Direktie-wisseling bij Werkvoorzieningsschap Pleidooi voor behoud Vlakwatergebied Gemeente gaat visvijvers verkopen Extra raadsvergadering Begroting Vierlings beek goedgekeurd JERA Ysselsteyn gesloten "Centraal loket" voor de werkgelegenheid zinvol Oproep aan alle wandel liefhebbers Geslaagd als petanque-trainer WV-nieuws Kerst- en Nieuwjaarskaarten van den munckhof bv voor verkiezing wethouder Gemeente Venray verleent officiële opdracht mede dankzij financiële steun WVC Na lange zit PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 23 november - Pagina 9 De Jera in Ysselsteyn heeft haar deuren (voorlopig) gesloten. De laat- ste tijd heeft deze jeugdsoos grote problemen met het onder kont role louden van de bezoekende jonge ren. Sinds een week of vier kende de Jera een grote toeloop van bezoe kers. Terwijl de soos normaal jesproken met zo'n 450 bezoekers yol is, steeg het aantal tot 600. Door deze drukte konden de vry willigere niet goed meer funktioneren. Gla zen en flessen ophalen werd onmo gelijk zodat glasscherven op de grond een normale zaak werd. Om dat bestuur en vrijwilligers van de jera er niets in zien om mensen de toegang te weigeren, wat in de prak tijk ook niet mogelijk is, heeft men besloten de deuren voorlopig dicht té houden. De Jera is een jeugdsoos voor jon geren boven de 14 jaar. Ruim 19 jaar is de Jera reeds geopend. In die tijd heeft de Jera haar bestaans recht dik bewezen. Sterker nog, van in dorpssoos groeide de Jera uit tot een gemeentelijke soos, terwijl de laatste tijd ook veel bezoekers van buiten de gemeente gekonsta- teerd werden. Al die jaren heeft de Jera zonder subsidie gedraaid. Tbt voor twee jaar terug kende de Jera een alcoholvrije disco. Omdat de belangstelling daarvoor sterk te rugliep is men toen overgegaan om alcohol (bier) te schenken. Dat leid de ertoe dat de Jera weer "in" was. de loop van dit jaar leidde dit echter tot overlast met de buurt. Enkele goede gesprekken met die buurt, de politie en gemeente, re sulteerden tot een betere kontrole, buiten het Jera-gebouw. Dat. funkti- oneerde prima. Vechtpartijen in en rond de Jera waren slechts inciden teel te konstateren. Door deze maatregelen en de toe nemende drukte verloren het Jera- bestuur en de vrijwilligers het over zicht binnen het gebouw. Dit heeft ertoe geleid dat de Jera afgelopen zaterdag haar deuren gesloten hield. Dit tot grote teleurstelling van de jongeren, die hier wekelijks hun ontspanning vonden. Voor hen resten alleen nog de discotheken, waar zij zich onder ouderen moe ien voegen, en waar een aantal van hen, officieel nog niet binnen mag. Naar aanleiding van deze ontwik kelingen vroeg CDA-er Jan Dries- sen. afgelopen dinsdag, tijdens de commissie voor o.a. jeugdzaken, of de gemeente zich kon inspannen om het opnieuw opstarten van de Jera te begeleiden. Wethouder Truijen was informeel van deze zaak op de hoogte en was bereid de Jera daarbij met raad bij te staan. Alleen had de Jera-zelf nog niet bij de gemeente aangeklopt. Het Jera-bestuur is intussen al be zig met een heropening. Binnen en kele weken wil men beginnen met een 14-daagse alcoholvrije disco. Zo wil men de grote toeloop iets afrem men. Verder aktiveert men een al- coholmatigingsbeleid door de piijs van frisdrank en alcohol-arm bier sterk te verlagen. Ook gaat men de kontrole verscherpen: geen gla zen/flessen mee naar buiten; meer toezicht in en rond het gebouw: be tere verlichting buiten: toegangs verbod na misdragingen en het hinktioneren van de vrijwilligers anders indelen. "Want. de Jera wil volgend jaar wel het 20-jarig be staan vieren", aldus voorzitter Siem Vrije opvoeding Het gebeurde in een Venrayse supermarkt waar. en dat beeld is ieder bekend, een rij wachten den voor de kassa stond met het gevulde winkelwagentje. Zo stond daar ook een oudere dame te wachten. Achter haar stond een moeder met kind. Het kind stootte enkele malen met het wagentje tegen de kuiten van de oudere dame. Die d raaide zich om en vroeg aan de moeder of ze zo vriendelijk wilde zyn het kind te verbieden tegen het wa gentje te stoten. "Dat doet pyn". De moeder antwoordde "daar zeg ik niets van, want mijn kind krygt een vrije opvoeding". Achter moeder en kind stond een Venrayse jongen van 16 jaar eveneens te wachten. Hij maak te zich een beetje kwaad over dat antwoord van die vrije op voeding. Hij had in zyn winkel wagentje o.m. een stuk taart en zonder zich te bedenken pakte hij dat stuk taart en ...pats... de poneerde dat in het gezicht van de moeder, die haar kind een vrije opvoeding gaf, met de woorden... "Ik heb ook een vrije opvoeding gehad". De bedrijfsleider van de su permarkt suste de gemoederen. Er werd afgezien van aangifte by de politie. BROMFIETSER OP NIEUW FIETSPAD Een 20-jarige bromfietser uit Nieuw Bergen, goed bekend met het trajekt Vredepeel-Nieuw Ber- had niet in de gaten dat in het rijwielpad langs de Beekweg een hocht was verlengd. Prompt botste h\j met zijn bromfiets tegen een af zettingshek. Gevolg: zodanig ge wond dat hij door een passerende automobilist naar het ziekenhuis tooest worden vervoerd. Daar werd hem eerste hulp verleend, in ver hand met letsel aan zyn bovenbeen. Als gevolg van de nieuwe Wet ge meenschappelijke regelingen treedt op 31 december 1989 het vol tallige bestuur van het Werkvoor zieningsschap Noord-Limburg West (NLWj af. Een aantal bestuursleden komt in het nieuwe bestuur, dat per 1 januari 1990 aantreedt, niet meer terug. Ook de heer L.M.M. Laurens- se neemt, na het vervullen van meerdere bestuurlijke funkties t.b.v. het Werkvoorzieningsschap NLW gedurende ca. 35 jaar, afscheid als voorzitter van het bestuur. De algemeen direkteur en tevens sekretaris van het bestuur, de heer P. Rippe, neemt na ca. 30 jaar deze funkties te hebben vervuld tevens afscheid i.v.m. het bereiken van de VUT-gerechtigde leeftijd. Hem zal op 14 december a.s. een afscheids receptie worden aangeboden, waar bij men dan ook kennis kan maken met zijn opvolger de heer ir. J.J.A. Pleyers. Het dagelijks bestuur van de ge meente heeft gekonstateerd, dat een centraal kontakt- en koördina- tiepunt (centraal loket) t.b.v. de werkgelegenheid en bedrijfskon- takten binnen de gemeentelijke or ganisatie steeds zinvoller wordt In een periode van 10 maanden wer den 140 zaakgerichte bedrijfskon- takten geregistreerd, gericht op grondverwerving/verkoop, huren/ bouwen en gebruik van bedrijfs ruimte, subsidie-aanvragen en star- tersadviezen. Voor 65% betrof het in de ge meente gevestigde bedrijven en/of inwoners, waaronder 41 starters- kontrakten. 35% Van de kontakten De wandelsportvereniging DE NATUURVRIENDEN uit Merselo wil u de gelegenheid bieden om vaker aan wandelevenementen deel te ne men. Als u graag wandelt, maar u ziet er tegen op om dit alleen te doen. dan is dit de gelegenheid om seniorlid te worden van W.S.V. De Natuurvrienden. Doelstelling hiervan is om lange afstandswandelaars te verenigen zodat zij in gezamenlijk overleg be palen waar en welke afstand gewan deld wordt. Het biedt de wandelaars: ontspan ning. sportbeoefening, gezelligheid, en een prachtige natuur. Hebt u interesse informeer dan eens bij W.S.V. De Natuurvrienden, Mia Goumans, Endepoel 20. 5815 CR Merselo, tel. 04780-86035. Op 18 november jl. is dhr. E.L. Kleintjens afgestudeerd als bondspetanque-trainer. Reeds meer als een half jaar heeft hij diverse nieuwe leden opgeleid van begin nend tot gevorderde spelers. Deze opleiding was een onderdeel van zijn stage. Voor de Venrayse "Jeu de Boules Club" betekent dit dat zowel oud leden als nieuwelingen van zijn training gebruik kunnen maken. Te zyner tijd. wanneer in overleg met het bestuur ran de Jeu de Bou les Club 'JBC Venray 80" een trainingsschema is opgezet zal hier over een bericht verschijnen. Dhr. Kleintjens is als enige Lim burger van de aanrankelijk 120 kandidaten door de selektie geko men en zijn er binnen Nederland slechts 12 kandidaten voor het exa men geslaagd. Binnenkort zal hij een officieel diploma ontvangen met een erkenning van WVC. JBC Venray 80 heeft in deze een zeer grote bijdrage geleverd en hoopt hiermede meer te kunnen bijdragen aan het werven en oplei den van nieuwe leden. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. November: 3 Nov. t/m 9 dec.-. Tbon Hermans. Theater Carré Amsterdam. 28 Nov.: Alyson Williams in con cert Metropool Zaandam. 29 Nov.: Gun, Tivoli Utrecht. 29 Nov. Concert Nana Mouskouri. Evenementenhal Eindhoven. 30 Nov.: Imagination, Metropool Zaandam. December: 2 Dec.: Rock Arena '89, Berckter- heide Baarlo. 4 Dec.: The Ramones. Pardiso Am sterdam. 6 t/m 17 Dec.: Holiday on Ice. RAI Amsterdam. 9 Dec.: Avro Tbppop Discovery. Groenoordhallen Leiden. 14 Dec.: Tbon Hermans. Ned. Con gresgebouw Den Ilaag. 15 en 16 Dec.: Gilbert. Becaud, Tu- sehinski Amsterdam. 15 Dec.: Morbet Angel en Napalm Death, Willem II Den Bosch. 17 Dec. t/m 1 jan.: The Cotton Club. RAJ Amsterdam. 20 Dec. t/m 12 jan.: Musical Caba ret. Ned. Congresgebouw Den Ilaag. Februari: 13 t/m 25 Febr.: Sarafina, Circus- theater Scheven ingen. had betrekking op (nog) buiten de gemeente gevestigde bedrijven. 15% Is afgesloten met het gewenste resultaat ruim de helft van de kon takten loopt nog en 33% heeft niet tot het door de klant of gemeente gewenste resultaat geleid. Wat betreft de starterskontrakten wordt in de toelichting op de begro ting opgemerkt dat slechts een be perkt aantal (7) daadwerkelijk zal starten. Opvallend groot is het aan tal starterskontrakten, waarbij blijkt, dat betrokkenen "iets voor zichzelf' willen beginnen, maar niet precies weten wat, hoe en wan neer. Veel van de ideeën bevinden zich in de marge van de markt. Hoewel intussen duidelijk is ge worden. dat noch het college van b. en w., noch de verschillende raads- frakties, woningbouw in het Mak watergebied prefereren, is het IVN afd. Geysteren-Venray, er niet ge rust op en heeft dan ook in een open brief aan de gemeenteraad gepleit voor het behoud van de "groene long", in de onmiddellijke nabijheid van het centnim en van 'n dicht bevolkte woonwijk. Het IVN dat staat voor Instituut Voor Natuurbeschermingseducatie wijst er in zijn brief op, dat op de milieu-conferentie in Noordwijk werd voorgesteld, duizenden hecta ren agrarische grond te bebossen. Hier bestaat reeds een bos. aldus het IVN, waarom dan juist dat ge bied gebruiken voor woningbouw? Als rekreatiegebied is dit gebied onvervangbaar, zegt het IVN. en wijst er op dat het gebied door scholen vaker gebruikt wordt voor praktisch natuuronderwijs, voor gymlessen en spelen in de open lucht en om natuurwandelingen te houden. Ter verduidelijking vertelt het IVN dan eventjes dat het hier gaat om een oorspronkelijk stuifzandge- bied, dat nog niet vergraven is. Er groeit nog vanalles: zelfs het brons groen eikenhout, de berk, de grove den e.a. naast kleine zandbindende plantjes als buntgras, heidespurrie en diverse mossoorten. Zelfs komt men hier en daar nog de bescherm de jeneverbes tegen. Het IVN lanceert het idee een kinderboerderij met educatieve mogelijkheden voor jong en oud te vestigen op het terrein van het oude zwembad. Voor zo'n kinder boerderij hadden zich toch al sponsers gemeld? Het zou een edu catieve trekpleister van de eerste orde kunnen worden. En met het oog op de weinig flori- sante financiële situatie van onze gemeente zeggen de briefschrijvers, dat het inrichten van het natuurlij ke bosgebied in principe niets be hoeft te kosten. De natuur heeft dit reeds gedaan. Hier hoeft men geen gazon te maaien, kunstmest te strooien of bomen en heesters te snoeien. Alles wat de mens aan dit stuk bos verandert, doet afbreuk aan de waarden- Om die waarden van dit gebied te onderstrepen, wil het IVN voor de Venrayse gemeenschap een excursie geven in dit gebied, waarbij ook de raadsleden zijn uitgenodigd. Deze excursie wordt gehouden op zondagmiddag 17 december a.s. W(j komen daar nog nader op terug. De politie verzocht opsporing aanhouding en voorgeleiding van een 24-jarige inwoner van het Zuid limburgse Beek. terzake verduiste ring van afspeelapparatuur en 4 videobanden, bij een Venrayse vide otheek. De man werd aangehouden en naar Venray overgebracht De meest uitgebreide Intercard-kollektie ligt bij ons ter inzage. Moderne aquarellisten, maar ook oude meesters als Rembrandt, Spohler en natuurlijk Anton Pieck. Bestel vooral tijdig, uw keuze is dan 't grootst. grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 U3 ialcrcnnl Achtervolging met aanhouding In de nacht van zaterdag op zon dag. omstreeks 01.05 uur, gaf eon politiepatrouille in de kom van Ven ray een stopteken aan een perso nenauto. Dit stopteken werd door de bestuurder genegeerd, waarna de politie een achtervolging inzette. Die achtervolging resulteerde in een snel en vaak gevaarlijk rijden door het gebied rond Venray, zon der dat de politie er in slaagde de auto te doen stoppen. De omliggende politiekorpsen werden ingeschakeld, met name de rijkspolitie van de groepen Oploo- St. Anthonis, Boxmeer, Gemert en de gemeentepolitie van Helmond en Deume. Tijdens de rit door Venray. Over- loon. Deume. Bakel-Milheeze. waar bij diverse trajekten zelfs twee keer werden afgelegd, werd door de ach tervolgende auto's met zodanige snelheden gereden dat het voor de politieauto's niet mogelijk was de vluchtauto in te halen. Door ver schillende politiekorpsen werden stoptekens gegeven, maar ook die werden genegeerd. Het was zelfs zo. dat politiemensen een snoek sprong moesten nemen om niet overhoop te worden gereden. Bij een aanrijding tussen een po litieauto en de vluchtauto, op de Vredepeelweg in Overloon, juist op de grens met Westerbeek, kwam de vluchtauto tenslotte tegen een boom tot stilstand. De bestuurder van de vluchtauto rende na de botsing een weide in, maar kon door de achtervolgende politiemensen na enkele minuten worden aangehouden. Twee andere inzittenden konden ter plaatse wor den aangehouden. Er was tijdens de achtervolging een goede samenwerking met de meldkamers van de rijkspolitie Eindhoven. Den Bosch en Herken bosch en met de meldkamers van de gemeentepolitie van Helmond en Deume. De bestuurder en de inzittenden zijn alle drie Venrayers. De inzitten den werden na verhoor huiswaarts gezonden: de bestuurder werd in verzekering gesteld, terzake poging tot doodslag (inrijden op politie mensen die een stopteken gaven) en het negeren van stoptekens. Zowel de politieauto als de vlucht auto liepen by de botsing behoorlij ke schade op. maar gelukkig liep geen enkel persoon noemenswaar dig letsel op. De achtervolging en aanhouding had ruim anderhalf uur geduurd. Tijdens het verhoor heeft de 26-jarige bestuurder van de perso nenauto verklaard, waarom hij zich aan de kontrole had willen onttrek ken en het stopteken negeerde. Re centelijk was hy tydens een alcoholkontrole aangehouden. Bij de blaastest was toen vastgesteld dat hij een dusdanig alcoholpromi- lage in zijn bloed had. dat hem een transaktie was aangeboden van 250.-. Omdat hij ook nu enkele pilsjes De commissie voor sport en re creatie c.a., onder voorzitterschap van wethouder J. Truijen is deze week akkoord gegaan met de verkoop van de twee Venrayse vis vijvers aan twee hengelsport ve ren i- gingen. Allereerst de visvijver "Het Wanssums Ven", achter Pascalis aan de Wanssumseweg. waarvoor Hen gelsportvereniging "'t Alvertje" in teresse heeft. Vervolgens de visvijver "De Ballonzuil" waarvan hengelsportvereniging "De Roer domp" eigenaresse wil worden. Tbt nog toe had de gemeente de visrechten van beide visvijvers ver pacht aan de "Stichting Hen gelsport Venray". die er geen bezwaar tegen bleek te hebben dat de vijvers verkocht worden, mits de belangen van de clubleden van de beide verenigingen ten aanzien van het vissen op genoemde visvijvers voldoende gewaarborgd zouden worden. Reeds eerder was de commissie voor openbare werken akkoord ge gaan met de voorgestelde verkoop, mits gewaarborgd wordt, dat re creanten als wandelaars (niet vis sers zijnde) vrije toegang tot het natuurterrein behouden. Hoewel het landelyk gebruikelijk is, dat wandelaars zich op dergelyke ter reinen mogen begeven hebben b. en w. toegezegd deze voorwaarde toch nog in de notariële akten te doen opnemen. De beide hengel sportverenigingen hadden daar geen bezwaar tegen. In juni van dit jaar werd door de gemeenteraad besloten de visvijver "Het Wanssums Ven" uit te breiden. Het ging daarbij om een aanslui tend perceel bos. dat ontgrind zou moeten worden. Inmiddels heeft aan die ontgrinding ook Gedepu teerde Staten zijn goedkeuring ge geven. '"t Alvertje" koopt dat perceel eveneens. Destyds kreeg de gemeente, by de aanleg van beide visvyvers, sub sidie van het ministerie van Land bouw en Vissery. Het was de vraag, of de gemeente die subsidie nu te rug moest betalen. Bij informatie bleek dat echter niet het geval te zijn: de beide visvijvers worden na melijk niet onttrokken aan de sportvissery. De aankoopprys voor beide ver enigingen bedraagt 1,~ per vier kante meter, met dien verstande, dat t Alvertje" na de plaatsgevon den ontgrinding (doch uiterlijk 1 januari 1993) een eenmalige toeslag van 29.000- aan de gemeente dient te betalen. Deze verkoop moet nog wel door de gemeenteraad worden goedge keurd, maar zal daarby geen pro blemen tegenkomen. Anders dan eerder was afgespro ken, hebben b. en w. besloten voor de verkiezing van een nieuwe wet houder in de vakature Henk Wil- lems een extra raadsvergadering had gedronken, dacht hy dat hem dan weer een transaktie van 250.- zou kunnen worden aange boden. Omdat hy krap by kas was. had hij gedacht: ik geef een stoot gas en mijn BMW is zó snel dat de politie my toch niet zal kunnen in halen. Maar dat viel tegen, mede door de grootscheepse aktie van de verschillende politiekorpsen. Hij verklaarde zeker niet met op zet te zijn ingereden op de later ge geven stoptekens door de politie. Ómdat hij voor zijn werk enkele ja ren lang in Venray en omgeving moest zijn was hij goed op de hoog te met het wegenstelsel. De politie mannen verklaarden ook dat een vakman achter het stuur had gezeten. In de loop van maandag is hij met de aanzegging dat van een en ander proces-verbaal zal worden opge maakt. huiswaarts gezonden. te houden en wel op dinsdag 19 de cember om 19.00 uur. Het college heeft daarbij overwo gen, dat de raadsvergadering van 7 december daarvoor minder ge schikt is. Ook vindt men het niet passend, dat een nieuw collegelid dan mede-verantwoording zou dra gen voor de gemeentebegroting 1990. aan de samenstelling waar van h(j part noch deel had. Ook vindt men het niet bevorderlyk voor een goede dialoog tussen raad en college over die begroting, wan neer een lid van de raad in de posi tie verkeert aan het eind van die vergadering tot het college toe te treden. Als kandidaat voor de vakante wethouderszetel is gevonden dhr. Bert Kersten, nu fraktievoorzitter van de PvdA in Ven rays gemeen teraad. GROF VUL IN DE SPURKT Gemeentewerken moesten er aan te pas komen voor verwijdering van illegaal gestort vuil in de Spurkt. Ondanks intensief speurwerk van de politie kon do vervuiler nog niet worden achterhaald. SNELHEIDSMETING De gemeente Venray heeft don derdag 16 november jl. officieel op dracht gegeven aan de firma Traffitec uit Kleef (Duitsland) tot levering van een mobiel snel- heidsmetingssysteem. ten bedrag van 35.000.--. Daarmee is de kroon gezet op het werk van de LVKK-projektgroep Verkeersveiligheid, die onder voorzitterschap van de heer Hahn. burgemeester van de gemeente Meerlo-Wanssum begin dit jaar een plan lanceerde om de verkeersvei ligheid in kleine Noord-Limburgse dorpen te verbeteren middels de ge zamenlijke aanschaf van een mo biel snelheidsmetingssysteem door de negen regio-gemeenten. De aanschaf van deze apparatuur is mogelyk gemaakt door financië le bijdragen van de gemeenten Venray. Horst, Bergen. Meerlo- Wanssum. Grubbcnvorst en Broek huizen. Doordat de gemeenten Gennep. Mook/Middelaar en Sevenum niet aan het projekt wensten deel te ne men. is medio 1989 een subsidie verzoek ingediend by de provincie Limburg, het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Limburg en de Di- rektie Limburg van Rijkswaterstaat. Echter tevergeefs. Om te voorkomen dat het projekt alsnog geen doorgang zou kunnen vinden, heeft de LVKK zich vervol gens gewend tot het Ministerie van WVC. die bereid was het ontbreken de bedrag van 10.000.-- by te pas sen. onder voorwaarde dat de provincie Limburg de financiering van het projekt Wegwyzer (voor dorpsraden en gemeenten) voor zyn rekening zou nemen. Inmid dels heeft de provincie zich daartoe bereid verklaard en heeft het Mini sterie het bedrag beschikbaar gesteld. Met deze toezeggingen is ook het laatste struikelblok uit de weg ge ruimd. en heeft de gemeente Ven ray jongstleden donderdag opdracht kunnen geven tot de aan schaf van de meetapparatuur. I)e apparatuur zal op vrijdag 15 december a.s. officieel in gebruik genomen worden op een nog nader bekend te maken plaats en tydslip in de regio. Een raadsvergadering waarin de raadsleden, na het antwoord van het college op de algemene be schouwingen, weer de gelegenheid krijgen het woord te voeren, blijkt zowel voor raadsleden, achterban als publiek een lange zit te zijn. De raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek begon namelijk om 14.00 uur en eindigde exen voor 22.00 uur. twee maal onderbroken voor beraadslagingen. De beide woordvoerders ran de PK hadden meer tyd nodig dan hen volgens de spelregels van de raad eigenlyk waren toebedeeld, maar op deze marathonzitting ran de raadsvoorzitter een gemoedelijke voorzitter, die veel toeliet. Wy de krant beperken ons tot een aan tal min of meer belangrijke punten. Natuurlijk werd begonnen met de gemeentelijk herindeling. Het col lege zal alles in het werk stellen om de gemeente Vierlingsbeek zelf standig te houden. Op 6 december zal hierover reeds een gesprek met Gedeputeerde Staten plaatsvinden. Van dat gesprek heeft het college hoopvolle verwachtingen. Als er aanleiding bestaat om bij de ryksoverheid aan te dringen de geluidsoverlast door vliegtuigen te verminderen, zal het college dat zeker doen. Het college zal ook al het mo gelijke doen om het alcoholmati- gingsbeleid te ondersteunen, maar om zelf initiatieven te onderne men. daar voelt het college niets voor. Er zal een proef opgezet wor den met hondentoiletten in Vier lingsbeek en Overloon. De te bouwen sporthal in Overloon kreeg ook nu weer de aan dacht van alle frakties. Onbegrijpe lijk dat nu ineens een rapport ter tafel komt welke de noodzaak ran die sporthal en de haalbaarheid rechtvaardigen. De bouw wordt ge schat op 2 miljoen en de exploitatie op ongeveer 2 ton. Met verkoop van grond, gebruikmaking van reserve krediet en verhoging van Onroe rend Goedbelasting voor de onbebouwde gronden met 10% denkt, het college een verantwoorde bouw en exploitatie aan te kunnen. Voor de begroting van 1990 heeft dat nog geen financiële konsekwen- ties en daarom kan de exploitatie nog eens goed worden doorgepraat in de commissie en de raad. Ook Vielingsbeek kan niet ontkomen aan de nieuwe Tabaks wet welke verbiedt dat in openbare gebouwen gerookt wordt Er behoe ven dus geen extra maatregelen te worden genomen om het roken te verbieden. Vierlingsbeek behoeft geen extra opnameplaatsen voor asiel zoekers omdat ze er al meer hebben dan de regering heeft gevraagd. De KPJ van Overloon kan. als het gebouw ran de ruilverkaveling Overloon-Merselo vrijkomt (1992). er op rekenen, dat het college alles zal doen om die gebouwen ge bruiksklaar over te dragen aan de KPJ. maar die moet dan wel de ruimte delen met enkele andere verenigingen in Overloon. Op redelyke termijn zal het college duidelijkheid verschaften over de mogelykheden tot bouw van een kleedlokaal bij het sport veld te Maashees. Het college zal gaan praten met de sportverenigingen Volhar ding en SSS over de privatisering van de kantines. Het is nog niet bekend of de Out rale Antenne-inrichting aan sluiting zal zoeken bij het Land ran Cuyk of b(j de CAI Venray. De woordvoerder ran de PK zag de toe name ran het aantal antenne- schotels als een gevaar en wilde dat voorkomen. Daarom spoorde hy het colllege aan spoed te bet rachten by dc beslissing, zodat de mensen weten voor welke financiële konse- kwenties ze komen te staan. Daar waar mogelijk zal het col lege alles doen om de verkeersvei ligheid te bevorderen, maar of her en der in de woonwijken verkeers drempels de oplossing brengen, dat werd betwyfeld. Meer snelheidskont roles wa ren. gezien de mankracht bij de po litie. niet mogelyk. Op vrydag 8 december heeft het college een gesprek met de Ge deputeerde. die belast is met de verkeersveiligheid en verantwoor delijk is voor de weg Vortum-grens Venray. Kyken wat er gedaan kan worden om de overlast op de beton- baan te verminderen. Maatregelen om de verkeers overlast naby de Plusmarkt te Over loon te verminderen kan het college niet nemen. Meer dan 100 parkeerplaatsen liggen in de on- middellyke nabyheid en dat vindt het college meer dan voldoende. Het college bestrydt de kritiek als zou het college te weinig doen op het gebied van het milieu. Men kan echter van mening verschillen, of bossen welke meer dan 30 jaar oud zyn nog bemest moeten worden. Volgens dc deskundigen wel. Het college heeft die deskundigheid niet en volgt daarom dat advies op. Wat betreft de Maasheggen: de gemeente kontroleert nog steeds de verplichte herplantingen via de ruilverkaveling. Het onderhoud van de Maasheggen zal zeker nog in WSW-verband plaatsvinden. Zodra er voldoende geld vry- komt zal de realisering van de fietspaden, volgens het fietspaden plan, een aanvang nemen. Klachten over de slechte toestand van de speeltoestellen op de diverse speelplaatsen, hebben het college nimmer bereikt. Die toestellen worden door de WSW on derhouden. maar dat zal gekontro- leerd worden. Het "gebruiken" van de ber men is volgens de heer Bartels goed te kontroleren: volgens de wethou der echter zonder veel kosten on mogelijk, Privatisering van de ongedier- tebestryding is goed verlopen al is de overlast eerst muizen en ratten, nu verlegd naar wespen, byen en mieren. Nog 24 hinderwetsplichtige bedryven beschikken niet over een vergunning en daarop zal nu extra kontrole worden gehouden. Het ontwerp bestemmings plan "De Massert" te Overloon ligt thans voor vooroverleg by de PPG Het is de bedoeling dat dit plan tot 1993 in de woningbehoefte in Over loon zal voorzien. Vier gegadigden zyn er voor het bed ryventerrein te Vierlings beek. Binnen een maand zal uit sluitsel kunnen worden gegeven over het gehele plan. Verkoop van woningwetwo ningen aan huurders is een zaak van de Stichting Volkshuisvesting. Er zijn in totaal 33 woningzoe kenden voor een huurwoningen 14 voor een premiekoopwoning. Bouwtempo voor bejaardenwonin gen naar reëele behoefte en dat biykt voor dit jaar 8 te zijn. in 1990 18 en in 1991 10. In Holthees waar de heer Koopmans zo dikwijls vroeg voor de bouw ran bejaarden- woningen is tot 1993 geen reëele aanvraag. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9