Hoofdklasser tegen I een Eredivisionist If PEEL EN MAAS Jnieke serie kerstkaarten van Wereldkinderen Patiënten bouwen voor patiënten Chez Jacques Toneel in Castenray PEEL EN MAAS Aktie Kiwanis Venray werd groot sukses Amnesty International Onderscheidingen kerk koor St. Petrus-Banden Miss Euregio Verkiezing 1989 indag 10 december 1989 zal voetbalvereniging SV Ven ray geschiedenis ingaan als een lenkwaardige dag. Het vaandel- Bi van de Venrayse voetbalver- ging zal die dag nl. aantreden en Roda JC dat momenteel met ix op een gedeelde tweede plaats sdj at achter PSV. Een Hoofdklasser en een Eredivisionist, met als in- het bereiken van de volgende 'tlS ide van de KNVB-beker. GEEN ONBEKENDE loda JC, dat het fantastisch doet le kompetitie, heeft een eer hoog i houden in het KNVB-beker- imooi. Zowel in '88 als '89 be kte het team uit Kerkrade de ale. Beide keren trok het echter i het kortste eind. Begrijpelijk s dat de formatie van Jan Beker ie slechte traditie wil door ken. lover is het echter nog lang niet. 1 die finaleplaats te bereiken feten er nog een aantal horden nomen worden. En de eerste hor- wordt gevormd door amateur- jb SV Ven ray. En ondanks het feit Venray een amateurclub is, is l ook geen onbekende in het 'gro- KNVB-bekertoemooi. Voor het ■de achtereenvolgende jaar mag deelnemen wegens goede ver insten in de kompetitie. UU'|)S'79 en PEC Zwolle kwamen in Venrayse met de schrik vry. Vi se en enkele weken geleden 5t'a ['67 moesten tegen de Wouters- uipe het onderspit delven. SERIEUS im te zorgen dat het laatste niet Roda overkomt, neemt Jan Re de wedstrijd uiterst serieus op. feit dat assistent-coach Willy Kuylen twee weken geleden al ;ig was bij de wedstrijd SV •rssen-Venray (1-1) illustreert dat steeds. ;ker: "Natuurlijk nemen we die itrijd serieus op. Het zou een lage zijn als we uitgeschakeld iden worden. Voor ieder kompe- iduel gaan we de tegenstander yken. Dus dat hebben we ook gedaan, met Venray, waarvan de jultaten van de afgelopen jaren ;end zijn dus we moeten op onze ede zijn. Zeker tegen amateur- ïbs want die zijn in dit soort dstrijden tot hele rare dingen in Aldus de uit Vessum af- mstige Reker die er geen doekjes windt, niet blij te zijn met de si- atie dat amateurclubs deelnemen n dit bekertoernooi. "Voor een profclub valt er eenvou- (weg niölè'-tè^ vfriïjóeri," alleen lar te verliezen. Bovendien heeft n amateurclub, hfce de loting ook tvalt, de eerste twee rondes en ordeel om thuis te spelen. Verder de coach van de amateurs wei- g creatief hoeven te zijn om zijn igens te motiveren, in tegenstel- ïg tot zijn collega aan de andere nt". De enige motivatie die Reker jn team meegeeft is hoe dan ook volgende ronde te bereiken. UNDERDOG-POSITIE Hoe denkt Venray-trainer Ruud DUters van den Oudenweijer over wedstrijd van komende zondag, hij wyzer geworden van de wed- rijd NEC-Roda JC (0-1) die hij bij- londe, ziet hij wellicht kansen of ht hij Venray bij voorbaat nsloos? Wouters: "Dat laatste hoeft niet op gaan, al moet je je geen grote illu- 58 gaan maken. Kijk, de stand op ranglijst van Roda zegt in princi- al voldoende. Roda presteert led, al maakte het tegen NEC geen erke indruk. Maar je moetje oor- iel ook niet op 1 wedstrijd stoelen. »da is een jonge ambitieuze groep aar we een bijzonder zware kluif in zullen kfygen. Normaal gespro- in ben je in 9 van de 10 gevallen Op de foto: Henk Fraser en John van Loen, de twee belangrijkste steunpilaren van Roda JC 1. kansloos. Een wedstrijd waarin spe lers met een prijskaartje van een miljoen gulden (Van Loen, Fraser) tegen jongens spelen die voetballen voor een kwartje reiskostenvergoe ding, een paar voetbalschoenen en een trainingspakkie. Maar ondanks dat verschil hopen we gewoon op die ene keer dat Roda een slechte en wij een goede dag hebben. Daar bij hoop ik dat mijn team de erva ring die het de afgelopen jaren heeft opgedaan, kan aanwenden om het Roda zo moeilijk mogelijk te maken. Wij hebben niets te verlie zen. Roda alles". Radio en televisie naar Venray De zondag a.s. op sportpark "De Wieën", aanvang 14.30 uur, te spe len bekerwedstrijd SV VENRAY 1- RODA JC 1 trekt grote aandacht. Zo juist is bekend geworden dat de NOS met een cameraploeg zondag naar Venray zal afreizen voor het maken van een beeldverslag dat 's avonds in de uitzending van het programma Studio Sport zal wor den uitgezonden. Ook in het programma "Langs de Lijn" zal zondag de wedstrijd regel matig aan de orde komen middels een verslag via de radio. Ook Om roep Zuid zal een reportage vanuit Venray verzorgen. Ook buiten radio en tv. is de belangstelling voor dit bekertreffen bijzonder groot te noemen. Bezoekers van de wedstrijd wordt daarom geadviseerd om in de vóór verkoop kaarten te kopen. Vóórver koop dagelijks bij Sigarenhuis Chris Jansen, Grote Markt 22 te Venray en zaterdagmorgen 9 de cember a.s. van 11.00 tot 13.00 uur in kantine Den Boggerd op het sportpark "De Wieën". NIEMAND HEEFT VRIJE TOEGANG. Prijzen der kaarten: Zitplaats overd. tribune 10,00 Overdekte staanplaats 7.50 Onoverdekte staanplaats 6,00 Jongensrang 2,00 De tekenares Thea Brouwer heeft 1989 een nieuwe kollektie ireldkinderen-kerstkaarten ver- igd, waarvan de verkoop nu Is overweldigend is. De opbrengst van deze kerstkaar- naar projekten van de ver- ïiging Wereldkinderen, een ganisatie die zich inzet voor kin- :ren in nood in de Derde Wereld oor middel van projekthulp, spon ning en adoptie. Het belang van i kinderen staat tentraal in alle rtiviteiten van de vereniging. In- rlandelyke adoptie is alleen dan irantwoord als alle aanwezige mo- ilykheden voor een aanvaardbare lekomst van deze kinderen in het gen land redelijkerwijs gespro- in ontoereikend zijn. Pas als fi- inciële steun in de landen zelf let meer mogelijk is, komen de aderen voor adoptie naar Ne- irland. Wereldkinderen telt ruim 6000 den en daarnaast 6300 sponsors, eze sponsors brengen jaarlyks iim anderhalf miljoen gulden bij- in om kinderen in de derde we id in hun eerste levensbehoeften ondersteunen. Met sponsoring ordt hier dan bedoeld "financiële loptie". Een kind of een groep kin- n krygt dan in het eigen land aciële mogelijkheden voor o.a. name in een pleeggezin, betaling kosten voor voeding, kleding of van een goede opleiding. Jaarlijks besteden de leden van Wereldkinderen, adoptie-ouders en mensen die niet zelf kinderen wil len adopteren, meer dan een mil joen gulden aan kleinschalige kinderprojekten in de derde we reld. Zij verzamelen onder vrien den. op scholen en in de vereniging geld en goederen. Deze gelden wor den overgemaakt naar kindertehui zen in de ontwikkelingslanden. De De onvrede die Reker uitte m.b.t. de deelname van amateurvereni gingen aan het KNVB-bekertoer- nooi. deelt Wouters uiteraard niet met hem. Zijn verklaring is tweeërlei. "Ten eerste hebben de betaalde voetbalorganisaties amateurclubs nodig om zowel trainers als spelers te 'werven' en ten tweede zou het voetbal in de Hoofdklasse zonder bekervoetbal nog saaier worden, want je kunt als Hoofdklasser al leen maar naar beneden. Zeker nu de kans op degradatie nog eens is versterkt". Aldus Ruud Wouters die door Reker gekwalificeerd wordt als één van de top-amateurtrainers. VAN* LOEN Roda zal tegen Venray aantreden met de van een blessure herstelde John van Loen. Afgelopen vrijdag maakte hij zijn rentree in de hoofd macht van Roda, tegen Ajax en scoorde de gelijkmaker. John van Loen is ook volgens z'n trainer van kapitaal belang voor de ploeg uit Kerkrade. "Van Loen is kopsterk. kan oorlog schoppen in het strafschopgebied en scoort regelmatig. Verder heb ben we van achteruit mannen die sterk zijn en opbouwend ook nog het een en 't ander in huis hebben. Dat is een deel van ons sukses. Een ander belangrijk punt is de sfeer. De sfeer binnen de groep is het hal ve sukses". Aldus Reker die met zijn ploeg koste wat kost de volgen de ronde wil bereiken. KOMPETITIE VOOROP Voor Wouters geldt dat laatste niet. Voor hem staat het kompetitie- gebeuren voorop. Hij betitelt dit soort bekerwedstrijden als positie ve incidenten. Desalniettemin zal zijn team haar huid zo duur moge lijk proberen te verkopen. Het belooft dus een boeiend spek takel te worden komende zondag. Wellicht is* sportcomplex "De Wieën" opnieuw het toneel van een sensationele wedstrijd. De muzikale omlysting van dit gebeuren is toevertrouwd aan Ven- rays Muziek- en Majoretten- showkorps St. Petrus Banden. tehuizen kunnen dan het geld besteden aan voeding, medische voorzieningen, woonruimte of opleiding van de kinderen. De Wereldkinderen-projekthulp- groepen zijn in Nederland over 22 regio's ingedeeld. De vrijwilligers en vrijwilligsters uit deze regio's diagen allemaal hun steentje by om zoveel mogelijk geld bijeen te krijgen. De kerstkaarten zijn verkrijgbaar per set van 8 stuks k 10,- op de volgende Wereldkinderen regio adressen: Martin Nelissen, Ra- velstraat 43, tel. 86787: Elly Hage- man. Pettenmakerstraat i4, tel. 86909 en De Schout Woonmode, Schoutenstraatje 9. Decembermaand: kadomaand f 1,25 per stuk (minimum 10 stuks) JOOP WITTE Jan Hensenstraat 2 (achter de schouwburg) tel. 04780-88559 Voor de spelers/sters en de men sen achter de schermen van To neelgroep „Vondel" uit Castenray breekt weer een spannende tijd aan, want op zaterdag 16 en zondag 17 december a.s. staat de bühne in het Castenrayse Gemeenschaps huis „de Wis" weer ter hunner be schikking. Dan namelijk zal moeten blijken of door het maandenlange intensief repeteren onder leiding van regis seur Hay Dings de hoge verwachtin gen zullen worden bewaarheid. Hoewel men het zichzelf bepaald niet gemakkelijk heeft gemaakt door de keuze te laten vallen op het stuk Het lijk is zoek", heeft de spe lersgroep met nog enkele repetities te gaan er alle vertrouwen in, dat men in de opzet zal slagen. Achter de titel gaat een komische thriller schuil, die naast veel span ning, geheimzinnigheid, verassin gen ook tal van komische situatie's te bieden heeft. Deze thriller in 3 bedryven van C.R. Dyer, die zich afspeeld op het landgoed „Greenacres" ergens in Engeland ging in London in pre mière en werd daarna vele malen in Engeland en tal van andere lan den in de wereld gespeeld en werd zelfs door de B.B.C.-televisie uitge zonden. Aangezien dit laatste thans niet het geval is, wordt een bezoek aan „de Wis" in Castenray op 16 en/of 17 december a.s. van harte aan bevolen. Op beide avonden begint de voor stelling om 20.00 uur precies. Toegangskaarten zyn vanaf zon dag 10 december a.s. uitsluitend in de voorverkoop verkrygbaar op de bekende adressen of onder tel. nr. 04787-1308. uw weekblad In de periode van 19 tot en met 21 oktober heeft de Serviceclub Kiwa nis Venray een aktie gehouden met het doel geld in te zamelen om de filmzaal van het Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon toe gankelijker te maken voor gehandi capten. Tydens deze drie dagen hebbèn velen uit Overloon en Venray aan de aktiviteiten deelgenomen, zodat het doel dat voor ogen stond is be haald, mede door de steun van di verse sponsoren. In totaal heeft de aktie meer dan 15.000,- opge bracht. DONDERDAG 7 DECEMBER 1989 Nr. 49 HONDERDENTIENDE JAARGANG Sinds kort spelen de kinderen van de Mutsaersstichting in Venlo op hun nieuwe, in Venray gebouw de speeltoestellen. En morgen, vry- dag 8 december, komen degenen die de bouw van de toestellen finan cieel mogelyk hebben gemaakt, deze op uitnodiging van de Mut saersstichting bekijken. "We willen onze geldgevers dan bedanken voor hun gulle gebaar. Bovendien willen we op bescheiden wyze vieren dat een uniek projekt in alle opzichten geslaagd is", zegt Jan Bastiaansen, algemeen direkteur van de Mut saersstichting. "Met name uniek, omdat patiënten voor patiënten hebben gebouwd". De patiënten van -het Psychia trisch Centrum Venray hebben prachtige werkstukken afgeleverd. In het kader van hun arbeidsthera- pie werkten zij ongeveer een half jaar aan de bouw van de toestellen. Een van de hoogtepunten van het projekt was de plaatsing van de speeltoestellen op het terrein van de Mutsaersstichting maar ook voor de mensen van het P.C.V. De kinderen hadden natuurlijk de voorpret. Bovendien is het heel spannend als er in je naaste omge ving zoveel verandert en je ziet eens een keer andere mensen. Voor de patiënten van het P.C.V. leverde het projekt een schat aan nieuwe indrukken op. Ze werkten op een andere plaats, kregen van andere mensen dan gewoonlyk kompli- menten voor hun werk en moesten antwoorden geven op allerlei nieuwsgierige vragen. Daardoor voelden zij zich meer opgenomen in de gemeenschap en meer ge waardeerd. Peter Weel. hoofd ar- beidstherapie van het P.C.V. zegt dat daarom projekten als dit vaker wor den uitgevoerd: "De patiënten gaan zichzelf daardoor meer waarderen". De kosten die aan de bouw en de plaatsing van de speeltoestellen verbonden waren, zijn niet geding Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17, Venray, tel. i 10 December, dag van de Rechten van de Mens Op 10 december 1948 werd door de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties de Universele Ver klaring van de Rechten van de Mens aangenomen. Op deze verkla ring beroept Amnesty Internatio nal zich bij haar werk tegen de schendingen van mensenrechten. Op verschillende manieren vraagt de Amnesty-groep Venray dit jaar dan ook uw aandacht voor de eenenveertigste verjaardag van de ze verklaring van de rechten van al le mensen. Vrijdag, 8 december treft u ons aan van 17.00 tot 19.00 uur by het NS Station, waar wij aan de reizi gers folders van Amnesty Internati onal uitreiken. Zaterdag, 10 december kunt u ons weer ontmoeten bij onze stand in de Grotestraat bij de Muziek school van 10.00 tot 16.00 uur. Wy bieden u daar informatie over ons werk. u kunt Amnesty materiaal kopen zoals: dichtbundels, een mooi agenda voor 1990, fijnschrij- vers, kaarsen en kerstkaarten. Mis schien vindt u bij ons nog een klein kadootje voor de kerst! Ook kunt u zich opgeven als lid. Tenslot te is lid worden van Amnesty Inte- rantional de manier by uitstek om dit werk te steunen. Tevens wordt op 10 december de jaarlijkse straatkollekte van de Amnesty-groep Venray gehouden in de Grotestraat en in de Bleek. De opbrengst is bestemd voor het werk van onze groep en voor het werk van Amnesty International op het internationale sekretariaat. Komt u, als het even kan, a.s. za terdag bij ons langs voor informatie en een gulle gave, die de voortzet ting van dit werk mogelyk moet maken. Voor telefonische inlichtingen over Amnesty International en de aktiviteiten van de Venrayse groep kunt u bellen naar: C. Hoedemae- kers, tel. 04780-84479. speeltoestellen Mutsaersstichting in gebruik genomen geweest. Het Nederlands Comité Kinderzegels, drie andere fondsen en 125 Noord- en Midden- Limburgse bedrijven hebben de 86.000,- die voor de toestellen nodig waren, opgebracht. Zij rea geerden op een fondswervingsaktie die de Mutsaersstichting in april 1988 startte en die in november 1988 werd afgerond. De Mutsaers stichting moest indertijd een der gelijke aktie ondernemen, omdat de toestellen die op het terrein stonden, erg versleten en hard aan vervanging toe waren. De verbou wing van een paviljoen had al een zware aanslag op het budget ge pleegd. In de Mutsaersstichting worden in het Agnespaviljoen. Kleuterhof en 't Hoekske ongeveer 130 kinden met geestelyke problemen en ont wikkelingsstoornissen behandeld. Zij zijn voomamelyk afkomstig uit Noord- en Midden-Limburg Op de foto springt de enorme houten konstruktie in het oog Het moet een kind een avontuurlyk ge voel geven daarin kruip-door-sluip- door te spelen. internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 Op de onlangs gehouden viering van het jaarlijkse St. Ceciliafeest werden drie leden van het dames koor een onderscheiding uitgereikt van de Nederlandse Gregoriusbond afd. Limburg. Het was de eerste keer dat leden van het dameskoor deze eer te beurt viel. De zilveren medaille werd uitge reikt aan Nel v.d. Ven voor 25 jaar trouw lidmaatschap van het da meskoor. De zusters Adolfa en Francina, van de orde van de Goddelyke Voor zienigheid. ontvingen de gouden onderscheiding voor de meer dan 50 jaar welke zy hebben gewijd aan het zingen van vooral de Gregori aanse muziek hier in Venray en di verse andere plaatsen. Ook zetten de jubilaressen zich wekelyks in voor het zingen van de rouw- en trouwmissen in onze pa rochie. Wij wensen hen dat zij nog lang hun stem in de kerk mogen laten horen. Van harte proficiat. VLn.r.: Nel lid. Ven, Zr. Adolfa en Zr. Francina. GROTESTRAAT 7 VENRAY TEL. 04780-84263 Horeca Advies Buro Benelux B.V. (kortweg II.A.B.B.) organiseert in sa menwerking met het Miss Euregio comité de elfde Miss Euregio ver kiezing Deze zal dit jaar plaatsvinden in Uitgaanscentrum De Steeg in Leu nen op vrydag 15 december. Tydens een vier uren durend programma zal eeh internationale vakjury uit achttien deelneemsters uit Duitsland, België en Nederland, de elfde Miss Euregio kiezen. Ook dit jaar hebben de organisa toren weer voor mooie en intelli gente kandidates gezorgd. Op de deelneemsters wacht een grote pry- zenpot. De jury bestaat uit vakmen sen uit de drie deelnemende landen, waarby de Engelse visa- giste Karen Thte als neutrale jury- voorzitster optreedt. De hele verkiezing die overigens door een professioneel camerateam wordt opgenomen (in het verleden zon den RTL-plus en Tele 5 Lv.-opnamen uit!!!), wordt oml(jsl met een groot amusementsprogramma. Tévens vindt er een dansde- monstratie plaats van Danscen trum Jeanne en Paul Janssen waarbij het aksent ligt op de Latin American dansen zoals de Lambada. Een vlotte modeshow van Hen- drix Schoenen en Paddy Mode kompleteren het showprogramma.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 11