Venrays Gregoriaans zangkoor opgericht Verkeersmaatregelen i.v.m. halve marathon NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Vervallen spreekuur Kollektekalender oktober 1989 Bouwvergunning verleend Presentatie speelterreinen Landweert PEEL EN MAAS Manifestatie Bouwvergunning aangevraagd Prijsuitreiking Ballonnen wedstrijd Hinderwet Hinderwet PEEL EN MAAS Bekend making Parochie- Statistiek: Lampenaktie Limburg In een auto, twee bestuurders onder invloed PEEL EN MAAS Plantenverkoop Botanische Tuin PEEL EN MAAS 1 Donderdag 28 september Pagina 16;[t RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is tevens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uit sluitend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur (bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, kermissen en markten, dorps- en wijkraden, voorlichting en inspraak, econo mische aangelegenheden, werk gelegenheid, handel en midden stand, bevordering toerisme) Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur (wordt voorlopig waargenomen door de burgemeester respektie- velijk weth. Truyen). (culturele zaken, sportzaken en recreatie (deze onderwerpen worden voorlopig waargenomen door de burgemeester); onder wijs, volwassen-educatie, kinde ropvang, jeugd- en jongeren werk, accommodatiebeleid en mondiale vraagstukken (deze on derwerpen worden voorlopig waargenomen door weth. Truyen) Wethouder W.A, Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en vervoer, reiniging, energiebespa ring, ruilverkaveling, eigendom men (m.u.v. verkoop bouwkavels in bestemmingsplannen), agrari sche zaken en milieuzaken) Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (personeelszaken, organisatie, informatica, interne dienstverle ning, ruimtelijke ordening, volks huisvesting, bouw- en woning toezicht, welstandstoezicht, ste- debouw, verkoof) bouwkavels in bestemmingsplannen en exploi tatie bestemmingsplannen. Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, emancipatie, samenlevingsopbouw, gezond heidszorg, culturele minderhe den, werklozenzorg, bejaarden zorg en coördinatie wel zijnsplanning) Wethouder J.H.M.O. Truyen Donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. (financiën, belastingen, grondbe drijf (m.u.v. exploitatie bestem mingsplannen), gemeentegaran ties) Op maandag 2 oktober vervalt het spreekuur van wethouder Willems. 25 sept, t/m 1 okt.: Nierstichting Nederland (landelijke aktie). 2 t/m 8 okt.: Dierenbescherming afd. Ven ray (plaatselijke aktie). 9 t/m 15 okt,: Nationale kollekte geestelijk gehandicapten (landelij ke aktie). Op 21 okt.: Scouting "De Peelspeurders" (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollek- tewezen). 23 t/m 29 okt.: Vereniging Natio nale Bedevaarten, afd. Heil der Zie ken dekenaat Ven ray (plaatselijke aktie). Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektriees moeten een op de kollekte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 september 1989 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van 9 premie- koopwoningen aan Koningskaars 26 t/m 42 even te Venray. t.n.v. Bouwbedrijf J. Raedts en Zn. C.V., Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het vergroten van een kan toorgebouw aan de Stationsweg 73 te Venray, t.n.v. Storms Project En gineering; het bouwen van een woning aan de Zandbleek 46 te Venray, t.n.b. Gebebouw, Achterdek 18 te Helmond; het bouwen van een woning aan de Zandbleek 48 te Venray, tn.v. Gebebouw, Achterdyk 18 te Helmond; het uitbreiden van een machi- neloods aan de Overloonseweg 95a te Venray, t.n.v. W.A.J. Winnen; het bouwen van een tuinhuis je aan Helmkruid 6 te Venray, t.n.v. H.M. Verhaeg: het bouwen van een tuinhuis je aan de Hondsdraf 16 te Venray. tn.v. J.T. Coersen. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Op zondag 1 oktober vindt voor de 7e keer de Bowling Venray Halve Marathon plaats. De organisatie, atletiekvereniging A.V. Venray-Regio verwacht dit jaar maar liefst zo'n 500 atleten aan de start. Behalve de halve marathon worden er zondag ook twee trimlopen gehouden over 5 en 10 km. De loop over 5 km start om 10.00 uur, om 11.00 uur volgt de trimloop over 10 km en om 13.00 uur begint de halve marathon. De start en de finish zijn op de atletiekbaan van sportpark - ,,De Wieën", het parcours loopt verder voornamelijk door woonwijk Veltum. Voor het goed verlopen van het loopevenement is de organisatie mede afhankelijk van de omwonenden langs het parcours. Op 1 oktober zullen een aantal verkeersmaatregelen getroffen wor den (tussen ±09.30 uur en ±15.00 uur) om de wedstrijden zo vlekkeloos mogelijk te laten verlopen. Trimloop over 5 km De 5 k m (10.00 uur) gaat over een ronde via de atletiekbaan, sportlaan, fietspad Zuidsingel, verbindingsweg naar Hoebertweg, Langstraat, Weg in den Berg, Kulutweg, Karpatenlaan, Athoslaan, Andeslaan en via Kulut weg, Weg in den Berg, Langstraat, Hoebertweg, Zuidsingel, Sportlaan weer terug naar de finish op de atletiekbaan. Trimloop over 10 km De 10 km (11.00) uur gaat ook over een ronde en loopt via de atletiekbaan, Sportlaan, fietspad Zuidsingel, verbindingsweg naar Hoebertweg, Langstraat, Weg in den Berg, Kulutweg, Kiekweg, Wevers- ven, Weverslo, Janslust en via Kulutweg, Weg in den Berg, Langstraat, Hoebertweg, Zuidsingel, Sportlaan weer terug naar de finish op de atletiekbaan. Halve marathon De halve marathon (13.00 uur) gaat over twee ronden. Het parcours is als volgt: atletiekbaan, Sportlaan, fietspad Zuidsingel, verbindingsweg naar Hoebertweg, Langstraat, Weg in den Berg, Kulutweg, Karpatenlaan, Matterhornlaan, Etnalaan, Brenner- laan, Kulutweg, Kiekweg, Wevers ven, Weverslo, Janslust en terug via Kulutweg, Weg in den Berg, Lang straat, Hoebertweg, weg langs atle tiekbaan, Sportlaan, atletiekbaan en vervolgens de tweede ronde. De politie en de organisatoren zullen er voor zorgen dat de atleten tijdens de wedstrijden voorrang hebben op het parcours. De wedstrij den kunnen alleen maar goed slagen als er zo weinig mogelijk verkeer op het parcours komt. Daarom wordt er een beroep gedaan op de mensen die aan of in de nabijheid van het parcours wonen, om hun auto's niet op het parcours te parkeren en deze die zondag zoveel mogelijk thuis te laten staan (tussen 09.30 een 15.00 uur). Wanneer iedereen deze maatregelen in acht neemt zal ook de Zevende Bowling Venray Halve Marathon weer een groot succes worden. WEG AFSLUITIN GEN EN AANPASSING BUSDIENST BIJ HALVE MARATHON Op zondag 1 oktober aan staande strijden, onder andere de 'A-mara thon, de volgende wegen voor het verkeer worden afgesloten tussen 10.00 -15.00 uur. Hoebertweg, Kiekweg, Weversven, Weverslo, Janslust, Etnalaan, Bren- nerlaan, Karpatenlaan, Athoslaan, Andeslaan De Kulutweg zal voor een gedeelte worden versmald en in verband hier mee geldt er een snelheidsbeperking van maximaal 30 km/uur. Op de Sportlaan geldt een eenrichtingsver- keersregeüng. In verband met deze aktiviteiten rijdt de Zuidooster l(jn 27, Hel mond - Venray v.v., niet via de Langstraat, maar via de Deumese- weg en de Leunseweg. Op maandagavond 2 oktober a.s. vindt om 20.00 uur in kamer K19 in het raadhuis een bijeenkomst plaats met de Bewoners Belangen Organisatie Landweert en belang hebbenden/belangstellenden. Tij dens deze bijeenkomst zal wethouder W. Claessens. bijgestaan door ambtenaren van Openbare Werken, de inrichting van drie speelterreintjes presenteren. Het betreft een (groter) speelterrein met een wykfunktie, tussen Kruidvlier en Kogeldistel gelegen en drie (klei nere) speelterreintjes. alledrie be doeld voor kinderen tot ongeveer 8 jaar uit de direkte omgeving resp. gesitueerd tussen Kogeldistel en Kamperfoelie, tussen Klaproos en Kruidvlier en langs Kogeldistel. Belanghebbenden en belangstel lenden worden hierby gaarne uit genodigd om deze presentatie bij te wonen en de inrichting te bespreken. EEN ABONNEMENT WAARD! Op 7 oktober a.s. wordt in de schouwburg in het kader van een landelijke aktieweek de manifesta tie "Honger hoeft niet" gehouden. De werkgroep Opvang Asielzoekers, een van de standhouders, heeft de behoefte deze manifestatie onder uw aandacht te brengen. Deze groep vry willigere heeft zich ten doel gesteld mensen die omwil le van de politiek ontheemd ge raakt zijn te helpen. Dit houdt in: hun huis inrichten, opvangen in hun huis en omgeving wegwijs ma ken in onze sociale struktuur en helpen onze taal eigen te maken. Bovendien bieden we onze hulp aan by de asielaanvraag. Het aantal helpers is echter ja meer genoeg niet zo groot. Mocht u informatie willen en/of interesse hebben om onze groep te verster ken dan kunt u bellen: Riëtta Bou- man, tel. 04780-87128 of Gerrit Hoppenbrouwers, tel. 04780-87292. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het uitbreiden van een woon huis met kantoorruimte aan de Tuinstraat 2 te Venray, t.n.v. J.Th.M.A. Martens: het bouwen van een auto- kleinveestalling/opslagruimte vaan de Stationsweg 201 te Venray, Ln.v. B.H.J.M. Geurts; het bouwen van een gara ge/carport aan de Kamperfoelie 82 te Venray, tn.v. J.J.A.M. Krijnen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 29 september 1989 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren Schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, Op 5 augustus jl. werd de kermis officieel door burgemeester Defe sche geopend, door het lossen van het startschot van de Ballonnen wedstrijd. Inmiddels is de uitslag van deze wedstryd bekend gewor den. De winnaars zijn daarvan reeds op de hoogte gesteld. De gelukkigen zullen op woens dagmiddag 4 oktober uit handen van de burgemeester de gewonnen prijs in ontvangst nemen. Volgende week hierover meer. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: - Tooling Technika BV. St. Ca- tharinastraat 12A te Leunen voor het oprichten en in werking heb ben van een inrichting waar elek tromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1.5 kW, gelegen op het in dustrieterrein Keizersveld te Venray; P. Keunen, Scheiweg 13 te Leu nen voor het ex art. 6a uitbrei- den/wyzigen van een varkens- mestery en -fokkerij, gelegen aan de Scheiweg 13 te Leunen. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 29 oktober 1989. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van Polygas BV, Postbus 45 te Deventer, op 19 sep tember 1989, hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het oprichten en in werking hebben van een gas distributiedepot voor vloeibare gas sen. gelegen aan Spurkt (ong) te Venray. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Ven ray. elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 29 oktober 1989. Tbt deze datum kunnen de'stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsten of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-G raven hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd. namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken uw weekblad Burgemeester en wethouders van Venray. maken, gelet op het bepaal de in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en het be paalde in artikel 2, lid 3 van de ge meentelijke inspraakverordening, bekend, dat piet ingang van 29 sep tember 1989, gedurende een" maand, bij de afdeling VROM in het gemeentehuis te Venray. voor een ieder' ter inzage ligt een vooront werp van het bestemmingsplan Wilhelminaplein. Het voorontwerp met bijbehoren de stukken ligt ter inzage in het ge meentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, afdeling VROM, elke werk dag tussen 09.00 en 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde ter mijn bestaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk te reageren bij burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Burgemeester en wethouders voornoemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Sinds een paar weken is het Ven- ruyse culturele leven uitgebreid met een zangkoor, dat de Gregori aanse kerkzang beoefent Het "Ven rays Gregoriaans Koor" telt thans veertien zangei's uit Venray, Oostrum en Ysselsteyn. De meeste leden zingen al by een kerkkoor of by een profaan koor, maar allen hebben elkaar gevonden in Turn be langstelling voor de oude Gregori aanse kerkzang. Het initiatief voor dit koor werd eigenlijk in maart jl. genomen door de onlangs overleden heer Jac. Lau- rensse. H(j vroeg de heer W. Snij ders. dirigent van het Oostrumse kerkkoor de kerkelyke viering van het gouden huwelijksfeest van de familie Lenssen in Maashees op te GRANAAT GEVONDEN In een weide aan de Horsterweg kwam een 30 centimeter lange gra naat van Duitse makelij naar boven. I)e mannen van de EOD zullen zich ook over dit oorlogstuig ontfermen. BRAND TIJDIG ONTDEKT Het was een geluk, dat buurtbe woners, toen ze rook uit de aan de Overloonseweg staande Schaaps kooi zagen komen, direkt maatrege len namen en politie en brandweer waarschuwden. Uit het ingestelde onderzoek kwam vast te staan dat opzettelijk de politie denkt aan 'n kinderen- vuurtje brand is gesticht in een ton met afval. De politie wist met een in de surveillance-auto aanwe zige brandblusser het vuur te do ven. De gealarmeerde brandweer behoefde niet in aktie te komen. De schade was gering. luisteren met Gregoriaanse zang De veertien zangers zijn by elkaar gebleven en vormen thans het nieuwe Venrayse Gregoriaans Koor, dat eenmaal in de twee maanden een zondagse hoogmis in een van de kerken in de gemeente muzikaal wil opluisteren. Op zondag 11 no vember zingt het koor de votiefmis van Allerheiligen in de Oostrumse parochiekerk. Omdat verschillende zangers lid zyn van een kerkkoor zyn de repetities op zondagen, na de hoogmissen, om elf uur in de ka pel van Sint Servatius. Uiteraard zullen er meer zangers zijn. die Gregoriaans kunnen en willen zingen. Zy kunnen zich mel den by de dirigent, de heer W. Snij ders, Bergweg 3, Venray, tel. 82975. Uit een klein overzichtje van de parochie-statistiek van het Deke naat Venray hebben wij enkele op- merkeiyke feiten genoteerd. Allereerst, voor alle duidelijk heid, het Dekenaat Venray bestaat uit alle parochiès van onze gemeen te, plus de parochies Blitterswyck. Geysteren en Wanssum. Uit bedoeld overzichtje over 1988 blykt dat crematie nog maar slechts zelden voorkomt. Van de 206 overledenen werden er slechts 12 gecremeerd. Tegenover 116 huwelyken in het Dekenaat, gesloten tussen r.k.- partners. stonden slechts 2 huwelij ken tussen een r.k. en een niet (r.k.k'h risten. En als we de cyfers van vormsel, eerste communie en doopsels juist interpeleren, dan gaat het kinder aantal nog steeds achteruit. Het aantal vormsels (schoolverlaters) bedroeg 430. Eerste communies werden uitgereikt aan 400 (7- jarigen). Doopsels werden toege diend aan 365 kinderen. In het rektoraat Heide had men afgelopen jaar geen eerste commu nicanten en werden er ook geen vormsels toegediend. Eerste communicanten waren er ook niet in Geysteren. Terwyl in Casten ray en Merselo geen vorm sels werden toegediend. Kijken we naar het aantal Sacra menten dat werd toegediend, dan is de parochie SL Petrus Banden (Gro te Kerk) nog steeds de grootste. De Paterskerk en de parochie in 't Brukske staan wat Sacramenten be treft vrijwel gelyk, maar men kan duidelyk zien dat de Paterskerk "gryzende" parochianen heeft, ter wyl in Brukske de beminde gelovi gen jonger zyn. Kijk zelf maar eens: in de Paterskerk 24 eerste com municanten; in Brukske 76; in de Paterskerk 25 overledenen: in Brukske slechts 7. INBRAAK IN VOERTUIGEN In een winterstalling aan de Blakterweg was ingebroken in een daar staande caravan. Door vernie ling van een ruit had men toegang gekregen. Er werden een aantal goederen ontvreemd, - maar- de juiste waarde kon nog niet worden medegedeeld. Door forcering was toegang verkregen tot een aan de Bergweg geparkeerde personenauto. Uit de auto werd de radiocassetterekorder, enkele bantoes en een zonnebril ontvreemd. Tb tale schade voor de eigenaar 1.100,-. Zeven nutsbedrijven in Limburg (N.V. Plem en de nutsbedrijven van Maastricht. Heerlen, Roermond, Sittard, Venlo en Weert) voeren sa men met de producenten Philips en OSRAM een Lampenaktie in Limburg. Deze Lampenaktie zal ve le tienduizenden Limburgse gezin nen helpen konkreet te besparen op de kosten van energie voor ver lichting. De Lampenaktie Limburg maakt deel uit van één van de grootste energiebesparingsakties in Ne- deriand. Na enkele maanden van voorbe reiding. kreeg de aktie een aftrap op woensdag jl. Gedurende deze dag werden op zeven Limburgse stad huizen symbolische eerste spaar lampen uitgereikt door direkteuren van energiebedrijven aan burge meesters of wethouders. Direkt daarna startte de aktie waarvoor en kele honderdduizenden folders, brochures en andere hulpmiddelen werden gebruikt. In Venray had de start van de in deze vorm gekoördineerde aktie plaats nadat ir. Van Daelen in een korte toespraak op de noodzaak van de aktie had gewezen. Hy reikte aan burgemeester Defesche 2 exempla ren van die zuinige lampen uit. GROTE SCHADE BIJ POGING INBRAAK AUTO Op ruwe wijze was met een schroevendraaier getracht toegang te verkrijgen tot een aan het Mast bos staande personenauto. Dat was niet gelukt, maar de eigenaar zit met een schadepost van ruim 1500 gulden. Dinsdagavond omstreeks midder nacht raakte een personenauto, bestuurd door een 22-jarige inwo ner uit Venray, op de Langeweg in een slip. De auto botste tegen een tuinafscheiding en vervolgens te gen een boom. De bestuurder en zyn mede-inzittende liepen ogen schijnlijk geen letsel op. Ze verwis selden van bestuurdersplaats en de auto reed weg zonder dat hun iden titeit kon worden vastgesteld. De politie kreeg echter van een getuige het kenteken nummer door. Dat bleek afgegeven te zijn aan een in woner van Cuyk. Omstraaks 01.00 uur zagen poli tiemannen die auto in het centrum van Venray rijden. Achter het stuur zat toen de 24-jarige eigenaar uit Cuyk, in gezelschap van zyn vrien din. Bij kontrole bleek die bestuur der onder invloed van alcohol te verkeren. Hy kreeg een ryverbod van 7 uur. Hy ontkende in de auto te hebben gereden op het moment dat deze betrokken was bij de aan rijding De auto werd toen bestuurd door zijn 22-jarige vriend. Die werd van zijn bed gelicht en bleek eveneens onder invloed van alcohol te verkeren. Hij gaf toe de auto te hebben bestuurd en de aan rijding te hebben veroorzaakt. Er werd tevens vastgesteld dat hy iet over een ry bewijs beschikte. Tegen beiden is proces-verbaal terzake het ryden onder invloed op gemaakt en terzake het doorrijden na een aanrijding te hebben ver oorzaakt. 'n abonnement waard Op zaterdag 30 september en zon dag 1 oktober vindt in Overloon de jaarlijkse plant- en zaden-verkoop plaats. De te kopen planten zijn een groot aantal kruidenplanten uit eigen kruidentuin, 80 verschillen de soorten rotsplanten, vijverplan- ten en vele soorten kaktussen. Uit de 3.000 soorten wilde plan ten die op d'n Hof staan, zijn de mooiste en de meest gangbare uit gekozen, waaronder ook schaduw- planten. Ook heeft men van verschillende planten zaden in voorraad. Tevens zijn er diverse aktivitei ten; u kunt voor.de eerste keer de kaktustentoonstelling bekijken. De pottenbakker "De Blauwbilgorgel" uit Venray komt op zaterdag met een uitzonderlijk mooi assortiment en zal tevens laten zien hoe deze potten gemaakt worden. Een mine- ralententoonstelling met mooie stenen uit de hele wereld, gekombi- neerd met een klein aantal bonsai bomen. zal de nieuwe oranjeriekas sieren. Tevens is er een zure regen expositie, hoe zure regen ontstaat en wat deze teweeg brengt. Op zondag komt er een stand met keramiek en hoe dit gemaakt wordt door mevr. B. Hendriks-van de Steeg uit Rosmalen. De openingstijden zyn zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. VENRAYSE POLITIE VERLEENDE ASSISTENTIE Door de meldkamer van de rykspolitie te Eindhoven, werd za terdagavond de hulp ingeroepen van de Venrayse politie, bij een op de Midden Peel weg, ter hoogte van de afslag met de Landmeter van Beurdenweg, plaats gehad hebben de aanrijding, waarbij enkele auto's betrokken waren. Het drukke ver keer op de Midden Peel weg onder vond van die aanrijding stagnatie. Er was sprake van kilometerslange filevorming. Omdat de groep Gemert te weinig politiemensen ter beschikking had om ter plaatse maatregelen te ne men. werd de hulp van de Venrayse politie ingeroepen. Die behoefde maar. enkele meters buiten de ge meentegrens te gaan. Door deze inzet kon het verkeer op gang worden gebracht. Er werd hulp van de brandweer ingeroepen zodat onmiddellijk een takelwagen ter plaatse kon komen. Er was door die aanrijding, waar bij een vrachtauto met sloopmateri alen en twee personenauto's betrokken waren, ook sprake van een grote ravage, maar gelukkig was er geen persoonlijk letsel van betekenis. Het duurde toch nog geruime tyd, eer dat de mannen van de rykspolitie de zaak overnamen en - de Venrayse politie met dank voor de verleende hulp, huiswaarts kon keren. MET OPZET TEGEN FIETS GEREDEN Een bestuurder van een BMW er gerde zich er vrijdagavond om streeks 19.30 uur aan, niet snel genoeg door de drukte op de Merse- loseweg, ter hoogte van de bioscoop, zyn weg te kunnen vervolgen. Hij claxoneerde en reed vervolgens een fiets van een 16-jarige jongen aan diggelen. De bestuurder stopte niet De jongeman werd niet gewond, maar zijn fiets was behoorlijk ver nield. Jammer dat hij te zeer over stuur was. om het kenteken van deze "wegpiraat" aan de politie door te geven. Maar er waren ran dit voorval meerdere getuigen die de politie ongetwijfeld willen hel pen die "wegpiraat" de rekening te kunnen presenteren.

Peel en Maas | 1989 | | pagina 16