rna*3 274.000 voor PC- privé-projekt gemeente-ambtenaren Makelaarskantoor Zeelen- Van der Burgt 50 jaar Nationaal kampioenschap libre klein extra klasse M°„er weeC& 1 Zagewetters drie maal elf jaar jong De eerste reis is er uit er Vrouwen in technische beroepen Carnavals vereniging 'De Karklingels' Oostrum Biljartvereniging V.O.P. viert 40-jarig bestaan PEEL EN MAAS Donderdag 7 december Pagina 5 De gemeenteraad zal door het col- ege van b. en w. worden voor- 'esteld in totaal 274.000 leschikbaar te stellen om in de ge beente een P(ersonel) C(omputer)- «ivé-projekt van de grond te laten tomen. Uit gemeentelijk oogpunt is de loelstelling het gemeentepersoneel e laten kennismaken met automa- iringstoepassingen en evt. be nde vrees voor de bediening in apparatuur op te heffen of te •rkomen. Tevens gaat het er om belangstelling voor en de kennis ran automatisering te bevorderen, als ondersteuning voor de verdere mtwikkeling van de informatie- morziening en automatisering in de gemeentelijke organisatie. Deze doelstelling, in kombinatie met de jij vele medewerkers bestaande be hoefte om thuis de beschikking te hebben over een Personel Compu ter heeft er toe geleid, dat b. en w., een projektgroep hebben ingesteld met de opdracht de voorbereiding, de uitvoering en de nazorg van dit PC-privé-projekt te verzorgen. ve FINANCIËLE KONSEKWENTIES De deelnemende ambtenaren krygen een rentedragende lening van max. 3.000, af te lossen in 36 maanden, door inhouding op het salaris. Iedere deelnemer krijgt een bedrag van 500 voor opleiding in het PC-gebruik. welke opleiding in beginsel verplicht is. Daarbij wordt een stimuleringsbijdrage van 30% in de aanschafkosten verstrekt met een max. van 900, in verband met de opleidingsverplichting. Zonder dat daarvoor eerst de commissie voor Algemene Zaken om advies is gevraagd, zal de ge meenteraad worden gevraagd: - akkoord te gaan met de uitvoering van dit PC-privé-projekt: - een krediet beschikbaar te stellen van 102.000 t.b.v. de bijdrage in de aanschafkosten van appara tuur en de organisatie van ver plichte opleidingen en een krediet van 172.000 beschik baar te stellen voor de leningen, die tegen een rente van 7.7% per jaar in 36 maanden moeten wor den terugbetaald. Een van de oudste makelaarskan toren in Venlo en omstreken, Zeelen-Van der Burgt, viert deze maand het gouden bestaansfeest. Het feest wordt intern gevierd. In 1939 legde Jan Zeelen (inmid dels 72) de basis voor dit makelaars kantoor, dat momenteel in heel Noord-Limburg aktief is en waar de heer Hulsken thans de eigenaar van is. Makelaar Jan Zeelen mag genist worden beschouwd als een baan breker op makelaarsgebied in deze contreien. Hij was het, die als eerste beleggers naar Venlo haalde, die als eerste zelf nieuwbouw en planont wikkeling liet uitvoeren en die de eerste premie-woningen liet bouwen. In de vijftigjarige historie van dit makelaarskantoor is een aantal hoogtepunten aan te wijzen. Zeelen 'begon in een kantoor aan de Stal- bergweg, verhuisde in 1955 naai- tie Laaghuissingel en trok driejaar ge iden in verband met een xeorgani- itie en een uitbreiding van het irsoneél momenteel 15 mede- 'erkers naar het huidige adres, iltziusstraat 9 in Venlo. De Venlo- [se vestiging is overigens allang niet teer de enige. In 1983 kocht het Makelaarskan- itoor Van der Burgt de aandelen van ■Jan Zeelen, waardoor de huidige "naam ontstond. Zeelen was toen in middels opgevolgd door de heer Se- gers en Van der Burgt was in handen van makelaar Hulsken. In 1984 volgde de overname van ma kelaarskantoor W.A.O. van Soest in Venray. zodat Zeelen-Van der Burgt ook in Venray een vestiging had. In 1986 waren twee belangrijke muta ties aan de orde: makelaarskantoor Thuyls in Blerick werd in Zeelen- Van der Burgt opgenomen en de heer Hulsken werd enige direkteur. De aktiviteiten werden en wor den nog steed uitgebreid. De make laardij van Zeelen-Van der Burgt behelst tegenwoordig duidelijk meer dan alleen bemiddelen bij koop en verkoop van een pand. Het "gouden" makelaarskantoor is gespecialiseerd in onteigeningen, in beheer van zowel bedrijfsmatig als partikulier onroerend goed, in winkelruimten, in taxaties van agrarische objekten. in bedrijfpan den, winkelpanden en paitikuliere panden. Door de jarenlange erva ring en connecties beschikt Zeelen- Van der Burgt over een uitgebreid aanbod -nieuwbouw en bestaande bouw, over huurwoningen en huur- appartementen in geheel Noord- Limburg en zelfs het oosten van Noord-Brabant. Zeelen-Van der Burgt. kent de weg in de doolhof van wetten, bestem mingsplannen en gemeentegaran ties, die vaak van plaats tot plaats verschillen. Het afgelopen weekend werd door V.O.P. de Nationale finale libre klein extra klasse georganiseerd. Vrijdag werd door bondsofficial, dhr. V.d. Brande. om 13.00 uur het toernooi officieel geopend, waarna dhr. H. Defesehe. burgemeester van Ven ray, de openingsstoot voor zijn re kening nam. De nieuwe lakens, in kombinatie met de spanning, zorg den er wel voor dat het tijdschema de eerste avond royaal overschre den werd. Ongeslagen, en met een punt voorsprong op V.d. Heijden, kon Hermes het hotel opzoeken. Dries- sen had een verliespartij en stond op de 3e plaats. De zaterdag begon met een verrassend verlies van de beide koplopers en kon Reynen zich opwerken naar een gedeelde 3e plaats. Twee koplopers met 6 punten en twee achtervolgers met 5 punten was de situatie voor aan vang van de 5e ronde. In die 5e ron de won Reijnen, in 6 beuren van Vlug en Driessen won van V.d. Hey- den. Hermes moest het, in 5 beur ten afleggen tegen Rovers. Driessen kwam alleen op kop met 8 punten, Reijnen 7, Hennes 6, Ro vers 5 en V.d. Heyden 5 punten hadden nog aansluiting. Nadat za terdag de laatste ronde, met winst partijen van o.a. Driessen en Reynen, gespeeld was, bleek dat voor de le plaats alleen nog Dreis- sen en Reynen in aanmerking kwa men en voor de bronzen plek waren nog vier kandidaten. Voor een volle zaal, ondanks dat er weinig toeschouwers uit Venray en het distrikt Venlo e.o. aanwezig waren, werd om 14.45 uur begon nen met de alles beslissende partij en. Op beide tafels werd in slechts vijf beurten de partij uitgemaakt. Driessen maakte zijn partij tegen Reijnen uit met een slotserie van 240 waardoor hij zich kampioen van Nederland mocht noemen. Reijnen werd zeer goede 2e en pro moveerde naar de overgangsklasse. Hermes had zich zeer goed hersteld van zyn "zwarte" zaterdag en werd alsnog goede 3e. Nadat de eerste drie plaats had den genomen op het erepodium bracht harmonie Euteipe het Wil helmus ten gehore, wat door alle aanwezigen zeer op prijs werd In zijn slotwoord prees dhr. V.d. Brande de spelers voor de getoonde sportiviteit, de scheidsrechters o.l.v. dhr. Vermeulen voor hun inbreng aan het welslagen van dit toernooi. Voor de perfekte organisatie van dit toernooi was er een extra woord van dank voor toernooi leider \\- Janssen. Volgens dhr. V.d. Brande was V.O.P. ruimschoots geslaagd om van deze finale iets moois te maken en bood namens de K.N.B.B. een wandbord aan. Nadat distriktsvoorzitter, dhr. Bosman, de spelers gefeliciteerd had met het behaalde resultaat en V.O.P. met deze geweldige organisa tie, kon V.O.P.-voorzitter P. Hermans aan de spelers en scheidsrechters Toen Vorst Piet (Pubben) in 1957 Jeu Arts uitriep tot Prins Jeu I, was het carnavalvieren in Merselo een feit. Naast Piet Pubben hadden nog een aantal Merselose mensen een comité gevormd, dat o.m. tot laak had een Raad van Ellef te formeren. Daar slaagde men binnen enkele dagen in. Die eerste Raad van Ellef bestond uit Johan van Lankveld, Harry Arts, Harry Michels. Harry Kessels, Ben van Rijswijek. Jan van Hoof, Harry van Dijck. Frans Muy- zers, Tfeng Arts. Tien Hoenselaar en Piet Pubben. Van deze mannen van het eerste uur, zijn er drie nog steeds lid van de Zagewetters: Tien Hoenselaar is ere-lid en Ilarry Arts en Jan van Hoof zitten iy het bestuur. Al gauw ging men in Merselo ook een zittingsavond verzorgen. Onder de naam "Karmenaajvisite" presen teerde men een aantal artiesten van eigen bodem, aangevuld met "buutendörpse". Maar dat aantal ar tiesten van elders wordt met het jaar kleiner, terwijl de eigen ar tiesten meer en meer het totale pro gramma gaan uitmaken. TNvee praktisch uitverkochte voorstellin gen per seizoen is voor Merselo geen kleinigheid. Ongetwijfeld zal de muzikale medewerking van de hofkapel, de blaoskapel en de Fide- len Rosentaler daar ook niet vreemd aan zijn. Natuurlijk geen carnaval zonder een plaatselijke "schlager". Dat heb ben ze in Merselo ook direkt begre pen. Niet altijd waren dat daverende suksesnummer, maar vele liedjes hebben het toch tiental len jaren volgehouden, zoals bij voorbeeld de "schlager" uit 1959 "Ik kan now host gen bier mer zien..." Jarenlang was een wielerronde niet hindernissen en het verkleed voetballen een vast onderdeel op het vastelaovesprogramma. 'Ibt in een bloemetje en een blijvende her innering aanbieden. Het dank woord namens de spelers werd gedaan door de kersverse kampioen. Behalve lovende woorden had hij, namens alle deelnemers, een atten tie voor V.O.P. i.v.m. het deze week te vieren 40-jarige jubileum. Uitslag van deze Nationale finale met matchpunten, algemeen ge middelde, part. gemiddelde en hoogste serie: 1. F. Driessen Almere Buiten, 12 23.83 62.50 240: 2. A. Reynen Land- horst. 9 23.40 41.66 172: 3. A. Her mes Standdaarbuiten, 8 22.58 50.00 126. In Noord- en Midden-Limburg is vooral werk te vinden in de techni sche beroepen, maar er zijn weinig vrouwen met een technische oplei ding. Een baan in de technische sektor is niet alleen voor vrouwen, maar ook voor werkgevers onge woon. "Vrouw en Werkwinkel" zet zich er mede voor in, deze situatie te veranderen. Dit is te lezen in het Aktiviteitenplan voor 1990, dat de Stichting Vrouw en Werkwinkel Noord- en Midden-Limburg deze maand presenteerde. De Stichting Vrouw en Werkwin kel heeft tot doel de toegang tot de arbeidsmarkt voor vrouwen te ver groten. De Stichting helpt vrouwen bij het zoeken naar werk. Ze geeft advies bij het maken van een keuze voor werk, en leert vrouwen hoe ze kunnen solliciteren. Ook in 1990 organiseert de Vrouw en Werkwinkel spreekuren ...en kursussen voor vrouwen, die (weer) willen gaan werken. Tijdens de spreekuren adviseren de mede werksters van Vrouw en Werkwin kel over o.a. her- en byscholifig en solliciteren. Voor een gesprek wordt een uur uitgetrokken. Daarnaast organiseert Vrouw en Werkwinkel kursussen en thema dagen over b.v. banen en beroepen- oriëntatie, het starten van een eigen bedrijf, en vrouwen tech niek. Er zijn speciale kursussen voor zwarte en migranten vrouwen. De afgelopen jaren is gebleken dat de Vrouw en Werkwinkel in een behoeft voorziet. Steeds meer vrou wen weten de weg naar het spreek uur en de kursussen te vinden. Vrouwen die advies willen bij het zoeken naar een baan kunnen te recht bij: De Stichting Vrouw en Werkwinkel in Venlo, tel. 077- 517636. Er zijn ook spreekuren in Venray, aan de Oostsingel. 1963, toen men een boerenbruiloft ging organiseren. Dat heeft men tien jaar lang vol gehouden, maar toen was de fut er kennelijk uit en kwam dit carnavalsgebeuren een jaar of zes stil te liggen. In 1979 nam "de Neej Buurt" de organisatie weer op, en tot op de dag van van daag tot ieders schik en tevre denheid. Natuurlijk ontbreekt in Merselo ook de viering van het Jeugdcar- navl niet op het programma. In de organisatie heeft de Jeugdsoos JUM een belangrijk aandeel. En de geza menlijke Merselose verenigingen met jeugdleden zorgen elk jaar weer voor een jeugd-prinsewagen. Maar ook "de out^jes" worden niet vergeten de oude-prinsen wel te verstaan. Zij hebben zich in een "kompeneej" verenigd en ma ken deel uit van het gehele carna valsgebeuren. In een goed verzorgde brochure hebben "De Zagewetters" afgelopen drie maal elf jaar nog eens netjes op een ryQe gezet, tot leering en vermaak... Morgen, vrydagavond recipieert de jubilerende vereniging, onder leiding van Vorst Theij en de 33e Prins, Twan I, voor de Merselose mensen en andere belangstellen den. Zaterdag worden zuster- camavalsverenigingen op de recep tie verwacht. Zittingen op 12 en 13 januari 1990 Op vrydag 12 en zaterdag 13 ja nuari worden weer de zittingen in Oostrum gehouden. Een keur van artiesten zullen op deze avonden voor het voetlicht treden, nl. Um Um, Rob Miesen, Oere toe, Dwarace bakken, de Barbier, Frank Schry- en. Ut Göt, Turn Turn, de Trennesettere en Theo Theeuwen, de winnaar van de liet(jesmiddag 1989. Het muzikale gedeelte is in vertrouwde handen van de Eiken hofkapel. Op 9 december a.s. viert biljart vereniging Voor Ons Plezier uit Venray haar 40-jarig bestaan. De klemtoon mag bij deze gelegenheid zeker wel op vieren gelegd worden, het 25- en 30-jarig bestaan van deze vereniging is voor de buitenwereld onopgemerkt voorbij gegaan, maar het 40-jarig jubileum wordt op twee manieren naar buiten gedragen. Al lereerst is er op 1, 2 en 3 december de Nationale finale libre klein extra klasse die door V.O.P. wordt georga niseerd. Een unicum in de geschie denis van de Ven ray se biljartsport. Op 9 december is dan de feestavond voor leden en oud-leden van V.O.P. V.O.R is opgericht door een der tiental bi\jartliefhebbera in café Vol- leberg aan de Henseniusstraat. Een van deze biljartliefhebbere was Pierre Volleberg en Pierre is het nog steeds, zodat hij op deze dag zijn 40-jarige lidmaatschap viert. Tbt 1965 was het clublokaal in de Henseniusstraat maar door allerlei omstandigheden buiten de vereni ging om werd, in 1966, na een korte tussenstop by café Klomp aan de Langstraat, besloten om naar ons huidige clublokaal, café Halfweg, te verhuizen. Dat V.O.P niet altijd die vereni ging is geweest die het nu is bewast wel het feit, dat vroeger ieder jaar opnieuw met een lege kas werd be gonnen. De oorzaak hiervan was dat op de jaarlijkse teeravond. met vele meters worst en het nodige bier, de kas gewoonweg leeg ge maakt werd. De teeravond van toen is nu veranderd in een. niet meer weg te denken, jaarlyks terugke rende feestavond. In 1959 werd V.O.P. lid van de Ven- rayse Biljartbond en is de enige ver eniging die onafgebroken lid is gebleven van deze bond. In 1978 werd V.O.P., via het distrikt Venlo e.o., lid van de K.N.B.B. Doordat de leden een keuze konden maken aan welke wedstrijden ze liefst mee deden was bij V.O.P op dat moment plaats voor de biljartende liefheb ber en de prestatie gerichte biljar ter. Zowel in de V.B.B. als in de K.N.B.B. werden behoorlyke presta ties geleverd, maar het leeuwendeel van de meest aansprekende resulta ten werd geleverd door de Jeugdaf deling van V.O.R In 1979 werd door het toenmalige bestuur van V.O.P besloten een jeugdafdeling aan de vereniging toe te voegen. De trainingen werden en worden nu nog verzorgd door de se niorleden. Drie van onze jeugdleden wer den, gezien hun geleverde presta ties, uitgenodigd voor regionale trainingen en kwamen via deze trainingen terecht by de bonds coach van de K.N.B.B. T. Sehrau- wen. In 1984 werd een van onze jeugdteams kampioen van Neder land en Marcel Arts werd in 1988 kampioen van Nederland libre klein 4e klasse. Diverse distrikts- en gewestelyke kampioenschappen werden behaald en een van onze jeugdleden is inmiddels gepromo veerd naar de match tafel. Naast al deze suksessen moeten we echter zeer attent zijn om onze jeugdafde ling op peil te houden. De kosten voor jeugdleden kunnen geen be zwaar zyn, zy betalen 50.- kon- tributie per jaar. en een eenmalige bijdrage voor biljarttrui en em bleem. Reiskosten, waarheen dan ook. worden niet in rekening ge bracht. Mochten er meisjes of jon gens, vanaf 10 jaar, interesse hebben voor de biljartsport dan kunnen zy kontakt opnemen met Th. Derieks. tel. 04780-80259. Het bestuur van V.O.P. ziet de toe komst echter optimistisch tege moet en heeft al het mogelijke gedaan om de organisatie van de Nationale finale, de viering van het 40-jarig bestaan van de vereniging, het 30-jarig lidmaatschap van de V.B.B. en het 10-jarig bestaan van de jeugdafdeling tot een onvergetelijk gebeuren te maken. De St. Nicolaas/Kerataktie van het Winkelcentrum Venray kent de eerste pryswinnares. Vrijdagavond trok notaris Kooien uit de al zeer vele inzendingen de stempelkaart van mevr. Naus uit Overloon. Zy mocht zaterdagmiddag uit handen van Hub Clephas van het Winkel centrum Venray een reischeque ontvangen, goed voor een volledig verzorgde reis voor 2 personen naar Llorett de Mar in Spanje. Deze reis, en ook de andere reispryzen worden beschikbaar gesteld door Kupere Reis Info uit de Schoolstraat Het aantal ingeleverde stempel kaarten was de eerste week al enorm. Ruim 4 vuilniszakken vol met kaarten was het resultaat. Deze kaarten blijven meedingen naar de andere prijzen. Woensdagmiddag werden de prijswinnaars van de kinderkleur- wedstrijd bekend gemaakt. Uit de vele inzendingen werden 40 fraaie tekeningen uitgekozen. Alle 40 winnaars ontvingen hun prysjes, beschikbaar gesteld door Coenen, Hema, Blokker en de Torro. De gelukkigen zijn: Reymond Hendriks, Pastoor v.d. Gaetstraat 48.8 jaar; Anita Janssen, Gildestraat 10. Holthees. 9 jaar: Debbie Arts. Randweg 55a, St An- thonis. 7 jaar: Lineke Roording. Boudewijnhof 8, 9 jaar. Anita Lit- jens. Weth. Pubbenstraat 13. Merse lo. 10 jaar: Kim Berkens. Kaarten voor de zitting Voor leden: zondag 10 december in het Allemanseafé van 11.00 tot 13.00 uur. Vrye leden: zondag 17 december in het Allemanseafé van 11.00 tot 13.00 uur. Vanaf 18 december (indien er nog kaarten zijn) bij Theo Theeuwen, Valkenkampstraat 10. tel. 80109. Houbenweg 22, Leunen, 6 jaar: Deb bie Fila. Vicarieweg 74, Leunen, 7 jaar,- Maga van Dyk, St. Cathari- nastraat 18. Leunen. 6 jaar: Jessie Hullen. Van Speyk 101, Boxmeer, 11 jaar; Astrid Linssen. Rader- mansstraat 3, Holthees. 10 jaar; Miede Weyers. Meerlosebaan 50, Wanssum, 7 jaar: Jaap v.d. Linden. Kuluutsheuvel 21, Overloon. 8 jaar: Susan Oudenhoven. Beekstraat 30. Vierlingsbeek, 5 jaar: Angela Cre- mers. St. Jorisstraat 32. Maashees. 8 jaar: Ruud Hagernan. Pettenma kerstraat 14, 7 jaar: Thys Marcellis. Wusterweg 1, Casten ray. 7 jaar; Ju les Vullings, Langeweg 113, 7 jaar,- Pieter ReijndCrs, Langeweg 96. 7 jaar; Lennie Oome, Ouverturestraat 32, 7 jaar; Daan Dinghs, Caste- lostraat 19, Casten ray, 6 jaar; Fred Swaghoven,, Dr. Kortmanweg 20, 7 .jaar; Mike Rommen, Hoeveweg 10, 5 jaar: Roel Gielens, Mr. Dries- senstraat 17. Heide, 5 jaar: Marlous Arens, Bergkwartier 31, 5 jaar; Lin da Onckels. Tbdderstraat 12. 4 jaar; Sandra Hermans. Kruidenlaan 30. 4 jaar; Willeke Tymensen. Auba destraat 12. 10jaar: Eveline Kessels. Coq van Haeftenstraat 50. Meerlo. 3 jaar; Tbm van Dartel. Cremershof 48. Wanssum. 3 jaar: Rnnny Holt- huysen. Paardekopweg 3Óc. Ys- selsteyn. 3 jaar; Rachel Marluhu. Kamperfoelie 63.2 jaar; Bianca Am- brosius. Hallakker 4. Oirlo, 7 jaar: Bart Roubroeks. Burgveldweg 35. Meerlo. 8 jaar: Suzanne Marcellis. Wasterweg 1. Castenray. 8 jaar: Elle Bovee. Christinast raat 26. Meerlo, 8 jaar; Rob Brandsma. Dr. Cuy- perstraat 41. Wanssum. 9 jaar; San ne Spee, Hoenderstraat 59, 4 jaar; Sietske Zwiebel, Hubertusstraat 27, 6 jaar: Dave Ilermsen, Bolderik 3, 6 jaar; Joyce v. Gerwen. de Houten Hoek 13, 6 jaar.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5