijn ge haald. Vermist worden nu o.a. twee heren jeans. POGING TOT INBRAAK Met grof geweld, via een toegangs deur, is getracht toegang te verkrij gen in een in Brukske gelegen supermarkt Kennelijk is de dader in zyn werk gestoord door een voorbijganger. De politie vraagt end ge getuigen die de dader aan zijn werk bezig hebben zien zijn of die gene waardoor de dader gestoord zou zijn. Hen wordt gevraagd con tact op te nemen met de gemeente politie. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16