Het aanbrengen en het gebruik van rookkanalen Openbare raadsvergadering 28 november 1989 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Geen vrij zwemmen Zwemlessen voor partikulieren Kollektekalender november 1989 Enquete kinderopvang Hinderwet Fanfare "Vriendenkring" Overloon behaalt le prijs Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Bouwvergunning verleend A Liever een kado van Thomassen. (Sinterklaas cursussen voor volwassenen (tel. 04780-85320) Pagina 11 RAADHUIS VENRAY I Raadhuisstraat 1 I Telefoon 04780-23333 I Correspondentieadres: I Postbus 500 5800 AM VENRAY I Openingstijden: I Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 1 12.00 uur. I De afdeling Bevolkingszaken is I tevens geopend op donderdag I van 15.30 tot 17.00 uur. I Van deze openingstijden kan uit- I sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken, re- kreatie, personeelszaken, organi- i, informatica en interne dienstverlening. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken, milieuzaken, ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, bouw- en woningtoezicht, wel standstoezicht en stedebouw. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie welzijns planning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (incl. exploitatie bestem mingsplannen en verkoop bouw kavels in bestemmingsplannen), gemeentegaranties, onderwijs, volwassen-educatie, kinderop vang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebeleid en mondia le vraagstukken. Aanstaande zaterdag 25 novem ber 1989 is er in verband met diplomazwemmen geen vrij zwem men mogelijk van 11.00-12.00 uur en van 14.00-15.45 uur. Met ingang van 27 november star ten in het Gemeentelijk Combi- Zwembad weer zwemlessen voor partikulieren in de leeftijd vanaf 5 jaar. De zwemkursussen bestaan uit 12 lessen h 30 minuten (2x per week). De kosten bedragen 45.-- voor de leeftijdskategorie van 5 tJm 15 jaar en 58,-- voor degenen die 16 jaar of ouder zijn. Inschrijven voor deze zwemkursussen kan van af heden aan de kassa van het zwembad. De lestijden waar nog plaatsen be schikbaar zijn, zijn als volgt: Opleiding A-diploma: Maandag en donderdag: 16.00- 16.30 uur (2x per week); 16.30-17.00 uur (2x per week). Vrijdag: 16.00-16.30 uur (lx per week). Opleiding B-diploma: Vrijdag: 17.30-18.00 uur (lx per week). Zwemopleiding vanaf 16 jaar: Maandag: 20.00-21.00 uur (6 lessen). Donderdag: 20.00-21.00 uur (6 25 nov.: Zwemvereniging Spio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollektewezen). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek- leren buiten de aangegeven periode Is niet toegestaan. De kollektanten en kollektriees moeten een op de ^jjkollekte gericht legitimatiebewijs hunnen tonen. Op dinsdag 28 november a.s. vindt om 19.00 uur een openbare vergadering van de gemeenteraad plaats in de raadzaal van het ge meentehuis. Op de agenda staan o.m. de vol gende onderwerpen: Aanpassing tarieven gemeen telijke welzijns(sport)akkom- modatie. Evaluatienota opvang asiel zoekers. Raadsvoorstel van het gewest Noord-Limburg betreffende uitbrei ding van de regionale stortplaats "Zuringspeel". Beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de rekonstruktie van de Aula op de algemene begraaf- Op 1 januari 1990 treedt een nieuwe subsidieregeling voor kin- deropvangwerk in werking. Hier door wordt het in de gemeente Ven ray mogelijk op korte termijn extra en nieuwe vormen van kin deropvang te starten. Momenteel zijn er in Venray: - peuterspeelzalen (in alle kerkdor pen en centrum); - een kinderdagverblijf aan de Beu kenlaan; - een gastouderprojekt. Een werkgroep is in samenwer king met gemeente Venray bezig met het inventariseren van de be hoeft naar deze en mogelijk andere voremen van kinderopvang. WAAROM Er is een enquêteformulier ver spreid onder de mensen die nu kin deren op een van de kindercentra hebben of daar op de wachtlijst staan. De enquete is echter ook be doeld voor iedereen, die weet, denkt of hoojit binnen nu en 4 jaar kinderopvang nodig 'te hebben. De kinderopvang is bedoeld voor iedereen, die om welke reden dan ook (werk, ploegendienst, studie, buitenschoolse opvang, hobby's, uit opvoedkundige overwegingen, enz.) hiervoor in aanmerking wil komen. Om te weten hoeveel plaatsen er op korte en langere termyn nodig zijn, is het belangrijk dat zoveel mo gelijk betrokkenen de enquete in vullen. WAAR Het enquete-formulier kunt u vinden by uw huisarts, het Groene Kruis, de bibliotheek, het gemeen tehuis, het postkantoor en de be staande kindercentra, vanaf aanstaande maandag. 27-11-1989. VOOR WANNEER Het formulier moet ingevuld in geleverd worden bij: Kinderdagver blijf Duimelot, Beukenlaan 6, 5802 CK Venray, tel. 87110. Vóór 15 de cember. INFORMATIE Voor informatie hierover kunt u terecht bij: - Marian Timmermans van de afde ling Welzijn van de gemeente, tel. 23428; - Lizette Verploegen van het gastou derprojekt, tel. 87110. plaats en de vaststelling van de "Verordening begrafenisrechten Venray 1990". Evaluatie en bijstelling Informatie- en Automatise ringsplan. Aanschap KCA-boxen. Vaststelling grondprijzen in dustrieterrein Keizersveld. Vaststelling bestemmingsplan R73 (zuidelijk gedeelte). Vaststelling herziene exploita tie bestemmingsplan Landweert. Nota Sociaal-Economische Rapportage gemeente Venray 1988-1989. Nota Grondbedrijf 1989. Verkoop visvijvers "Het Wan- ssums Ven" en "De Ballonzuil" aan respektievelijk Hengelsportvereni ging '"t Alvertje" en Hengelsportve reniging "De Roerdomp". Tevens zullen tijdens deze raadsver gadering de geloofsbrieven worden onderzocht van de nieuw benoem de leden van de gemeenteraad, de heren G. Janssen (DCA) en A. Leijs- sen (PvdA). Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: H. Wilms, Veulenseweg 43 te Veulen onder het stellen van voor waarden voor het wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Veulenseweg 43 te Veulen; W. Lemmen, Timmermanns- weg 122 onder het stellen van voor waarden voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een var kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Timmennannsweg 12£ te Ysselsteyn: J. Maessen. Deurneseweg $4»» te lYsselsteyn onder het stellen van voorwaarden voor het oprichten en in werking hebben van een inrich ting voor machinale houtbewer king. gelegen aan de Ysselsteynse- weg (ong) te Ysselsteyn; Gebr. Classens. Boddenbroek 6 te Oirlo onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhou- derij, gelegen aan de Castenrayse- weg 2 te Oirlo op 14 november 1989 hinderwet vergunning is verleend. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 24 decem ber 1989. Tbt deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift (in tweevoud) worden inge diend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden Op het bondsconcours van de Bossche Bond te Boekei behaalde zondag jl. de fanfare uit Overloon o.l.v. dirigent Chris Cuppen uit America een fraaie le prijs in de su perieure afdeling. De 308.5 punten die de jury aan fanfare "Vriendenkring" toekende was tevens het hoogste puntenaan- tal van beide concoursdagen. Fhnfare "Vriendenkring" behaal de nooit eerder dit puntenaantal en is dan ook bijzonder tevreden met dit resultaat. Voor 25 jeugdige muzikanten was het de le keer dat ze naar een bondsconcours gingen. Met deze jeugd ziet de vereniging de toe komst hoopvol tegemoet. AUTO MET AFBIJTMIDDEL BESPOTEN Er werd aangifte gedaan, dat dins dagavond tussen 20.00 en 21.45 uur. een in de Dempseystraat staan de personenauto met een afbijtmid- del was bewerkt Voor de eigenaresse een schadepost van ve le honderden guldens. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het uitbreiden van een ber ging aan de Castelostraat 30 te Castenray, t.n.v. M.W.M. Classens: het verbouwen van een bank gebouw aan de Albionstraat 26 te Leunen, tn.v. Bestuur Rabobank Leunen; het bouwen van een berging/ hobbyruimte aan de Lelie 20 te Ven ray, t.n.v. H.B.M. Geerets; het bouwen van een garage/ berging aan de Gasstraat 16a te Ven ray, t.n.v. L.P. Vorstenbos; het bouwen van een woning aan de Zandbleek 50 te Venray. tn.v. M. Berghuis. Tfelderseweg 125 te Rhenen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 24 november 1989 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd. namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. "G.F.J.M. Frencken 4#f Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Gebr. van Dijck, Blakterweg 5 te Oirlo voor het wijzigen van een rundveehouderij, gelegen aan de Blakterweg 5 te Oirlo; P. Theuws. Acaciastraat 1 te Venray voor het ex art. 6a uitbrei den/wijzigen van een spuiterij, waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 kW. gelegen aan de Acaciastraat 1 te Venray: J. Reintjes, De Hoef 11 te Leu nen voor het oprichten en in wer king hebben van een rundveehouderij, gelegen aan De Hoef 11 te Leunen; M. Thyssen, Timmermanns- weg 74 te Ysselsteyn voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 74 te Ys- DRIE LICHT-GEWONDEN Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat op de kruising Ursulastraat-Hoenderslraat twee personenauto's met elkaar in bot sing kwamen. Een bestuurder en twee inzittenden liepen lichte ver wondingen op. maar zij konden na behandeling in het ziekenhuis naar huis worden vervoerd. Een auto kwam in een tuin tot stilstand en richtte daar wat schade aan. INBRAKEN IN AUTO'S Weer kwamen er enkele meldin gen binnen van inbraken in gepar keerde personenauto's. Op de parkeerplaats bij de Hoge Beek werd in twee auto's inge broken. Een auto werd opengebro ken door vernieling van het slot, de andere door het inslaan van een ruitje. Ook door het inslaan van een ruitje was toegang verkregen tot een in de I^ulusstraat geparkeerde auto. In alle drie gevallen werd de radioapparatuur ontvreemd. HEUPGORDEL EN KINDERZITJE VOORKWAMEN ERNSTIG LETSEL Bij een verkeersongeval dat vrij dagmorgen op de kruising Lorbaan-Veulensewaterweg plaats vond werd het nut bewezen van heupgordel en kinderzitje. Op die kruising verleende een uit de Rips afkomstige autobestuurder geen voorrang aan een over de Lor- baan rijdende personenauto, bestuurd door een man uit Valken burg. Bij de flankbotsing sloeg de auto van de Limburger over de kop en kwam in de berm tot stilstand. Dankzij het kinderzitje en heup gordel. liepen een 8 maanden oude baby en een 3-jarig kind slechts lichte verwondingen op. Na behan deling in het ziekenhuis konden ze naar huis worden vervoerd. Ook de beide bestuurders liepen slechts lichte verwondingen op, maar de beide auto's waren rijp voor de sloop. Een hondje werd uit de auto geslingerd en liep jankend weg. Het dier werd later in de buurt aangetroffen maar bleek dusdanig gewond te zyn, dat het aan die ver wondingen overleed. Het is niet de eerste keer dat op deze kruising ongelukken gebeu ren. De buurt vraagt zich af of daar geen verkeersmaatregelen kunnen worden genomen, b.v. een voor rangskruising. De Lorbaan wordt immers een steeds drukker wor dende verkeersweg. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 november 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het eollege van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen ran een serre garage en het slopen van een be staande garage aan de Akkerweg 9 te Venray, tn.v. M.W.G. Leijssen: het bouwen ran een serre aan de Groeneweg 2 te Venray. t.n.v. J.M.H. Maas: het bouwen van een carport aan de Sambastraat 20 te Venray. tn.v. M.A.M. v.d. Bekerom; het bouwen van een tuinhuis je aan de Langstraat 85 te Venray, t.n.v. H.J. Janssen: het bouwen van een woonhuis aan de Pastoor Jacobspeel 4a te Ys selsteyn, t.n.v. G.J.L. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn; het verbouwen van een woon huis aan de Langeweg 100 te Ven ray, t.n.v. t.n.v. P.J.A. Jans-Beken; selsteyn; A. van Hoof, Twistweg 10 te Vredepeel voor het ex art. 6a uit breiden/wijzigen van een var kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Twistweg 10 te Vredepeel; G. Comelissen, Teeuwenhof- weg 21 te Leunen voor het uitbrei den en wijzigen ran een ehampig- nonkwekerij waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamen lijk vermogen ran meer dan 1.5 kW. gelegen aan de Teeuwenhofweg 21 te Leunen. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309. Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag ran 09.00 tot ,12 00 yur wordejx ijïgezj^n tot 24 december 1989. Tbt deze datum kunnen de stuk ken óók worden jtfgezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer). kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken BRAND IN AFVALHOUT LIEP UIT DE HAND De Venrayse brandweer moest in aktie komen voor een uit de hand gelopen brand in afvalhout aan de Kuulenweg nabij de Vredepeel. Aan wakkerende wind leverde gevaar op voor de in de buurt aanwezige bossen. De brandweer kon de brand niet alleen klaren en moest de hulp in roepen van een bulldozer welke de brandende hoop hout uit elkaar haalde, waardoor de brandweer de brandhaart beter kon bereiken. De eigenaar ran het afvalhout zal de rekening van dat bluswerk wel gepresenteerd krijgen het bouwen van een carport en fietsenberging aan de Matter- hornlaan 21 te Venray. tn.v. B. de Jong; het bouwen van een rund- veestal aan Houtklef 10 te Venray. t.n.v. Gebr. van Raay: het renoveren van een var kensstal aan de Heidseweg 9 te Hei de, t.n.v. Maatschap van Dijck; het bouwen van een bergin aan de Wagnerstraat 31 te Venray. tn.v. T. van Hilten; het bouwen van een tuinka mer en berging aan de Westsingel 26 te Venray. t.n.v. J.A.M. van den Hoek: het Ixniwen van een carport aan de Watermolenstraat 8 en 10 te Oostrum. t.n.v. J.M. ran Goch en J.G.A. Blenckers; het bouwen ran een veranda aan de Kat testaart 31 te Venray. tn.v. M.G.G.M. Geurts: het bouwen van een apotheek en klinisch laboratorium aan de Hoenderstnmt 95b te Ven ray. tn.v Stichting Ziekenhuisapotheek eu Klinisch Laboratorium. Stations weg 46 te Venray. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche De nieuwe cursussen starten in januari 1990 SCHRIJF NU IN! In één op de vyf Nederlandse wo ningen wordt regelmatig een (open) haard of kachel voor hout of kolen gestookt Daarby worden fouten ge maakt met als gevolg, dat elk jaar in ons land ruim 10.000 schoorsteen branden ontstaan. Eén op de drie branden is zó ernstig, dat de brand weer er aan te pas moet komen. Daarnaast ontstaat er geregeld rook- en stankoverlast in de omge ving van een rookkanaal, dat op de verkeerde plaats is aangebracht en/of niet de juiste hoogte heeft en/of niet op de juiste wijze ge bruikt wordt Bijna alle brandgevailen en geval len van overlast hadden voorko men kunnen worden wanneer vooraf de gemeente ingeschakeld zou zijn. Sterker nog: de gemeente had ingeschakeld moeten worden omdat voor het aanbrengen van een rookkanaal een BOUWVER GUNNING nodig is. Met andere woorden: het aanbrengen van een rookkanaal zonder bouwvergun ning is in strijd met de wet DE BOUWVERORDENING Een bouwaanvrage voor het aan brengen van een rookkanaal wordt getoetst aan de bepalingen van de gemeentelijke bouwverordening, waarin eisen gesteld zijn ten aan zien van enerzijds de plaats ran (de uitmonding van) een rookkanaal en anderzijds de samenstelling en doorsnede ran het kanaal. De plaats Een rookkanaal moet ten opzich te van het dak waar het doorheen is gevoerd, op een zodanige plaats uit monden. dat de goede werking er van niet door het dak belemmerd wordt. In het algemeen geldt dat de uitmonding ran het kanaal zich op minstens 0.5 meter boven het hoog ste gedeelte van de woning moet be vinden. Bovendien geldt, dat hoe schuiner het dak is des te dichter^ het kanaal by de nok van het dak" dient uit te monden. Overigens zou den erg lange pijpen op een dak geen genade vinden by de wel standscommissie. Verder mag een kanaal niet op een zodanige plaats uitmonden, dat de goede werking ervan door (da ken van) omliggende bebouwing be lemmerd wordt Wordt aan deze eisen ten aanzien van de plaats niet voldaan, dan kan dat een stank- en rookoverlast voor de omgeving tot gevolg hebben. By een samenloop van omstandighe den kan het zelfs tot een bedreiging van de volksgezond leiden. De konstruktie Ook de samenstelling van de wan den. het verloop en de doorsnede van de rookkanalen is geregeld in de bouwverordening. Wanneer met deze eisen geen rekening gehouden wordt dal bestaat er een goede kans dat met het rookkanaal een zeer reëele bron van (brandjgeraar in huis gehaald is. De ervaring leert, dat van alle schoorsteenbranden waar de brandweer voor gealarmeerd is. slechts een gering aauial bet rek king heefi op rookkanalen van goede konstruktie. Met andere woorden, het zijn by na altijd de slechte kanalen waarbij schoor steenbranden ontstaan. Zeer grote risiko's worden gelo pen wanneer men kombinaties gaat bedenken en uitvoeren van bij voorbeeld centrale verwarmings- installaties en open haarden. In het verleden zyn daar de grootste onge lukken mee gebeurd. Het gebruik Zoals hiervoor al gemeld, komt het een enkele keer ook wel eens voor dat er brand ontstaat in op zich wel deugdelijke kanalen. Oor zaak hiervan moet worden gezocht in de (mindere) kwaliteit van de gestookte materialen, de wyze van stoken "goed stoken is een kunst") en/of de kwaliteit en de frequentie waarmee de schoorsteen geveegd wordt Ook het tegenwoordig ge bruik van zogenaamde allesbran- ders houdt risiko's in. De naam "allesbrander houdt namelijk NIET in. dat alle materiaal gestookt kan worden. Over het gebruik en onderhoud van rookkanalen is by de gemeen telijke brandweer een uitgebreid scala aan voorlichtingsmateriaal aanwezig. Wanneer u van plan bent een rookkanaal aan te brengen, dan bent u verplicht daarvoor een bouwvergunning aan te vragen. Uit het vorenstaande zal u duidelijk zijn, dat deze plicht echt niet voort vloeit uit bemoeienis van de (ge meentelijke) overheid. Een rookkanaal, dat niet volgens de normen is aangebracht, is immers onveilig en kan in uw omgeving een enorme 'overlast veroorzaken. Wanneer u na lezing van dit arti kel twijfels hebt over de deugdelijk heid Nan een reeds aanwezig rookkanaal, neemt u dan kon takt op met de gemeente. Vborkomen is altyd beter dan genezen, in dit ge- ral blussen.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 11