Nieuwe beschermvrouwe van bedrijfsbrandweer Phoenix geïnstalleerd 11 Fiore Bianco, een Italiaans restaurant PEEL EN MAAS 3e Prijs voor Vim ie Thijssen Kerst- en Nieuwjaars kaarten^ Country-avond Venray geslaagd Groene Kruis start afslank- kursus Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS Begeleiding muzikale vorming basisscholen Broekhuizenaar winnaar van A-l aktie Garage Van Haren Donderdag 7 december - Pagina 7 )e leerlingen van openbare basis- chool de "Flierefluit", Kiosk 116, i802 NT Venray, willen de firma Haren bedanken voor alle ihirts die wij gekregen hebben om tij alle aktiviteiten waar onze school aan meedoet te dragen. Door de leerlingen uit de hoogste groepen is een tekening gemaakt en een selektie uit deze tekeningen werd door Sint met de Pieten, ver gezeld van de ouderraad, leerkrach ten en enkele leerlingen aangeboden. 'olitie waarschuwt en vraagt medewerking Het afgelopen weekend kwamen r by de politie eeii vijftal meldin- »n binnen van diefstal van KINLA-takken, een soort hulst met ode bessen, vanuit tuinen gelegen an de Helfrichstraat, de Whist- •rstraat en de Westsingel. Dergelijke takken worden ge- ruikt voor het opmaken van erststukjes en kerstversieringen. Het is in andere jaren ook meer- ere malen voorgekomen, dat bezit- •rs van deze in de tuin staande lanten, 's morgens tot de ontdek ing kwamen dat die planten wa- en kaalgeknipt. Mogelijk zijn er getuigen van deze liefstallen, welke door meerdere ersonen tegelijk moeten worden epleegd, terwijl ze de beschikking 1 noeten hebben over een vervoer- niddel. Indien er getuigen zijn, die de po- tife op het spoor kunnen zetten an de daders, worden deze DRIN- IEND verzocht kontakt op te ne- len met de politie. 'n abonnement waard Drie Venrayers aangehouden De rijkspolitie van de groep Horst heeft, na intensief speurwerk, 10 inbraken in vakantiebungalows in het rekreatieoord Loohorst tot oplossing gebracht. Die inbraken vonden plaats in de maanden mei, juni en juli van dit jaar. De inbra ken werden vrijwel allen op dezelf de wijze gepleegd, nl. door het inslaan van een ruitje van de bun galow, en steeds als de bewoners af wezig waren. De buit bedroeg meestal geld. fototoestellen, scheer- apparaten en kleding. In totaal voor meerdere duizenden guldens. Een klein deel van de buit werd bij huiszoeking bij de drie daders, allen afkomstig uit Venray en in de leeftijd van 18 tot 20 jaar, terugge vonden. Het drietal is ingesloten. De mo gelijkheid is niet uitgesloten dat zij nog meerdere inbraken op hun kerfstok hebben. DIEFSTAL FONTEINPOPM Uit een achter een woning aan de Cellostraat gelegen berging is een fonteinpomp, ter waarde van 250,- ontvreemd. Hoe die diefstal heeft plaatsgevonden kon niet wor den vastgesteld. Gildemeester Annie Thijssen (Lu- ciastraat) was afgelopen weekeinde weer suksesvol met een van haar zelfgemaakte poppen. Tydens de ,De meest uitgebreide Intercard- kollektie ligt bij ons ter inzage. Moderne aquarellisten, maar ook oude meesters als Rembrandt, Spohleren natuurlijk Anton Pieck. Bestel vooral tijdiê. uw keuze is dan 't grootst. van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 inlcrcaril expositie "Creato voor Beeldende Kunst" in Kasteel Hoensbroek be haalde zij een 3e prys in de katego- rie vrije expressie. In deze kategorie werden diverse handvaar digheden beoordeeld. Van de 50 poppen die meedongen was de pop van Annie Thijssen de enige die in de prijzen viel. Op de foto de prijs winnende pop. Op zaterdag 2 december konden we weer eens genieten van een country-avond in Venray. Een ge beuren wat eigenlijk veel te weinig aandacht krijgt. Zo'n country-avond is een hele belevenis apart en niet te vergelij ken met zomaar een avondje uit. Afgelopen zaterdag was het weer lekker genieten van "live"-country- muziek in café 't Vat m.m.v. de countryband "Country Breeze". On der het genot van zowel traditionele als moderne countrymuziek kon den we ook kennismaken met het countrydansen of om de Ameri kaanse term te gebruiken "Line- Dancing". Enkele leden van de Green River Country Club, deze nam het initia tief en verzorgde ook de organisatie voor deze avond, demonstreerden hoe mooi het "Line-Dancing" kan zijn. Gelukkig is er in Venray gele genheid om dit soort dansen te leren. Al met al dus een geslaagde avond, die ook zeer zeker voor her haling vatbaar is. Myn dank als countryliefhebber aan de Green River Country Club voor de organi satie van zo'n fantastische gebeurte nis. Ik hoop dat dit in de toekomst vaker gaat gebeuren. Het bleek ook nu weer, dat er een hechte band bestaat tussen de 25 leden van de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox. Zij waren met hun echtgenotes naar een in Hinsbeck (Did) gelegen restaurant gereisd, om daar afscheid te nemen van hun beschermvrouwe, mevr. Son- nebom, die node afstand deed van deze erefunktie, omdat haar man, direkteur van Rank Xerox Venray, per 21 december a.s. een nieuwe funktie krijgt. 1972 Voor mevr. Stierman was in 1972 de eer weggelegd beschermvrouwe te worden van deze toen al 5 jaar oude bedrijfsbrandweer. De taak van deze beschermvrouwe mag niet te licht worden gezien. Daar waar mogelijk dient zij de belangen van de leden van de bedrijfsbrandweer by de hoogste baas te bepleiten. Daarom kan die funktie niet in be tere handen worden gelegd, dan in de handen van de echtgenote van de direkteur... Omdat, in 1983, te vroeg naar menselijke maatstaven, afscheid moest worden genomen van direk teur ir. Stierman, moest ook mevr. Stierman haar taak als bescherm vrouwe, die zij met veel enthousias me en inzet had vervuld, overgeven aan haar opvolgster, mevr. Son- nebom. DANK Het was aan Ger de Groot, als commandant van deze zo uitste kend funktionerende bedrijfs brandweer, om mevr. Sonnebom te danken voor al datgene wat ze op haar manier had bijgedragen aan de bedrijfsbrandweer, die daardoor de blijvende aandacht kon behou den van de direktie van Rank Xe rox. Ger de Groot deed dat op de van hem bekende wijze, een "spraakwaterval". De taak van een bedrijfsbrandweerman, aldus Ger de Groot is geheel anders dan die van de vrijwillige brandweerkorp sen. Immers, by de bedrijfsbrand weer is de brandpreventie nummer één. In de 22 jaar dat Rank Xerox de beschikking heeft over een be drijfsbrandweer, is het aantal keren dat ze in aktie moest komen, te ver waarlozen. Ger de Groot had namens zijn team enkele passende cadeaus, in de vorm van een drietal foto's. Daar naast overhandigde hy mevr. Son nebom nog het fraaie boek "De Nederlandse Brandweer totaal". En toen dat allemaal achter de mg was, werd de nieuwe bescherm vrouwe mevr. Els Stollman-Eyck als beschermv rouwe geïnstalleerd. Aan haar overhandigde Ger de Groot het symbool van de bedrijfs brandweer van Rank Xerox, twee hanen naar elkaar toekijkend, ver bonden met een halve stormkop, om daarmede de koppeling brand weer en beschermv rouwe te symbo liseren. Mevr. Stollman verklaarde gaarne bereid te zijn deze erefunktie op zich te nemen en beloofde daar waar mogelijk de belangen van de bedrijfsbrandweer op dezelfde wy- ze als haar voorgangster te be hartigen. Weer serie inbraken Met geweld was toegang ver kregen tot de kantoren van het aan de Kempweg gelegen bouwbedrijf. Met een meegebrachte zuurstof- en propaangas-snijbrander was de kluis opengesneden. Het daarin aanwezige geld, ongeveer 3.000,- werd ontvreemd. De in de kluis aanwezige brandvrije kast was eveneens opengesneden. De daarin aanwezige papieren bleven echter achter. Ook de snijbrander liet men liggen. Daardoor kon de technische recherche verschillende sporen vei lig stellen. By terugkeer van vakantie be merkte een bewoner van het Gem- madal dat er ongewenst bezoek in z'n huis was geweest Blijkens de sporen was getracht de voordeur te forceren. Dat was niet gelukt, waar na men maar een lichtkoepel for ceerde. De gehele woning bleek doorzocht te zijn, maar er wordt niets vermist. By een andere woning aan het Gemmadal is het bij een inbraakpo ging gebleven. De achterdeur was zeer goed afgesloten, zelfs met twee ijzeren stangen. Er is die donder dagavond om 20.50 uur wel aan de woning aangebeld, maar er werd niet opengedaan. Mogelijk gaat het by deze inbraak om meerdere daders, want rond dat tydstip hebben getuigen twee don ker geklede jongemannen in de richting van het Hoogveld zien weg lopen. Mogelijk is dit door nog an dere getuigen gezien, die zich nog niet by de politie hebben gemeld. Zy worden dringend verzocht kon- takt op te willen nemen met de politie. Door vernieling van een ruit van de keukendeur was toegang verkregen tot een aan de Henseni- usstraat gelegen café. De tussen deur was ook ingeslagen, waardoor toegang tot het café verkregen werd. De gokkasten en automaten waren opengebroken en het daarin aanwezige geld is verdwenen. Omdat de daderfs) nogal ruw te werk zyn gegaan beloopt de schade voor de exploitant enkele duizen den guldens. Een bewoner is wel wakker ge worden van lawaai, maar hy dacht dat er ergens ruzie was en is verder gaan slapen. Door forcering van de voor deur was toegang verkregen tot een aan de Hoofdstraat te Oirlo gelegen cafetaria. Hier werd niets ont vreemd, maar de schade bedraagt ongeveer 300,--. Met een schroevendraaier was getracht toegang te verkrijgen tot de dames- en herenkapperszaak aan de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum. Door een extra vergren deling van de deur is dat niet ge lukt. De vrouw des huizes is die nacht wel wakker geworden, ze hoorde een auto wegrijden maar schonk daar geen aandacht aan. In dezelfde nacht was ook ge tracht de achterdeur van een aaan de Mgr. Hanssenstraat gelegen cafe taria open te breken. Daarin slaag de men niet Wel kon men de voordeur forceren. De gokkast was opengebroken, maar daarin zat toe vallig geen geld. Er zyn wat pakjes sigaretten en blikjes cola ont vreemd. Totale schade 500,-. De achterdeur van een woning aan de Marimbastraat werd gefor ceerd. Uit de woning zyn een video- rekorder en enkele sieraden verdwenen. Ander spul stond reeds klaar om mee te nemen maar ken nelijk is de dader toen in zijn werk gestoord en heeft hy zijn buit niet meer kunnen meenemen. WEER INBRAKEN IN AUTO'S Twee inwoners kwamen bij terug keer bij hun in 't Bergkwartier ge parkeerde personenauto's tot de ontdekking dat in hun auto's was ingebroken. De dader scheen het bij de eerste auto moeilijk te heb ben gehad, want eerst was de linker portierruit geforceerd en toen dat niet lukte werd de rechter portier ruit maar ingeslagen. Een Blau- punkt autoradio ter waarde van 1.000,- was verdwenen. De inbraak in de tweede auto was kennelijk gemakkelijker gegaan, want hier was door forcering van een portier toegang tot de auto ver kregen. Een radio ter waarde van 450,- was optvreemd. Beide auto-inbraken vonden plaats in de nacht van 4 op 5 de cember. FIETSERS ZWAAR ONDER INVLOED Een 28-jarige vrouw botste op de Oude Oostrumseweg met haar fiets tegen een aldaar geparkeerde per sonenauto. Ze krabbelde overeind en reed. niet in een recht spoor, naar haar woning. Daar weigerde ze ook na vordering, de deur voor de politie open te maken. Met een lastgeving tot binnentre den kon de politie eindelijk de da me aanhouden. Dat ging echter moeilijk, gezien haar toestand, want ze was zwaar onder invloed van alcohol. Tbch lukte het haar in het bekende pypje te blazen. Het re sultaat rechtvaardigde haar een ry- verbod van ...13 uur op te leggen en proces-verbaal aan te zeggen. Op dinsdagavond 23 januari start het Groene Kuis in Venray de kur sus "Samen Stap voor Stap Af slanken". In Wanssum gaat deze kursus op maandagavond 5 februari van start. Deze kursus wordt georganiseerd door de dienst voedingsvoorlich ting en dieetadvisering van de Pro vinciale Vereniging Het Limburgse Groene Kruis. Tydens deze kursus krijgen de deelnemers stapsgewijs informatie over gezonde voeding. Met behulp van deze voedings- informatie leren de kursisten op verantwoorde wijze af te vallen en daarna zelf op het gewenste gewicht te blijven. Daartoe krygen zy elke week op drachten die aan een bewustwor ding van het eetgedrag bijdragen en een verantwoorde voedselkeuze be vorderen. Deze kursus bestaat uit 15 weke lijkse bijeenkomsten en wordt ge geven aan groepen van minimaal 15 en maximaal 20 personen. De kursus ziet er als volgt uit: 1 kennismakingsbijeenkomst; 8 bijeenkomsten onder leiding van een diëtist over gezond eetgedrag: 5 bijeenkomsten onder leiding van een docent voedselbereiding; 1 bijeenkomst beter bewegen. De kursus wordt in Venray en Wanssum 's avonds gegeven. Wanneer u aan deze kursus wilt deelnemen, dient u zich vóór 20 de cember a.s. aan te melden by het Groene Kruis Venray, Bergweg 4, tel.nr. 04780-81269. VALLENDE LADING Van een vrachtauto viel op de kruising Deumeseweg-Witte Ven- neweg een deel van de lading, be staande uit PVC-pijpen. De lading kwam op de rijbaan terecht De po litie kon de vrachtrijder achterha len en alles werd keurig volgens het boeltje afgewerkt. BESTUURDER LETTE NIET OP Een vrachtwagenbestuurder lette by het afslaan, op de Maasheseweg naar de Nieuwhuisweg, onvoldoen de op het verkeer op het fietspad. Een 16-jarige bromfietser uit Maas hees kon een botsing met de afslaande vrachtauto niet voorko men. By de botsing werd hij licht gewond. In de Hoenderstraat in Venray start vanaf vandaag, donderdag 7 december, het Italiaans restaurant II Fiore Bianco, de witte bloem. In een zuideuropees aandoende sfeer kunt u vanaf vrijdag proeven en genieten van de typisch Italiaan se gerechten zoals de pizza en de iVlcohol kon trol e In de nacht van zaterdag op zon dag hield de politie weer een zg. ge richte alcoholkontrole en wel op de Noordsingel. Leunseweg en de Zuid singel. In totaal werden 106 auto bestuurders op alcohol getest. Vier bestuurders, waarvan drie uit Venray. hadden dusdanig ge dronken. dat hen een rijverbod van 3 tot 8 uur werd opgelegd. Proces verbaal is hen aangezegd. Een bestuurder uit Someren kreeg een rijverbod van 2 uur. Hem werd een transaktie van 250,- aangeboden. BRAND BIJ AFBRAAK DEEL SCHOUWBURG De brandweer moest maandag avond in aktie komen voor het blus sen ran een branie dat was ontstaan in een hoop isolatiemate riaal. afkomstig van de sloop ran de voormalige bibliotheek. Tydens het losbranden ran de stalen balken -zyn gloeiende -vonken in dat afval terecht gekomen. Dat is gaan smeu len. zonder dat dit door 't personeel bemerkt wërü.;'-*~ -1*- Tben de brand ontdekt werd, werd de hulp ingeroepen van de brandweer, welke de brand vry snel wist te doven. Later op de avond werd de resterende afvalberg van hout en isolatiemateriaal nog ge heel opgeruimd met behulp van een bulldozer. BRANDWEER BEHOEFDE NIET IN AKTIE TE KOMEN De brandweer rukte uit, nadat een melding was binnengekomen, dat een aan de Veltumse Kleffen staande personenauto in brand zou zijn geraakt. Voordat de brandweer arriveerde was de brand echter reeds geblust De brand, met een enorme rookontwikkeling, was ont staan doordat via een defekte brandstofpomp olie op de hete mo tor was gedruppeld. Dankzij snel en goed genomen maatregelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen. pasta-produkten, maar 11 Fiore Bi anco zou zichzelf geen restaurant noemen als daarnaast niet ook di verse vis- en vleesgerechten op de kaart zouden staan. Het nieuwe restaurant aan de Hoenderstraat is vanuit een woon huis verandert, in een intieme ruimte waar je naast de bamiimte ook kunt eten in een nieuw aange bouwde serre, of op de le verdie ping die middels een vide direkt verbonden is met de begane grond. De aanzet tot het opstarten van deze nieuwe eetgelegenheid is gege ven door Wilbert Jeuken en Sjan van Gend; de exploitanten van het ernaast gelegen café de Bonte Koe. Met de opening van dit restaurant hopen zy een bijdrage te leveren aan het in Venray op een aangena me en niet te dure wyze de inwen dige mens te kunnen bevredigen. De receptie is vandaag vanaf 19.00 uur, waarvoor by deze ieder een van harte uitgenodigd wordt Sinds de invoering van de Wet op het Basisonderwijs (1985) is de op- name van een deelplan muzikale vorming in hét schoolwerkplan verplicht. In de afgelopen vier jaar heeft de muziekconsulent, in sa menwerking met de teams, dit on derdeel van het schoolwerkplan opgesteld en een leerstolpakket op gesteld. Daarnaast heeft hy in sa menwerking met de consulent van de Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Limburg een projekt "Van niets tot iets" ontwikkeld, waarin de school op speelse wijze komt tot zg. totaaltheater, waarin alle facet ten van het theater aan de orde ko men. zoals toneel, muziek, dans, mimiek, schminken, belichting, etc. Alle basisscholen hebben met veel enthousiasme aan dit projekt deelgenomen. In de periode 1989-1993 zal het accent van de muzikale vorming op het "muziek beluisteren" worden gelegd. Daarnaast wordt in deze pe riode ook weer gewerkt aan het pro jekt "Van niets tot iets", waarby per jaar een aantal scholen intensief kan worden begeleid. "Als ik hem aan iemand gun. dan ben jy het wel" zei de heer Bert van Haren, direkteur van Autobedryf Van Haren, vrijdagmiddag tegen de heer P.J.H. Tissen uit Broekhuizen. Even tevoren had verkoopmanager Joep Eickholt de sleuteltjes van de A-l Escort ter waarde van 10.000,- overhandigd aan de gelukkige win naar van de A-l jubileumwedstrijd van Ford, waarmee deze zyn vrouw een prachtig Sinterklaascadeau kon geven. De heer Tissen had onlangs door middel van een door Autobedryf Van Haren uitgeschreven openbare inschryving, een bod gedaan op een van de vele tot een minimum afgeprysde gebruikte wagens. Daar mee kwam hy in het bezit van een lotnummer, waarmee hy kon mee dingen naar de uitgeloofde hoofd prijs. Op 30 november vond de trekking plaats. De heer Tissen. die achttien jaar geleden zyn eerste Ford-Capri by Van Haren in Venray kocht en sindsdien een trouwe klant is gebleven van dit Autobe dryf. bleek de bezitter van het win- nende lot. Vandaar de opmerking van de heer Bert van Haren, dat hy de heer Tissen deze hoofdprys zo graag gunde. De uitreiking liet h(j graag over aan zyn nieuwe verkoop manager, de heer Joep Eickholt, die eerder een gebruikte wagen aan de heer Tissen had verkocht tegen de prys waarvoor h(j had inge schreven.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7