Muziekfeesten te Leunen in de oude melkfabriek Veel ergernis over laagvliegers Gezamenlijke ontwikkeling informatiesysteem psychiatrische ziekenhuizen mmm*u Zondag „uit" eten? mm 12V2 jaar Duimelot Blaos um op Liedjesfestival zeer suksesvol ccecvew GRATIS van den Munckhof PEEL EN MAAS Donderdag 21 september - Pagina 5 Twee van de grootste psychia trisch ziekenhuizen in ons land, het Psychiatrisch Centrum Venray en het Deltaziekenhuis in Poortu- gaal, gaan gezamenlijk werken aan de ontwikkeling van een geïnte greerd informatiesysteem voor psy chiatrische ziekenhuizen. Op woensdag 13 september jl. werd, tijdens het forum 'Informati sering in Bedrijf van Buil Neder land N.V., de samenwerking officieel bekrachtigd. De software zal ontwikkeld worden op Buil ap paratuur. Beide ziekenhuizen zijn dan ook overgegaan tot de aanschaf van een DPS 7000 mainframe van Buil. De hardware leverancier zal een stimulerende en ondersteu nende rol spelen in dit samenwer- kingsprojekt. Binnen het samenwerkingsverband draagt het Psychiatrisch Centrum Venray zorg voor de software-ontwikkeling; het Deltaziekenhuis is penvoerder. Binnenkort zal het informatie systeem ook beschikbaar zijn voor andere psychiatrische ziekenhui zen en grote verpleeg- en verzor gingstehuizen. in ons uitgebreid en nu ook verfraaid sfeervol restaurant. - uitgebreide a la carte kaart x - speciaal menu van de maand" - aparte kindermenukaart - met of zonder BOWLEN - „BOWLING-ETEN"-arrangementen Er is meestal wel een tafeltje vrij. Loop gewoon binnen of bel even. Bowling-rktauranT mgr. hanssenstraat 10 oostrnm VENRAY telefoon 04780 - 83223 bowling ...altijd gezellig In het komende weekend by de overgang van zomertijd naar win tertijd zal Harmonie "St. Cathari- na" Leunen. Veulen en Heide haar traditonele muziekfeesten organi seren in de voormalige melkfabriek van DMV Campina aan de Leunseweg. Vrijdagavond zal om 20.30 uur de spits worden afgebeten door het be faamde orkest van Spryng en Mari- belle, bepaald geen onbekenden in het Nederlandse disco/dancingcir cuit Door hun swingende show- hebben zy met als middelpunt de altijd stralende Maribelle al heel wat muzikale harten gestolen. Zaterdagavond is er vanaf acht tot negen een receptie, welke door de vereniging wordt aangeboden aan de heer Toon Schellens, in verband met het feit dat hy dit jaar 25 jaar lang dirigent is van de fanfare en de harmonie. Vanaf helf tien wordt de avond voortgezet met een gezellige dansavond die wordt verzorgd door het dansorkest Lucky Sound. Zondagmorgen is om elf uur een H. Mis in de feestzaal, waarna tot twee uur frühshoppen, verzorgd door de plaatselyke blaaskapel Die Fröhliehe Rubensammler Het feest wordt daarna voortgezet met muziek van eigen bodem en re gio. Vanaf ongeveer twee uur zal op het podium plaatsnemen het orkest Veel Venraynaren hebben zich vo rige week geërgerd aan het laag overvliegen van gevechtsvliegtui gen. Vooral op maandag en dinsdag kwamen uentalle, naar later bleek Engelse, vliegtuigen op geringe hoogte overvliegen vanuit Casten- ray/Leunen over Veltum richting Merselo. Navraag bij de gemeente Venray leverde in eerste instantie weinig op. Vanuit Volkel was geen melding binnengekomen van oefeningen op vliegbasis de peel. Wel wist men dat in Duitsland een NAVO-oefening gaande was. Waarschijnlijk betrof het hier vliegtuigen die afgedwaald waren. Vreemd genoeg hadden deze toestellen het landingsgestel uitge klapt, klaar om te landen. By de gemeente Venray waren overigens meerdere klachten over dit geluidsoverlast binnengeko men. Een leraar van een Venrayse scholengemeenschap heeft aan dit overvliegen ook weinig plezier be leefd. Hij zag een luistertoets geheel de mist ingaan. De gemeente Venray heeft de klachten verzameld en aan het mi nisterie van Defensie doorgegeven. Meer kan de gemeente in deze ook niet doen. Voor de PvdA-fraktie was dit ge luidsoverlast aanleiding tot het stel len van vragen aan het college van b. en w. De PvdA-fraktie is van me ning dat, door wijziging van de vliegroutes van de RAF luchtmacht basis Laarbruch, net over de grens, de gemeente Bergen ontzien wordt qua geluidsoverlast maar dat Ven ray daar de dupe van wordt. In de brief protesteert de PvdA nogmaals tegen het lawaai en wordt het colle opnieuw verzoch uit te zoeken, waarom Venray weer extra getroffen wordt door deze ergerlijke en angstaanjagende vorm van mi lieuverontreiniging. De PvdA-fraktie hoopt dat het col lege van b. en w. er deze keer in slaagt om de klachten van de bur gers serieus te nemen, de oorzaken op te sporen en de overlast weg te Eind juli had ook de raadsfraktie Van de Vorle een brief aan b. en w. geschreven, met het verzoek alles in 't werk te stellen dat het vliegver keer boven Venray wordt terugge drongen. Direkte aanleiding tot die brief, was het recente ongeluk met een Jbrnadp gevechtsvliegtuig op het"gfdrid^èbied van Bergèn. B. en w. hebben deze week de brief beantwoord. Een dergelijk on geval behoort volgens het college tot de risiko's van het maatschappe- lyk leven. Zolan we een luchtmacht hebben, zal er ook geoefend moeten worden. B. en w. konkluderen ook, dat de wederzijdse achterdocht tussen Oost en West heeft plaatsge maakt voor een groei aan weder zijds begrip en (bescheiden) vertrouwen. In het kader van deze positieve ontwikkeling achten zy het niet opportuun, dat zij als ge meentelijke overheid er naar stre ven het militair vliegverkeer terug te dringen. Enig initiatief daartoe is van hen dan ook niet te ver wachten. INBRAKEN IN MERSELO In de nacht van dinsdag op woensdag is er op twee plaatsen in Merselo ingebroken. Zowel in Grootdorp als de Haag zijn de da ders in de woning geweest, maar kennelijk zijn in beide gevallen de dadere gestoord, want er bleek niets vermist te zyn. Ook nu vraagt de politie weer, als men ook in de kerkdorpen in de la te of nachtelijke uren iets verdachts ontdekt, dan wel ergens een onbe kende auto geparkeerd staat, on- middellyk de politie te bellen. Dan kan die direkt al aktie on dernemen. Juist nu de laatste tijd op ver schillende plaatsen in de kerkdor pen is ingebroken, vraagt de politie om bijzondere aandacht van de be- GEWONDE MAN IN STRUIKEN Omdat een 45-jarige inwoner, een in de struiken van de Largostraat gespannen draad niet zag, struikel de hij daarover. Die val was voor hem zo ongelukkig dat hy zyn heup brak. Hy werd naar het zie kenhuis vervoerd. WEER DRAAD GESPANNEN OVER DE WEG Het is voor de tweede keer in kor te tijd dat by de politie aangifte werd gedaan, dat in het Brukske een draad over de weg gespannen was. De eerste keer kwam een man dusdanig te vallen dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Maandagavond zag een buurtbe woner dat over de Rondweg ter hoogte van de Bachstraat een draad over de weg gespannen was. Hy kon, voordat er ongelukken waren gebeurd, de draad verwijderen. Hij kreeg van de politie een "schouder klopje" voor zyn. attentheid. Het onderzoek van de politie naar de^ dader leverde geen resultaat óp. INBRAKEN IN AUTO'S Uit een aan de Tuinstraat ge parkeerde personenauto van een 38-jarige inwoner, werd het kente kenbewijs, zowel deel I als deel II ontvreemd. Toegang tot de auto was met geweld verkregen. Eveneens met geweld was toe gang verkregen tot een aan de Hooi- pas geparkeerde personenauto. Het is nog onduidelyk wat precies uit de auto is ontvreemd. Uit een aan de Gussenstraat geparkeerde personenauto, eigen dom van een 21-jarige inwoner, was de radiocassette rekorder ont vreemd. Toegang was verkregen door forcering van het linker portier. Uit een aan de St. Appoloni- astraat geparkeerde personenauto bleken de radiocassetterekorder, enkele bandjes en de luidsprekers ontvreemd te zyn. Ook hier was door forcering ven een portier toe gang verkregen. Uit een aan de Enge Steeg ge parkeerde personenauto was de radio-apparatuur ter waarde van 600, - ontvreemd. Ook hier was het slot geforceerd. RIJVERBOD Net voordat een 26-jarige auto bestuurder uit Horst op de Bachstraat alhier achter het stuur van zijn auto wilde gaan zitten, leg de de politie hem een rijverbod van 12 uur op. Zyn toestand was door alcoholgebruik dusdanig labiel, dat ryden onverantwoord was. Groovy. Deze band staat garant voor swingende blues-, rock-, en popmuziek, terwyi covers van ve le grote namen op hun naam staan. Hun inbreng zal worden aangevuld met een aantal eigen composities. Om half vier is het de beurt van de band Wild Voice. Deze band bestaat inmiddels twee jaar. Sinds twee maanden hebben zij een nieuwe zangeres. De groep brengt voomamelyk covers van o.a. Ta to, Bryan Adams, Clapton en Gol den Earring aangevuld met eigen nummers. Vanaf vijf uur/half zes wordt het heft in handen genomen door de band No Parlez. Deze for matie is de opvolger van de in 1985 ter ziele gegane groep Chickweed. Noud Arts en Ger Wijnhoven (Sik- kens) hebben de draad weer opge pakt, aangevuld met 5-sterren gitarist Frans Munten en meester- mepper Bert Voesten, terwijl Fons van Erp de laatste aanvulling was. Vooralsnog wordt geput uit het bestaand repertoire van o.a.: Fran- kie Miller, Chris Rea, Bryan Adams, Steely Dan, Eric Clapton en ande ren. Er is geen sprake van een top-40 band, maar men speelt die muziek die eigenlijk in de top-40 zou moeten staan. Om ongeveer zeven uur 's avonds zal een einde komen aan drie dagen muziekfeest, tydens welke er voor ieder wat te genieten valt. TUINMEUBELEN NOG STEEDS IN TREK Het schijnt nog steeds zo te zyn dat tuinmeubelen op bestelling worden gestolen. Ook nu werd weer drie keer aangifte gedaan van diefstal uit afgelegen tuinen. Uit een tuin aan de Loobeek in de Smakt werden vier tuinstoelen en 25 meter tuinslang ontvreemd. Uit een tuin aan de Pastoor Ja- cobspeel werd een komplete tuin- set ter waarde van 400,- ontvreemd. Uit een tuin aan Weverslo wer den tuinmeubels ter waarde van 1.500,- ontvreemd. In alle geval len moeten de dader gebruik ge maakt hebben van een kleine vrachtauto of een bestelbus. De politie vraagt dringend de me dewerking ran personen die in de late avond of in de nachtelijke uren dergelijke vervoermiddelen in hun buurt zien. Verzocht wordt direkt de politie daarvan in kennis te stellen. VERWONDINGEN VIELEN MEE Onvoldoende opletten bij het van uit een uitrit weer aan het verkeer deelnemen, was de oorzaak dat op de Horsterweg een botsing plaats vond. Een 44-jarige bestuurder van een personenauto uit Helmond, die op de Horsterweg reed, kon een bot sing met een bedryfewagen niet meer voorkomen. De Helmondse bestuurder liep dusdanige verwo ningen op dat hy naar het zieken huis moest worden overgebracht. De verwondingen vielen achteraf mee en hij kon na behandeling weer naar huis worden vervoerd. INBRAAK IN TURKSE WINKEL Door vernieling van een ruit was toegang verkregen tot de in het winkelcentrum te Veltum gelegen Turkse winkel. Er werden wat le vensmiddelen en een bedrag van ongeveer 200- ontvreemd. SNELHEIDSKONTROLE'S Dinsdag jl. hield de politie weer snelheidskontrole's. Deze keer viel het mee, met de overschrijding van de maximale toegestane snelheden. Op de Langeweg byvoorbeeld, wer den 100 motorvoertuigen gekontro- leerd en GEEN enkele reed daar sneller dan 60 km per uur. Ook op de Heydseweg te Ys- selsteyn hebben ze het geleerd. Er werden 28 voertuigen gekontro- leerd en slechts 1 bleek de 50 kilo- metergrens te overschryden. Die bestuurder kan een acceptgiro kaart verwachten. Op de Oude Oostrumseweg blijft kontrole nodig, want daar werden 155 voertuigen gekontroleerd, waarvan er 19 te snel reden. Wat betreft het jubileum van diri gent Tbon Schellens (receptie zater dagavond) nog het volgende: De fanfare uit Leunen was by de komst van Tbon Schellens inge deeld in de tweede afdeling, maar reeds in 1976 bracht Txm zyn korps via een promotie naar de eer ste afdeling. In 1966 en 1968 moest dirigent Schellens genoegen ne men met een eerste prys. Daarna bleef hy promoveren met de Fhnfa- re uit Leunen, Veulen en Heide, tot dat in 1979 de top werd bereikt in de superieure afdeling Dat hy met dit korps terecht op dat niveau thuishoorde bewees hij in 1982 met een prachtige eerste prys. Wegens bezettingsproblemen in een der meest wezenlijke instru- mentgroepen zette de heer Schel lens de diskussie op gang die uiteindelyk eind 1983 tot de beslis sing leidde om de fanfare om te vor men naar harmonie. In 1985 was het omvormingspro ces, mede dankzij zijn inbreng zo ver gevorderd dat de opnieuw startende harmonie na een con coursdeelname in SL Michiels gestel een promotie kon vieren naar de tweede afdeling terw\jl in 1987 de volgende trede op de muzi kale ladder, de eerste afdeling werd bereikt. TWEE AUTO'S GERAMD Waarschynlijk is zijn door alco hol beneveld brein oorzaak geweest dat een 40-jarige Venrayse bestuur der van een personenauto twee aan de St Antoniusstraat geparkeerde personenauto's ramde. Hij ging er vandoor, maar op de Zuidsingel ramde hy nog een verkeerszuil. Ook hier ging hij er vandoor zonder dat zyn identiteit kon worden vast gesteld. De politie kon, mede omdat er een snelle melding kwam van een goed kentekennummer, hém net voordat hij zijn auto in de on der de flat van de'Haammakerstraat gelegen garage wilde in ryden, aan houden. Hij weigerde de blaastesten maar de politie kon zo wel zien dat die bestuurder te diep in het bekende glaasje had gekeken. Hy werd ter ontnuchtering in de daarvoor bestemde ruimte ingesloten. ONDERDELEN VAN AUTO GESLOOPT Op het afgesloten terrein van een aan de Accasiastraat gelegen gara ge, werd van een daar geparkeerde personenauto, een VW Golf, voor een bedrag van 3.500- aan on derdelen gesloopt. Toegang tot het terrein was verkregen door het doorknippen van het gaas. De auto, eigendom van een Ven- rayer. was daar, nadat de auto gere pareerd was, in afwachting van de op vakantie zijnde eigenaar, neerge zet. TWEE PAARDEN OP DE VENRAYSEWEG Twee paarden, die in de nacht van donderdag op vrijdag uit een nabij de Venrayseweg gelegen weide ontsnapten, hebben voor nogal wat schade gezorgd. Een van de paar den liep tegen een passerende vrachtauto op. Door de slag kwam het paard op het andere weggedeel te terecht waar op dat moment een personenauto naderde, bestuurd door een 36-jarige inwoner van Ber gen. Bij deze tweede botsing sloeg de personenauto over de kop. De bestuurder moest met verschillen de verwondingen naar het zieken huis worden overgebracht. Het paard overleefde de klappen niet De politie vermoedt dat een po ging tot paardendiefstal leidde tot het'loslopen van de paarden. Ook is het mogelijk dat vandalen met op zet de paarden uit de weide hebben gehaald. De eigenaar van de paarden is achterhaald. Uit het onderzoek is gebleken dat die eigenaar niets ver weten kan worden omdat de paar den in een goed afgezette weide liepen. Dat er in 12% jaar veel kan gebeu ren in de kinderopvang moge biy- ken in de ontwikkeling van kinderdagverblijf Duimelot. Vódr 1977. het officiële stichtingsjaar van Duimelot bestonden er in Venray 2 bedrijfscreches: één behorende by Psychiatrisch Centrum St. Anna en de andere by Rank Xerox. Rond de jaarwisseling van '76-'77 besloot St. Anna de kinderopvang- voorzicning te sluiten. Een groep aktieve ouders nam hierop het ini tiatief zelfstandig verder te gaan en in maart 1977 werd de Stichting Kinderdagverblijf geboren. Het kin- derdagverblyf werd toegankelyk voor idle inwoners van Venray. Ook kreeg Duimelot een gebouw toegewezen wat voorlopig als -nood- werd betiteld, maar waar we uitein delijk nog 10 jaar in zouden zitten. Er konden 15 kinderen per dag deel geplaatst worden en al spoedig bleek de wachtlijst te groeien. Werd er aanvankelyk met vrijwilligers gewerkt, in de loop van 1978 werd overgegaan tot de aanstelling van 2 full-timers, in 1980 resulteerde een nieuwe subsidie-aanvrage in een bijdrage voor een extra kracht. De beschikking over een nieuwe ruim te kreeg het kinderdagverblyf in maart 1987: de voormalige Clara- school aan de Beukenlaan. De groe pen werden uitgebreid van 15 kindeben naar een totaal van 32 kinderen per dagdeel verdeeld over 3 groepen. Ongeveer tegelykertyd kreeg Dui melot van het ministerie de moge lijkheid te starten met een experimenteel regionaal gastouder- projekt voor kinderen in de leeftijd van 0-12 jaar, zodat ook ouders van schoolgaande kinderen gebruik konden maken van georganiseerde opvang. Al met al maken op dit moment ongeveer 100 kinderen gebruik van de kinderopvang binnen Duimelot. Een mooi resultaat waaruit blijkt dat dc behoefte aan kinderopvang zeer wel aanwezig is. Het 12% jaar bestaan wil Duime lot vieren op 30 september a.s. We houden dan van 11.00-15.00 uur een fancy-fair met o.a. het rad van avontuur, springkussen, poppen kast, etc. Iedereen die in de loop van deze 12% jaar betrokken is geweest bij Duimelot is van harte welkom. Zou men denken aan een kadoo tje dan stelt het Stichtingsbestuur een geldbedrag voor de aanleg van een speelterrein zeer op prijs. Voor een goede oiganisatie vindt men het bij Duimelot fyn wanneer u even op het kantoor (tel. 04780- 87110) laat weten met hoeveel per sonen je naar deze feestdag komt. We hopen vele oude bekenden te mogen ontmoeten. "Efkes Uutblaoze", het jubileum feest van "Blaos um op" is afgelo pen zondag uitgegroeid tot een leuke muzikale happening met zo'n 500 bezoekers. Ter gelegenheid van het 11-jarig bestaan van deze joeks- kapel (hun kunne straalt echter meer uit) was door Blaos um op een CD opgenomen. Dit feit alleen al is een unicum voor een Ven rays mu ziekgezelschap. De CD is bovendien opgenomen in een studio te Heide. Burgemeester Defesche mocht als eerste de CD in ontvangst nemen uit handen van de voorzitter van "De haze staon wer klaor". Dót bleek zaterdagavond tydens het liecyesfestival van vastelaovesvere- niging De Piëlhaas. De foyer van de schouwburg was goed gevuld en de diverse artiesten brachten twee keer hun in totaal elf lietyes ten ge hore. Na het tellen van de punten bleken de hazen inderdaad klaar te staan: Boy Derksen werd eerste met zyn liecye onder die titel: een rock en roll-aehtig camavalsnummer ge schreven door Tjeu Vrancken (mu ziek) en Pierre Pypers (tekst), 246% punten. De verschillen tussen de divers*' lie*yes waren dit jaar minimaal. Tweede werd '"t Haantje van de to re", geschreven en gezongen door Henny Philipsen met 228 punten. Een aardig liecye over de haan van de Grote Kerk tydens carnaval. Met 226% punten, was de derde plaats voor Milton en Dave Cavis met 't nummer 'Geej ziet 't Haeske'. door eerstgenoemde geschreven. De vierde plaats was voor een leuk vlot liecye. "Weej kunne 't nie laote", geschreven door Corrie Pee- ters en gezongen door vyf Hazin- nen (Corrie Peeters. Carina Versteegen, Marian Jeuken. Gini v.d. Sterren. Truus Linssen) met 223 punten. Net buiten de plaat, met slechts 3% punt verschil, vielen John van Nisselroy en Harry Hermans met het nummer "Ik zie 't hielemol zil te". Dit nummer was vooraf een ho ge positie toebedacht. De haze staon dus wer klaor. De eerste vastelaovesaktiviteit van De Piëlhaas mag een groot sukses ge noemd worden. Nu zullen de hazen een pas op de plaats moeten doen en wachten tot dat het 11 november is geweest. Op zondag 12 november vindt nl. Hazepaeper plaats, waar mee het carnavalsseizoen definitief geopend wordt. Dan zal ook de pre sentatie van de- plaat plaatsvinden en Sullen de nieuwe carnavalslied jes ten gehore gebracht worden. Blaos um op, Jo Michiels. Ven rays eerste burger toonde zich zeer ver eerd, maar kan voorlopig alleen maar naar het CD-ye kyken. Hy zegde wel toe dat dit een goede re den was om een CD-speler aan te schaffen. De leden van Blaos um op hadden dit al verwacht en boden vervolgens de burgemeester een fol der over CD-spelers aan. Veel joekskapellen uit Venray ga ven deze middag acte de presence, zodat het jubileumfeest uitgroeide tot een gezellige middag, waarop Boy Derksen er niet aan ontkwam om zyn daags tevoren gekozen car navalsnummer "De haze staon wèr klaor" ten gehore te brengen. SPIEGELS VERLICHTING KLEINMEUBELS de grootste collectie bij Hofstraat 5 5801 BJ Venray Verhuiswagen huren vanaf f95,- DE DRIESPRONG 04780-85828 TE HUUR Per 1 okt. mooie 2-kamer flat in 't centrum keuken wc wasgelegen heid voorzien van kitchenetten en koelkastje te bevr, 04780-81132 na 18 uur ANTIEK EN CURIOSA DIRKS Schelbergsestraat 32a hoek Blasiusstraat Deume Tel. 04930-19892 Antieke grenen en eiken meubels De Stoffelhoeve Stationsweg 86 Oostrum 04780-85956/80361 za. of na telef. afspraak geopend DE NIEUWSTE COLLECTIE overgordijnen en vi trage is binnenn Complete woninginrichting v. HOUT en JANSSEN by de Molen Hoofdstraat 25 Liessel Buro voor vrienden en vriendinnen bel voor info tydens kantooruren 04780-84946 TE KOOP kinder/wandelwagen blauwe rib, baby- kleding Allegrostraat 3 Tel. 04780-81954 TE KOOP meisjesflets 6-10 jaar, orgel Solina, gas poot. gaskookpl. Tel. 87014 na 18 u. TE KOOP bloeiende chry santen Jacobs. Handrik 1 Merselo TE KOOP draagbare Philips kl.tv; Miele vaat- wasmachine (i.z.g.st.), kinderwa gen 3 in 1 Oranjestraat 6 Venray Pers. auto huren vanaf f40,- DE DRIESPRONG 04780-85828 uw 1 koloms geboorte of trouwadvertentie in PEEL EN MAAS indien U uw kaarten heeft laten drukken bij van den munckhof grotestraat 68 venray telefoon 04780-82727 tweekoloms advertenties halve prijs Wij gaan trouwen Wij gaan trouwen Wij gaan trouwen Wij gaan trouwen Wij gaan trouwen Wij gaan trouwen WJij /aan /rouwen Wé/ gaan trouwen QL'ij geven me} grolt vreugde (tennis 0^'J geven mei grole vreugde ennts Wij geven met grote vreugde Wij geven met grote vreugde Wij geven met grote Wij geven niet grote vreugde kennis 'Wij geven met grote vreugde Wij geven met grote In welk lettertype wilt u uw trouwkaart of geboortekaartje hebben? Kom eens kijken en praten. Onze keus is enorm! Grotestraat 68 Venrav tel. 04780-82727

Peel en Maas | 1989 | | pagina 5