NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Vervallen spreekuur Bekendmaking ingevolge de Wet geluidhinder Commissie openbare werken c.a. Commissie maatschap pelijke zorg c.a. Bouwvergunning aangevraagd Manifestatie W7 Winkelmeisje SLAGERIJ DRABBELS STATIONSWEG 45 VENRAY Commissie voor onderwijs, cul tuur, jeugd, sport en rekreatie Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Bouwvergunning verleend Bekend making Bekend making Medewerk(st)er administratie (20 uur) Prijsuitreiking ballonnen wedstrijd kermis '89 PEEL EN MAAS Donderdag 5 oktober - Pagina 16 p] RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur (bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, econo mische aangelegenheden, werk gelegenheid, handel en midden stand, bevordering toerisme) Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur (wordt voorlopig waargenomen door de burgemeester respektie- velijk weth. Truyen). (culturele zaken, sportzaken en recreatie (deze onderwerpen worden voorlopig waargenomen door de burgemeester); onder wijs, volwassen-educatie, kinde ropvang, jeugd- en jongeren werk, accommodatiebeleid en mondiale vraagstukken (deze on derwerpen worden voorlopig waargenomen door weth. Truyen) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken en milieuzaken) Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (personeelszaken, organisatie, informatica, interne dienstverle ning, ruimtelijke ordening, volks huisvesting, bouw- en woning toezicht, welstandstoezicht, ste- debouw, verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie wel zijnsplanning) Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. (financiën, belastingen, grondbe drijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen), gemeentegaran ties) Op maandag 9 oktober 1989 ver valt het spreekuur ran wethouder W. Claessens. Kollektekalender oktober 1989 2 tVm 8 okt: Dierenbescherming aid. Venray (plaatselijke aktie). 9 Um 15 okt.: Nationale kol lekte geestelyk gehandicapten (landelij ke aktie). Op 21 okt.: Scouting "De IVcispeurders" (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollek- te wezen). 23 tVm 29 okt.: Vereniging Natio nale Bedevaarten, afd. Heil der Zie ken dekenaat Venray (plaatselijke aktie). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunuing verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. HARDLEERSE KOE De politiemannen die in de nacht van woensdag op donderdag nacht dienst hadden, moesten in aktie ko men voor een op de Ysselsteynse- weg lopende koe. Brigadier en hoofdagent wisten, voordat er onge lukken waren gebeurd, de koe in een weide te begeleiden. In de daarop volgende nacht moesten dezelfde politiemannen weer in aktie komen voor dezelfde op de Ysselsteynseweg lopende koe. De eigenaar kon worden op gespoord en die zou zorg dragen dat de politie niet nogmaals in aktie be hoedde te komen. Burgemeester en wethouders van venray, brengen ter openbare ken nis, gelet op artikel 66 van de Wet geluidhinder en de desbetreffende artikelen van het "Besluit grens waarden binnen zones rond in dustrieterreinen", dat z(j voornemens zyn bij het college van Gedeputeerde Staten van Limburg een verzoek in te dienen om vast stelling van een hogere waarde dan de ten hoogste toelaatbare geluids belasting (50 dB(A)) van de gevels van de hierna aangeduide wonin gen. vanwege de zonering van een gedeelte van het industrieterrein "Smakterheide". De hogere waarde die gevraagd zal worden, bedraagt maximaal 55 dB(A) en heeft betrekking op de wo ningen met de volgende huisadres sen: Ambachtstraat 1, 2, 3, 4 en 4a; Sprukt 5a, 11 en 11a; Nijver heidsstraat 10a, zoals is aangeduid op de by het ontwerp-verzoek beho rende situatieschets. Het ontwerp-verzoek en alle daar op betrekking hebbende stukken liggen vanaf de datum van publika- tie gedurende een maand ter inzage in het raadhuis van Venray, Raad huisstraat 1 te Venray, loket milieu zaken. kamer 311, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen de stukken ook worden ingezien op elke don derdag van 16.30 tot 19.30 uur na te lefonische afspraak. Schriftelijke opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek kunnen tot een maand na de da tum van publikatie van deze be kendmaking by ons college worden ingebrachtg (Postbus 500, 5800 AM Venray). Mondelinge opmerkingen kun nen worden ingebracht tydens een openbare zitting op woensdag 11 oktober, 14.00 uur in het raadhuis te Venray. kamer 126. Burgemeester en wethouders van Venray, mr, H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Op dinsdag 10 oktober a.s. om 18.00 uur, vindt een openbare ver gadering van de commissie voor openbare werken c.a. plaats, in ka mer K19 van het raadhuis. T)p de agenda staan o.m. de volgende punten: Nota afd. OW aan b. en w. inza ke komende wyziging netnummers kerkdorpen. Gewestaangelegenheden: Eindrapport realisatie compostfa- briek Noord-Limburg; concept reaktie gewest op ontwerp Provinci aal Afvalstoffenplan II. Krediet Lbv. aanleg riolering en rekonstruktie Hofstraat ad 200.000.-. Krediet Lb.v. aanleg riool in Noordsingel en tussen Noordsingel en Broekweg ad 1.200.000,-. Verkoop bosperceel gelegen aan de Puttenweg/Steegse Peel- weg/Rouwkuilenweg. Verkoop visvijvers. Verslag werkgroep verkeers maatregelen van 7 sept 1989. Openbaar vervoer. De voorne mens van de Zuid-Ooster inzake de wijziging dienstregeling ingaande mei 1990 worden aan de orde gesteld. KCA. Mededelingen inzake stand van zaken inzameling KCA. Op maandag 9 oktober a.s. vindt een openbare vergadering van de commissie voor maatschappelijke zorg en sociaal-cultureel werk plaats, welke zal worden gehouden in het raadhuis (kamer 127). Op de agenda staan o.m. de vol gende onderwerpen: Stand van zaken betreffende het St. Elisabethziekenhuis Venray. Voor de bespreking van dit agenda punt zijn tevens uitgenodigd de he ren B. Grimmelt en J. van Rens, resp. algemeen direkteur en direk- teur patiëntenzorg van het St Elisa bethziekenhuis. Ingekomen stukken: - Nota in zake het Provinciaal Arbeidsmarkt- programma 1983-1988; - Nota inzake de Wet Collectieve Preventie Volksgezondheid; - Nota inzake on derzoek naar lacunes in de gezond heidszorg door de Werkgroep Emancipatiebeleid: - Onderzoeks rapport Tijdelyke Voorziening GWJ: -Jaarverslagenvan: Regionaal Insti tuut Maatschappelijke Dienstverle ning, Wijkgezondheidscentrum Landweert, Kinder- en Jeugdte- lefoon. Uw advies wordt gevraagd over de nota "aanzet voor aktie op het terrein van alcoholmatiging in het Gewest Noord-Limburg". Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een gara ge/berging aan de Broekweg 12 te Venray. t.n.v. W. Coopmans; het bouwen van een tuinka mer met berging aan de Westsingel 26 te Venray, t.n.v. J.A.M. Hoelc. De op de bouwaanvrage(n) btjtrqk- king hebbende stukken liggen met ingang van 6 oktober 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Op 7 oktober a.s. wordt in de schouwburg in het kader van een landelyke aktieweek de manifesta tie "Honger hoeft niet" gehouden. De werkgroep Opvang Asielzoekers, een van de standhouders, heeft de behoefte deze manifestatie onder uw aandacht te brengen. Deze groep vrijwilligers heeft zich ten doel gesteld mensen die omwil le van de politiek ontheemd ge raakt zijn te helpen. Dit houdt in: hun huis inrichten, opvangen in hun huis en omgeving, wegwijs ma ken in onze sociale struktuur en helpen onze taal eigen te maken. Bovendien bieden we onze hulp aan by de asielaanvraag. Het aantal helpers is echter ja meer genoeg niet zo groot. Mocht u informatie willen en/of interesse hebben om onze groep te verster ken dan kunt u bellen: Riëtta Bou- man, tel. 04780-87128 of Gerrit Hoppenbrouwers, tel. 04780-87292. Gevraagd 17-19 jaar 36 uur in de week Gaarne telefonische afspraak 04780-81326 Op dinsdag 10 oktober a.s. vindt een openbare vergadering van de commissie voor onderwijs, cultuur, jeugd, sport en rekreatie plaats, aanvang 17.00 uur op kamer 127 van het gemeentehuis. Op de agenda staan o.m. de vol gende onderwerpen: Brief van het college aan de di- rektie van het Dagblad voor Noord- Limburg d.d. 19 juli 1989. Bespreking jaarverslag/jaarre kening 1988 Stichting Venray- Divinolandia. Bespreking ontwerp- raadsvoorstel inzake schenking ar chief Eiervereniging Leunen. Bespreking ontwerp- raadsvoorstel inzake verzoeken ex artikel 82 van de ISOVSO om ver goeding van de kosten voor het her stellen van vernielingen ten behoeve van de scholen voor spe ciaal onderwijs te Venray. Idem inzake verzoeken ex arti kel 74 van de WBO om vergoeding van de kosten voor het herstellen van vernielingen ten behoeve van diverse basisscholen te Venray. Idem inzake het verzoek ex ar tikel 74 van de WBO voor het ver vangen van vloerbedekking in de nieuwe speelzaal van basisschool St. Jan de Doper te Merselo. Artikel 18a van de Wet ILO. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrystel- ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport aan de Hubertusstraat 25 te Venray, tn.v. L.H.G. Hendriks. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 6 oktober 1989 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van H. Holierhoek, Mgr. Ilanssenstraat 77 te Oostrum op 26 september 1989, hinderwet vergunning is geweigerd voor het uitbreiden en wijzigen van een ko- nynenhoudery, gelegen aan de Mgr. Ilanssenstraat 77 te Oostrum. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 6 novem ber 1989. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 september 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een woning Aan de Dril 10 te Venray. tn.v. J.W.T.M. Schaminé, Claudiahof 19 te Venray; het gedeeltelijk veranderen van een fabriekshal aan de Maashe- seweg 83 te Venray, tn.v. Inalfa; het plaatsen van een fiet senstalling aan de Henri Du- nantstraat 29 te Oostrum, tn.v. Rank Xerox; het bouwen van drie wonin gen aan de Zandbleek 40, 42 en 44 te Venray, tn.v. Gebebouw b.v., Ach- terdijk 18 te Helmond; het bouwen van een garage en het vernieuwen van de buitengevel van een woning aan de Mgr. No- lensstraat 1 te Venray, tn.v. J.J.B.J. Coppis het uitbreiden van een wo ning aan de Laagriebroekseweg 12 te Leunen, tn.v. mevr. H. Manders- Litjens; het bouwen van een berging aan Grauwveen 11 te Ysselsteyn, tn.v. EJ.H.M. van Soest; het vervangen van een ber ging/hobbyruimte aan de Prinses Marijkestraat 7 te Venray, t.n.v. J.H.M. Bonten; het verbouwen van een wo ning aan de Gasstiaat 14 te Venray, tn.v. C.M.M. Thijssen; het renoveren van bedrijfge- bouwen aan de Timmermannsweg 51 te Ysselsteyn, tn.v. J.G.M.E. Peeters; het renoveren van een var kensstal aan Weverslo 6 te Merselo, tn.v. J.P.H.M. Poels; het bouwen van een lood$> aan de.St. Jozeflaan 2 te Smakt, t.n.v. C. Goumans. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 6 oktober 1989, gedurende een maand, bij de afde ling VROM in het gemeentehuis te Venray, voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan "Rijks weg A73 Noord", zoals dit door de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 september 1989 werd vast gesteld. Bij de vaststelling van het plan zijn in het ontwerp wijzigingen aangebracht. Derhalve zijn zowel zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, als zij, die bezwaren hebben tegen de aange brachte wijzigingen bevoegd bin nen de bovengenoemde termijn bezwaren tegen het vastgestelde bestemmingsplan in te dienen by Gedeputeerde Staten van Limburg, Postbus 6202 MA Maastricht. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche De gemeenteraad heeft in de ver gadering van 26 september jl. bij besluit nr. R 829 het verzoek om op neming van een islamitische basis school in het scholenplan 1990-1993 afgewezen. Inwilliging van het verzoek was niet mogelijk omdat niet werd voldaan aan de wettelijke voorschriften van de Wet op het basisonderwijs. De indieners van het verzoek hebben echter hun naam, adres en eventueel telefoonnummer niet vermeld. Wel vermeldt de brief dat deze geschreven is namens "de Isla mitische Gemeenschap". Ondank uitgebreid onderzoek is het echter niet gelukt de indieners van het verzoek te achterhalen. Hierdoor kan het gemeenteraadsbesluit niet via toezending aan de aanvrager meegedeeld worden. Via deze publikatie wordt het ge noemde besluit van de gemeente raad bekend gemaakt. De verzoe kers kunnen binnen 30 dagen na deze publikatie by Gedeputeerde Staten van Limburg beroep aante kenen tegen de beslissing van de gemeenteraad. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Gjr\ Bij de stafeenheid Bestuursondersteuning (Jj bestaat de vacature van. algemene informatie Bestuursondersteuning is een nieuw onder deel in de Venrayse gemeentelijke organisatie en bestaat o.a. uit de bestuursassistentie. De nieuwe funktionaris zal werkzaam zijn onder directe leiding van de gemeentesecretaris. Hij zij zal nauw samenwerken met de bestuursassistent en de secretariaatsmede werker. funktie-informatie De hoofdzaak is de administratief-secretariële ondersteuning van de collegeleden, de ge meentesecretaris, de stafeenheid bestuurson dersteuning en het managementteam. Deze ondersteuning houdt concreet in, het verrichten van: - agenda beheer - typewerk - archivering - behandeling van telefonische contakten - postverzorging Aangezien de funktie nieuw is kunnen de ta ken zich nog ontwikkelen. funktie-eisen - minimaal MAVO of daarmee vergelijkbaar - ruime ervaring in secretariële ondersteuning - flexibel kunnen omgaan met pieken en dalen in het werkaanbod - zowel zelfstandig als in teamverband kun nen werken - goede contactuele eigenschappen overige informatie Het salaris is afhankelijk van leeftijd en erva ring en kan uitlopen tot maximaal f 1450.- bruto per maand (bij een 20-urige werkweek). Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met de heer G.Spelbos (04780-23227)bestu u rsassistent Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitaite binnen 10 dagen na het verschij nen van dit blad te richten aan het college van burgemeester erPwëthóuders, postÖüë" 500, 5800 AM Venray, onder vermelding van het vacaturenummer PZ-287. Wij vragen vrouwen, etnische minderheden en gehandicap ten uitdrukkelijk om te solliciteren. Gistermiddag vond de prijsuitrei king plaats van de ballonnen wedstrijd, die de gemeente organiseerde tijdens de opening van de Venrayse kermis. Van de honderden ballonkaartjes die op zaterdag 5 augustus met de ballonnen de lucht zijn ingegaan, werden er 58 teruggestuur. Uitzon derlijk was dat één ballon richting zuiden was gegaan en terecht geko men was tussen Trier en Saarbrüc- ken, terwijl alle andere in een rechte lyn richting oosten zijn te recht gekomen. Tben bleek dat het ballon kaartje van die ene ballon af gestempeld was in 's-Hertogen- bosch werd het vermoeden bij de organisatoren dat men de zaak had proberen te flessen bevestigd. Er bleef niets anders over dan deze bal lonvaarder te diskwalificeren. De pryzen, beschikbaar gesteld door de kermisexploitanten, wer den aan de volgende kinderen uit gereikt: le prys: 450 km. terechtgekomen in Oost-Duitsland (ten zuid-oosten van Leipzig): winnaar meisje van 2Uz jaar. Lisa Elfring, Hoen derstraat 61 (prys: babybed met pop, en enveloppe met inhoud 100,-) eventueel voor op spaa- bankboelye). 2e prijs: 280 km, terechtgekomen in Eschwege (West-Duitsland, nabij Oost-Duitse grens): winnaar jongen van 8 jaar. Dennis Goumans. Gi taarstraat 56 (prijs: radiografisch bestuurbare auto). 3e prijs: 205 km. terechtgeko men in Twistetal (West-Duitsland, nabij Waldeck): winnaar meisje van 10 jaar. Sharon Hoppenreys. La- mersveld 8 (prijs: draagbare stereo radio met dubbele cassettere- korder). 4e prijs: 145 km, terechtgekomen in Arnsberg (West-Duitsland): win naar meisje van 12 jaar. Bernij Janssen. Kennedystraat 10 (prijs: hypermoderne walkman van zeer goede kwaliteit). DADERS DIEFSTAL PLANTEN OP HETERDAAD BETRAPT Door een snelle melding kon de politie twee mannen van 38 en 45 jaar aanhouden, op het moment dat ze uit een bloemenkas, van het psy chiatrische ziekenhuis St. Anna, enkele kaktussen hadden ont vreemd. Toegang hadden ze zich verschaft door over de omheining te klimmen. Dat hadden getuigen verdacht gevonden en die waar schuwden de politie. I)e waarde van de gestolen planten bedroeg rond de 150 gulden. De twee werden naar het politie bureau overgebracht en na verhoor en voorgeleiding aan de hulpoffi cier van justitie met de mededeling dat proces-verbaal zal worden opge maakt huiswaarts gezonden.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 16