KERST-EN NIEUWJAARS KAARTEN Raadsvergadering Meerlo-Wanssum De werkloos- ïeid in Venray en de regio Het Groene Kruis Slechte bestrating PEEL EN MAAS Rioolbelasting Vandalisme 1 intcrcsinl van den munckhof bv grotegtraat 68 venray tel. 04780-82727 Concert Rekonstruktie Hofstraat Kermenaaj- viziet Geen bivakmuts maar gipscorset VW-nieuws 'agin 'EEL EN MAAS Donderdag 26 oktober - Pagina 7 In de maand september is de erkloosheid landelijk en provinci- il gedaald. Gewestelyk nam de erkloosheid echter toe. Eind sep- snber waren er 3.518 personen erkloos, eind augustus 1989 wa in dat er 3.461, een staging van 57 ersonen. Het aantal ingeschreven uhoolverlaters nam wel af, by de jannen met 35 en by de vrouwen iet 22. De styging van de werkloosheid wam geheel voor rekening van het jyon Gennep, in rayon Venray was r een lichte daling. In het rayon en ray nam het aanbod van werk- ize mannen en vrouwen af met 10 ersonen; in het rayon Gennep am de werkloosheid toe met 67 ersonen. In de vergelykbare perio- van augustus-september 1988 jam in het rayon Venray de werk- josheid af met 3,5%, in het rayon ennep nam deze af met 5,5%. xMannen In het gewest Venray nam het an tal werkloze mannen toe met 34 ersonen. Het werkloosheidsper- entage voor de mannen komt hier- oor uit op 7,9%, een styging met 5%. De stijging van het aantal rerkloze werkzoekende mannen eed zich zowel voor in het rayon fenray (+4) als in het rayon Gen- ep (+30). Vrouwen In het gewest Venray nam het an tal werkloze vrouwen toe met 3 personen. Het werkloos- leidspercentage voor vrouwen it hierdoor uit op 16,5%, een met 1,4%. De styging van iet aantal werkloze werkzoekende rrouwen deed zich alleen voor in iet rayon Gennep (+37), in het ray- in Venray was er een lichte daling 4). Beroepsgroep Opvallend by de mannen is een linke stijging van het aantal werk- metaalbewerkers 34). By de ndere beroepsgroepen was sprake fan kleine toe- en afnames; een af lame in de landbous (-6), in de iouwvak GWW (-6) en het transport 7). Een lichte stijging was zicht- «ar by de beroepsgroepen horeca 6), kantoorpersoneel 6) en iverig (+4)'. Bij de vrouwelyke werklozen lam het aanbod toe in de beroeps- hoepen kantoorpersoneel (+14), landel 8), sociaal/geneeskundig tersoneel 5), huishoudelyk per- oneel 4), algemene dienst 4) in overig 4). Een daling was er ilechts bij het landbouwpersoneel •13) en horecapersoneel (-12). Stroomgegevens Het aantal inschryvingen in sep- ember 1989 bedroep 533, waarvan 160 in het rayon Venray en 173 in iet rayon Gennep. Hiertegenover itonden 425 uitschrijvingen. Vraag In september 1989 werden 149 lieuwe vakatures aangemeld by de 1AB Venray. Het aantal openstaan- le vakatures eind september 1989 ledroeg 301. Thema-ochtend: "SLAPEN" Regelmatig bereiken ons vragen jver de opvoeding van en de om- met peuters en kleuters in de eeftyd van 0 tot 4 jaar. Boeken zyn h lierover vol geschreven, maar in iet gewone doen van alledag blykt •■pet weer anders te zyn. Het Groene Kruis wil een peu- er/kleuter thema-ochtend orga- iiseren: om u ervaringen te laten uitwis selen en van elkaar te leren; om u te laten merken dat u niet de enige bent met vragen; om u te helpen informatie en ad viezen op een ry te kunnen zetten. Hj voldoende deelname (minimaal len maximaal 15 personen) organi seren wij een thema-ochtend. Programma: Dinsdagochtend 7 nov. van 09.00-11.00 uur in "De Cloc- kert". Bergweg 4, te Venray. Het thema: "Slapen". Dinsdagochtend 14 nov. van 09.00-11.00 uur te Tienray, Ber- nadettelaan 8. Het thema; "Slapen". Dinsdagochtend 21 nov. van 09.00-11.00 uur te Ysselsteyn, Litsenbergweg 20b. Het thema: "Slapen", foor kinderopvang wordt ge- orgd. B(j de thema-ochtend in Ys- elsteyn is geen kinderopvang Hogelijk. De onkosten verbonden an de thema-ochtend bedragen 2,50 per persoon (voor leden van let Groene Kruis). Heeft u interesse, meldt u dan an! Regionale Vereniging Het Groene Iruis Venray, Bergweg 4. 5801 EG renray. tel. 04780-81269. Als u belangstelling heeft, dan cunt u zich opgeven by de admi- dstratie van het Groene Kruis, tel. 4780-81269, werkdagen tussen '830 en 17.00 uur. Op dit nummer ünt u ook terecht voor meer infor matie over de ochtend by Thea Jeu- ®n of Miep Vermeulen, 1 Hjkverpleegkundigen. Tydens de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum wer den o.m. de volgende raadsvoorstel len goedgekeurd. Eindelijk kon de jachthaven verhuurd worden aan de Stichting Jachthaven b.v. en het kontrakt met Vennautic worden ontbonden.. De huurprijs werd vastgesteld op 11.000,- en verder 25.000- als bydrage in de gemeentelyke kapi- taaUasten welke voor het jaar 1990 zyn begroot op 57.000,-. Om de jachthaven weer bruikbaar te ma ken als ligplaats voor 200 boten heeft de gemeente een bedrag van 1.095.000- geïnvesteerd. De scoutinggroep te Blitters- wyck kreeg van-de raad alle mede werking by de bouw van een blokhut, Het bestemmingsplan ter plaatse werd daarvoor aangepast. Mevr. Schraven-Jacobs te Blit terswyck was bereid haar grond in Blitterswyck aan de gemeente te verkopen, waardoor de komende ja ren woningbouw in dat kerkdorp verzekerd is. Het gaat om 9.236 m2. BEGROTING Het was te voorzien dat de begro tingsbehandeling een lange zit zou worden, immers, met name de PK had reeds betreurd dat de algemene beschouwingen in eerste termyn schriftelyk zouden plaats vinden. Daardoor was aan de PK de kans ontnomen aan het publiek te laten horen wat deze fraktie te zeggen had. De tweede termijn echter nadat ook deze fraktie uitvoerig antwoord had gekregen van het college op hun schriftelyk ingediende alge mene beschouwingen, had men maar liefst 15 getikte vellen klaar liggen om voor te lezen. Hoewel ook de WD geen voor stander was van de algemene be schouwingen schriftelijk, maakte die fraktievoorzitter het kort en dat deed ook de CDA-fraktie. Veel nieuws kwam er in die twee de termijn niet uit en wij willen dan ook volstaan met een korte sa menvatting in enkele punten: De raad zal tydig geinfor- Het raads- en commissielid A. Broekstéeg had zich door deskundi gen laten vertellen hoe slecht hier in Ven rays centrum de bestrating wel is. "Het lijkt wel peperkoek" aldüs de kritiek van de niet nader genoemde deskundigen. Dat had wellicht kunnen worden voorko men, indien men een betere kon- trole had gehouden. De voegen tussen de klinkers zijn te groot; er zyn nu al verzakkingen in pas aan gelegde straten en pleinen, waarin regenwater blyft staan. Heel dom werd genoemd de (sier) klinkerbestrating voor de Torro. De winkelwagentjes moeten daarover met veel kabaal en gerammel naar het parkeerterrein, terwyl men voor hetzelfde geld het betumen wegdek van de parkeerplaats had kunnen doortrekken voor het pand van de Torro. Los van deze slechte bestrating wordt het ook tijd dat m en in de woonwijken, waar klinkerbestra ting is toegepast, de klinkers weer eens in het gelid laat leggen. Ook daar zijn kuilen ontstaan en is er zelfs sprake van spoorvorming, zo dat bij regenweer er alom plassen water blijven staan. Volgens dhr. Grootjans, direkteur gemeentewerken, is er niet zo zeer sprake van een slechte bestrating, maar meer van verzakkingen e.d. welke zijn ontstaan door het te zwa re verkeer, of het te vroeg beryden van de nieuwe klinkerbestrating. Kontrole is er steeds geweest maar men kan de stratenmakers toch niet de godganselij ke dag op de vin gers zitten te kyken... Hij bleef er by dat het zware verkeer en het steeds maar weer graven van gleu ven door de nutsbedryven (Plem, Waterleiding en Telefoon) de oorza ken zyn. Wat betreft de bestrating in de woonwijken, wist dhr. Grootjans te vertellen dat die werken bij de ko mende onderhoudsplanningen van straten en wegen, zullen worden meegenomen. 'n abonnement waard gebaseerd op gegevens van de Waterleidingmij De aanslagbiljetten van de begin dit jaar ingevoerde rioolbelasting gaan nog dit najaar de deur uit By het berekenen van het belastingbe drag heeft de gemeente zich gebaseerd op gegevens van het wa tergebruik dat de Waterleidingmy haar heeft verstrekt De minister van binnenlandse za ken heeft zyn goedkeuring aan de verordening onthouden, omdat hij eerst wil onderzoeken of de Water leidingmaatschappij de verbruiks gegevens wel mag verstrekken. Met andere woorden of deze handelswy- ze niet indruist tegen de wet op de persoonsregistratie. meerd worden, als er personeelsuit breiding moet plaatsvinden. Of het Meerlo-Wanssum fiets pad via de Postbaan zal worden aan gelegd of via de Helling wordt nog bekeken. De smalle agrarische wegen worden dikwijls als sluipwegen be nut, met alle gevaren van dien. Maar ook het landbouwverkeer wordt zwaarder en breder en daar zijn die wegen niet op berekend. Een oplossing kan het coUege niet Niet alleen worden de ANWB- borden vevangen. ook zal de ge meente eigen borden gaan plaatsen om de dorpen uit de anonimiteit te halen. Er zal een nota komen om trent de totale aanpak van de gemeenschapshuizen Meer geld voor de Emancipatie-Vrouwenedukatie zal op een later tijdstip worden bekeken. Onderzocht zal worden waar om een bibliotheekvoorziening in Meerlo niet haalbaar is. BEERKENS PAINTS Aller aandacht voor de proble men rond Beerkens Paints. Volgens de raadsvoorzitter doet het bedrijf al het mogelijke om problemen te voorkomen. Betreurd wordt dat de inwoners van Blitterswyck overlast kunnen krijgen, maar het bedrijf wordt steeds op de naleving van de hinderwet gekontroleerd. MEST FERM ENTEERB EDRIJ F Ook de problemen rond dit be drijf kwamen uitvoerig aan de orde. Ook hier staat de gemeente machte loos maar ze laat wel regelmatig kontrole uitvoeren. In 1985 heeft dat bedrijf van de provincie een ver gunning gekregen en daarover heeft de gemeente nu geen zeg genschap. Als het aan de gemeente ligt zal er geen tropisch hard hout meer worden verwerkt. De gemeente gaat in de toe komst ZUIVERE KOFFIE schenken... KOEIEN AAN DE HAAL Omdat vrijdagmorgen enkele vliegtuigen laag over Ysselsteyn vlo gen, gingen enkele koeien, in een weiland aan de Ysselsteynseweg, aan de haal, zonder zich iets van de omheining-prikkeldraad aan te trekken. Een van de koeien werd daarbij aan zijn voorpoten dusda nig door het prikkeldraad gewond* dat het dier door een dierenarts- moest worden .behandeldDe vee houder deed van het vliegtuigla waai aangifte bij de politie, die de veehouder doorverwees naar de Ko ninklijke Marechaussee. TRAILER MET VARKEN OMGESLAGEN Onverklaarbaar is het, dat op de Albionstraat een achter een. perso nenauto gekoppelde trailer om sloeg. De daarin aanwezige zes slachtvarkens, kregen doordat de deur opensloeg, de kan om weg te komen. Via de Albionstraat kwa men ze in enkele achtertuinen te recht De vrijheid van de dieren duurde echter maar kort want ze konden met hulp van politie, slager en buurtbewoners gegrepen wor den en naar de slachtbank worden geleid. Door het bestuur van de basis school te Oirlo werd aangifte gedaan van vandalisme. Met spuit bussen was zwarte verf op de schoolmuren aangebracht terwijl ook enkele banken waren bespo ten. In samenwerking met het school team gelukte het de politie de da ders aan te houden. Het bleken 10 jongens te zyn waarvan er 3 woon achtig zyn in Venray de anderen in Oirlo. Er zal proces-verbaal worden op gemaakt terwyl de ouders van de jongens aansprakelijk worden gesteld voor de schade, c.q. het schoonmaken. In een aan de Hoedemakerstraat geparkeerde personenauto was met een scherp voorwerp de rechter zij kant bekrast. Het weer in orde ma ken zal vele honderden guldens gaan kosten. Met een halve trottoirtegel het corpus delicte bleef achter was een ruit van de eerste etage van een horecalokaliteit aan de Stationsweg ingegooid. Vandalen hadden hun lusten bot gevierd op een buitenverlichting van een woning aan de Julianasin- gel. Van die vernieling werd aangif te gedaan. Verschülende deuren van ber gingen aan de flats aan de Haamma- kerstraat bleken ingetrapt te zyn. Schade voor de Woningbouwvereni ging vele honderden guldens. Weer werden vernielingen aangebracht aan de basisschool "De Foekepot" in het Brukske. INBRAKEN IN AUTO'S Met geweld was toegang ver kregen tot een in Dennenoord ge parkeerde personenauto. Uit de auto werden ontvreemd 15 cassette bandjes. De schade bedraagt voor de eigenaar vele honderden guldens. Door het inslaan van een por tierruit was toegang verkregen tot een aan de Veltumse Kleffen gepar keerde personenauto. Ontvreemd werd de autoradio. Met ruw geweld was toegang verkregen tot een aan de St. Catha- rinastraat geparkeerde auto. Er werd niets ontvreemd, maar de schade door vernielingen bedraagt vele honderden gulden. Op zeer grove wyze was een in de Van Megenstraat in Leunen staande personenauto opengebroken. De schade welke daardoor ontstond be draagt ongeveer 1.000 gulden. Uit de auto zijn ontvreemd de radiocas sette re korde r ter waarde van 550, - en een koffer met eeassette- ban^jes ter waarde van 350, - Uit een personenauto welke aan de Poststraat geparkeerd stond werd de autoradio ontvreemd. De dader vernielde de voorruit en de zijruit van de auto. De schade voor de eigenaar bedraagt 3.000,-. Met geweld was een bij de Ki osk in het Brukske staande perso nenauto opengebroken. Uit de auto was de cassetterekorder ont vreemd. AUTO IN BRAND Zaterdagmorgen geraakte een personenauto uit Melderslo bij een tankstation aan de Leunseweg in brand. Het motorgedeelte brandde geheel uit. Kortsluiting was de ver moedelijke oorzaak van de brand. DRANK DE OORZAAK? De nachtelijke melding dat in een greppel langs de Horsterweg een auto zou liggen, bleek waar te z(jn. AUeen vond de politie geen bestuurder. Die was al op weg voor het organiseren van sleephulp. Wel konstateerde de politie dat die bestuurder, een 29-jarige inwo ner van Arcen, teveel alcohol had genuttigd; zoveel zelfs, dat hem een ryverbod van 11 uur werd opge legd. H(j kreeg terzake het ryden onder invloed proces-verbaal aan- Waarschijnlijk is een kombinatie van te hoge snelheid en een bene veld brein oorzaak geweest dat de auto in een slip raakte en in de greppel terecht kwam. De auto was flink beschadigd, terwyl de bestuurder geen noemenswaardig letsel had opgelopen. ZWART RIJDEN Twee personen van Franse natio naliteit werden door een konduk- teur in de trein Venlo-Arnhem betrapt op zg. zwart ryden. Hy werkte het tweetal in Arnhem uit de trein. Later trof dezelfde kondukteur op zyn terugreis het tweetal weer in de trein aan, weer zonder kaartje. Toe hy hen in Venray uit de trein wilde zetten, werd de kondukteur met een mes bedreigd; zo was zijn ver klaring. De te hulp geroepen Ven- rayse politie hield het tweetal aan en bracht ze over naar het politie bureau. Ze verklaarden wèl zonder treinkaartje te hebben gereisd, maar niet de kondukteur te hebben bedreigd. De politie heeft het mes niet kunnen vinden. Het tweetal is later aan de spoorwegpolitie over gegeven. ONTBLOOT BOVENLIJF In de nacht van zaterdag op zon dag werd assistentie van de politie gevraagd, door een uitbater van een café aan de Langstraat, Een 26-jarige Venrayer maakte er met ontbloot bovenlyf, amok. Hij werd naar buiten geleid en daar verzette hij zich tegen de politiemannen. Deze agressief geworden man werd overmeesterd en ter kalme ring en ter ontnuchtering in de daarvoor bestemde ruimte in gesloten. Na verhoor en aanzegging dat van een en ander proces verbaal zal worden opgemaakt werd hy huis waarts gezonden. INBRAAK IN SPORTKANTINE Met een balk was een ruit van de sportkantine in Merselo vernield. Ontvreemd werden de fooienpot en een sporttas. De dader had waarschijnlijk geen haast want hij had een jeneverfles aangesproken en een flesje bier ge- dipnken. >ACSH Dankzij de attentheid van buurt bewoners kon aan de politie een vry goed signalement van de ver moedelijke dader worden gegeven. Mede daardoor gelukte het de poli tie om op de Beekweg een 35-jarige zwerver uit Eysden aan te houden die nog in het bezit was van de ont vreemde sporttas. De man werd overgebracht naar het politiebureau en bekende ty dens het verhoor niet aUeen deze inbraak te hebben gepleegd, maar ook in het Brabantse zich aan der gelijk inbraken te hebben schuldig gemaakt. Hij is, nadat hij was voorgeleid, la ter huiswaarts gezonden, of liever gezegd weer op zwerverspad ge stuurd, want de man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats. bestel uw kerstkaarten nu er nog volop keuze is Venrays Mannenkoor en Churchdowns Male Voice Choir uit Engeland in de Grote Kerk te Venray a.s. vrydag om 20.00 uur. Toegang gratis. Deze week is het Engelse man nenkoor "Churehdown Male Voi ce Choir" uit Cheltenhem (Gloucester) op bezoek in Venray. In september 1987 was dit koor de gastheer van het "Venrays Mannenkoor" dat toen in de ka thedraal van Gloucester en in het concertgebouw van Cheltenhem concerteerde. Aangezien het "Venrays Mannenkoor" by zonder hartelijk werd ontvangen-in Enge land heeft men er by het VMK al les aan gedaan om een attraktief programma samen te stellen voor 't 150 man sterke gezelschap uit Engeland. Zo staan er uitstapjes naar Maastricht, Apeldoorn ('t Loo) en Overloon (Oorlogsmu seum) op het programma. Vrydag 27 oktober, aanvang 20.00 uur zal het Churehdown Male Voice Choir met het VMK concerteren in de Grote Kerk te Venray. Het is beslist de moeite waard eens kennis te maken met het prachtige Engelse koorreper toire waar dit koor, dat elke week optreedt, in uitblinkt. Het Engelse koor neemt een eigen soliste mee Sue Black, die ook "uitgeleend" wordt aan het VMK by het werk Invocation van Debussy. Het VMK en Chruchdown MVC zullen geza menlijk twee Italiaanse werken ten gehore brengen van Verdi: "La vergine degli angeli" uit La Forza del Destino en "Allegri Beviam" uit Ernani. Engelse koren verla ten niet regelmatig hun land en het zal beslist een muzikaal genot zyn dit koor in de Grote Kerk te beluisteren. Ook is er solistische inbreng uit 't Venrays Mannenkoor nl. Wim Fleurkens, bariton en Leo Hou- dijk, bas. De entree is gratis. Op zaterdagavond 28 oktober zal het Engelse koor de mis opluisteren om 18.30 uur in de Paterskerk. De commissie voor openbare wer ken heeft gunstig geadvi seerd over een krediet van 200.000,- voor de vernieuwing van de riolering in de Hofstraat en het gelykt(jdig rekonstrueren van de bestrating. Het is niet de bedoeling dat nog dit jaar met de uitvoering van de werkzaamheden zal worden begon nen. Gezien de komende drukke winkelmaanden, heeft men deze "karwei uitgesteld tot het komende vooijaar. In de huidige situatie loopt de Raadhuisstraat vry vloeiend over in de Hofstraat, wat uitnodigt tot on verminderd hard ryden. In het nieuwe plan is die vloeiende lyn al grotendeels vervangen door een schuine hoek, maar dat was voor vele commissieleden nog niet vol doende. Als het aan hen lag zou daar een haakse afslag moeten ko men. Of wijziging van de plannen, om aan de wensen van de commis sie tegemoet te komen, nog moge lijk is, zal worden bekeken. Tegelijk met deze rekonstruktie zal de verkeersdrempel in de Marktstraat, bij café 't Upke. wor den verbeterd. Die is namelijk nog al hoog uitgevallen en bezorgt fiet sers zadelpijn... Goede oefening Vrijdagavond omstreeks half ze ven zag een buurtbewoonster van de Nieuwlandstraat, toen ze in de richting van de Langstraat keek, dat het leek of de schoorsteen van een woning aan de Langstraat in brand stond. Verschillende keren probeerde zij het bekende nummer 06-11 te bellen, maar kreeg geen aansluiting waarna ze het alarm nummer van de politie belde. De politie kwam kijken en ook Mie meende daar vuur te zien. De brandweer rukte dus met een lad derwagen uit, maar konden ter plaatse geen brand in de schoor steen ontdekken. Uit voorzorg veeg de men echter toch de schoorsteen. Vermoedelijk is het de lichtschyn van de brandende kachel geweest die voor een schoorsteen werd aan gezien. Het was, aldus de politie, een zeer goede oefening waarbij tevens bleek, dat onze burgers echt wel in aktie komen als men iets verdachts ziet De bewoners van de betreffende woning waren niet thuis en kregen eerst bij thuiskomst het verhaal te horen. p Tevens werd weer eens vast gesteld, dat er iet moet worden ge daan. zodat de landelyke alarmnummers ook werken... FRETTEREN IN VERBODEN TUD Zondag werd een Venrayse jager betrapt terwyl hij met 2 jonge fret ten, in het jachtveld achter het St Annabos aan de Overloonseweg aan het trainen was. Omdat het op zondag verboden is in welke vorm dan ook te jagen, werd die training deze keer met een waar schuwing stop gezet. Een volgende keer zal de politie wel proces verbaal opmaken. Onder deze titel houdt Veldeke Venray haar tweede eetavond in ou derwetse styi. Vroeger werd. als men geslacht had. de hele familie uitgenodigd voor de "kemienaqjvi- ziet". Een eten waarby het beste vlees op de tafel kwam met o.a. "goej botter, pruumkesweg. kleunt- jesweg (boter, krentebrood en kan- dybrood). De familienieuwtjes werden uitgewisseld en na afloop dronk men nog gezellig een borrelt je of kopje koffie. De Veldeke Venray-familie gaat nu ook zo'n etentje houden. Ook dege nen die zich aan willen sluiten by deze familie zyn van harte welkom. Het etenye wordt gehouden op dinsdag 7 november vanaf 1830 uur in zaal "In den Engel" aan de Poststraat te Venray. Na verwelko ming met "ennen Böksmérse of én- niset" volgt de "kermenaqjviziet". Dit bestaat uit, zoals Veldeke Venray het omschryft uit: "gebiaoje ker- menaaj en pluk-kermenaaj. ver schillende sorte weg en zóveul koffie of thië as ge wilt dreenke. Lét ter öp d'n aovend servieëre w\j öllie nog 'n lekker stukske flaaj mit 'n tas koffie" (2 soorten warm vlees, verschillende soorten brood en kof fie of thee. later op de avond nog een lekker stuk vlaai met een kopje koffie). Maar er is meer. Troubadour Hans Derks. een echte Venrayer. zal zyn eigen gemaakte lie<yes in de Venrayse taal komen zingen en daar wat over vertellen. Daarnaast zyn er verschillende Veldeke-leden die 'n verhaaltje vertellen, 'n ge dicht voordragen, 'n lie<ye zingen, enz. Ook iemand die eigen werk of zomaar iets wil voordragen kan dat doen (graag van te voren kenbaar maken). De kosten van deze avond bedra gen 22,50 per persoon en als u hieraan wilt deelnemen, kunt u zich voor 30 oktober opgeven by de penningmeester van Veldeke Ven ray: Mqja Kateman-van Opbergen. Deumeseweg 37, 5812 PA Heide- Venray. tel. 04780-83286. Een uit Wanssum afkomstige au tobestuurder vond het maar een ra re vertoning, woensdagavond op de Castenrayseweg. Er reden daar twee personenauto's langs elkaar. Hy bleef er achter ryden. In de kom van Oirlo stopten de auto's en by het voorbyryden meende de man uit Wanssum te /zien, dat een van de bestuurders een bivakmuts droeg. Hy dacht dat er een overval werd vÓoTfoeVeid en juist omdat de politie steeds maar weer vraagt om medewerking van het publiek by het zien van iets ver dachts. stelde hy onmiddeliyk de politie van zyn bevindingen in kennis. De politie nam de melding se rieus en alle beschikbare man kracht werd naar Oirlo gedirigeerd. Daarby had de politie pech, dat de kentekenregistratiecentrale in Veendam gestoord was. zodat het kentekennummer niet kon worden nagetrokken. De politie legde een cordon rond café D'n Tferp in Oirlo. waar zich de bestuurders en inzittenden van bei de auto's zouden bevinden. Twee politiemannen ginnen naar bin nen en vroegen wie de bestuurders van de beide auto's waren. En toen was de zaak gauw opgelost en bleek de verdachte met een bivakmuts L. Reinyes uit het Veulen te zyn. Hy droeg geen bivakmuts, maar een gipscorset Zyn hoofd en romp wa ren in verband met een nekwervel- beschadiging in een gipscorset geplaatst. Hy was met een stel ne ven en nichten naar een bruiloft in Baarlo geweest en ze wilden in Oir lo nog een afzakkertje nemen. De politic kwam dus duidelyk te vergeefs, maar het was in ieder ge val een goede oefening geweest, waar men nog iets van geleerd had ook. Onderstaand brengen wy weer een aantal theatervoorstellingen en sportevenementen onder uw aan dacht Deze voorstellingen kunt u by ons boeken en tevens nog vele andere voorstellingen. November: 1 Nov. Amsterdam: Nona Hen- dryx, Paradiso. 2 tAn 5 Nov. Amsterdam: Jum ping Amsterdam. RAI. 3 Nov. Geleen: Rory Block, Ha nen hof. 5 Nov. tAn 10 dec. Amsterdam: Freek de Jonge. Carré. 7 Nov. Arnhem-, Nana Moskouri. Rijnhal. 7 Nov. Rotterdam: Jerry Lee Le wis. Doelen. 14 Nov. tAn 19 dec. Rotterdam: Holliday on Ice. Ahoy. 18 Nov. Utrecht: Bluesestafette '89, Vredenburg. 21 Nov. Rotterdam: Alice Cooper. Ahoy. 28 Nov. Amsterdam: Cleo Laine. Concertgebouw. December: 3 Dec. Den Haag: Paco de Lucia. Congresgebouw. 12 Dec. Maastricht: Andreas Vol- lenweider, MECC. 17 Dec. tAn 1 jan. Amsterdam: A night at the cotton club, RA1.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 7