PEEL EN MAAS Boschveld viert zijn vierde lustrum njps] A 80 Jaar Ven ray's Mannenkoor De muziekschool Venray musiceert het 20e jaar in I Personeelsformatie bij gemeente Venray Als een hoge eindwaarde uw doel is kunt u beter starten met de Rabo Lijfrente Koopsompolis. Chez Jacques Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS W Ja, Rabobank Meer bank voor je geld jfTV* M Ipeel en maas Kollekte jeugd opvang SPIO zaterdag 25 november VERSLEIJEN OIRLO Wereld kinderen peel en maas SLOTEN Op 26 november a.s. viert het i'en ray's Mannenkoor" zijn O-jarig jubileum, 't Koor bestaat lomenteel uit 105 zangers en staat nds 1980 onder leiding van Pierre erits uit Hoensbroek. De laatste 20 jaren is 't koor norm gegroeid en zijn er vele suk- ;n behaald in binnen- en bui- jnland o.a. concerten in Rome, Penen, Cheltenham Engeland en vele Duitse steden zoals 'Ahrwei- k( er. Lahnstein en Essen. Volgend aar hoopt men te concerteren in udapest. In 1974 werd 't koor door B .M. De Koningin Der Nederlanden nderscheiden met de erepenning an verdienste. Verder worden er vanuit 't, koor il nevenaktiviteiten ontplooit, noemen hierbij 'L uit 25 zangers ■Bestaande Hofkoor, 'n eigen joeks- Mfapel genaamd "Toetzengers", 'n lie de Close Harmony muziek rm hart toedragen (Oktet nog), 'n fietsclub die jaarlyks Ahrweiler bezoekt, kaartclub, wandelclub, enz. enz. Al met al 'n fijne club die springlevend is. 80-Jarig bestaan gaat men \ieren met een speciaal ingestudeerde hoogmis, de Missa Brevis In Hon. St. Joannis De Deo van Joseph Haydn, die op 26 nov. om 11.00 uur zal worden uitgevoerd in de Grote Kerk te Venray. Deken Buschman stond meteen positief tegenover dit initiatief en de strijkersgroep van de "Orkestvereniging Venray" werd bereid gevonden deze prachtige mis te begeleiden. Tijdens deze mis wordt "Heac- dies", ook van Haydn, uitgevoerd, dit is een dubbelkoor, waarbij een kleine groep zangers op het oxaal zingt en het grote koor op het al taar, verder zullen enkele gregori- den uitgevoerd. Deze mis werd met groot enthousiasme ontvangen DONDERDAG 23 NOVEMBER 1989 Nr. 47 HONDERDENTIENDE JAARGANG Wanneer u een welkome aanvulling wenst op uw pensioen, is een Rabo Lijfrente Koopsom- polis een prima oplossing. De Rabo Lijfrente Koopsompolis biedt namelijk eerraantal aantrekkelijke voordelen. Hoge eindwaarde. U koopt de Rabo Lijfrente Koopsompolis direct bij de Rabobank, waardoor een aantal belangrijke kosten worden uitgespaard. Uw spaardeel kent daardoor een voordelige start, hetgeen u later in de gunstige eindwaarde terugvindt. De tekening hiernaast laat zien hoe deze ontwikkeling emit ziet. U krijgt een vaste rente gedurende de overeengekomen periode. En het eindkapitaal is gegarandeerd. Maatwerk. U bepaalt zelf de hoogte van uw koopsom en de uitkering in geval van overlijden. Zoals u weet is de koopsom (tot een maximum van f 16.863,-) volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Laat het voor u uitrekenen. Bent u geïnte resseerd in de Rabo Lijfrente Koopsompolis, dan raden wij u aan om eens te gaan praten met de Rabobank bij u in de buurt. Maar natuurlijk kunt u ook de bon invullen en opsturen naar de Rabobank. De bank neemt dan zo spoedig mogelijk contact met u op. ik wil geïnformeerd worden over de Rabo Lijfrente Koopsompolis - j Adres: - Postende:....- SLéft-JL I Stuur deze coupon aan de Rabobank. I De bank neemt contact met u op. Wie eens de moeite neemt om een kijkje in de muziekschool Ven ray te nemen, zal zich verbazen over de enorme aktiviteit en het [rote enthousiasme, dat daar te l re even valt. Het oudejaar loopt (in de Muziekschool) bijna ten einde. Men fe er volop bezig de lopende kursus sen af te sluiten. Alleen al de IVM-afdeling bestaat uit zo'n 20 klassen gevuld met kin- ai(deren of volwassenen. De HarFa- fdeling telt ca. 350 leerlingen, die irden opgeleid voor een goede (aats in de vereniging. De instru- OAwiental e/yocal e-afdel i n g zo rgt fc\|voor dat het totale leerlingenaantal op zo'n 1400 komt. Dat komt neer elke week nieuws De jeugd van de zwemvereniging Spio gaat dan niet alleen te water, laar ook de straat op met de kol- lektebus. Huis-aan-huis komen ze )(j u aanbellen. Ze hopen dat velen van u bereid zijn een duit in de bus te doen. Dit jaar al staat de kollekte- Dpbrengst in het teken van liet lieuwe zwembad. Onze eigen Spio- limte gaat er komen. Daar zijn we _erg blij mee. Maar in een nieuw •tl zwembad zouden we ook graag nieuwe 'dingen' zien. Wat te denken van boter, kaas en eieren onder wa ter of onderwaterdoelen! Een splin ternieuwe kunstzwemshow. maar met mooie en nieuwe aankleding, leder van u begrijpt dat daar geld voor nodig is. De jeugd van Spio, geholpen door een aantal ouderen, komt op 25 no vember ook langs uw deur. Ze ho pen niet tevergeefs bij u aan te •ellen. op ca. 4% van de Venrayse be volking! De muziekschool musiceert het 20e jaar in. Want in 1971 begonnen de eerste kursussen. Nu is men voor de 20e maal druk bezig een nieuw kursusjaar (1990) voor te be reiden. Prospectus 1990 Wie de nieuwe prospectus door leest ziet dat de ontwikkelingen het laatste jaar niet stil gestaan hebben. Jaren geleden deed de lichte mu ziek haar intrede en nu zien we ook kortlopende kursussen op het mu ziekschoolmenu prijken. Deeltijd- kursussen maken het voor veel leerlingen aantrekkelijker de mu ziekschool "nieuwe stijl" te bezoe ken. Voor de speciale liefhebbers worden zelfs applikatiekursussen ingericht. Maar de allereerste kur sussen beginnen bij de kleuters voor de basisschoolgroep 2 (dus de 6-jarigen). Inschrijven voor 1990 Wie zich nu laat inschrijven is van een plaatsje in een van de ruim 40 kursussen verzekerd. Want ook de muziekschool Venray heeft z'n grenzen: vol is vol. Alle leerlingen van de basisscholen hebben reeds een prospectus ontvangen. Bent, u ook geïnteresseerd? In het voormalige gemeentehuis (ingang Julianasingel) staat men met infor matie voor u klaar. Wilt u een goed advies? Ook dat kan. De muziek school is er voor iedereen; dus ook voor u! Wij hebben koopavond van maandag 27 november tot en met vrijdag 1 december tot 's avonds 9 uur Castenrayseweg 14 Tel. 04787-1941 In de week van 27 november bruist het Boschveldcollege van ak tiviteit. De schoolgemeenschap her denkt dan het feit, dat op 4 oktober 1969 de nieuwe school aan de Zuid singel te Venray werd geopend. Na een voorbereiding van tien jaar was het karaktervolle gebouw, ontwor pen door architekt Piet Lerou (1907-1987'). gereed. Op uitbundige wijze werd de opening gevierd. Een musical, waar meer dan honderd leerlingen aan meewerkten, was het onbetwiste hoogtepunt. TWINTIG JAAR Het is feest. Het college viert zijn vierde lustrum. Er gebeurde meer dan alleen het betrekken van een nieuw gebouw. Tegelijk vond de overgang naar de nieuwe inrichting van het onderwijs plaats. De "mam moetwet" werd in praktijk ge bracht. In datzelfde jaar zette het schoolbestuur de schoolpoort open voor meisjes. Twintig jaar is een nog jeugdige leeftijd voor een schoolgebouw. Het "Gymnasium" is echter veel ouder. Het college gaat rechtstreeks terug op de Latijnse School die in 1661 te Venray werd gesticht met als eerste rector de Venrayer Goswin Coninx, meer dan 325 jaar geleden. Bij de opening van het nieuwe ge bouw in 1969 telde de school 864 leerlingen, onder wie 67 meisjes. Het Gymnasium, Atheneum en het HAVO wordt toegankelijk voor alle lagen van de bevolking. Ook voor groepen die voorheen niet aan dit type onderwijs toekwamen. Een democratiseringsgolf komt op gang. Daardoor werd het gebouw meteen weer te klein en dat is zo ge bleven tot nu toe. Een reeks noodlo- kalen bracht uitkomst. Van de nood maakte het ministerie een deugd, toen het de noodbouw omdoopte tot "semi-permanente" vestiging. Waarschijnlijk is zelfs dat nog te op timistisch. De lokalen zijn onmis baar maar permanente nieuwbouw zit er niet meer in. LEERLINGEN Het hoogste aantal leerlingen be reikte de school in 1985. Toen :l bevplKtóö. 1673 pupUlpn de school- v - bahkeiftDe "school had toen zeul •leertJiKpvc stiging in j$et Büükske: Daarna begon de geboortedaling door te werken. Dit jaar telt de school 1271 leerlingen, van wie 664 meisjes. De verwachting is, dat het leerlingen aantal zal stabiliseren rond de 1200. In de afgelopen twintig jaar leg den ruim 5000 jonge mensen hier hun eindexamen af en vonden na dien hun weg in het. vervolg onderwijs in heel Nederland. LUSTRUM-VIERING De schoolgemeenschap viert feest. Niet zo uitbundig als in 1969 maar wel volgens de beste traditie van het college, het feestprogram ma is gevarieerd ran opzet en gespreid door het hele schooljaar. Het eerste hoogtepunt komt in de week van 27 november tot 2 decem ber. Met een bonte revue, op de planken gezet door leerlingen en docenten, presenteert zich de school aan ouders, medeleerlingen en genodigden. Vier avonden is de schouwburg in Venray bezet onder de titel "Moet kunnen...' Volgens conrector Thissen. koördinator van de lustrumfeesten, belooft het weer "een schitterende show te worden van al die kleine en grote mensen met grote en kleine talenten die een school rijk is". Op vrijdagavond wordt de revue afgesloten met een instuif voor de medewerkers aan de revue en de leerlingen ran de bovenbouw De week eindigt met een reünie van oud-leerlingen op zaterdag 2 december. De "zestigers" en de eer ste belli ran de "tachtigers" zijn daarbij uitgenodigd. Naar het zich nu laat aanzien zullen meer dan 6<K) reünisten dè .oude nestgeur iiggj eens Kópen ópsnuiyep. PROGRAMMA Iets heel nieuws is de Opa- en Om adag. Op 20 december zijn de groot ouders te gast bij de leerlingen van de le en 2e klassen. Van 14.30-17.00 uur organiseren de kleinkinderen van alles en nog wat. Het belooft een heel interessante middag te worden. Een klapstuk onder de feestelijk heden is de schaaksimultaan van Jan Timman. Op maandag 15 ja nuari 1990 treedt de grootmeester in de aula van het Boschveldcollege in het krijt tegen 35 spelers. Vijf tien borden zyn gereserveerd voor de beste "Bosehvelders" twintig borden zijn beschikbaar voor regio nale "meesters". Op vrijdag 26 januari 1990 wordt er een bridgedrive gehouden voor alle Bosehvelders die zich in de loop der jaren de kunst van het bridgen hebben eigengemaakt tij dens studieles of anderszins. De feestelijkheden sluiten af in de zomer van 1990 met een buiten festijn voor de onderbouw. WIE WIL MIJ SPONSOREN? Ik heet Ronald Binibini en woon in Manilla op de Filipijnen. Ik ban 8 jaar en zit in de tweede klas. Ik heb vijf broers en één zuster. Mijn vader is riksja rijder verdient 60- per maand. Mijn moeder is werkt in een fabriek verdient 80.- per maand. Het werk van mijn vader en moeder is onregel matig en daardoor is het inkomen onzeker. Door het lage inkomen moeten wij vaak geld en lévensmid delen lenen van de buren. Wij wo nen in een klein oud houten huisje. Ik speel giaag met mijn vriendjes en mijn hobby's zijn dansen en zin gen. Thuis help ik mijn zuster met het huis schoonmaken en water ha len. Uw hulp zou een grote steun zijn voor ons! Het sponsorgeld kost 65- per kwartaal, daarvan krijgen wij 60- overgemaakt. Wilt u zich aanmelden of meer informatie, bel dan: Wereldkinderen - Sponsor- groep. Elly of Luc Ilageman, Petten makerstraat 14, 5801 RB Venray, tel. 04780-86909. Dit is misschien ook een leuk idee om als groep of vereniging, met uw buren of familie samen te doen. De sponsorkinderen die wij be- 'n abonnement waard schrijven maken deel uit van ons sponsorprojekt. Damayan Commu nity Center een zeer arme wijk in Manilla waar 400 gezinnen in krotten wonen. Deze gezinnen wor den ondersteund door de zusters vari de Goede Hérder onder leiding van zuster Mary Lilia Flores. Van het sponsorgeld 65.- per kwar taal gaat 60- naar het gezin in Manilla. Knappe jongen 'L die daar langs komt! Verkrijgbaar bij: Schoolstraat 26 Venray, Nu de reorganisatie van het ge meentelijk apparaat in de loop van dit jaar haar beslag heeft gekregen, resteert een groot aantal rakatures. dat de nieuwe organisatie kent. Een deel daarvan bestond weliswaar reeds voor de reorganisatie, doch het totale vakaturebeeld is uiteinde lijk toch bepaald door de resultaten van het organisatie-onderzoek. In de begroting voor 1990 is dan ook rekening gehouden met het opvul len van deze vakatures. Opvallend is, dat de funktie van voorlichtings ambtenaar niet zal worden op gevuld. Inmiddels heeft het college een aantal beleidsuitgangspunten vast gesteld op basis waarvan de moge lijkheden tot plaatsing ran gehandicapten in al dan niet aan gepaste funkties binnen de ambtelijke organisatie moeten ver ruimen. In het kader van het te voe ren personeelsvoorzieningsbeleid zal daarmee uitdrukkelijk rekening worden gehouden. Bovendien zul len b. en w. de verschillende instan ties, die op dit terrein een inbreng kunnen leveren, betrekken bij de daadwerkelijke invulling van het W.A.G.W.-beleid. Vanaf 1 oktober 1987 is aan 93 jongeren een tijdelij ke baan aangeboden. In 65 gevallen is de arbeidsovereenkomst weer beëindigd. Hiervan is 51% uit gestroomd wegens het aanvaarden van regulier werk. De arbeidsover eenkomst is bij 31% beëindigd we gens het bereiken van de leeftijd van 21 jaar; de helft hiervan heeft inmiddels regulier werk gevonden. Als gevolg van de reorganisatie heeft er begin juli 1987 een voorlo pige huisvesting van een aantal af delingen en ftinktionarissen binnen de muren van het gemeen tehuis plaatsgevonden. In het na jaar van 1989 zal besluitvorming plaatsvinden over het uitbestede onderzoeken naar de definitieve herhuisvesting van het gemeente lijk apparaat. Daarbij zullen ook de toegankelijkheid van de afdelingen voor het publiek, beveiliging en Tijdens de carnavalsdagen wor den er drie reizen georganiseerd naar de hoofdsteden Parijs. Londen en Berlijn. Ook vormen twee tentoonstellin gen een onderdeel van de aktivitei- ten. Deze maand loopt nog een tentoonstelling over het ontstaan ran de Peel en in februari volgt de tentoonstelling "Klassiek in Re pliek". Deze laatste brengt een keu ze uit de mooiste en meest interessante kunstwerken uit dc oudheid in beeld. ••8-; REGIONAAL By het vierde Justruip staat de school weer op een kruispunt van wegen. liet Voortgezet Onderwijs wacht, op een herin richting van de eerste drie leeijaren en een aanpas sing van de bovenbouw aan tie eisen van dc tijd. Keuzes moeten ge maakt worden, zowel landelijk als op schoolniveau. Rector Huren kamp verwacht, dat de samenwer king tussen de scholen in de naaste toekomst sterk zal toenemen. "Puur en alleen al om zoveel moge lijk soorten onderwijs voor de regio Noord-Limburg veilig te kunnen stellen, in het belang ran de jonge mensen die in deze regio wonen". Op bestuursniveau is het éénrich tingsverkeer naar de fusie van alle afzonderlijke besturen tot één regi onaal bestuur. "Elke andere vorm van bestuurlijke samenwerking be tekent alleen maar meer vergade ren zonder besluiten. De opgave is om bij al die uitda gende vernieuwingen het essentië le van je eigen school te behouden, aldus de rector. Een lustrumviering is daarbij een goed moment voor bezinning. DIEFSTAL KRAT BIER Zelfs in Merselo schijnt een krat bier niet meer veilig te zijn. want er werd aangifte gedaan van diefstal ran een krat bier uit een schuur aan de Veld.straat. openstelling aan de orde komen. Ook zal een aantal bouwkundige in grepen nodig zijn voor verhuizing van ftinktionarissen en afdelingen en voor aansluitpunten op het auto- matiseringsnetwerk. Nagegaan wordt, of er een koncentratie van vergaderkamers mogelijk is. welke buiten kantoortijd onafhankelijk van de rest van het gebouw ge bruikt kunnen worden. Tevens zal begonnen worden met het gefa seerd inhalen van achterstallig on derhoud van het gebouw en vervanging van kantoormeubilair en kantoorinventaris. internationale haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823

Peel en Maas | 1989 | | pagina 13