X iVBi PEEL EN MAAS Direktie garandeert voortbestaan St. Elisabethziekenhuis GEZOCHT \f De zomer is bij ons nog niet voorbij CLEANING woonhuis bedrijfsruimte of woonhuis' bouwgrond of bedrijfsruimte bouwgrond of bouwgrond tel. 04780-87024 Verwarmingsproblemen in flats in Brukske Er zijn altijd mensen die iets bijzonders willen.. Opening Accountants kantoor I* VGRUNDEN JUW6LI6R Schoeffel Gewonden bij aanrijding Lions Club Venray helpt reumapatiënten aan z wem-mogelijkheid Onzekerheid over aantal bedden en opleidingen Tds vanuit Den Haag geen ingrij pende overheidsmaatregelen in de gezondheidszorg worden doorge voerd. is het voortbestaan van het St Elisabethziekenhuis in Ven ray op lange termijn verzekerd. Dat konden de heren Van Rens en Grimmelt van de ziekenhuisdirek- tie mededelen, naar aanleiding van vragen vanuit de commissie voor gezondheidszorg. Beide heren wa ren uitgenodigd om met de com missie van gedachten te wisselen over het Venrayse ziekenhuis en de toekomst daarvan. Hierbij ging het niet alleen over het voortbestaan van het ziekenhuis, maar ook over de beddenreduktie in de nabije toe komst en de centralisatie van de A- opleiding van verpleegkundigen, die eventueel elders dan in Den Hoebert kan gaan plaatstanden. UITBREIDING POLIKLINIEKEN -i Naast de mededeling dat het H voortbestaan van het ziekenhuis op [1 lange termijn gegarandeerd is, kon dhr. Van Rens daaraan toevoegen dat er ook gestreefd zal worden naar behoud van alle klinische funkties die in Venray op dit mo ment uitgeoefend worden. Wat betreft de poliklinieken ver wijst de ziekenhuisdirektie naar de uitbreidingen die al eerder hebben plaatsgevonden middels een reumatologie- en een longgenees- kunde-afdeling. en sinds kort met de afdelingen urologie en kaakchi- ëéf rurgie. Wel zal er een verschuiving '2f plaats gaan vinden van klinische 5 behandelingen naar poliklinische behandelingen. Ook zal de opname duur per behandeling korter wor den. Dit laatst is nu al een realiteit. Vol trots konden de heren Van Rens en Grimmelt mededelen dat er in Venray en omgeving een groeiend vertrouwen is in het St. Elisabethziekenhuis. In de eerste acht maanden van dit jaar kon een toename van 8% worden gekonsta- teerd in het aantal poliklinische be handelingen. Met aftrek van de eerdergenoemde uitbreidingen is deze stijging 5,5%. Ook de dagver- pleging en de opname namen toe met resp. 14% c.q. 10%. BEZUINIGINGEN Ondanks deze patiëntentoename d in het Venrays ziekenhuis bezui nigd moeten worden. Er zal binnen een bepaald budget gewerkt moe ten worden. De sty ging van de ba ten spelen hierbij geen rol. Dhr. Grimmelt verzekerde echter dat er niet lukraak bezuinigd ivordt. Er wordt begonnen waar het linste kwaad geschiedt, lat. er volgens de CDA- en PvdA- frakties in Venray méér bezuinigd wordt dan in Veplo, is volgens Grimmelt maar schijn. In het hele proces van bezuinigingen heeft het Venlose ziekenhuis al in '82/'83 de nodige consessies gedaan. Venray ïnin is in de landelijke bezuinigingsron de nu pas aan de beurt. Na 1990 zullen eventuele bezuinigingen evenrediger verdeeld worden. BEDDENREDUKTIE Omtrent de beddenreduktie, die binnenkort doorgevoerd moet gaan worden, kon dhr. Grimmelt weinig zeggen. De heren Driessen (CDA) en Jansen (PvdA) meenden dat van de ongeveer 120 bedden die in Venlo en Venray zouden moeten verdwij nen, tweederde ten laste van Ven ray gaat komen. Dhr. Grimmelt kon dit niet be vestigen. De exacte cijfers over het aantal bedden dat moet verdwij nen, zijn nog niet bekend. Er is dan ook nog geen enkele beslissing ge nomen over hoeveel bedden en waar ze zullen verdwijnen. LONG-STAY-AFDELING De ziekenhuisdirektie is van plan om straks in Venray het aantal bed den dat verloren gaat, te reduceren, middels een long-stay-afdeling. Mo menteel liggen er in het St Elisa bethziekenhuis zo'n twintig patiënten te wachten totdat zij in een verpleeghuis kunnen worden opgenomen. Die mensen zijn niet ziek, alleen hulpbehoevend. IN VENRAY De Woonlasten Werkgroep heeft aan het bestuur en de ledenraad van de Woningbouwvereniging Noord-Limburg een brief geschre ven, waarin de verwamiingsproble men van de flats aan de Bachstraat en de Mozartstraat aan de orde wor den gesteld. Een door de werkgroep gehouden enquete zou hebben uit gewezen. dat meer dan de helft van de ondervraagde personen moet bijverwarmen en zich binnenshuis extra warm moet kleden. Informatie leerde ons dat de ver warming bestaat uit hoog-rende- tnentketels die zonder problemen de kollektieve verwarming van de flats aankunnen. Door het prachti ge najaarsweer wordt er overdag weinig warmte afgenomen, omdar die per thermostaat geregeld wordt. Diezelfde thermostaat zorgt er voor dat in de nachtelijke uren de ver- warmingstemperatuur tot 17 gra den daalt. Nu blijkt echter dat meerdere be woners veel later opblijven, en dan de flat als koud ervaren. Ook dege nen die van nachtdienst thuisko men vinden de flat dikwijls te fris. Zou de Woningbouwvereniging de thermostaten hoger zetten, dan zou dat meer brandstof vergen en zouden alle bewoners (ook zij die geen behoefte hebben aan meer warmte) daaraan mee moeten betalen. De Woningbouwvereniging is be reid in deze flats warmtemeters te plaatsen, zonder dat zulks de huur ders geld gaat kosten. Met een warmtemeter betaalt elke huurder precies dat wat hij verbruikt. Voordat de Woningbouwvereni ging tot plaatsing van warmteme ters overgaat, moeten de huurders zulks goedvinden, omdat het af wijkt van het bepaalde in de huur- kontrakten. PRUIKEN GEVONDEN Op de parkeerplaats bij het ge meentehuis werden een aantal pruiken gevonden. Die werden bij de politie gedeponeerd in de hoop dat de eigenaar van deze spullen zich zal melden. GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-81214. Door de inrichting van een aparte afdeling voor deze mensen, wordt het werkelijk aantal beschikbare bedden, na de reduktie. toch met deze twintig bedden verhoogd. In Venlo is hiermee al geëxperimen teerd. Hierbij is gebleken dat dit ook voor deze mensen, een goede oplossing is. Het experiment heefl er zelfs toe geleid, dat mensen, die in een eerder stadium naar een ver pleeghuis moesten, weer gewoon naar huis konden gaan. OPLEIDING De grootste zorg van het CDA en de PvdA ging uit naar de centralise ring van de opleidingen, die de zie kenhuisdirektie voor ogen staat. Zowel de heer Jansen, als de heer Driessen pleitte ervoor dat de oplei dingen van de A-verpleegkundigen in Den Hoebert, voor Venray behou den dienen te worden. Den Hoebert is een veelzijdig opleidingsinstituut en het weghalen van de A-oplei- dingen aldaar zou voor dit insti tuut en voor de gezondheidszorg in Venray, een flinke aderlating zijn. Volgens de heer Van Rens is ook hierover nog geen beslissing geno men. De ziekenhuisdirektie is nog aan het bekijken welke koers men gaat varen. In Venray vindt oplei ding op grote schaal plaats. Aan het eind van deze opleiding moeten veel leerlingen elders werk gaan zoeken. In Blerick is dit anders. Het aantal opleidingen daar, vinden plaats naar gelang de behoefte in het Venlose St. Maartens Gasthuis. Pas als de direktie voor een van de ze twee vormen gekozen heeft, zal bekeken worden waar deze oplei dingen dan zullen gaan plaats vinden. PRIVATISERING Omtrent de privatisering van de fysiotherapie en het mortuarium kon ook nog weinig gezegd worden. In beide gevallen zijn onderhande lingen gaande. Aangaande de fysio therapie, zal in de toekomst gezorgd moeten worden dat er een evenre dige verwijzing zal plaatsvinden on der alle fysiotherapeuten in Venray. Betreffende het mortuarium, is het ziekenhuis in gesprek met twee begrafenisondernemingen over overname. Pogingen om alle begra fenisondernemingen in één koöperatie te bundelen, en het mor tuarium zo gezamenlijk te laten ex ploiteren liepen op niets uit. Wethouder Hoppenreys kon, na deze uitvoerige uitleg van de heren Van Rens en Grimmelt, alleen maar konkluderen dat er, wat de toe komst van het Venrayse ziekenhuis betreft een grote zorg is weggeno men. Verder was zij van mening dat de toename van het aantal behan delingen, het bestaansrecht van het St. Elisabethziekenhuis nog eens extra onderstreept. MET STUK KAAS, DADER OPGESPOORD De laatste tijd kwam het herhaal delijk voor dat de eigenaar in zijn dierenverblijf op Weverslo, doodge beten dieren vond van allerlei plui mage. De ene keer waren het kippen, de andere eenden, kony- nen en zelfs een zwaan. Uit sporen viel op te maken dat een hond de slachtingen aanrichtte. Men legde een stuk kaas klaar en jawel de hond kwam en men wist hem te vangen. Met inschakeling van de politie kon de eigenaar van de hond worden opgespoord. Die werd voor de schade aansprakelijk gesteld. bankstellen, eethoeken, kasten, salontafels, bed den, vloerkleden, klein goed, etc. Uit faillissement nieuwe lederen en Lode- wijk bankstellen, cadeau- en Chinese artikelen. Boedel in en verkoop Wissel - meubelen Mgr. Geurtsstraat 44 Maashees, tel. 04782-571 Volgende week donderdag 2 no vember vindt de officiële opening plaats van de nieuwe vestiging van Brood <Sc Van Ewyk Accountants aan de Julianasingel 43 in Venray. De openingsreceptie is van 19.00 tot 21.00 uur. Naast de vestigingen in Deume en Venlo is dit de derde ves tiging van dit snelgroeiende ac countantskantoor. De maatschap Brood Van Ewijk Accountants bestaat uit een Regis teraccountant en twee Accoun tants-Administratieconsulenten waarvan de heer ing. M.H.M. Rutten AA de leiding van de vestiging Ven ray voor zijn rekening zal nemen. In Venray wordt een kantorenge meenschap gevormd met Holt- ackers Administratie-Belasting adviesgroep waarvan de heer W.L.L. Holtackers BA direkteur is. De doelgroep wordt gevormd door kleine en middelgrote onderne mingen. vrye beroepsbeoefenaren, verenigingen en stichtingen. Ook bedryven in de agrarische sektor kunnen er uitstekend terecht omdat met name de heer W.L.L. Holtackers kan bogen op een jaren lange ervaring in de sektor. Voor startende ondernemers gel den speciale tarieven voor o.a. het adviseren t.a.v. het opstarten van de onderneming en het samenstellen van starters rapporten, welke kun nen dienen voor de aanvragen van staatgegarandeerde kredieten. Persoonlijke dienstverlening is iets wat hoog in het vaandel staat. Vandaar dat het beleid erop gericht is om meerdere vestigingen te heb ben om de "afstand" tussen kliënt en adviseur zo klein mogelijk te houden. Door moderne automatiserings toepassingen op het gebied van financiële administraties, loonad ministraties en tekstverwerking is men steeds in staat op korte ter- myn aan de informatiebehoefte van de kliënten te voldoen. INBRAKEN Het afgelopen weekend werd ingebroken in een woning aan de Moerslag te Ysselsteyn. Toegang was verkregen door forcering van een raam. Ontvreemd zyn een kettink je en een bedrag van 30,-. Door forcering van een boven licht was toegang verkregen tot een woning aan de Everestlaan. Ont vreemd werd een fax en een klein geldbedrag. Door forcering van een deur was toegang verkregen tot een tuin huisje aan de Laurahof. Er is een groene damesfiets ontvreemd. DONDERDAG 26 OKTOBER 1989 Nr. 43 HONDERDENTIENDE JAARGANG PARELSHOW Van woensdag 24 oktober t.m. zaterdag 4 november extra aandacht voor PARELS Wij vertellen U over BIWA en CHINA parels, over AKOYA en KESHI parels en laten U een meer dan royale kollekt.ie parelcolliers en parelsieraden zien. Graag leren wij U uw parels goed te onderhouden en uw collier zelf te rijgen of te knopen Dagelijks kunt U een video over de parelcultures in JAPAN bekijken. U kunt zelf uw fantasie parelcollier samenstellen, wij hebben hiervoor een unieke kollektie losse parels voor U uit a n gezocht C w t» Speciaal voor deze show hebben wij een collier van 80 cm voor U geknoopt van 8 mm parels. De prijs is normaal f 1.750, tijdens de fc show 1.375.-. Een gratis parelbrochure met uitgebreide informatie overhandigen wij U graag. Tot ziens tijdens onze parelshow Grote Markt 7 - VENRAY PEARL CULTURE 44 Donderdagmiddag, omstreeks half vyf, raakte door tot nog toe on- veTkhtë-S&tre oorza^kc .een Over- loonse personenauto in. een bochjt op de OVérloonsewég, mét Zijn wiel in de rechterwergberm. Hij verloor daarbij de macht over het stuur en de auto belandde op het weggedeel te van het tegemoetkomend ver keer. Op dat moment naderde een personenauto bestuurd door een Venrayse dame. Er ontstond een frontale botsing. Daarby werden bestuurder en bestuurster en twee inzittenden van de Venrayse auto dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten worden ver voerd. Twee konden na behande ling in het ziekenhuis naar huis worden overgebracht. By de botsing geraakte een in een der auto's zittende hond bekneld. De Venrayse brandweerman M. wil de de hond uit zijn beklemde posi tie bevrijden, maar werd in zijn hand gebeten. Hoofdagent P. dacht het beter te kunnen doen, maar ook hy werd door de hond gebeten. Zowel de brandweerman als de poli tieman moesten naar de EHBO voor behandeling en een tetanusspuit Vorige week vrijdag is de nieuwe praktijk Oefentherapie Cesar, van Annette van Laarhoven, officieel ge opend door mevrouw Defesche. De voortreffelyke toespraak van me vrouw Defesche werd bezegeld met het openen van een fles champagne. Drie jaar geleden is Annette van Laarhoven (Oefentherapeute Cesar) begonnen in het Brukske. Zy is nu verhuisd naar de Stationsweg 7c, waar de inmiddels twee therapeu tes over twee goed ingerichte ruim tes van ieder 40 m2 beschikken, om de patiënten goed te kunnen be handelen. De patiënten komen op therapie om te leren hoe hun klachten te voorkomen en/of te ver- dwynen. Ze leren hoe te bewegen in het dagelijkse leven en hoe een juiste balans te vinden tussen sa menwerkende spieren en gew richten. De Oefentherapeutes Cesar be handelen de volgende patiënten: - ter korrektie van de houding om klachten te voorkomen/te genezen; - orthopaedische klachten: - neurologische klachten; - hyperventilatie, CARA; - motorische achterstand bij kinderen; - revalidatie; - reumatische klachten; - verzorging van groepslessen. Annette van Laarhoven heeft zich niet alleen bezig gehouden met het goed opzetten van de praktyk en het zo goed mogelijk behandelen van haar patiënten, maar ze heeft zich ook extra verdiept in de adem haling. De therapie bestaat nu 52 jaar en is opgenomen in het zieken fondspakket. Voor extra informatie tel. .04780-10990. f Lfons Chib Venray hield het afge lopen jaar eén zeer suksesvolle Wiling ten béKöevè van' dè reuma patiënten in de regio. Met de netto opbrengst daarvan, worden de ex tra kosten betaald die nodig zijn om de Reuma Patiënten Vereniging Venray in een aangepast zwembad met een watertemperatuur van 32 graden te laten zwemmen- Na een speurtocht in Venray en direkte omgeving naar geschikte akkommodatie is men uiteindelijk terecht gekomen in zwembad "De Berkel" te Horst. Dit bad bleek m de regio de beste mogelijkheden te bie den voor een dergelyke patiënten vereniging. Temperatuur van het water is snel aan te passen en ook de luchttemperatuur in de bad- ruimte wordt verhoogd tot 30 gra den. Douches en toiletten zyn optimaal aangepast aan rolstoelers en zelfs aan bouwvoorzieningen voor een eventueel te plaatsen inva- lidenlift is rekening gehouden. Met zo'n lift kunnen patiënten in het bad geholpen worden. Lions Club Venray zal voorlopig de komende twee jaar de taxibusjes van en naar het zwembad en de huur van het bad subsidiëren. Elke donderdagavond worden de zwem- lustige leden van de Reuma Patiën ten Vereniging Venray op drie verschillende opstapplaatsen in Venray door twee taxibusjes opge haald en naar Horst gebracht. Daar wordt van 20.00 tot 21.00 uur ge zwommen, waarna het gezelschap weer wordt opgehaald. De Reuma Patiënten Vereniging Venray (niet te verwarren met de bond van reuma patiënten vereni gingen). telt momenteel 98 leden. Begin vorig jaar was het aantal le den nog 56. De goed verzorgde akti- viteiten van de vereniging was kennelyk voor veel patiënten de re den, zich aan te sluiten. Zo houdt de vereniging elke eerste,maan dag van de maand een bijeenkomst in de kantine van het P.C.V. Dan wor den lezingen gehouden, er wordt gekiend of karnaval gevierd. Met Kerstmis is er een Kerstavond en in de zomer wordt gepicknickt. De le den blyken het onderling kontakt zeer op pry's te stellen, gezien de ge middelde attendance van 70%. Tij dens deze by een komsten zorgen een viertal vrijwilligers voor de hand- en spandiensten. Binnen de vereniging is een ziekencommissie aktief die voor het ziekenbezoek zorgt. Het sekretariaat van de Reu ma Patiënten Vereniging Venray wordt be"mand" door mevrouw Netty Jeuken, Geeststraat 3. Oostrum, tel. 04780-82666. Van de suksesvolle vooijaarsvei ling wil Lions Club Venray een jaar lijks terugkerende aktiviteit maken. "We weten nu hoe het moet", zegt voorzitter veilingcom missie Gerard Jungslagcr. "Ais we voor het komende vooijaay weer dezelfde veilinglokatie kunnen ge bruiken. of desnoods een gelijk waardige, dan gaat Lions Club Venray er weer tegenaan". Dat geeft goede hoop voor de toekomst. INGEBROKEN IN AUTO Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de Kemp weg gepar keerde auto van een Venrayse arts. Uit de auto zyn ontvreemd twee zonnebrillen en een aktetas. In die tas zaten voor de arts belangryke zaken. Gelukkig werd die tas met in houd later in de buurt teruggevon den. De totale schade bedraagt 700.-. En dan bedoelen we bij ons in restaurant „In de Keulsche pot" in Overloon. De ze maand openen wij onze nieuwe wintertuin. U wordt deze maand hartelijk ont vangen met 'n cocktail. Tevens hebben wij 'n feestmenu voor de prijs van 30.-. U bent van harte welkom. PS. reservering gewenst. „J„ JCuH. pot" Holthesedijk 2, 5825 JG OVERLOON Telefoon 04788-1774

Peel en Maas | 1989 | | pagina 11