-25% aktie "Venrayse Fietser Laatje Zien" MiMiiiiiiiiNeii umumm Hergebruik van koel vloeistoffen uit oude koel- en vrieskasten Evenementenplanning 1990 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Geen spreekuur Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Zondag „uit" eten? Bowling-restauranT mgr. hanssenstraal 10 oostrum VENRAY ,e|e,o°n 04780 83223 Bouwvergunning verleend Kollektekalender november 1989 PEEL EN MAAS Landinrich tingswet Mededeling over vak O WAO VAN SOEST «PEEL EN MAAS Donderdag 9 november Pagina 9 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, eco nomische aangelegenheden, werkgelegenheid, handel en mid denstand, bevordering toerisme, culturele zaken, sportzaken en rekreatie. Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. openbare werken, verkeer en I vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken en milieuzaken. Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. personeelszaken, organisatie, in formatica, interne dienstverle ning, ruimtelijke ordening, volks huisvesting, bouw- en woningtoe zicht, welstandstoezicht, stede- bouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie wel zijnsplanning. Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. financiën, belastingen, grond bedrijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen), gemeentegaran ties, onderwijs, volwassen-edu catie, kinderopvang, jeugd- en jongerenwerk, akkommodatiebe- leid en mondiale vraagstukken. k ka fei In verband met de benoeming van wethouder Willems tot burge meester van de gemeente Wouw ko men met ingang van heden alle Bpreekuren van wethouder Wil lems te vervallen. Voor dringende aangelegenheden kan men zich wenden tot de betref- inde vakafdeling. Heden, donderdag 9 november )89, vindt een openbare vergade ring van de commissie voor ruimte lijke ordening en volkshuisvesting plaats, om 18.30 uur in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de vol gende onderwerpen: Voorbereidingsbesluiten a. Tbn behoeve van de voorgeno men bouw van een kantoor en opslagloods aan de Veulense- weg door Mengvoederbedrijf Nyssen b.v., Veulenseweg 20 te Veulen. b. Tfen behoeve van de voorgeno men splitsing van de boerderij Beekweg 56 te Merselo in twee burgerwoningen door de heer W.P.J. Arts. c. Tbn behoeve van de voorgeno men vestiging van Frans Lem mers Woninginrichting, thans Grotest raat 41 te Ven ray, in pand Patersstraat 31 te Ven ray. Vaststelling bestemmingsplan "Rijksweg A73 Zuid". Vaststelling grondprijzen in Kei- Izersveld. •Herziening exploitatie-opzet be stemmingsplan Landweert fase I. H en III. •Uitgangspuntennota plan Dessel- ke. Uitgangspuntennota plan Land weert, fase III. Sociaal-ekonomische rapportage gemeente Ven ray 1988-1989. "tevens zal dit de laatste vergadering deze commissie z\jn onder S voorzitterschap van wethouder Willems. In het Dagblad voor Noord- Limburg van afgelopen zaterdag werd vermeld, dat de gemeente Te- gelen "als eerste Noord-Limburgse gemeente" een projekt start waar bij de koelvloeistof van oude, ge bruikte koel- en vrieskasten wordt afgetapt om te voorkomen, dat deze schadelyke stoffen in het milieu te rechtkomen. Jammer voor Tegelen, maar in ju li van dit jaar heeft, de gemeente Venray een dergelijk projekt al uit gevoerd en zelfs is deze week al voor de tweede keer zo'n aftap-projekt gerealiseerd; in totaal hebben nu ruim 100 oude koelkasten een der gelijke behandeling ondergaan. Dat gebeurt in nauwe samenwerking met de fa. Cotrans, die de huisvui lophaaldienst in Venray verricht en in dit kader zorgdraagt voor het af tappen van. de gebruikte koelkasten en de afvoer nadien. Het gaat bij. deze aktie om niet al leen het aftappen, maar tevens ook het hergebruiken van de koelolie en de daarin opgeloste zogenoemde CFK-gassen (zoals Freon) die voor het koelproces gebruikt worden. Zonder recycling van deze stoffen zouden die in het milieu terechtko men en daarop een schadelijke in vloed hebben. Tot op heden geschiedt de inza meling van de oude koelkasten via de gemeentelijke ophaalregeling voor het grofvuil en boedelstukken (zie pagina 39 van de Gemeen- tegids). Op dit moment wordt onderzocht of de inzameling van oude koel kasten in verband met het daaraan verbonden milieu-aspekt nog struktureler kan worden geregeld. Zodra hierover meer te melden is zult u dat in de rubriek Gemeente praat kunnen lezen. Zit u met een oude koelkast of vrieskist, voer die dan niet zelf af naar b.v. de regionale stortplaats1, maar maak gebruik van de gemeen telijke ophaalregeling; daar doet u het milieu en dus ook uzelf een ple zier mee! Voor het houden van een groot aantal evenementen is medewer king van gemeentewege noodzake- lyk. Te denken valt hierbij aan allerhande sportaktiviteiten, zoals Kennedymars, triathlon, motor- en autocrosswedstrijden, aan sportie ve en/of rekreatieve evenementen, zoals een fiets- en wandelvierdaag se, aan promotionele aktiviteiten, zoals het Aspergefestival, aan brade rieën, optochten, buurtfeesten, et cetera. De rol van de gemeente bij al dit soort evenementen heeft betrek king op zowel administratieve ta ken als op feitelijke uitvoering. De administratieve werkzaamhe den betreffen vergunningverlening voor het evenement en de vaak bij komende zaken, zoals bijvoorbeeld tapvergunning en toestemming voor het hangen van spandoeken. De feitelyke uitvoering blijkt uit verkeersregeling en toezicht door gemeentepolitie en het stand-by- zijn van de brandweer. Daarnaast betreft het vaak de uitvoering van verkeersmaatregelen, het plaatsen dan wel beschikbaar stellen van dranghekken, vlaggemasten en dergelijke, terwijl in een aantal ge vallen, na afloop van het evene ment, (extra-)reiniging van een evenemententerrein noodzakelijk blykL Met name deze feitelijke uitvoe ring legt een claim op het gemeen telijk apparaat en de budgetten. Vooral de grote druk waaronder de gemeentelijke budgetten de laatste jaren staan, geven aanleiding om het tot nu toe gevoerde beleid, waar bij deze medewerking gratis wordt verleend, te heroverwegen. Wij zul len ons dan ook bezinnen op de vraag of net zoals voor admi nistratieve medewerking nu al le ges worden geheven, andere medewerking ook in rekening moet worden gebracht dan wel. voor zover mogelijk, in zelfwerk zaamheid (onder toezicht) moet worden uitgevoerd. Naast deze financiële aspekten is het van belang, dat uitvoeringsakti- viteiten door politie en gemeentelij ke diensten goed kunnen worden georganiseerd en onderling op el kaar kunnen worden afgestemd. Soms is er sprake van onvoldoen de gedetailleerd ingediende pro gramma's. waardoor op het allerlaatste moment aanvullende maatregelen onontkoombaar zijn. Deze "laatste moment"- aanpassingen van het programma zullen niet meer worden gehono reerd zonder afspraken over haal baarheid en eventuele vergoeding van de extra kosten. De ervaring uit voorgaande jaren leert vooral ook, dat enerzijds toestemming voor vergunningplichtige evenementen kort of betrekkelijk kort vóór het evenement wordt aangevraagd, ter wijl anderzijds diverse aktiviteiten op dezelfde dag(en) blijken samen te vallen. De dienstplanning is hierop veel al niet afgestemd of kan slechts moeizaam worden aangepast. Ook kan dit konsekwenties hebben voor de beschikbaarheid van materia len. Het (zonder meer) voldoen aan de gevraagde medewerking kan dan op de tocht komen staan. Dit kan dan weer vragen opleveren met betrekking tot de vergunningverle ning. De gemeente heeft als vergun ningverlenende instantie, naast de organiserende vereniging, immers een eigen verantwoordelijkheid, in het bijzonder ten aanzien van de veiligheid waaronder evenementen en aktiviteiten kunnen/moeten plaatsvinden. Om tijdig inzicht te verkrijgen in: a. de (vergunningplichtige) aktivi teiten, waarvoor op de een of andere wijze feitelyke medewer king van de gemeente, gemeente politie of brandweer, nodig is of nodig zou kunnen zijn: b. alle andere vergunningplichtige evenementen, waarvoor deze fei telijke medewerking niet nodig is. wiUen wij een evenementenkalen der opstellen. Daarom hebben alle betrokken verenigingen en instanties een brief ontvangen met het verzoek om vóór 1 december aanstaande de gemeente schriftelijk te infor meren over uw aktiviteitenplannen in 1990. Daarbij dient te worden aangegeven welke feitelijke mede werking van de gemeente wordt ge vraagd en tevens in hoeverre men gehouden is om de betreffende akti- viteit binnen de kalender van een overkoepelende organisatie te laten plaatsvinden. Het belang van aanmelding van evenementen of aktiviteiten zal. ge zien bovengeschetste, mogelijke konsekwenties. voldoende duide lijk zijn. Ook de evenementen, waarvoor geen feitelijke bemoeie nis nodig is, dienen vóór genoemde datum te zijn aangemeld. De kalender zal in januari aan staande in Gemeentepraat worden gepubliceerd. In een later stadium zal aan de resultaten van de hier voor bedoelde heroverweging, be kendheid worden gegeven. In het kader van de aktie -25% verkeersslachtoffers voert de afde ling Venray van Veilig Verkeer Ne derland. de gemeentepolitie Venray en de gemeente Venray de komen de maanden de aktie Venrayse Fietser Laat je Zien" uit. Waarom zult u zeggen? Iedereen weet toch dat het voorlicht en achterlicht op een fiets moet branden. Uit ver- keersongevallencyfers blijkt echter dal juist in deze tijd van het jaar de fietsers vaker betrokken zijn bij verkeersongevallen. Hoewel de ak tie zich richt op alle Venrayse fiet sers wordt speciale aandacht gevraagd voor de kinderen welke naar school, sportveld, buurthuis en zwembad gaan. Of het nu sche merig, donker of mistig is, regelma tig kom je fietsende jongens en meisjes tegen, die het licht van hun tweewieler niet aan hebben gedaan. Hun redenering: "Licht aan? Waar om? Ik zie nog genoeg!" Inderdaad, op straat is het eigenlyk nooit pik kedonkers. Straatverlichting, de maan die schynt en de lichtbun dels van de auto's maken, dat het fietsende kind zelf nog redelyk din gen waarneemt. Hoewel met het verminderen van de openbare straatverlichting dit laatste ook minder is geworden. GEZIEN WORDEN! Grote vraag is evenwel, of het kind onder die omstandigheden wel wordt gezien door medewegge bruikers, vooral automobilisten. Antwoord: Zeker niet altijd. Zo wer ken regendruppels en mistaanslag op de voorruit van een auto zichtbe lemmerend. Voeg daar nog aan toe, Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens oirl op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelyke Ordening vrystel- ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport aan de Langstraat 65 te Venray, t.n.v. mevr. M. Schols; het bouwen van een carport aan de Kruidenlaan 7 te Venray, t.n.v. M. Winnen; het bouwen van een carport aan de Kruidenlaan 9 te Venray, tn.v. M. Jacobs; het bouwen van een tuinhuis je aan de Vicarieweg 47 te Leunen, t.n.v. J. Litjens. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 10 november 1989 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening dat auto's sneller ryden dan een fiets en niet binnen enkele meters stilstaan als er wordt geremd, dan zal duidelijk zyn dat een automobi list alles tijdig en over een grote af stand moet kunnen zien, ook fietsers. Bij mist, zware regenval, scheme ring en duisternis kan ook goede fietsverlichting daartoe bydragen. De grote rode reflektor, het achter licht en de reflekterende pedalen doen de achterzijde van de fiets al van ver duidelyk opvallen voor een automobilist Dat moet ook het ge val zijn met de voorkant van de twee- of driewieler. De voorlamp be wijst hierbij goede diensten. Kon- klusie: Ook al vindt een kind dat het licht van z'n fiets niet aan hoeft omdat het zelf op straat nog genoeg kan zien, het fietslicht zal dan toch ingeschakeld moeten worden om het kind te laten opvallen voor an dere weggebruikers. DE TECHNISCHE MOGELIJKHEDEN Uit ervaring van de gemeentepoli tie Venray blykt dat technische ge breken vaak de ooi-zaak zijn van geen of slechte fietsverlichting. Een slechte massa van kop- en achter licht zorgt, er vaak voor dat de fiets verlichting minder fel licht geeft. De dynamo's bij fietsen zijn niet al tijd in goede staat of zijn vaak niet goed afgesteld. Het dynamowiel is daarbij ook vaak versleten, waar door onvoldoende grip op de band en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woning met garage aan de Bershof 8 te Leu nen. t.n.v. RM.M. Loenen, Vicarie weg 7 .te Leunen; het bouwen van een woning aan de Bershof 12 te Leunen, t.n.v. RJ.A. Voermans. Mr. de Haanstraat 10 te Leunen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 10 november 1989 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het aanbouwen van een hob byruimte aan de Sanshofstraat 56 te Venray, t.n.v R Goumans; het aanbouwen van een serre aan de SL Antoniusstraat 7 te Ven ray. t.n.v. P. Wynen; het bouwen van een woning met carport/berging aan de Thtra- laan te Venray. tn.v. A. Mens, Ba zuinstraat 24 te Venray; het bouwen van een woning aan de latralaan te Venray, t.n.v. B. Roelofs, Kerkdelstraat 21 te Slenaken; het uitbreiden van een machi- mogelyk is. Daarby kan voor wei nig geld het dynamowiel vervangen worden. Niet minder vaak konsta- teert de politie dat de voorwielband niet juist gemonteerd is. Op de band zit aan een zyde een gekartel de rand. welke de fabrikant heeft aangebracht om de grip van de dy namo te bevorderen. Kykt u maar eens bij uw eigen fiets. Nu we het toch over de dynamo hebben, wist u dat er al enige jaren fietsverlichting in de handel is waarbij geen dynamo meer wordt gebruikt. Een accu welke 8 uur zonder opladen gebruikt kan wor den zorgt voor de stroomvorzie- ning, waardoo het vaak door de politie gehoorde excuus "Maar myti dynamo trapt zo zwaar" kan wor den opgelost. Het zal duidelyk dat dit slechts enkele mogelijkeheden zijn welke de veiligheid van de fiet sers kunnen verhogen. Voor een uitvoeriger advies verwyzen wy naar de Venrayse ry wiel handela ren. welke u uitvoerig kunnen in formeren. DE POUTIEKONTROLE Tijdens de campagne zal de ge meentepolitie extra aandacht beste den aan het rijden zonder verlichting. Zij zal daarbij zonder meer bekeuren voor het rijden zonder fietsverlichting. SLOT: Wij hopen, samen met u als Ven rayse fietser de Venrayse verkeers veiligheid met deze aktie te bevorderen. in ons uitgebreid en nu ook verfraaid sfeervol restaurant. - uitgebreide a la carte kaart - speciaal menu van de maand" - aparte kindermenukaart - met of zonder BOWLEN - „BOWLING-ETEN"-arrangementen Er is meestal wel een tafeltje vrij. Loop gewoon binnen of bel even. neberging aan de Vennenweg 1 te Oostrum, tn.v. II. Rutten; het bouwen van een garage en carport aan de St. Jozeflaan 60a te Smakt, Ln.v. V. Gerrits. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 10 november 1989 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 31 oktober 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het renoveren van een var kensstal aan de Meerloseweg 18 te Oirlo, Ln.v. maatschap Voermans; het gedeeltelijk verbouwen van een winkelpand aan de Hense- niusstraat 3 te Venray. Ln.v. J.T.M. Kengen. Maasheseweg 67 te Venray; het verbouwen van een wo ning aan de Stationsweg 119 te Ven ray. Ln.v. J.H.P.M. van Goch het bouwen van een woonhuis garage aan Grauwveen 19 te Ys- selstey. Ln.v. M.G.J. Derikx, Zeil- bergseweg U te Ysselsteyn. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche 6 t/m 12 nov.: Nationaal Jeugd Fonds, beter bekend als Jantje Be ton (landelyke aktie). 13 t/m 19 nov.: Diabetes Fonds Ne derland (landelyke aktie). 25 nov.: Zwemvereniging Spio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollektewezen). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewys kunnen tonen. bowling ...altijd gezellig uw weekblad Ruilverkaveling "Overloon-Merselo" Kennisgeving ingevolge artikel 213, derde lid. juncto artikel 1999. derde lid Terinzagelegging proces-verbaal van aanwyzingen en Lyst der Gel- deiyke Regelingen. De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling "Overloon- Merselo" deelt u mede. dat geduren de één maand, van 20 november 1989 tot en niet 19 december 1989 in het Bureau van Uitvoering. Oploseweg 16a te Overloon, op werkdagen, behalve op de zaterda gen 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur en 's middags van 13.30 tot 1690 uur voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen: a. de lyst der Geldelyke Regelin gen. bedoeld in artikel 212, eer ste lid (De lyst der geldelyke regelingen is in haar geheel of in uittreksel tegen betaling der kosten verkrijgbaar op aanvraag by de Landinrichtingscommis sie. De kosten bedragen 10.90 per artikel inzage rechL vermeer derd met 4,55 per A4-formaat.); b. het proces-verbaal van aanwijzin gen. bedoeld in artikel 210, derde lid. Uiterlyk de veertiende dag na de laatste dag. waarop de in artikel 213. tweede lid. bedoelde stukken ter in zage hebben gelegen (dus tot en met 2 januari 1990), kan iedere be langhebbende schriftelijk zyn be zwaren tegen de lyst der geldelyke regelingen b(j de Landinrichting scommissie indienen (adres: Lan- dinrichtingcommissie voor de ruilverkaveling "Overloon- Merselo". Oploseweg 16a. 5825 HN Overloon. De Landinrichtingscommissie. G.C.M. van Ileusden. voorzitter ir. H.L.J. Thyssen. sekretaris Vorig jaar april hebben wy be kendgemaakt dat tussen het kerk bestuur St. Petrus Banden en het gemeente-bestuur was overeenge komen dat wanneer het niet duide lyk was hoe het precies stond met de rechten op een graf op vak O, er van uitgegaan zou worden dat na de eerste begraving er nog 50 jaar rechten bestaan op dat graf. Het be trof hier graven die vóór 1953 zyn uitgegeven. Inmiddels is door het kerk bestuur een nader onderzoek ge daan naar de vervaldata van de diverse grafrechten die vóór 1953 zyn betaald. Naar aanleiding hier van heeft het kerkbestuur een over zicht samengesteld van de verval data van de grafrechten van graven die vóór 1953 zy'n uitgegeven. Na een overleg tussen vertegen woordigers van het kerkbestuur en het gemeentebestuur, is besloten om de door het kerkbestuur op gestelde lyst met de daarop vermel de vervaldata van diverse graven over te nemen. I)it betekent in veel gevallen dat de huidige by het ge meentebestuur bekende vervaldata van graven zullen worden aange- pasL omdat in voorkomende geval len uitgegaan zal worden van een termyn van 100 jaar grafrecht op graven, gelegen op vak O. Mochten er by u nog vragen zyn over de rechten op de graven op de algemene begraafplaaLs Bosehhui- zen. dan kunt u zich wenden tot de afdeling burgerzaken, telefonisch bereikbaar onder nummer (04780-) 23230. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 TASJESDIEF .AANGEHOUDEN Een 38-jarige inwoner werd aan gehouden omdat hij zich schuldig hed gemaakt aan diefstallen van ta*(jes in scholen en kantoren. Iiy werd ingesloten en later na verhoor en aanzegging dat proces-verbaal zal worden opgemaakL huiswaarts gezonden. Het bleek dat hy zich in het verleden al meerdere malen aan dergelyke diefstallen schuldig had gemaakt. Hy ontkent ook nu die diefstallen te hebben gepleegd, maar de politie heeft voldoende bewy.sinateriaal. welke de aanhouding en proces verbaal rechtvaardigen.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 9