LOON AGENDA 't Hof van PEEL EN MAAS Iln memoriam (ohan Martens Toneel in Maashees Programma Schouwburg Toneelgroep 'De Vlasbloem' Oostrum Kerstconcert Concert in Geysteren "Logeko" verzorgt Kerstviering Sporthal Openbare bibliotheek PEEL EN MAAS Gevonden voorwerpen J. Emonts 60 jaar lid Kerkelijk Zangkoor Casten ray Kunst en Kitsch agin EEL EN MAAS Donderdag 7 december - Pagina 3 Gezellig dineren In kerstsfeer Zelf uw kerstmenu samenstellen uit een speciale kerst a la carte Voor goede gang van zaken wel even uw tafeltje reserveren Uw menukaart ligt klaar Keuken dagelijks open vanaf 11.00 uur. Vrijdag uitsluitend op reservering Museumlaan 33 - 5825 AJ OVERLOON - Tel. 04788-1272 Uw gastheer en gastvrouw: Ben en Mariet Verheijen Ruime parkeergelegenheid aanwezig. Eventueel wandel- en fietsroutes. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabqler, T. Lank- veld. H. Sphraven en J. Wittgen.- T. LANK VELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. F. de Muinck Key ze r. F. Schmeetz. T. van Thiel, D. Vereauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 DR. van DONGEN Past. Jeukenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: s morgens van 10,00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZI EKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 0.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G v. GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTIJ K W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK MJ. van Winden/E.M. Ruymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht. Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raayma- kers, mevr. Van, der Reis, mevr. TÏgge- loven en mevr. Vermazeren MEVR. VERMAZEREN Blitterswyck. tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tiggelo- ven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken s morgens tussen 8 en 9 uur en 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04780-82411 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VEN RAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag Om vrjdag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrjdag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangerschapgymnast lek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 11.30 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "I.andweert" Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge op dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, tel. 88273 Wjkgebouw Ysselstevn IJtsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. tel. 04785-1492 Wjkgebouw Wanssum St. Leonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag don derdag en vrijdag van 08-30 tot 09.00 uur. tel. 04134-1201 Wjkgebouw Tienray Bernadettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag woensdag en vrjdag van 13.00 tot 13.45 uur. tel. 04789-1397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wjkgebouw is niet bereikbaar kunt u zieh vervoegen op een van de andere wjkgebouwen op de aangege ven tijden. GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, tel. 04780-26262 Spreekuur: dageljks van 9 tot 10 uur uw weekblad RESTAURANT Vry onverwacht is jl. zaterdag op [•jarige leeftijd overleden de heer han Martens. Een in Venray be nde persoonlijkheid, die echter •fst zo weinig mogelijk op de voor- ond trad. Als mede-opvolger in het annemingsbedrijf van zijn vader, ichtte hij in 1938 de bouwmateri- enhandel Gebr. Martens, waarvan ij vele jaren als direkteur fungeer- e. Destijds betekende dat een aan- 1 vaste arbeidsplaatsen in het toen dustrie-arme Venray. Zijn kennis i organisatietalent werd ook er- »nd in de H.I.B.I.N. het overkoe- •lend orgaan van handelaren in luwmaterialen waarvan hy stuurslid was. Begin 1966 was hij een van de er oprichters van de Rotary Club deling Venray, waarvan hij o.m. üiningmeester was en feitelijk tot ;t einde toe een trouw lid was. Vele jaren was de heer Martens illektant in de Grote Kerk. In de jd dat er nog veel "kerkgangers" :hter in de kerk elkaar het nieuws )n in alle dag vertelden, heeft hij o_ enige jongeman tot de orde geroe- ie ïn wanneer hij met zijn kollekte- ik voorby kwam. De plechtige uitvaartdienst, ge- >lgd door de begrafenis, heeft eden donderdagmorgen plaats ihad. Op zaterdag 16 en zondag 17 de cember a.s. zal Harry Janssen van het Maashese Toneelgezelschap zyn vuurdoop als regisseur ondergaan. Met de klucht „Het hing in de lucht" hoopt het gezelschap op bei de winteravonden een vol gemeen schapshuis te trekken. Om 20.00 uur precies zal dan het doek opgaan voor een klucht iri drie bedrijven geschreven door Bert Peets en waarin een jonge ak- teur in het geheim is getrouwd met een jonge aktriee. Beiden staan nog op de onderste sport van de ladder naar het grote sukses en dat houdt in, dat ze af en toe best een extraatje kunnen gebruiken. Voor dat ex traatje nu zorgen de tante van haar en de oom van hem. Alles dus best geregeld... Maar zoals zo dikwijls in het leven er nadert zwaar weer en dat wordt in dit geval een ware catastrofe. Zowel de suikeroom als- Het is weer bijna Kerstmis. Het ligt voor de hand dat er weer heel wat kerstconcerten gegeven wor den. Er is geen ander kerkelijk feest waar zoveel muziek voor bestaat als juist voor het Kerstfeest. Het kamerkoor "Collegium Voca le Venray" o.l.v. Frank Quaedvlieg en het blokfluitensemble "En Bloc" o.l.v. Ans Thijssen verzorgen op zondag 10 december a.s. om 14.30 uur in de kapel van St. Anna. SE Annalaan 5 te Venray, een van de eergfce kerstoo.neerten in deze regio. De komponist Heinrich Schütz (1585-1672) staat centraal in het eer ste deel van het programma. Uitge voerd worden o.a. twee van zijn "Kleine geistliche Konzerte", nl. "Sei gegrüsset, Maria", de bood schap van de engel Gabriël aan Ma ria, en "Ein Kind ist uns geboren" (1636), een muzikale uitwerking van de tekst uit Jesaja 9: vers 5 en 6. donderdag 7 december 20.15 uur MAGNOLIA In het nieuwe cabaretprogramma "alvast bedankt voor het komen" van Magnolia, kunt u weer ouder wets genieten. zaterdag 9 december 20.15 uur MARCO BAKKER Een muzikale speurtocht zonder grenzen, van de opera- en operette zanger Marco Bakker, met de schrijver/gitarist Hans Visser. zondag 10 december 11.30 uur ENSEMBLE CANAPE Een breed scala van salon- en lichte muziek van o.a. Kleister, Mozart, Brubeck en Abba. zondag 10 december 20.15 uur DE VLASBLOEM Oostrums toneel in de Schouwburg Zie ook recentie elders op deze pagina. dinsdag 12 december 20.15 uur SWEET CHARITY Musical gebaseerd op Frederico Fel- lini's "Nights of Cabiria". Pakkende liedjes, flitsende dansen, een goed script en een meeslepend verhaal. donderdag 14 december 20.15 uur IL TROVATORE De spektakulaire opera van Guisep- pe Verdi. Een lust voor oog en oor. Een van de hoogtepunten van Fo rum. Overal uitverkocht: in Venray nog niet volgeboekt,! Toneelgroep "De Vlasbloem" uit Oostrum geeft, op zondag 10 de cember a.s. een uitvoering van haar dialect-spel: "Mierderjörrig en volwasse" in de schouwburg van Venray. Het is een blijspel in vier bedrijven en is geschreven door Th. Akkermans. De leden van De Vlasbloem hebben dit omgezet in het Oostrums dialect. «- ook de suikertante besluiten geheel onverwachts op bezoek te komen, iets waarop het jonge stel beslist niet had gerekend. Immers de jong gehuwden zullen hun geheimpjes prijs moeten geven. Daarvoor wor den allerhande "listen" verzonnen, maar ook hier geldt: "wie een kuil graaft...". Kortom het beloven 2 oergezelli ge. doldwaze toneelavonden te worden. Voorverkoop van de entreekaar tjes zal worden gehouden op zon dag 10 december a.s. ran 11.00- 12.30 uur in het café van het ge meenschapshuis en op woensdag 13 december van 19.00-20.00 uur eveneens in het gemeen schapshuis. Telefonisch reserveren van kaar ten is niet mogelijk. Na woensdag 13 december zijn nog kaartjes te verkrygen bij Agnes Backus. Op beide uitvoeringsavonden zullen tot 19.30 uur plaatsen vrij gehou den worden voor de bejaarde to neelliefhebbers. Het tweede deel omVat een aantal Engelse Christmas Carols. Van deze vaak eeuwenoude liederen zijg be-_ werkingen te horeïT van o.a. Will- cocks, Wood, Rutter en Joosen. Zij vertellen over de kerstthematiek: Maria, Jozef, het Kincjje, de engelen en de herders. Henriëtte Spanjers begeleidt een aantal werken op het orgel. Ter ver hoging van de sfeer worden er ook enkele gedichten ten gehore ge bracht. Nu de adventstijd weer is aange broken, een tijd van inkeer en rust kan het aangenaam zijn eens een avond te gaan luisteren naar wat kerstliederen. Om zo'n avond te realiseren no digde het Pastoor Kemmerekoor uit Geysteren een paar koren uit de omgeving uit. Het resultaat is een Kerstconcert, met een heel afwisse lend programma, op zaterdagavond 9 december in de kerk van Geyste ren, met medewerking van: het kinderkoor uit Geysteren o.l.v. I, Kuiper: de zangver. "Unisono" uit, Wellerlooi o.l.w. W. Reynders; de gem. zangver. "Laetitia" uit Affer- den en het Pst. Kemmerekoor uit Geysteren. Beide koren staan onder leiding van A. Voesten. Er zullen een aantal bekende maar ook duidelijk minder beken de kerstliederen ten gehore worden gebracht. Van modem naar klas siek. van oud naar nieuw. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Omdat 'n steeds groter wordend aantal leden van het gemengd koor "Logeko" niet langer de hele kerst middag kon vrijmaken om mee te doen aan het traditionele kerstcon cert, georganiseerd door fanfare "Vriendenkring" op Eerste Kerst dag (deelname betekent van 14.00 tot 17.00 uur van huis af zyn) heb ben dirigent en bestuur het niet langer verantwoord gevonden met zo'n onvolledige bezetting toch op te treden. Spontaan zyn ze daarom inge gaan op het verzoek ran pastoor Brom een muzikale bydrage te leve ren aan een kerstviering welke ge houden zal worden op zondag 24 "De Vlasbloem" heeft dit blijspel al enkele keren met sukses uitge voerd. De uitvoering in de schouw burg begint om 20.15 uur. Voor een pastorale sfeer zorgt ook het blokfluitensemble „En Bloc". Zy beginnen met werk ran Carl Orff (1895-1982). Orff kreeg zijn mu zikale opvoeding in zijn vaderstad München. Hij werd er de leider van de afdeling voor dansers, waaruit zijn voorliefde voor opvallende rit mische effekten verklaard kan wor den. In zijn werken blijkt voorts invloed van volkslied, volksdans en gregoriaans. NEn Block" speelt ,.Einleitungf>. „Pastorale" en „Marsch der jlirtenVerder nog werken vaöi: Locke, £&hickhardt, Purcell, Handel, Bach „Our Lady's cradle song" en Corelli „Christmas Pastorale". De toegang is gratis, maar na af loop van het koncert bestaat de mo gelijkheid om, by de uitgang in een manche, beide ensembles finan cieel te steunen. december om 11.00 uur in de kerk. (Hoogmis vervalt.) Hoewel het programma nog niet in alle details is uitgewerkt, kan men toch al stellen dat aan variatie geen gebrek zal zijn. Ook de volks zang zal niet ontbreken. Dit is een mooie gelegenheid zich op het kerstfeest voor te bereiden. De vie ring gaat ongeveer 50 minuten duren. Ruimschoots vóór Kerstmis zal een gedetailleerd programma gepubli ceerd worden. Afgelopen zaterdag heeft de Vrij willige Brandweer Venray, by wijze van oefening, twee versleten popu lieren bij het Annakapelletje in Merselo-Kleindorp gerooid. De bomen zyn geplant in 1950, toen in de buurtschap een nieuwe kapel voor St. Anna is gebowd. Het oude heiligenliuisje had teveel schade geleden in de bevrijdings dagen. De populieren stonden allebei na genoeg tegen de kapel aan. Met hun wortels bedreigden ze de funderin- De Wetteling Donderdag: Atletiekclub 16.30-17.30 Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrijdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Venray ZW-FC Hento 19.30-20.30 Bonte Koe-Eja 20.30-21.30 Nrd. West-Venrode 21.30-22.30 ZW Rooy-SVCB 3 22.30-23.30 Zaterdag: Hockey 9.00 Rooyse VK 10.30 Siebers 20.30 Zondag: Badminton 10.00-13.00 Manual 13.00-17.30 MHCV 17.30-20.00 Old Calahan 20.00-21.00 Sportief 21.00-22.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Veronica-Concordia 20.30-21.30 SVCB 1-MVC v 21.30-22.30 Siebers-'t Huukske 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub i7.30-22.30 Schuivers 19.30-21.30 ZW Venray-SVCB 2 22.30-23.30 Openbare schennis der eerbaarheid Hoewel wy berichten over open bare schennis der eerbaarheid gewoonlijk uit onze kolommen we ren, geven wy ditmaal, op verzoek van de politie, ruchtbaarheid aan een dergelijk geval in Landweert. De laatste tyd waren er by de poli tie nogal wat meldingen binnen ge komen over openbare schennis der eerbaarheid in Landweert. De man die zich daarmee bezig hield, hield zich vooral op by de scholen om de aandacht van de jeugd te trekken. Duidelijk een ziekelijke afwijking Deze week slaagde de politie er in de man in de kraag te grijpen. Hij is ingesloten in afwachting van de strafmaatregelen die de officier van justitie hem zal opleggen. Omdat in de geruchtenstroom over dit gebeuren zelfs sprake was van een kinderlokker, hoopt de po litie dat met deze arrestatie een ein de komt aan dergelijke geruchten. gen. terwyl vallend dood hout een gevaar voor het leien dak vormde. Beide bomen waren in de voet aan het rotten en konden bij storm voor enorme schade zorgen. Op aandringen van de Werkgroep Kruisen en Kapellen kwam de brandweer te hulp. In verband met de geringe ruimte om te werken, was het een hele klus geworden. Met behulp van de ladderwagen is het karwei uiteindelijk geklaard. Het ligt in de bedoeling om ook de rest van de aanplant rondom het Op zijn kop is óók rechtop Een gezellig boek voor kinderen vanaf ongeveer 10 jaar. Het is ge schreven door Regina Rusch. het verhaal gaat over het dageiyks le ventje van een jongen die een beet je anders is dan de meeste kinderen: Hannes. Om Hannes kun je lachen, zo gek kan hy doen. Maar zijn moeder wordt, vaak moe van hem en zyn vader ergert zich. Voor al als er ongewild weer ranalles ver keerd gaat. Hannes probeert alles zo goed mogelijk te doen. maar het lukt gewoonweg niet Als hy merkt dat zyn vrientije Sven hem niet uitgenodigd heeft voor zyn verjaardagsfeestje, is hy erg verdrietig. Sven's moeder vindt hem te wild. te druk. By een oudere buurvrouw kan Hannes zyn ver driet kwijt Samen verzinnen ze gekke dingen en schilderen ze. Tekenen kan Hannes erg goed, behalve op school, daar krygt hy zyn tekening nooit op tyd af. Op school gaat alles trouwens een beet je moeilijk. Zeker diktee en vooral als de juffrouw rond gaat lopen in de klas. terwijl ze de zinnen voorleest. Om het allemaal een beetje te ver bergen maakt Hannes veel grapjes in de klas, zoals die ene keer. De he le klas moest lachen, ook Hannes. De juf zei dat ze moesten stoppen, maar Hannes kon niet ophouden. Toen pakte ze Hannes by een arm en zette hem op een stoel. Daar moest hij precies 5 minuten rustig blijven zitten. Maar 5 minuten is ontzettend lang en zeker voor Han nes. Hij kreeg het gevoel of hy,ieder moment kon barsten. Hy hield het niet meer. En toen de juf even niet keek. vluchtte Hannes dan oo snel de klas uit... naar huis. Hannes is er helemaal van on dersteboven. Thuis kan hy niet ver tellen wat er gebeurd is. het lukt niet. Zijn moeder besluit het voor ral te laten rosten en hem mee uit te nemen. Samen gaan ze kerstin kopen doen. In de trein ontmoet Hannes Julia. Zy gedraagt zich pre cies zoals Hennes, net een tweeling. Julia's moeder vertel hoe dat komt. En vanaf dat moment verandert er iets... Wil je weten was Hannes zoal meemaakt, waarom Hannes een beetje anders is en wat er na die ontmoeting in de trein verandert? Kom dan naar de bibliotheek en vraag naar het boek "Op z'n kop is ook rechtop" van Regina Rusch. Je vindt het boek in een B-kast. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Iedere woensdagmiddag vanaf half 4 voorlezen in de Jeugdbi bliotheek!!! elke week nieuws Kleine lichtbruine Mechelse her der reu; beige/bruin langharige poes; bankbiljet; wit/grijze halflan ge jas; bontkleurige want: grijze handschoenen; broche. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie ran de gemeentepoli tie Venray. tel. 04780-84888, tst. 224. kapelletje een grondige opknap beurt te geven, zodat in het vooijaaf dit monumentje van devotie er weer keurig by ligt De verkoopaktie van Odabeel^jes, ter ondersteuning van het doel van de werkgroep, is boven verwachting goed van start gegaan. De vraag is de afgelopen dagen zo groot ge weest, dat het nodig bleek in alleryl nieuwe beeldjes te laten vervaardi gen. Naar verwachting zullen de Odabeeldjes voor 20 december weer te verkrygen zyn. 0p zondag 10 december, tijdens Hoogmis ran 10.Q0 uur wordt et feit gevierd dat de heer J. jmonts 60 jaar lid is van het Kerke- (jk Zangkoor te Casten ray. Na afloop van deze dienst zal de gehuldigd worden. Tevens er dan gelegenheid om de jubila- feliciteren. Na afloop hiervan nog een gezellig samenzijn familie, en leden Kerkelijk in gemeenschapshuis te Casten ray. Als 16-jarige jongen kwam J. bij het koor en heeft sinds- onafgebroken deel uitgemaakt dit koor. De wekelijkse repeti- en het opluisteren van de Hoog- zijn voor hem een ontspanning hy niet graag zou missen. Ondanks zijn handicap dat het zichtsvermogen minder is gewor- blijft hij aktief mee zingen. Als het een paar keer gehoord heb ken ik het, zegt J. Emonts. Hopelijk zullen velen van de gele- gebruik maken hem met toch wel unieke feit te feli- Na het grote sukses van het vorig vindt er op zondag 10 deeem- a.s. in Gemeenschapshuis "de te Wanssum Tussen en Kitsch plaats. Vier erkende taxateurs op het ge- van schilderijen, beeldhouw- zilver, sieraden, munten, bisquit, glas, goud. brons archeologie, enz. enz. zyn aan- en schatten kosteloos de mee- voorwerpen. Indien u nog voorwerpen heeft, u eens wilt laten taxeren, dan u hiervoor a.s. zondag 10 de- terecht. Tussen Kunst en Kitsch is voor geopend vanaf 13.00-18.00 Vanaf 12.00 uur is de zaal open kunt u reeds een volgnummer

Peel en Maas | 1989 | | pagina 3