Nieuwe raadsleden en wethoudersverkiezing JUM Merselo fietst voor het goede doel "Fietsen voor fietsen" Extra subsidie voor Dorpsraad nog een vraagteken Een nieuw restaurant in Venray? Zondag 12 november anGè^ Twistweg sluipweg J KCA-boxen Woningbouw op de kerkdorpen Honderdduizend gulden voor perceel bosgrond Open Dag bij Smal-Line en Body-Studio Grondruil in verband met nieuw zwembad Opstelling marktkramen Misverstand over grond prijs in De Bleek pEEL EN MAAS Donderdag 9 november - Pagina 5 In verband met het overlijden in dhr. Jo van Oers, wethouder tan de gemeente Ven ray. en het icrtrek van dhr. Henk Willems, ranwege zijn benoeming tot burge- neester van de gemeente Wouw. is iet noodzakelijk, dat in de ontstane akatures wordt voorzien door de lenoeming van twee nieuwe aadsleden. In de vakature Jo van Oers (CDA) slaat op de voordracht dhr. Gerrit Janssen. Prins Bemhardstraat. die al eerder zitting had in de Venrayse gemeenteraad. Bij de laatste raads verkiezingen moest hy plaats ma ken door de verkiezing van dhr. Casteren uit Castenray. Dhr. Janssen is wel als commissielid by het politieke gebeuren in Venray jetrokken gebleven. In de vakature Henk Willems PvdA) staat op de voordracht dhr. ld. Leyssen. Wilhelminastraat 28. üe nu voor het eerst als raadslid zal jptreden. In de commissie voor fi- lanciën heeft hy al met de politië le besluitvorming in Venray lunnen kennis maken. In de raadsvergadering van dins dag 28 november zullen de geloofs- brieven van beide kandidaten worden onderzocht, om vast te stel len dat niets hun benoeming in de weg staat. In de vergadering van 7 decem ber zullen de beide nieuwe raadsle den worden beëedigd. Omdat de verkiezing van een nieuwe wethouder eerst kan plaats vinden nadat de gemeenteraad weer voltallig is, was het in eerste instantie de bedoeling in de raads vergadering van 19 december die verkiezing te doen plaats hebben. Beide vergaderingen, van 7 en 19 december, worden gehouden voor de vaststelling van de gemeentebe groting van het volgend jaar. De raad was er echter voorstander van. die verkiezing direkt na de vergade ring van 7 december te doen. on danks het gegeven, dat die nieuwe wethouder niet in staat zal zyn de voorstellen die in de begroting wor den gedaan, te verdedigen. Die taak wordt aan de plaatsvervangende wethouder overgelaten. Als nieuwe wethouder wordt ge noemd het PvdA-raadslid dhr. Bert Kersten. Dit jaar viert JUM Merselo zijn [5-jarig jubileum. In 1974 begon- ïen enkele enthousiaste jongeren net de oprichting van de Stichting leugd uit Merselo, JUM, of'zoals wij rader elkaar zeggen de Soos. Zij iregen het voor elkaar, om het rade eierlokaal van de boerenbond n te richten voor hun doel. On- lanks of misschien wel dankzij ïun jonge leeftijd kwam het initia- van de grond en werd een stevige basis gelegd voor de uitein- lelyke JUM. Mede door hun inzet was het mo- ;lyk om het Jeugdhuis te renove- ■en. In september 1977 nam JUM sen eigen ruimte binnen het Jeugd- ïuis in gebruik en kwam er een iinde aan de tijd van roetende olie- lachels, verstopte toiletten en de lier-voorraad op zolder. In de loop der jaren verdwenen n de plaatsen rondom ons heen de iozen wegens gebrek aan belang- itelling. De disco had z'n intrede ge- laan en veel jeugd en jongeren Storten zich sindsdien liever in de anonimiteit van de massa, in plaats van gezellig, onder het genot van een flesje bier, naar goede muziek te luisteren. JUM heeft zich echter weten te handhaven. Misschien wel door z'n unieke karakter. Welke andere vrijetijdsvereniging werkt er nu meteen groep jeugdigen van 12 t/m 15 jaar en met jongeren van 15 jaar en ouder? Gelukkig weten enthousiast blij vende leidings- en bestuursleden de soos nu al 15 jaar lang draaiende te houden. En dat vieren ze nu met sen groots wielerspektakel op 10, 11 en 12 november a.s. Dan gaan di verse Merselose verenigingen strij- len om de hoogste eer. Er zullen onder in het Jeugdhuis een sprint achtervolging en een tydrit verre den worden. Verder zal er op vrijdagavond om 24.00 uur gestart worden met een 20 uur durende fietsmarathon. De voorzitter, de penningmeester en de sek retains van JUM hebben dit op zich genomen om 20 uur achter elkaar op de fiets te zitten. Hierop kan men een wedden schap afsluiten. U kunt voor 1 gul den raden hoeveel kilometer deze 3 personen in 20 uur afleggen. Dege ne die het juiste aantal kilometers goed geraden heeft wint een CD- speler. De opbrengst hiervan gaat naar het Koningin Wilhelmina Fonds, voor het onderzoek naar jeugdkanker. Zondagmiddag 12 november zal er ter afsluiting van dit feestweek end een optreden verzorgd worden door de formatie STEINWAY. Dit feestweekend zal op vrijdag avond om 20.00 uur geopend wor den door de bij P.S.V. voetballende EDWARD LINSKENS. Het programma ziet, ei; als volgt,- u uit: Vrijdag 10 november: 20.00 uur Opening door Edward Linskens. Voorrondes. 24.00 uur Start 20 uur durende ma rathon. Zaterdag 11 november: 20.00 uur Afsluiting marathon. 20.15 uur Voorrondes, finales, prijs uitreiking en bekendmaking win naar CD-speler. Zondag 12 november: 15.00 uur Een optreden van de formatie Steinway. (Tydens de marathon is JUM konstant geopend.) Veel plezier en tot ziens in JUM. Onder het motto: "Fietsen voor ietsen" organiseert de Stichting hitwikkelingssamenwerking ge- oeente Vierlingsbeek een ZES- 10RPEN-FIETSTOCHT. De op- irengst van deze tocht is bestemd oor de poliopatiënten in M'Filou Kongo-Brazzaville). Zuster Ancilla Iluijbers, afkom- Big uit Vortum-Mullem, werkt feeds jaren by deze poliopatiënten. Op dit moment is er grote gehoefte ttn driewielers voor de patiënten. )e driewielers zullen worden ge naakt door de bewoners van een nstituut voor doofstommen in de «ngeving van M'Filou. De fietstocht is bestemd voor jong n oud: kortom voor het hele gezin. Hen kan starten in alle kerkdorpen Jrin de gemeente. Startplaatsen 4jn: Vortum-Mullem: gemeenschaps huis Groeningen: parkeerplaats by de Zandpoort Holthees: parkeerplaats voor de basisschool Maashees: plein voor het gemeen schapshuis Overloon: museumplein Vierlingsbeek: Vrijthof, testart kan worden tussen 12.00- 4.00 uur. De tocht is 35 km lang p voert door de hele gemeente, losten: voor personen l/m 17 jaar 3,- en voor deelnemers vanaf 18 aar en ouder 6,-. inclusief herin- lering. In de pleisterplaats Vortum- lullem krygt men een gratis kon- umptie aangeboden. Daar kan nen tevens op een videovoorstel- ing Zr. Ancilla tussen haar patiën- en aan het werk zien. De stichting ontwikkelingssa menwerking gemeente Vierlings eek heeft voor het projekt van in overleg met Zr. Ancilla gekozen voor het laten maken van 40 driewielers. Kosten 700.- per driewieler. De stichting verwacht het totaal bijeengebrachte bedrag bij het mi nisterie van buitenlandse zaken te kunnen verdubbelen. Uw gulden is dus het dubbele waard. WIJNVERKOOP Als een tweede aktie voor de po liopatiënten van Zuster Huijbers, start de stichting ontwikkelingssa menwerking met een speciale wijn verkoop. Men kan kiezen uit twee wijnen: Rode wyn: Grand vin de Rapière (type Beaujolais - Rhöne) Witte wijn: Blanc de Blancs. De verkoopprijs van beide wijnen bedraagt 10- per fles of 110- per doos van 12 flessen. De aktie loopt van 1 november tot 31 decem ber 1989. U kunt uw bestelling doorgeven aan: dhr. W. Derks. tele fonisch te bereiken onder nummer 04781-1841 toestel 39. WEER INBRAKEN IN AUTO'S Met geweld was toegang ver kregen tot een aan Florishof gepar keerde personenauto. Op ruwe wyze was de aanwezige radio apparatuur uit de auto gehaald, ter- wyl ook de bescheiden welke in de auto aanwezig waren, ontvreemd waren. Die bescheiden werden later langs de Henri Dunantstraat terug gevonden. Schadepost 1.100,-. Een chauffeur uit Zeist zal geen prettige herinnering hebben aan zijn bezoek aan het Venrayse ziekenhuis. Hij had zijn auto op de parkeerplaats geparkeerd. Bij te rugkeer ontdekte hij dat zijn auto was opengebroken. De radio was ontvreemd. De schade bedraagt 1.000,-. Voor een mooie sortering aardwerk BLOEMENHUIS Henseniusplein 4 Venray Tel 04780-82273 De Twistweg blijkt nog steeds als sluipweg gebruikt te worden, zo ver telde dhr. Kusters deze week in de commissie voor verkeer. Veel zwaar verkeer maakt van deze weg ge bruik om tientallen kilometers uit te sparen. Die weg is daar echter niet op berekend en de wegkanten en bermen lyden er verschrikke lijk onder. Dat is dan ook de reden geweest dat de gemeente al eerder deze weg in de Vredepeel tot B-weg benoemde. Volgens dhr. Kusters heeft dat slechts tijdelijk effekt gehad. Chauf feurs die ter plaatse bekend zijn, weten dat er praktisch nooit gekon- troleerd wordt en blijven de weg steeds weer gebruiken. Dit tot onge noegen van de omwonenden en van degenen die van deze weg ge bruik moeten maken, met name de schoolkinderen. Het is er soms zo druk als op een autosnelweg- Wethouder Claessens kende die problemen. In feite zou men die weg moeten verbreden, maar daar is geen geld voor. Daarom werd het dan ook een B-weg (verboden voor zwaar verkeer), maar de politie heeft geen tijd en manschappen om de naleving daarvan te kontro- leren (zoals met vele andere maatre gelen in onze gemeente). De wethouder zou er bij de politie toch nog eens op aandringen, dat er bij tijd en wijle gekontroleerd wordt. Een paar verbaaltjes doen dikwijls wonderen... curver KCA-milieubox: uter- en kleuterveili De commissie voor openbare wer ken heeft deze week gunstig ge adviseerd om een bedrag van 275.000,-- beschikbaar te stellen voor de aankoop van 12.000 zoge naamde KCA-boxen. Boxen dus, waarin we straks allemaal ons Klein Chemisch Afval gaan depone ren, in het kader van het geschei den ophalen van afvalstoffen. Eerder zou een proefinzameling gehouden worden in Heide en Vel- tum, maar omdat de fabriek niet tij dig boxen kon leveren, heeft men van die proefinzameling moeten af zien. Nu gaat het gescheiden inza melen omstreeks mei van het komende jaar in voor de gehele ge meente. Ieder gezin krijgt dan een box thuisbezorgd. Over het hoe en wat van een en ander zal tijdig uit voerige voorlichting gegeven worden. Intussen zijn er al kartonnen do zen met gescheiden vakken in de handel. Die dozen passen precies in de aan te schaffen boxen. Ook zijn er al plastic zakjes in de handel waarop gedrukt staat welke stoffen men via zo'n plastic zakje in de KCA-box dient te deponeren. Maar voorlopig is het niet de bedoe ling dat deze hulpmiddelen worden aangeschaft. Zaak zal zijn. dat we le ren omgaan met de nieuwe boxen, om daarmee een verdere vervuiling van ons milieu tegen te gaan. Voor de bouw van acht premie-A woningen aan de Bershof te Leu nen, heeft de gemeenteraad vorige week ingestemd met de verkoop van 1974 m2 grond aan het Bouwbe drijf Peeters te Swolgen. voor de prijs van 239.944,-. incl. btw. Volgens dhr. J. Reintjes is met. de ze verkoop de bouwgrond in het bestemmingsplan Leunen uitgeput. Wethouder Willems moest dat be vestigen en koppelde daaraan de minder prettige boodschap, dat uit breiding van de woningbouw in de kerkdorpen in de nabije toekomst alleen nog daar kan plaatsvinden waar de voorzieningen (als wegen, en nutsvoorzieningen) aanwezig zijn. Of dat nu op langere termijn zal gaan betekenen, dat de woning bouw op de kerkdorpen volkomen stil komt te liggen, werd niet hele maal duidelijk... In de gemeenteraad heeft dhr. J. Reintjes (CDA) een pleidooi gehou den. om alsnog aan de Dorpsraad van Heide een aanvullende subsidie te verstrekken, zodat deze raad de eindes toch aan elkaar kan kno pen. De Dorpsraad Heide heeft na- melyk i.v.m. haar afwyzende houding tegen de vestiging van een mestverwerkingsfabriek in Heide, nogal wat kosten moeten maken. Het lijkt er niet op, dat men deze uit de gewone jaarlijkse subsidie kan voldoen. Ook mevr. Roling (SV) schaarde zich achter dat pleidooi. De Dorps raad heeft immers ongewild die kosten moeten maken. Normaliter zou dat niet nodig hoeven zyn. Ook de fraktie van de Partij van de Arbeid en Van de Vorle. waren het met die stelling eens en konden een extra subsidie volkomen bil ly ken. Niet echter de voorzitter, burge meester Defesche. De subsidierege ling is destyds zó gemaakt, dat gelden die in het ene jaar overblij ven, in het daarop volgend jaar gebruikt kunnen worden. Een mo gelijk tekort kan men ook aanvul len met de subsidie die in het komende jaar wordt uitgekeerd, al dus de voorzitter. Maar zó streng wil het college zich toch niet opstellen, wanneer blykt dat die extra kosten dermate hoog geweest zijn, dat ze ver boven het normale budget uitgaan. In dat geval wil het college echt wel met de Dorpsraad overleggen. Reeds eerder werd in een com missievergadering gunstig geadvi seerd over de verkoop van een bosperceel aan de Puttenweg- Steegse Peelweg-Rouwkuilenweg. Het perceel is groot 8.07.20 ha en wordt verkocht voor 100.000,-. De gemeenteraad moest daar vorige week haar fiat over geven. "Een mooie bom geld" noemde dhr. Houba (WD) de hier bedongen prys. Hij hoopte dat er in de nabije toekomst nog meer gegadigden zich voor grondaankoop zouden melden. Toch had hij kritiek op de gang van zaken by deze transaktie. Reeds op 23 juni 1988 heeft de gega digde schriftelijk om deze grond ge vraagd en later nog menigmaal hierover met de wethouder monde ling overleg gevoerd. Geen wonder dat die gegadigde ongeduldig werd, nu het al einde oktober is voordat de raad het verkoopbesluit kan goedkeuren. Die termijn is veel te lang en dat heeft ongetwijfeld de ge meente flink wat renteverlies opge leverd. Een meer alerte aanpak bij grondverkoop is nodig, aldus de heer Houba. Mevr. Roling (SV) frong er op aan, dat het betreffende perceel bosge bied blyft en niet als landbouw grond geëxploiteerd gaat worden. Wethouder Claessens moest zich verontschuldigen: het heeft inder daad veel tijd gekost o.a. vanwege de taxaties over en weer. Maar hij was het er mee eens, dat de gehele transaktie enkele maanden korter gekund had. Ook hij hoopte nog ve le grondpercelen te kunnen verko pen, mits redelijke prijzen worden overeengekomen De heer Muijsers (CDA) vroeg zich echter opnieuw af. of het wel zinnig is, nu grond te gaan verkopen. Hij had daar andere gedachten over, maar vond daarvoor blijkbaar wei nig steun bij de wethouders. Met name wethouder Truijen als wethouder van financiën was voorstander van verkoop van ge meentelijke eigendommen "om de pot van het Grondbedrijf te spek ken" zoals hij zei. Maar over het al dan niet wenselijk zijn van grond- verkopen op dit moment, wilde hij in de commissie voor financiën nog wel eens van gedachten wisselen. En wat het onderhavige bosper ceel betreft: dat moet bosgebied blijven. Dat is zowel in het bestem mingsplan als in de boswet ge regeld. De bekende Smal-Line-Studio van Tbos Janssen, nu gevestigd aan de Past Gerardsstraat 3a te Oirlo. stelt a.s. zaterdag van 14.00 tot 19.00 uur de deuren voor u open. Men wil u dan eens op uw gemak laten zien. wat men in het nieuwe onderko men allemaal voor u kan doen. Met name de zes bewegingsbanken waarop men op een ontspannende ■manier inspannende oefeningen kan doen; met als einddoel, figuur- korrektie. spierversteviging. verbe terde lichaamshouding en een goede bloedcirculatie. Verder de mogelykheid tot face- en body-lifting met een zeer ver- fynd apparaat, dat spier- en huid verslappingen kan verhelpen. Afslanken met diepte-warmte is ook een van de nieuwe mogelykhe- den welke er worden geboden. Vijfenvijftig minuten heerlyk ont spannen. gewikkeld in warm te- bandages, zorgen er voor dat uw overtollige vet op een natuurlyk manier uw lichaam verlaat Tot slot presenteert men u de nieuwe luxe zonnebanken waarop u al vanaf 5,- per keer heerlyk bruin kunt worden. In dit bestek te weinig ruimte om u over dat alles uitgebreid voor te lichten. U kunt u ook veel beter zelf gaan overtuigen. De open dag is er voor! En verder is de vernieuwde zaak dagelijks open van 12.00 tot 21.00 uur: zaterdags van 09.00 tot 17.00 uur. De commissie voor openbare wer ken is deze week akkoord gegaan met een grondruil met gesloten beurzen, ten behoeve van de bouw van het zwembad. Het betreft 700 meter grond van de heer Wy'nho- ven aan de Parkweg. De grond ligt links van zijn woning. De gemeente heeft die grond nodig in verband met de realisering van het nieuwe zwembad. Dhr. Wynhoven krijgt hiervoor in de plaats een perceel grond dat vóór zijn woning gelegen is en momenteel als volkstuintje in gebruik is. Dat perceel is iets groter dan zijn eigen perceel, maar dat is voor de gemeente geen aanleiding aan de ruil financiële konsekwen- ties te verbinden. Ja. Het is de nieuwste aanwinst van de scholengemeenschap "Mari anum" aan de Mgr. Nolensstraat in Venray. Met deze uitbreiding is de scholengemeenschap als eerste in de regio ingericht en uitgerust om les te geven in het vernieuwde vak verzorging Deze lessen zyn zowel theoretisch als praktisch. De opzet hiervan is de leerling een goede voorbereiding te geven op de latere beroepsopleiding. Lessen, die di rekt inhoud geven aan de wens van de geïnteresseerde en gemotiveerde leerling en aansluiten aan het werkveld. Leerlingen afkomstig van deze afdeling zullen een voor sprong hebben op de aansluitende (K)M.B.O.-opleidingen. Na een interne verbouwing en na de installatie van professionele ap paratuur. zoals men deze ook in restaurants en verzorgingsinstellin gen aantreft, kunnen nu de lessen beginnen. Een nieuw "huis" voor een totaal vernieuwd vak. Want ook het leer plan en de lesinhoud zijn geheel vernieuwd. Doel is nu om de leer ling zowel wat kennis als wat vaar digheid betreft, voor te bereiden op een dienstverlenend of verzorgend beroep. De gewenste beroepshou ding wordt daarbij zeker niet vergeten. Het interne restaurant, biedt de mogelijkheid aan de aankomend kelner of serveerster met de prak tijk kennis te maken. Zy serveren, wat de klasgenoten als (leerling kok hebben bereid. Deze aanpak, praktisch en theoretisch, elkaar aanvullend en ondersteunend, geeft een uitstekende basis voor de latere beroepsopleiding aan een M.B.O.-opleiding. Wij verwachten dat deze oplei ding voorziet in een grote regionale behoefte. Naast de afdeling verzorging kent Marianum de afdelingen: Mode en kleding Ook van deze afdeling is de leerstof vernieuwd en aangepast Helaas gaf de minister ons nog niet de aangevraagde, nieuwe, meer pro fessionele inventaris. Administratie en verkoop De leerlingen die deze afdelingen volgen, bereiden zich in het alge meen voor op een beroep op het kantoor, in de handel of in de win kel. Boekhouden, bedrijfsrekenen. informatica, machineschryven en verkooptechnieken in theorie en praktijk, op B-. C- en D-niveau. Na het behalen van het diploma, is een goede basis voor de (K)M.B.O.- opleidingen aanwezig. Plant en dierverzorging Afdelingen, waarvan de inhoud groter is dan de naam doet vermoe den. Niet alleen een grondige ken nis van plant en dier. maar ook de aspekten van verzorging voeding en milieu in bedrijfsverzorging worden theoretisch en praktisch belicht. Ook bloemschikken en aanleg en onderhoud van tuinen maken hiervan deel uit. Een oplei ding met veel perspektief in het M.B.O. I.H.N.O. Bedoel voor die jongens en meis jes die gebaat zyn met nog meer praktijklessen. Ook zy kiezen een van de genoemde afdelingen om er hun diploma te halen. Alle afdelingen zyn 4-jarig en worden met een examen afgesloten. De niveaus waarop dit examen wordt afgelegd zijn A-. B-. C- en D- niveau. Per vak kiest de leerling zo'n niveau. Het ministerie ran O. en W. heeft eindelijk ook ontdekt dat het be roepsonderwijs wel wat extra aan dacht verdient. Op de TV en de radio, op de bus en in de trein zie je: Kies een rak; dan kom je sneller aan de bak. Gelukkig want binnen het (voor bereidend) beroepsonderwijs (en daarna) zyn veel meer mogelijkhe den, dan ook u wellicht kent. Oriën teer u op de werkelykheid en zet eventuele vooroordelen opzy. Daar toe stellen wij u graag in de gelegen heid (ons te bezoeken) tijdens de OPEN DAG. Scholengemeenschap Marianum, Mgr. Nolensstraat 9, Ei kenlaan 76. Venray. Zaterdag 18 no vember van 13.00 tot 16.30 uur. Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert PEEL EN MAAS Verlichtingskontrole Reeds eerder hebben wy er aan dacht aan geschonken, dat het tyd wordt de verlichting in orde te ma ken. omdat de politie zal gaan be ginnen met het gericht houden van kontroles op de verlichting van fiet sen. bromfietsen en auto's. Maandagavond werd de eerste kontrole gehouden: 28 fietsers kre gen proces-verbaal aangezegd om dat ze hun verlichting niet in orde hadden öf omdat ze de verlichting niet ingeschakeld hadden. Ibvens werd één bestuurder be keurd, omdat zyn personenauto niet de vereiste keuring had on dergaan. Dinsdagavond werd de tweede kontrole gehouden. Tydens die kontrole kregen 10 fietsers en 1 au tomobilist een bekeuring omdat hun verlichting niet in orde was. Gezien deze score gaat de politie zeker door. Dus nogmaals onze waarschuwing om geld te bespa ren. zorg dat uw verlichting in orde Volgens mevr. Poels-Peters. in de commissie voor openbare werken, zouden de winkeliers van de mark ten het op prys stellen indien de krameryen zodanig geplaatst wor den, dat ze "uitkijken" op de win kels rond de marktpleinen. Nu staan ze daar met hun "achterkant" tegen te pryken. Wethouder Claes sens wist van die wensen, maar de marktkooplui zyn daar niet voor te porren. Zy voelen zich een gesloten gemeenschap die niets met de mid denstand heeft, uit te staan... Overigens had mevr. Poels twy- fels aan de voltalligheid van de marktcommissie; die zou bestaan uit een afgevaardigde van de ge meente. van de marktkooplui, van de middenstand en van het ko- perspubliek, maar of dat inderdaad zo is...? Misschien dat door die on volledigheid van de commissie geen redelyk overleg mogelijk zou zyn. In de raadsvergadering van einde juni heeft de gemeenteraad in gestemd met de verkoop van 2.198 m2 grond voor de derde fase van De Bleek welke intussen volop in aanbouw is. De gemeente verkocht daarop de grond aan de Amro-projektontwik- keling en aan de Woningbouwver eniging. Samen voor 1.994.272,-. De grondprys die ten laste ran de 49 te bouwen woningen zou ko men. was na overleg met de Direk- tie Volkshuisvesting bepaald op 827.022,-. Die transaktie werd door Gedeputeerde Staten van Lim burg goedgekeurd. De Direktie Volkshuisvesting heeft echter achteraf, toen de ge meente aanklopte voor geldelyke steun, de grondkosten voor de wo ningen gewijzigd en wel voor de gemeente in ongunstige zin. De prys zou namelijk met 215.195- moeten worden teruggebracht. Begrijpelijk dat de gemeente over deze handelswijze waarvan de aanleiding haar onbekend was diep teleurgesteld was. Na uitvoerig overleg heeft men toch nog iets van de schade kunnen redden. De uit eindelijke grondprysverlaging werd vastgesteld op 156.555.-. Dat tekort komt dan weer by de andere tekorten van het totale Cen trumplan. De enige die in haar vuistje kon lachen, was de Woningbouwvereni ging. Zij moest nu 156.555.- min der betalen dan eerder was overeengekomen. In de praktijk zou dat kunnen betekenen, dat de toekomstige huurprijzen va" dit complex verlaagd kunnen worden. In overleg met alle betrokkenen heeft de Woningbouwvereniging echter een extra waarde aan deze 49 woningen toegevoegd door te besluiten voor dat geld een lift- installatie te laten aanleggen. Wel moest zy daarvoor nog een stukje grond van de gemeente kopen 11 m2 voor 6.325,—. maar «Kik moe ten er kabels verlegd worden, waar van de kosten ten laste komen van de Woningbouwvereniging

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5