Buurt heeft nog steeds problemen met nieuw zwembad INGEZONDEN Pottenbakkerij "de Biauwbilgorgel" Nu nog aan de Kempweg, straks aan de Hulst! Dansen voor 55 dat is een leuke aangename klus VERTICUTEER- MACHINE TE HUUR VERSLEIJEN OIRLO Uitslag prijsvraag Indiana Jones Welfare-tentoon stelling Het Schuttersveld PEEL EN MAAS De beelden uit de Grote Kerk Herhuisvesting Hogeschool Venlo Tentoonstelling van kleindieren Reünie V.M.K. Contact Oud Mariniers Noord-Limburg "Jonge mensen in concert" HILHORgiM J. van den Beuken Venray wordt onderzocht PEEL EN MAAS Donderdag 26 oktober - Pagina 5 "Laat jeugdkriminaliteit niet oud worden. Stop er mee". Met het "schoonwassen" van deze slogan opende burgemeester Defesche maandagmiddag een drie weken durende tentoonstelling in de hal van het gemeentehuis. Zoals de slogan al aangeeft, heeft deze ten toonstelling alles te maken met het kriminaliteits-preventie- projekt dat sinds eind augustus op de vijf Venrayse scholen ge voerd wordt Aan zo'n 700 scho lieren van 12 tot 15 jaar werd er in woord en beeld op gewezen, hoe zinloos jeugdkriminaliteit, met name vandalisme, wel is. Tijdens deze projekt-weken kreeg de jeugd de gelegenheid mee te doen aan een wedstrijd in het ontwerpen van een poster en/of het schrijven van een ver haal, beiden betrekking hebben de op de kriminaliteits-preventie. Maar liefst 130 scholieren hebben daar aan mee gedaan; 80 van hen schreven een verhaal, waarvan de besten mogelijk gepubliceerd worden; 50 anderen deden hun uiterste best om een fraaie poster te ontwerpen er was immers een prijs te verdienen van 200,-. Die 50 posters vormen samen de tentoonstelling welke nu nog drie weken te bezichtigen is. Gisteren, woensdagmiddag, had in de schouwburg de prysuit- reiking plaats. Mevr. E. van der Byl, officier van justitie te Roer mond, maakte tussen twee voor stellingen van de groep "Oase" uit Nijmegen, de winnaars be kend. Bij de poster-ontwerpers was dat de 13-jarige Jann van Nu- nen, Stationsweg 185a, leerling van de Scholengemeenschap Je rusalem. Zijn poster beeldt een jongeman uit, die met een spuit bus gewapend, andermans eigen dom bekladt. Als slagzin by zijn tekening schreef hij: "Vanda lisme, maak er geen sport van..." Voor Keramiek in steengoed en porceiein, ge draaid op de schijf en met de hand gevormd. Geopend: maandag tot/met zaterdag van 10.00 tot 12.00, van 14.00 tot 18.00 en op de koopavond Leo Martens Kempweg 9 5801 VL Venray tel. 04780-89245 In de raadsvergadering a.s. dinsdag beslist de raad over de rea lisering van een zwem- en rekrea- tiecentrum op de hoek van de Westsi ngel- Kempweg. Eerder is reeds uitvoerig over de ze plannen gesproken in een geza menlijke vergadering van drie commissies. Maar ook is over deze plannen met de buurtbewoners en andere belanghebbenden van ge dachten gewisseld. In dit blad.heeft men kunnen le zen, dat die buurtbewoners nogal wat problemen hadden; met name over- de situering de geluidsover last, de parkeeroverlast, de ver keersonveiligheid en de aantasting van het groengebied. Het is de bewoners van de Kemp weg gebleken, dat hun problemen niet zijn doorgespeeld aan de com missies en zij vrezen dat ook de ge meenteraad er aan voorbij zal gaan. Reden waarom zijn in een brief aan het college nog eens op hun bezwa ren hebben gewezen. Zoals u misschien reeds weet is de bevolking van Nederland in een hoog tempo bezig te vergrijzen. Hierdoor ontstaat voor een steeds grotere groep meer vrije tijd. De be doeling hiervan zal zijn. deze zo aangenaam en nuttig mogeljjk te besteden. Daarom start Dancentrum Jean ne Paul Janssen binnenkort met een kennismakingscursus dansen voor 55-plussers. Tijdens deze cur sus van 10 lessen van elk IV4 uur le ren wij u onder deskundige leiding een aantal moderne dansen zoals Quickstep, Engelse Waltz. Tango en Cha cha cha. evenals een aantal "old, time" dansen zoals Veleta. St. Bernard waltz etc. Het lesprogramma is dusdanig aangepast dat iedereen mee komt. De eerste les is een zg. "Kennisma kingsles" waaraan u vrijblijvend deel kunt nemen, pas daarna beslist u of u mee gaat doen aan de volgende lessen. De eerste les is op 6 november om 15.30 uur. Ook is het mogelijk dat er door twee dames samengedanst wordt, daarom hoeft u niet perse als paar in te schrijven. De totale kosten voor deze cursus bedragen slechts 40 - per persoonVoor i n formatie kunt u ons dagelij ks (behalve op zondag) bereiken via 04780-10500. of persoonlijk langskomen. Ons adres is Raadhuisstraat 6. Venray. f 30,- per V2 dag 1 zak potgrond Castenrayseweg 14 Tel. 04787-1941 De bij de première van INDIANA JONES in dit blad gepubliceerde prijsvraag, in samenwerking met de direktie van Luxor Theater, heeft de volgende prijswinnaars opge leverd: Een zakradio voor familie De Klein, Past. Strijkersstraat 2 te Leu nen: en voor Chr. Gerrits, Stations weg 42 te Venray. Een horloge voor J. Vermeulen, Past. v.d. Gaetstraat 18 te Venray; en voor H. Koppens-Wismans, Lange- weg 57 te Venray. Een Indiana-shirt voor M. Ver- haegh, Land weert weg 14 te Venray; en voor Rianne Voesten, St. Cecilia- pad 28 te Venray. Een Indiana-pet voor Henk de Klein, Past. Strijkersstraat 2 te Leu nen; en voor Frank de Klein. Past. Strijkersstraat 2 te Leunen. Een patroontas voor Johan Her mans, De Hoef 2 te Leunen; en voor Ronald de Beijer, Athoslaan 12 te Venray. Een Indiana-tas voor Maja Kateman-v. Opbergen, Deumese- weg 37 te Heide; en voor K. Wolf. Burggraaf 61 te Venray. De tien bioscoopbonnen gingen naar: Bi Knrvers, Gelderdijk 25 Se- venum; Leo Janssen, De Weel 28. Sevenum; Fons Thiesen. Op de Smelen 26, Blitterswijck; Mima Leijssen, Steegse Peelweg 83, Veu len; H. Theunissen, Pr. Marij- kestraat 16, Horst; Gez. Marcellis. Schuttersveld flat 4, Venray; fam. Theunissen. Peelkant 64, St. Antho- nis; Jelle Thiessen, Op de Smelen 26, Blitterswijck; Barbara Clephas, Helfrichstraat 57. Venray; Anita Willemse, Timboe rijnstraat 23, Venray. De prijzen kunnen worden afge haald aan de bioscoop, tijdens de kassa-uren. Op 25 maart 1988 ontving het Venrayse architektenburo Lerou en Lerou de prachtige opdracht voor de uitwerking van de plannen voor de herhuisvesting van de Hoge school te Venlo. Het complex, dat gerealiseerd zal worden op Landgoed de Wylder- beek aan de Tegelseweg te Venlo, zal bestaan uit: - een nieuwbouw van 7.000 m2, - de verbouwde PABO-school van 2.500 m2 - het verbouwde klooster van de Zusters van de Goddelijke Voorzie nigheid van 2.400 m2. De 3 gebouwen zullen door 2 gan gen en een loopbrug met elkaar verbonden zijn en zijn geheel toe gankelijk voor mindervaliden. Met de realisering van dit scho lencomplex zal een bedrag gemoeid zyn van 19,7 miljoen guldens. Vooral in de maanden juni, juli Het zal weer een drukte van be lang zijn op 27, 28 en 29 oktober 1989 in Bejaardencentrum Het Schuttersveld in Venray, want dan wordt weer de jaarlijkse Welfare tentoonstelling gehouden. Zo'n 60 medewerk(st)ers hebben met veel enthousiasme gewerkt aan de vele werkstukken die tijdens de tentoonstelling te koop zijn: truien, schorten, ontbytlakens. veel haak- en borduurwerk, pitriet, knuffels, poppen, enz. Er is te veel om op te noemen dus kom zelf een kijkje ne men: alleen het kyken al is de moeite waard. Ook kunt u een kansje wagen bij de enveyppenkraam of loterij, maar ook is de :i)oelkraam" weer présent. De opbrengst van, de loterij én boelkraam zijn voor een goed doel, en de trekking van de lotery is 's zondags om 16.00 uur. U komt toch ook? De openingstijden zijn: Vrijdag 27 okt.: 19.30-21.30 uur Zaterdag 28 okt.; 14.00-17.00 uur Zondag 29 okt.; 10.30-12.30 uur en 14.00-16.00 uur. elke week nieuws Onlangs promoveerde op de Ka tholieke Universiteit van Nymegen mej. Lydia Beerkens uit Heer bij Maastricht Zij promoveerde op haar doctoraalscriptie kunstge schiedenis, onder begeleiding van dr. H. Tummers. Haar scriptie behandelde de mid deleeuwse kollektie beelden uit de St. Petrus Bandenkerk van Venray. In totaal werden gedurende drie jaar door mej. Beerkens een 30-tal beelden beschreven en de kunst historische waarde daarvan vastge legd. Haar scriptie, rijkelijk geïllustreerd omvat een boekwerkje van 133 pagina's. In verband met de viering van het 4e lustrum van het Boschveld- college wordt van maandag 6 no vember tot zaterdag 2 december 1989 in de hal van de school bijzon dere aandacht besteed aan het Na tionaal Park „De Groote|Peel". In het kader van de manifestatie ..Natuurlijk Brabant" hebben de conservatoren van het Natuur studiecentrum en Museum Jan Vriends een leerzame en begrijpe lijke expositie over het ontstaan en de typische kenmerken van het Peelgebied samengesteld, die de ko mende maand te bezichtigen zal zijn in het Boschveldcollege. Nederland telt op dit moment verschillende Nationale Parken. Het is de bedoeling dat er over een paar jaar twintig zyn. Nationale Parken zyn grote natuurgebieden met een bijzondere flora en fauna die door de overheid worden be heerd. Doel van dut beheer is het in standhouden van het gebied met alles wat en groeit en bloeit De Groote Peel op de grens van Noord-Brabant en Limburg is een van die Nationale Parken in oprich ting Het is een gebied met een .afwisselend landschap van veen- Jan. van. de Kam en augustus van dit jaar is er door buro Lerou en Lerou en door de ad viseurs Tielemans uit Eindhoven (konstruktie) en Hameleers uit Sit- tard (technische installaties) erg hard gewerkt aan het aanbeste- dingsgereed maken van de plannen. Van opdrachtgeverszijde bestond nl. de nadrukkelijke wens. om nog de demissionaire minister Deet- man de plannen te laten goed keuren. Met uiterste krachtsinspannin- AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen t» Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 Kleindieren Sportfokkers Ver eniging Venraj^ en omstreken, 'organiseert een open tentoonstel ling van kleindieren. Hiervoor zijn 1429 dieren inge schreven; van konijn, cavia, gerbils, hamster, dwerghamster, rat, muis, hoenders, dwerghoenders, sierdui- ven, fazanten tot watervogels. Bijzonder is het grote aantal ca via's en kleine knagers. Volgens dat wij vernomen hebben is dit de grootste inzending die ooit in Lim burg tentoongesteld is. Het is zeker de moeite waard om te vermelden dat 50% inschrijvers meer ingeschreven hebben als in 1987, totaal 220 inzenders. Op deze kollektie dieren kan K.S.V. trots zijn. Zoals 222 sierduiven, 467 ko nijnen, 53 cavia's, 29 kleine kna gers. 124 grote hoenders. 308 dwerghoenders, 25 siervogels en 201 watervogels. K.S.V. Venray en omstreken zal de grootste moeite aan de aankleding van deze tentoonstelling besteden. Er zijn reeds enkele tentoonstellin gen geweest waar leden van K.S.V. deel aan namen, en wel met groot sukses, zoals 5 keer het kampioen schap en 2 keer de reserve- kampioen. Wij wensen allen sukses met de komende tentoonstelling. K.S.V. Venray en omstreken ver wacht u ook op deze tentoonstel ling. Het is zeker de moeite waard om deze dieren met al hun pracht te komen bekijken. De openingstijden zijn: vrijdag 3 nov.; 18.00-22.00 uur zaterdag 4 nov.: 10.00-22.00 uur zondag 5 nov.: 10.00-17.00 uur. moerassen, heideterrein en ven nen. De Groote Peel zelf is een van de weinige delen van het uit gestrekte Peelgebied die gespaard zijn gebleven. De expositie "Natio nale Parken" laat zien wat de bedoe ling is van die parken en vertelt over de geschiedenis en het ont staan van het Peelgebied. Ook is te zien hoe de mens het Peelgebied ge bruikt heeft en op welke manier het terrein beheerd werd en gaat worden. Uiteraard laat de ten toonstelling ook zien waarom "De Groote Peel" zo'n bijzonder natuur gebied is. met specifieke planten en diersoorten. In de aardrijkskundelessen zul len de leerlingen van het Bosch veldcollege in de gelegenheid worden gesteld om onder leiding van hun leraar kennis te nemen van deze interessante expositie. Tér gelegenheid van het 4e lustrum van de school zullen ook de leerlingen van de basisscholen in de regio in de week van 13 tot en met 17 no vember in staat gesteld worden on der de deskundige leiding van de heer J. Gootzen kennis te nemen van deze tentoonstelling over hun eigen regio. gen en een uitstekende medewer king van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is het gelukt de nodige bescheiden in clusief de begrotingen op tyd by de minister in te leveren. Op 12 oktober jl. vonden in Venlo de aanbestedingen plaats van dc bouwkundige werken, de werktuig bouwkundige en de elektrotechni sche installaties. Gelukkig, voor alle partyen kan men terugzien op drie zeer geslaag de aanbestedingen, zodat wellicht nog vóór medio november kan wor den begonnen met de bouw. De laagste inschrijvers en daar om wellicht de uitvoerende party en zijn: Bruns en Bonke uit Venlo voor bouwkundige werken; Tummers-Cremers uit Roermond voor elektrotechnische installaties en ULC uit utrecht voor werktuig bouwkundige installaties. Ter gelegenheid van het 80-jarig jubileum van het Venrays Mannen koor, nodigen wij alle oud-leden met echtgenote uit. dit feest met ons te vieren op zondag 26 novem ber 1989. Om een overzicht te krijgen van het totaal aantal oud-leden dat deel wil nemen aan de koffietafel, wor den deze verzocht zich vór 1 no vember 1989 telefonisch te willen opgeven bij: J. Giesberts, Veltumse Kleffen 85, tel. 04780-82903 of bij J. v. Amp- ting. Blauwververstraat 35, tel. 04780-81166. LJfl Het bestuur van het Contact Oud Mariniers Noord-Limburg roept alle oud-mariniers uit de regio op om op zaterdag 4 november a.s. in grote getalen vergezeld van partner naar Venlo te komen, om samen met alle andere oud-mariniers uit geheel Umburg deel te nemen aan de gro te reünie C.O.M. Limburg. Deze reünie zal in het teken staan van de viering van 40 jaar C.O.M. Limburg; 15 jaar C.O.M. Onderafdeling Noord- Limburg, terwijl wij tevens willen herdenken dat 324jaar geleden het Korps Mariniers werd opgericht. Het bestuur en het reunie-comité hopen op uw komst naar Venlo, want door de komen en deel te ne men aan deze dag tonen wij naar buiten toe onze onderlinge kame raadschap en verbondenheid die al leen ons oud-mariniers siert. Voor inlichtingen kunt u telefo nisch contact opnemen met dhr. J. lelzs. Cypressestraat 15. 5922 XD Venlo-W., tel. 077-820281. "Klassiek geefl meer" is het the ma ran de gezamenlijke promotie campagne van de Nederlandse grammofoonplatenbranche ter pro motie van klassieke muziek. Een grootscheepse campagne welke op 23 oktober van start gaat en tot eind januari vele konsumenten zal stimuleren om eens klassieke mu ziek te proeven. "Nog veel te veel mensen denken en vinden, dat klassieke muziek bij de oudere ge neratie behoort Sommige jongeren schijnen zich zelfs een beetje te ge neren om voor deze muziek belang stelling te tonen, bang misschien om door leeftijdsgenoten uitgela chen te worden. En dat is een groot misverstandmeent Cees van Drongelen die voor de AVRO het programma "Jonge mensen op het Concertpodium" vele malen pre senteerde. Ook tijdens de campag ne "Klassiek geeft meer" staan jonge mensen in het middelpunt. Zo ligt er bij de grammofoonpla- ten/CD-specialist de CD. MC of LP "Jonge mensen in concert" klaar voor een bijzonder aantrekkelijke prijs. De promotie-CD "Jonge men sen in concert" kost slechts 9.95 inclusief een fraaie catalogus en zestien voordeelcheques. Voor MC of LP betaalt men zelfs drie gulden minder 6.95. Het premiege schenk van de gezamenlijke Neder landse platenmaatschappijen werd door Cees van Drongelen samen gesteld en van uitgebreide doku- inentatie voorzien. Zie ook de advertentie van CD- Galerie elders in dit blad. Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Palorestraat 17. Venray. tel. 0*780-85958 DAT KAN ALIJCMAAL MAAR... IN VENRAY De inwoners van Heide troffen op zondag 8 okt. jl. een brief in de bus aan van de PvdA (reaktle op inge zonden brief/). Deze fraktle heeft o.a, het college van b. en w. zover ge kregen dat de dorpsraad nu wél als rechtspersoon erkend wordt Harte lijk dank. Hopend wordt dit nieuw verworven recht niet op dezelfde la- konieke wijze verworpen als de eer der ingediende bezwaren van deze dorpsraad en inwoners. Of blyft de gemeente even halsstarrig de in geslagen weg vervolgen als voor heen? En Is dat de ENIGE en ECHTE reden... PvdA??? Wat betreft de uitbreiding van het aardgas net van een viertal kerkdor pen, is er circa 87/88 langs de Deur- neseweg (provinciale weg) vanal" de Langstraat tot aan de Rouwkuilen- weg een hogednikleiding aange legd. De ondergetekenden tlie wenste aangesloten te worden op het aardgasnet moeten een aandeel in de kosten van de hoofdleiding mee betalen. In juni van dit jaar werd aan de bewoners een baatbelasting opge legd. In de vorm van een afkoop som. of er wordt gedurende 5 jaren belasting geheven. 0.a. woonhuizen worden als bedrijven aangeslagen, ook het omgekeerde kan in Venray. Eveneens bewoners die vanaf het begin tegen aardgas zyn. en bewo ners die geen bouwvergunning kre gen omdat dit een agrarisch gebied is. maar wel een baatbelastin gaanslag. De blokhut van Jong Nederland moet verdwijnen, waar een nieuw zwembad moet verrijzen. Een zwembad voor alle inwoners van Venray. wat echter wel betaalbaar moet zyn. Of wordt dit zwempara dijs alleen maar toegankelijk voor de beter gesitueerden??? Vervolgens wat mogen/kunnen wij verwachten met het' oog op de gigantische uitbreiding en moder nisering van het St. Elisabethzie- kenhuis? Is er in de toekomst nog wel plaats voor patiënten met een minimum inkomen?'?? Of worden deze patiënten op dezelfde wijze geëlimineerd, zoals onlangs gebeur de met. de verpleegkundige in het Sint Maartensgasthuis Venlo en el- der1 vanwege haar minimum leng te? Nota bene door bedrijfsartsen die in de gezondheidszorg werk zaam zijn. M.V.L. voor: bloeiende winterviolen en cyclamen, diverse soorten bloembollen, amarylissen, vaste planten en potgrond kunt U terecht bij PLANTENKWEKERIJ Krekelkamp 3 Wanssum Telefoon 04784-1629 In opdracht van de Kamer van Koophandel, de LOZO en de VZO zal binnenkort een onderzoek plaats vinden naar de ruimtelijke en ekonomische struktuur van Ven ray-Centrum. Door inzicht hier in te krijgen kan een nieuw beleid ontwikkeld worden, om de konkur- rentie-positie van Venray te verster ken. Het huidige beleid is gebaseerd op het laatste onderzoek, beginjaren '70. en vastgelegd in het bestemmingsplan Centrum. De ini tiatiefnemers achten aktualisering en aanscherping van dit beleid noodzakelijk. Het onderzoek, in handen van Bureau voor Ruimtelijke Ordening Van Ileesewijk b.v. uit Vught, zal o.a. gericht zyn op: - Dc samenhang tussen ruimtelijke en ekonomische elementen in Ven ray-Centrum. - De markt- en konkurrentie- positie ten opzichte van centra in omliggende plaatsen. - De versterking van de toeristisch- rekreatieve funktie van Ven ray- Centrum. - De ruimtelijke inrichting van het centmm met het oog op de bele vingswaarde daarvan. Het opstellen van een aktie- programma en het ingaan op de wyze waarop de realisatie daarvan kan worden aangepakt en dc rol verdeling overheid bedrijfs leven. De kosten van het onderzoek bedra gen 60.000.-. excl. btw. De ge meente Venray neemt hiervan de helft voor haar rekening. Dc VZO draagt 10.000.-- by terwijl de resterende 20.000.-- uit een subsi die van het ministerie van Ekono mische Zaken wordt betaald.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5